A.s. maandag jaarmarkt in Venray Kermis promotie-aktiviteiten Weerspreuken AGENDA Openbare bibliotheek Bioscoopnieuws Droom twirlster wordt werkelijkheid Wereldwinkel in nieuw pand Nieuwe generatie RAEDTS Concertreis naar Luxemburg PEEL EN MAAS Laat eens wat weten WAO VAN SOEST PEEL EN MAAS Donderdag 25 juli - Pagina 3 Kodak Express staat garant voorsnelle afwerking voor uw mooiste herinneringen, en afgedrukt op Kodak kwa liteitspapier. Nü bij ontwikkelen en af drukken van uw kleurenfilm een vrolijke Kodak Kolorkid gratis. Verzamel ze alle zeven Zolang de voorraad strekt. of de helft van de tegenwaarde M Kodak I EXPRESS Foto Printshop Venray 1 uur fotoservice De Bleek 39 Venray 04780-88559 10 jaar ervaring in snel service ZOMERSLUITING 1991 In de vakantieperiode is de Openbare Bibliotheek Venray GESLOTEN van maandag 5 augus tus tot en met zaterdag 17 augus tus 1991. In de vakantietyd kunnen vol wassenen het dubbele aantal boe ken lenen, met uitzondering van tijdschriften. Leden tot 18 jaar mogen 2 leesboeken/romans en 2 studieboeken extra lenen. De uit leentermijn is 6 weken. De Speel-o-theek is tijdens de va kantiesluiting bereikbaar via de zij deur. links van de hoofdingang. Alle medewerksters wensen u een zonnige vakantie met veel leesplezier toe! Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Weer Nederlandse première in Venray Deze week start in Venray de film Rocketeer. De film is in Amerika een gigantisch sukses en wordt ver geleken met kassuksessen als Star Wars en Indiana Jones. Insiders die de film zagen, vergelijken de kwali teit met een 'Raiders of the lost ark'. Ook in Nederland verwacht men een ongekend sukses. De film is het waard door velen gezien te worden. Geprolongeerd wordt Naked Gun 2%. Hier doot de mondreklame zijn werk reeds, want de bezoekers tro men met tientallen tegelijk naar de bioscoop. Het is inderdaad lachen aan de lopende band. De film Hudsun Hawk biykt het publiek beter te bevallen dan de pers. Mensen die de film zagen zijn echt enthousiast Dances with Wolves wordt toch nog geprolongeerd. Daartoe heeft men afgezien van de première van FX 2. wat overigens een uitstekende film is. Deze film komt nu wat Later naar Venray. Omdat volgende week de première van Return to Blue La goon gepland is. ïykt het onwaar- schynlyk, dat Dances with Wolves nog veel langer in Venray kan blij ven. ondanks de grote belangstel ling voor deze film. (Vervolg van pagina 1) Vijftig attrakties op Venrayse kermis heeft het kermisteam er absoluut van overtuigd dat dit zeker de mooi- se en spektakulairste polyp van Ne derland is. Eveneens voor het tweedejaar in Venray de nieuwste Tropical Trip, de zigzaggende machine, boeiend om in te zitten en om naar te kij ken hoe hij zyn passagiers op koste lijke wyze door elkaar hutst, binnen een prachtig dekor en ver lichting. Op het Schouwburgplein het Reu zenrad (20 m' hoog), weliswaar niet Het kruisboogschieten is een nieuw vermaak op de Venrayse kermis. Deze attraktie valt direkt op door haar fraai voorfront De nieuwe Mini-twister op tiet Wil- lielminapleinwordt geëxploiteerd door de Venrayer Frits Geven. zo spektakulair als het rad van vo rig jaar, maar temeer een familie zaak voor jong en oud. Het Lunapark van Chris Reemer staat weer in de Schoolstraat Naast de schietsalon van Lahnstein komt het nieuwste en meest amusante en wellicht kleinste spel van Nederland, het Emmerspel. Het zal u verbazen dat het zo moeilijk kan zijn om van korte afstand een balletje in een emmer te gooien, maar als het dan ook lukt is een mooie prijs de belo ning. Een buitengewoon goed ge presenteerd kijk- en doe-vermaak. Verder zullen evenals voorgaande jaren alle kermispleinen zoveel mo gelijk worden omringd door gezelli ge terrassen voor gezellige mensen. Zaterdag 3 aug. 16.00 uur: Officiële opening van de kermis op het Henseniusplein en startschot yan de ,_j ballonnenwedstrijd Maandag 5 aug. 12.00-16.00 uur: Extra gezellige kermis-markt in de Dr. Poelsstraat Dinsdag 6 aug. 22.00 uur: Spektakulair groot kermis-vuurwerk Woensdag 7 aug. 18.00 uur: Kindershow met de clowns Enrico en Leila met rondgang over de kermister reinen. Tydens het kindergebeuren zullen de kleintjes rykelyk bedeeld worden met versnaperingen en andere kermis-attenties. Aansluitend bekend making van de grote kermis-teken- wedstryd met superpryzen. Met betrekking tot de ballonnenwedstrijd en tekenwedstrijd zullen nog nadere bekendmakingen volgen. Als je 12 jaar bent en je doet aan sport, dan is je grootste wensdroom om ooit wereldkampioen te wor den. Maar voordat je zover bent moetje al hele goede resultaten ha len. Voor Tam ar Hoevenaars uit Venray (12) is deelnemen echter be langrijker dan winnen. Na jaren hard trainen zal Tamara op 27 juli aa afreizen naar Pad ova in Italië Sint Jacobs zonnenschijn (25/7), voorspelt een winterfestijn. Slechts in jul igloed, worden oogst en vruchten goed. Wü september vruchten dragen, dan in juli hitte om te klagen. om deel te nemen aan de Wereld Kampioenschappen Twirling 1991. Omdat ze bij het Nederlands kam pioenschap goed presteerde, ze werd 2e in het onderdeel freestyle, werd ze door de Nederlandse Twirl Sport Bond afgevaardigd voor het Wereld Kampioenschap Twirling. Van elk onderdeel worden de bes te drie ingeschreven voor de WK. Thmara wordt hierby begeleid door haar trainster en bondscoach van de Nederlandse equipe Wilma van Lin van Mqjoretten en Twirlgroep First Choice uit Venray. Vele uren van trainen zijn er aan vooraf gegaan om de routine zo per- fekt te krygen zoals ze nu is. De freestyle routine, omvat allerlei elementen zoals ritmische gym nastiek, turnfacetten en balletbe wegingen. Ttevens is Tamara bezig met konditietraining en fitness om zo optimaal mogelyk te kunnen presteren. Op 27 juli zal Tamara met haar coach afreizen naar Italië, alwaar op 1 augustus de Wereldkampioen schappen zullen starten. Eindelyk is het zover! Vrijdag 26 juli verhuizen wy naar het pand aan de Henseniusstraat 3a. Ruim een jaar na onze start zyn wij erin geslaagd om zelfstandig een winkel te huren. Dit is mogelyk dankzy subsidie van de gemeente en dank zy vele andere giften en donaties. De officiële opening vindt waar schijnlijk in september plaats. De verkoop gaat in de tussentijd ge woon door in de op dit moment nog niet geheel ingerichte winkel. De openingstijden blyven voorlopig iedere middag van 14 tot 17 uur en zaterdag van 10 tot 16 uur. Wy ho pen u ook in onze nieuwe winkel te mogen begroeten. Wy zyn dhr. Thielen zeer erken telijk ons vanaf 1 oktober vorig jaar onderdak te hebben gegeven en be danken hem daarvoor. Tbt ziens in Henseniusstraat 3a. Voor verdere informatie kunt u al tijd bellen met An Wondergem (84545) of Truus Kemmelings (83136). Verschillende kermisexploi tanten komen al zoveel jaren in Venray, dat zij de tegenwoordi ge grootvaders en -moeders ge kend hebben, toen zij nog kinderen waren. Maar intussen komt er ook een generatie nieuwe kermisexploitanten, die de vermakelijkheden van hun ouders hebben overgeno men volgend in de voetspo ren van hun ouders met een eigen attraktie naar Venray komen. Het Lunapark is niet meer weg te denken uit het Venrayse kennisbeeld. Dit is in feite de voortzetting van de oude stoomcarrousel van Janvier, die nu op De Efteling staat Sjors Reemer, getrouwd met een dochter van de vermaarde ker misfamilie Janvier, heeft tien tallen jaren met zyn Lunapark in Venray gestaan. Eigenlfjk is men pas echt naar de Venrayse kermis geweest als men ten minste één rit heeft gemaakt in deze attraktie. Enkele jaren ge leden heeft Sjors Reemer zyn zaak overgedaan aan zyn zoon Chris. Maar al draait deze ver makelijkheid dan nu onder een nieuwe direktie, vader en moeder Reemer zyn zó aan Venray gehecht, dat z\j ieder jaar nog trouw terugkomen. Sinds jaar en dag staat de au toscooter van Jan Hoefnagels uit Swalmen op de Grote Markt Dit jaar zal deze mooiste auto scooter van Nederland, die voorzien is van de nieuwste disco-sound en lightning- snufles, worden geëxploiteerd door zyn zoon Martin. Vader Jan Hoefnagels richt zich mo menteel voornamelijk op de bouw en levering van kennis verlichtingen en elektrotechni sche voorzieningen voor kermisattrakties in binnen- en buitenland. Overigens heeft de autoscooter van Hoefnagels on langs nog de publieksprijs van de stad Geleen ontvangen. Al vele jaren staat op het Hen seniusplein de schietsalon van de familie Lahnstein. Zoon Co, die erfelyk belast is met het kermisvirus van zyn ouders, staat dit jaar voor het eerst op de Venrayse kermis met een ge heel nieuwe attraktie: kruis boogschieten. De Venrayse exploitanten fa milie Geven staat al vele jaren met haar draaimolen op de Grote Markt Zoon Frits is in tussen voor zich zelf begonnen en staat dit jaar voor het eerst met zijn kindervermaak, de Mini-twister, op het Wilhelmi- naplein. VOOR ELKE KLUS! Karwei«Ondethoudsdienst BOUWBEDRIJF BEL. TEL. 04780-89591 EN KOBUS KOMT. Na een halfjaar intensief oefenen en diverse optredens tydens con coursen en concerten, om te wen nen aan het optreden in het openbaar, is het zover... De verenig de Jeugdfanfare BMB gaat op con certreis naar Luxemburg, Vrijdagmiddag 26 juli 1991 vertrekt een bus met ruim vijftig jeugdige muzikanten uit Broekhuizen, Maas hees en Broekhuizenvorst voor een achtdaagse concertreis. Het is reeds voor de elfde maal dat een jeugdorkest onder leiding van Jos Rijken, muzikaal leider/di rigent/componist/arrangeur, naar Luxemburg afreist om de Luxem burgers en de vele toeristen te laten genieten van muziek van Limburg se en Brabantse muzikanten. Het programma is door Jos Ry ken zoda nig samengesteld dat er voor elk wat wils te beluisteren valt en by hopelijk mooi weer zullen vele be langstellenden geboeid en aange naam verrast luisteren naar de verrichtingen van de jeugdige mu zikanten. Er zal ondermeer opgetreden worden in de bekende toeristen plaatsen Echtemach, Clervaux, Vi- anden, Diekirch, Consdorf en Troisvierges. Ook zullen er een tweetal concerten worden gegeven op het beroemde Place d'Armes in de stad Luxemburg. Indien men bedenkt dat het me rendeel van de leden van de Jeugd fanfare BMB tussen de tien en de veertien jaar jong zyn, is het voor deze jonge muzikanten een prachti ge prestatie om in acht dagen zeker elf concerten te verzorgen en naar verwachting het publiek te boeien in het prachtige land van Hertog Jan. Maandag 29 juli is het zover. De grote jaarmarkt zal dan weer ge houden worden tussen 10.00 en 16.00 uur. Dan zal het op de markt en in het winkelcentrum weer beregezellig vertoeven zyn. Behalve dat de marktkramen nu al om 10.00 uur open zyn, zullen ook de winkels op dat tydstip hun deuren openen. Voor jong en oud is er maandag van alles te beleven op de jaar markt Een zeer byzondere attrak tie is de internationaal bekende Nikkelen Nelis, die met zyn bonte verkleding en vele instrumenten over de markt zal zwerven en zyn uitgebreid repertoire ten gehore zal brengen. Naast Nikkelen Nelis zorgt het be kende looporkest Tbedem voor een vroiyke muzikale noot Op maandag 15 juli, tydens de feestmarkt was hy een sukses, de goochelaar en clown Oom Ito. Daar om geprolongeerd voor de jaar markt en zal hy by menig kind en ouder een glimlach op het gezicht toveren. Verder is er voor de kinderen Cu pido's poppenkast een gratis draai molen en een grote kindermarkt De kindermarkt wordt gehouden in De .Bleek en in het Schouten- straalje. Natuurlyk is het gezellig vertoe ven op de vele tarra^jes in het centrum, waar men even by kan komen van het slenteren. In zaal In den Engel speelt het bekende or kest Spring. Ook zullen de vele bekende stand werkers niet ontbreken, die met hun 'mooie praatjes' hun artikelen aan de man/vrouw proberen te brengen. Verder hebben de markt kooplieden voor de jaarmarkt weer een groot aantal koopjes in hun kramen liggen. En let erop. Mister X ontbreekt ook dit jaar niet óp de markt Op het moment dat u ergens een aan koop doet by een van de marktlied den, kan hij uit het niets opdoemen om u een speciale kortingsbon te overhandigen, die uw aankoop op de markt goedkoper zal maken. uw weekblad Dhr. L. Rutten, die zich onlangs na 40 jaar uit het onderwys heeft teruggetrokken, kan zyn lange schoolperiode nog niet vergeten. Hy benaderde ons met onderstaan de foto van de eerste klas van de Petrus Bandenschool in het school jaar 1956-1957. Het is een voor die tyd zeer ongewone groepsfoto, waarby iedereen kris-kras door el kaar zit/staaL Daarby voegde hy on derstaande namenlyst 'Ik weet wie er allemaal in die klas zat maar ik weet zo niet wie wie is'. Van twee personen weet hy dat ze zyn overle den. 'Wat ik nu wil weten is wat er van hen terecht is gekomen. Van een enkeling weet ik het wel maar niet van allemaal. Laat eens wat van je horen of schrijf eens?' Louis Rut ten woont aan de Eisenhowerstraat 8, 5801 XD Venray en is telefonisch bereikbaar onder nr. 82785. De eerste klas in 1956-1957 be stond uit: Wiel Arts, Akkerweg; Ben Appels, Hofstraat; Jaq Backus, Landweertweg; Jan Bastiaans, Gasstraat; Hub v.d. Bekerom, Odastraat-, Jan Bertyn, Kolkweg; Tbon Bexkens, Maashese weg; Jacq Berbers, Willemstraat; Peter Bis- schops, Oraiyestraat; Harry van Bracht, Stationsweg; Hans Cals, Grotestraat; Peter Custers, Smakter- weg; Theo van Dyk, Overloonseweg; Jan Faessen, St Odastraat; Jan Geurts, Stationsweg; Cor Gommans, Smakterweg; Pieter v.d. Homberg, Oostsingel; Theo Jacobs, Maashese- weg; Rutger Janssen, Oostsingel; Giesbert Janssen, Kolkweg; Frans Kersten. Maasheseweg; Ben de Ko ning. Stationsweg; Wilbert Kruys- sen, Marktstraat; Leo Lenssen, Pr. Hendrikstraat; Math Loonen, Gas straat Wim Manders, Akkerweg; Albert Martens, Tuinstraat, Ger v.d. Munnickhof, Maasheseweg; Her man v.d. Pasch, Nassauplein; Jacq Rutten, Landweert; Roelof Pyls, Sta tionsweg: Frits Ruyten, Julianasin- gel; Paulus Sala, Oostsingel; Giel Schuurmans. Oranjestraat; Peter Theeuwen, Pr. Hendrikstraat; Math Thuyls, Smakterweg; Michiel Tter- wyn. Bosweg; Jan Truyen, Tuin straat; Louis v.d. Ven. Spurkt; Joep Verstegen. Gasstraat; Wim v.d. Voorn, Oranjestraat; Dick Wyen. Maasheseweg; Han Bakens, Gro testraat; Wim Winnen, Overloonse weg 2 Indische jongens. Getuigen gevraagd Op zaterdagavond 13 juli, om streeks 2230 uur, werd op de Lan- geweg een voetganger aangereden door een hem tegemoetkomende personenauto. De voetganger kwam daarby ten val en liep diverse ver wondingen aan zyn hand en benen op. Hy werd naar het ziekenhuis vervoerd en kon, na behandeling, naar huis worden overgebracht De bestuurder die de aanryding veroorzaakte, is, zonder dat zyn of haar identiteit kon worden vast gesteld. doorgereden. De politie vraagt of eventuele getuigen zich met haar in verbinding willen stellen. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. RE. Gabeler. T. Lankveld. H. Schreven en J. Wittgen. Dr. DINGEMANS, tel. 89217 tydens spreekuur. Langstraat 106 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeelz. D. Vercauteren en J. de Vbcht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. \hn Dongen: DR. KEU/.EK Van Beurden weg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrydagavond 1800 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (vla het nachtfuifje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-Y88EL8TEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSEN PRAKTU K E.M. Ru ym bee kV J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van W INDEN Stationsweg 13, tel. 81336 DIEKEN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G-A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay makers, mevr. Mm der Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Tfennazeren MEVR. RAAYMAKERS Horst, fel. 04709-6538 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR Van der REIS Kuluutsheuvel 16. Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 Poging tot aanranding? Donderdagmiddag omstreeks 1735 uur werd een op het Christof- felkruid fietsende 49jarige in woonster gevolgd door een naar schatting 16-jarige knaap. Geko men naby het Fonteinkruid sprak de knaap de dame aan en belette hy, met zyn fiets, de dame verder te ryden. De knaap greep de vrouw 'onzede- lyk' vast, maar de dame wist zich los te rukken. De knaap ging er toen vandoor. Zyn signalement luidt: ongeveer 16 jaar. fors postuur, bruine huidskleur, achteroverge kamd zwart haar, antracietkleurige jack met op de achterkant em bleem in rode kleur. Eenieder die getuige is geweest of de politie nade re inlichtingen kan verschaffen omtrent de identiteit, wordt drin gend verzocht kontakt op te nemen met de politie.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3