STOMERIJ WILT U ECHT GELD BESPAREN? Grandioze ontvangst van marinier bij terugkeer uit Irak VERFfr WAND Maar liefst 2140 fietsers startten in Venray tijdens Fietsvierdaagse De Peel Raadsvergadering gemeente Vierlingsbeek Paterslaan 7 Venray Telefoon 04780-82810 Deelname overtrof stoutste verwachtingen "veltum" In memoriam de heer Shen Runguang Diefstal van corpus Profiteer dan van onze deskundigheid. Dan bent u uiteindelijk het goedkoopste uit. 4 PEEL EN MAAS Donderdag 1 augustus Pagina 5 Voor de eerste maal vergaderde de raad van de gemeente Vierlings beek onder leiding van de nieuwe burgemeester drs. J. Dittner. Het leek een gemakkelijk agenda te zyn, maar dat pakte anders uit On der leiding van de nieuwe voorzit ter maakte de raad o.a. gebruik van de mogelijkheid om schorsing voor beraad te vragen. De Overloonse fraktie vroeg vijf minuten, maar dat werden er byna 30... OP DE BARRICADEN... Raadslid Rein B roe ren, wonend te Vortum-Mullem nam zijn kans waar om te reageren op de bij de in gekomen stukken gelegde nota van advies van GS aan Binnenlandse Zaken, omtrent de herindeling van Brabant Noord-Oost. Hij vertolkte nu al de gevoelens van de bevolking van Vortum-Mullem (600 inwo ners). Dat advies was als een bom ingeslagen in het dorp. 'De inwo ners beseffen nu al welke de sastreuze gevolgen het zal hebben voor de agrarische gemeenschap, die hier geboren en getogen is. Er is nu een gelijkmatige bevolkingsop bouw en de school heeft voldoende aanwas. De gemeenschap is in staat haar eigen boontjes te doppen. De plattelandsmentaliteit mag niet op geofferd worden door honderden woningen te bouwen, want daar door wordt de leefbaarheid geweld aangedaan'. Frappant detail is dat het dorp Vortum-Mullem 50 jaar ge leden bij de gemeente Vierlings beek is gekomen bij de opheffing van de gemeente Sambeek. De be volking heeft die vrijwillige an nexatie goed ervaren en voelt zich bij de gemeente Vierlingsbeek thuis. Namens het CDA liet fraktievoor- zitter Van den Berg weten, de be zorgdheid van de inwoners van Vortum-Mullem te delen. Namens het college zegde burge meester Dittner de volledige mede werking toe. Ook het college zal zich beraden welke stappen zij kun nen ondernemen. Het college zal er alles aan doen om de gemeente Vierlingsbeek in zyn huidige vorm te laten voortbestaan en dat het dorp Vortum-Mullem niet bij Box meer zal worden gevoegd. 'Wij zul len op het juiste moment en op de juiste plaats onze strategie bepalen en de bevolking inschakelen bij de te nemen akties'. AGENDA De raad had er geen bezwaar te gen dat burgemeester Dittner ook als ambtenaar van de burgerlijke stand werd benoemd en dat hy af gevaardigd werd in het streekge- west Brabant Noord-Oost en bij verschillende gemeenschappelijke regelingen. Een bedrag van ƒ14.140,- werd be schikbaar gesteld voor vervanging van een aantal lichtmasten tussen de Udo de Boyestraat en Soeten- daal, die vervangen moeten worden door vernieling. De oude licht masten zullen nu vervangen wor den door lichtmasten die beter bestand zyn tegen vandalisme. Een krediet van ƒ391.924,- werd beschikbaar gesteld voor aanleg van een bergingsriool in de Goeij- straat te Maashees en voor verbete ring van die straat Jammer vond met name het CDA dat de bewoners niet tevoren waren geïnformeerd over de plannen. Maar dat zal nu nog gebeuren op een hoozitting die op 16 september in Maashees zal worden gehouden. De hoorzitting is ook gepland om de bezwaren te aanhoren omtrent het verlenen van een hinderwetvergunning aan de fa. Havens. Aan de plannen van de Goeijstraat kan echter niets meer worden veranderd. AANPASSING MILIEUNOTITIE De commissies verkeer, openbare werken en milieu hadden in haar vergaderingen de aanpassing in de milieunotitie uitvoerig besproken en waren het unaniem eens over die wijzigingen. Tijdens de behan deling in de raad hadden de diverse frakties toch veel tyd en woorden nodig voor die aanpassing, met een kleine wijziging, kon worden aan genomen. Bijna alle frakties spra ken zich uit om dat ze zich met die gewijzigde nota konden verenigen. Maar de woordvoerder van de Overloonse fraktie kwam met wijzi gingen aandragen. De ammoniak- uitstoot is het grootst bij verouder de bedryven. Als die bedryven wil len moderniseren dan moet de lokale overheid die bedrijven de helpende hand bieden. Het CDA had andere gedachten. Die agrariër, die de ammoniak-uit- stoot vermindert, moet beloond worden. Wethouder Ronnes was namens het college wel van mening dat, als er ruimte ontstaat door sluiting van bedrijven, de gemeente de moge lijkheid moet onderzoeken om an deren daar mee te helpen. Van slapende bedrijven moet men de hinderwetvergunning van kunnen intrekken. De dienst gemeentwerken is be zig met de automatisering en wil een nieuwe inventarisatie opmaken van de hinderwetpliehtige bedry ven. Er zal dan kunnen worden bekeken in hoeverre de ammoniak- uitstoot is verminderd. Er werd schorsing gevraagd door de Overloonse fraktie. Uiteindelyk nam de raad het voorstel aan met de belofte dat het college zal onder zoeken in hoeverre men de agra riërs tegemoet zal kunnen komen zonder dat de ammoniak-uitstoot zal toenemen. Uitgangspunt blijft in ieder geval dat de uitstoot bin nen de aanvaardbare normen zal moeten worden teruggedrongen. Voordat de raad zonder hoofdelij ke stemming het voorstel om een bedrag van ƒ158.800,- beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van de akkommodatie van het sportpark De Raay te Overloon, waren alle frakties aan het woord geweest. Men was het niet eens dat er nu in eens meer werd gedaan dan wat op de prioriteitenlijst was vermeld. Is het werkelijk nodig de toegangs poort te verplaatsen? Moeten er twee scheidsrechterskamers bij worden gebouwd? Maar na uitleg van wethouder Ronnes nam de raad toch het voorstel ongewijzigd aan. Hij raakt er maar niet over uitge praat en heeft nog helemaal niet verwerkt, wat hy zaterdag allemaal heeft moeten doormaken. Maurice Janssen van de Landweertweg keer de, zaterdag, na een verblijf van drie maanden in Irak als marinier, terug op op het exercitieterrein van het Korps Mariniers in Doom. Daar kreeg hy een toespraak van de ge neraal van het Korps Mariniers die trots was op de 125 mariniers die in Irak, gedurende drie maanden voor rust en veiligheid hebben gezorgd, voor de in dat gebied teruggekeerde Koerden. De generaal verklaarde trots op de mannen te zyn, voor de manier waarop zij, vaak onder moeilyke omstandigheden, hun op dracht hadden vervuld. Daarna was de begroeting van de ouders en zyn vriend Leon van Loon, die een maand geleden ver vroegd terugkeerde, en toen kon het niet vlug genoeg naar Venray. By terugkeer bij de ouderlijke wo ning bleek dat de buren het huis hadden versierd met een welkom. Dat bleek slechts een klein voor proeve te zyn van wat hem nog te wachten zou staan. Rond de klok van acht uur verscheen een Re nault Cabriolet, beschikbaar gesteld door garage Strijbosch, voor de ouderlijke woning, geëscorteerd door de in voetbaltenue gestoken leden van de voetbalclub AC Hento (AC betekent dat die voetballers gestoken zyn in de kleuren van AC Milaan). Daarbij werd muziek ge maakt door een joekskapel en ging het naar de in de Wilhelminastraat gelegen Hentobar waar Henk van Meyel, namens de AC Hento, de weergekeerde Maurice welkom heette. Een welkom, dat Maurice Janssen nooit zal vergeten. Wy laten Maurice aan het woord. 'Op 27 april vertrok ik als marinier naar Irak. Als kortverbandvry willi ger - ik moet nog drie jaar dienen - naar het onbekende Irak, waar kort daarvoor een hevige, allesvernieti gende oorlog had gewoed. Wij kre gen de opdracht om, naast het oprichten van kampen, ook weer de elektriciteitsvoorziening op gang te brengen en om de dorpen, gelegen tot ongeveer 100 kilometer in Irak, bewoonbaar te maken. Maar vooral om voor de veiligheid van de Koerden te zorgen. Dat was eigenl(jk de speciale taak van het Korps Mariniers. Dat het daar hard aan is toege gaan, bleek wel. Dat hebben wy met eigen ogen gezien. De mensen, en dan speciaal de Koerden, z(jn hals over kop moeten vluchten. Op vele tafels stond het eten nog geser veerd. Ik heb veel ellende gezien maar ook gekonstateerd dat door onze aanwezigheid de rust weer keerde. Ook de bewoners, de Koer den, keerden weer terug, hoewel men ieder moment nog een uit barsting verwacht Gerust zyn deze mensen nog steeds niet'. Omdat Maurice ook vrachtwagen bestuurder is heeft hy meer kun nen zien in Irak dan andere mariniers, die op een plaats moesten verblyven. 'De dankbaarheid van de bevol king ten opzichte van de Neder landse mariniers is groot Tben bekend werd dat wy terugkeerden, kwamen er zeifis demonstraties'. Vertrok een maand geleden zyn Venrayse vriend Leon van Loon, by de aflossing kwam een andere Ven- raynaar als marinier zyn plaats in nemen en wel Koen Schaeffers. Het is niet zeker dat Maurice nooit meer zal worden uitgezonden naar Irak, want in de drie jaar die hy nog moet dienen kan van alles gebeuren. Eerst gaat hy, tot einde september, genieten van een wel verdiende vakantie. Daarna zyn er weer speciale trainingen die de ma riniers moeten ondergaan in Duits land en Noorwegen. Voor de eerste keer vierde Mauri ce Janssen zyn verjaardag niet thuis, maar in het noorden van Irak, in de plaats Zahku. Daar bleef het by een hancye van zyn maats. Zyn verjaardagsfeest zal in Venray in ieder geval worden overgedaan, al is het dan wel wat laat. Ook deze marinier, die voor de rust en veiligheid moest zorgen voor de Koerden, die terugkeerden uit de bergen, vertelde ons dat hy wel eens met een brok in zyn keel, de dank van de Koerden in ont vangst had genomen. Daar schaamt hy zich niet voor, evenmin voor de brok in zyn keel, by de grandioze ontvangst in Venray. Maar het is een bladz(jde in zyn levensgeschie denis, die hy niet zal vergeten. Ree aangereden Vrydagavond werd op de Beek- weg een overstekende reebok aan gereden door een personenauto, bestuurd door een inwoner van Venray. Gezien de schade aan de auto moet de ree ernstig gewond zyn. Een zoekaktie in de omgeving had echter geen resultaat; deze werd za terdagmorgen voortgezet Tben werd wel een volwassen reebok 1 dood aangetroffen. Het kadaver werd op de voorgeschreven wyze af gevoerd. Twee inwoners aangehouden Donderdag kreeg de politie een melding dat zich in de buurt van het bed ryventerrein De Witte Ven nen in Oostrum twee personen ver dacht ophielden. De politie kon de twee mannen, inwoners van 20 en 25 jaar, aanhouden. Zij waren in het bezit van een luchtdrukpistool en luchtdrukgeweer en messen, die onder de verboden wapens vallen. De wapens werden in beslag geno men en het tweetal kon, na verhoor en opmaking van proces-verbaal, huiswaarts keren. RICOR BIJOUS - BURKELY'S TASSEN EAGLE CEINTUURS LANGANI BUOUS CLAUDIO FERRICI TASSEN FRED DE LA BRETONIERE TASSEN DAVIS HORLOGES MANOUK BIJOUS HAGELAARS CEINTUURS De voorinschrijvingen wezen al in die richting. Met 1030 inschrij vingen stond het al vast dat het een absoluut rekord zou worden. Maar dat er uiteindelijk 2140 fietsers vanuit Venray vertrokken, had nie mand kunnen bevroeden. De organisatie heeft dan ook alle zeilen by moeten zetten om dit gro te aantal deelnemers te kunnen verwerken. Vooral toen bleek dat de 40 km route de grote slokop werd, met als gevolg, dat voor deze afstand in allerijl routes bijgemaakt moesten worden. De werkgroep Venray is diegenen, die niet direkt geholpen konden worden, zeer erkentelijk dat deze overmacht sportief werd opgeno men. Maar na de eerste dag waren er geen problemen meer. Er werd dinsdags gestart met een zeer zonnige dag. De stemming zat er meteen goed in. Vol goede moed begon men aan dit karwei langs en over de Maas. Ondanks een fikse stortbui op woensdagmorgen, die de deelne mers te verwerken kregen, sommi ge midden in de Peel, bleef de stemming optimaal. De organisatie denkt dan ook dat de gezellige sfeer onder elkaar uit nodigend werkt om familieleden, vrienden en kennissen aan te zet ten om mee te doen. Het is een on derlinge band die 4 dagen zorgt voor optimaal genieten, neem daar bij de met veel zorg uitgekozen rou tes, met alles wat hiermede verband houdt en de basis voor deze enorme styging van deelnemers is gelegd. Een oudere dame verwoordde zelfs: 'ik heb nog nooit zo'n grote familie by elkaar gezien'. REINIGEN VERVEN IMPREGNEREN REPAREREN STOPPEN VERHUURTAPUTREINIGER REINIGEN VAN: KLEDING. (VLOER KLEDEN DEKENS. DEKBEDDEN. (VITRAGE) GORDUNEN. TROUWJAPONNEN. (TUINSTOEL-) KUSSENS, TAPUTEN. STOMERIJ WIJ HEBBEN VAKANTIE VAN MAANDAG 29 JUU T/M ZONDAG II AUGUSTUS Op 11 juli jl. maakte een verkeers ongeval een einde aan het leven van de heer Shen Runguang. De heer Shen Runguang werd op 15 september 1927 te Zhejiang in China geboren. Na de middelbare school studeerde hy aan de Da Tbng Universiteit te Shanghai. H(j werk te, na afgestudeerd te z(jn, eerst als hoofd van de middelbare school te Rui'an en daarna als hoofd van de lerarenopleiding in dezelfde plaats. In 1966 trad hy in het huwelyk. Het echtpaar Shen kreeg drie kin deren. Ongeveer twintig jaar later kwam de familie Shen naar Ne derland. De heer Shen zette zich met hart en ziel in voor de Chinese vereni ging in Nederland. Hy was onder andere hoofdredakteur van de Chi nese krant Als iemand problemen had, kon hy altyd een beroep doen op de heer Shen. De vriendelijkheid waarmee hy hulp verleende was kenmerkend voor z\jn karakter. De heer Shen hechtte veel waarde aan lichaamsbeweging. Hy was een enthousiast beoefenaar van Tki-Chi- Chuan en hy maakte graag wande lingen. Op 11 juli jl. ging hy een wande ling maken om Venray beter te le ren kennen. Van deze wandeling mocht hy niet terugkeren. Shen Runguang was een goed mens. W(j wensen zyn vrouw, kinderen, schoondochter en kleinzoon veel sterkte by het verwerken van dit vreselyk grote verlies. Donderdags was Oostrum de tra ditionele centrale plaats, altyd een happening. Vrydags was de uitwis seling met Deume. waardoor 5000 fietsers Venray bezochten, 's Mid dags was in een volle schouwburg de slotmiddag met de traditionele trekking van de fiets, wat ditmaal geschiedde door loco-burgemeester Van Laarhoven uit Deume en wet houder Truijen uit Venray. De gelukkige werd mevr. Ykn Osch uit Horst. Ook werden de na men van de 1000e en 1500e deelne mer bekend gemaakt, maar het grote nieuws nl. het bekendmaken van de 2000e, werd aan wethouder Truyen overgelaten. Dit nieuws werd met een overdonderend ge juich begroet Zeer velen werden deze middag ook nog verrast met een pry§je voor aktiviteiten waar aan men had deelgenomen. De organisatie is biy dat ondanks de styging de ongelukken beperkt bleven. Een dame kwam met de fiets ten val en brak een ami. Haar werd ter verzachting een bloemetje aangeboden. De Fietsvierdaagse is een prachtig feest geworden. De organisatie rea liseert zich dan ook als geen ander dat het welslagen alleen mogeiyk is dankzy de zeer positieve medewer king van zeer velen. De werkgroep Venray wil met deze dan ook, zon der uitzondering, iedereen die in welke vorm dan ook een bydrage heeft geleverd, harteiyk danken. In 1992 vind de Fietsvierdaagse plaats van 28 juli tot en met 31 juli. Dit is de laatste week voor Venrayse kermis. Het Schouwburgplein is dan. mede door opbouw van de ker mis, niet beschikbaar. De schouwburg zou hierdoor niet beschikbaar zijn wat een grote han dicap is. want waar laat men 5000 fietsers. Het was echter dhr. Van Heuvel die zaterdag de werkgroep de sleutel voor de oplossing aan reikte. E.e.a. wordt binnenkort met de betreffende instanties opgeno men om toch tot een oplossing te komen. Het overzicht van de winnaars kwissen/prysvragen tydens de Fietsvierdaagse is als volgt: Juwelier Verlinden kwis: 1. M. van Osch. Leunen: 2. Th. van Stip hout, Venray; 3. M. Holtackers, Oost rum. Clephas Veiligheidskwis: 1. A. van Driel. Gennep; 2. K. vd. Marei, Ven ray; 3. N. de Wit. Venray. Bergerheidekwis: 1. H. van Oseh^ Venray; 2. W. van Ham. Venray: 3j mevr. Valckx, Oostrum. 'Magnifique' kleurplaat: tot 5 jaar: Kevin Siebers, Venray; tot 6 jaar: Koen van Gemert, Venray; tot 7 jaar: Mark Meulendyks, Deume. Mooiste naam 'Fietssie'; Linda Giesberts, Venray. De Poels rywielen-kogeltjes ra den: Van Osch. Vliezenweg. Venray. Thuylshof bloemen, planten prysvraag: dhr. Drabbels, Venray; R. Vreeburg. Hillegom; N. van Veghel. Deume; N. Vemooy. Horst; D. van Westrenen. Kestercn; H. van Gen- nip, Mierlo; A. Dekker. St. Maartens brug (N.H.). Winkeliersvereniging oude ge bruiksvoorwerpen: Fr. Baltussen, Asten; Annie Arts. Merselo; L. Arts- v.d. Aa. Venray; Mia vd. Ven, Zee land; A. Geboers, Maasbree; A. vd. Broek. Boekei. mevr. Van Someren. Liessel; H.M. Verhees. Deume; N. Ei bers. Deume; mevr. G. Rongen- Bouten. Milheze. Er werd aangifte gedaan van diefstal van het corpus van het weg- kruis dat geplaatst is op de kruising Puttenweg-Paardenkopweg in Yssel- steyn. De diefstal heeft plaatsgevon den in de nacht van zondag op maandag. De Werkgroep Kruisen en Kapellen heeft er zo weer een zorg meer by. Weer portemonnee gestolen Een 31-jarige inwoonster deed aangifte van diefstal van haar porte monnee uit een zaak op de Grote Markt, alwaar zy werkt. Vlaggen gestolen Er werd aangifte gedaan van dielstal van twee reklainevlaggen met vlaggestokken, vanaf een eetge legenheid aan de Hoen derstraat. De schade bedraagt ƒ130.-.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5