DA-standpunt bepalend voor Noord-tangent DeSpaar- Optimaalhypotheek Kunstwerk-keuze zwem- en rekreatiecentrum niet eenvoudig Extra lage rente Rabobank Judo Vereniging Venray suksesvol in Zweden AVerk aan de winkel! en er valt wat te beleven Meer bank voor je geld Enthousiaste leerling slager m/v WD organiseerde geslaagde diskussie-avond: LW-bedrijven huren JAKO-pand ss Invalidenopstap op NS-station Slagerij Henk Drabbels Pajl EN MAAS Donderdag 16 mei - Pagina 5 Jk Noord-tangent, de oost-west- ^*inding die de Stationsweg met ngeweg zou moeten gaan ver- jn, leeft in Venray. De diskus- vond die de WD organiseerde dit onderwerp, werd afgelopen ndagavond zeer druk bezocht imer- en veelal tegenstanders van aPte Noord-tangent op de lokatie nu nog het Kerkpad ligt wa- iyeengekomen om de verschil- standpunten te aanhoren en ier wat over te zeggen. INLEIDING avond werd ingeleid door vier rs, die elk vanuit een ander itspunt het motto 'Bepaalt de Sipd-tangent of het Stadspark het ^®*-"nplan'. -80-Ar. Ruyten, landschapsarchi- beet de spits af en bekeek het erwerp vanuit de leefbaarheid. ms van mening dat een stads- i tussen het gemeentehuis en Grote Kerk een cultuurhistori- e en landschappelijke meer- rde voor Venray zou betekenen mensen die in het centrum, len, werken of het bezoeken, ty mag de unieke kans die er niet voorbij laten gaan', r. Van de Ven, fraktievoorzitter het CDA, sprak niet namens party maar namens politiek ty. Hij legde uit hoe de besluit- ig rondom een stadspark of [oord-tangent eruit ziet en hoe id van zaken was. Volgens zal de politiek voor een groot leem staan om een goede afwe- te maken van wat wel en wat kan. Overhaast beslissen moet ms hem voorkomen worden, komen nu te vaak elementen waar we in de politiek in het len rekening hadden moeten tn'. muit cultuurhistorisch stand- t het dhr. Den Brok zich van beste kant zien om het Kerk- i het Schellepoortje en het kruis e kloostermuur voor de toe- te bewaren. 'Na de oorlog jen we in Venray datgene wat forlog heeft overleefd, stelselma- NLW-bedrijven worden de jwe huurders van het JAKO- aan de Smakterweg. Dit pand sinds het faillissement van in augustus twee jaar gele- nog steeds leeg. de huur wil de NLW zijn be- m voor de toekomst veilig stel- De NLW-bedryven voorzien Iers een groei met 100 werkne- Deze kunnen niet in het nieuwe, bedrijfspand on- ibracht worden. Het JAKO- dat langs de NLW-bedrijven vormt een unieke lokatie om liding van de NLW-bedrijven Jïlijk te maken, zonder dat de se bedrijfstakken versnipperd en in Venray en omgeving. tig afgebroken. Wat rest is de Latijn se School, de Grote Kerk en het Kerkpad. Er is bijna niets meer om af te breken'. Trots het hij daarop weten dat hy in zijn standpunt werd gesteund door 4.600 andere oudfVenrayers). Dhr. Kroon tenslotte, bestuurslid van de VZO, en op het laatste mo ment ingevallen voor dhr. Verlin den, het weten persoonlijk geen tegenstander te zyn van een stads park, maar dat hij de lokatiekeuze van dat stadspark niet zag zitten: te klein, te moeilijk toegankelyk èn hij verwachtte niet dat mensen, na dat ze hun boodschappen in de auto hadden geladen, nog even te rug zouden komen om in het park te vertoeven. Tten aanzien van de Noord- tangent liet hij weten dit een prima afronding van de centrumring te vinden. 'De verkeerssituatie is nu niet ideaal en de problemen wor den alleen maar groter'. REAKTIES Dhr. Kateman was in de 70-er ja ren uit Venray vertrokken. 'Toen praatte men al over de Noord tangent. Nu kom ik terug in Venray wonen en ze praten er nog steeds over. Wat 'n vooruitgang!' Dhr. Kate man noemde het stadspark een po sitief aspekt in de diskussie rondom het centrum. Hy noemde een noordelijke verbindingsweg noodzakelyk maar zag die meer tussen de Gasstraat en Jerusalem, via het terrein van het St. Jozef klooster naar de Langeweg gaan. Dhr. Ruyten vond dit een mogelijk heid, dhr. Den Brok niet. Als er dan een Noord-tangent moet komen, dan over de Gasstraat. Dhr. Kroon vond dit een alternatief dat het be kijken waard was. Dhr. Van de Ven vond het aspekt 'waar?', een van de overwegingen die de gemeenteraad moet maken, naast die van 'urgen tie' en 'omvang'. Dhr. J. Verheijen liet weten dat hij van de politiek geen hoge pet op had. Hij vond het vreemd dat het CDA, een christelijke partij, dit ka tholiek cultuurgoed weg wil smij ten. Verder had hij bezwaren tegen de gedachte van ondernemers dat klanten bij wijze van spreken de auto op de stoep moeten kunnen parkeren. 'Ergens anders, in Eind hoven of Helmond moetje 10 minu ten lopen voor je bij de winkels bent. Voor het oog gaat het daar goed met de winkeliers. Dan moet dat in Venray toch ook kunnen. Misschien lopen we wel kans dat straks niemand meer in Venray gaat winkelen, omdat het te ouder wets is: je kunt er nog op de stoep parkeren...' Dhr. Van de Ven liet weten dat het CDA nog niet lclaai; is met de me ningsvorming rondom de Noord tangent. Hij werd daar op wonder baarlijke wijze bij ondersteund door dhr. Den Brok: 'Er mag niet ge zegd worden dat het CDA voor een Noord-tangent is, daar geloof ik niet in...' Dhr. Van de Ven werd vervolgens gevraagd wat zijn persoonlijke me ning over een Noord-tangent is. Dhr. Van de Ven liet hierop weten dat hy nog volop met het afwe gingsproces bezig is. Op dit mo ment kon en wilde hy zijn standpunt inzake dit onderwerp nog niet bekend maken. REFERENDUM Het idee om in deze delicate kwestie een referendum te houden vond bij dhr. Den Brok veel bijval, maar dhr. Van de Ven zag dit niet zo zitten. 'Hiermee wordt voorbijge gaan aan de taak van de gemeente raad. Bovendien speelt dan de vraag wanneer men wel en wan neer men geen referendum moet houden'. De politieke diskussie die in het najaar rondom het stadspark en de Noord-tangent zal plaatsvinden, zal in ieder geval in grote mate door het CDA beïnvloed worden. Niet al leen omdat deze partij de grootste is maar omdat alle andere politieke partijen al hebben laten ventileren dat men een Noord-tangent niet ziet zitten. De avond werd met een mini- referendum afgesloten. Daarin werd gevraagd aan iedereen, die voor een Noord-tangent ter hoogte van het Kerkpad is, om te gaan staan.. Opvallend was dat alle aan wezige CDA-raadsleden bleven zitten... Nog voor de zomer zal er op het NS-station Oostrum een invaliden- opstap gerealiseerd worden. Dit heeft de NS aan de gemeente Ven ray laten weten. De Algemene Hulp Dienst Venray is door de gemeente benaderd om hulp te verlenen by het opstappen van invaliden in de trein. Deze organisatie heeft daar positief op gereageerd. Het ontbreken van een invaliden- opstap is al jaren een doorn in het oog van de Venrayse invaliden en de gezondheidsinstellingen. Ven rayse rolstoelgebruikers moesten, als ze een treinreis wilden maken, eerst naar Venlo of Nijmegen. De gemeente Venray trok onlangs opnieuw by de NS aan de bel, toen een treinreis van 4 bewoners van Beukenrode op het perron van het station in Oostrum strandde. Om dat het NS-station door slechts een persoon wordt bemand, is de Alge mene Hulp Dienst Venray gevraagd om behulpzaam te zijn bij het in en uit de trein rijden van de rolstoelge bruikers. Fietsendiefstal opgelost Zondag werd ten nadele van een 13-jarige jongen zijn fiets gestolen. Maandagmorgen zag die jongen een 18-jarige plaatsgenoot met zijn fiets een lokaliteit binnen gaan en hij waarschuwde de politie. De politie hield de 18-jarige aan en bracht hem over naar het politiebureau. Hij bekende de diefstal en kon, na dat proces-verbaal was opgemaakt, huiswaarts keren. De fiets is weer aan de rechtmatige eigenaar ter hand gesteld. Afgelopen Hemelvaart-weekend is weer bijzonder suksesvol geweest voor onze vereniging. Onze judo-top heeft namely k deelgenomen aan een internationaal sterk bezet toer nooi te Lund in Zweden. Op deze trip wisten we op 3 fronten te sco ren: 7 van de 9 judoka's vielen in de prijzen; de deelname aan een groots trainingskamp en een goede public relation voor ons 'eigen' toer nooi. Voor de judoka's verliep het toernooi als volgt: In zyn eerste party verloor Ibm v. Stokkem (klasse -35kg) volkomen onnodig van een Hongaarse tegen stander door zich zelf wat knullig in een houdgreep te manoeuvre ren. Dit kadootje liet de Hongaar zich niet ontnemen. Helaas kon Tom door het gehanteerde systeem niet meer in de finale komen. Al zyn overige partyen wist hy met overmacht, volle punten dus, te winnen. Dit resulteerde in een mooie 3e plaats. Met een yugo en een ippon had Jeroen v. Stokkem (-60kg) zijn eer ste twee partyen kunnen winnen, voordat hy in de 3e partij zyn meerdere moest erkennen. Helaas betekende dit voor Jeroen het einde van het toernooi. Voor een plaats in de finale (-55kg) moesten er 4 wedstrijden gewonnen worden. De eerste drie kon Robert Wijnhoven winnen. Al leen die belangrijke 4e party was het bekende struikelblok, deels j 'T Blijft maar druk bij Slagerij Henk Drabbels. Niet dat we daarover klagen, maar met een paar handen méér zou het wat leuker zijn. Vandaar dat we op zoek zijn naar een Leeftijd ca. 17 18 jaar. Er heerst een uitstekende werksfeer in de zaak. We werken volambachtelijk, op hoog kwaliteitsniveau. Uitstekende perspektieven voor volledige opleiding. Om de 4 weken een hele vrije zaterdag! Zin in een inspirerende job? Pak de telefoon, dan maken we even een afspraak, waarin we de rest uitvoerig zullen toelichten. We zien uit naar jé reaktie. Stationsweg 145 5802 AA Venray Telefoon 04780-81326 Na 18.00 uur: telefoon 04780-12506 door pech, deels door nervositeit. Jammer voor Robert, maar gezien de bezetting mag een 5e plaats toch zeker ook suksesvol genoemd worden. Ronald Bonants (-40kg) verloor zijn 2e partij, om vervolgens in de herkansing alle overige partijen te winnen. Voor hem was toen een 3.e plaats het maximale wat er viel te bereiken. In de klasse meisjes -30kg stre den 2 van onze judoka's. Zowel Wen dy Bonants als Joyce Hendriks werden eerste in hun poule en na men zodoende deel aan de kruisfi nales. Wendy wist met een ippon haar party te winnen. Joyce kwam, met een leeftijdsverschil van 3 jaar in haar nadeel, duidelijk tekort bij haar tegenstander. De finale was echter in Venray's voordeel, want met een vol punt schreef Wendy de ze party op haar naam. Met een eer ste en derde plaats zaten 'onze meiden' dus duidelijk goed. Bij de A-senioren waren onze he ren ook bijzonder suksesvol; 3 ju doka's wisten 5 prijzen in de wacht te slepen. In de klasse -65kg wer den we vertegenwoordigd door Ron- ny Smits. In deze klasse was Ronny superieur met zijn judo, echter zijn trainingsachterstand werd zijn Wa terloo. Een mooie 3e plaats is er ze ker een die bijgeschreven mag worden. Niets leek Twan v. Bussel (-78kg) ,te weerhouden van een eerste plaats. Op weg naar de finale wist hij alle partijen overtuigend te win nen. In de finale stond hij zelfs voor met een yugo en een wa-zari (half punt). Echter er is ook nog zoiets al een laatste sekonde. En jawel, daar waar niemand het meer verwachtte verslapte Twan's koncentratie even, en hij verloor de partij met een vol punt zodat hy genoegen moest ne men met het zilver. Zilver was er ook voor Eric Cup (-86kg). 'Bijzonder sterk judo' noemde coach Adri v. Stokkem de prestaties van Eric. Hij wist in deze sterk bezette klasse met o.a. 3 ip- pons de finale te bereiken. Helaas was een eerste plaats voor Eric on bereikbaar, daar hij het moest op nemen tegen de nationaal kampioen van Zweden. Voor de titel in de open klasse 86kg werd gestreden in twee pou les waar Eric Cip en Twan v. Bussel zich beiden plaatsten voor de kruis finales. In de eerste kruisfinale moest Twan het opnemen tegen de reeds eerder genoemde Zweed. Ook Twan moest zyn meerdere in hem erkennen en nam toch verdienste lijk de derde plaats voor zijn reke ning. Zo kon Eric Cip het na de gewonnen 2e kruisfinale weer op nemen tegen de Zweedse Grizzly. Onomstatelijk maakte de Zweed we derom duidelijk wie er de lakens uitdeelde, en Eric kon toch uiterst tevreden plaatsnemen op de op een na hoogste trede van het ere podium. Na het toernooi, hetgeen op vry- dag werd gehouden, was er nog een trainingskamp welk werd geleid door de Zweedse bondscoach Wolf gang Biederon. Door de grote deel name (meer dan 300 judoka's) kwam men een aantal trainers te kort. Op grond van hun prestaties werden Eric Cup en Twan v. Bussel uitgenodigd om enkele trainingen te verzorgen. Ook hier toonden bei de judoka's zich bijzonder be kwaam, en moesten zelfs overgaan tot het uitdelen van handtekenin gen aan hun jeugdige bewon deraars. Gezien de prestaties van alle judo ka's hebben we hoge verwachtin gen omtrent het presteren op ons 'eigen' internationaal toernooi op 1 en 2 juni a.s. Het college van burgemeester en wethouders, evenals de commissie culturele zaken hebben de afgelo pen weken voor een moeilijke keu ze gestaan. 'Welk kunstwerk mag de gevel van de squashhal van het nieuwe zwem- en rekreatiecentrum gaan sieren'. Burgemeester en wet houders waren zelf tot de konklusie gekomen dat ze geen kunstcritici waren om tot een verantwoorde keuze te komen en besloten daar om de architekt, dhr. B. Lerou. als deskundige te raadplegen. 'Het kunstwerk vormt immers een toe voeging aan de architektuur', aldus de burgemeester afgelopen dinsdag in een toelichting aan de commis sie culturele zaken. VIER ONTWERPEN Uit de meer dan 50 inzendingen bleef na een selektie een viertal ontwerpen van drie kunstenaars over. Dhr. Lixenberg uit Amsterdam had een ontwerp van vier 'vanen', elke vaan gesitueerd tegen een van de vier geveldelen. Mevr. Zandstra uit Amsterdam had twee ontwerpen die door de se lektie waren gekomen. Een ont werp was een opvallend lynenspel die met felle kleuren verlicht zou den worden. Het andere ontwerp was een tegeltableaux met witte, gryze en rode tegels. Het vierde ontwerp was van dhr. Den Arend. Hij liet vier roestvrijsta len buizen in verschillende richtin gen de lucht in steken, boven de zijgevel uit. SELEKTIE Ten aanzien van de kunstwerken was vooraf een aantal criteria gesteld: er moet een relatie zijn tus sen archtektuur en kunstwerk; het kunstwerk moet een meerwaarde geven aan de gevels; het kunstwerk moet iets van spanning oproepen èn het kunstwerk moet een mini maal onderhoud kennen en vanda- lisme-bestendig zyn. Aan de hand van die criteria heeft architekt Lerou de ontwerpen bekeken. Het lijnenspel van mevr. Zandstra trok hem in eerste instan tie wel aan. met de felle kleuren maar ging als eerste vervelen. Bo vendien is volgens dhr. Lerou de re latie architektuur-kunstwerk zoek. 'Het had net zo goed op een vlakke wand ontworpen kunnen zyn. Hetzelfde ondervond hy by de va nen van dhr. Lixenberg. Behalve dat hier de relatie zoek is met de ar chitektuur, ervoer dhr. Lerou het ontwerp als niet mooi en niet spannend. Het tegeltableaux van mevr. Zandstra voldeed wèl aan de crite ria 'maar het ontwerp is te braaf, meent dhr. Lerou. 'Er gebeurt eigenlijk te weinig en er zal zeker geen bus 'buitenlanders' voor naar Venray komen'. 'Het ontwerp van dhr. Den Arend suggereert iets nieuws, iets span nends. Dit doet recht aan het ge bouw', meen dhr. Lerou, ai had hy ook hier enige kanttekeningen by. Hierover is de architekt 'met de kunstenaar in overleg getreden, maar dhr. Lerou liet weten dat als de kunstenaar vond dat het zo moest blijven, dat het ook zo zou blijven. 'Ik heb alleen het idee dat er iets meer van te maken is'. Dhr. Lerou heeft het college van b. en w. dan ook geadviseerd om voor dit kunstwerk te kiezen. STANDPUNT Het college van b. en w. heeft het advies van de architekt overgeno men en stelde aan de commissie voor om eveneens voor het ontweip van dhr. Den Arend te kiezen. Ook de commissie ervoer nu dat het kiezen voor een bepaald ont werp, aan de hand van de gestelde criteria niet eenvoudig was. Per soonlijke meningen over wat mooi en wat niet mooi is speelden in de diskussie een grote rol. Dhr. Broeksteeg sprak zich uit voor de Op de voorgrond het ontwerp van dhr. Den Arend, dat de voorkeur kreeg voor onder andere het lij nenspel van mem: Zandsta, dat op de achtergrond staat 'vanen' van dhr. LLxenberg terwijl ook het lijnenspel van mevr. Zandstra bij enkele commissiele den aansloeg. 'Dat blijf je straks zien, die metalen pijpen vallen straks niet meer op'. Dhr. Den Brok kon zich helemaal in de gedachten van dhr. Broek- steeg verplaatsen. 'We moeten dit bekijken door de ogen van de gewo ne mensen. Het moet niet iets zyn wat kunstkenners trekt, maar zwemmers'. Dhr. Lerou verdedigde zijn keus door de commissieleden duidelijk te stellen dat de kleurrijke ontwer pen hem in eerste instantie aok ge trokken hadden maar dat die als eerste waren vervallen. De commissie kon zich uiteinde lijk toch verenigen met de keuze van de architekt. Op 22 mei zal de welstandscom missie nog een oordeel over het kunstwerk geven, waarna de pro vincie het ontwerp nog moet goed keuren. Inwoner kreeg veel processen-verbaal Het rygedrag van een bestuurder van een personenauto was aanlei ding voor de politie om een onder zoek in te stellen. De bestuurder, een 34-jarige inwoner, had zoveel al- kohol genuttigd dat hem een rijver bod van 6 uur werd opgelegd èn de aanzegging dat proces-verbaal inza ke het rijden onder invloed zal wor den opgemaakt De politie ontdekte verder dat de auto niet APK-ge- keurd was, niet verzekerd was en niet over een geldig Deel III be schikte. EIGENDOMSBEWIJS VELPERPLEIN ARNHEM Hypotheekbedrag <130000 Looptijd 30 jaar Bruto inkomen <45 000 Alleenverdiener man Leeftijd 30 jaar Voordeliger «anaf jaar 3 totaal netto voordeel Spaar-OptimaaUtypotheefc f 32.000 EIGENDOMSBEWIJS HEERESTRAAT GRONINGEN Hypotheekbedrag I 210 000 Looptijd 30 jaar Bruto inkomen <70 000 Alleenverdiener man Leeftijd 40 jaar De SpaarOpumaamypoinee leken met onze Annuiictenh Voordeliger vanaf iaat t »arg«- potheak totaal netto «oordeel Spaar-Opbraaaftypotheeti f 58.500 Bel voor een afspraak.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5