1 Vanavond start de 3 ste Avondvierdaagse Harold LENSSEN Venrayse arts vertrekt 20 juni naar Transkei 'Het Doolhofhuis' Pottenbakkerij Rooyart AGENDA Peter Haans miste een dein stukje... Molenhoek 7 OIRLO Tel.04787-1213 Kinderen schrijven zelf musical Sporthal Geslaagd Openbare bibliotheek VW-nieuws De Uiterste PoGING Knalgekke Evenementenstrip (4) - F EL EN MAAS Donderdag 6 juni - Pagina 3 lavond, 6 juni, om half zes be lt de 33ste Avondwandelvier- De wandelaars starten laf sporthal De Wetteling Mor- i, vrijdag 7 juni, en zaterdag 8 wordt er eveneens vanaf half p gestart galjDe afstanden zyn 3, 5, 10 en 15 m#1- zondag 9 juni wordt er 's mid- in/atgs gewandeld. De 30 km nog iets a's foeger. Daarvoor kan men vanaf i uur terecht. De 20 km vanaf _J0 uur, de 15 km vanaf 14.00 de 10 km vanaf 14.30, de 5 km 15.00 uur en de 3 km vanaf L5 uur. >nd half 5 komen de deelne- irs aan op de Helfrichstraat. Daar zich opstellen voor het defi- Men vertrekt om 16.45 uur en de Merseloseweg loopt men de schouwburg waar het défilé wordt afgenomen. Dit défilé wordt opgeluisterd door minstens tien korpsen en gilden uit Venray en omgeving. Via de Leeuwstraat en de Kruisstraat loopt men naar de sporthal terug waar de deelnemers hun welverdiende medaille zullen ontvangen. De groepen krijgen dan de groepsherinnering Daarna volgt de prijsuitreiking. VERKEERSSITUATIE Om de veiligheid van de deelne mers beter te kunnen garanderen is een eenrichtingscircuit rondom De Wetteling gekreëerd. Ook de par keerterreinen rondom De Wette ling zyn geheel afgesloten. Ouders die hun kinderen naar de startplaats willen brengen, kunnen dit het beste met de fiets doen of de auto elders parkeren en het laatste stuk te voet afleggen. Men dient er rekening mee te houden dat er in de omgeving van de sporthal niet geparkeerd mag worden. Wel staan er mensen van de organisatie klaar om de kinderen naar de groepen te brengen. Ook zorgen wij voor vol doende bewaakte fietsenstalling. TOT SLOT De organisatie heeft er alles aan gedaan om alles zo vlekkeloos mo gelijk te laten verlopen. Hopelijk mogen we weer 3.000 deelnemers verwelkomen en kunnen we reke nen op een gezellige en sportieve sfeer. Ook hopen we op een grote belangstelling van de Venrayse be volking. Mocht u tijdens de Avondvier daagse nog iets willen vragen: de organisatie is te bereiken in de sporthal De Wetteling, tel. 85333 of sportcafé De Wetteling, tel. 84854. 0p onverklaarbare wijze is vorige •eek een klein stukje weggevallen lit het verslag van de koninklijke nderscheiding van Peter Haans. Ijj en met hem vele anderen heb- en zich afgevraagd, wat de onder- cheidene gedaan zou hebben, anneer zyn zoon Ad niet de accor- eon had gepakt. Wel: 'Peter Haans as dan wellicht aan het woord ge leven, om te getuigen van zijn ankbaarheid voor dit koninklijke ilver. Zijn vermelding in de Ency- lopedie van Noord-Brabant, waar- p hy al vijf jaar apetrots is, zonk ij deze onderscheiding toch wel in et niet Het werd verder een Bra- ants-Limburgse happening, die 's ronds nog een dunnetjes werd rorgedaan bij de officiële huldi- ing van de gouden feesteling in eldrop'. En dat had verder onder e foto moeten staan. Sorry. Zoals wij vorige week al sum- nier hebben medegedeeld, zal de Venray wonende arts Peter ichrooders (28) via het Canzibe Steunfonds als vrijwilliger naar iet Zuidafrikaanse thuisland ranskei vertrekken. Qp deze ma- lier kan deze stichting, gegrond- est op Protestants Christelijke leginselen, haar zendingswerk oorzetten, want na het vertrek 'an de laatste Nederlandse arts, fas de kans groot, dat de kontak en, die er al vele tientallen jaren >estaan, verbroken zouden wor- en. Wij hebben deze op nummer 18 in de Kioskflat wonende arts ipgezocht om er achter te komen vat eigenlijk zijn beweegredenen lijn geweest om de weelde van uropa te verlaten om te gaan verken in een zendingszieken- luis in het Zuidafrikaanse land. OOK NAAR EIGEN ONTWERP KEUKENINRICHTING b.g.g. 04782-542 Al vrij jong had hij de gedachte >m, als hij eenmaal arts zou zijn, ze- ier enkele jaren te gaan werken on- ier de allerarmsten. Hij volgde in Ie jaren 1981 tot 1988 de opleiding lan de Rijksuniversiteit in zijn voonplaats Maastricht. De gedachte im zich in te zetten in een ontwik- ffilingsland werd nog versterkt oen hij in 1984 enkele maanden nocht werken in Zaïre, de vroegere lelgische Congo. Daar werd beves- igd, dat zijn ideaal zeker was. De laar in een hospitaal opgedane in trokken versterkte alleen maar, lat hij zich zeker zou gaan inzetten n de ontwikkelingslanden, maar laarvoor moest eerst de studie wor- len afgemaakt. Tben in december 1987 een iproep kwam van de Katholieke Jniversiteit van Nymegen om issistent-artsen voor Iesbotho, een dein koninkrijk in Zuid Afrika, solliciteerde hij om daar een soort S| stage in dat regeringsziekenhuis te gaan lopen. Die stage duurde tot mei 1989 waarna hy terugkeerde naar zijn geboorteplaats Maastricht om zijn studie af te maken. Na het behalen van zijn doktersbull werd hij aangenomen als assistent bij het maatschap Chirurgen van het Venrayse ziekenhuis om ervaring op te doen. Dat betekende ook, dat Tnij de kans kreeg zich op ander vakgebieden te bekwamen. Als as sistent draaide hij mee bij het maat schap van de Internisten en i| Gynaecologen. Hy bleef tot 1 mei f )9l verbonden aan het Venrayse ekenhuis, omdat reeds vaststond flat hy zou worden uitgezonden. IP Hij kreeg vriendschap met een in Zuid Afrika wonende jongedame die in Nederland studeerde voor maatschappelijk werkster, met de bedoeling Peter Schrooders, na het behalen van haar diploma, even eens naar Transkei te volgen. Ze kon wegens de moeilijkheden met de Nederlandse taal haar studie hier niet afmaken, maar de vriend schap is gebleven. m Tben de Stichting Canzibe Steun- "fonds een oproep deed voor artsen voor het regeringsziekenhuis van Transkei, meldde hij zich spontaan. Dit ziekenhuis heeft 200 bedden, maar deze zijn steeds voor 200% be zet. Dat wil zeggen dat op iedere me; ter zieken liggen. Transkei is een Zuidafrikaans thuisland, dat sinds enkele jaren onafhankelijk is en waar het ook rustig is. Politiek ge weld is daar niet, maar wel vele tekorten, met name op medisch ge bied. Dr. Schrooders krijgt de aan stelling als arts in dienst van de regering en heeft de opdracht in het ziekenhuis alles wat binnen komt te behandelen met twee art sen uit Oeganda en Ghana. Wat niet te behandelen is wordt doorverwe zen naar het op 50 kilometer gele gen grotere ziekenhuis. Peter Schrooders wil zich vanaf de eerste dag er voor inzetten, dat de polikli nieken in de binnenlanden draai ende blijven en daarvoor zal hij veel voorlichting geven. Al is de voertaal Engels, veel zal er gesproken moe ten worden in de zg 'kliktaal' welke zeer moeilijk is te leren en vergele ken kan worden voor de Hollanders met het Fries of het Zuidlimburgs. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat de grootouders van zijn vriendin geboren en getogen zijn in Transkei. Veel stelt de jonge regeringsarts zich voor van dat ont wikkelingswerk in dat ziekenhuis en met veel vreugde zal hij op 20 juni op Schiphol in het vliegtuig stappen naar het voor hem niet on bekende Transkei. Toen bekend was dat hij ills arts naar Zuid Afrika zou vertrekken en hij als invaller wel eens meespeelde in de joekskapel 'Van Hure Zegge', heeft die groep zich met de opening van het winkelcentrum De Bleek ingezet om een kollekte te houden voor Peter Schrooders. Jammer genoeg werkte het weer (en de pu bliciteit) niet mee. Het gynaecolo- genmaaschap van het St. Elisabeth Ziekenhuis heeft Peter niet alleen een handdruk gegeven bij zijn ver trek maar ook een cheque van ƒ500,-. In Venray heeft zich inmid dels een thuisfront gevormd, dat dokter Schrooders via de Stichting Canzibe Steunfonds financieel zal steunen. Het gironummer van die stichting is: Cancibi Steunfonds, gi ro 3400240 Apeldoorn. Als dokter Schrooders over 2 jaar weer even naar Venray zal terugke ren, zal hij zijn ervaringen aan on ze lezers vertellen. Dan weten zij ook dat hun geld goed besteed werd. In ieder geval heeft dr. Schrooders, die door zijn uitzen ding naar Transkei vrijstelling van dienstplicht heeft gekregen, op ons een goede indruk gemaakt, want hij straalde van enthousiasme om te beginnen aan wat hij zich als zijn ideaal heeft gesteld. Slaapkamer in brand De familie Van D. was buiten haar woning aan de Sanshofstraat, toen ze er op werd geattendeerd, dat er rook uit de kinderslaapkamer kwam. Men heeft nog getracht met hulp van buurtbewoners de brand te blussen, maar dat lukte niet. Door de snelle komst van de brand weer kon uitbreiding worden voor komen. De kinderslaapkamer brandde geheel uit terwijl de wo ning veel rook-, roet- en waterscha de opliep. Dankzij de medewerking van Sal- vace (de hulpverlening van de samenwerkende brandverzekerin gen) kon het gezin elders worden ondergebracht, terwijl andere hulp verleningsinstanties zich met het schoonmaken van de woning bezig hielden. Als vermoedelijke oorzaak wordt gedacht aan kortsluiting in de kinderkamer, waar o.a. een spel computer, elektrische speeltoestel len en radio's stonden. Hoe groot de schade is kon ons niet worden me degedeeld. Op 12 en 13 juni a.s. zullen de 150 leerlingen van basisschool De Hommel Venray, in het gemeen schapshuis in Oostrum drie voor stellingen van hun musical 'Het Doolhofhuis' geven. Drie weken lang hebben zij dan keihard gerepe teerd om ouders en andere speciale gasten van een daverende voorstel ling te laten genieten. De kinderen hebben zelf ideeën voor het verhaal aangedragen en al spelend zelf de teksten gemaakt Jos van Eyck, mu- ziekconsulent van de gemeente Venray heeft de leiding van het projekt. Ongeveer 40 ouders helpen bij de bouw van dekors, het maken van de kleding en het grimeren of ze ver zorgen licht en geluid. Enkele ouders maken van de repetities en uitvoeringen foto's en een vi deofilm. VERHAAL Over de inhoud van de musical zyn de kinderen zeer zwijgzaam. De ouders mogen er niets van we ten, des te groter is de verrassing. Er mogen ook alleen maar ouders helpen die hun mond goed dicht kunnen houden. Toch zijn er enke le vage geruchten opgedoken over een vliegtuig dat het niet zo goed doet als je zou verwachten. En er schijnt een belangrijke rol wegge legd voor een klein meisje en voor een vader die prachtig kan vertel len. De titel 'Het Doolhofhuis' wijst in de richting van iets heel engs. Er zijn bovendien kinderen van De Hommel gesignaleerd die steeds maar 'Dikkertje Dap' lopen te flui ten en met name kleuters schijnen hun ouders het hoofd gek te zeuren om 'spekkies'. En steeds weer duikt de naam 'Juffrouw Bontekoe' op. GASTEN Niet alleen de ouders worden uit genodigd naar 'Het Doolhofhuis' te komen. Er gaan ook uitnodigingen naar de basisscholen waarmee De Hommel nauw samenwerkt, naar de Mariaschool Oostrum en naar scholen van voortgezet onderwijs. Die mogen elk 10 leerlingen sturen om te komen zien wat de kinderen van De Hommel aan spannends hebben bedacht. Van de scholen uit Merselo en Heide komen alle kinde ren naar de voorstellingen van De Hommel. De bejaarde mensen van Oostrum krijgen ook een uitnodi ging. Het affiche voor de voorstel ling is door de kinderen zelf getekend en gekleurd. Y&n het affi che wordt een ansichtkaart ge maakt die ook als uitnodiging kan worden verstuurd. UNIEK Voor Jos van Eyck is het dit jaar de vierde musical die hy samen met kinderen van een Venrayse ba sisschool voorbereid en uitvoert. En sinds 1985 zal het zo ongeveer de 33ste zijn. Maar, zegt hy: 'Het is uniek als je als muziekconsulent vier weken achter elkaar met de kinderen van dezelfde school aan het werk kunt zyn. En unieker is nog: iedere groep kinderen maakt een heel eigen verhaal, kiest weer andere melodieën, bedenkt andere kleding. Dus ook al zou ik honderd musicals per jaar met kinderen ma ken, iedere musical is uniek. En voor de ouders is het heerlyk om hun kinderen op een toneeltje in de weer te zien. Enerzyds herken nen ze veel in het spel van hun kind, maar alle kinderen weten hun ouders pok te verrassen, laten dingen zien die hun ouders niet achter ze gezocht hadden. Da's heel mooi werk!' UITVOERINGEN De eerste uitvoering geven de kin deren van De Hommel op woensdag 12 juni om 11.30 uur. Op donderdag 13 juni is de eerste voorstelling 's morgens om 10.30 uur en de tweede om 19.30 uur. Plaats van op voering is het gemeenschapshuis in Oostrum. Inlichtingen geeft me neer Johannes, Pr. Chr. Basisschool De Hommel, Oostsingel 39, Venray, tel. 04780-84400 (telefoon alleen na schooltijd, want tydens schooltijd heeft iedereen het veel te druk!). Kinderen van De Hommel tijdens een van de talrijke repetities die aan de uitvoering voorafgaan; spontaal spelen en veel impro viseren Voor keramiek in steengoed en porcelein, gedraaid op de schijf en met de hand gevormd. Voor een exclusief relatiegeschenk. Voor een kado met allure. Voor verfraaiing van uw kantoor. Voor decoratie van uw woonomgeving. Onze keramiek is een eigen en eigentijdse variatie op de klassieke Oosterse keramiek in vormgeving en glazuren. In onze showroom vindt u een goed overzicht van onze kollektie. De Hulst 12, (zijstraat Henry Dunant- straat, nabij N.S. station) Venray/Oostrum, Tel.: 04780-89245 Geopend van dinsdag t.m. zaterdag van 10.00-12.00 en van 13.00-18.00 uur en op koopavond, vrijdagavond. De Wetteling Donderdag: Manual 17.30-21.00 Rooyse VK 20.00-23.30 Vrydag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 Drukshop-Bonte Koe 19.30-20.30 Trepke-Ven rode 20.30-21.30 Venray-Huukske 21.30-22.30 Rooy-SVCB •22.30-23.30 Zaterdag: Derks 19.00-20.00 Ven rode 20.00-22.00 Zondag: Avondvierdaagse 15.00-20.00 Sportief 20.00-21.00 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 Veronica-Venray 1 20.30-21.30 Trepke-Huukske 1 21.30-22.30 Café Noir-SVCB 1 22.30-23.30 Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badmintonclub 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 De Schuivers 19.30-21.30 KNVB 22.30-23.30 Aan de Hogeschool Heerlen afde ling Hoger Gezondheidszorg Onder wijs is als Logopedist geslaagd: Saskia Truyen, Tuinstraat 16 te Venray. Dublin: culturele hoofdstad van Europ 1991 In het kader van de keuze van Du blin als centrale stad op het gebied van kunst en cultuur in 1991, is er in de Openbare Bibliotheek Venray een tentoonstelling gemaakt Het betreft hier een tiental Dublinse schrijvers: Samuel Becket Brendan Behan, James Joyce, Iris Murdoch. Flann O'Brien. G. Bernard Shaw, Jo nathan Swift John, M. Synge. Oscar Wilde, William B. Yeats. U vindt de 'schryvers ran de maand' links van het inlichtingen bureau volwassenen. Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Juni: t/m 16: West Side Story, Den Haag t/m 13: Footsbam Theatre A Mid summer Nights Dream, Am sterdam t/m 27-10: Les Miserables, Am sterdam 8: Kassav, Rotterdam 8: Hardrockconcert Zwolle 8-9: World Volleyball League, Apeldoorn 9: Jomanda, Borne 14: The Wailers, Tilburg 15: Zomerfestival, Oosterbeek 16: Johnny Guitar Watson, Rot terdam 17: The Band, Tilburg 21 en 30: Jomanda, Amsterdam, Kerkrade 23: Jomanda, Roosendaal 25 t/m 30: Phantom of the Opera, Den Haag Juli: 3: George Clinton, Tilburg 16 t/m 18: Staatscircus van Mos kou, Assen 30 t/m 2-8: Christina Deutekom Master Classes. Den Haag Harrie deed dan wel niet mee met organiseren, tenslotte had hij geen lustrum te vieren, maar hij gaf met alle plezier vergunningen, toestemmingen, medewerking en al het andere wat de lustrumvier- ders nodig dachten te hebben. Zij hadden grootse plannen: op 9 juni komt er een feesttent op de Grote Markt. Vaste gasten van 't Upke, want zo heette het bruine café van uitbaatster Rien, kunnen daar gezellig klinken op 't Upke en op Octet Nog. Voor het maken van de stemmingsmuziek is de Basementband gevraagd, terwijl de joekskapel Moj Zat, waarin Rien's Ben meespeelt, voor enkele muzikale happenings zorg draagt. De organisatoren vrezen, dat andere joekskapellen zich niet onbetuigd zullen laten. 'We zien wel wat zich aandient', aldus het feestcomité. Dansschool Janssen komt een aantal demonstraties geven, oud- Venraynaar Johan van Krey speelt op zijn trekharmonica, Octet Nog zelf zingt zeer close barbershop-liederen en Der Frans en Der Jozef zingen hun Duitse drinkliederen. 'Het wordt een te gekke dag', riepen de mannen van Octet Nog bij het lezen van het door henzelf geschreven grote nieuws. Rien knikte beamend, maar dacht meteen aan haar rechterhand, die deze dag zeer veel te lijden zal hebben van het schudden, knijpen, geven, rei ken en drukken. 'Maar kom, niet kniezen. We drinken er samen een op', riep ze vrolijk, knipogend naar de striptekenaar. (slot) Noot: In deze strip zitten per ongeluk louter bestaande personen. Dat lijkt toch nergens op! ergens op gaan lijken. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schreven en J. Wittgen: Dr. DINGEMANS, tel. 89217 tijdens spreekuurtijden: Stationsweg 15 Weekenddienst voor de patiënten van R Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: za: A. COENEN Ratersstraat 60, tel. 88800 zo: E. de MUINCK KEIZER Ratersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer van van dr. VSm Dongen: DR. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST YEN RAY-YSS ELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.AM. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR VERMAZEREN Blitterswijck, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 Daders autodiefstal aangehouden Na een verzoek van de ry kspolitie om uit te zien naar een in Goch gestolen auto, zagen Venrayse poli: tiemannen die auto in de buurt van Rank Xerox langs de Maasheseweg staan. By het zien van de politie reed de auto weg Tben de bestuur der zag dat de politie belangstelling voor de auto had. werd de snelheid opgevoerd. Via de SL Jozeflaan reed de auto met hoge snelheid in de richting van Holthees waar hij kon worden aangehouden. De bestuur der bleek een 28-jarige inwoner van Bergen te zyn en de mede-inzit tende een 23-jarige inwoner van Siebengewald. Zij werden naar het politiebureau in Venray overge bracht en tijdens het verhoor be kenden zy de diefstal te hebben gepleegd. In samenwerking met de rijkspolitie van Bergen zal worden onderzocht of het tweetal nog meer autodiefstallen op hun geweten heeft. In afwachting daarvan genie ten zy gastvrijheid in het Venrayse politiebureau. Diefstal autoradio Uit een auto. geparkeerd aan het Bergkwartier, werd ten nadele van een inwoner de autoradio ont vreemd. Toegang tot de auto was verkregen met een valse sleutel want sporen van braak werden niet gevonden. Met hoge snelheid Volgens getuigen reed een perso nenauto bestuurd door een 26- Jarige inwoner op de Boterbloem erg snel. De bestuurder kon zyn auto niet in de juiste koers houden en botste tegen een andere perso nenauto. Bij de botsing bleef het b(j materiële schade, maar de politie ontdekte dat de bestuurder te diep in het bekende glaasje had geke ken. H(j kreeg een ry verbod ran 5 uur opgelegd en de mededeling dat proces-verbaal wegens het ryden onder invloed zal worden op gemaakt.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3