Publieksprijs voor Jac van Bakel A6ENDA drukwekkende herdenking op Brits Oorlogskerkhof 3-Provinciën toertocht vanuit Vierlingsbeek Open Huid 8? VAN OORSCHOT MODE Terminator 2 op weg naar wereldrekords Tuinarchitektuur op Radio Limburg Geslaagd Bedrijfsbrandweer Rank Xerox suksesvol TSukses voor jmuzikante jit Ysselsteyn ilinaire composities in De Vier Jaargetijden' Veerspreuken Kappen met kappen HEL EN MAAS Donderdag 26 september - Pagina 3 Blijf de bewoners van het tropisch regenwoud J M"Pi« «II AJm Mrl Ay V opnames van het Amazonegebied (J NATUURVOEDINC Patersstraat 4, Venray, Tel. 04780-87217 Bij Van Oorschot Mode op de Grotestraat De nieuwe najaarskollektie, nu in onze zaak. Nieuwsgierig...? Er is heel veel nieuws! Van Oorschot Mode houdt donderdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 september Open Huis. Voor iedere klant een aardige attentie. Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal. Boxmeer. Oss, Venray. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schreven en J. Wittgen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keizer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterelaan 2, tel. 80140 van vrydagavond 1800 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-Y88EL8TEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. RuymbeekJ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. VERMAZEREN Blitterewyck, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktik van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04780-82411 De nieuwste film van Arnold Schwarzenegger TERMINATOR 2 blykt overal in de wereld de be staande rekords te verpletteren. De film is uitermate spektak ui air en slaat alles wat op het gebied van ak- tiefilm ooit was te zien. Het is bovendien een uitermate goed verzorgde film in beeld en ge luid waardoor zo'n film eigenlyk al leen maar in de bioscoop goed te genieten valt In Amerika het vi deoland by uitstek stromen de bezoekers by duizenden tegelyk naar de bioscooptheaters. De film staat nu al nummer 1 op de wereld- ranglyst en laat daarmee aa. Dan ces with Wolves ver achter zich. Geprolongeerd worden Robin Hood Prince of Thieves (7e week) en Backdraft (6e week); deze film wordt ook voor filmvorming A ver toond. Not Without my Daughter (4e week) wordt voor filmvorming B in vertoning gebracht Auto's besmeurd en bekrast Drie auto's die aan de Kempweg. ter hoogte van de tennisbaan, ston den geparkeerd bleken niet alleen met verf te zyn besmeurd maar er waren diverse diepe krassen in aan gebracht De eigenaren vierden op het tenniscentrum feest ter afslui ting van het buitenseizoen. De poli tie vraagt of getuigen van die vandalisme zich met haar in ver binding willen stellen. Ergerlijke dierenmishandeling Een 27-jarige bezitter van een poes, wonende aan de Pr. Bem- hardstraat deed aangifte van vergif tiging van zyn huisdier. Een eerdere poging was mislukt maar nu had het vergif, waarvan de sa menstelling nog niet bekend is, wel de dood tot gevolg. De politie spreekt van een ergerlyke dieren kwelling en hoopt de dader te kun nen opsporen. Dhr. Hanssen, voormalig ver zetsstrijder begeleidt twee leden van de Peelspeurders bij de kranslegging op het Engels kerkhof. Op woensdag 2 oktober start Om roep Limburg met een kursus tuin architektuur, verzorgd door de Venrayse tuin- en landschapsarchi- tekt Frits Ruyten. De twaalf lessen vormen een onderdeel van het natuur- en milieuprogramma 'De Groene Golf en maken de luiste raars wegwijs in de geschiedenis van de tuinkunst de aanleg en het onderhoud van tuinen, het maken van plattegronden, beplantings plannen, etc. De wekelijkse radiolessen tuin architektuur gaan vergezeld van schriftelyk materiaal, dat na afloop van elke uitzending, op aanvraag, by Radio Limburg verkrygbaar is. De luisteraars kunnen ook schrifte- ïyke vragen stellen, die tydens de uitzending door Frits Ruyten wor den beantwoord. 'De Groene Golf wordt iedere woensdag tussen 10 en 12 uur uit gezonden. Het eerste uur blyft gere serveerd voor de 'Radio-wandeling' en de 'Groene Agenda'. De kursus tuinarchitektuur wordt gepresen teerd tussen 11 en 12 uur. Aan de Interfaculteit Culturele Bedryfsvoering van de Amsterdam se Hogeschool voor de Kunsten slaagde Antoine Achten uit Venray. Aan de Ryksuniversiteit Limburg te Maastricht promoveerde tot doc tor in de geneeskunde op het proef schrift 'Thyroid dysfunction and depression in the postpartum peri od' oud-Venrayer Victor Pop, thans huisarts te Riethoven. Tydens regionale wedstryden voor bedrijfsbrandweerkorpsen in Helmond, afgelopen zaterdag, wist de brandweer van Rank Xerox beslag te leggen op de eerste plaats. Rank Xerox, onder leiding van Ger- rit de Groot, was de enige Limburg se deelnemer aan deze wedstryd. De overige elf korpsen kwamen uit de wyde omtrek van Helmond zoals van Philips, DAF, Michelin en Hei- neken. Als opdracht moesten de korpsen een brand by een kleding- bedryf blussen. Inbraak bungalow Een buurtbewoner bemerkte dat de voordeur van een bungalow aan de Eifellaan open stond terwijl hy wist dat de bewoners op vakantie waren. Hy waarschuwde de politie. Die konstateerde dat de voordeur geforceerd was. De politie zorgde er voor dat de voordeur weer gesloten werd. Wat er ontvreemd was kon niet worden medegedeeld. Diefstal buitenlantaarn Er werd aangifte gedaan van diefstal van een buitenlantaam by een woning aan de Akelei. De lan taarn had een waarde van ƒ100,-. tok jl. zondag werd de herden- ig van de op het Brits Oorlogs- •khof aan de Hoenderstraat jraven Britse bevryders een in- ikwekkende plechtigheid. Het iet worden gezegd dat juist de af- ing Venray van de Bond van Wa- ïbroeders ook nu weer kans r Eft gezien om van die herden- ig. een waardige herdenking te ken. Dankzy deze bond konden T er een aantal Britse invalide be- jders deze herdenking bywonen nals enkele nabestaanden van op het kerkhof begraven liggen- bevryders van Venray. Het was I or velen een emotioneel weerzien die 47 jaar, dat de bevryding al iter ons ligt. >r' tok by deze herdenking, georga- J6 leerd door de Bond van Wapen- ig [ieders, was Henny Meyer weer ceremoniemeester, zyn perfekte spraken tot de gasten, maakten Jk [voor hen dan ook een te volgen rdenking. De heer Meyer wees in toespraak nog eens op de zin ideze traditie in leven te houden, e hevige stryd, die ook in onze Cing gewoed heeft, waarby zo- vielen, moet ons verplichten i aan hen. die nog dagelyks ge- ïfronteerd worden met de ge- ichte offers, de zekerheid mee zaterdag 14 september jl. werd Grevenbricht de eindronde ge len van het Mgr. Ronckentoer- Dit is een provinciaal solisten- ensembleconcours voor muzi- iten tot 18 jaar. Via diverse voor des kan men zich plaatsen voor eindronde. (arloes Potten uit Ysselsteyn t in de tweede divisie een eerste ats te behalen met 105 punten, rloes is lid van Fhnfare-Drum- id De Peelklank en leerling van Venrayse muziekschool. Geert obs uit Leunen is haar leraar op muziekschool en tevens dirigent De Peelklank. lestaurant 'Het Aau Pastorieke' te erloon is verbouwd en heet sinds Be maanden 'De Vier Jaargety- D'. Deze naam illustreert exact de uwe sfeer die u aantreft in het enommeerde restaurant van rtin en Anneke Hofmans. lomantiek is er heel doordacht tombineerd met styivol klassiek, kleuren die inderdaad 'De Vier rgetyden' van Vivaldi weer legden. Zondagmiddag Herfsbuffet; elke hap een beleving. De Vier Jaargetyden' is uiterma- geschikt voor bruiloften en par en tot 100 personen. En in de er van distinctie kunnen over- gzo'n 80 zakenmensen lunchen, ^vergaderen in kombinatie met n lunch. Verder organiseert 'De er Jaargetyden' vanaf 29 septem- r het "Zondagmiddag Herfstbuf- %i 12.00 tot 15.00 uur kunt u raan deelnemen. Voor 25,- per rsoon kunt u dan ontdekken dat ikking Anneke ook voor vriende- ke pry zen hoogwaardige spyzeh n vervaardigen. U bent van harte ilkom! Voor reserveringen: tel. 04788- 33. Adres van 'De Vier Jaargety- Venrayseweg 5, 5825 AA erloon. iria geboren (8), er, zaai uw koren, tkvogels in septembemacht maken de kersttijd zacht het weder warm in september, ijgen we een harde winter. geven dat wy hen niet vergeten zyn. Wonden zyn er na 47 jaar nog wel degelyk en juist door op deze soldaten kerkhoven herdenkingen te organiseren maakt het ons moge- lyk om de nabestaanden die verze kering mee te geven dat wy hen niet vergeten zyn'. Aalmoezenier H. Bartels wees er in zyn korte preek, in het Engels en Nederlands uitgesproken, nog eens op dat de offers gebracht wer den om ons uit de slavemy te be- vryden. 'Nog dagelyks worden er mensen met oorlog gekonfron- teerd. De wortels van de bevryding liggen in het verleden toen de geal lieerden werden opgeroepen om een einde te maken aan de over heersing van de Nazi's. Vaders en zonen werden in vele landen opge roepen om de wereld te redden van de ondergang. Wy, de overleven den, kunnen niet verwoorden hoe dankbaar wy zyn en moeten ons verplichten om jaariyks de ge brachte offers te herdenken. Onze kinderen mogen nooit vergeten wat zy hebben gedaan, want door die bevryding hebben ook zy, die die offers hebben gebracht, mede de bouwstenen aangedragen voor een nieuw Europa...' Burgemeester drs. J. Waals, voor de eerste keer by deze plechtigheid aanwezig, wees ook nog eens op de zin van de jaarlykse herdenking, ook na 47 jaar: 'De grafstenen van de 800 gevallen Britse soldaten moeten ons met respekt en dank baarheid vervullen, zy moesten hun, meest nog jonge leven, opoffe ren voor de bestriding van het misdadige Nazidom. Het is een ein deloze weg die de jonge levens moesten afleggen. Die weg is ge markeerd door de vele soldaten- kerkhoven waarvan het Venrayse er een is. Zy, die hier begraven liggen, stierven rond de stryd om Overloon en Venray. Hun ereveld welke een aanklacht is tegen alles wat geweld betekent Wy moeten dat kerkhof als een kostbaar goed levend hou den. Zy die hun leven gaven omdat wy in vrede verder konden leven, moeten voor ons dankbaar in her innering biyven'. Vervolgens werden er vele kran sen gelegd door alle mogelyke re presentanten zoals door het college van b. en w. (samen met het Oranje- comité), van Vliegbasis De Peel, van het voormalig Verzet Limburg, van de Bond van Wapenbroeders, na mens de My nopruimingsdienst (nu EOD) en de oud-mariniers. Scouting De Peelspeurders legde een krans namens alle kinderen van Venray. Het meest emotioneel moment was toen drie oorlogsslachtoffers en drie nabestaanden bloemen by het centrale kruis legden. Wy vermelden gaarne dat de her denking een speciaal karakter kreeg door de muzikale begeleiding van zowel de MMSK St Petrus Ban den door hun koraalmuziek oJ.v. de heer De Jong en door het dames koor Venrode o.l.v. de heer Ver hofstad. Ook maakte het reveille en The Last Post, geblazen op trompet, een diepe indruk, maar dat deden ook de gezongen volksliederen als God Save the Queen en het Wil helmus. Het viel ons op dat vele inwoners die in Venray de bevryding bewust hebben meegemaakt, de herden king bywoonden, al wordt die groep steeds kleiner. Het is des te verheugender dat veel inwoners, die de bevryding niet hebben mee gemaakt. de herdenking gaan bywonen. De plechtigheid werd afgesloten doordat aan de aanwezige kinderen chocolade werd uitgedeeld, om de herinnering wakker te houden dat veel kinderen na de bevryding in leven konden blyven door een reep chocolade op te lossen in melk. Diefstal van stamrozen Opnieuw werden by een aan de Spurkt gelegen kwekery planten, waaronder rozen, gestolen. De kwe ker deed aangifte van diefstal van 3 stamrozen. De waarde bedraagt 45.-. Burgemeester Waals en Jae van Ba kel bij het winnende schilderij. Met gestolen creditcard De zaak rond een gestolen credit card in Venray kreeg afgelopen week nog een vervolg Op zaterdag 14 september werd een in Venlo verblyvende Nigeriaan aangehou den evanals een 26-jarige in Gel- dem wonende vrouw. Later werd nog een inwoner van Venlo aange houden. Er is komen vast te staan dat ook by andere Venrayse zaken goederen gekocht werden die men met een creditcard wilde betalen. Het win kelpersoneel in die zaken vertrouw de het niet en de aankopen gingen niet door. Voor de Nigeriaan krygt dit geval nog een staartje want nadat hy in vryheid zou worden gesteld, in af wachting van de behandeling werd hy weer ingesloten. Nu omdat zijn verblijfspapieren niet in orde wa ren. De andere twee zyn inmiddels in vryheid gesteld. Slingerende auto Een op de Merseloseweg slinge rende personenauto wekte de aan dacht van de politie. De bestuurder, een 39-jarige Pool, werd aangehou den en de politieman die de papie ren kontroleerde en in de auto op de byzittersplaats was gaan zitten, moest ingrijpen toen de Pool de auto in beweging zette. Hy kon het kontaktsleuteltje uit het slot ruk ken waardoor de auto tot stilstand kwam en erger kon worden voor komen. De bestuurder verkeerde onder invloed van alkohol maar weigerde, ook na vordering medewerking aan de ademanalyse. De auto bleek niet verzekerd te zyn en werd in beslag genomen. Nadat proces verbaal inzake het ryden onder in vloed, het weigeren aan de testen deel te nemen en het niet verze kerd zyn van de auto was opge maakt, kon hy vertrekken. De officier van justitie zal beslissen wat er met de auto zal gebeuren. Diefstal aanhangwagen Ten nadele van een in Monken- berg wonende Duitser werd een aan de Boschhuizerweg geparkeerde aanhangwagen ontvreemd. De aan hangwagen heeft een waarde van ƒ6500,-. Van de diefstal werd maan dagmorgen aangifte gedaan. Wan neer de aanhangwagen precies is ontvreemd kon niet worden vast gesteld, wel dat dit tussen vrydag avond en maandagmorgen is gebeurd. Diefstal aanhangwagen Er werd aangifte gedaan van diefstal en een 1-assige aanhangwa gen van het Lovinckplein in Ys selsteyn, ten nadele van een Horster bedry f. Wanneer de diefstal precies heeft plaatsgevonden kon niet worden medegedeeld. Het laatst was de aanhangwagen enkele weken geleden gezien. Pas woens dag werd de diefstal bemerkt, want op die dag had men de aanhangwa gen nodig. De door de Kunstkring Amber ge houden expositie van Venrayse dorps/stadsgezichten in de hal van het gemeentehuis is zeer suksesvol geweest. De expositie die morgen, 27 september, wordt afgesloten, werd gehouden in het kader van de Open Monumentendag Aan deze expositie was ook een publieksprys verbonden, waarvan gisteren de uitslag bekend werd gemaakt. Met grote meerderheid vond het pu bliek (er waren 262 inzendingen), het schildery van Jac van Bakel van de Ysselsteynse kerk het mooiste. Misschien wel omdat deze kerk nu wegens de op handen zynde ver bouwing in de belangstelling staat. De prys die Jac van Bakel kreeg na mens het comité Open Monumen tendag was zeer origineel, namelyk een Amber-boom. Opvallend was dat alle 51 werken die op de expositie te zien waren, stemmen hadden gekregen. De expositie is dermate suksesvol verlopen dat er besloten is om de expositie na 19 oktober voort te zet ten. Dat zal dan in het Feulekeshuis gebeuren. Verder vond gisteren ook de ver loting van een schilderij van de Rosmolen plaats. Uit de 262 inzen dingen werd door burgemeester Waals dhr. of mevr. Koster van de Overloonseweg als winnaar getrok ken. Helaas was de gelukkige niet bereikbaar om de prys, een aquarel van Rieky Janssen-Franssen, op woensdagmorgen in het gemeente huis op te halen. Burgemeester Waals was overi gens zeer te spreken over deze ex positie. 'Zo leer je anders naar je woonplaats kyken en er meer van te houden'. Hy was dan ook gaarne bereid om de hal van het gemeente huis, by een volgende expositie, ter beschikking te stellen. Elke dag worden duizenden bomen gekapt voor de handel in hardhout. Gimsel steunt de Novib-aktie Kappen met Kappen door de verkoop van aktie- ansichtkaarten. De opbrengst is bestemd voor ecologische bosbouwprojecten in het Amazone-gebied Voor de meeste wielrenners na dert het einde van het seizoen met rasse schreden. Tbch is er voor de liefhebbers nog een leuke toertocht uitgezet op zondag 29 september (de dag dat de klok een uur terug gezet wordt Houd daar rekening mee!). Het Vierlingsbeekse Wieier- comité heeft dan in samenwerking met de TWC Noord-Limburg een drietal routes uitgezet Op de eerste plaats is er een route van 25 kilo meter. De zogenaamde gezinstoer tocht Een toer die zeker zo afwisselend is. en die door een mooi natuurgebied zal gaan. Dan zyn er nog een tweetal andere rou tes, voor de meer geoefende fietser. Een toertocht van 60 en een van 125 kilometer. Vooral de laatste zal met een ommetje over G roesbeek en de zeven heuvelen-weg de ware fanaat aanspreken. Ook voor diege ne die zo maar eens een lekker stuk wil wegfietsen is dit een mooie gele genheid om eens aan den lyve te ondervinden hoe ver 125 kilometer nou werkeiyk ia Alle deelnemers aan een van de toertochten doen gratis mee met een lotery die aan het geheel verbonden ia Vertrektijden Voor de langste twee afstanden is het mogeiyk om vroeg te vertrek ken. Vfenaf 0800 uur en tot 10.00 uur kan er vertrokken worden voor de 60 en 125 kilometer. Voor de 25 kilometer geldt een vertrektijd tus sen 09.00-11.00 uur. Sluiting van de finish is om 14.00 uur. Dus diegene die snel fietst kan gewoon iets later vertrekken als de langzamere fiet sers. De inschryving vindt plaats in café 't Hoekje (by de kerk) te Vier lingsbeek. Voor inlichtingen kan men bellen met 04781-1874. Botsing op Deurneseweg Vrydagmiddag omstreeks 17.00 uur bemerkte de bestuurster van een lesauto en de toezichthouder op de Deurneseweg ter hoogte van de Rouwkuilenweg te laat een voor gesorteerde personenauto, be stuurd door een inwoner van Ysselsteyn. Er volgde een botsing met behoorlijke materiële schade. Het verkeer ondervond van de bot sing tydens het spitsuur, veel overlast Illegalen aangehouden De dienst Inspektie Arbeidsver houdingen van het Ministerie van Sociale Zaken hield op een tuin- bouwbedryf in Ysselsteyn drie Po len aan, die niet beschikten over de vereiste tewerkstellingsvergun- ning. Twee Polen verbleven in het be- dryf, de derde elders. Er werd ook tegen de werkgever proces-verbaal opgemaakt. Het drietal kreeg na verhoord te zyn, een stempel in hun paspoort en zy moesten die dag voor 12 uur middernacht de Nederlands-Duitse grens zyn gepas seerd. Ze beloofden aan dit bevel te zullen voldoen. De illegalen konden worden aan gehouden doordat op dat bedrijf een stcekproefkontrole werd ge houden.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3