RIOOL SERVICE RAEDTS Peter Haans, een halve eeuw Zonnekanters Raadsvergadering gemeente Meerlo-Wanssum Rabobank Jongeren hebben behoefte aan eigen bankdiensten DE UITERSTE POGING KNALGEKKE EVENEMENTENSTRIP (1) AGENDA aslek zorgde oor overlast verkeer Nieuw! De Rabo Jongeren Rekening met gratis kado's. Meer bank voor je geld Openbare bibliotheek Venraynaar Distrikskampioen Historische Geweren Pinksterrit Venray Paa' II EN MAAS Donderdag 16 mei - Pagina 3 ndag omstreeks kwart voor j was een 41-jarige werknemer Nymegen bezig met het aan- van een afsluitdop van een aan de Maasheseweg, ter van Inalfa. Waarschijnlijk de druk te hoog en lukte het de afsluitdop te plaatsen waar- het gas met geweld uit de spoot. De werknemer gewond en moest naar het zie- worden overgebracht. Na hon hij weer naar huis. er ontploffingsgevaar aan was werd het verkeer in de stilgelegd totdat personeel de had aangebracht. Het moest ongeveer een half stilgelegd, c.q. worden via de Smakterweg. Inbraak in berging werd ingebroken in een ber- achter een woning aan het in Merselo. Ontvreemd compressor ter waarde van 500.-. 36 Mgr. Hanssenstraat 57 5807 BB Oostrum-Venray Tel. 04780-81469/82274 Op 25 mei a.s. zal in Geldróp de Venrayse/Brabantse troubadour Pe ter Haans het feit herdenken dat hij 50 jaar geleden mede-oprichter was van het nog steeds onder zyn lei ding staande cabaret-revue gezel schap 'De Brabantse Zonnekanters'. De huidige leden en vele oud leden zullen hem tijdens een groots opgezet feest ook huldigen met zijn meer dan 50-jarige toneelloopbaan. In de dertiger jaren speelde hij als hobbyist vele toneelrollen bij 'de Jonge Werkman', destijds een jon- In de vorige week maandagavond houden raadsvergadering van de meente Meerlo-Wanssum werden volgende besluiten genomen. )e vaststelling van het bestem- tlngsplan Kern-Wanssum '89, ging iet met een hamerslag. De ver- hillende frakties wilden duide- kheid hebben. In 1989 is de nzet gemaakt voor een nieuw stemmingsplan maar de proce- ire kon niet eerder worden afge- ind. Omdat in verband met de rkeersintensiteit op de nrayseweg-B rugstraat de wet ge- idshinder van toepassing is. Dat ieft tot gevolg gehad dat bij Gede- iteerde Staten een verzoek is in dien d tot vaststelling van hogere enswaarden. Als er nu binnen e zonering gebouwd zal worden, m llen de woningen aan de norm n 55 dBA moeten voldoen. Voor woningen die onder die grens Jen zal, als er geld van het Rijk beschikking wordt gesteld, die piolatie moeten worden aange- ^^facht. Dat is een zaak van het Rijk. Legalisatie van drie bedrijven nnen die kern vond ook de raad in goede zaak. De raadsleden wa in van mening dat die bedrijven, ggend aan de Venrayseweg en de istbaan, passen in dat bestem- ingsplan. MONUMENTENVERORDENING De raad was het er mee eens dat gemeente als onderdeel van de leuwe Monumentenwet een mo- umentenverordening konform et voorstel van de Vereniging van ederlandse Gemeenten vaststelt de gemeente zijn 17 panden die len onder de rijksmonumenten, r de raad kan ook een gemeen- ike lijst van monumenten vast en aangeven welke •numenten de gemeenteraad wil louden. Dat kunnen er meer |n dan die, die op de rijksmonu- )8#ientenlijst vermeld staan. 39( Omdat de gemeente niet de des- 381 undigheid in huis heeft om de 38f laarde van en de instandhouding )8( an die monumenten, is er een bu- 181 au in oprichting waar Limburgse 38i aneenten terecht kunnen. Dit bu- 81 au zal wel die deskundigheid in 281 uis hebben. Daarom zal straks de 387 iad een voorstel ter vaststelling 38" rijgen voorgelegd om aan dat bu- 387 eau een jaarlijkse bijdrage te beta- 391 n van 17 maal 50,-. Daarvoor kan 181 t gemeente een beroep doen op 181 bureau. 8$ Kerkelij ke monumenten vallen 378 ok onder die verordening maar it kunnen ook onderdelen van die 387 ïrken zijn, b.v. de torens. De raad vond het een goede zaak 81 Cr een ^ydrage va" ƒ13.000,- flferc* ëegeven voor het opschonen ,ocw de 'Paddestoel' nabij het *steelke in Meerlo. Er zijn geen 188 ^na^en grond vervuild 181 hebben harde zijn en gereinigd zou moeten wor den; genomen monsters wezen niet in die richting. Als dat toch zou zijn, komt het college met een nieuw voorstel en de raad zou dan moeten beslissen wat er moet ge beuren. Dat de verf van de muren van dé ambtswoning aan het 'bladderen' is wordt onderzocht. Bekeken wordt oók of de schilder aansprakelijk kan worden gesteld, want de garan tietermijn is nog niet verstreken. gerenonderdeel van de Standsorga nisatie KAB. Tijdens de oorlog richtte hy met enige Geldropnaren het operette- en revuegezelschap GSO de Zonne kanters op. Hij trad met dit gezel schap vooral op voor diverse verenigingen, vakbonden, stichtin gen en instellingen, in alle delen van het land. Peter Haans schreef voor zijn Zonnekanters vele operette- en musicalteksten. Vanaf 1950 maakte het gedeelte 'Peter Haans op z'n Brabants' een vast onderdeel uit van de vele caba retprogramma's. Ook trad hij in die tyd reeds op voor de KRO-radio. In de jaren zeventig schreef hy in zijn funktie van toneelleider Psy chiatrisch Centrum St. Servatius, Ven ray, aangepaste musical teksten t.b.v. toneelopvoeringen voor en door psychiatrische patiënten en zwakzinnigen. In de tachtiger jaren maakte hij met zijn zoon Ad Haans, twee Bra bantse LP's. Ook verschenen van zyn hand verscheidene publikaties, onder andere over regionale dialek- ten en tradities. Naast zijn Zonnekantersprogram- ma's verzorgt hij nog steeds een fol kloristisch solo-optreden. Voor dit alles wordt Peter Haans binnenkort uitgebreid lof toege zwaaid. Veel kinderen deden mee aan de moederdagaktie van tiet Winkelcentrum Venray en haalden zondagmorgen hun ontbijtpakketje op, om zo moeder te verrassen met een mooi ontbijt op bed. Met de Rabo JongerenRekening en de Jongeren- Pas leert uw kind al van jongs af aan met geld omgaan. Een rekening die met uw kind meegroeit. En op 17-jarige leeftijd wordt de Rabo Jongeren Rekening voortgezet als een Betaalrekening. Om het leren omgaan met geld extra aantrekkelijk te maken krijgt uw kind nu, bij het openen van de rekening, een leuk kado. Kom naar de Rabobank, dan vertellen wij u er alles over. Er bestaat een duidelijke behoefte aan eigen bankdiensten voor jonge ren. Diverse onderzoeken wijzen dat uit. Het begint al vlak na de ge boorte. Veel ouders 7 op de 10 maar ook grootouders openen in het eerste levensjaar een spaarreke ning voor hun (klein)kind. Vaak wordt op die rekening automatisch gespaard. Ouders en grootouders willen zo het kind een goede finan ciële start geven op het moment dat het volwassen of zelfstandig wordt. Veel ouders hechten er waarde aan dat hun kinderen leren omgaan met geld. Ze zien dat als een deel van de opvoeding. In de spaarpot van de kleintjes wordt het geld gestopt dat ze van opa en oma, ooms en tantes krij gen. Als die spaarpot vol is wordt het geld by geschreven op de spaar-1 rekening. Zitten ze eenmaal op de basisschool dan krijgen kinderen van hun ouders vaak een 'eigen' re kening. Omdat het begrip rente nauwelyks een rol speelt voor kin deren van die leeftijd, verzacht een cadeautje van de bank bij de ope ning van de rekening de 'pijn' van het afstaan van het geld. De eerste jaren kunnen de kinde ren nog niet zelf over hun tegoed beschikken. Dat gebeurt pas na de basisschool, vanaf ongeveer het 12e jaar. Veel ouders vinden dan dat het moment is aangebroken voor meer zelfstandigheid op financieel ge- vied. Zo rond het vijftiende jaar krijgen veel kinderen de beschik king over geld dat ze zelf verdienen met bijbaantjes. Ze geven dan ook meer uit. Vanaf die leeftijd krijgen jongeren dan ook de mogelijkheid om beperkt zelf via de geld automaat geld op te nemen. Vanaf het 18e jaar is er sprake van wette lijke volwassenheid en dus ook van financiële zelfstandigheid. Rabo JongerenRekening De Rabobank heeft een nieuwe rekening voor jongeren geïntrodu ceerd, die inspeelt op hun wensen en mogelijkheden. Deze Jongeren- Rekening maakt kinderen al op jonge leeftijd spelenderwijs ver trouwd met sparen en later ook met betalen. Uiteraard worden zij daar in begeleid door hun ouders. Het bijzondere van deze rekening is dat de gebruiksmogelijkheden automa tisch meegroeien met de leeftyd. Voor kinderen van 5 tot en met 11 jaar is het een handige spaarreke ning. Vanaf het 12e jaar kan er óók geld mee worden overgeschreven. Het kind kan dan zelfs maximaal ƒ25,- bij de bank opnemen. Op 17-jarige leeftijd vindt automatisch omzetting plaats naar een volwas sen Betaal- of Studenten rekening. De kinderen krijgen ook een Jon- gerenPas. Die kan vanaf het 15e jaar worden gebruik voor beperkte op names uit de geldautomaat. (advertentie) Reebok gedood Langs de Metaalweg werd een do de reebok aangetroffen. Uit de ver wondingen viel op te maken dat de reebok slachtoffer was geworden van het verkeer, maar er heeft zich niemand gemeld die betrokken is geweest bij een aanryding. Het ka daver is op de voorgeschreven wyze Het is donker in Venray. Hardstikke zakkend duuster. In het licht van de Volle Maan tekenen zich de markante contouren van de Gro te Kerk af met daaromheen wat lukraak neergeplante huizen. Schijnwerpers voor de monumenten zijn nog niet uitgevonden. Het kan ook zijn dat ze m het kader van de bezuinigingen zijn uitge schakeld. Wie zal het zeggen. Het kan ook zijn dat de PLEM een fout heeft gemaakt bij de zo veelste graafklus op de Grote Markt. Gelukkig zijn de gaten gedicht en is de markt weer gladgestreken als een biljartlaken. Alleen Wim- ke van de PLEM zoekt in een hoekje, onder een tentzeil, naar het mysterie van de met brandende lampen. In dat pikkedonker kuiert langzaam een al wat oudere heer, die ge kenmerkt wordt door de schakelketting met medaille om zijn schouders. Het is burgervader Harrie. ,,Wat een dooie boel", mompelt hij m zijn eentje, want vrouw Paula slaapt en was niet in voor deze wandeling. Als het langzaam licht is schrikt hij helemaal, want de mooie bestrating en de mooie hui zen worden aan het oog onttrokken door geparkeerd blik. Harrie kijkt rond, maar vindt nergens een stoel waar hij even kan genieten van de stilte. Burgervader Harrie recht zijn schouders. ,,Ik moet iets doen", zegt hij tegen zijn spiegelbeeld in de ruiten van bakker Pierre. ,,Ik wil hier terrassen hebben, gezelligheid, sfeer, plezier, feest, evenemen ten. Ik ga vanmorgen met de wethouders praten"!. (wordt vervolgd) Noot: (elke gelijkenis met bestaande personen is vermoedelijk per ongeluk louter toevallig). Ruimtevaartuigen in de bibliotheek De komende weken worden in de Openbare Bibliotheek zelfgemaakte 'ruimtevaartuigen' tentoongesteld. Zowel in één van de etalages als in een vitrine op de Jeugdafdeling zyn de creaties te zien die kinderen maakten rond dit thema. Deze werkstukken z(jn beschikbaar gesteld door groep 7 van basis school De Bongerd. By de vitrine is een tentoonstel ling gemaakt van lees- en studie boeken met als onderwerp: ruimtevaart Op Pinkstermaandag is de biblio theek gesloten! Open ingsty den Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Op de onlangs gehouden Distriks- kampioenschappen Historische Ge weren op 100 meter afstand, kwam onze plaatsgenoot Wim Hoeyma- kers byzonder goed voor de dag Met militair percussiegeweer scoor de hy op 100 meter afstand 85 pun ten. hetgeen hem de eerste plaats, annex kampioenstitel opleverde. Met vry percussiegeweer schoot Wim op 100 meter afstand 94 pun ten by elkaar en was aldus goed voor een 2e prys. Deze wedstryden. omvattende de provincies Noord-Brabant en Lim burg werden onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Schut ters Associatie te Herkenbosch georganiseerd door de Schietver eniging Vlodrop. Internationale kampioenschappen Op de Leusderheide nam Wim Hoeymakers deel aan de aldaar georganiseerde internationale kam pioenschappen met historische ge weren. Hier behaalde hij met vrij percussiegeweer 100 meter afstand de 3e prys met 95 punten. Het Nederlands team, waarvan Wim eveneens deel uit maakte, ging met de 2e prys naar.huis. In dit veld van vele West-Europese cracks eveneens een opmerkelyke prestatie. (ook om te lopen) Aanstaande maandag 20 mei 1991 (2e Pinksterdag) organiseert de Tour en Wielerclub Oostrum al weer voor de achtste maal een grote toertocht onder de naam 'Pinkster- rit Venray'. Er zyn die dag verschillende rou tes uitgezet met een afstand van resp. 25,40,80 en 120 kilometer. De kortere routes van ca. 25 en 40 kilo meter zijn tevens de tweede gezins fietstocht, alhoewel de deelnemers hieraan natuuriyk vry zyn een lan gere tocht te ryden. Ook zijn deze routes zeer geschikt voor wandelaars trainend voor de Kennedymars. Wandelaars voor de 40 kilometerroute kunnen vertrek ken van 7.00-8.00 uur en voor de 25 kilometer van 8.00-9.00 uur. De starttyden van de tochten die onder de vlag van de NTFU verre den worden zyn als volgt: Van 7.00-9.00 uur kan men vertrekken op de 120 kilometerroute; een uur langer, van 7.00-10.00 uur is er startgelegenheid voor de tocht van 80 km, en voor beide korte afstan den kan vertrokken worden van 9.00-13.00 uur vanaf café De Kar- klingel in Oostrum. De eindkontro- le sluit om 17.00 uur. De routes, die de deelnemers langs diverse mooie plekken van de Peel leiden zijn uitgezet met duide- lyk herkenbare bonkjes. De 25- en 40 kilometerroute leiden de deelnemers o.a. naar Overloon en Heide, waar op de kon- trolepost een terrasje is ingericht, waar versnaperingen worden aan geboden. De 80 kilometerroute voert via Rips naar Bakel, waar de eerste kontrolepost is gevestigd, en van waar de route samengaat met de 120 kilometerroute. Deze is hier gearriveerd via Wanroy (kontrole post) en Elsendorp. Beide routes ke ren via Vlieren en Helenaveen (kontrole) terug in Oostrum. Na tuuriyk worden ook hier op de diverse kontroleposten versnape ringen uitgereikt. Naar keuze kunnen de deelne mers by het volbrengen van de tocht een herinnering tegemoet zien. Voor meer informatie: Eric Classens, tel. 04784-210a Loslopende schapen In de nacht van donderdag op vry dag kreeg de politie een mel ding binnen dat in de buurt van de Deumeseweg. in de Enge Steeg, en kele schapen liepen die gevaar voor het verkeer opleverden. De politie wist de schapen in een weide te dryven en ook de eigenaar te berei ken. Die dreef de schapen weer in zijn eigen wei. Uit onderzoek bleek dat de schapenhouder geen verwyt kon worden gemaakt want de af rastering was deugdelyk. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: 18/19-5: Dr. DINGEMANS Langstraat 106, tel. 89217 20-5: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: 18/19-5: J. de VOCHT Henseniusplein 13a, tel. 81878 20-5: D. VERCAUTEREN Mereeloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Ke ijzer van van dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur *s middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrydagavond 1800 uur tot vol gende week vry dag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. PETERS, tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuurè. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R GOEDEGEBUURE Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol- genS"afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 Inbraak in de BGD Voor de tweede maal in korte tijd werd een inbraak gepleegd in de kantoren van de Bedrijfs Genees kundige Dienst aan de Merselose- weg Door vernieling van een raam werd toegang verkregen. Een bu reau werd opengebroken en het daarin aanwezige geldkistje was eveneens opengebroken. Jammer voor de dader, want de inhoud be droeg maar enkele guldens. Verder werden een fototoestel en een giro pasje ontvreemd. Inbraak personenauto Met geweld was toegang verkre gen tot de aan de Van Beurden weg geparkeerde personenauto van een 26-jarige inwoner van Ysselsteyn. Uit de auto was de fadiocassettespe- ler ontvreemd. Vernielingen Een 36-jarige inwoner deed aan gifte van vernieling aan zijn aan de Veltumse Kleffen geparkeerde per sonenauto. In de auto waren deu ken geschopt Sporen wezen dat duidelyk uit Van een aan de Kempweg gelegen restaurant was een ruit ingegooid. Vandalisme Getuigen hebben gezien hoe en kele knapen op een fiets tegen aan de Raadhuisstraat geparkeerde auto's schopten. Naast krassen werd van een auto ook de bui tenspiegel vernield. Diefstal kleding Hoe en wanneer de diefstal van dameskleding in een aan de Langstraat gelegen textielzaak heeft plaatsgevonden kon niet worden achterhaald, wel dat er voor een be drag van ƒ700.- aan dameskleding was meegenomen.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3