Verhoeven Bouwgroep b.v. Alleen platte daken doen nog aan 'Wit Desselke' herinneren OOK Profiel Aktiviteiten Een veelzijdig bedrijf Een bouwbedrijf Een bedrijf voor projektontwikkeling Bouwservice Een bouwpartner Juridische struktuur Bouwbedrijf Verhoeven bouwt 41 woningen in St. Joriskwartier Jaarmarkt S PEEL EN MAAS Donderdag 25 Juli - Pagina 7 Met de sloop van de oude woningen in Wit Desselke. werd begin 1989 aangevangen. De enige overeen komst tussen de oude woningen en de nieulve is het feit dat beide wo ningen platte daken hebben. Voor de rest zal niets meer aan Wit Des selke herinneren. TYPES Zoals gezegd, er zullen vier types woningen worden gebouwd. De ze ven premie-A-woningen en de elf woningen van het type A zyn qua ontwerp hetzelfde. De voorgevel van de woningen is 8,40m breed. De voorgevel verspringt gedeeltelijk naar achteren. De diepte van de wo ning varieert daarom van 7,20m tot 4,80m. De woningen zullen in woonblokken gerealiseerd worden. Achter de woningen liggen ruime tuinen, alwaar eventueel een garage gebouwd kan worden. De zeven premie-A-woningen zul len evenwijdig aan de St. Ursu- 1 ast raat worden gesitueerd, vlak achter de woningen van die straat. De elf vrije sektorwoningen liggen aan de zuidzijde van de Frans Mi- chelsstraat De woningen van de types B en C zijn patiobungalows, die in zichzelf gekeerd gesitueerd worden. Het ty pe B, is een pationbungalow met etage en zal aan de noordzijde van de Frans Michelsstraat worden ge bouwd. De woningen grenzen aan de achterzijde direkt aan de wonin gen van het type C. Dit zijn patio bungalows zonder verdieping. Ook hier verspringt de voorgevel van de woning. De patio is via een poort direkt te bereiken. INFO-AVOND Bouwbedrijf Verhoeven zal, sa men met het makelaarskantoor iauzer, een info-avond plannen om ieze bouwplannen voor geïnteres seerde gedetailleerd uit te leggen. Daarbij zal met name worden gewe zen op de schitterende ligging van de woningen, op loopafstand van het winkelcentrum. Op die avond, waarvan de datum nog niet bekend is, zal ook de Amro-bank aanwezig zijn om de nodige voorlichting over hypotheken te geven. voor uw KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 De groep is met haar werkmaatschappijen Bouwbedrijf Verhoeven-Venray b.v., Bouwbedrijf Verhoeven-Helmond b.v. en Verhoeven Vastgoed b.v. actief in de regio Noord- Limburg, Eindhoven en omstreken en Nijmegen en om streken. De direktie wordt gevoerd door de heren J.M.W.M. Verhoeven en J. Worst. Woningbouw - nieuwbouw t.b.v. sociale woningbouw - nieuwbouw t.b.v. vrije huursector - nieuwbouw koopwoningen Utiliteitsbouw - nieuwbouw - vernieuwbouw - groot onderhoud - facility management Renovatie en groot onderhoud woningen - groot onderhoud - planmatig onderhoud - mutatie-onderhoud Bouwservice - nieuwbouw i.o.v. particulieren woningen bedrijfsgebouwen - mutatie-onderhoud - portefeuille-beheer onroerend goed - gebouw-management Timmerfabriek - houten betonmallen Projectontwikkeling - i.o.v. beleggers - voor eigen rekening en risico Door het realiseren van projecten in opdracht van beleg gers, woningbouwverenigingen, bedrijfsleven, overheid en particulieren is in de loop der jaren een veelzijdige expertise opgebouwd. In Zuid-Oost Nederland werden projekten gerealiseerd, welke zijn te omschrijven als sociale woningbouwprojec ten, woningbouw ten behoeve van de niet gesubsidieer de sektor, utiliteitsprojecten en stadsvernieuwingsprojekten. Deze werden gerealiseerd in opdracht van derden als ook op basis van eigen initiatief en voor eigen rekening en risiko. Het bouwproces vergt een zorgvuldige voorbereiding waardoor een projekt volgens planning binnen de gestel de tijd kan worden gerealiseerd en de bouw volgens de geldende kwaliteitsnormen kan worden uitgevoerd. Doordat de groep beschikt over 175 vakbekwame mede werkers kan aan de eisen van de opdrachtgever met be trekking tot de uitvoering van de bouw, de oplevering en de nazorg volledig worden voldaan. De groep beschikt over een eigen materieeldienst, die ten behoeve van de bouwprojekten alle materieel levert, installeert en onderhoudt. Ter zake van planontwikkeling en projektontwikkeling zijn de aktiviteiten gebundeld in Verhoeven Vastgoed b.v., welke werkmaatschappij tevens projekten voor eigen re kening en risiko ontwikkelt. Ten behoeve van de dienstverlening, die is gericht op de bouwbehoeften van de opdrachtgever op de korte ter mijn, heeft Bouwbedrijf Verhoeven Venray b.v. een afde ling 'Bouwservice' in haar organisatie opgenomen. Deze afdeling heeft de produktie-formule van het kleinbe drijf, zodat direkt op de wensen van de opdrachtgever kan worden ingespeeld. Doordat de afdeling 'Bouwservice' deel uitmaakt van het grootbedrijf, ontstaat een synergetische werking, die leidt tot het delen van kennis, organisatie en financiële zeker heid met het grootbedrijf, zodat in een juiste prijs-/kwali- teitverhouding kan worden geproduceerd. Naast het uitvoeren van kleinschalige bouwaktiviteiten zo als B U-bouw, mutatie-onderhoud, planmatig onder houd, groot onderhoud en verbouwingen, is deze afdeling gespecialiseerd in facility management. Door de veelzijdigheid van aktiviteiten is de groep een partner in het bouwproces, die meer doet dan bouwen alleen. Al meer dan vijftig jaar staat de naam Verhoeven voor kwaliteit en service. Dit geldt ook voor de toekomst. De groep is aktief aan het werken aan een kwaliteits systeem en bezig met het ontwikkelen van nieuwe bouw concepten, zodat over enkele decennia de toegevoegde waarde van te bouwen objekten is gegarandeerd. Verhoeven bouwgroep b.v. i 1 Bouwbedrijf Verhoeven Venray b.v. Bouwbedrijf Verhoeven Helmond b.v. Verhoeven Vastgoed b.v. Eind augustus, begin september, start bouwbedryf Verhoeven met de verkoop van 41 woningen in het voormalige Wit Desselke. In het St. Joriskwartier, zoals dit plan inmid dels is gaan heten, zullen 7 premie- A-woningen worden gebouwd en 34 vrye sektorwoningen, in vier ver schillende types. Bouwbedryf Verhoeven heeft het makelaarskantoor Hauzer in de hand genomen om de verkoop te begeleiden. Omdat deze makelaar niet in Venray is gevestigd, wordt op de bouwplaats een verkooppunt ingericht De bouw, van met name de premie-A-woningen, zal nog dit jaar ter hand worden genomen, dit in verband met de premie-aanvraag. WJT DESSELKE Het verdwynen van Wit Desselke is al jarenlang in Venray onderwerp van gesprek geweest Al in de zeven tigerjaren ontstond er de diskussie over renoveren of slopen van de witte woningen. Het duurde echter tot 1987 voordat er definitief beslo ten werd de oude huizen te slopen en te vervangen door nieuwbouw. De toenmalige bewoners kregen het recht om later terug te keren. Begin 1989 werd uiteindelyk met de sloop aangevangen. Het duurde nog tot half 1990 voordat de laatste bewoners waren verdwenen... De voormalige bewoners stelden by hun vertrek de eis om, na nieuwbouw, in Wit Desselke terug te mogen komen. Een onderzoek van de woningbouwvereniging in 1989 leerde dat slechts een enke ling nog de behoefte had om in Wit Desselke terug te keren. PLANNEN Voor de ontwikkeling van de nieuwbouwplannen werd destyds een projektgroep in het leven ge roepen. Hierin waren de Woning bouwvereniging Noord-Limburg, de gemeente en bouwbedrijf Verhoe ven vertegenwoordigd. Dit laatste bedrijf had voor de partikuliere wo ningbouw een projekt ontwikkeld. Verder werden zoveel mogelyk be langenverenigingen by de plannen om advies gevraagd. Om tot een goed plan te kunnen komen werden in 1989 diverse uit gangspunten opgesteld, waaraan het plan moest voldoen. De wonin gen dienen b.v. een eigen karakter te hebben, modem van vormgeving te zyn en kwalitatief goed. Er moest ook een vormverwantschap gereali seerd worden tussen de huur- en koopwoningen Een ander belangryk punt is het SL Jorispark. Men wil de funktie van dit park gaan versterken. Ver der wil men binnen het gebied een 30 km zone realiseren. De verkeers veiligheid van de bewoners wordt voorop gesteld. ZORGWONINGEN Vorig jaar, direkt nadat het laatste woonblok was gesloopt is begonnen met de bouw van zorgwoningen. Dit zijn woningen voor ouderen, waar bij de noodzakelyke verzorging aan huis gegeven kan worden. De bouw van deze woningen verloopt voor- spoeding. KOOPWONINGEN Bouwbedryf Verhoeven is nu in de weer, om 41 koopwoningen in het gebied te realiseren. Eerdere plannen zijn aangepast en nu is men zover dat binnenkort met de verkoop gestart wordt. De 41 woningen worden op gesplitst in vier verschillende types. Zo worden er 7 premie-A- woningen gerealiseerd. Van ditzelf de type, worden nog 12 vrije sektor woningen gebouwd. Voor de vrye sektorwoningen worden wel ande re, duurdere, materialen gebruikt dan by de premie-A-woningen. Ver der worden er nog 11 vrije sektor woningen van het type B (patiobungalow met etage) en 11 vrye sektorwoningen van het type C (patiobungalow zonder etage) ge bouwd. De prijzen van de koopwo ningen zullen rond ƒ170.000,- v.o.n. komen te liggen. VORMGEVING De vormgeving van de huizen doen enigszins denken aan de wo ningen die vroeger in Wit Desselke stonden. Met name het platte dak versterkt die gedachterDe materia len, die de architekt bouwburo De Loods uit Griendtsveen gebruikt, verschillen echter wezenlijk. Zo zal voor de buitengevels een 'abrikoos' en antraciet kleurige steen worden gebruikt De houten kozynen zullen overeenkomstig de kleur van het metselwerk geschil derd worden. De houten ramen worden zwart geschilderd. Van het 'wit' van Desselke zal dus weinig meer te zien zyn. Wil de bestuurder zich melden? Dat vraagt de politie aan de bestuurder van een bromfiets of motor, die zaterdag jl. omstreeks 20.15 uur op de splitsing van de Kul utweg-B rennerlaan met z(jn motor of brommer de bocht niet goed nam. Hy botste daarby tegen een fiets die bestuurd werd door een 11-meisje. Dat meisje, en een achter op de fiets zittend 9-jarig meisje, kwamen ten val en liepen diverse schaafwonden op terwyi ook de fiets werd beschadigd. Op de brommer of motor zat verder een passagiere. De brommer of motor kwam uit de richting Athoslaan. De bestuurder stopte, keek naar de ver wondingen en is toen doorgereden. De beide meisjes konden geen goed signalement aan de politie doorge ven. De politie vraagt of de bestuur der zich alsnog wil melden. Ook worden eventuele getuigen ge vraagd die de politie op het goede spoor van de bestuurder kunnen zetten. Bestuurster onder invloed In de vroege zaterdagmorgen om streeks 0430 uur hield de politie op de Henri Dunantstraat een perso nenauto aan. By kontrole bleek de 27-jarige bestuurster meer dan het toelaatbare aan alkohol te hebben genuttigd. Nadat de blaasproeven waren afgelegd kon zy, met een ry- verbod van 5 uur en opmaking van proces-verbaal, naar huis. echte bakker Echt...Je Proeft 't! ONTDEK DE ECHTE BAKKER. ECHT JE PROEFT T

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7