(roeder Jenneskens Inog niet naar Zaïre Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten KON U ALTIJD MAAR ZO GOED SLAGEN... een exclusieve collectie schoenen voor dames en heren 25 Jaar Veteranen Handboog schutters Venray-Horst e.o. 1 Of VAN OORSCHOT MODE Receptie Bazaar Octet Nog zangers openden 'eigen' kapsalon 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN SLRRP Speelgoedmarkt Sporthal Openbare bibliotheek PTT geeft bibliotheek zegels uit Thema- en diskussie-avond over 'Leven en Dood' peel en maas Donderdag 3 oktober - Pagina 3 •Ik vind het heel erg jammer, x voorlopig kan ik niet terug Zaïre vanwege de situatie in dat land'. De Venrayse broeder Harry Jen- leskens (67). waarover wij vorige yeek berichtten, zou vandaag (don- jerdag) vanaf het Belgische vlieg- dd Zaventem bij Brussel naar [inshassa, de hoofdstad van Zaïre ertrekken. Enkele dagen later zou [jj in het binnenland van de voor- nalige Belgische Kongo arriveren an in het bisdom Kongola weer aan slag te gaan. Vorige week begonnen in de ste den van Zaïre de relletjes en plun- Jeringen. Omdat de ambtenaren en nilitairen geen salaris meer uitbe taald krygen gingen ze winkels aan plunderen. Ook bij blanken is luisgehouden. Nog dagelijks vluchten blanken letland uit. En in die situatie is het «mogelijk om weer terug te gaan ™\aar Zaïre. Broeder Jenneskens beeft inmiddels vanuit Zaïre vemo- men dat het in zyn bisdom betrek kelijk rustig is. Dat geldt ook voor het missiegebied Kananga waar zyn 71-jarige zus zuster Aniseta Jenneskes werkzaam is. In eerste instantie was het de bedoeling dat zy in Zaïre zou blijven. Toch is zy dinsdagavond, in gezelschap van een zieke mede-zuster, in Neder land teruggekeerd. Hij weet op dit moment niet wan neer hij wel weg kan. 'Ik heb wel vertrouwen in de oppositieleider die nu de zaken mee mag gaan rege len. Laten we het beste hopen', al dus de broeder. Uit het artikel van vorige week is de indruk gewekt dat Jenneskens nog geen geld van de medefinancie ringsorganisatie Cebema heeft ge kregen voor zijn projekt vanwege de poststakingen. 'Ik heb van Cebe- mo enkele jaren geleden 350 mille gekregen voor het landbouwpro- jekt. Ik wacht nu op de uitbetaling van de tweede termijn. Dat heeft vertraging opgelopen. Ik heb ge hoord dat het bedrag binnenkort wordt overgemaakt', aldus de broeder. Een goede kans van slagen met dit prachtige kivaliteitskostuum in nieutve kleuren. Perfekte pasvorm. Grolestraal 73. Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Tydens de ruiterkampioenschap- >en van het gewest Limburg, zon dag 25 augustus jl., werd het eerste achttal van de Landelyke Ruiterve- «niging Ons Genot uit Leunen- ifeulen-Heide kampioen in de klas- ie Midden. Tevens werd Toon Lens- sen van die vereniging kampioen in de klasse Licht 2 dressuur. Tydens een receptie op zaterdag 5 oktober a.s. van 20.00 tot 21.00 uur n zaal Martens is eenieder in de ge- egenheid om deze kampioenen te feliciteren.. Afgelopen zaterdag stond de Avro- televisie in het teken van de verzor ging. In dat kader wilde ook het In- terVenCoüege, dat opleidingen voor ie verzorging verzorgt, niet stil blij ven zitten. De leerlingen van de af- ig DQO-verzorging van het InterVenCollege ging afgelopen vrij- op bezoek bij het bejaardencen trum Het Schuttersveld. Daar werden personeel en bewoners van het bejaardencentrum in het zon netje gezet doordat iedereen een roos kreeg aangeboden. De leerlin gen wilden daarmee alle verzorgen den (ook op het gebied van kraam-, gezins-, bejaarden-, gehandieapten- en ziekenverzorging) in het zonne tje zetten. Op woensdag 9 oktober a.s. vindt van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlykse bazaar plaats in het restaurant op de lokatie St. Annan van het Psy chiatrisch Centrum Venray. De aktiviteitenafdelingen van de Hoofdafdeling voor Ouderenpsychi- atrie, Sylvanie en Donatus, houden dan hun jaarlijkse verkoopdag. De gemaakte handwerken, variërend van gebreide (kinder) kleding, smyma kleden, schilderijen en kussens, zijn door de bewoners van de Hoofdafdeling voor Ouderenpsy- chiatrie in het afgelopen jaar ver vaardigd. De aktiviteitenafdeling Hobby training houdt deze dag Open Huis. Vorige week maandag heeft de be kende Venrayse zanggroep Octet Nog haar eigen kapsalon 'geopend' en wel op het Henseniusplein. Voor een avond had Leo Nooyen zijn herenkapsalon ter beschik king gesteld aan deze Venrayse zan gers om er een fotosessie te maken. Voor deze gelegenheid werd kapsa lon Leo Nooyen omgedoopt in Bar bershop Octet Nog. Ter gelegenheid van hun 2e lustrum, wat zij onlangs hebben ge vierd, samen met het 12%-jarig be staan van café het Upke aan de Grote Markt, werd deze zangers als cadeau een foto-reportage aangebo den. Gezien het feit dat deze zang groep overwegend barbershop- liederen ten gehore brengt, welke hun ontstaan vanuit de barbershop hebben, lag het voor de hand om deze reportage daar op te nemen waar deze liederen hun ontstaans vorm hebben gekregen in de bar bershop. Fotograaf Sjef Hoedemaekers heeft er zijn hart kunnen ophalen. In een ongedwongen sfeer, werden hun klanten al zingend geholpen door deze barbershopzangers. Dat een kapsalon vroeger een gezellig heidstrefpunt is geweest bewezen deze barbers oude stijl nog eens te meer, zodat ook de klanten van geen naar huis gaan wilde weten. Schoolstraat 34, Venray De veteranen schutters vieren hun 25-jarig bestaan. Wat -25 jaar geleden met een gezellige njiddag begon is uitgegroeid tot een gezel ligheidsvereniging. In september In uw omgeving kent u vast wel een kind of volwassene, met een verstandelyke handicap. Dan weet u wellicht ook, dat zy extra hulp en begeleiding nodig hebben om hun eigen plekje te vinden in onze sa menleving. Soms wordt dat extra's geboden in het gezin zelf. Ook wel via een aangepaste woonvorm of dagopvang. Misschien weet u daar wel een voorbeeld van in uw buurt. Eén ding is zeker: verstandelyk gehan dicapten zyn mensen met moge lijkheden. Met wat meer aandacht, wat meer zorg, kunnen zij die stap voor stap ontwikkelen. Daarom is er jaarlijks de landely ke nationale kollekte voor onze geestelyk gehandicapte medemen sen. Dit jaar wordt die gehouden van 7 t/m 12 oktober a.s. De op brengst van de kollekte komt ten goede aan organisaties die de belan gen van verstandelijk gehandicap ten en/of hun ouders behartigen of GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES §[^|T(rjj} Gildeweq 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond aktiviteiten ontwikkelen ten behoe ve van verstandelyk gehandicap ten. Een van die organisaties is de VOGG (Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten), die ook in Venray zeer aktief is. Indien u de kollektant aan dé deur gemist heeft, dan kunt u ook geld overma- len aan de Nationale Kollekte Geestelyk Gehandicapten, giro 1122222 of bank 70.70.70.333. Voor de jaarlykse kollekte voor geestelijk gehandicapten, die wordt gehouden van 7 t/m 13 oktober a.s. zit de VOGG dringend verlegen om kollektanten in de wijken Brukske en Landweert Eventuele bereidwilligen kunnen zich telefonisch melden bij onze rayonleidster mevr. R. Bouten-van Veghel, Haag 12, Merselo, tel. 04786-378. Op zondag 20 oktober houdt de speel-o-theek de jaarlijkse speel goedmarkt, in het schoolgebouw De Essel in de Ursul ast raat 15 van 11.00 tot 13.00 uur. Verkocht wordt tweedehands speelgoed en baby- meubilair (b.v. box, kinderwagen, buggy, enz.), maar geen kleding. Indien u materiaal voor deze markt te koop wilt aanbieden kimt u dat inleveren in het gebouw van de speel-o-theek (ingang biblio theek), Merseloseweg, op vrijdag avond 11 en 18 oktober van 19.00- 20.00 uur. Van de opbrengst is 2/3 deel voor de eigenaar en 1/3 deel voor de SOT. Men kan het geld of het niet ver kochte materiaal ophalen op zon dag 20 oktober na de markt van 14.00-14.30 uur in de school De Es sel. Van de mensen die materiaal aanbieden wordt verwacht dat ze zelf een lystje hebben met de naam van het artikel en de prijs die het moet opbrengen. Indien u niet weet wat voor prijs u zou willen hebben, vul dan alleen een vraagteken in, achter de naam van het artikel. Heeft u zoor uzelf een minimum- prys, dan dient u dit erby te vermelden. Een en ander om de in name snel te laten verlopen. Indien het in te leveren materiaal niet schoon of heel is, behoudt de speel- o-theek zich het recht voor om te weigeren. Ook nemen wij geen knuffelbeesten aan, daar deze niet verkoopbaar blyken te zijn. De markt is open voor zowel leden als niet-leden. Heeft u nog vragen dan kunt u de SOT bellen tijdens de uitleenuren op woensdag van 14.00-16.00 uur en op vrijdag van 16.00-20.00 uur, tel. 86015 of 's avonds 82839. Winkelruit vernield Afgelopen weekeinde werd een winkelruit ter grootte van 4 bij 2,20 meter van een winkelpand aan het Henseniusplein ingegooid. Hoe groot de schade was kon niet wor den medegedeeld. 1966 is het allemaal een beetje be gonnen. Tben besloten enkele be jaarde handboogschutters, te weten H. Arts, J. Aits, J. van Osch, A. Mar- celles, Th. Voermans, R Lemmens, J. Kusters en J. Boom, een wed strijd van 25 pijlen te schieten. Die wedstrijden zouden verschoten worden op de banen van de vereni gingen waarvan schutters deelnamen. Op 17 december 1967 werd de eerste wedstrijd verschoten tegen de bejaarde schutters van distrikt Venlo e.o. En alles groeide door. De distrikten Venray, Venlo en Hel mond, drie van de negentien dis trikten die ons land kent, besloten in die jaren tot het oprichten van AOW-schietverenigingen. Een vrye- tijdsbesteding voor bejaarden die op deze wijze hun favoriete sport konden blijven beoefenen. Wat in Venray in 1966 door deze acht mensen werd opgezet is thans uitgegroeid tot een club van 35 tot 40 AOW-schutters. Op elke donder dagmiddag houden de bejaarden een oefenmiddag. Er worden dan twee maal 25 pijlen geschoten. Het gaat echt nog wel om de punten, maar het erbij horen en de gezellig heid nemen toch een grote plaats in. Dat bewijst nl. de opkomst. Er zijn weinig leden die eens een keer overslaan. VEEL VERANDERD In de zomermaanden wordt op de banen geschoten waar de pylen nog gehaald moeten worden, maar in de wintermaanden is men aktief op de zogenaamde geautomatiseer de banen. Daar kunnen de schut ters dan bij de verwarming hun pijltjes trekken. Veel is er veran derd in die 25 jaar. Alleen al het bo- genmateriaal, de blazoenen, de banen. Alles is veranderd in het voordeel van de schutter, maar ple zier is er altijd gebleven. Op die donderdagmiddagen wordt wat afgelachen, gepraat en moppen getapt. Er wordt zelfs zo veel gepraat, dat men betwijfelt of men alles wel moet geloven. Het plezier staat duidelijk voorop. Er wordt iedere week gewisseld van banen. Zodoende is men om beurten bij alle verenigingen te gast. De verenigingen, waar zij zich wekelijks melden, zien hen graag komen, want er is nogal eens een extraatje, wat door allen op prijs wordt gesteld. Soms wordt er zelfs brood met part-Vleis (zult) ge serveerd. Schutter Piet Poels uit Castenray ziet het zo: Piel en boog Weej halde ow ien iëre Piel en boog Geej blieft steeds os vermaak Weej gon 't mar wer es probiere Gen meens hoeft 't os te liere En as weej zoë an *t schiete zien Is 't altied raak. Om dit heugelijke feit te vieren, zal op 5 oktober 1991 een receptie gehouden worden in de Gelderkoel te Venray-Heide, aanvang 19.30 uur. Iedereen die de handboogsport een goed hart toedraagt is van harte welkom. Diefstal portemonnee Een inwoner deed aangifte van diefstal van zijn portemonnee in een horecagelegenheid in het cen trum. In die portemonnee zaten wat persoonlijke bescheiden en een geldbedrag van ƒ100,-. Donderdag: Manual Rooyse VK Vrijdag: Rank Xerox Jumpers Hento 1-ZW Venray 2 Venrode 1-ZW Rooy 1 Huukske 2-Trepke 1 ZW Bonte Koe-ZVSV 17.30-21.00 20.00-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 Zaterdag: Café Noir-Peters (d) 09.30-10.30 ZW Venray-De Peel (d) 10.30-11.30 SVCB 1-Venrode (d) 11.30-12.30 Rooyse VK 12.30-21.00 RVK Dl-Voerendaal 16.30 RVK Hl-Ledub 16.30 Zondag: Badmintonclub Manual Sportief Maandag: Gemeente Rooyse VK Huukske-Postert 1 Veronica 1-IVO 1 Veronica 2-Wittenh. Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub De Schuivers 10.00-13.00 13.00-17.30 19.30-20.30 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 17.00-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 KINDERBOEKENWEEK 1991 'Huizen in boeken' Woensdag 2 oktober is de jaarlyk- se kinderboekenweek weer van start gegaan, met de uitreiking van de prijzen aan de winnaars van de Zilveren en Gouden Griffels en Pen selen. In de jeugdbibliotheek van Venray is een tentoonstelling van alle bekroonde boeken, zowel de griffels en penselen, gekozen door volwassenen als de beste boeken, gekozen door de Nederlandse kin- deijury. In de Kinderboekenweek, 2 tot 12 oktober, wordt op verschillende manieren de aandacht gevestigd op het (goede) kinderboek. Niets is im mers zo heerlyk als een fyn boek. Je kruipt er mee weg in een klein hoekje en voor je het weet beleef je de grappigste en spannendste avon turen. De wereld om je heen is ver geten, je 'huist' in een boek. Het thema van de kinderboeken week sluit hier helemaal bij aan. Het motto' is namelyk: 'Huizen in boeken'. Je kunt dit thema echter ook anders zien. In heel veel boe ken spelen huizen immers een heel belangryke rol. Zoals bijvoorbeeld in 'Pluk van de Petteflet' van Annie M.G. Schmidt en 'De Appelmoes straat is anders' van Joke vah Leeuwen. Ook rond 'Huizen in boeken' is een tentoonstelling in de jeugdbi bliotheek. Deze zal wekelijks wor den uitgebreid met tekeningen van 'fantasiehuizen' van leerlingen van groep 5/6 van de basisscholen in de gemeente Venray. Naast de ten toonstelling zal ook tydens het voorlezen op woensdagmiddag van half 4 tot 4 uur een bekroond boek of een boek rond het thema cen traal staan. Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Op dinsdag 1 oktober ontvingen bibliotheekdirekteur mevrouw Coopmans en de sekretaris van het bibliotheekbestuur de heer Wetzels uit handen van de heer Beek, direk- teur van het Hoofdpostkantoor Ven ray, twee byzondere zegels gewyd aan bibliotheekwerk. De uitgifte van de postzegels vindt plaats ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het openbaar bibliotheekwerk in Nederland. De twee nieuwe postzegels van 70 en 80 cent zyn vanaf 1 oktober te koop op alle postkantoren. De ze gels zijn ontworpen door Gerard Wemars uit Amsterdam. De foto's op de postzegel zyn gemaakt door Hein de Bouter uit Amsterdam. Op de zegel van 70 cent staat een opengeslagen boek met daarop een romantisch plaatje van een meisje dat een jongetje voorleest Op 'de postzegel van 80 cent staat een ry bibliotheekboeken. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVO ER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSS ELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN jr., tel. 82557 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol- W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Voc.ht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak IL GOEDEGEBUURE Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 Op 30 oktober organiseert Stich ting Focus afd. Venray de bo venstaande miniworkshop. Het is het meest aktuele onderwerp dat men zich voor kan stellen. Nie mand staat er graag bij stil maar toch worden we allemaal vroeg of laat gekonfronteerd met de dood. Vroeg of laat moeten we het onder ogen zien. Voor de een vroeg en voor de ander later. De mening daarover is afhankelyk van de leef tijd en de toestand waarin de over ledene zich bevond. Hoe we het ook bekyken, de dood is altyd onze metgezel die altijd te vroeg en on verwacht al onze plannen en ver wachtingen doorkruist We kunnen ons daarom afvragen wat de zin van het leven is als straks onherroepe lijk de dood wacht Hoeveel be schouwingen er ook over bestaan, men is het er over eens dat men slechts van het leven kan genieten als men vrij van angst voor de dood kan zyn. Er is een funktionele angst ter handhaving en bescher ming van de soort Ook is er een on redelijke angst die door het denken wordt opgeroepen. Op dit alles zal diep ingegaan worden. Iedereen die geïnteresseerd is in deze avond/miniworkshop, dient zich in verband met de beschikbare plaats tijdig op te geven. Opgave en/of informatie by Stichting Focus, Etudestraat 21, 5802 EP of telefo nisch na 17.00 uur, door de week of het gehele weekend: 04780-80963 of 89979. Snelheidskontrole De politie hield op de rondweg Brukske. Oude Oostrumseweg. Langstraat en Overloonseweg snel- heidskontroles. 550 Voertuigen, werden gekontroleerd. Daarvan ble ken 31 bestuurders in aanmerking te komen voor een bekeuring. Hoogste snelheid bedroeg - 81 km/uur, dat was op de rondweg Brukske.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3