Uitbreiding beheersgebied Waterschap Noord-Limburg Rabobank gemeente venray Evenementenkalender sleutelbeheerders/sters medewerkster interne controle/ commerciële ondersteuning m/v NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Vervanging funkties burgemeester Nieuwe wet Openbare vergadering Welstandscommissie Bekendmaking Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Commissie onderwijs, jeugd, sport en rekreatie Bouwvergunning verleend aangevraagd Bekendmaking Hinderwet PEEL EN MAAS .1 Donderdag 4 juli - Pagina 15 Tydens het burgemeesterloze tydperk in Venray is binnen het college een verdeling van de taken van de burgemeester tot stand gekomen. Algemene bestuurszaken, open bare orde en veiligheid, voorlich ting en inspraak en de dorps- en wijkraden zijn aan de portefeuille van loco-burgemeester mevr. Hoppenreys-de Loo toegevoegd. Wethouder Driessen heeft de por tefeuille culturele zaken over genomen. Wilt u over deze zaken tijdens het spreekuur op maandagmorgen een onderhoud, dan moet u zich wen den tot' de genoemde wethouders. Overigens is het spreekuur op af spraak. BESLAG OP UITKERINGEN SOCIALE ZAKEN MOGELIJK! Per 1 april van dit jaar is de wet op het loonbeslag gewijzigd waar door het mogelijk is, dat beslag kan worden gelegd op de uitkeringen van de afd. Sociale Zaken. Beslag kan worden gelegd door een deurwaarder en bedraagt maxi maal 10% van de bijstandsnorm en vakantiegeld, indien er geen ande re inkomsten zijn. In principe kan iedere schuld eiser beslag laten leggen. Enkele soorten inkomens zijn voor beslag uitgezonderd o.a. kinderbijslag en huursubsidie. De nieuwe wet geldt voor alle schulden, maar maakt on der voorwaarden een uitzondering vóór schulden gemaakt vóór 1 april 1990. Ten behoeve van de uitkeringsge rechtigden ligt er een informatie folder gereed verkiïjgbaar tijdens de openingsuren bij de afdeling So ciale Zaken of telefonisch te bestel len: 04780-23330 of 23334. Op woensdag 10 juli a.s. zal om 09.00 uur voormiddag in het raad huis (kamer 126) een openbare ver gadering worden gehouden van de Welstandscommissie. De agenda voor deze vergadering ligt vanaf dinsdagmiddag, 14.00 uur, ter inzage bij de sekretaris van de Welstandscommissie, de heer C. van Rossum, tel. 04780-23377. Het beheersgebied van het water schap Noord-Limburg is met in gang van 1 juni 1990 uitgebreid met een aantal aan de Maas gelegen gebieden. De provincie heeft de waterstaatkundige zorg van deze ge bieden overgedragen aan het water schap. Voorheen berustte deze zorg bij de gemeenten. Het betreft gebieden die liggen in de gemeenten Broekhuizen, Grub- benvorst, Meerlo-Wanssum, Kessel en Venlo. Eigenaren en andere za kelijk gerechtigden in deze gebie den kunnen vanaf heden jaarlijks een aanslag van het waterschap in de bus verwachten. Het waterschap heft de belasting om de kosten te dekken die het maakt by de uitoefe ning van zijn taak. DE TAAK VAN HET WATERSCHAP Het waterschap Noord-Limburg is gevestigd aan de Leunseweg 53 te Venray. Het beheersgebied van het waterschap omvat 51.000 hecta re. In dit beheersgebied liggen de volgende gemeenten: Broekhuizen, Grubbenvorst, Helden, Horst, Kes sel, Maasbree, Meerlo-Wanssum, Se- venum, Venlo en Venray. Het waterschap Noord-Limburg heeft de zorg voor een goede water huishouding in zijn beheersgebied. Dit wordt bereikt door het aanleg- De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 5 juli 1991 ge durende één maand in het raad huis te Venray, afdeling VROM/RO, voor eenieder ter inzage ligt het bestemmingsplan 'Keizersveld', zo als dit door de gemeenteraad in zyn vergadering van 25 juni 1991 werd vastgesteld. Bij de vaststelling van het plan zijn in het ontwerp wyzigingen aangebracht Tegen het ontwerp-bestemmings- plan zijn geen bezwaren ingediend. Derhalve zijn alleen zy die bezwa ren hebben tegen de aangebrachte wijzigingen bevoegd binnen de bo vengenoemde termyn van een maand daartegen een bezwaar schrift in te dienen by Gedeputeer de Staten van Limburg Postbus 5700, 6202 MA Maastricht De gemeente Venray heeft onderstaande Evenementenkalender op gesteld. Verenigingen/instanties kunnen aktiviteiten, aanvullingen en/of wyzigingen doorgeven aan de gemeente Venray, tel.nr. (04780-) 23245. Het moet uiteraard wel gaan om aktiviteiten, die het karakter van een 'evenement' hebben. Het is niet de bedoeling om 'eigen' akti viteiten van verenigingen, clubs, etc. in deze kalender op te nemen. Juli 1991 6 t/m 9 20-21 23 t/m 26 22 t/m 26 29 Kermis Ysselsteyn Veulense Historie, Op de Vlies Fietsvierdaagse Kindervakantiewerk Venray Jaarmarkt Venray Augustus 1991 3 t/m 7 Kennis Venray 5 Kennismarkt Venray 6 Kermis Vuurwerk Venray 7 Kermis Kinderaktiviteit Venray 17-18 Heimatabend Leunen, tent bij zaal Martens 18 Autocross, circuit Oirlo 24 t/m 27 Kermis Casten ray 25 1/4, 1/8, trio Triathlon Venray 25 Limburgse Ruiterkampioenschappen te Leunen 28 t/m 31 Wereldkampioenschap modelstockcar, circuit Smakte rweg 31 Kermis Veulen September 1991 1 Wereldkampioenschap modelstockcar, circuit Smakterweg 1, 2 en 3 Kermis Veulen 7 Taptoe Venray, Grote markt 7 t/m 10 Kermis Oostrum 8 Int. Volksdansfestival, aula HTS Venray 15 Koopzondag Venray 15 Straatfestival winkeliers 20 sept.-20 okt. Expositie St. Odapark Venray 20, 21 en 22 Muziekfeesten Leunen, De Vlies Veulen 21 Jazz-avond St. Oda Park 21 Scouting Manifestatie Grote Markt 21 Dialectmis Grote Kerk 22 Liedjesavond schouwburg Venray 22 Autocross, Sinnesstraat Oirlo 22 Dodenherdenking Engels Kerkhof 29 Halve marathon Venray, omgeving Venray Oktober 1991 6 Gemeentelijk Muziektoemooi 12 en 13 Dorpsfeesten, Oost rum November 1991 12 Aid Venrayse Iere pries, In d'n Engel 17 Hazenpaeper schouwburg Koopzondag Venray (SL Nicolaas£5 December 1991 22 Koopzondag Venray (Kerstmis) gen, onderhouden en aanpassen van de watergangen al naar gelang de behoefte aan waterafvoer, water- aanvoer en waterberging. Door een van de omstandigheden aangepast peilbeheer wordt getracht de afstro ming van grondwater beneden een gewenst peil te voorkomen. Een goed waterpeil (niet te droog, niet te nat) is immers van belang voor landbouw, voor bebouwde grond en voor natuur en landschap. Het wa terschap heeft de zorg voor ca. 850 km watergangen in zyn gebied. FINANCIËLE KONSEKWENTIES Bij de uitvoering van zijn taak maakt het waterschap kosten. Om deze kosten te dekken heft het wa terschap belasting, de zogenaamde waterschapsomslag. De hoogte van deze omslag is af hankelijk van de grootte van het ge bouwde of ongebouwde eigendom en is mede gebaseerd op een inde ling in klassen naar mate van het belang dat die eigendommen heb ben by de werken van het wa terschap. HET BESTUUR VAN HET WATERSCHAP Bij het waterschap geldt de regel Artikel 18a van de Wet ILO. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het plaatsen van een tuinber ging aan de Kogeldistel 29 te Ven ray, t.n.v. J.C. Voermans; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Rochusstraat 2 te Venray tn.v. J.AM. Versieyen; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Sambastraat 10 te Venray. tn.v. M.J. Gommans. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 5 juli 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De loco-burgemeester van Venray mr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van: J.G.M.E. Peeters, Timmer- mannsweg 51 te Ysselsteyn, hinder wetvergunning is verleen voor het ex art. 6a Hinderwet uitbreiden/wij zigen van een mestvarkens-, mestkalkoenen- en akkerbouwbe drijf, gelegen aan de Timmer- mannsweg 51 te Ysselsteyn. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 4 augustus 1991. Tbt bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tydig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tydig) in staat^ zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schoreen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken "belang, betaling, zeggenschap'. Wie belang heeft by het waterschap moet betalen, maar wie aan het wa terschap betaalt heeft ook de moge lijkheid zeggenschap te krygen bij de uitvoering van de taak van het waterschap door middel van de vieijaarlykse verkiezingen voor het college van hoofdingelanden. Dit college is vergelijkbaar met de raad van een gemeente en bestaat ui 25 hoofdingelanden, waarvan 9 vertegenwoordigers van het ge bouwd (eigenaren van bebouwde gronden) en 16 van het ongebouwd (eigenaren van onbebouwde gron den). De 16 vertegenwoordigers van het ongebouwd kunnen worden gesplitst in 14 vertegenwoordigers van agrarische belangen en 2 verte genwoordigers van niet-agrarische belangen (Staatsbosbeheer en Lim burg Landschap). Uit het college van hoofdingelan den wordt het dagelijks bestuur ge kozen. Dit bestaat ui 6 leden. De verkiezingen voor het college van hoofdingelanden worden een maal per 4 jaar gehouden. De ver kiezing van het gebouwd verloopt getrapt, via de gemeenteraden. Het ongebouwd wordt rechtstreeks AANSLAG 1991 Binnenkort kunnen eigenaren van onroerend goed en andere zakelijk gerechtigden zoals erf pachters, opstalhoudere en vrucht gebruikers in de toegevoegde gebieden tegelijk met de overige be lastingplichtigen de aanslag over 1991 in de bus verwachten. By deze aanslag is een folder gevoegd waar in alle informatie betreffende de aanslag is vermeld. INFORMATIE Mocht u vragen hebben over de aanslag of over de taak van het wa terschap in het algemeen, dan kunt u te allen tyde kontakt opnemen met het waterschap Noord-Lim burg. tel. 04780-83737. Op donderdag 4 juli a.s. wordt een openbare vergadering gehouden van de commissie onderwys, jeugd, sport en rekreatie, aanvang 18.00 uur in raadszaal van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek m.b.t. agendapunt 3. 3. Concept-raadsvoorstel inzake Planontwikkeling Rekreatiege- bied Vlakwater. 4. Spreekrecht publiek m.b.t. ove rige agendapunten. 5. Ingekomen stukken en mede delingen: Netwerk nr. 325 en 326; Uitstroomcijfera PAS- projekt 1990-1991; Verslag ge sprek RlSC-gemeente Venray d.d. 27 juni 1991. 6. Gewestzaken. 7. Vaststelling verslag van de com missievergadering d.d. 6 juni 1991. 8. Concept-raadsvoorstel inzake benoeming gemeentelyk com missaris in Sportfondsen Ven ray b.v. 9. Concept-raadsvoorstel inzake beroep bij Gedeputeerde Staten ingesteld door St. Katholiek On derwys Oostrum ingevolge art 74 WBO betreffende verleende partiële medewerking voor de kosten van vervanging van 7 bureaustoelen tb.v. basisschool H. Maria te Oostrum. 10. Concept-voorstel inzake ver zoek ex art. 74 WBO om vergoe ding van de kosten van vervanging van een kozyn t.b.v. basisschool De Meent te Leunen. 11. Concept-voorstel inzake ver zoek ex art. 74 WBO om vergoe ding van de kosten van technisch onderhoud tb.v. ba sisschool St. Oda te Ysselsteyn. 12. Concept-voorstel inzake ver zoek ex art 74 WBO om vergoe ding van de kosten van het aanbrengen van voorzieningen tegen het klimmen op daken by basisschool De Stek te Casten ray. 13. Concept-voorstel inzake ver zoek ex art 74 WBO om vergoe ding van de kosten van technische en funktieverbete- rende aanpassingen tb.v. basis school De Bongerd te Venray. 14. Nota inzake invoering Formatie budgetsysteem in het on derwys. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 25 juni 1991 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarechrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het plaatsen van een tuinhuis je aan de Silvesterweg 23 te Venray, tn.v. J.H.A. Philipsen; het bouwen van een carport pergol tuinafscheiding vervan gen frontkozijnen aan de Oostsin gel 26a te Venray, tn.v. C.T.C. Linskens; het bouwen van een veranda aan de Luitstraat 26 te Venray, tn.v. H.MJ. v.d. Weegh; het plaatsen van een tuinhuis je schutting aan de Klaproos 64 te Venray, tn.v. H.J.M. Hendriks; het bouwen van een fokvar- kensstal aan de Kempkensberg 12 te Venray, tn.v. A.H.G. Wilmsen; het uitbreiden van een garage plaatsen erfafscheiding aan de Kroonkruid 64 te Venray, tn.v. M.M.H.A KeUenaere; het verbouwen van een wo ning bouwen garage aan de Sta tionsweg 148 te Oostrum, tn.v. W.C.P.M. Swinkels; het uitbreiden van een wo ning aan de Randenrade 62 te Oostrum, tn.v. R.J. Ramekere; het verbouwen van een wo ning aan de Stationsweg 150 te Oostrum, tn.v. J.C. Reyntjes; het bouwen van een woning aan de Melchiorhof 5 te Venray, tn.v. W.M.T. Spreeuwenberg, Pio- nierestraat 22 te Ysselsteyn; het verbouwen van een wo ning aan de Heidse Peelweg 29 te Ysselsteyn, tn.v. M.L.T. Hellegere, Peelweg 43; het bouwen van een woning aan de Melchiorhof 1 te Venray, tn.v. A.J.M. v.d. Hoek, Langstraat 17. De loco-burgemeester van Venray, mr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een serre aan de Hoefblad 3 te Venray, tn.v. LA. Heidens; het verbouwen van een wo ning aan de Noordsingel 23 te Ven ray, tn.v. WA.P. Poels; het aanbouwen van een kanti ne aan de Pr. Bemhardstraat 15 te Venray, tn.v. PA. Hendriks. Andes- laan 2; het uitbreiden van een wo ning aan de Isabellahof 29 te Ven ray, tn.v. R. Robberegt. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 5 juli 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het Bij de gemeente kunnen met ingang van 1 september 1991 geplaatst worden enkele voor het openen sluiten van de gymzalen Beuken laan, Raadhuisstraat en Oostrum TAAKOMSCHRIJVING het volgens gebruiksrooster in de avonduren ver zorgen van de openstelling en sluiting van de gymzaal. Het verzorgen van de dagelijkse eindcontrole van de accomodatie FUNCTIE-EISEN Belangstellenden dienen goede contactuele eigen schappen te bezitten. Zij dienen bij voorkeur in de na bijheid van de gymzalen woonachtig te zijn. Voor inlichtingen (o.a. over de vergoeding) kunt u zich telefonisch richten tot afd. Welzijn, tel. 23357. AANMELDEN Schriftelijke sollicitaties worden gericht aan het college van b. en w. voor 15 juli 1991. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22. lid 2 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening be kend, dat de gemeenteraad van Venray in zyn vergadering van 25 juni 1991 een partiële herziening in voorbereiding heeft verklaard van: 1. Het bestemmingsplan 'De Witte Vennen e.o.' voor gronden deel uitmakende van en aangrenzend gelegen aan het perceel Witte Vennen weg 1 te Oostrum, tb.v. het uitbreiden van het Logistics Center Frans Maas. 2. Het bestemmingsplan 'Zuid I' voor het perceel Oude Oostrum- seweg 12 te Venray, tb.v. het uit breiden van de bestaande bedryfsbebouwing. 3. Het bestemmingsplan 'Oostrum- Zuid' voor gronden gelegen aan de Randenrade te Oostrum, tb.v. het realiseren van woningbouw plannen. 4. Het bestemmingsplan 'Uitbrei dingsplan in Hoofdzaak' voor het gebied St Joriskwartier in Ven ray, t.b.v. het realiseren van wo ningbouwplannen. Deze voorbereidingsbesluiten tre den in werking met ingang van 5 juli 1991 en liggen voor eenieder ter inzage in het raadhuis. Raad huisstraat 1 te Venray, afdeling VROM, tijdens kantooruren van 9.00 tot 12.00 uur. raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De loco-burgemeester van Venray, mr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray. maken bekend dal b(j hen een aanvraag is in gediend voor een hinderwetvergunning van: B. Vullings. Roland 3 te Casten ray voor het uitbreiden/w\jzigen van een rundvee- en legkippenhouderij. gelegen aan Roland 3 te Casten ray: Mautschap HAJ. en RC.M. Rasingflien- driks, Jaegerhofweg 5 te Venray voor het ex art 6a Hinderwet uitbreiden/wyzigen van een varkens- en rundveehouderij, gelegen aan de Jaegerhofweg 5 te Venray. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raad huisstraat 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 4 augustus 1991. Ibl deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 1630 tot 1930 uur na telefonische afspraak. Ibl bovengenoemde datum kunnen gemoti veerde bezwaren schriftelijk worden Inge diend by burgemeester en weihouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de per soonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift indient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (af deling volkshuisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer), kunnen tol één week voor bovengenoemde datum bezwaren ook monde ling worden gemaakt, waarbij OTr de aan vraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar hebben ge maakt naar aanleiding van de aanvraag en de genen. die kunnen aantonen dat zij niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen. kun nen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep Indienen tegen de uiteindeiyke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. GJ.F.M. Frencken Rabobank Venray De Rabobank Venray vraagt voor spoedige indiensttreding een Tot de voornaamste taken van deze funktie behoren het verrichten van diverse cijfer matige controles in verschillende admi nistraties, en het ondersteunen van onze particuliere-cliëntenadviseurs door het uit voeren van commercieel-administratieve werkzaamheden, beheer van documenta tie en informatiebestanden, alsook het voe ren van het secretariaat. Voor deze 'veelzijdige funktie vragen wij kandidaten met: - een opleiding op MEAO-BA niveau - bereidheid tot het volgen van verdere vakgerichte studies - affiniteit met automatisering - flexibele en actieve instelling - een leeftijd vanaf ca. 22 jaar. De Rabobank biedt naast een goed sala ris, prima secundaire arbeidsvoorwaarden zoals een dertiende maand salaris, een premiespaarregeling en ruime studiefacili teiten. Desgewenst kunt u nadere informatie over deze funktie inwinnen bij de heer RW. Halmans, telefoon (04780) 83000. Schriftelijke sollicitaties worden graag tege- moetgezien door de afdeling Personeelszaken van de bank, postbus 64, 5800 AB Venray

Peel en Maas | 1991 | | pagina 15