Venrayse makelaars bundelen belangen Drie gewonden bij verkeersongeval Western performance tijdens Meuleweifeesten te Geysteren Echt...Je Proeft 't! Sport op de kabel PEEL EN MAAS Tennisvereniging Merselo 10 jaar Voorlopig geen precariorechten Verrassend nieuws Zwemvierdaagse suksesvol verlopen Tentoonstelling kuipplanten PEEL EN MAAS Donderdag 4 juli - Pagina 7 De Zonnestoet Het zonnetje in huis by de Echte Bakker Proef 'ns een Zonnestoet wit of bruin, exclusief verkrijgbaar bij de Echte Bakker. echte bakker 1^5 KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04767-1254 GROTESTRAAT 57 VENRAY 04780-12628 De dag van onze verhuizing naar Eindhoven komt steeds dichte rby. Wy willen alle vrienden nogmaals heel hartelyk danken voor de f\jne momen ten die we samen rond 'het laatste kopje koffie' doorbrachten. De kunstenaar Rien Evers hebben we benaderd om een wywaterbekken, kandelaars en een wierookschaal te ontwerpen voor onze kapel in Terhaghe. Dit hebben we kunnen verwezenlijken door uw gillen waarvoor we heel dankbaar zijn. We zullen t.z.t een foto plaatsen van deze kunststukken in onze nieuwe kapel. Maar natuurlijk vinden we het nog f\jner als u zelf naar Eindhoven komt om ze te bewonderen. Wy willen u graag ontvangen in ons nieuwe home. De zusters van St Anna De twee Venrayse makelaars, Zelen-v.d. Burgt en Hilhorst, heb- aen onlangs besloten om hun oelangen te bundelen. De samen werking tussen deze twee enige beëdigde makelaars in de gemeente I Venray tekent niet alleen de collegi aliteit onder de beide makelaars. I Met deze samenwerking willen de beide makelaars opkomen voor hun belangen, en, wat niet minder belangrijk is, de service naar het publiek vergroten. 1 Voor de Venrayse makelaars, Hil horst en Zeelen-v.d. Burgt is het be grip makelaar van groot belang. 'Makelaar wordt je niet zomaar', al dus dhr. Hulsken van Zeelen-v.d. Burgt. 'Dat vereist een grondige opleiding en kennis van de markt door ruime ervaring. Maar daar blijft het niet bij. Naast het vakdi ploma dient hij/zij een proeve van bekwaamheid bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken af te leg gen. Pas daarna kan hij/zij beëdigd worden als makelaar in onroerende goederen door de President van de Arrondissementsrechtbank'. 'De titel makelaar o.g. is be- Eén van de meest veelzijdige shows zal op de Meuleweifeesten van Geysteren te zien en te beleven zijn, namelijk The Wild Bunch. De ze western performance laat zien hoe het mensen van maar liefst drie verschillende culturen in de Op 5 mei jl. heeft de zender Eu rosport haar uitzendingen abrupt gestopt Kabeltelevisie Venray werd hiervan pas naderhand in kennis gesteld. Eurosport pleegt door deze daad kontraktbreuk. Om de abonnees een zo goed mo gelijk alternatief te kunnen bieden werd direkt kontakt opgenomen met de zender Sportnet welke zon der dralen op voorhand toestem ming gaf hun programma op de Venrayse kabel door te geven, mits van de zyde van Kabeltelevisie Ven ray de intensie werd uitgesproken om nadien over een kontrakt voor toekomstige doorgifte van Sportnet zou kunnen worden onderhandeld. Inmiddels is in goed overleg met de programma-adviescommissie van Kabeltelevisie Venray besloten om de zender Sportnet te handha ven tot tenminste einde 1991. De abonnees óp het Venrayse kabelnet kunnen dan uitgebreid kennis ma ken met deze zender. Eind 1991 zal dan door de programma-advies commissie worden bezien ofdat er voor terugkeer van de zender Eu rosport voldoende argumenten aanwezig zijn, danwel Sportnet te handhaven. Van de zijde van Sportnet is daar op toestemming gegeven voor tijde lijke doorgifte van hun programma. Zonder mededeling heeft Eu rosport inmiddels haar uitzendin gen hervat, met dien verstande dat de uitzendtijd beperkt is vanaf 14.00 tot 24.00 uur. De commenta ren worden uitsluitend door Vlaamse commentatoren gespro ken. Sportnet zendt uit van 08.00 tot 02.00 uur waarby de commenta ren veelal ook door Nederlandse commentatoren wordt verzorgd. Voor kabeltelvisie Venray nog geen I reden om terug te schakelen naar Eurosport schermd. Een makelaar o.g. is te vens, doordat hij beëdigd is, ook beëdigd taxateur', vult dhr. Hilhorst aan. 'En daar zit nu het verschil tussen een makelaar en een bemid delaar. Een bemiddelaar mag niet taxeren, hij kan slechts bemidde len. Een door een bemiddelaar uit gebrachte waardebepaling wordt b.v. niet geaccepteerd voor het ver krijgen van een hypotheek'. 'Doordat we door de Kamer van Koophandel zijn beoordeeld en door de rechter beëdigd .staan wij als makelaars ook onder kontrole. Dat betekent dat we ons werk zo goed mogelijk moeten doen. Wan prestaties kunnen leiden tot schor sing en dan kunnen we ons beroep vergeten', aldus dhr. Hulsken, die hiermee aanduidt dat kwaliteit bij een makelaar gegarandeerd is. Om die kwaliteit beter naar het publiek te kunnen presenteren hebben de Venrayse makelaars besloten om voortaan bij elkaar te adverteren. De beide makelaars zul len daarom vanaf deze week geza menlijk op dezelfde pagina in Peel en Maas te vinden zijn. vorige eeuw verging. Cowboys, indi anen en pioniers zullen de Geyster- se Meuleweifeesten onveilig maken. Wat is er zoal te zien?! De cowboys van rond 1850 waren echte ruige jongens. Lossowerpen en schieten behoorden tot de favoriete bezighe den. Hun wereld werd gekenmerkt door hard en gevaarlijk werken met de zogenaamde long homs, waarby het zeer wendbare .Quarter horse als onmisbaar rydier fungeerde. De Wild Bunch geeft demonstraties western rijden waarby de Quarter- horse hengst Shilo Star Cody onge- twyfeld de show zal stelen. De indianen van de Wild Bunch leren de toeschouwer hoe de cul tuur van de prairie-indiaan er wer kelijk uitzag. Zo is er o.a. een authentieke tipi te bewonderen. Dit is een tent zoals de Crow-indianen gebruikten als woning en opslag plaats. Ook zijn er demonstraties byl- en messenwerpen te zien, evenals demonstaties bij het vuur. De behuizing van een trapper, een pelsdieijager, zal eveneens te zien zyn. Pioniers waren de mensen die oorspronkelijk uit andere delen van de wereld afkomstig, hier hun geluk kwamen zoeken in het wilde westen. Deze kolonisten trokken met huifkarren door grote delen van de Verenigde Staten. Hoe zy reisden zal ook door de Wild Bunch worden getoond. Als muzikale omlijsting speelt er een country orkest. Sweet Okay, dat met toepasselijke muziek voor de entourage zal zorgen. Dit hele gebeuren zal plaatsvin den in Geysteren op de Meulewei feesten op zondag 14 juli vanaf 1330 uur. Het spektakel zal worden ge opend door het afschieten van een middeleeuws kanon. Wie gaat het startschot voor deze manifestatie geven? Dat zal niemand minder zyn dan dhr. P.A. Nouwen, hoofddi- rekteur van de ANWB. In Geysteren en omgeving welbekend en niet in de laatste plaats door de daar veel vuldig georganiseerde ANWB- kampen. Alle reden dus om deze grote show mee te beleven. Tien jaar geleden werd op 24 maart 1981 de Tennisvereniging in Merselo opgericht Het duurde twee jaar, alvorens de vereniging kon be schikken over twee banen. Gedu rende die twee jaar verleende de familie Adriaanssens gastvrijheid aan de vereniging door de tennis- lessen by hen te laten plaats vinden. In het tweedejaar kon de vereni ging ook terecht bij op de baan by de Kruuze. In 1983 werden de twee gravelbanen gerealiseerd. Omdat er zonder subsidie moest worden ge werkt was er toen geen enkele sprake van extra voorzieningen. Hieraan is vanaf 1985 stapsgewijs gewerkt. Inmiddels zyn beide ba nen voozien van verlichting, is er een inspeelbaan aangelegd en sinds kort beschikt de vereniging over een overdekt terras met een kleine akkommodatie. Met de jaren zijn ook de aktivitei- ten uitgebreid. Met name geduren de de laatste drie jaren zyn de faciliteiten voor de jeugd uitge breid. Het aantal jeugdleden is ook uitgebreid tot ruim 40 van de 138 leden, waarby ook veel vaders en moeders van die jeugdleden lid zyn. Voorzitter Henk Knol vindt dit een gelukkige ontwikkeling. "Ifen- nis is een sport, die veel mensen kunnen blijven beoefenen. Het is prettig om als familie samen te sporten, in dit geval tennissen. Al enkele jaren hebben we ook een fa- milietoemooi om dit te benadruk ken. Ook zyn we er in geslaagd om de kontributie, ondanks de investe ringen die gedaan zijn, laag te hou den'. Vanaf het begin van de oprichting bedraagt deze ƒ100,- voor volwassenen. Hier moet wel vermeld worden, dat er van tyd tot tyd een beroep wordt gedaan op mensen om de handen uit de mou wen te steken of te helpen by de or ganisatie. Normaal gesproken zou aan het tien-jarig bestaan van de verengi- ging geen aandacht zyn geschon ken. Nu het echter samenvalt met de realisering van de laatste voor zieningen worden er enkele spor tieve aktiviteiten georganiseerd. Zo vindt er komend weekend het jubi- leumtoemooi plaats. De gehele ak kommodatie krijgt een naam, die door de wethouders Bert Kersten en Jan Driessen zal worden ont huld in het by zyn van eeniedere die hieraan heeft gewerkt. In het weekend van 13 en 14 juli zullen vertegenwoordigers van ver enigingen en instellingen in Merse lo en Vredepeel een toernooi houden. Tijdens beide weekenden zal worden gezorgd voor specifieke speelvoorzieningen voor de jeugd rondom het tennispark. Afgelopen dinsdag boog de com missie ekonomische zaken zich over de nota kostendoorberekening by evenementen. Vorig jaar was er tussen de gemeente en de VZO ver schil van mening ontstaan over o.a. een faktuur die de gemeente naar het Winkelcentrum Venray had gestuurd, waarin werd gevraagd om 3.000,- te betalen voor de georgani seerde braderie. Heet hangyzer was de vraag of de braderie nu een vorm van Venray promotie is of dat het een puur commerciële aangelegen heid is. De gemeente heeft daarop gekon- kludeerd dat de zaken breder beke ken moeten worden. De komende jaren zullen de kosten, die de ge meente maakt bij de diverse evene menten, nauwkeurig op een ry worden gezet. 'Het is voor de ge meente zaak dat ze inzicht krygt in de kosten die ze maakt by de diver se evenementen', liet wethouder Kersten afgelopen dinsdag weten. De wethouder verwacht dat het en kele jaren zal duren voordat men een goed beeld hiervan heeft. Als voorbeeld noemde hy de Venrayse kermis die aan pacht zo'n ƒ270.000,- in het laatje brengt 'Als we alle uren gaan tellen, die er in dit huis in de kermis worden gestoken, dan zien die ƒ270.000,- er veel magerder uit'. Voorlopig zal de gemeente de pre cariorechten by evenementen af schaffen, Als het gaat om puur commerciële evenementen (b.v. een terras), dan zal dat wel gebeuren. De gemeente Venray is verder met de VZO overeengekomen dat wel de reinigingskosten, die de gemeente na een evenement maakt doorbere kend worden aan de organisatoren. De VZO heeft dit als redelyk aan vaard maar er wel óp gewezen dat de gemeente dit bedrag vooraf be kend moet maken aan de organi satoren. Ergerlijke vernielingen De spoorwegpolitie zal trachten de vandalen te achterhalen die het 'leuk' hebben gevonden om, ko mende vanaf een fuif in Maashees, twee lampen van de beveiligde over weg aan de Maasheseweg kapot te gooien èn de slagboom voor fietsers te vernielen. De treinen moesten, totdat een en ander hersteld was, met lastgeving rijden, wat met ver minderde snelheid betekent Ge lukkig werden de vernielingen, voordat er ongelukken waren ge beurd bij de politie gemeld, die toen maatregelen kon nemen. De vernie lingen worden door de spoorwegpo litie èn de gemeentepolitie hoog opgenomen. Grip reklame atelier is sinds kort gevestigd in Venray. Grip reklame atelier verrast zijn klanten al ruim 5 jaar met zijn veelzijdig kreatieve produkt. Dat willen de drie mede werkers, Guido Rippe, Ingeborg Herckenrath en Marly van Raay ze ker blijven doen. Bij elk kreatief vraagstuk zoeken wy een passende oplossing. Deze is exclusief, origi neel en wordt met zorg uitgevoerd. Grip reklame atelier ontwerpt en vervaardigd een veelzijdig modem produkt. Grip reklame atelier laat zich niet beperken en is in voor veel kreatie ve opdrachten. Belettering Grip reklame atelier beschikt over een moderne computer gestuurde snymachine. Deze machine snijdt snel en heel nauw keurig letters en logo's. Er is keuze uit meer dan 100 verschillende let tertypes. Maar ook het scannen van logo's, fentasieletters en vrye dekoraties behoren tot de mogelyk- heden. De uitvoering van de belette ring kan in veel kleuren en diverse soorten folies. Het assortiment is groot. Letters van 7-700mm hoogte kunnen naadloos geleverd worden. Alleen letters snijden is natuüriyk niet genoeg. Bij Grip reklame ate lier bent u verzekerd van een krea tieve geest achter de computer. Kwaliteit en kreativiteit zyn ge waarborgd. Ontwerpen Huisstyl, advertenties, be drijfspresentaties, folders, reklame- borden en logo's. Meer en meer wordt ook hierbij computertech niek toegepast. Grip reklame atelier levert een vakkundig totaal- produkt Driedimensionale vormgeving Specialisatie van Grip reklame atelier is het vertalen van twee- naar diredimensionale prestaties. Zoals bijvoorbeeld showroom inrichting (etalage), display's, de monstratiekoffers, beurspresenta- ties enzovoort Ze zyn doordacht en origineel. Het ontwerpen en uitvoe ren gaan by Grip reklame atelier uitstekend samen. Wilt u een eerlijk advies. Een kennismaking kan verrassend wer ken. Grip reklame atelier. Stations weg 126, 5807 AD Venray, tel. 04780-12529. (adv.) De organisatie van de zwemvier daagse. die afgelopen week werd ge houden, kan terugkijken op een geslaagd evenement Zo'n tweehon derd deelnemers vonden de weg tnaar het gemeentebad waar de zwemvierdaagse werd gehouden. De meesten zwommen in het bin nenbad in verband met het slechte week. Een enkeling trotseerde toch regen en wind en trok buiten zyn of haar baantjes. De zwemvierdaagse werd dit jaar voor de zestiende keer georgani seerd. Ondanks het feit dat er geen lustrum te vieren was, was het toch een historische aangelegenheid. Het was immers de laatste keer dat de zwemvierdaagse in het gemeen tebad georganiseerd werd. Volgend jaar is men immers aangewezen op het nu nog in aanbouw zynde zwem- en rekreatiecentrum. Tydens deze zwemvierdaagse werd er ook een sponsoraktie ge houden ten behoeve van de Ronald McDonald tehuizen. Dit zyn huizen waar ouders van kankerpatiëntjes kunnen wonen, als hun kinderen in een ziekenhuis liggen. Zo kun nen ze dicht by hun kinderen zyn. Elke deelnemer kreeg by inschry- ving hiervoor een sponsorformu lier. Ze konden dan op zoek gaan naar sponsors die voor hun zwem- prestaties een financiële bydrage leverden. De aktie bracht in totaal ƒ404,30 op. De organisatie hoopt volgend jaar op het drievoudige aantal deelne mers ten opzichte van dit jaar. Doordat de zwemvierdaagse dit jaar op een ongelukkig tydstip moest worden georganiseerd, aan het eind van het schooljaar tydens de proef werkperiodes, was het aantal deel nemers minder dan voorheen. Tbch kon de organisatie enkele trouwe deelnemers begroeten die dit jaar voor de zestiende keer mee deden. Zy hebben dus geen enkele editie gemist Inbraak woning Door forcering van de achterdeur was toegang verkregen tot een wo ning aan de Aronskelk. Ontvreemd werden de videorekorder met de af standsbediening en een kleurente levisie. Maandagmiddag om half twee vond op de Puttenweg een verkeers ongeval plaats tussen twee perso nenauto's, bestuurd door een 52- jarige inwoner van Neeritter en een 21-jarige inwoner van Wyk by Duurstede. By de botsing moest de brandweer in aktie komen om een beknelde inzittende uit Wyk by Duurstede te bevrijden. Die liep ver wondingen aan nek en schouder op Beste vrienden, Van 6 tfm 14 juli vindt in de Bota nische Tuin te Overloon een grote tentoonstelling van oraiyerie- of kuipplanten plaats met als thema en titel: 'Kuipplanten en hun fami lies'. Een expositie van kuipplan ten, waarin 5 planten families centraal staan, waartoe niet alleen vele bekende en minder bekende kuipplanten behoren, maar ook de meest bekende eetbare en nuttige gewassen. Gedurende de expositie wordt de Botanische Tuin te Overloon opge sierd door ruim honderd soorten kuipplanten. De kern van de ten toonstelling wordt gevormd door de presentatie van 5 plantenfamilies, de Solanaceae, Malvaceae, Legumi- nosae, Rutaceae en Palmae. Tot deze families behoren resp. niet alleen zeer bekende kuipplanten zoals de Brugmansia (ook wel datura ge naamd). de Abutilon, Cassia. Citrus en Phoenix maar ook de ekono- misch belangrijkste planten als de aardappel, de katoenplan t, de bo nen en erwten, de sinaasappel en citroen en de dadel en kokosnoot De expositie beoogt de relatie tus sen deze planten te laten zien en hun talloze toepassingen in onze cultuur. Openingstijden D'n Hof: maan dag tTm zondag van 10.00-17.00 uur; zondag van 11.00-18.00 uur. Infor matie: Botanische Tuin D'n Hof. tel. 04788-2277. Tweemaal schade aan auto In de nacht van vrydag op zater dag was getracht in te breken in een personenauto, die aan De Hou ten Hoek stond geparkeerd. Dat lukte niet en de eigenaar bleef met de schade zitten. Vermoedelijk keerde de dader in de volgende nacht terug. Nadat de rechter por tierruit was vernield was uit de nog gloednieuwe auto de radiocassette- speler ontvreemd. Al met al een schade van meer dan ƒ1.000.-. Gestolen auto in brand gestoken Op de parkeerplaats op het voor malig woonwagenkamp aan de Deurneseweg werd een totaal uitge brande gloednieuwe Volkswagen Golf aangetroffen. Uit het onder zoek bleek dat de auto, met een ki lometerstand van nog geen 100 km, uit een showroom in Geldrop was gestolen. De daders hadden de auto 'gestript' door wielen met banden, zitten, stuur en radio er uit te ha len. Op de auto waren vervalste ken tekenplaten aangebracht Tbch gelukte het de politie om de eige naar, aan de hand van het chassis nummer. te achterhalen. en werd met de beide bestuurders, die verschillende verwondingen opliepen, naar het ziekenhuis ver voerd. De 21-Jarige bestuurder kon na behandeling naar huis worden overgebracht De ravage was aan zienlijk. Het verkeer ondervond door dit ongeval veel hinder maar behoefde niet te worden omgeleid. Omtrent de juiste toedracht stelt de politie een onderzoek in. Vervuilers moesten rotzooi opruimen In Casten ray kon de politie een aantal jongeren aanhouden inzake gepleegde vernielingen. Die jonge ren vonden het leuk om tegen ge vels in de Matthiasstraat lege flessen kapot te gooien. Zy kregen direkt straf opgelegd door het glas. onder toezicht van de politie, op te ruimen. Tevens werden ze er op ge wezen dat zoiets niet getolereerd kan worden. De volgende keer zal proces-verbaal worden opgemaakt Kruising pikdonker Door stroomuitval ontstond er op de kruising Deumeseweg-Lang- straat-Heidseweg een onveilige si tuatie. Het was daar die avond pikdonker en juist dan waardeert men het meest de verlichting op dergelyke kruispunten. Personeel van de PLEM wist in rekordtyd de storing te verhelpen. Offerblok in kapel opengebroken De in de kapel van het ziekenhuis geplaatste offerblok werd door on bevoegden geledigd. Het slot was ge forceerd. Aan de hand van de opgestoken kaarsen zat er vermoe delijk een geldbedrag in van ƒ200,-. Gevaarlijke wegen De door bewoners van de Bree- venneweg by de politie ingediende klachten, dat het wegdek ernstig was bevuild door wegenbouwers, werd door de politie bevestigd. Er konden gevaarlijke situaties ont staan en de wegenbouwers kregen de opdracht de weg weer verkeers veilig te maken. Op Kempkensberg was een groot gat in het wegdek ontstaan. Door tydige ontdekking werd erger voor komen. In afwachting van herstel plaatste gemeentewerken borden en hekken. Diefstal tuinstoelen Uit een tuin by een woning aan de Lollebeekweg werden vier tuinstoelen ontvreemd. Nogmaals wyst de politie er op dat het niet on verstandig is om tuinmeubelen "s nachts binnen te zetten. Uit een tuin aan de Brugpas te Veulen werd een tuintafel ont vreemd. Veroorzaker reed door Tben een 41-jarige bestuurder uit ftipendreeht by zyn geparkeerde personenauto terugkeerde, ontdek te hy dat de auto beschadigd was. Uit de sporen viel op te maken dat de schade door een ander motor voertuig was veroorzaakt. Er was geen visitekaartje van de veroorza ker te ontdekken. i

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7