A.s. zaterdag Taptoe Venray 1991 Jubal Drum Sc Bugle Corps Showband Harmonie Fortissimo Tamboer korps Sub Matris Tutela Oostrum St.Theobaldus Gilde Overloon Jachthoorn- Sc Trompetterkorps Gemert OOK MICHELS Jong Nederland opent nieuw seizoen 3 PEEL EN MAAS Donderdag 5 september - Pagina 9 TAPTOE VENRAY 7 SEPTEMBER rdag 7 september zal de TAPTOE VENRAY door en Majorettenshow- ST. PETRUS BANDEN worden eorganiseerd. De Thptoe Venray, voortgekomen de taptoe tg.v. het 15-jarig be- van het korps in 1974, kan op een groot aantal uit binnen- en rekenen, te meer daar de Thptoe Venray goed bekend korpsen uit het land graag medewerking aan dit gebeu- verlenen, in de wetenschap dat te Venray goed toeven is. loon; Jachthoorn- en Trompetter korps 'Gemert' uit Gemert; Showband Harmonie 'Fortissimo' uit Venlo en uit Dordrecht 'Jubal' drum- en bugle corps. De Taptoe Venray wordt gehou den op de Grote Markt te Venray en begint om klokslag 21.00 uur. Van 20.30 uur af zal er een voorpro gramma worden aangeboden, dit jaar verzorgd door het tamboer- korps van de harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum, welk korps juis in juni jl. op concours de le prijs met promotie behaalde! Nadat alle korpsen in de Taptoe hun show hebben verzorgd zullen zij allen gezamenlijk de finale bren gen. Ieder korps zal hieraan zijn eigen bijdrage leveren, terwijl de trompetters van St. Petrus Banden het Taptoesignaal zullen laten weer klinken. Als afsluiting zal het Wil helmus worden gespeeld. De algehele leiding van deze Tap toe ligt ook dit jaar weer in de be kwame handen van de heer Jan de Jong, dirigent van Muziek- en Majo- rettenshowkorps St Petrus Banden Venray. Na afloop van de Taptoe is er in de aula van de Kath. Techn. School nog een gezellig samenzijn. Voorverkoopadressen: Sigaren- huis Chris Jansen, Grote Markt; Si garenwinkel Van Dijck, Langstraat 26; Ola-IJs, Chopinstraat 64; VW- kantoor Venray, Grote Markt; Snackbar Happy Corner, Overloon Toegangsprijzen; Zitplaatsen ƒ7,50 (65 12- ƒ6,-); Staanplaatsen 5,-(65 12- ƒ2,50). Dit jaar ligt het accent op regio niveau en zullen, naast het or- korps, aan Tiptoe medewerken: Drum- 'Theobaldus' uit Over- Chr. Showkorps Jubal Dord- icht heeft zich de laatste jaren we ll te specialiseren op het gebied in drumcorps. Drumcorps is een merikaans fenomeen, dat zich ds 1980 sterk aan het ontwikke- is in Nederland. Jubal is in feite inds 1962 een zgn. drum Sc bug corps, want in dat jaar kwam het Dips in het bezit van G-trompet- in. Het korps telt ca. 100 spelende den, onderverdeeld in een diami ne, brass line en color-guard. In 1986 werd het 75-jarig bestaan ivierd, dat werd beloond met het lekennen van de Kon. Erepenning daarnaast werden het junioren- seniorenkorps kampioen van ederland. De muziek, die voor een deel door in Amerikaan en voor een deel nor eigen leden is gearrangeerd, eert een Latijns-Amerikaanse in- ag met een vleugje jazz. Per jaar imt het corps zo'n 30 keer in ak- e, grotendeels op taptoes, concour- grote evenementen in nnen- en buitenland. Jubal Drum Sc Bugle Corps zorgt »r een spetterend Zuid-Ameri- lans vuurwerk, overtuig uzelf en m naar Taptoe Venray, zaterdag 7 ptember. JUBAL Binnen de honderden muziek korpsen die ons land telt, neemt Jubal een bijzondere positie in. Niet alleen vanwege het feit dat Ju bal één van de oudste korpsen is (opgericht in 1911), maar meer van wege de voortrekkersrol die Jobal tot op de dag van vandaag vervult. PUPERKORPS Aanvankelijk was Jubal een py- per (fluiten) korps dat in deze hoe danigheid tot en met de jaren vijftig landelijke bekendheid ge noot en zeer veel optredens ver zorgde. SHOWKORPS In het begin van de jaren zestig schafte Jubal zich, als eerste korps in Nederland een kompleet nieuw, Amerikaans, instrumentarium aan en werd het korps omgedoopt in een 'tamboer, pijper en trompetter korps*. Het korps ging zich meer toeleggen op het showelement en de bekendheid en waardering van het showkorps ging over de lands grenzen heen. Jaarlijks werden verschillende optredens in het bui tenland verzorgd terwijl diverse malen een suksesvolle toemee door Frankrijk werd gemaakt. DRUMCORPS In de jaren zeventig raakte Jubal onder de indruk van een Ameri kaanse stijl van muziek en show, in America bekend als 'drumcorps'. De drumcorps-stijl kenmerkt zich door een muziekkeuze van hoge moeilijkheidsgraad, door verschil lende sekties uitgevoerd in een soms overweldigend volume en om lijst door een show die blinkt van aktie en dynamiek. In verband met verschillende muzieksekties en zeer veel showbe wegingen komt de drumcorps-stijl het best tot zijn recht als hij wordt uitgevoerd door veel muzikanten. Jubal, met ongeveer 100 spelende leden, voldoet als één van de weini ge korpsen in ons land aan deze voorwaarde. Ook bij de ontwikkeling van de inmiddels door meerdere korpsen gevolgde drumcorps-stijl vervult Jubal landelijk en zelfs in het na bije buitenland een voortrek kersrol. Het in 1960 opgerichte tamboer- korps maakt deel uit van de mu ziekvereniging harmonie Sub Matris Tutela te Oostrum. Het korps bestaat momenteel uit 21 muzikan ten en staat onder leiding van in- strukteur Pieter Poels uit Wanssum, die tevens direkteur is van de harmonie. Tunboer-mai tre is sinds dit jaar Boenma Oostveen uit Oostrum. De aktiviteiten van het tamboer- korps bestaan, naast de wekelijkse repetities uit deelname aan con coursen en muziektoemooien en het verzorgen van concerten en op treden bij gelegenheden zowel bin nen als buiten Oostrum. Daarnaast vinden er regelmatig uitvoeringen plaats gezamenlijk met het harmo nie-orkest. Ook binnen dit tamboerkorps is er een ontwikkeling gaande, waar bij naast nietgestemde slaginstru menten steeds meer gebruik gemaakt wordt van andere slag instrumenten en effektinstrumen- ten. E.e.a. te beluisteren in de te spelen werken tijdens het optreden van dit korps. Voor een overzicht van de behaal de resultaten in de laatste jaren wordt verwezen naar onderstaand overzicht Op 23 juni 1991 is door het korps deelgenomen aan het bondscon- cours te Milheese waarbij een le prijs behaald werd met promotie naar de ere-divisie. Concoursen Tamboerkorps: 2 sept. 1973; Horst, instrukteur H. Martens, 3e divisie, le prijs en pro motie met lof; 2 dec. 1973: Kerkra- de, H. Martens, 3e div., Limburgs kampioens; 24 aug. 1975: Grathem, P.J.M. Poels, 2e div., le prijs met promotie; 30 nov. 1975: Venray, P.J.M. Poels, 4e pl. bij het Limburgs kampioenschap; 18 sept. 1977: Hoge Mierde, P.J.M. Poels, le div., le prijs en promotie; 10 juni 1979: Bergen, P.J.M. Poels, ere-divisie, le prijs en promotie; 21 juni 1981: Stiphout, P.J.M. Poels, ere-divisie, le prijs; 25 sept. 1983: Lottum, P.J.M. Poels, ere divisie, le prijs; 14 juni 1987: Mil- heeze, P.J.M. Poels, 2e div., le prijs en promotie met lof; 29 nov. 1987: Horst, P.J.M. Poels, 2e div., Lim burgs kampioen; 10 april 1988: Am sterdam, P.J.M. Poels, 2e div., FKM kampioen 1988; 23 juni 1991: Mil- heeze, P.J.M. Poels, le div., le prijs en promotie. Drum-showband Theobaldus Overloon brengt een Zeemansshow. Een van de grote trekpleisters van de Taptoe Venray is dit jaar on getwijfeld de drum-showband Theobaldus uit Overloon. Dit korps dat dit jaar 30 jaar bestaat krijgt jaarlijks vele uitnodigingen voor taptoes, optochten en andere evene menten. In Duitsland zijn ze een graag geziene gast en ook in Frank rijk werden optredens verzorgd. De show-instrukteur is Hans v.d. Bos, voor de tamboers Bert Daniels, voor de majoretten Janet Volleberg en voor de blazers is dit Marion van Eyck. Tamboer-maï tre is Pierre Deenen. De show die gebracht gaat wor den staat in het teken van Neder landse zeemansliedjes zoals 'Zorg dat je erbij komt', 'De Veerman' en 'Onidin line'. Het uniform is uiter aard aan deze show aangepast en is geheel zelf vervaardigd. De show werd voor het eers ge bracht in Nieuw-Cuyk op een al daar gehouden festival en men behaalde meteen een le prijs, en het enthousiasme van het pubhek was zo groot dat men ook de pu blieksprijs in de wacht sleepte. Ver der werd deze show ook gebracht in de Rijnhal in Arnhem op het Rijn halfestival dat onder auspiciën stond van de KNF. Ook hier werd de hoogste prijs behaald nl. de Rijn halwisseltrofee. De drum-showband ontstond in 1961 als tamboerkorps, een jaar later volgde uitbreiding met klaroe- Opgericht in 1959 als onderdeel van de plaatselijke harmonie leidt het 52 leden tellende korps sinds 1982 een geheel zelfstandig be staan. De meeste aktiviteiten vin den plaats binnen de Gemertse gemeenschap, zoals het brengen van serenades, muzikale rondwan delingen en het opluisteren van al lerlei festiviteiten. Maar ook buiten Gemert is de vereniging zeer aktief. Aan vele taptoes en festiviteiten werd inmiddels deelgenomen waar- onde de Nationale Ihptoe Breda 1984 (voorprogramma) en 1988 (hoofdprogramma). Een belangrijk onderdeel van de aktiviteiten is de by na jaarlijkse deelname aan de diverse concour sen. Ongelooflijk vele suksessen Showband Harmonie Fortissimo is een in 1955 te Venlo opgerichte muziekvereniging, bestaande uit een showbandorkest met uitgebrei de ritmesektie en een majoretten- peloton. Het ledenbestand omvat ruim 75 personen. Alle muzikanten zijn oprechte amateurs, evenwel geïnstrueerd door professionele krachten. Specialiteit van de showband is een 20 minuten durende non-stop muziekshow met gevarieerde cho reografische patronen, geschoeid op Amerikaanse leest. Verdere mogelijkheden: deelna me aan feestoptochten, bloemen corso's en uitvoeren van populaire (zaal)concerten e.d. De band heeft vele suksesvoUe toemees in diverse Europese lan den op haar naam staan. werden hier behaald. Zo werden o.a. 5 gouden medailles behaald in de hoogste divisie op het Wereld Mu ziek Concours te Kerkrade. Maar liefst 15 maal behaalde het korps in de hoogste divisie van de Koninklij ke Nederlandse Federatie de landstitel, en 3 maal werd in het Duitse Alsfeld de 'Deutschland Po- kal' gewonnen. Voorwaar een op somming die er zyn mag. BOUWKUNDIG ADVIESBURO Voor reken-,tekenwerk en advies ten aanzien van: Beton, staal en hout constructies Nieuwbouw en Verbouw, Hinderwetten, Ringweg 8 5813 BP Ysselsteyn Tel. 04785-2020 Fax 2019 Vanwege de samenstelling van het instrumentarium heeft het korps een zeer unieke sound. Zo treffen we o.a. es-trompetten, cor netten, jachthoorns, bestrompetten en sousafoons naast lyra's. Het ge heel uiteraard gekompleteerd door een ruime slagwerksektie. Ook hier onderstreept een schitterend uni form/de totale uitstraling van disci pline, shows en parades. Niet zo verwonderlijk dat het een graag ge ziene gast is in zowel binnen- als buitenland. Deskundige instrukteurs zowel op muzikaal- als op choreografisch gebied, ondersteund door het en thousiasme van de leden staan borg voor een gedegen stukje vakwerk. De algehele leiding is in handen van instrukteur Huub v. Boven, met naast hem dirigent Theo Lokin en showinstrukteur Hans v.d. Bos. voor uw KETTING FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 nen en in 1965 werd er een majo retten groep gevormd. In 1981 ruilde men de klaroenen in voor blaasinstrumenten met ventielen. In 1986 werd besloten om in de toe komst als drum-showband verder te gaan. In september 1986 werd er al meteen in het voorprogramma opgetreden van de Taptoe Venray. Op 23 jl. bracht men deze show voor de jury van de Bossche Bond van Muziekgezelschappen. Ook nu ging men met groot sukses naar huis, want men behaalde de eerste prijs met promotie naar de tweede afdeling en lof der jury. De showband, die een onderdeel is van het plaatselijke gilde, luistert ook in Overloon veel evenementen op. De showband kan nog nieuwe le den gebruiken, zodat men het sho welement verder kan uitbreiden. Zaterdagavond 7 september kunt u deze nog jeugdige Noordbrabant se muzikanten in Venray aan het werk zien. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Timmer- en I onderhoudsbedrijf RJ. van de Ligt I Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 Op zaterdag 7 september a.s. zal op het terrein van Jong Nederland Venray het nieuwe seizoen weer worden geopend. Hoe de opening plaatsvindt, blijft nog een verras sing. Na deze opening is er weer een groots opgezette spelmiddag voor alle jeugd in de leeftijd van 5 tot 17 jaar. Voor de allerkleinste onder hen is een apart spellencircuit uitgezet De oudere jeugd kan rekenen op een kabelbaan en supertennis. Net als voorgaande jaren zal er ook dit jaar weer een zeephelling klaarstaan voor de jeugdige deelnemers. De inschrijving begint om 13.30 uur waarna om 14.00 uur de ope ning plaatsvindt Rond de klok van 16.30 uur zal het eindsignaal klinken. Dit alles speelt zich af aan de hoek van de Westsingel-Whistler- straat Jong Nederland is aangesloten bij de landelyke jeugd- en jongerenor ganisatie Jong Nederland. Iedereen in de leeftijd van 5 tot 17 jaar is wel kom bij Jong Nederland. Er wordt gewerkt rondom drie spelpeilers binnen onze vereniging, te weten spel/sport creativiteit en buitenle ven. Wekelyks spelen er bij Jong Nederland ongeveer 130 leden, be geleid door ongeveer 28 vrijwillige leidsters/leiders. Alle kinderen spelen binnen hun leefty dsgroepen Voor meer informatie over onze vereniging kunt u terecht bij onze voorzitter E. Geuyen, Veltumse Kleffen 83. Venray, tel. 04780-82985 (na 18.00 uur). Fiets even onbeheerd Dat ook in de bossen langs de Maasheseweg, tussen de spoorweg overgang en de St. Jozeflaan, men zijn fiets niet onbeheerd kan laten werd een 59-jarige inwoonster dui- delyk. Even trok zij de bossen in en by terugkeer ontdekte zy dat haar tas, die zich op haar fiets bevond, verdwenen was. Een bestuurder van een bromfiets heeft deze van haar fiets getrokken. De bestuurder was vry jong maar wel groot, had zwart haar en een zwarte jack aan. In de tas zaten wat persoonlijke bescheiden, maar de waarde is voor de dader nihil. Graag zou de dame haar eigendom terug hebben. Mo gelijk heeft hij die weggegooid. Scooter en bromfiets botsten tegen elkaar Onvoldoende opletten was oor zaak dat op het fietspad langs de Zuidsingel, bij het afslaan naar de Henri Dun an tst raat een scooter te gen een bromfiets botste. Beide bestuurders kwamen ten val. De verwondingen vielen mee en beide bestuurders regelden de schade.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 9