Grote [Fancy fair koM [omeO HelpEn Informatiebijeenkomst kursus 'Vrouw en Perspectief A.s. dinsdag openbare raadsvergadering Verkeersmaatregel i.v.m. rioleringswerkzaamheden Bomen-herplant in het centrum uitnodiging Verkeersmaatregelen i.v.m. rekonstruktiewerkzaamheden NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY luwvergunning ^aangevraagd xrt 'articulier storten op zaterdag Bouwvergunning verleend Hinderwet Ylflr. ht-J-Wl- (Defesche afscheidsgeschenk Een kursus voor vrouwen met een ABW-uitkering Kapvergunning verleend g" Jun'l MAAS Donderdag 20 juni ■IUIS VENRAY fl^jisstraat 1 lijn 04780-23333 pondentieadres: en is 5oo IM VENRAY ngstijden: ag t.m. vrijdag van 9.00 tot -jur. Jeling Bevolkingszaken is te- geopend op donderdag van öt 17.00 uur. Ieze openingstijden kan uitslui- a telefonische afspraak worden 3ken. ken na telefonische afspraak S Ie stafeenheid bestuurson- iuning, tel. 04780-23269, al- róórmiddag. imeester Defesche itag van 10.00 tot 11.00 uur jene bestuurszaken, openbare )n veiligheid, voorlichting en in- k algemeen, dorps en wijkra- N 'culturele zaken, personeel, en informatica, interne Iverlening, bouw zwem- en re- ^centrum Vlakwater. ouder l.A. Hoppenreijs-de Loo «burgemeester) ■dag van 10.00 tot 11.00 uur. ^zaken: algemeen milieubeleid; rwetszaken; afvalverwerking; „Jerwerkinq; bodemsanering, Tchappelijke zorg: gezondheids ei werk; °uderen_ werklozenzorg (RBA); culturele srheden, emancipatie, puder .0. Truijen (dag van 10.00 tot 11.00 uur. piën: belastingen; gemeentega- |s (hypotheken), grondbedrijf I. exploitatie bestemmingsplan- openbare werken: verkeer en ier; reiniging, agrarische zaken: irkaveling; beheer landbouw- len, beheer eigendommen en (verwerving, ider irsten iag van 10.00-11.00 uur. felijke ordening, volkshuis- I, bouw- en woningtoezicht, stedebouw, eco- iche zaken: bevordering werk eenheid; markten en kermissen; 3l en middenstand; bevordering bedrijfs- en winkelvesti- verkoop gronden in en buiten jmmingsplannen (m.u.v. land- jronden) tuder J. Driessen van 10.00-11.00 uur. Je zaken, onderwijs, vol- jnen-educatie, sportzaken, atie, jeugd- en jongerenwerk, ïmodatie-aangelegenheden, al-cultureel werk, mondiale stukken, mediazaken, kinder- tikel 18a van de Wet R.O. (emeester en wethouders van zijn voornemens om op van artikel 18a van de Wet op imjiimtelijke Ordening vrijstel- verlenen van het ter plaatse ide bestemmingsplan ten be- van de navolgende bouw- ie- ïet bouwen van een carport Marjolein 33 te Venray, Ln.v. Geerards; iet bouwen van een carport Marjolein 35 te Venray, t.n.v. Markt; iet uitbreiden van een garage uwen carport aan de Vicarie- 64 te Leunen, t.n.v. F.P.A. lers-, liet bouwen van een volière de Schutsboom 13 te Venray, C.P. v.d. Kerkhof, op de bouwaanvrage(n) betrek hebbende stukken liggen met agvan 21 juni 1991 gedurende igen voor een ieder ter inzage e onderafdeling bouw- en wo- toezicht, kamer 310 van het luis (van 9.00 tot 12.00 uur), durende deze termijn kunnen tuele bezwaren schriftelijk bij emeester en wethouders wor- ingediend. burgemeester van Venray rod wmers van Venray kunnen :re hoeveelheden huishoude- Mval en/of huisvuil, zijnde geen k( ijfsafval, tot maximaal 300 kg teer, brengen bij het gewestelij- iverslagstation aan de Rulerts- in Wanssum. Het gewestelijk slagstations is 's zaterdags ge ld van 9.00-11.45 uur. stortkosten bedragen ƒ10,- per deze moeten ter plaatse, kon- betaald worden. Agenda voor de openbare verga dering van de gemeenteraad, te houden op dinsdag 25 juni 1991, aanvang 19.00 uur, in het raad huis, Raadhuisstraat 1 te Venray. 1. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad ge houden op dinsdag 28 mei 1991. 2. Ingekomen stukken en mede delingen. 3. Verzoeken ex art. 74 van de Wet op het Basisonderwijs om ver goeding van de kosten van het herstellen van vernielingen t.b.v. diverse basisscholen in Venray. 4. Verzoeken ex art. 74 van de Wet op het Basisonderwijs en art. 82 van de Interimwet op het spe ciaal onderwijs en voortgezet speciaal onderwijs om vergoe ding van de kosten van het her stellen van vernielingen t.b.v. basisscholen in Venray. 5. Verzoek ex art. 74 van de Wet op het Basisonderwijs om vergoe ding van de kosten van de kosten van aanpassing van de verlichting op basisschool H. Maria te Oostrum. 6. Verzoek ex art. 74 van de Wet op het Basisonderwijs om vergoe ding van de kosten van vervan ging van de optimaliserings- apparatuur om de cv-installatie van basisschool Coninxhof te Venray. 7. Verzoek ex art. 70 van de Wet op het Basisonderwijs om uitbrei ding onderwijsleerpakket en meubilair t.b.v. basisschool de Kruudwis te Venray. 8. Wijziging Verordening Leerlin genvervoer Venray 1990. 9. Convenant Sociale Ver nieuwing. 10. Beschikbaar stellen van een aanvullend krediet tb.v. de ak- kommodatie kinderdagverblijf en peuterspeelzaal Centrum. 11. Aanpassing tarieven abonne ment kabeltelevisie. 12. Vaststelling krediet in rekening-courant Postbank. 13. Onderzoeksvoorstel 'De ge meente Venray in sociaal- en ruimtelijk-economisch per spectief en het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. het uitvoeren van het genoemde onderzoek. 14. Beschikbaar stellen van een krediet tb.v. de tweede ronde pc-privé. 15. Vaststelling bestemmingsplan 'Keizersveld'. 16. Nemen van een voorbereidings- besluit partiële herziening bestemmingsplan 'DeWitte Vennen e.o.' t.b.v. het bouwplan van Frans Maas Vastgoed b.v.. Noorderpoort 15 te Venlo tot het uitbreiden van het Logistics Center Frans Maas Oostrum. 17. Nemen van een voorbereidings- besluit partiële herziening bestemmingsplan 'Zuid I' t.b.v. het bouwplan van Raedts Oostrum Holding b.v. te Venray tot het uitbreiden van een be drijfsgebouw aan de Oude Oostrumseweg 12 te Venray. 18. Nemen van een voorbereidings- besluit partiële herziening bestemmingsplan 'Oostrum- Zuid' t.b.v. de bouwplannen van de heren A. Steenkamer en P.C. Runge. 19. Nemen van een voorbereidings- besluit gebied St. Joriskwartier t.b.v. de realisering van vervan gende nieuwbouw. 20. Verkoop van bouwgrond in het bestemmingsplan Landweert aan Bouwbedrijf Peeters b.v. te Swolgen. 21. Verklaring als bedoeld in art. 94, lid 3 van de Wet Geluidhin der t.b.v. vaststelling hogere waarden voor bouwplan tot bouw van een woning op per ceel Randenrade 45. 22. Evaluatienota minimabeleid. 23. Verlenen van eervol ontslag op eigen verzoek aan de heer mr. H.J.M. Defesche als onbezoldigd ambtenaar van de Burgerlijke Stand. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor bekend hun besluit van 18 juni 1991 waar bij in verband met rioleringswerk zaamheden van 25 juni tot 1 augustus 1991 of zoveel korter of langer als in verband met de werk zaamheden mogelijk dan wel nood zakelijk is: I door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerste kens gesloten is verklaard voor alle verkeer behalve voetgangers het gedeelte van de St. Odastraat, gelegen tussen Nieuweind en Zandbleek; II voor zover de werkzaamheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in ge vaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I ge noemde verkeersmaatregel ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zyn of hun bedryf uitoefenen aan de onder I vermelde weg en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motor voertuig kunnen bereiken; b. wanneer zy het motorvoertuig besturen in opdracht of met toestemming van de onder a. vermelde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aan nemelijk gemaakt kan wor den dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde ver keersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzake lijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motor voertuig en deze aktiviteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koning in Limburg. Venray, 20 juni 1991 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Enige tijd geleden is een aantal bomen verplant naar het centrum, met name naar de omgeving van de schouwburg. Deze bomen waren af komstig van diverse plaatsen in de gemeente, op welke plaatsen zij o.a. door de dichtheid van de beplan ting ter plaatse 'over' waren. Hoewel de bomen op deze ver- blanting zijn voorbereid, is het om een optimaal aanslagpercentage te bereiken altyd noodzakelijk een aantal maatregelen te treffen na een dergelijk verplanting. Zo zijn de bomen op hun nieuwe plaats verankerd in de grond door middel van palen. Onder de bestra ting zyn beluchtingsdrains gelegd en tegens is er een voorziening ge maakt om water te geven. De bomen zijn geplant in speciale bomengrond. Bovendien zijn de bo men doorgesnoeid, waarmee be reikt wordt dat er een goed evenwicht bestaat tussen het wor telgestel enerzyds en het boven grondse gedeelte van de boom anderzijds. Tenslotte zijn de stammen van de bomen gewikkeld in jute om te voorkomen dat deze stammen ver branden door de zon. De voorbereiding van de bomen op de verplanting, de zorgvuldig heid waarmee de verplanting zelf is uitgevoerd en de hierboven ge noemde maatregelen zullen er sa men toe bijdragen dat de bomen binnen redelijk korte termijn weer 'aan de groei' kunnen zijn. Voor waarde is echter altijd dat er een goed ontwikkeld wortelgestel moet zyn. Juist daaraan ontbrak het by een van de Hongaarse eiken die herplant zijn op de Memeloseweg naby de Rabobank. Daarom is tijdelyk deze eik ver vangen door een andere boom. Op het moment dat een nieuwe Hon gaarse eik beschikbaar komt zal deze eik worden geplant, overeen komstig de oorspronkelyke plan- Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 11 juni 1991 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een woning aan de Nicolaashof 14 te Venray, t.n.v. A.J. Kurvers, Dionisiusstraat 6 te Oirlo; het bouwen van een woning aan de Mechiorhof 12 te Venray, tn.v. J.F. v.d. Heuvel, Herderstasje 18; het plaatsen van een dakkapel aan de Anemoon 6 te Venray, t.n.v. W.M.H.F. Janssen; het plaatsen van een dakkapel aan de Vicarie weg 62 te Venray, tn.v. J.H.W. Vergeldt; het bouwen van een woning aan de Oomenlaan 4 te Venray, tn.v. RH.M. Coopmans, Hemelsbleekweg 33 te Mortel; het bouwen van een woning aan de Alaertslaan 5 te Venray, tn.v. R Meyer, Hoefweg 112 te Bleiswyk; het uitbreiden van een var kensstal aan de Horsterweg 19 te Leunen, tn.v. P.M.W. Philipsen; het uitbreiden van een wo ning aan de Knopkruid 17 te Ven ray, t.n.v. J.H.P.N. van Hoof; het plaatsen van een erfaf- scheiding aan de Athoslaan 8 te Venray, t.n.v. W. de Ruiter; het plaatsen van een kleedlo kaal bij tennisveld Ysselsteynseweg te Ysselsteyn, t.n.v. Tennisvereni ging Ysselsteyn p/a P.A.A. Janssen, Ringweg 1; het vernieuwen van een vóór- en achtergevel aan de M. de Haanstraat 25 te Leunen, tn.v. F.G.J.M. Hurkmans; het uitbreiden van een wo ning aan de Herik 15 te Venray, tn.v. P.J.M. Hanen; het uitbreiden van een gara ge/berging aan de Albion straat 12 te Leunen, tn.v. W.A.Th. Coppes; het bouwen van een woning aan de Nicolaashof 7 te Venray, tn.v. G.J. Manders, Eikenlaan 47; het bouwen van een woning aan de Nicolaashof 5 te Venray, t.n.v. P.J.M.G. Vullings Eindstraat 39; het uitbreiden van een wo ning (kelder) aan de Ardennenlaan 5 te Venray, tn.v. J. Fischer; het verbouwen van een ber ging tot garage/berging aan de Tin negieterstraat 25 te Venray, tn.v. M.J. Beekers. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zyn negatief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwetver gunning van J. Schepers, Rouwkuilenweg 39 te Ysselsteyn, voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/wyzigen van een fok- en mestvarkensbe- drijf, gelegen aan de Rouwkuilen weg 39 te Ysselsteyn, doch tegelijkertijd, onder het stellen van voorschriften, in afwijking van de aanvraag een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning te willen verlenen. De ontwerp-beschikking en bybe- horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 4 juli 1991. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlyke gegevens van degene" die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zyn niet (tydig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer. 29 en 30 juni-Sportterrein Oostsingel Venray Met ingang van 1 juli a.s. zal onze burgemeeser zijn ambt neerleggen. gemeente venray Daarom zal op vrijdag 21 juni a.s. officieel van de burgemeester en zijn echtgenote afscheid worden genomen. Het gemeentebestuur biedt de burgemeester en zijn echtgenote op die dag een openbare afscheidsreceptie aan in het raadhuis van Venray, Raadhuisstraat 1. Tijdens deze receptie, die duurt van 16.30 tot 18.30 uur, is er voor iedereen gelegenheid om persoonlijk van de heer en mevr. Defesche afscheid te nemen. Voor deze afscheidsreceptie nodigen wij eenieder van harte uit. Het plan bestaat om de burgemeester als blijvend aandenken aan Venray een kunstvoorwerp te schenken, ter verfraaiing van de toekomstige woning van het echtpaar Defesche. Dit kunstvoorwerp zal in opdracht van de burge meester en zijn echtgenote worden vervaardigd door één of meer Venrayse kunstenaars. Wij zijn bereid de realisering hiervan te coördineren. Als u de burgemeester een geschenk wilt aanbieden, dan kan dat door voor dit kunstvoorwerp tijdens de afscheidsreceptie een geldelijke bijdrage te verlenen of een bedrag over te maken op bankrekeningnummer 15.39.37.459, Rabobank Venray, onder vermelding van: "Afscheidsgeschenk burgemeester Defesche". Wij zorgen ervoor dat u tijdens de receptie op herkenbare wijze aan de bur gemeester van uw bijdrage blijk kunt geven. Venray, juni 1991 Het gemeentebestuur van Venray, Mevr. mr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo, loco-burgemeester drs. A.W.M. de Bever, secretaris De gemeente Venray, de Stichting Vrouw en Werkwinkel en de Stich ting Volwassen Educatie nodigen u uit voor een informatiebijeenkomst over de krusus 'Vrouw en Perspec tief. Deze bijeenkomst wordt ge houden op woensdagmorgen 26 juni a.s. van 9.15 tot 11.00 uur in het gebouw Oostsingel 37A te Venray. De kursus "Vrouw en Perspectief is bedoeld voor vrouwen die een bij standsuitkering genieten. Zolang hun kinderen nog geen 18 jaar zyn, worden deze vrouwen door de ge meente Venray niet verplicht om werk te zoeken. Daardoor kunnen zy hun tyd besteden aan het ver zorgen en opvoeden van hun kinde ren. Toch zit er ook een nadeel aan deze maatregel. Als je zolang wacht is het erg moeilijk geworden nog een baan te vinden. Je leeftijd gaat dan een rol spelen, je weet niet wat je mogelijkheden zyn en je hebt ook niet veel zin meer om een opleiding te volgen. De gemeente Venray is daarom gaan samenwerken met de Stich ting Vrouw en Werkwinkel en de Stichting Volwassenen Educatie. De Stichting Vrouw en Werkwinkel ad viseert herintredende vrouwen bij het zoeken van een baan of beroep. De Stichting Volwassenen Educatie verzorgt kursussen voor volwasse nen. Deze samenwerking heeft ge leid tot de kursus "Vrouw en Perspectief. Deze kursus is bedoeld om vrou wen met een ABW-uitkering de kans te geven zich te oriënteren op hun mogelijkheden als hun kinde ren nog jong zyn. Het gaat erom ty dig aan de toekomst te gaan bouwen. In de kursus wordt aandacht besteed aan de eigen interessen, wensen en kapaciteiten. Daarnaast wordt informatie verstrekt over banen en beroepen en over de ar beidsmarkt. Ook wordt een over zicht gegeven van kursussen en opleidingen voor volwassenen. De ze kunnen belangrijk zijn om bete re kansen op de arbeidsmarkt te verkrijgen. In het programma zyn verschillende excursies opgeno men. Verder kunnen in de kursus vragen gesteld worden over de Alge- BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor bekend hun besluit van 18 juni 1991 waar- by in verband met rekonstruktie werkzaamheden gedurende de hierna genoemde perioden of zo veel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelyk dan wel noodzakelyk is: I door het plaatsen van borden 11 van by lage II van het Reglement verkeersregels en verkeerste kens gesloten is verklaard voor alle verkeer behalve voetgan gers: Scheiweg met ingang van 24 juni tot 5 juli 1991; Laagrie- broekseweg m.i.v. 24 juni tot 5 juli 1991; Op de Bus m.i.v. 1 juli tot 12 juli 1991; Roland m.i.v. 1 juli tot 12 juli 1991; Kempkens- berg: Peelweg-Meerselsepeel m.i.v. 1 juli tot 5 juli 1991, Peelweg-Past Jacobspeel m.i.v. 19 aug tot 30 aug 1991; II voor zover de werkzaamheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in ge vaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I ge noemde verkeersmaatregel ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zyn of hun bedryf uitoefenen aan de onder I vermelde weg en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motor voertuig kunnen bereiken-, b. wanneer zy het motorvoertuig besturen in opdracht of met toestemming van de onder a. vermelde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aan- nemelyk gemaakt kan wor den dat zy gedurende de tyd dat de onder I genoemde ver keersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzake- lyke werkzaamheden met het door hen bestuurde motor voertuig en deze aktiviteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend by de commissaris van de Koning in Limburg. Venray, 20 juni 1991 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris mene Bystandswet en wordt daar over alle gewenste informatie verstrekt. Wanneer u nu een aantal uren per week besteedt aan de vragen: 'Wat kan ik, wat wil ik en wat zijn mijn mogelijkheden?', dan wordt u straks minder gekonfronteerd met onmogelij kheden Wij hopen dat u nieuwsgierig ge worden bent en dat wy u mogen be groeten op woensdag 26 juni a.s. Kinderopvang is aanwezig. Programma informatiebijeen komst d.d. 26 juni 1991: 09.15u Binnenlopen. Koffie/thee. 09.30u Welkomswoord door de heer R. Zeelen, hoofd afd. Sociale Zaken. 09.40u Inleiding over 'de praktyk van alledag' door mevr. P. Janssen. medewerkster Stichting Vrouw en Wer kwinkel. 09.50u Informatie over de kursus 'Vrouw en Perspectief een kursus voor vrouwen met een ABW-uitkering door A. Mens, medewerker Stich ting Volwassenen Educatie. lO.lOu Een oud-kursiste vertelt haar ervaringen. 10.20u Pauze. 1080u Gelegenheid tot vragen stellen. 10.50u Afsluiting. Konkreet, aan bod in Venray. Gelegenheid tot napraten. De Stichting Vrouw en Werkwinkel, de Stichting Volwassenen Educatie en de gemeente Venray, afd. Sociale Zaken. Door het college van burge meester en wethouders is kapver gunning verleend voor 13 acacia's nabij de woning Lovinckplein 11 te Ysselsteyn. Aanleiding tot het verlenen van de vergunning is het gegeven dat de acacia's zijn aangetast door houtrot, waardoor sprake is van een ver zwakte stam en een verzwakt wor telgestel. Daardoor kunnen by hevige wind gevaarlijke situaties ontstaand. Bovendien wordt over last ondervonden door vallend dood hout en door het opdrukken van tegels in het trottoir. Ter plaatse is een heiplantver- plichting opgelegd, zodanig dat, na het kappen van de acacia's, een aan tal loofbomen herplan zal worden. Voor nadere informatie omtrent deze velling en herplant kan telefo nisch kontakt worden opgenomen met de afdeling openbare werken, via doorkiesnummer 23250.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7