Burgemeester J. Waals zal geen heimwee naar Nootdorp krijgen... Venrayse brandweer bluste buiten de provinciegrens Het 'Ik Opa' testament ini v.d FOTO-SERVICE Geslaagd Venray's Mannenkoor O.J.C. Dingus Raadslid doet beklag bij NS OOK Huurders Belangen Vereniging Venray Kindervakantie werk Venray eo e PtfcL tN MAAS OondercJag 1 augustus Pagina 7 foto I video Patersstraat 10 - Venray Omdat er een melding kwam van een bewoner van de Loobeek, dat er brand zou zyn uitgebroken in een vakantiehuisje aan de Loobeek in Smakt, spoedde de brandweer op de van haar bekende snelle wyze naar het bran dad res. By aankomst bleek de brand niet in Smakt, maar op het grondgebied van Holthees, dus binnen het gebied van Vier lingsbeek, te zyn. Voor de Venrayse brandweerman nen was dit geen punt Zy blusten de brand alsof die op hun gebied woedde. Wel werd kontakt opgeno men door de officier van dienst, met zyn collega in Vierlingsbeek, met de mededeling dat de Venrayse brandweer grensoverschrijdend had geblust Het bleek echter niet om een va kantiehuisje te gaan, maar om een kippenhok, dat was omgebouwd tot een vakantieverblijf, gelegen temid den van de bossen in de buurt van de Loobeek. De bewoner van het tot vakantieverblijf ingericht kippen hok had snoeiafval in brand gesto ken en vonken hadden er voor gezorgd dat er brand was ontstaan in dat bosgebied. Hy had zelf nog getracht het vuur te blussen maar was bly met de komst van de brand weer, die de brand vry snel onder kontrole had. Kind door Schotse collie in gezicht gebeten Vorige week dinsdag kwam er bij de politie een melding binnen dat een kind in de Passage door een hond gebeten zou zyn. Tben de poli tie ter plaatse kwam was er geen ge wond kind of een hond te vinden. Het ingestelde onderzoek bracht echter aan het licht, dat een 2-jarig kind op de EHBO-post van het zie kenhuis behandeld was voor beten in het gezicht. Na behandeling kon het kind naar huis worden ver voerd. Het kind was inderdaad in de Passage gebeten door een Schot se collie. De hond moest los hebben gelopen, weliswaar onder toezicht van zijn baas. Diens identiteit kon niet worden vastgesteld. Hopelijk kan de politie via getuigen op het spoor van hond en eigenaar wor den gezet Volkswagen gestolen Vanaf het bedrijfsterrein van een garage aan de Leunseweg werd een Volkswagen Golf ontvreemd. Waar de ongeveer ƒ25.000,-. Ruiten voordeur kapot gegooid Onderzoek heeft uitgewezen dat de ruiten van een voordeur niet door vandalen maar door spelende kinderen zyn kapot gegooid. De ouders van de kinderen zyn aan sprakelijk gesteld voor de schade. De officier van dienst van de Ven rayse brandweer wees nog eens op het feit dat in brand steken van af val in een bosgebied onverant woord is. Daarvoor is bovendien vergunning nodig. Hy adviseerde dat zijn Vierlingsbeekse collega maar eens moest bekijken of tegen de 'stoker' proces-verbaal zou moe ten worden opgemaakt 'Want' zo verklaarde hij tegenover ons 'wy moeten er met z'n allen over waken dat ons natuurschoon bewaard blyft'. Aan de HTS Venlo, afdeling werk tuigbouwkunde, zyn geslaagd Ro bin Boele en Dave Cavis uit Venray. GEVRAAGD INVALLERS OM PEEL EN MAAS TE BEZORGEN Opgeven in onze winkel of tel. 82727 Inbraak in Foekepot Weer werd het schoolbestuur van de Foekepot gekonfronteerd met een inbraak. Door vernieling van twee ruiten was toegang verkregen. Ontvreemd werd een cassette- rekorder. Diefstal tas met inhoud Een 41-jarige inwoonster deed aangifte van diefstal van haar tas met inhoud, die zy aan de kapstok van haar woning aan de Stations weg had hangen. In de tas zat wei nig van waarde, alleen een T-shirt. Bijenzwerm Een imker moest in aktie komen voor verwijdering van een bijen zwerm die zich in een boom aan de Haammakerstraat had genesteld en voor overlast voor de bewoners zorgde. Eerstvolgende repetitie: 15 aug. 20.00 uur gehele koor. Eerstvolgende optreden: zaterdag 17 aug. 15.30 uur Eucharistievie ring Grote Kerk. Aansluitend recep tie om 16.45 uur Dansschool Janssen. Afmelden bij A. v. Gestel, tel 83846. Afgelopen vrijdag eindigde voor de 17e keer de Jeugdtvielerronde Noord-Limburg. Zo'n 160 jeugdige ivielrennertjes sloten in Ysselsteyn, bij het gebouw van de Jera, een week van fietsen en behendig- heidsspeüetjes af. Hoogtepunt van die affluiting vormde de prijsuit reiking door Peter Winnen. Peter Winnen, die zelf ooit een aanmoe digingsbeker beschikbaar stelde, kon deze echter nog nooit eerder uitreiken omdat de Jeugdwieler- ronde altijd samenvalt met de Tour de France. Het was voor de Maria- school uit Oostrum een hele eer om deze beker in ontvangst te mogen nemen. En natuurlijk was er ook de bloemenhulde aan de wielren- nertjes, vlak voor de finish. In de Keulsche Pot foundue-. gourmet- en specialiteiten restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVÉRLOON Zaterdag 3 augustus: The Rum- blecats. Deze Zwolse Rockabilly- band, bestaande uit Roy Piket, lead zanger en slagwerk; Jeroen van Ha- lem, contrabas en zang en Peter Schmidt, gitaar en zang is in 1984 opgericht als 'straight rockabilly band'. Onlangs verscheen hun de buut lp/cd 'Soaking in a hot tub' op het Rockhouse label, en zal in ge heel Europa worden gedistri bueerd. Deze Zwolse kuifjes staan garant voor een avondje stevige rockmuziek, met vooral veel akro- batiek van Jeroen van Halem op zyn staande bas. Kortom, een zeer gezellige en swingende avond die je echt niet mag missen. De aanvang van hun optreden is rond de klok van 22.00 uur en er is geen entree. Zondag 4 augustus: Wörtel- stemp. Op deze zondagavond staat de Ysselsteynse formatie Wör- telstemp op het programma. Ze ver zorgen hun optredens onder het mom van Love, Peace «Sc Destructi on. De playlist bestaat uit covers van alle grote blues en rock artiesten, maar hun eigen werk komt ook aan bod. De band heeft een grote vaste kern aan volgelin gen opgebouwd, dus druk wordt het ongetwijfeld wel deze zondag avond. De band begint omstreeks 22.00 uur en de entree is gratis. Maandag 5 augustus: Five 2 One. Deze band, bestaande uit zan ger/gitarist/songwriter Dirk Porte- gies, bassist Lut Luttik, toetsenist Niels Meyer en drummer Bert Fon- derie. brengt een grotendeels eigen repertoire, gebouwd op de funda menten van de veertiger en vijfti gerjaren rythm «Sc blues, scheuren de zestiger jaren orgelpartijen, rauwe zeventiger jaren punkmu- ziek, tachtiger jaren blues gekombi- neerd met negentiger jaren feest- pop, plus een aantal klassiekers van zowel dode (Little Walter, S.R. Vaug- hen) als nog levende (The Free, The Clash, The Pogues) helden. De aan vang is 22.00 uur en er is geen entree. SPAAR-HYPOTHEEK f#lVAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Het Venrayse raadslid J. v.d. Vorle heeft in een schrijven aan de NS zyn beklag gedaan over de vele diefstallen van fietsen, brom- en snorfietsen by het NS-station te Oostrum. Vorige week was het raadslid zelf de dupe van diefstal van zyn snorfiets, die hy nota bene nog met twee sloten had afgesloten. Dhr. V.d. Vorle wijst er in zijn brief op dat dit soort voorvallen veel voorkomt. Volgens hem is dit direkt het gevolg van het slechte zicht dat men vanuit het wachtlokaal, op de fietsenstalling heeft. Dit uitzicht wordt belemmerd door reklame- borden, plantenbakken en door de dichte begroeiing van het groen al daar. 'Daders hebben vry spel door dat ze ongezien te werk kunnen gaan', aldus dhr. V.d. Vorle in zyn brief. Dhr. V.d. Vorle wijst erop dat het station van Venray op grote afstand van het centrum ligt waardoor veel reizigers zijn aangewezen op een eigen vervoermiddel om het station te bereiken. Door de vernielingen en diefstallen worden veel reizigers gedupeerd en er van weerhouden om met de trein te gaan. Het raadslid doet de suggestie dat reklameborden en plantenbakken verplaatst worden, zodat de fiet senstalling beter in het zicht komt te liggen. Hierdoor ontstaat volgens hem een betere sociale kontrole die het ongewenste gedrag van vanda len en dieven terugdringt voor uw A KETTING A V FORMULIEREN w drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Naar aanleiding van de onevenre dige huurverhoging die het mini sterie van VROM opgelegd heeft aan de huurders, heeft de HBV Venray besloten zich aan te sluiten by de landelyke prötestaktie tegen deze a-sociale huurverhogingen. Zoals u wellicht uit de pers en televisie vernomen heeft, hebben zowel gemeentes en woniningcor- poraties zich achter deze aktie geschaard. Middels handtekening- lysten wil de Huurders Belangen Vereniging Venray uiting geven aan het ongenoegen van de huurders met deze huurverhoging. Tévens is de HBV Venray in sa menwerking met de wykvereni- ging Karei Knabbelaar na.v. de sociale vernieuwing bezig met het opzetten van huurderscomité's. Geïnteresseerden die zitting willen nemen in deze huurderscomité's kunnen zich opgeven by de HBV Venray en wykvereniging Karei Knabbelaar onder de resp. telefoon nummers 80145 en 86198 te Venray. Niemand betaalt graag be lasting. Een enkeling gaat zelfs zover dat hy tydens zyn leven maatregelen neemt om na zyn overlijden belasting te besparen. Een wel zeer geslaagde opzet kwam onlangs voor de rechter. By het overiyden worden de erfgenamen gekonfronteerd met successierechten, belasting over de nalatenschap. Zoals ook by- voorbeeld de inkomstenbelasting is deze heffing progressief; hoe hoger het nagelaten vermogen, hoe hoger het belastingtarief uit valt De kombinatie van een ver- gryzende bevolking en kleinere gezinnen maakte het dat gezocht werd naar een besparende kon- struktie. Door de erfenis te verde len over meer erfgenamen daalt het tarief. Een intelligente opa nam in zyn testament de bepaling op dat zyn kinderen weliswaar zyn erf genamen waren, doch hy legde hen de verplichting op om aan hun kinderen (zyn kleinkinde ren) een bedrag uit te keren. Ieder wordt belast voor zijn ver- kryging zodat het gemiddelde ta rief over de erfenis aanzienlijk daalde. Deze oplossing is aanbevelings waardig by oudere opa's en oma's, die kinderen hebben die de extraatjes kunnen missen en ze liever aan de kleinkinderen gunne. Een steeds vaker voorko mend verschynsel in een maat- schappy waar de gemiddelde leeftyd toeneemt. Voor die gevallen waarin de kinderen de bedragen wel ter be schikking wensen te krygen, is ook een oplossing verzonnen. De kleinkinderen krygen een vorde ring op de ouders terwyl de ouders zich het vruchtgebruik voorbehouden, zodat de vorde ring eerst by overlijden van de ouders aan hen toevalt Vergelykt u dit gerust met een langst levenden-testament Al het geld komt gewoon by de ouders te recht terwyl toch de te betalen belasting wordt geminimali seerd. Daar komt nog een extra besparing by doordat by de kleinkinderen slechts de blote eigendom belast wordt In het berechtte geval waren deze vorderingen zo becyferd, dat de belastingbesparing opti maal was. De fiscus heeft deze konstruktie bestreden, onder an dere door het tealiteitsgehalte Om meer dan belastingtechni sche redenen alleen is het te ho pen dat de voorheen aangehaalde intelligente Opa vanuit de hemel van zyn kleinkinderen kan ge nieten. Kleinkinderen die hem in ieder geval dankbaar zullen zyn, hopelyk eveneens om meer dere redenen. Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/van Aar Accountants en Belasting adviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en 'Reuver. Tterecht verwierp de rechter de argumenten van de fiscus. Ieder een heeft het recht zijn testa ment zo in te richten, dat by de verdeling van de boedel zo min mogelyk belasting voldaan be hoeft te worden. Het 'Ik Opa...' testament zal daarom zeer po piair worden by heren en dames op leeftyd die in het gelukkige bezit zyn van kleinkinderen en niet te vei-geten een enigszins omvangryk vermogen. van de verkryging door de klein kinderen ter diskussie te stellen. De nieuwe burgemeester van Venray drs. J. (Jos) F.H.A.B. Waals heeft in ieder geval één ding gemeen met zyn voorganger, oud burgemeester mr. HJ.M. Defe- scbe. Toen eind vorig jaar in Venray bekend werd, dat burge meester Defesche per 1 Juli ge bruik zou gaan maken van de VUT-regeling, waren het enkele fraktievoorzitters, die zo nodig kritiek moesten leveren op het door de heer Defesche gevoerde beleid. Burgemeester Waals over kwam hetzelfde, toen in Nootdorp bekend werd. dat liij met ingang van 1 september was benoemd tot burgemeester van Venray. In 'Telstar' (een huis-aan- huisblad voor Pynacker e.o.) van woensdag 24 Juli jl. staat te lezen: 'Pöütici en burgers treuren niet over vertrek burgemeester Waals'. En in het afsclieidsinterview met de scheidende burgemeester laat verslaggever Jan Wentsier (in de zelfde krant) enkele besluiten de revu passeren, die de heer Waals niet door iedere Nootdorper in dank zyn afgenomen. DREUMEL Onder een foto. waarop de burge meester slaat tegen de achtergrond van het plaatsnaambord Nootdorp, wordt vermeld: Burgemeester Jos Waals zegt Nootdorp vaarwel. Na ruim één decennium vertrekt naar het landerlijke gelegen stacye Ven ray in Noord-Limburg. 'Ik zal geen heimwee krygen' zegt de 47-jarige in de Achterhoek geboren burge meester'. Een kreupel zinne^e. dat tevens getuigt van weinig geografi sche kennis ran de schryver. Eerstens omdat Venray geen 'stacye' is, tweedens omdat de geboorte plaats van burgemeester Waals, Dreumel. niet in de Achterhoek ligt, maar achter de groene heuvels onder de blauwe zon. oftewel: in het door Boudewyn de Groot bezongen Land ran Maas en Waal. Of, om nog preciezer te zyn: na tot 1984 een zelfstandige gemeente te zyn ge weest. werd Dreumel met Boven en Beneden Leeuwen. Appeltern en Wamel samengevoegd tot de ge meente Wamel. 'WEL GOED ZO...' De door burgemeester Waals ge zochte fusie met de nabygelegen (grotere) gemeente Pynacker. is zo'n punt waarover de fraktievoor zitters van drie politieke partyen van de uit dertien leden bestaande gemeenteraad van burgemeester Waals van mening verschillen. Ove rigens was niemand van hen ver rast over zyn vertrek. 'Het lag gewoon in de lyn der verwachtin gen' was hun eerste rcaktie en alle drie vinden het eigeniyk wel goed zo. De PvcLA-fraktievoorzitter zei het zo: 'Waals was duideiyk uitgekeken op Nootdorp. Dat kun je merken. Zijn interesses gingen veel meer uit naar de regio. Dat kan best wel eens goed zijn voor Nootdorp, maar je moet het niet overdryven'. Ook de voorzitters van de CDA en de WD- frakties gaven als hun mening te kennen, dat de burgemeester met zijn uitspraken over een eventuele Het jubileunyaar van het Kinder vakantiewerk behoort voor de deel nemende kinderen alweer tot het verleden. Dit jaar hebben 440 kin deren deelgenomen; byna 200 meer als vorig jaar. Uit een kleine enquete die we hebben gehouden bleek met name het feit dat de week buiten de bouwrakvakantie werd georganiseerd, meer kinderen in staat stelde aan het KVW mee te doen. De grote deelname bracht voor de organisatie wel een ander probleem met zich mee. nameiyk om vol doende leiding by elkaar te krygen. Op het laatste moment is dit toch redelyk gelukt Het thema dit jaar was natuur en milieu. Zo was er b.v. een uitstapje naar Burgers Dierenpark, een natuurspeurtocht en een kinder- Een van de deelne niertjes ran het Kindervakantiewerk spreekt de af vaardiging van de zeehondencre- che Pieterburen toe en mag een geldbedrag overhandigen, ivaar- mee de adoptie van een zeehondje een feit is (foto boven). Het geld icas de opbrengst van de kintlermarkt, die vorige week dinsdag op het Schouwburgplein werd gehouden. markt waar kinderen eigen ge maakte spulletjes konden ver kopen. Een gedeelte van de opbrengst gaat naar de Vereniging Das en Boom en voor de rest heb ben we een zeehoncye geadopteerd uit de zeehondencrèche van Pieter buren. Medewerkster Ciska Renken van de crèche nam vrydag tydens de officiële afsluiting van het KVW een bedrag van ƒ750,- in ontvangst van een van de kinderen. Verder maakte zy de naam van het zee honcye bekend. Het KVW-zee- honcye zal Seabert gaan heten. Binnenkort zullen we een foto ran Seabert in deze krant plaatsen. Ténslotte werd de Kinderrakan- tiewerkweek officieel afgesloten door wethouder Truyen die samen met twee kinderen een papieren Kindervakantiewerk-boom plantte. Als straks het nieuwe zwembad De Sprank klaar is, zal daar de echte boom geplant worden. Ook daar ko men we. wanneer het zover is. nog op terug. Vmaf deze plaats willen de mede werkers van het KVW Venray ieder een bedanken die hetzy als leiding, helzy financieel, hetzy materieel hebben bygedragen aan een geslaagd Kindervakantiewerk 1991»! Tbt slot z(jn er ook dit Jaar weer enkele spullen biyven liggen. Mocht uw kind tydens de week iets kwyt zyn geraakt neem dan even kontakt op met het sekretariaai: tel. 10561. had kunnen bedanken omdat de rol van de heer Waals niet door iedere Nootdorper in dank is afge nomen. In zyn antwoord stelt de burgemeester: 'Je kan er maar beter kort op zitten, dan kun je meestu ren'. En wat dat betreft spreekt hy als zyn overtuiging uit. dat deze met afval gestookte energie-instal latie geen gevaar oplevert. Dan wordt in Nootdorp de burge meester de aankoop ran een stuk grond, dat by nader inzien ernstig is vervuild, in de schoenen gescho ven, terwyl hem ook het ontslag van een in het geineentelyk appa raat disfunktionerende ambtenaar wordt aangerekend. Twee zaken, die nu 'onder de rechter' zyn.Twee zaken ook. waarvoor niet de burge meester alleen, maar het college van b. en w. en de gemeenteraad de verantwoordeiyken zyn. En dat komt er in het interview niet uit Wat er wel cluideiyk uitkomt is zyn laatste opmerking: 'Ik heb fijne ja ren gehad in Nootdorp, maar heim wee zal ik, zullen wy. moet ik zeggen, niet krygen'. GEZELLIG EN GASTVRIJ Trouwens' zo zegt de verslagge ver 'Wat er ook van Waals gezegd mag worden, dat hy een gezellige en gastvrye kerel is. zal niemand ontkennen'. En over mevrouw Waals: 'De door zyn goedlachse eega geserveerde koffie smaakte op perbest'. VUILVERB RANDING By het lezen van het iiiterview wordt de overeenkomst tussen de kritiek, destyds geleverd op het be leid van oud-burgemeester Defe sche en de kritiek nu op het gevoerde beleid van burgemeester Waals in Nootdorp, duideiyk. In Venray is het inmiddels door de gemeenteraad toegegeven, dat niet de burgemeester, maar de ge meenteraad verantwoordeiyk was voor het gevoerde beleid. Kenneiyk moet men daar in Nootdorp nog achterkomen. In Nootdorp komt een vuilver brandingsinstallatie en de burge meester was door het college en de raad benoemd tot lid van het be stuur van de organisatie, die zich met de bouw van deze installatie be zig hield. De verslaggever stelt in het interview aan de burgemeester de vraag of hy niet beter voor de eer fusie met Pynacker te ver is gegaan. Maar ook in zyn afscheidsinter- view wijkt burgemeester Waals niet af van zyn kyk op het bundelen van krachten van Nootdorp (9.000 inwoners) en Pynacker (20.000 in woners). Zyn credo in het vraag gesprek klinkt duideiyk: 'Ik denk. dat Nootdorp er goed aan zal doen als het samenwerking met Pynae- ker gaat zoeken. Intensief samen gaan werken. Samen sta Je dan ster ker in de regio'.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7