Monumenten Inventarisatie Projekt in Venray begonnen gemeente venray sleutelbeheerders/sters NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Commissie milieu Commissie onderwijs, jeugd, sport en rekreatie Commissie culturele zaken Bekendmaking Commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Commissie sociale zaken Commissie maatschappelijke zaken Commissie algemene zaken Commissie economische zaken Kollektekalender september 1991 Leer nu zwemmen in het gemeentelijk combi-zwembad Bouwvergunning verleend Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd middag-openstelling afd. burgerzaken donderdag 5 september Bekendmaking PEEL EN MAAS Donderdag 29 augustus - Pagina 13 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geoppnd op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie; algeme ne bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en inspraak; de dorps- en wijkraden. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang; culturele zaken. I.v.m. het ontbreken van voldoen de agendapunten zal de voor 4 sep tember a.s. geplande vergadering van de commissie milieu niet doorgaan. Op donderdag 5 september a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie onder wijs, jeugd, sport en rekreatie, aanvang 18.00 uur in kamer 19 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht pubhek. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Gewestzaken. 5. Vaststelling verslag van de geza menlijke commissievergade ring d.d. 4 juli 1991. 6. Vaststelling verslag van de com missievergadering van 19 aug. 1991. 7. Concept-raadsvoorstel inzake (hernieuwde) vaststelling art. 25 verordening kinderopvang. 8. Concept-raadsvoorstel inzake vaststelling plan en programma basiseducatie (BE) 1991. 9. Programma Vormings- en ont wikkelingswerk 1992. 10. Concept-raadsvoorstel ex art. 74 WBO om vergoeding van de kosten van vervanging dakbe dekking basisschool De Foekepot. U. Concept-raadsvoorstel ex art. 74 WBO om vergoeding van de kosten van vervanging van de vloerbedekking in 2 lokalen ba sisschool De Hommel. 12. Concept-raadsvoorstel ex art. 74 WBO om vergoeding van de kosten v^n vervanging van het keukenblok basisschool H. Ma ria te Oirlo. 13. Concept-raadsvoorstel inzake beschikbaarstellen van gelden voor het herstel van schaden aan gebouwen van het open baar onderwys 1990. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. Deze week zijn 3 medewerkers van de provincie Limburg in Ven ray begonnen met het Monumen ten Inventarisatie Projekt (MIP). Ze doorkruisen de hele gemeente om foto's te maken en gegevens te ver zamelen van jonge bouwkunst uit de periode 1850-1940. Op basis daarvan kunnen in een later sta dium objekten voorgedragen wor den voor plaatsing op de rijksmonumentenlijst. Volgens de monumentenwet kun nen objekten die ouder zijn dan 50 jaar, in beginsel in aanmerking ko men voor aanwijzing door het rijk als beschermd monument tot nu toe heeft men zich echter in hoofd zaak beperkt tot zaken van vóór 1850. Slechts in beperkte mate ko men ook objekten van jongere da tum op de rijksmonumentenlijst voor. Daardoor is er sprake van een lacune met betrekking tot de jonge re bouwkunst en stedebouwkundi- ge strukturen uit de periode 1850 tot ongeveer 1940. Hagen deze achtergrond is reeds in 1984 besloten tot een uitvoerige landelijke inventarisatie van jonge- Op dinsdag 3 september a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie culturele zaken, aanvang 18.00 uur in kamer 004 (b en w-kameij van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, mededelingen en inge komen stukken. 2. Verslag van de vergadering van 2 juli 1991. 3. Spreekrecht publieke tribune. 4. Straatnaamgeving Landweert 3e fase. 5. Ter kennis brenging brief college van b en w d.d. 14 augustus 1991 inzake schoolbibliotheekwerk. 6. Aanbiedingsnota en begroting 1991 van het gewest Noord- Limburg. 7. Rondvraag en sluiting. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend hun besluit van 27 augustus 1991 waarbij in verband met de bouw werkzaamheden aan de westzijde van het bejaardencentrum Schut tersveld een parkeer- of stopverbod is ingesteld voor x-esp. de west- en oostzijde van de Westsingel, tussen Hoenderstraat en Merseloseweg, overeenkomstig de onderstaande verkeersmaatregelen I. ingaande 1 sept. 1991 voor de periode van 1 jaar, of zoveel kor ter als mogelijk of langer als de bouwaktiviteiten dat noodzake lijk maken, door het plaatsen van het bord 49 van bylage II van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens voor de westzijde van de Westsingel, tussen Hoenderstraat en Merse loseweg, een parkeerverbod in te stellen. II. ingaande 1 sept 1991 voor de periode van 1 jaar, of zoveel kor ter als mogelijk of langer als de bouwaktiviteiten dat noodzake lijk maken, door het plaatsen van het bord 51 van bylage U van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens voor de oostzijde van de Westsingel, tus sen Hoenderstraat en Merselo seweg, een stopverbod in te stellen. III. voor zover de wei-kzaamheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht onthef fing te verlenen van de onder I en H genoemde verkeersmaa tregelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertui gen op meer dan twee wielen: wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tyd dat de on der I en II genoemde ver keersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I en II vermelde weggedeelte voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werkzaam heden met het door hen bestuurde motorvoertuig en de ze aktiviteiten niet of bezwaar lijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekexxdmaking be roep aantekenexx. Het beroepschiift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Konixigin in Limburg. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. E.M.A.A. Hoppenreij-de Loo, loco-burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris re bouwkunst en stedebouw, het MIP dus. In de eerste plaats gaat het daarbij om het tot stand brengen van een landelijk overzicht. Vervol gens ligt het in de bedoeling om tot een selektie van beschermenswaar- dige objekten en strukturen te ko men, via voordrachten tot plaatsing op de rijksmonumentenlijst. Het MIP is een aangelegenheid van het rijk. De koördinatie en uit- voexing ligt echter bij de provincies en de 4 grote steden. Bepaald is, dat de inventarisatie mede zal gebeu ren in het licht van onder meer de landschappelijke, sociaal-ekono- mische, stedebouwkundige en ar- chitekturale ontwikkelingexx zoals die zich tussen 1850 en 1940 in een bepaald gebied hebben voorgedaan. Limburg is vanuit dat oogpunt ver deeld in 5 inventarisatiegebieden. Venray maakt deel uit van het Lim burgse Peelgebied. De inventarisatie zen wordt per gemeente uitgevoerd. De te inventa riseren objekten zullen daarby in de cultuur-historische context ge plaatst worden. Op maandag 2 september a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie ruimte lijke ordening en volkshuisvesting, aanvang 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Herinrichting Schouwburg- plein-Henseniusplein. 4. Ingekomen stukken en mede delingen: a. Gewestelijke zaken; b. ter kennisname de Vierde No ta over de ruimtelyke ordening (extra); deel H: reakties op de ontwerp planologische kern beslissing; deel III: kabi netsstandpunt. 5. Vaststelling verslag vergaderin gen gehouden op: a. 4 juli 1991, gekomb. ROV, OJSR en milieu; b. 4 juli 1991, regulier ROV; c. 18 juli 1991. 6. Behandeling afdoenings-/aan- dachtspuntenlijstje augustus 1991. 7. Aanbiedingsnota en gewestbe groting 1992. 8. Raadsvoorstellen tot het aan gaan van diverse grondtran- sakties. 9. Raadsvoorstel tot verdeling van de beschikbare gelden iix het kader van de Wet op de stads en dorpsvernieuwing voor het jaar 1991. 10. Rondvraag. Op maandag 2 september a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie sociale zaken, aanvang 18.00 uur in kamer K19 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken en medede lingen. 3. Verslag van de op 1 juli 1991 ge houden vergadering. 4. Bespreking gewestaangelegenhe den (begroting 1992). 5. Nota inzake gegevensuitwisse ling sociale zaken - fiscus en zie kenfonds. 6. Raadsvoorstel wijziging organisa tie ROAAxitbreiding asielplaatsen naar 2 promille. 7. Tussentijdse evaluatie projekten HOG en Vrouwen en Perspectief. 8. Nota inzake planning minimabe leid en bijzondere by stand. 9. Rondvraag. Op dinsdag 3 september a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie maat schappelijke zaken, aanvang 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Verslag vorige vergadering (4 ju ni 1991). 3. Ingekomen stukken. 4. Spreekrecht. 5. Gewestzaken: De aanbiedings nota en Gewestbegroting 1992. 6. Evaluatie alkoholmatiging. 7. Evaluatie en werkplan huis- werkprojekt allochtonen. 8. Jaarverslag 1990 RIM. 9. Rijksnota 'Ouderen in Tel'. 10. Ouderenzorg en Sociale Ver- nieuwixxg. 11. Rondvraag. In Limburg is het MIP in 1988 gestart. Venray is nu als laatste ge meente van het Limburgse Peelge bied aan de beurt. Hierna rest nog alleen de Mijnstreek. De inventari satie in Limburg dient in 1992 vol tooid te zyn. De gegevens blyven overigens niet alleen bij de provincie. De re sultaten van de inventarisatie zul len terzij ndertijd aan de gemeente Venray worden aangeboden. Dit ge beurt in de vorm van een rapport waarin niet alleen de geïnventari seerde objekten en strukturen aan bod komen, maar waarin ook een schets van onder meer de histori sche en ruimtelyke ontwikkeling van de gemeente wordt gegeven. Voor eventuele vragen hierover kunt u terecht by de heer F. in 't Zand van de gemeente Venray, tel. 04780-23361. Op maandag 2 september a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie algeme ne zaken, aanvang 18.00 uur in in de b en w-kamer van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Introduktie/kennismaking hr. W.G.P.M. Backx, nieuwe direk- teur gemeentewerken. 2. Verslag openbare vergadering van 3 juni 1991. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Financiële aangelegenheden: a. Aanpassing begroting 1991; b. Advies Raad voor de Gemeentefi- nanciën (RGF) inzake rapport aanvullende bydrage 1990 als mede het advies van gedeputeer de staten terzake; c. Planning werkzaamheden begroting 1992; d. Mondelinge informatie overi gens betr. art.l2-procedure. 5. Gewestaangelegenheden: a. Aan biedingsnota en begroting 1992; b. Overige zaken. 6. Klachtencomxnissie in kader no titie ongewenste omgangs vormen. 7. Rondvraag. Wegens gebrek aan agendapun ten gaat de commissievergadering voor economische zaken a.s. dins dag niet door. 25 aug. tot 7 sept.: Nederlandse Kankerbestrijding. 8 t/m 14 sept: Militaire thuis fronten. 14 sept.: Jeugdopvang gym- nastiekver. St. Christoffel. 15 t/m 21 sept.: Prinses Beatrix Fonds. 22 t/m 28 sept: Nierstichting Ne derland. Alleen voor deze kollektes is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. Op 2 september starten de zwem lessen iix het gemeenteüjk combi zwembad, seizoen 1991-1992. Er zyn meerdere zwemtijden per week. Vroegtijdig aanmelden (dus nu!) verhoogt de keuzemogelijkheid. Aanmelding is mogelijk vanaf 5 jaar. Vriendjes en/of vriendinnetjes kunnen by voldoende ruimte in de zelfde lesgroep geplaatst worden. Voor de pry's hoeft u het niet te la ten. Voor het A- en B-diploma en het diploma zwemvaardigheid betaalt u ƒ47,- voor 12 lessen van 30 minuten tot 16 jaar. Ook volwassenen kunnen zwem lessen volgen en wel op maandag en donderdag van 20.00-21.00 uur. Omdat de zwemvaardigheid van de ze groepen verschillend is, past u er altijd bij. Uw konditie kunt u dus prima op peil houden! De pry's is slechts ƒ61,- voor 6 lessen van 60 minuten. Inschrijving van de kursussen kan dagelyks aan de kasse van het gemeentelijk combi-zwembad. Ope ningstijden: maandag t/m vrydag van 10.00-19.00 uur; zaterdag en zondag van 10.00-18.00 uur. Zwemmen? Moet je doen! Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 27 aug. 1991 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belkng te zijn getroffen, kun nen op grond van dé wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van 8 bejaarden- woningen aan het Lovinckplein/ Puttenweg t.n.v. Woningbouwvere niging Noord-Limburg, Pla taanstraat 15; het verbouwen van een wo ning aan de Horsteiweg 8 tn.v. A.G.W. van Kempen, Scheiweg 25 te Leunen; het uitbreiden van een maga- zyn aan de Vennootstraat 1 t.n.v. Gebebouw b.v., Achterdijk 18 te Helmond; het slopen van bestaande en het bouwen van nieuwe mestvar- kensstal t.n.v. maatschap Janssen Litjens, Heideweg 66 te Heide; het bouwen van een woning en garage aan de Melchiorhof 19 t.n.v. H. Francken, Geysteiseweg 4 te Wanssum; het bouwen van een woning aan de An deslaan 17 te Venray t.n.v. P. Heitling, Randenrade 34 te Oostrum; het verbouwen en uitbreiden van en kippenstal tot mestvar- kensstal aan de Meerselsepeel 6 te Ysselsteyn t.n.v. maatschap Swinkels. De loco-burgemeester van Venray, mr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: J. Wismans, Lollebeekweg 45 te Casten ray, voor het uitbreiden/ wijzigen van een varkensfokbedrijf, gelegen aan de Lollebeekweg 45 te Castenray. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen pp het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 29 sept. 1991. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieube heer), kuxinen tot één week voor bo- vengexxoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, niimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het uitbreiden van een wo ning (tuin/speelkamer) aan de Hu- bertusstraat 9 te Venray tn.v. C.J.G. v.d. Heuvel; het bouwen van een kippen- hok/eierlokaal aan de Gunhoekweg 15 te Oirlo t.n.v. E.C.J.M. Peters; het uitbreiden van een wo ning aan de Deputé Petersstraat 4 te Oirlo t.n.v. W.M.B. Jacobs; het uitbreiden van een wo ning aan de Biezenvenneke 13 te Venray t.n.v. P.G.M.J. Weerts; het uitbreiden van een wo ning aan de Prinses Marijkestraat 24 te Venray t.n.v. M.J.M. Aben. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 30 aug. 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de oxxderafdeling bouw- en wo Bij de gemeente kunnen met ingang van 1 september 1991 geplaatst worden enkele voor het openen sluiten van de gymzalen Beuken laan, Raadhuisstraat en Oostrum TAAKOMSCHRIJVING het volgens gebruiksrooster in de avonduren ver zorgen van de openstelling en sluiting van de gymzaal. Het verzorgen van de dagelijkse eindcontrole van de accomodatie FUNCTIE-EISEN Belangstellenden dienen goede contactuele eigen schappen te bezitten. Zij dienen bij voorkeur in de na bijheid van de gymzalen woonachtig te zijn. Voor inlichtingen (o.a. over de vergoeding) kunt u zich telefonisch richten tot afd. Welzijn, tel. 23357. AANMELDEN Schriftelijke sollicitaties worden gericht aan het college van b. en w. voor 1 september 1991. De Nederlandse brandweerkorpsen hebben de nieuwe film Backdraft aan gepakt om het werk van de brandweer te promoten en om zo vrijwilligers voor de brandweer zien te krijgen. Backdraft is een film die gaat over de brandweer in de stad Chicago, weliswaar enigszins gedramatiseerd. Ook de Venray se brandweer deed mee aan deze aktie en had afgelopen vrijdag, tijdens de premiere van deze film, een spuitwagen nabij de bioscoop ge parkeerd en deelde folders uit over het echte werk van de brandweer. Of de ze aktie al resvltaat heeft gehad, zodat mensen zich bij de Venrayse brandweer hebben aangemeld, is nog niet bekend. Geïnteresseerden kun nen informatie krijgen bij de brandweerkazerne, tel. 81376. ningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze temxijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De loco-burgemeester van Venray, mr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Art 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8. van de Wo ningwet medewerkixxg te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het bouwen van 12 vrije sek- tor woningen aan het St Joriskwar- tier tn.v. Bouwbedrijf Verhoeven b.v.; het verbouwen en ixitbreiden van een woning en bedrijfsruimte aan de Oude Oostrumseweg 12 te Venray t.n.v. Raedts Oostrum Hol ding b.v., Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum. De op de bouwaanvrage(ix) betrek- Icing hebbende stukken liggen met ingaixg van 30 aug. 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termy'n kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De loco-burgenxeester van Venray, Op donderdagmiddag 5 septem ber a.s. zal de nieuwe burgemeester kennis maken met het ambtelijk apparaat van de gemeente Venray. Om ook de medewerk(st)ers van de afd. Burgerzaken in de gelegeixheid te stellen daarbij aanwezig te zijn, zal de balie van deze afdeling op die dag NIET als gebruikelijk open zijn van 15.30 tot 17.00 uur, maar eerder op die middag en wel van 14.00 tot 15.30 uur. Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewer king te verlenen aan het volgende verzoek: het gebruik van het pand Wanssumseweg 10 te Oostrum tb.v. een agrarisch technisch hulpbe- dryf (zadelmakerij, reparatie cham pignondoeken) t.n.v. de heer J. Creemers, Hoenderstraat 80 te Venray. Het verzoek ligt m.i.v. 30 aug. 1991 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage bij de on derafdeling bouw- en woningtoe zicht, kamer 310 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurexxde deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De loco-burgemeester van Venray,

Peel en Maas | 1991 | | pagina 13