mmmsmwi Septembermaand Opelmaand Venray's Mannenkoor koninklijke Harmonie Euterpe Dameskoor Venrode tajorettengroep First Choice Kinderkoor )e Bandelieren Jb Orkestvereniging Venray Venray's Gregoriaans Koor Jeugdkoor Tomorrow People Collegium Vocale Venray Confetti Crescendo Philatelica _J2K3__ RAEDTS Volksdansvereniging Opanka M.M.S.K. St. Petrus Banden Jeugd- natuurwacht Wijk Zuid Wijkgebouw 'Op 't Nipperke' Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan Venray Jeugdvereniging De Springplank Karei Knabbelaar Brukske Wijkcentrum Noord-West Huisvrouwen- kontakt Brukske L.V.B. Oostrum L.V.B. Venray Lezing over Koncentratie en Helderziendheid Amnesty International Triathlon Vereniging Regio Venray Midgetgolf Buitenlust H.S.V. de Roerdomp PEEL EN MAAS Bridge - eel en maas Donderdag 29 augustus - Pagina 7 Donderdag 29 aug.: Om 19.30 uur epetitie bassen en om 20.00 uur ehele koor. Zondag 1 sept: Extra repetitie pn 11.30-13.00 uur. Donderdag 5 sept: Om 19.30 uur epetitie tenoren en om 20.00 uur iele koor. Verder zijn er nog extra repetities p zaterdag 21 sept. van 17.30-19.00 ur en dinsdag 24 spet. van 930-21.00 uur. Verder programma: Zondag 29 sept.: Maastricht Zaterdag 5 okt.: Sevenum concert Zondag 20 okt.: Zondagochtend- mcert Zondag 27 okt: Dodenherden- jng Grote Kerk. 80 nov.: Feestavond met div.jubi- 22 dec.: Kerstconcert gezamenly- koren. 25 dec.: Kerstmis Grote Kerk. Afmelden by A. v. Gestel, tel Harmonieorkest Vrijdag 6 sept.: 20.00 uur Re- itie. Aftnelden: H. v.d. Steeg, tel. •39. Agenda >t.: Serenade gouden bruiloft; 45 uur De Volle Maan. sept.: Antwerpen. )kt.: Eed. muziektoernooi 14.15 ur Oirlo. Jeugdorkest Vrijdag 6 sept.: 20.00 uur Re- etitie. Afmelden: P. Noten, tel 87858 Agenda okt.: 14.15 uur Oirlo, Fed- muziek- emooi. okt.: Concert Gemert. Drumband Agenda spt.: Serenade, sept.: Antwerpen. )kt.: Fed. muziektoernooi. ituur istuursvergadering: 16 sept. ienst drumband Maandag 9 sept.: T. Verbeek. Maandag 2 sept.: Om 14.00 uur lis in de Paterskerk t.g.v. het gou- en huwelijksfeest van ons medelid ievr. Ewalts. Om 18.15 uur optre- en tijdens de receptie in de Volle laan; ook in officiële kledij. Woensdag 4 sept.: Om 20.00 uur ze eerste repetitie na de vakantie, zaal Thielen. J(j verhindering graag uw afmel- Ing doorgeven aan mevr. V.d. Beke- om, tel 83332 of aan mevr. Sybers, L 81353. Wil je aktief bezig zijn en je weet iet waarin? Kom dan eens kijken jmajoretten- en twirlgroep First boice Venray. Deze groep bestaat uit twee onder- ien, weten de majorettengroep ide twirlgroep. Onder leiding van diplomeerde instruktie worden 'fijne kneepjes bygebracht op het bied van twirlen, dans en gym- Btiek. Ook creatieve uitbeelding i muziek is een onderdeel. \knaf 12 sept. zal deze vereniging fften met een jongerengroep van zes jaar. Meisje die enthousiast fknatiek bezig willen zijn, nodi- wy uit om eens een kylye te snen op onze trainingsdagen. Als kennismaking met een frisse thousiast groeiende groep kan ide le maand gratis getraind wor- Geïnteresseerden zijn weikóm onze trainingen op donderdag- üd vanaf 18.30 uur en/of op za- Idagmorgen vanaf 9.00 uur in mzaal Het Brukske. Men kan ook Uën: Wilma van Lin, tel. 80611 of kiëlle Tacken, tel. 81740. Jongelui, onze vakantie zit er *r op! We beginnen weer vol goe- moed aan een nieuw koorjaar. Dze le repetitie is op maandag 2 pt van 16.00 tot 17.00 uur in het •alfle onde de Grote Kerk. Nieuwe koorleden. Zit je op de sisschool en ben je 8 jaar of der, dan kun je lid worden van kinderkoor. Je bent welkom op ze repetitiemiddag elke maandag 16.00 tot 17.00 uur. Wil je meer "!n? Bel dan eerst even met Halmans, tel. 83806. - Woensdag 4 en 11 sept.: Om 20.00 uur orkestrepetitie o.l.v. L. Boo- gaarts in de aula van St. Anna. Af melden bij B. Grootemaat, tel. 80358. Woensdag 4 en 11 sept.: Om 20.00 uur repetitie voor het blokfluiten semble "En Bloc" o.l.v. A. Thijssen in St. Servatius. Afmelden bij R Houba, tel. 87362. Zondag 1 sept.: Om 11.00 uur re petitie in de kapel van St. Servatius. Zaterdag 14 sept.: Om 18.30 uur H. Mis in de Paterskerk. Zaterdag 21 sept.: Om 19.00 uur H. Mis in de Grote Kerk (Veldeke). Zondag 29 sept.: Om 11.00 uur re petitie in de kapel van St Servatius. Vrijdag 4 okt.: Om 13.00 uur Hu welijksmis in de parochiekerk te Overloon. Zaterdag 12 okt.: Om 19.00 uur H. Mis in de kerk van O.L. Vrouw On- bevl. Ontvangenis te Venlo. Inlichtingen en afmelden: W. Snijders, tel. 82975, Venray. Na een heerlijke zomer beginnen de repetities weer, en wel op dins dag 3 sept van 19.00 tot 20.00 uur in ons repetitiezaaltje. We hopen dat jullie er weer zin in hebben zo dat we weer een fijn kooijaar tege moet kunnen zien. Nieuwe koorleden. Ben je 13 of ouder en wil je graag lid worden van ons koor, loop dan eens binnen tydens onze repetitie op dinsdag avond, in het zaaltje onder de Grote Kerk. Ons koor zingt regelmatig in de Grote Kerk, maar zingt ook op andere lokaties. Ook jij bent wel kom! Voor informatie kun je bellen met José Kusters, tel. 85083. Maandag 2 sept.: Repetitie van 20.30 tot 22.30 uur in foyer van de St. Anna-schouwburg. Muziekstan daard meebrengen. Zaterdag 28 sept.: Deelname als keuze-koor aan de slotmanifestatie van het Limburg Koren Festival in het Staargebouw te Maastricht, aan vang 19.00 uur. Woensdag 4 sept. start het nieuwe seizoen. Om 20.00 uur is er repeti tie voor de sopranen en alten, om 20.30 uur voor het gehele koor. Het combo hoeft pas om 21.00 uur aan wezig te zijn. Afmelden is alleen mogelijk via Hannelore of Gertie. Tevens zoeken wij nog een aantal goede tenoren die onze heren kun nen versterken. Meld je aan bij H. Janssen, tel. 86224 of bij G. Sikes, tel. 11542. Gemengde Zangvereniging Hallo, de vakantie is voorbij. We waren weer allen by elkaar geko men om in de nieuwe oefenzaal de stembanden in trilling te brengen. De ramen waren gesloten, maar om glasgerinkel te voorkomen, vanwe ge het geproduceerde geluid, stond de deur zo ver mogelijk open. Nu ging het geluid door het hele ge bouw. Het gebouw bleef op zijn plaats staan. Iedere woensdag van 17.30 tot 19.00 uur repetitie in de Kemphaan op het Kennedyplein. Wie zingen leuk vindt mag komen meedoen. Bij de laatste repetitie bleek dat er weinig verloren gegaan is aan kwa liteit en de toonhoogte bleek nog niet gezakt te zyn. In de korte tyd die na de vakantie ligt werd er al heel wat keren een beroep op ons gedaan. We oefenen nu een half uurtje langer, om half zes beginnen we. Het probleem van dorst krijgen is nu ook opgelost. We hebben nu een koffiestop ingelast. Tbt ziens in de Kemphaan op woensdagmiddag half zes. RUILBEURS Op zondag 1 sept is er weer de maandelijkse ruilmorgen, die in samenwerking met de 'Verzame laar' gehouden wordt in wijkcen trum de Kiosk te Venray. Buiten postzegels, kunt u ook ruilen met andere objekten, zoals munten, ansichtkaarten e.d. De beurs wordt gehouden van 10.00 t/m 13.00 uur. De entree is gratis en er is vol doende parkeergelegenheid. VOOR ELKE KLUS! Karwet«Onderhoudsdienst BOUWBEDRIJF BEL. TEL. 04780-89591 EN KOBUS KOMT. Op donderdag 5 sept. beginnen de volksdanslessen voor de kinde ren weer. Er wordt gedanst in wijk centrum 't Stekske in Landweert. Van 15.15-16.00 uur dansen de kleu ters (groep 1 en 2). Van 16;i5-17.15 uur zijn de kinderen van groep 3 t/m 8 aan de beurt. Kinderen die belangstelling heb ben voor volksdansen kunnen op donderdag 5 en 12 sept op boven genoemde tijden gratis mee komen dansen. Voor inlichtingen kunt u terecht bij Gerry Gielens, tel. 80844 en Gerry Penris, tel. 85364. De demonstratiegroep en de vol wassenen dansen op dezelfde dag en hetzelfde tijdstip als in het vori ge seizoen. Agenda; Maandag 2 sept.: Helpen kienen: John Houts. Zaterdag 7 sept..- Thptoe Venray. Zondag 15 sept.: De Efteling Zondag 22 sept.: Klaproosdag. Repetities mini/majoretten: zon dag van 10.00-12.00 uur en woens dag van 18.30-21.30 uur in de van de KTS. Repetities muzikanten woensdag avond van 18.30-21.30 uur eri zon dagochtend van 10.30-12.00 uur in de aula KTS, St. Jozefweg. Opgave en inlichtingen nieuwe leden tydens genoemde repetitie uren. Aftnelden by ziekte: mini/majo retten: mevr. H. Linskens, tel. 83307; muzikanten by: dhr. L. Brons, tel. 81299. Hallo Jeugdnatuurwachters. Zo als we vorige week al in Peel en Maas vermeld hebben, gaan we een van onze akties afsluiten, nl. de courgette-aktie. Jullie hebben in het voorjaar allemaal een courgette- plant gekregen en het is de bedoe ling, om één of twee vruchten van de plant zo groot mogelijk te laten uitgroeien. De andere vruchten kun je er af halen, als ze groot ge noeg zijn om te eten. Jullie hebben dat ook kunnen lezen in De natuur vriend. Nu kunnen jullie komende zater dag doorgeven, hoe grootje courget te is geworden. Meet daarby de vrucht over het langste gedeelte van punt tot punt De namen van degenen (ongeveer 10) met de grootste courgette worden volgende week in Peel en Maas vermeld. Er zal daarna nog éénmaal de gelegen heid zijn om de grootte door te ge ven, voor degenen die nu nog op vakantie zijn. Dus doorgeven a.s. zaterdag, 31 augustus tussen 11.00 en 12.00 uur op tel.nr. 04785-1345! Tot vol gende week. Vrijdagavond a.s. beginnen we weer met de kienavond en wel iede re laatste vrijdag van de maand. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. Er zijn weer prachtige pryzen te winnen. Daarnaast ook de Super- kien. Dit in wykgebouw Zuid aan de Beukenlaan 4. Aktiviteitenprogramma voor de week van 2 t/m 7 sept Hallo mensen, daar zyn we weer. We gaan weer beginnen. Maandag: Vereniging voor Oude ren "Ons Genoegen" van 14.00-17.00 uur. Biljartclub "Op 't Nipperke", aanvang 19.00 uur. Dinsdag: Country- en dansgroep "Green River", aanvang 20.00 uur. Countrydansles voor iedereen. Donderdag: Kaarten en biljarten van 19.00-24.00 uur. Vrijdag: Kienen, zaal open 19.00 uur, aanvang 20.00 uur. We gaan beginnen met een spaar kas. Zin om mee te doen? Inlichtin gen in ons wijkgebouw, tel. 80858 of J. Verheyen, tel. 86724. Heden, donderdagavond, oefenen schieten op de schuttersweide in de Endepoel, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 31 aug wordt er weer ge werkt op de schuttersweide. Vanaf 8 uur kan iedereen er terecht. Zaterdag 31 aug wordt het kam pioenschap van de Bond Juliana ge houden. Dit zal plaatsvinden by de schuttery St Jan te Grubbenvorst De volgende 13 schutters mogen aan deze kampioenschappen deelnemen: A-klasse: Giel Krynen. B-klasse: Martien Lenssen en Sjaak van Rhee. O klasse: Marian Coersen. Mary Stiphout-Graat en Marian van Lierop-Rooyackers. D-klasse: Gerard Stals, Hans van Rhee, Stefan van Lierop en Jeanne Krynen-Gooijer. Jeugd: Ronnie Linders, Bianca de Klein en Pascal de Klein. Wij wensen alle schutters veel sukses. Het tijdstip van de aanvang van de schietwedstrijd is op dit mo ment nog niet bekend. Iedereen zal persoonlijke op de hoogte worden gebracht. Op zaterdag 7 sept wordt het alge meen clubkampioenschap van Het Zandakker gehouden. Tevens is dit de laatste wedstryd die meetelt voor de Piet Lenssen Memorialbeker. Het belooft een spannend kam pioenschap te worden want de kon- kurrentie is groot. We hopen dat de kampioen van de Memorialbeker van het vorig jaar. Robbert v.d. Laar, aanwezig kan zijn om zijn herinne- ringsschüd in ontvangst te nemen. De dames van de kantine zullen on getwijfeld zorgen voor een natje en een droogje, zodat alles in een pret tige sfeer zal verlopen. De organisa tie is in handen van de schietcom- missie die dit jaar in zyn nieuwe samenstelling op een voortreffelij ke wy ze heeft gefunktioneerd. By het invallen van de duisternis zul len er nog diverse schutters in de stryd zitten. Deze mogen dan op zondag 8 sept. weer terugkomen om de strijd om het clubkampioen schap voort te zetten. We hopen dat het publiek in groten getale aanwe zig zal zyn om de schutters aan te moedigen. Het nieuwe seizoen Zondag 8 sept. start het nieuwe Springplank-seizoen met een kanl- ler. Hebben wy de afgelopen 2 jaar ingezet met een zeskamp, dit jaar is besloten voor een theateroptreden. Dit mede financieel ondersteund door een schenking van de Verenig de Jeugdclubs Limburg (VJL). Deze stichting, waarvan wy lid zyn, bestaat 5 jaar en heeft haar leden een bepaald bedrag toegezegd. De voorstelling van theatergroep 'De Bolhoed' is gratis toegankelijk voor iedereen. Je hoeft dus geen lid van de Springplank te zyn. Deze theatergroep brengt het sprookje Sneeuwwitje, waarbij het vooral gaat om de wijze waarop het gebracht wordt. De voorstelling be gint om 14.00 uur. 'In de Piste' ons clubblad is weer uit De jeugd van 6 t/m 15 jaar krijgt tot 7 sept de t(jd om de puzzel in te leveren. Dat doe je dan b(j Michael Linders, Lindenstraat 3. Het bestuur van de wykvereni- ging Karei Knabbelaar nodigt alle leden uit tot het bywonen van de buitengewone ledenvergadering, die gehouden zal worden op don derdag 5 sept om 20.30 uur in de Echo. Elke dinsdagavond klaveijassen. Wij beginnen weer dinsdag 3 sept vanaf 20.15 tot 23.00 uur. Er is ook gelegenheid om klaverjassen te leren. Inlichtingen: tel. 80145. Woensdagmiddag voor de jeugd van 4 t/m 12 jaar van 14.00-15.30 uur. 4 sept.: Kinderboerderij. Je mag voor de beestjes oud brood mee brengen. Vrijdagavond darten voor volwas senen vanaf 20.00 tot 24.00 uur in de Echo. Inlichtingen: tel. 80145. Maandag 2 sept: 20.00 uur Sjoe len Den Hoender. Dinsdag 3 sept.: 09.00 uur Volks dansen, groep 1. Woensdag 4 sept: 09.00 uur Volksdansen, groep 2. 14.00 uur Handwerken. 20.30 uur Volksdan sen Den Hoender. 22.00 uur Nog een gezellig uurtje vertoeven. Donderdag 5 sept: 20.00 uur Jaarvergadering Reisvereniging. Zondag 8 sept.: 19.30 uur Kienen tb.v. het Wykcentrum; 18.30 uur zaal open. Uw ideeën voor het organiseren van aktiviteiten in wykcentrum Den Hoender aanmelden by: Jac v. Mil, St. Luciastraat 2, 5801 GP Ven ray, tel. 89515. TOT ZIENS IN WIJKCENTRUM DEN HOENDER! Vol enthousiasme zyn we van plan de tweede helft van dit jaar in elk geval eens in de 14 dagen voor u dames de zon te laten schijnen. Nu bent u natuurlijk wel benieuwd, naar wat wy voor u in petto hebben. Wel. hier gaat ie dan: 10 sept.: Nog even buitenlandse sferen proeven... 24 sept: De SOS Telefonische Hulpdienst; voor wie is hy er en hoe helpt hy? 8 okt: Excursie naar het Voorsor- teercentrum van de PTT. 22 okt Hoe is het leven in een ge vangenis werkelijk; 5 nov.: Eten we te vet of niet? Wat is 'juiste voeding'? 19 nov. Verstandelijk gehandicap ten hebben ook vrije tyd. 3 dec.: Nu eens op de creatieve toer! 17 dec.: SfeervoUe kerstochtend. Bent u verrast of niet? Wij hopen vanzelfsprekend dat er ook iets voor u bij is. Misschien zijn er onder u, die zich afvragen, wat het Huisvrou wen kon takt eigenlijk wel is? Voor diegenen dan het volgende: Het HVK ofwel Huisvrouwenkontakt bestaat uit een groep (huis)vrouwen die al jarenlang eens per 14 dagen op dinsdagochtend informatieve of creatieve aktiviteiten voor alle an dere vrouwen, die hier interesse in hebben, organiseert. Deze aktivitei ten worden van 9.00 tot 11.20 uur in of vanaf wijkcentrum De Kiosk gehouden en zijn voor iedereen toe gankelyk. Deelname kost 2,75 p.p. incl. 1 kop koffie of thee. Het HVK is noch geloofs-, noch politiek gebonden en kent geen vast lidmaatschap. U kunt dus ge heel vrijblijvend ieder programma, dat u leuk of interessant lijkt, bijwonen. Mocht u meer informatie over on ze komende ochtende willen heb ben, dan adviseren wij u de volgende uitgaves van dit blad te raadplegen. Ook kunt u voor nade re inlichtingen bellen naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brede- rode (tel. 87042). Tot ziens op 10 september! Maandag 2 sept. begint de gym weer. Nieuwe leden zijn welkom. Deze kunnen zich melden op maandagavond van 20.30 tot 21.30 uur in de gymzaal van Oostrum. Dinsdag 23 sept. Geur en Fleur om 20.00 uur in het gemeenschaps huis. Een bloemrijk en educatief demonstratieprogramma met geva rieerde voorlichting over voeding, gezondheid en persoonlijke verzor ging. Een programma met produkt- informatie, produkten proeven en proberen, en een ontspannend vra- genspel met leuke prijsjes. Deze avond zyn introducees van harte welkom. Dinsdagmorgen 17 sept. van 9.00 tot 11.30 uur begint de kursus ge heugentraining in het gemeen schapshuis van Oostrum. Deze kursus wordt gegeven door Mieke Theelen van de Volksuniversiteit. De kosten voor 10 lessen bedragen ƒ10,- incl. materiaal. Opgave tot 1 sept b(j B. Direks, tel. 81096. De kring Venray organiseert een kursus politiek. Deze kursus wordt gegeven in het gemeenschapshuis van Oostrum. Aanvang steeds om 20.00 uur. (Zie voor verdere infor matie LVB, afd. Venray). Opgave tot 30 aug. by M. Wilms, tel. 83043. Woensdag 4 sept. gaan we weer fietsen. We vertrekken om kwart voor twee aan de Vredeskerk. De LVB Kring Venray organiseert een kursus Politiek. De kursus wordt gegeven in het gemeen schapshuis in Oostrum. Aanvang steeds om 20.00 uur. 17 september: Mevr. Stans van Huisseling van de consumenten winkel. Onderwerp: Budgetbeheer sing, beoordelingsnormen ta.v. werkelozen, vrouwen in de by stand. 24 september. Mevr. W. van Gardingen-v.d. Elzen. Onderwerp: Gemeentefinanciën, verdeelsleutel: Rijksoverheid, Provinciale over heid, Art 12 status. 2 oktober Dhr. H. Philipsen uit Ysselsteyn, oud statenlid. Onder werp: Dorpenplan en de gevolgen hiervan. Tydens de raadsvergadering in september komt de dorpennota aan de orde. In de laatste bijeenkomst van de kursus wordt deze nota ook behandeld. Indien mogelijk zullen we deze raadsvergadering met de kursisten bywonen. Dit wordt bij de eerste bijeenkomst bekend gemaakt De kosten bedragen by een deel name van 15 personen ƒ15,- p.p. excl. koffie. Belangstellenden kunnen zich opgeven tot 6 sept bij E. Jans- Beken, tel 86534 (LVB Venray) en tot 30 aug. by M. Wilsm, tel. 83043 (LVB Oostrum). Op 2 sept. a.s. zal er een lezing ge geven worden over Koncentratie en Helderziendheid (Siddhi) door Ges- he Konchog Lhundup. Lama Geshe Konchog Llundup geeft weer lezingen in Venray. Hy is een volledig bevoegd en gereali seerd Tibetaans Meditatiemeester en leraar die door de Dalai Lama is aangewezen om in Nederland les te geven (v.a. 1984). Geshe is een titel verkregen door het behalen van een Universiteitsgraad. Dat bete kent meestal een studie van 15 k 20 jaar in Sutra alswel Thntra- onderricht. Op zijn beurt wil hy ons bekend maken met vele facet ten van de Boeddhistische leer. Dit maal dus over Koncentratie en Siddhi o.a. helderziendheid. Koncentratie is een kwaliteit van de geest die op vele manieren prak tisch toepasbaar is.'De eerwaarde Geshe Konchog Llundup zal in deze lezing inzicht verschaffen omtrent de methoden voor het ontwikkelen van eenpuntige koncentratie. Kon centratie heeft onmiddellijke voor delen in onze dagelij kese bezigheden, maar bij opvoering er van, verschaft ze mogelijkheden voor diverse krachtige verworven heden (Siddhi's) zoals helder ziendheid. Vertaling Tibetaans-Nederlands. Aanvang 20.00 uur precies. Plaats: Blauwververstraat 18 te Venray. Vooraf telefonisch aanmelden: Co- by, tel. 04780-86410 of Nel, tel. 04780-86812 na 19.00 uur. Gedurende het afgelopen half jaar hebben we via de media al veel ellende moeten aanzien die burgers door hun regering werd aangedaan. Steeds weer bekruipt ons dan een gevoel van machteloosheid. Niet al le mensenrechtenschendingen val len onder het werkterrein van Amnesty International. Zo gauw de organisatie echter lucht krijgt van schendingen die wèl onder haar werkterrein vallen, blijft ze niet machteloos toekyken maar onder neemt ze aktiviteiten daartegen. Dit los van de politieke opvatting van het betreffende land. Deze aktiviteiten houden in: pu bliciteit, voorlichting en het sturen van brieven en petities naar rege ringen die mensenrechten schen den. Daarvoor is geld nodig, maar ook heel veel menskracht Het werk kan niet door maar enkele mensen gedaan worden. De groep Venray kampt op het ogenblik met een tekort aan inzet bare leden. Om de hoeveelheid werk en de kwaliteit daarvan op peil te houden, zijn meer vrijwilli gers nodig. Toegegeven, het uit schrijven van een girootje is een stuk gemakkelijker en ook heel nuttig. Maar iedereen die Amnesty een goede organisatie vindt en die ongeveer drie uur per week kan besteden aan een goed doel, zou kunnen overwegen om ons te helpen. Het is niet mogelijk om op deze plaats een volledige uitleg te geven van het reilen en zeilen van onze groep. Maar wij zijn graag bereid u meer inlichtingen te geven. Wanneer u denkt dat Amnesty- werk mogelijk iets voor u is, neem dan kontakt op met: C. Hoedemae- kers, tel. 04780-84479. Train ingsty den: Vrijdag 20.00-21.00 Zwemmen in gemeentebad. Zaterdag Meehelpen met de org. tri athlon Venray Zondag Triathlon Venray Dinsdag 18.00-19.00 Zwemmen in gemeentebad, daarna fietsen. Woensdag 19.00-20.30 Baant raining Donderdag 18.30 Fietsen bijeen komst parkeerpl. gemeente zwembad. Wedstrijdagenda: 1 sept. in Rosmalen en Oisterwijk en 8 sept. in Tfegelen. De afgelopen week stond volop in het teken van de tweede 'helft' van de onderlinge kompetitie; met een verschil, er zyn nu twee poules ge maakt Uiteraard met een promotie degradatieregeling e.e.a. is een ge volg van het opnieuw vastgestelde Bondskompetitie-programma, waar nu over de zomer heen gespeeld gaat worden. Voor het komende weekend staat ons jaarlijks toernooi op het pro gramma. zowel zaterdag alsmede zondag zal er fel om de puntjes gek nokt worden en we verwachten di verse zeer goede klasseringen van de onzen. Er vanuitgaande dat de weergoden ons weer goed gezind zullen zyn, ontbreekt er verder niets: een schitterend aangelegde en goed onderhouden golfbaan moet in feite garant staan... Tijdens de koppelwedstrijd van Afferden behaalden C. Roeffen/L. v.d. Hoogenhof een goede klas sering Zondag werd de eerste ontmoe ting gehouden tussen Venray en Oostrum. By de k.h. werd H. Kan- ning winnaar met 5.700. gr.; 2. A. Gooren 3.750 gr. en 3. G. Smits 3.250 gr. By de l.h. ging de eerste overwinning naar G. Robben 8.850 gr.; 2. H. Lenssen 4.150 gr en 3. R. Wijnhoven 3.400 gr. Zaterdag koppel van Horst. Zondag 2e wedstryd van Oostrum-Venray. Opgeven tot don derdagavond 19.30 uur by H. v.d. Heuvel, tel. 04780-86569. Voor uw nieuwe vergunningen kunt u terecht by H. v.d. Heuvel, Langeweg 38, Venray en V. Grootels Hengelsport Stationsweg Ook in Brukske banden lek gestoken Kwamen er eers meldingen bin nen dat vandalen aan het werk wa ren om banden van personenauto's in de wyk Landweert kapot te ste ken, maandag deed een bewoner van de Ouverturestraat aangifte dat van de by zyn woning geparkeerde personenauto twee banden kapot waren gestoken. 'n abonnement waard De helft van Nederland is nog op vakantie of net terug van een ver blijf in zonnige oorden, maar by de Opeldealer is men al druk bezig met de voorbereidingen voor de traditionele automobielshow in de hele maand september. September maand Opelmaand. Zoals de laat ste jaren gebruikelijk organiseert de Opeldealer in september een grandioze autoshow, omdat dan het nieuws van de nieuwe modellen en de aktiemodellen bekend is. Ook dit jaar valt er weer veel te vertellen en voordeel te behalen. Zojuist gearriveerd is de Corsa Stra- da, een aantrekkelijke speciale uit voering van de Corsa. En in de Kadett lijn maakt de ech te liefhebber van de best verkochte auto in Nederland nog kans op een fraaie Kadett Expression. Hoewel de beschikbaarheid snel afneemt, is september de maand om nog zo'n ry uitgeruste Kadett te be machtigen. Uiteraard staan in de Opelshow- room diverse Vectra's en Calibra's opgesteld, de ultramoderne mid denklassers van Opel. Beide model len mogen zich verheugen in een niet-aflatende stroom kopers. In de hogere middenklasse ver overt de Opel Omega een steeds krachtiger positie. Door de vele mo gelijkheden, alleen al op motoren- gebied van 2.3 diesel tot 6 cilinder 24-kleppen, kan de Omega aan iedere vraag voldoen. Ook qua uitrustings-mogelijkheden biedt de Omega veel: van Stationwagon via de luxe 'CD' tot aan de uiterst spor tieve '3000' versie. Speciale aandacht tydens de sep tembermaand gaat uit naar de suk- sesvolle Omega Diamand, die veel in zich kombineert: efficiency, luxe, sportiviteit, komfort. Jacques Brauckmann van Opel dealer Atebe Garage te Venray: 'Sep tember is in de autobranche altijd de start van het nieuwe modeljaar, en Opel heeft dankzij het grote aan bod altyd wel wat te melden, zeker dit jaar weer. Graag willen wy de automobilisten attenderen op de vele mogelykheden die wij bieden, en de Septembermaand Opel maand is de gelegenheid by uitstek hiervoor. (adv.) De lessen by de Volksuniversiteit nemen weer een aanvang. Ook de bridgelessen voor beginners gaan weer van start Evenals verleden jaar zullen er by voldoende deel name weer 2 kursussen gegeven worden en wel op de dinsdagavond en de woensdagmiddag. Wegens gebrek aan ruimte moesten wij verleden jaar een aan tal mensen teleurstellen. Ook nu zyn de mogelykheden qua ruimte weer beperkt. Wilt u meedoen en wilt u meer aan de weet komen over dit fascine rende spel, dan is enige haast gebo den. Neem zo snel mogelyK kontakt op met de Volksuniversiteit tel. 04780-80185 of kom naar de Open Dag op zaterdag 31 augustus a.s. en u kunt alle gewenste inlichtingen krijgen. De heer E. Meertens zal de kur sussen weer begeleiden. U kunt dus kiezen uit: dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur, start 17 september 1991 of woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur, start 18 september 1991.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7