berden De Sprankis naam voor zwem- en rekreatiecentrum 'ganX fscheidsconcert voor fenrays burgemeester en sfeervol gebeuren 1 Meer samenwerking op het terrein van mondiale vraagstukken 10% korting Tekort grondbedrijf groter dan werd aangenomen Alle dameskleding alle kinderkleding nu: n prijs verlaagd SPAAR-HYPOTHEEK Maquette en kunstwerken in etalage V.d. Munckhof ini v.d. Leur FOTO-SERVICE Organisaties tijdens oprichting platform: Rekordpromillage mephistöh Sheridan - Dekbedovertrekken Gordijnstoffen - Tafellinnen SPIJKER BROEKEN EMOFRA BETER LICHT Vakantie-pakket nu kleurenfilms voordelig - Pagi DERDAG 20 JUNI 1991 Nr. 25 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG ET RANKENGROEP Venrav ■nseniusstraat 1 04780-8180J PEEL EN MAAS Venrav Henseniusstraat 1 04780-81801 fjl/E: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY VOOR VENRAY EN OMGEVING Mvertent'epr'iS: 33Ct' P®r mm Abonnementspnls per hal' >aa' n4-00 istraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 modehuis Venray Ie Venrayse Muziekschool en de irayse Federatie van Muziekge- ichappen hebben burgemeester esche en zijn echtgenote afgelo- zondag een warm afscheid be- in de vorm van een sfeervol inluchtconcert. De burgemees- en zijn echtgenote waren ge- :rd door de wyze waarop de ziekschool en de Venrayse monie- en fanfarewereld zyn ïstaande vertrek uitluidden en dank brachten voor him nau- betrokkenheid by en belangstel- voor de harfamuziek. Inder leiding van dirigent Alex hillings hadden ruim 130 leden de verschillende muziekvereni- ïgen tydens een play-in op enkele muziekwerken in- studeerd. Met veel overgave en thousiasme werd de hele dag ge- leteerd aan het concertrepertoi- dat op zondag zou worden gevoerd. talryke pubhek genoot dan k met volle teugen van de werken de Amerikaanse componisten fred Reed en Glenn Osser en van 'Aria en Danza' van de Neder- ïdse componist Kees Schoonen- ek. Dit werk kreeg extra cachet >or het optreden van vier saxo- onsolisten. De weergoden waren publiek en uzikanten zondagmiddag, op de inrayse Grote Markt voor het Mu- ekschoolgebouw, wel heel gunstig izind. Zag het er aanvankelijk nog ligszins dreigend uit, allengs brak het zonnetje door, zodat de burgemeester en zijn echtgenote ook van die zijde met warmte be deeld werden. Van de andere kant kwam die van de voorzitster van de Venrayse Muziekfederatie, mevr. Poels, die namens de Muziekschool en de Venrayse harfaverenigingen hulde en dank bracht aan het echt paar Defesche. De burgemeester kreeg daarbij een encyclopedie van muziekinstrumenten aangeboden en voor mevrouw Defesche was er een prachtig boeket bloemen. Ook bracht het orkest nog een welge meend 'Lang zullen ze leven' ten gehore. In zyn dankwoord sprak Venrays burgervader mede namens zyn echtgenote waardering uit voor de harfaverenigingen en wenste hen en de muziekschool veel sukses voor de toekomst, maar vooral een heel plezierige muziekbeleving. En met het 'Beguine Festival' van Glenn Osser als toegift besloot het gelegenheidsorkest o.l.v. Alex Schil ling dit bijzonder geslaagde en sfeervolle afscheidsconcert VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Gistermiddag is het nieuwe zwem- en rekreatiecentrum op de hoek van de Westsingel en Kemp- weg ten doop gehouden, waarbij de nieuwe naam op ludieke wijze door burgemeester Defesche werd ont huld. De naam De Sprank' werd ge kozen uit niet minder dan 155 namen, die door 58 deelnemers aan de uitgeschreven naamgevings- wedstrijd werden ingezonden. De naam was bedacht door de heer G. Janssen (Julianasingel 17), oud leraar Frans op de Mavoa en Jerusa lem. Hij werd voor zijn vondst beloond met een VW-bon en een zwempakket waarmee hij zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen 1 dag gratis in het zwem- en rekrea tiecentrum mogen verblijven. AFSCHEIDSCADEAU Ibvens werd de bronzen plaquet te onthuld, die burgemeester H. De fesche eigenhandig heeft gemaakt en als afscheidscadeau aan de bevolking van Venray aanbood. Wethouder J. Driessen gaf het kunstwerk in bruikleen aan de heer Wijnand Eissens, algemeen di- rekteur van Sportfondsen Neder land b.v., die de plaquette in de hal van het centrum zal aanbrengen. OFFICIËLE OPENING Het nieuwe zwem- en rekreatie centrum zal op 14 december offi cieel worden geopend door de heer Kastermans, voorzitter van de Nederlandse Sportfederatie NSF, voormalig voorzitter van de amateur-sektie van de KNVB en ex- bondsbestuurder van de KNVB. Met de keuze van hem wil men tot uit drukking brengen, dat het nieuwe centrum bedoeld is voor de sport in zijn volle breedte. Daarom zullen bij de opening ook Venrayse sport en culturele groepen betrokken worden. 'DE SPRANK' Bij de prijsvraag voor een naam voor het zwem- en rekreatiecen trum werd gevraagd naar een ge- In de etalage van de Boekhan del V.d. Munckhof aan de Gro testraat staat de maquette van het nieuwe zwem- en rekreatie- centrum opgesteld, opdat iedereen kan zien wat er wordt gebomvd op de hoek van de Westsingel en de Kempweg. Hierbij zijn ook de teken ingen van het gebou w te bekijken. Ook het bronzen kunstwerk, dat burgemeester mr. HJ.M. Defesche gisteren als afscheids cadeau aan de bevolking van Venray heeft aangeboden en dat in de hal van het complex wordt aangebracht, staat in de etalage tentoongesteld evenals het kunstwerk van Arend, dat de gevel zal sieren. Hel door burgemeester Dejesche vervaardigde kunstueri; dat hij bij zijn afscheid aan de Venrayse bevoUdng schenkt makkehjk in het gehoor liggende naam met een commerciële uitstra ling. Bij de inzendingen bevonden zich tal van veldnamen (toponie men), historische namen en verwij- zingen naar het zwemgebeuren. De heer Janssen, die de naam 'De Sprank'bedacht, lichtte toe, dat een sprank een waterloopje is, dat 'sprankelend de omgeving bespren kelt en tot vruchtbaarheid en bloei brengt'. Volgens een etymologisch woordenboek betekent het 'takje', 'spat' en 'vonk'. Het woord bracht hij in verband met de zonnestudio (sprankelend licht voor spranke lende gezondheid), de squashbanen Rfoto video Patersstraat 10 - Venray II De intentie tot meer en een bete re samenwerking tussen organisa ties en personen die aktief zijn op het terrein van mondiale vraag stukken is de oogst van de eerste vergadering van het Venrayse Plat form Mondiale Vraagstukken. Op initiatief van de gemeente Venray kwamen op donderdag 13 juni jl. voor het eerst de aktieve Venrayse organisaties en personen op het gebied van ontwikkelingssa menwerking, vrede en veiligheid en rechten van de mens by elkaar. De ongeveer 25 aanwezige perso nen, die een 15-tal aktieve Venrayse organisaties vertegenwoordigden, gaven tydens de bijeenkomst een toelichting op de aktiviteiten waar mee hun organisaties bezig zyn en op de plannen voor de toekomst Tydens de bijeenkomst bleek dat ondanks de veelsoortigheid van de organisaties er vele raakvlak ken zijn, waarop de organisaties zouden kunnen samenwerken en aktiviteiten op elkaar zouden kun nen afstemmen met het oog op de voorlichting aan en bewustwording van de Venrayse bevolking. Aangezien het volgend jaar 500 jaar is geleden dat Columbus Ame rika ontdekte, hebben de organisa ties de intentie uitgesproken om in 1992 samen aktiviteiten op te zet ten die zijn bedoeld om de scha duwzijde van de ontdekking van Amerika te laten zien. In dit ver band kan o.a. worden gedacht aan de wyze waarop indianen zyn be handeld, de positie van de kleine koffieboeren in Latijns-Amerika of de zwerfkinderen in Brazilië. Tydens de eerste vergadering van het Platform werd besloten om mw. Paula Defesche-Derks te danken voor haar jarenlange inzet op het gebied van de mondiale vorming. Door de ondertekening van een oorkonde gaven alle aanwezigen blijk van hun waardering voor deze inzet van mw. Defesche. Deze oor konde is op vrijdag 14 juni jl. door wethouder Driessen aan mw. Defe sche overhandigd. Tenslotte werd op de bijeenkomst besloten tot het opstellen van een Venrayse agenda. Alle organisaties zullen hun aktiviteiten voortaan doorgeven aan de gemeente, die de ze een of twee maal per jaar zal bun delen in een aktiviteitenkalender. (sport waar de stukken vanaf spat ten), rotspartij met waterstroom, waterval, horeca (sprankelende dranken) en SPRingplANK. Kort om: een rekreatiecentrum als sprankelend geheel, waar de von ken vanaf spatten! De jury, bestaande uit Sportfond sen Nederland, Hevo en het ge meentebestuur, koos unaniem voor 'De Sprank'. In de nacht van zaterdag op zondag kwam omstreeks 02.00 uur een 35-jarige Venraynaar op het politiebureau aangifte doen. Hij was op de parkeer plaats bij het Blekersveld tegen een aldaar geparkeerde perso nenauto gereden. De politie konstateerde dat de Venraynaar behoorlijk onder invloed van alkohol verkeerde en liet hem een blaastest ondergaan. Nog nooit heeft de politie, sinds zy de beschikking heeft over het ademanalyse-apparaat, een zo hoog promillage geme ten, nl. 3,1 promille. Dit recht vaardigde een ryverbod van 22 uur... Proces-verbaal werd opge maakt en in overleg met de offi cier van justitie werd het rybewijs ingevorderd. WEEKAANBIEDING VAN CAPRETTO uit Frankrijk voor dames en heren Grote Markt 13 Venray Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray - Abonnementsprijs buiten de regio f19,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Sheridan by metZ&CO kado-artikelen tafellinnen woon-ideeën winkel quiltstoffen grand-foulards-bassetti dekbedovertrekken-gordijnstoffen sheridan the home collection porcelein-kristal-bestek Villeroy Boch creative-tableware van Wedgwood Wilkens BSF zilver en edelstaal zijdebloemen JIM-JON meubels grenen-lloyd-Ioom hebbedingen Alles uit voorraad leverbaar. Tineke Meurs Venray Schoutenstraatje 8 04780-88566 iets leuks voor 'n ander.... wat fijns voor jezelf Het tekort ran het grondbedryf van de gemeente Venray is groter dan tot op heden werd aangeno men. Vorig jaar, werd dit tekort nog geraamd op 53 miljoen gulden. Daarbij werd wel opgemerkt dat dit tekort nog exact moest worden be rekend. De gemeente en de inspek- teur van binnenlandse zaken, die de artikel-12-aanvraag van de ge meente Venray behandelt hebben zich onlangs over het grondbedryf gebogen en moeten konstateren dat het tekort rond de 63 miljoen gul den zal liggen. Binnen het grondbedryf worden de grond aan- en verkopen van de gemeente geregeld. In de zeventiger jaren heeft de gemeente Venray Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. J0NNY Q EDWIN PADDOCK'S CLARISSE GARCIA enz. enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04788-1434 Dinsdags gesloten ln de Keulsche Pot loundue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant. nu met uniek terras^ Voor informatie of reserverino: TEL. 04788-1774 HOITHESEOUK 2 OVERLOON De grootste koilektie verlichting van Venray en omgeving, tegen de laagste prijzen! Enorme keus voor binnen en buiten. Modern, halogeen en klassiek. Winkelcentrum De Bleek - Venray Tel: 04780-10222 veel grond aangekocht en die gron den nauwelyks kunnen verkopen. Dat leidde tot hoge rentelasten en de huidige penibele financiële si tuatie van de gemeente Venray. Het verlies van het grondbedrijf steeg tot boven de 80 miljoen gulden ter wijl de grond 30 mihoen gulden waard was. Het verschil is het ge noemde tekort van 53 miljoen gulden. 'Vorig jaar dachten we dat we met onze raming van 53 miljoen gulden een reëel uitgangspunt hadden ge vonden. Nu we alle bestemmings plannen op een rytje gezet hebben, moet ik zeggen dat het tegenvalt'. Uet wethouder Kersten desgevraagd weten. 'Het bedrag is niet niks en we zullen hier een oplossing voor moeten zoeken', aldus de wethou der. Overleg hierover met de in- spekteur van binnenlandse zaken is al volop bezig. De wethouder kon als verklaring voor dit grotere tekort twee zaken opgeven. In de raming van 53 mil joen gulden was niet een bedrag van 3 4 miljoen aan btw opgeno men. De gemeente Venray was er vanuit gegaan dat dit verschuldigde bedrag door het Ryk zou worden te ruggegeven. Dat is niet het geval. 'Tbch zal het college van b. en w. er alles aan doen om hier toch nog wat van terug te krijgen', aldus wethou der Kersten. Als tweede reden voerde de wet houder aan dat er voor zo'n zes mil joen gulden grond moet worden afgeboekt 'Dit zyn stukken grond die al heel lang in de boeken staan. Jaarlyks wordt daar door de ge meente rente over betaald. Zouden die stukken grond verkocht wor den dan wordt daar door de ge meente niets meer aan verdiend'. Als voorbeeld noemde hij een kavel bouwgrond, dat by verkoop 70.000 gulden zou opleveren. Omdat het gebied langs een drukke weg ligt, moet de gemeente dan voor even veel geld geluidsbarrières opwer pen. De gemeente kan daarom de grond beter afboeken zodat er geen jaarlykse rentelast op rust De gemeente zal nu opnieuw met de inspekteur van binnenlandse za ken aan tafel gaan zitten om dit nog grotere verlies' op te kunnen vangen. Garagedeur vernield Een inwoner deed aangifte van vernieling van zyn garagedeur b(j zyn woning aan de Lelie. Of de ver nieling verband zou houden met een poging tot inbraak kon niet worden vastgesteld. FIETSPLUS Vierlingsbeekseweg 7 Overloon 04788-1270 Voor Gazelle, Union, Concorde, Specialized, Giant 's maandags gesloten Schoolstraat 5 Venray

Peel en Maas | 1991 | | pagina 1