Gemeente geeft bestemming aan bedrag van 428.400,-- gemeente venray Fraktie v.d. Vorle in aktie tegen huurverhogingen Inschrijving triathlon Venray sleutelbeheerders/sters Hinderwet In kader van stads- en dorpsvernieuwing Bekendmaking Hinderwet Hinderwet Bekend making Bekendmaking Leer nu zwemmen in het gemeentelijk combi-zwembad PEEL EN MAAS Donderdag 15 augustus Pagina 5 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie; algeme ne bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en inspraak; de dorps- en wijkraden. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang; culturele zaken. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning door: G. Smits, Lollebeekweg 35 te Casten ray voor een hinderwetver gunning voor het ex artikel 6a Hin derwet uitbreiden/wijzigen van een raestvarkens.-tuin-en akkerbouw bedrijf, gelegen aan de Lollebee kweg 35 te Castenray. en op 8 juli 1991 is een aanvraag ingediend door A.G.M. Backus Meerselsepeel 7a te IJsselsteyn voor een hinderwetvergunning voor het uitbreiden/wyzigen van een var kenshouderij, gelegen aan Meersel sepeel 7ate IJsselsteyn. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 15 september 1991. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke jdonderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif- telyk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar* telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube- leer), kunnen tot één week voor bo- a Yengenoemde datum bezwaren ook nondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de lanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen, kun nen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelijke ordening en milieubeheer, i Ir. GJ.F.M. Frencken Sinds 1985 bestaat de wettelij ke mogelijkheid, dat gemeenten in het kader van de stads-en dorpsvernieuwing van de provin cie volgens een bepaalde ver deelsleutel, geld ontvangen. Dat bedrag is voor, zoals dat officieel heet, "de stelselmatige inspan ning (van gemeenten) zowel op stedebouwkundig als op sociaal, economisch, cultureel en milieu hygiënisch gebied, gericht op be houd, herstel, verbetering of sanering van bebouwde gedeelten van het gemeentelijk grondge bied". Ook de gemeente Venray krygt een deel uit deze provincia le pot op basis van een jaarlijkse rapportage, waaraan een meerja renprogramma voor toekomstige uitgaven op het terrein van stads en dorpsvernieuwing ten grond slag ligt. Voor 1991 ontvangt de gemeente een bedrag van 428.400 gulden. BESTEDING VOOR 1991 Het is de bedoeling, dat dit bedrag als volgt wordt besteed: a. 35.000 ten behoeve van de ver betering van door de eigenaar be woonde woningen: b. 15.000 voor monumentenzorg; c. 50.000 voor bedrijfsverplaat- sing Venray-kom; d. 213.400 voor reconstructie St Joriskwartier; e. 75.000 woningbouw op de plaats van de voormalige kleuter school "Het Kwettemest" in Ys- selsteyn; f. 40.000 uitvoeringsmaatregelen nota winkelerven. Deze verdeling is vervat in een voorstel van het college van B en W, maar over de definitieve besteding beslist uiteraard de gemeenteraad. Bovendien mag ook de bevol king in het kader van de gemeen telijke inspraakverordening, haar zegje doen over deze verdeling. Daarom ligt het ontwerp raads besluit vanaf 15 augustus gedu- Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor bekend hun besluit van 13 augustus 1991 waarbij i.v.m. reconstructiewerk zaamheden van 19 augustus tot 1 oktober 1991, of zoveel korter of langer als i.v.m. de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het regelement verkeersregels en verkeerstekens gesloten is verklaard voor alle verkeer behalve voetgangers a. de Begynhof te Heide tussen de IJsselsteynseweg en de Steegse Peelweg b. de Zeilbergseweg te IJsselsteyn tussen enerzijds de provincie grens en anderzijds de Ringweg. Het doorgaand verkeer zal mid dels oraiye verwyzingsborden worden omgeleid. II.voor zover de werkzaamheden dit toelaten en de veiligheid van per sonen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te ver lenen van de onder I genoemde verkeersmaatregel ten behoeve van bestuurders van motorvoer tuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zyn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der I vermelde wegen en de wo ning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kun nen bereiken b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a. ver melde personen of onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanne- melyk gemaakt kan worden dat zy gedurende de tyd dat de onder I genoemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde wegen voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motor voertuig en deze aktiviteiten niet of bezwaarlyk op andere wijze kunnen verrichten. Belangstellenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen van de ze bekendmaking beroep aan tekenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend by de commisaris van de Koningin in Limburg. Venray, 13 augustus 1991, Burgemeester en wethouders voorgenoemd, mevr. mr. E.M.A.A. Iloppenreys de Loo, loco-burgemeester. mr. JJ.H.M. Praats, loco secretaris. rende 10 dagen op kamer 203 van het raadshuis ter inzage (zie pag. Gemeentepraat). Gedurende deze termyn kan iedereen zijn mening over ter inzage liggende stukken by burgemeester en wethouders kenbaar maken. Op 2 september a.s. zal het ont werp raadsbesluit worden bespro ken in de commissie voor Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting, waarna tenslotte op dinsdag 24 september de gemeente raad tot definitieve besteding zal besluiten. EIGENAAR/BEWONER Belangrijk in dit hele verhaal is wel, dat een eigenaar van een wo ning, die hy zelf bewoont, uit deze "pot" geld kan krijgen, wanneer hij verbeteringen aanbrengt aan zyn woning. Dat zouden kunnen zijn: het aanbrengen van een nieuw dak, het herstellen van afgekeurde lei dingen, aanpassing van bad-of toile truimte e.d.. Volgens de voorgestelde beste ding zal hiervoor in 1991 een be drag 35.000 gulden beschikbaar kunnen komen. Eigenaren/bewo ners doen er daarom goed aan eerst bij de gemeente (kamer 203) te in formeren naar eeen mogelijkheid om subsidie te krijgen. Voordat men met het verbeteren van de wo ning begint. OVERIGE BESTEDINGEN Evenals vorig jaar zal 15.000 gul den kunnen worden aangewend voor monumentenzorg. Bedrijven, die nu nog in Venray-kom zijn ge vestigd. maar willen verhuizen naar een industrieterrein, kunnen aanspraak maken op een bijdrage uit de pot voor stads-en dorpsver nieuwing. Het college stelt vooor een bedrag van 213.400 gulden te bestemmen voor reconstructie van het St Joris kwartier. Het betreft hier een by- drage tot het haalbaar maken van de bouwplannen in het St. Joris kwartier, het voormalige Wit- Desselke. Bouwbedryf Teunissen in Ys- selsteyn heeft plannen voor het rea liseren van wonigbouw op de plaats van de voormalige kleuterschool "Het Kwetternest" in Ysselsteyn. Omdat hiermee dorpsvernieuwing wordt gediend, zou de heer Tbunis- sen aanspraak kunnen maken op een gemeentelyke bydrage. Tenslotte wordt 40.000 gulden Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zyn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van: J.H. van Dijck, Castenrayse- weg 35 te Castenray, voor het oprichten en in werking hebben van een rundveebedrijf waar een elektromotor wordt gebruikt met een vermogen van meer dat 1.5 kW, gelegen aan de Casten rayseweg 35 te Castenray. J.Arts, Timmermansweg 42 te IJs selsteyn voor het uitbreiden/wyzi- gen van een varkensmestery en rundveehouderij, gelegen aan de Timmermannsweg 42 voornoemd. Maatschap Voermans, Meerlose- weg 18 te Oirlo, voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/wijzigen van een varkensfok- en var- kensmestbedryf, gelegen aan de Meerloseweg 18 te Oirlo. positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bybe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 22 augustus 1991. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet bel kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tydig) in staat zijn geweest dit te doen. kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken "achter de hand" gehouden voor het aanbrengen van verbeteringen in het winkelcentrum van Venray. BESTEDING IN 1990 Voor 1990 heeft de gemeente een bedrag van 336.600 gulden van de provincie gekregen voor dorps-en stadsvernieuwing. Een aanzienlyk gedeelte hiervan is besteed aan cen trumdoeleinden. Voor de afbouw van "De Bleek", incl. de reconstruc tie van het westelyk gedeelte van de Schoolstraat, werd 239.600 besteed, terwyi 37.000 bestemd was voor de aanleg van het parkeerterrein Blee- kersveld. Voor woningverbetering werd 7.165 besteed en voor monumen tenzorg 15.000. Een bedrag van 10.000 werd gesubsidieerd aan kunstzinnige verfraaiing. Het geld, dat over was - 27.600 gulden - werd aangewend als dekking van het ex ploitatietekort centrum. Uiteraard moet de gemeente achteraf bij de provincie verantwoording afleggen over de besteding van het ontvan gen bedrag voor stads-en dorpsver nieuwing. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van: C. Classens te Veulen op 6 augustus 1991 hinderwètvergun- ning is geweigerd voor het oprich ten en in werking hebben van een bedrijf voor het fokken, mesten en pelzen van chinchilla's, gelegen aan de Jaegerhofweg 6 te Veulen. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 15 septem ber 1991. Tot bovengenoemde datum kan b(j de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tydig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tydig) in staat te zyn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd. namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Burgemeester van Venray, maakt ter voldoening het bepaalde in arti kel 10, lid E, sub III van de voor schriften van het bestemmingsplan "Buitengebied" bekend, dat ingaan de 16 augustus 1991 gedurende veertien dagen voor een ieder ten inzage ligt het ontwerp van de 5de wyziging van genoemd bestem mingsplan. De wyziging beoogt het vergroten van agrarisch bouwblok nr. 34, ge legen Ericaweg 5 te Oirlo, i.v.m. de voorgenomen uitbreiding van het te plaatse gevestigde glastuinbouw bedrijf. Het ontwerp-wijzingingplan met bybehorende stukken ligt ter inza ge in het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, afd. VROM. kamer 307, tydens kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. Gedurende bovengenoemde ter myn van 14 dagen bestaat voor be langhebbenden gelegenheid eventuele bezwaren tegen hetg ont werpplan schriftelyk in te dienen by burgemeester en wethouders. Postbus 500, 5800 AM Venray. Venray. 15 augustus 1991. De burgemeester voorgenoemd, mr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo. Loco-burgemeester. Bij de gemeente kunnen met ingang van 1 september 1991 geplaatst worden enkele voor het openen sluiten van de gymzalen Beuken laan, Raadhuisstraat en Oostrum TAAKOMSCHRIJVING het volgens gebruiksrooster in de avonduren ver zorgen van de openstelling en sluiting van de gymzaal. Het verzorgen van de dagelijkse eindcontrole van de accomodatie FUNCTIE-EISEN Belangstellenden dienen goede contactuele eigen schappen te bezitten. Zij dienen bij voorkeur in de na bijheid van de gymzalen woonachtig te zijn. Voor inlichtingen (o.a. over de vergoeding) kunt u zich telefonisch richten tot afd. Welzijn, tel. 23357. AANMELDEN Schriftelijke sollicitaties worden gericht aan het college van b. en w. voor 1 september 1991. Burgemeester en wethouders van Venray. maken op grond van artikel 2, lid 3, van de inspraakverorde ning bekend, dat met ingang van 15 aug. 1991 gedurende 10 dagen ter inzage ligt op kamer 203 van het raadhuis het ontwerpraadsbesluit tot verdeling van het aan de ge meente Venray voor 1991 in het ka der van de stads- en dorpsvernieuwing toegekende be drag van 428.400,- inhoudene: a. 35.000- ten behoeve van de verbetering van door de eigenaar bewoonde woningen-, b. 15.000- voor monumen tenzorg; e. 50.000- voor bedryfsverplaat- sing Venray-kom; d. 213.400,- yoor reconstructie St, Joriskwartier; e. 75.000,-- woningbouw v/m kleu terschool IJsselsteyn; f. 40.000,-- uitvoeringsmaatrege len nota winkelerfen. Gedurende genoemde termyn kan een ieder zijn mening omtrent de ter inzage liggende stukken by burgemeester en wethouders ken baar maken. Venray, 6 augustus 1991. Burgemeester en wethouders voorgenoemd, J.H.M.O. Truyen, loco- burgemeester. (wnd.) drs. A.W.M. de Bever, secretaris. Op 2 september starten de zwem lessen in het gemeentelyk combi zwembad, seizoen 1991-1992. Er zyn meerdere zwemtyden per week. Vroegtydig aanmelden (dus nu!) verhoogt de keuzemogelykheid. Aanmelding is mogelyk vanaf 5 jaar. Vriendjes en/of vriendinnetjes kunnen by voldoende ruimte in de zelfde lesgroep geplaatst worden. Voor de prys hoeft u het niet te la ten. Voor het A- en B-diploma en het diploma zwemvaardigheid betaalt u ƒ47,- voor 12 lessen van 30 minuten tot 16 jaar. Ook volwassenen kunnen zwem lessen volgen en wel op maandag en donderdag van 20.00-21.00 uur. Omdat de zwemvaardigheid van de ze groepen verschillend is. past u er altyd by. Uw konditie kunt u dus prima op peil houden! De prys is slechts ƒ61.- voor 6 lessen van 60 minuten. Inschrijving van de kursussen kan dagelijks aan de kasse van het gemeentelijk combi-zwembad. Ope ningstijden: maandag t/m vrydag van 10.00-19.00 uur: zaterdag en zondag van 10.00-18.00 uur. Zwemmen? Moet je doen! De fraktie van de Vorle is in aktie gekomen tegen de huurverhoging van 5.5 die per 1 juli jl. is inge gaan. Volgens de fraktie is deze huurverhoging, samen met de lastenverzwaring die de gemeente Venray doorvoert, onacceptabel voor een groot aantal burgers die daardoor in financiële problemen komen. De fraktie v.d.Vorle schryft dit in een brief aan het ministerie van VROM. In de brief, die gericht is aan staatssecretaris Heerma, wyst de fraktie v.d.Vori'e erop dat naast de huurverhoging en de bezuinigin gen op de individuele huursubsi die, grote aantallen huurders in zware financiële problemen drei gen te komen. "De woonlasten voor de Venrayse inwoners werden toch al fors verhoogd, omdat Venray als artikel 12 gemeente gedwongen werd om de belastingen aanzienlyk te verhogen. De rioolbelasting steeg daardoor met plm. 100 gulden per jaar. de afvalstoffenheffing steeg van 130 naar 245 gulden per jaar", alsdus de fraktie v.d.Vorle in haar brief. De fraktie wyst er verder op dat de onroerendgoedbelasting de komenende jaren verder opgedre ven zal worden. "Jaarlyks wordt de gemeente gedwongen om deze hef fingen extra te verzwaren, waar door de inwoners van de gemeente onevenredig in hun koopkracht ge troffen wordt". De fraktie wyst in haar brief nog verder naar andere lastenverhogin gen zoals die van de waterzuivering, de nutsvoorzieningen en de kabel televisie. Hier tegenover staat, aldus de fraktie vd.Vorle dat hel onthef fingenbeleid dermate is aange scherpt dat by na niemand meer voor ontheffing in aanmerking komt. De fraktie v.dVorle spreekt zich ook uit tegen de verhoging van het huurwaardeforfait. Door al deze fac toren wordt het voor inwoners on aantrekkelijk om in de gemeente Venray te wonen. "Voor de gemeen te Venray zullen de lastenverzwain- gen hierdoor tot nieuwe zware financiële tegenvallers leiden, los nog van de gevolgen die deze lasten verzwaringen betekenen voor de plaatselyke bedryvigheid." De fraktie v.d.Vorle sluit de brief, waarvan afschriften zyn gegaan naar de Vereniging van Nederland se Gemeenten, de Nederlandse Woonbond, de Vereniging Eigen huis, Consumentencontakt en naar de voorzitter en leden van de vaste Tweede Kamercommissie van VROM af, met de hoop datg door een gezamelyk verzet dit beleid, dut tot de albraak leidt, alsnog gekeerd kan worden. Vechtpartij In de vroege zondagmorgen van 11 augustus, net na sluilingstyd van een aan de Gouden Leeuw gele gen discotheek, raakten een aantal bezoekers met elkaar op de vuist- Een 27-jarige inwoner van Nyme- gen werd dusdanig mishandeld dat hy voor behandeling van hoofd wonden naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Een 20-jarige inwoner uit Valkenswaard werd eveneens pyniyk getroffen maar behoefde zich niet onder medische behandeling te stellen. De politie kon een 19- en een 20-jarige inwoner aanhouden, die de slagen hadden toegediend. Zy werden naar het politiebureau over gebracht. ingesloten en na opma king van proces vcrt>aal terzake openlijke geweldpleging huiswaarts gezonden. Op zondag 25 augustus organi seert de Triathlonvereniging Regio Venray voor de zevende keer een triathionwedstryd. De triathlon vereniging zal er in samenwerking met de Limburgse Trialhlonverenl- gingen weer een Limburgse happe ning van maken. Ook dit jaar zullen er weer veel toppers aan de wedstryd deelne men. o.a. onze eigen Venrayse top pers Franka Janssen. Henny Pre riks en Peter Scheren, allen lid van Triathlonvereniging Regio Venray. Veel toppers komen naar de Ven rayse wedstryd omdat deze meetelt voor het Super Prestige Circuit van de Nederlandse Triathlonbond en omdat men hier steeds weer een goed georganiseerde wedstryd vindt met veel pryzen. De deelname staat open voor 200 wedstrydatlelen. Vele tri-atleten hebben al van de voorinschryving 'gebruik gemaakt. We verwachten ook dit jaar weer een sterk deelne mersveld omdat in 1992 in Venray de Zuidnederlandse kampioen schappen worden gehouden. REKRKATIEVK SPORTMENSEN De rekratiëve sportmensen kun nen zich inschrijven voor de kwart of de achtste triathlon. Ze kunnen ook. met een drietal, de ac htste trio- triathlon doen. De kwart triathlon bestaat uit 1 km zwemmen. 40 km fietsen en 10 km lopen. De achtste triathlon beslaat uit 500m zwemmen, 25 km fietsen en 5 km lopen. Dit is een idc?ale ma nier om de sfeer van een triathlon te kunnen proeven zonder veel te hoeven trainen. Belangryk voor iedereen blijft datje toch voldoende getraind aan de start vcrschynt om op een gezonde manier aan de tri athlon mee te doen. De achtste trio-triolhlon is een nieuw onderdeel waarby men met een ploeg van drie probeert de tri athlon samen tot een goede presta tie te maken. Van iedere ploeg zwemt een lid 500m. fietst de ander 25 km waarna de derde 5 km loopt. Bedrijven, verenigingen, gezinnen, vrienden, clubs, cafés kunnen an deren uitdagen op een all round sportief vlak. DE ORGANISATIE De organisatie zal ook dit jaar weer zorgdragen voor een veilig ver loop van de wedstryd. met de hulp van vele vrijwilligers van zwemver eniging Spio. Tbur- en Wielerclub TWC Oostrum. de reddingsbrigade Najade en de Triathlonvereniging Regio Venray. Tfevens kan de organisatie reke nen op de gemeentelyke instanties en voor het welzyn van de tri atleten is er een medisch team aan wezig bestaande uit een arts. twee fysiotherapeutenacht masseurs en «ie Rode fó-uis Kolonne uit Venray. PARCOURS Voor de eerste keer wordt er in «>pen water gezwommen en start men in het Schaartven in Overloon met zwemmen, vanwaar men over de weg naar het fletsparcours rond Venray gaat om vervolgens het lo pen af te leggen in het centrum van Venray. Dit alles om het publiek en de sporters optimaal te laten genie ten van deze du'u report. De organisatie is heel erg biy dat dit jaar de gemeentepolitie, ge meente werken en Verkeer en Vei ligheid van Vierlingsbeek en Venray hebben meegewerkt aan een nog mooier en sneller parcours. Het gehele fletsparcours zal. met uitzondering van twee stuKjes fietspad, over grote, geheel ver- keerevrye wegen gaan. Een fan tast isch fletsparcours dus! De wissel naar het lopen zal op de par keerplaats van «1e Tbrro plaatsvin denwaarna men aan het laatste onderdeel begint-, het loj>en. Dit jaar is iets uni«;ks mogelyk. Lopen over een verkeersvrij parcours van 2J) km door het mooie gezellige centrum van Venray. INFORMATIE Voor meer informatie kunt u bel len naar 04780-89615 (mevr. Sche ren. wedsirydsekr.). Inschrijfformu lieren zyn te verkrygen by het VW-kantoor Venray. tel. 04780- 10505 of door middel van een brief met daarin een aan uzelf geadres seerde en gefrankeerde envelop te sturen naar: Organisatie Triathlon Venray Regio. Postbus 237. 5800 AM Venray. De insehryving sluit als het maximum aantal deel nemen» is bereikt De animo is groot dus snel inschrijven om te leurstelling te voorkomen. R* 25 augustus!

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5