Medewerking en ondersteuning gevraagd bij organisatie plaatselijke aktiviteiten NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Hinderwet PEEL EN MAAS Woensdag 23 oktober 1991 7e Nationale Donordag Bouwvergunning verleend Bekendmaking Grote jaarmarkt Venray Verkeersmaatregelen tijdens de jaarmarkt op 29 juli a,s. Sluiting studiezaal gemeentearchief Venray Venray's Mannenkoor Dameskoor Venrode M.M.S.K. St Petrus Banden Fanfare Vriendenkring Jeugdvereniging De Springplank Het Groene Kruis Schuttersgilde St. Anna F.N.V. info-team Start gehoorzaamheids- kursussen Lourdescomité afd. Venray PEEL EN MAAS Donderdag 25 juli - Pagina 12 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 1530 tot 1730 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteunlng, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 1030 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie; algeme ne bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en inspraak; de dorps- en wijkraden. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financién: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen). openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Drlessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang; culturele zaken. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Ven ray maken bekend dat door hen op de aanvraag van: J. Schepers, Rouwkuilenweg 39 te Ysselsteyn, in afwijking van de aanvraag hinderwetvergunning is verleend voor het ex art 6a Hin derwet uitbreiden/wijzigen van een fok- en mestvarkensbedryf, gelegen aan de Kouwkuilenweg 39 te Ys selsteyn. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven- ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 25 augus tus 1991. Tbt bovengenoemde datum kan b(j de afdeling voor de geschillen van bestuur vkn de Raad van State 1 een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger. de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning ty dig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tydig) in staat te zyn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzy voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur vim de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslisL Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimteiyke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frcncken 'n abonnement waard Op woensdag 23 oktober 1991 organiseert de Stichting donorwer ving voor het zevende achtereenvol gende jaar de Nationale Donordag. Op deze dag, in het byzonder, vraagt de Stichting Donorwerving speciale Burgemeester en wethouders van Ven ray hebben in hun vergadering van 16 juli 1991 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning verleend, zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het bouwen van een kantoor en bergruimte aan de Lange weg 56 te Venray tn.v. H.A.W.A. Gooren; het plaatsen van een kalkoe- nenhok aan de Timmermannsweg 51 te Ysselsteyn Ln.v. J.G.E.M. Peetere; het bouwen van een aardappe lopslagloods aan de Metaalweg 10 te Venray t.n.v. Kroef bv, Beukenlaan 61 te Odiliapeel; het bouwen van een jongvee stal/machineberging aan de Tim mermannsweg 103 te Ysselsteyn tn.v. C.F.H. In 't Hulst; het bouwen van een woning aan de Silvesterweg 6 te Venray tn.v. H.W. Philipsen; het uitbreiden van een ber ging aan de Kamperfoelie 83 te Ven ray tn.v. R.J. Visser;- het bouwen van een berging ep erfafecheiding aan de Bingel kruid 43 te Venray tn.v. M.W.P. Thuyis; het inbouwen van een badka mer aan de Langstraat 52 te Venray tn.v. S.F.G. Meygaarden; het verbouwen van de gevel aan de Langeweg 41 te Venray tn.v. Computer World Venray, Pa- terestraat 24a te Venray; het plaatsen van een tuinhuis je en volière aan de Koningskaars 42 te Venray tn.v. A.W.M. Snydere; het plaatsen van een volière aan de Mereeloseweg 85 te Venray tn.v. A.W.H. Poels; het uitbreiden van een wo ning aan de Tblstraat 17 te Venray tn.v. W.J.H. Kunzler; het bouwen van een serre aan- de Kamperfoelie 59 te Venray tn.v. H.P.E.M. Stevens; het bouwen van een garage en carport aan de Horeterweg 84 te Casten ray tn.v. F.J. Stiphout; het bouwen van een tuinber- ging aan de Past Strykerestraat 17 te Leunen tn.v. O.J.W.M. Corne- lissen; het plaatsen van 2 dakkapel len en 1 dakraam aan de Lisdodde 4 te Venray tn.v. E.B.W.G. Wil- lemans; het bouwen van een garage en carport aan de Horeterweg 86 te Castenray tn.v. J.E.M. Vereteegen; het aanbouwen van een ber ging aan de Allcgrostraat 33 te Ven ray tn.v. WJ.E. Henkens; het bouwen van 12 premie koopwoningen in Land wee rt te Venray tn.v. Bouwfonds Woning bouw nv. Crov 7 te Eindhoven; het bouwen van een carport aan de Immenhof 2 te Ysselsteyn tn.v. Il.M.T.Arts-Fleurkens; het plaatsen van een tuinhuis- Je aan de Kerk weg 14a te Ysselsteyn tn.v. H.C.G. Verstegen; het uitbreiden van de acade mie aan de Beukenlaan 2 te Venray tn.v. Stichting Kunstzinnige Vor ming Noord-Limburg, Arsenaal- plein 2 te Venlouitbreiden van café 't Iluukske aan de Paterelaan 15 te Venray tn.v. G. Weerts aan de Pater Bleysstraat 3 te Overloon; het oprichten van een zend mast aan de Lorbaan 5 te Venray tn.v. Lokale Omroep Venray pa. de heer A.A. St^verink. Kruitweg 8; het uitbreiden van een garage en het bouwen van een carport aan de Vicarieweg 64 te Leunen tn.v. F.PA. Cremere; het vervangen van een houten garage incl. tuinmuur en pport aan de Westsingel 26 te Venray tn.v. J.A.M. v.d. Hoek: het uitbreiden van een var kensstal aan de Putten weg 134 te Ysselsteyn tn.v. L.M. Derks; het bouwen van een tuinber- ging aan de Dr. Poelsstraat 5 te Ven ray tn.v. G.H.M J. Thissen; het uitbreiden van een wo ning aan de Maijolein 17 te Venray tn.v. J.L.M. Rongen. De loco-burgemeester van Venray, mr. E.M.AA. Hoppenreys-de Loo aandacht voor orgaan- en weefsel donatie na overlyden ten behoeve van transplantatiedoeleinden en het daarmee verbandhoudende do norcodicil. Om te kunnen spreken van een landeiyke campagne probeert de Stichting zoveel mogelijk organisa ties, instellingen en mensen te be trekken by de organisatie-opzet van (plaatseiyke en regionale) aktivitei ten. De afdelingen voorlichting/PR van ziekenhuizen, gemeenten pa tiëntenverenigingen en service- clubs worden benaderd met het verzoek daadwerkelijk medewer king te verlenen aan de Nationale Donordag door het houden en/of or ganiseren van eigen ondersteunen de aktiviteiten. Ondersteunende aktiviteiten Wanneer een organisatie mee wil werken aan de organisatie-opzet van deze dag kan men by de Stich ting een deelnameformulier aan vragen. Op dit formulier staan de mogelyk te organiseren ondersteu nende aktiviteiten aangegeven die men voorafgaand of tydens de dag kan doen. Daarby denkt de Stichting aan akti viteiten als: - publiciteit in een eigen medium - uitreiken codicils, stickers en an der voorlichtingsmateriaal d.m.v. mailing, huis-aan-huisversprei- ding, marktkraam, e.a. - ophangen postere, vlaggen e.d. - betrekken van plaatselyke bedrij ven, scholen, organisaties, e.d. bij de organisatie van de dag - geld inzamelen t.b.v. een specifiek voorlichtingsprojekt van de Stichting - en andere door de plaatselyke or ganisatie zelf te bedenken aktivi teiten. Financiële middelen Daar de financiële middelen van de Stichting Donorwerving zeer be perkt zyn, gaat de Stichting ervan uit dat de te ontwikkelen aktivitei ten en de hulpmiddelen die bij de uitvoering nodig zyn door de (plaat selyke) organisaties zelf worden be kostigd. Uiteraard kan de Stichting Donorwerving een koördinerende en begeleidende rol by de organisa tie spelen. Donortekort Volgens de gegevens uit het laatst gehouden onderzoek, in september 1990, hebben in Nederland zo'n twee miyoen mensen een donorco dicil geschreven. Dat is lang niet ge; noeg. Nog steeds is er een tekort aan donororganen, zijn er soms lange wachttyden voor transplanta ties en overlyden patiënten by ge brek aan donororganen. Landelijke publiciteit Tijdens de Nationale Donordag wil de Stichting Donorwerving door middel van landelyke en regi onale publiciteit en allerlei plaatse lijk georganiseerde aktiviteiten bereiken dat nog meer Nederlan ders stilstaan bij en met elkaar pra ten over orgaan/weefseldonatie na overlyden. By burgemeester en wethouders is ingediend een aanvrage om ver gunning voor het bouwen van een woning op het perceel Randenrade 45 te Oostrum door de heer R. Dupont De bouwplaats is gelegen binnen het gebied van een zone als bedoeld in art 88, onder f. van de Wet Ge luidhinder. Volgens een ingesteld akoestisch onderzoek zal de geluid belasting op de gevels van de te bou wen woning maximaal 56 dB(A) bedragen, zodat niet gebleven wordt binnen de ingevolge art 94, lid 2 van de Wet Geluidhinder in acht te nemen hoogst toelaatbare waarde van 50 dB(A). Nu de gemeenteraad in de verga dering van 25 juni 1991 heeft ver klaard, dat de berekende hogere waarden tot maximaal 56 dB(A) aanvaardbaar zyn, zyn burge meester en wethouders voornemen de door R. Dupont gevraagde ver gunning met toepassing van de door Gedeputeerde Staten by brief van 11 november 1986 afgegeven al gemene verklaring van geen be zwaar te verlenen. Alvorens daartoe over te gaan. ligt het bouwplan met ingang van 22 ju li 1991 gedurende één maand voor voor ieder ter inzage by de onderaf deling bouwbeheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze temiyn kunnen eventuele bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Stichting Donorwerving De Stichting Orgaan- en Weefsel- donorwerving. waarin tien belang hebbende organisaties zyn verte genwoordigd, houdt zich zo'n vyf- tien jaar bezig met het geven van voorlichting over orgaandonatie, de verspreiding van het donorcodicil en ander voorlichtingsmateriaal. De tien betrokken organisaties zyn: KNMG, Ned. Rode Kruis, Nier Stich ting Ned., Stichting Eurotrans plant, Bio Implant Services, Ned. Transplantatie Coördinatoren, Hoornvlies Stichting Ned., Brand wonden Stichting Ned., Hartstich ting Ned. en Ned. Lever Darm Stichting. Voor meer informatie en/of aan melden: Stichting Orgaan en Weef- seldonorwerving. mevr. A.R, van Netten, direkteur, tel. 035-834945 of 02152-54408 (privé). Op maandag 29 juli a.s. zal er van 10.00 tot 16.00 uur in het centrum van Venray een grote jaarmarkt met diverse attrakties plaatsvin den. Zo kan men o.a. de internatio nale artiest Nikkelen Nelis bewonderen. Deze artiest is uniek voor deze regio en het heeft de orga nisatie dan ook veel moeite gekost om hem voor de jaarmarkt te strik ken. Ook zal het looporkest Tbe- dem voor een vrolyke noot zorgen op de marktpleinen. Natuurlyk worden de kinderen niet vergeten; voor hen is de goo chelaar en clownerie Oom Ko vast gelegd. Tevens staat er voor de kinderen de poppenkast Cupido's opgesteld, zy staan garant voor veel kinderplezier. In het Schoutenstraatje en het verlengde van De Bleek is een kin- dermarkt georganiseerd. Verder staat er in De Bleek een suikerepin- wagentje opgesteld. Van heinde en verre zullen stand werkers naar Venray komen om hun produkten aan te pryzen ty dens het standwerkersconcours in de Schoolstraat. Uiteraard zal er voor voldoende terrasjes gezorgd worden zodat u op tyd een gezellige stop kunt maken tydens de jaarmarkt. Behalve al deze extra attrakties zouden wy by na vergeten te ver melden dat er tydens de jaarmarkt allerlei extra voordelige aanbiedin gen op de markt gelden. Traditio neel zal Mister X weer gratis waardebonnen uitdelen by de marktkramen. Afgesloten voor het verkeer: de Kemp weg tussen Gouden Leeuw en Mereeloseweg. Op dit gedeelte langs A.H. zal de ANWB-bus staan tydens de jaarmarkt. Voorts zal afgesloten zijn de gehe le Schoolstraat In deze straat is het standwerkereconcoure en er zullen verschillende kramen van kooplie den worden geplaatst In verband met de vakanties van de medewerkers van het gemeente archief Venray is het gemeente archief en de studiezaal gesloten voor publiek van 29 juli 1991 tot en met 11 augustus 1991. Vanaf 12 augustus 1991 is de stu diezaal weer geopend voor publiek. Inbraken in caravans Er werd by de politie aangifte gedaan dat er was ingebroken in negen op de camping aan de Ossen- dyk staande caravans. De caravans waren op dezelfde manier openge broken en doorzocht Uit de cara vans was alleen wat klein spul zoals een reiswekker en frisdrank ont vreemd. Wel was het interieur van verschillende caravans flink be vuild met modder. De totale schade, hoofdzakeiyk braakschade, wordt op ongeveer ƒ2.000,- geraamd. Grote buit bij inbraak in Ysselsteyn Mogelyk door inklimming is toe gang verschaft tot een by een wo ning aan de Timmermannsweg te Ysselsteyn gelegen schuur. De da- der(s) hebben gebruik gemaakt van de in de schuur aanwezige kruiwa gen om de buit bestaande uit een compressor, een sny-apparaat en diverse gereedschappen naar een auto te vervoeren. Ze namen ook de kruiwagen mee. De totale waarde van de buit bedraagt ƒ11.000,-. Eerstvolgende repetitie, wegens vakantie, op donderdag 15 aug. om 20.00 uur gehele koor. Eerstvolgend optreden: zaterdag 17 aug. om 15.30 uur H. Mis Grote Kerk en hierna om 16.45 uur opluistering receptie in dansschool Janssen t.g.v. 25-j. huw Frans Ou denhoven. Maandag 29 juli: Om 18.00 uur Mis in de kapel van het ziekenhuis, t.g.v. het zilveren huwelijk van ons medelid mevr. H. Wilms. In officiële kleding. Aansluitend receptie in ca fé De Volle Maan. Maandag 2 sept: Om 14.00 uur Mis in de Paterskerk t.g.v. het gou den huwelijksfeest van ons medelid mevr. Ewalts-Boom. Ook in officiële kleding. Woensdag 4 sept: Om 20.00 uur onze eerste repetitie na de vakantie, in zaal Thielen. Zaterdag 7 sept: Om 19.00 uur avondmis in de Vredeskerk. Bij verhindering graag uw afmel ding doorgeven aan mevr. V.d. Beke- rom. tel 83332 of aan mevr. Sijbers, tel. 81353. Agenda: Maandag 12 aug.: Heipep kienen: Anny Derks. Zondag 18 aug.: Eerste repetitie na de vakantie. Zondag 25 aug.: Bloemencorso Kronenberg. Maandag 29 juli en maandag 5 aug. en woensdag 7 aug.-. Geen kienen. Repetities muzikanten woensdag avond van 18.30-21.30 uur en zon dagochtend van 10.30-12.00 uur in de aula KTS, St. Jozefweg. Opgave en inlichtingen nieuwe leden tydens genoemde repetitie- uren. Afmelden bij ziekte: mini/majo- retten: mevr. H. Linskens, tel. 83307; muzikanten bij: dhr. L. Brons, tel. 81299. Uitslag loterijaktie Onder fraaie weersomstandighe den concerteerde fanfe Vriendenk ring afgelopen zondag op het 14 Oktoberplein. Vele mensen waren getuige van een goed en gevarieerd slotconcert De muzikanten gaan met vakantie an pakken na de ker mis de draad weer op. Volgend sei zoen kent alweer een druk programma met vele concerten en jubileumfeesten van 23 t/m 31 mei 1992. Na de vakantie komen we hier uitgebreid op terug. De trekking van de loteryaktie werd verricht door de heer J. v. Lith, direkteur van Rabobank Over loon. De hoofdprys, eenweekend naar Parijs, is gevallen op lotnum mer 1641. De overige pryzen zyn gevallen op de volgende lotnummers: 1872 4989 3375 5357 5017 1616 5462 5518 2214. De pryzen kunnen worden afge haald bij de penningmeester van de fanfare Maarten Hermans, Uit- hoornlaan 1 te Overloon. Zaterdag 27 juli komen de kamp- gangere terug. Dit zal zo roncLhalf 2 zyn. De kinderen worden allemaal thuis afgezet De vrachtauto met de bagage komt om deze tyd by de Springplank aan. Deze wordt daar meteen uitgeladen. Bij deze gele genheid kunnen dus alle spullen opgehaald worden. Met het einde van het kamp is er ook een eind gekomen aan weer een Springplankseizoen. We gaan nu vakantie houden. We starten weer op dinsdag 10 september. Maar. doorvoor is er nog een feeste lijke start Hierover volgen nog na dere berichten, lees daarom altyd in uw weekblad over het wel en wee van jeugdclub De Springplank. CARA, heeft uw kind er last van? Er zyn kinderen die vaak last hebben van volzitten. Het lijkt alsof ze altijd verkouden zijn met afwis selend een lopende of verstopte neus. Onverwachts kan benauwd heid optreden. Soms 's nachts of na inspanningen. Vaak hebben deze kinderen een aUergie. Ook voor oudere is het moeilijk hun kind be nauwd te zien. De ene keer reage ren zij begripvol en een andere keer is hun reaktie onzeker, het is dan ook niet verwonderlijk dat ouders van een kind met deze klachten ook wel CARA genoemd allerlei vragen hebben. Vragen als: Wat is nu precies CARA en wat is de ernst ervan? Wat kan ikzelf doen om mijn kind te helpen en hoe dan? Wanneer kan ik het beste hulp inroepen? Voor deze oudere wil Het Groene Kruis 5 bijeenkomsten organise ren. Deskundigen zoals een arts, een fysiotherapeut en een wykver- pleegkundige zullen hieraan hun medewerking verlenen. De arts zal u informeren over de ziektebeel den, de oorzaken, de verschillende onderzoeken en behandelingen o.a. het gebruik van medicijnen. De fy siotherapeut zal u enkele oefenin gen leren, die voor uw kind belangryk kunnen zyn. De wijkver pleegkundige zal met u praten over CARA in relatie tot opvoeding van het kind, sport en spel, feestjes en vakanties, aanpassingen in huis. Tijdens alle byeenkomsten kunt u vragen stellen. Ook is er gelegen heid ervaringen uit te wisselen en elkaar praktische adviezen te geven. Bij voldoende belangstelling (ca. 15 personen) zullen genoemde bij eenkomsten iii oktober/november 1991 georganiseerd worden. Heeft u belangstelling dan kunt u zich op geven bij Het Groene Kruis, afd. Klantenservice te Venlo, tel. 077-521160, op werkdagen tussen 08.30-17.00 uur. Op dit nummer kunt u tevens terecht voor meer in formatie t.a.v. de byeenkomsten. Jan Willems is afgelopen zondag de nieuwe kampioen van ons gilde geworden. Doordat de overige kans hebbers één of meerdere schoten misten en hijzelf foutloos bleef, werd Jan dan ook de terechte win naar. Dat Jan deze middag goed in vorm was bleek naderhand nog eens, want hij werd ook winnaar van de extra ronde over 27 schoten. Namens alle schutters nog proficiat toegewenst! De eindstand in het algemeen puntenklassement luidt als volgt: 1. en kampioen J. Willems 44; 2. A.v. Broek 43; 3. H. Janssen 41; 4. J. v.d. Broek 39; 5. P. v.d. Broek 38; 6. R. Kromhout-v.d. Meer '33; 7. P. Wil lems 33; 8. L. Pullens 29; 9. W. Py- nenburg 26; 10. P. Hoeymakers 24. Voorlopig worden er in verband met de vakantie geen wedstrijden meer gehouden. De eerstvolgende wedstrijd is op zaterdag 31 aug. om vijf uur tegen Geysteren op ons eigen sehietterrein. U 'heeft een probleem? FNV- informanten wijzen u de weg. Mag mijn huisbaas 10% huurver hoging vragen? Hoe kryg ik kwyt- schelding van belasting? Kunnen ze zomaar mijn ww-uitkering kor ten? Van wie kryg ik mijn schade vergoed? Vragen waarop de gemiddelde burger vaak geen antwoord weet. En die wereld wordt nog steeds in gewikkelder. Omdat er steeds meer bepalingen en regels komen en steeds minder mensen kunnen die regels allemaal overzien. De meeste mensen hebben daarby hulp nodig. De FNV geeft haar leden die hulp, ook hier in Venray, elke 2e en 4e donderdag van de maand in het wijkgebouw De Kiosk in het Bruks- ke, Venray, van 19.00 tot 20.00 uur. Een team van FNV-kaderleden dat speciaal is opgeleid in het geven van advies en informatie zal by toerbeurt zitting hebben. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met de koördina- tor van het FNV Info-team: G. Hout appels, tel. 04780-89043. Op 17 en 18 augustus a.s. gaan bij de Kynologen Club Venray en Om streken de gehoorzaamheids opleidingen voor baas en hond weer van start. Uit de vele inschrijvingen blijkt steeds weer, hoe groot de behoefte aan dit soort kursussen is. Een hond hebben is erg leuk, maar het kan nooit de bedoeling zyn dat: het beest de baas over straat sleept, het huishouden ruïneert, bij de buur man zyn uitwerpselen deponeert, de postbode zyn broek uittrekt of de hele buurt wakker houdt met zyn geblaf. Daarom doet Kynologen Club Venray e.o. haar uiterste best om zo veel mogelijk mensen in de gele genheid te stellen hun hond te leren zich gehoorzaam en sociaal te gedragen in onze toch al zo rumoe rige en overvolle maatschappij. 'Jong geleerd is oud gedaan', daar om kunnen puppies vanaf acht we ken al in aparte klasjes worden ingeschreven om spelen de rwys de eerste beginselen van 'goede normen en fatsoen' te leren. 'Men is nooit te oud om te leren' geldt ook voor honden, een maxi mum leeftijd is er dan ook niet gesteld, maar de hond moet natuur lijk wel gezond van lijf en leden zyn om lekker mee te kunnen draaien. Wilt u meedoen, kom dan op 17 en 18 aug. a.s. naar het oefenterrein aan de Sinnestraat te Oirlo (u kunt ons vinden door de K.C. Venray- bordjes te volgen). Inschrijven kan in principe op beide dagen van 9.00 tot 12.00 uur, maar vol is vol. Het aantal plaatsten is beperkt. Wilt u er meer over weten, dan kunt u kontakt opnemen met de terrein-koördinator M. v. Staveren, tel. 08854-1489. I Veel belangstelling. voor foto/dia-middag Ruim 150 belangstellenden gaven zondag 14 juli jl. acte de presence op onze dia-middag, in het gemeen schapshuis te Leunen. Alle vertoon de dia's hadden betrekking op de Limburgse Bedevaart, die dit jaar gehouden werd van 3 t/m 10 juni. Van de gepresenteerde dia's werden maar likefst 750 foto's bijbesteld. Deze zullen de komende weken al len worden thuisbezorgd. Voorafge gaan aan de dia's werden gedeelten van een videoband getoond, die eveneens van zeer goede kwaliteit zijn. Als men graag een videoband van de voorj aarsbedevaart in bezit wil hebben, kan men kontakt opne men met dhr. G. Philipsen, tel. 83575. De volgende Limburgse bedevaart naar Lourdes vindt plaats van 5 t/m 12 september. De bus en het vlieg tuig zijn reeds enige tyd volge boekt. In de trein zyn nog enkele plaatseri vry. Voor informatie: dhr. G. Philipsen, tel. 83575. De oktober-bedevaart (gezamen lijk met de VNB) vertrekt niet op 12 oktober, maar 13 oktober. Deze be devaart is tevens een jongeren- bedevaart Ook hierover kunt u alle inlichtingen verkrijgen via tel.nr. 83575. Banden lék gestoken Vandalen waren weer in aktie bij vernielingen aan geparkeerde auto's. Deze keer stonden de auto's aan de Kempweg, Langeweg. Vel- tumse Kleffen en Helfrichstraat In totaal werden by 9 auto's een of twee banden met een scherp voor werp lek gestoken. De schade wordt op ongeveer ƒ2.000,- geraamd. Van een aan de Helfrichstraat gepar keerde personenauto was de lak van het dak beschadigd door een brandende sigaret Bestuurder wilde zich aan kontrole onttrekken In de nacht van donderdag op vrydag rond 01.00 uur zagen poli tiemannen op de Timmermanns weg te Ysselsteyn een personenauto rijden. De bestuurder ging er. by het zien van de politieauto, vandoor. Later zagen de politiemannen de auto met warme motor op een erf aan de Timmermannsweg staan. Er was geen bestuurder te ontdekken. Na een zoekaktie werd een 23-jarige Helmondenaar in de buurt van de auto aangetroffen. Hy bekende de auto te hebben gereden. De be stuurder had alkohol genuttigd en. hem werd een rijverbod opgelegd. In de auto werd een nainaakrevol- ver aangetroffen. Die was zo goed nagemaakt dat het op een echt re volver leek en weni daarom in beslag genomen.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 12