OUDE mmflfino mmimwino PEEL EN MAAlp PEEL EN MAAS Donderdag 16 mei - PagirL, ■EL Grote Kerk Deken C.J.It. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Paterestraat 29. tel. 82385 b.gg. 85855; kapl. L. llouben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: 11. Johannes I, paus en martelaar. 8.40 Rozenkransge bed tot intentie van de bewoners van Broek en omgeving, waarna Eu charistieviering; ouders Neeteson- Custers. 19.00 ZONDAGSDIENST Vi gilie van Pinsteren. In dit Pinkster weekend zal de meeropbrengst van de kollekte voor de Nederlandse missionarissen zijn; overl. echtpaar Hendriks-Theelen; Mechtilde Ame rica; Hein Aben (koll.): Jan Schwa- chöfer en fam. Dykmans; Nel v. Dyck-Derckx (buurt); Peter Wijn (buurt); Johan Jonkers (koll.); Jaco bus van Dyck (koll.). Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 PI. Hoogmis verzorgd door ons Dames- en Herenkoor; Hay Gerrats (koll.); Jo de Beer (koll.); Wilhelmus Hubertus Janssen; W. Broers, echt- gen. en overl. kinderen-, overl. lam. Van Osch-Hebben; Iluub Stoef (koll.); Pastoor Joos Arts; voor de di akens die zich voorbereiden op het priesterschap, speciaal voor onze kapelaan H. Houben; uit dankbaar heid bgv de 91e veijaardag van dhr. Bloemen, Gerbrandystraat 6; Tbos Zwetsloot-Buschman en overl. ouders. 11.00 H. Mis met volkszang; Mariet en Martha Goumans- Janssen; tot bijz. int.; Nel Rolïere- Rongen (koll.); Jacobus Riepe (koll.); Agnes Baeten (koll.). Maandag: 2e Pinksterdag. 8.00 Geen H. Mis. 9.30 Lat. Hgm. Pierre Pouwels, echtgen. en zoon Frans; W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; voor een behouden thuiskomst; overl. ouders Clephas-Linders en .Arno; Jac Backus (koll.). 11.00 H. Mis met volkszang; overl. oudere Truyen-Hendrix en zoon Jan; jrd. Riek Beelen-Beerkens; Nel van Dyck-Derckx (koll.); Nelia Vermeulen-van Ooi (koll.). Dinsdag: 8.40 Rozenkransgebed tot intentie van de bewoners van Spurkt en omgeving, waarna Eu charistieviering; Jac Backus. 19.00 Lsm. Johan en Willie Verhoeven. Woensdag: 8.40 Rozenkransge bed tot intentie van de bewoners van Smakterheide, waarna Eucha ristieviering; oude stichtingen. Donderdag: 8.40 Rozenkransge bed tot intentie van de bewoners van Landweert, waarna Eucha ristieviering; voor de overledenen (A.koll.). 19.00 Lsm. tot zeker inten tie; voor de wereldvrede. Vrijdag: 8.40 Rozenkransgebed tot intentie van de bewoners van het centrum, waarna Eucharistie viering; voor de vruchten der aar de. 15.15 PI. Huw.mis bruidspaar Joop Goossens en Maijan Hermans, Veltumse Kleffen 224. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Gerard Hop penbrouwers en Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Tbm Fooien en Amoud Wel- schen. Lektor: W. Bistervels. Zo: 8.00 Maikel en Maurice Brons; 9.30 Nicole Cremere eri Dominique Schreinemachers; 11.00 Jeroen Leijssen en Bart Thomassen. Lek tor: G. de Groot. Ma: 11.00 Lektor: J. Truyen. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: Zr. Jacinta. Zondag: le Pinksterdag. 9.30 Li turgieviering met koor. Voorganger: J. Korff'. Lektrice: Zr. Jacinta. Maandag: 2e Pinksterdag. 9.30 Liturgieviering met koor. Voorgan ger: J. Korff. Lektrice: Zr. Jacinta. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum (Pav. G.). Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentruih. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Constance Sny- ders en Jacoba Palm. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Overl. ouders Vranken-Geuyen (buurt); Riet Sybers-Nieuwbuurt (koll.); overl. fam. Custere-Gerrats-v. Houdt; Teng Verschuuren (buurt); fam. Philip- sen en Lemmen. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 9.00 Voor An toon en Nel Luypers-Philipsen; uit dankbaar heid en Le.v. H. Geest; jrg. Sef Drab- bels. 11.15 Gezongen door de Zangers van St. Frans; overl. moe der en fam. Theuvenet; overl. fam. Kusters-Jacobs; overl. echtp. Vercoulcn-Keijsers; Leo Creemers; jrg. Piet Jeurissen en overl. fam. 18.00 Jrg. Piet Smits. Dit weekend extra kollekte voor de Nederlandse missionarissen. Maandag: 2e Pinksterdag. 9.00 Joss v.d. Bekerom, Piet Lenssen en overl. fam.: Sjef Schaeffere. 11.15 Overl. oudere Janssen-Derks. 19.00 Geen avondmis. Dinsdag: 6e Dinsdag van de An- toniusnoveen. 8.00 Run. Arts- Janssen. 19.00 Avondmis met voor beden voor eigen en aanbevolen in tenties; Antoon Lueassen: Le.v. O.L. Vrouw v. MontserraL Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Overl. lam. Philipsen. Donderdag: 8.00 T.e.v. St. An ton i- us. 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers. Vrijdag: 8.00 Fam. Peters-Arts. 19.00 Gezinsmis voor Harrie Meuris. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Pascal en Emiel Kusters. Zo: 9.00 Leo Pouwels; 11.15 Jaap Jans sen; 18.00 Martin Leendere. Ma: 9.00 Johan Pouwels; 11.15 Jaap Janssen. Di en vr: 19.99 Saskia. Wo: 19.00 Frank. Parochie Brukske Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 10.00 Hoogmis. Voor Johan Wouters (koll.). Vandaag deurkollek- te voor de Nederlandse missiona rissen. Maandag: 2e Pinksterdag: 10.00 Hoogmis voor de parochie. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor het Hoogfeest van Pinksteren. Kinderwoorddienst. Pieter en Mieke Gommans-van Oort (koll.); Door Kleuskens-Kusters; Tbon Lindere (koll.). Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 8.30 Voor het geestelyk en tij delijk welzyn van de parochie; Jan van Gennep. 10.00 Hoogmis. Grego riaans. Jgt. Leo Snydere; lev. en overl. fam. J. Hoedemaekers; lam. Van Rossum-Janssen; jrd. Sraar Janssen. 11.30 Voor priester- en dia kenroepingen en roepingen tot het religieuze leven; Cor en Lies v.d. Heuvel-Albere. Maandag: 2e Pinksterdag. 8.30 Tbt bijzondere intentie. 10.00 Hoog mis. Gregoriaans. 11.30 Voor de wel doeners van de parochie. Dinsdag: 8.00 Peter van Gennep. 19.00 Jgt. Harry van Els en overl. oudere Van Els-Raafs en fam. Woensdag: 8.00 Martinus Pont man en G(jsbertus van Blokland. 19.00 Regina Janssen-Proosten (buurt). Donderdag: 8.00 Voor de christe nen die vervolging lyden. 19.00 Overl. oudere Willemse-Weys; Bert en Door Kleuskens-Kusters. Vrijdag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 15.00 Kapel Vel- tuni: Huw. dhr. en mevr. Van Duinhoven-Opheij. 19.00 Mevr. R. v.d. Bercken-Gommans; Noud en Ti ny Cremers-Philipsen. Mededeling: Gedurende de mei maand is er elke avond na de II. Mis van 19.00 uur Rozenkransgebed (behalve in het weekend). Donder dagavond gespreksgroep in de pastorie om 20.00 uur. Vrydag- avond gesprekskring voor jongeren in de pastorie om 20.00 uur. Akolieten en misdienaars: Zo: 8.30 V.d. Oever; 10.00 Pascal of Ur- bain v. Weert, Robert Vereteegen. 11.30 H. Fijneman of J. Dommeck. Ma: 8.30 V.d. Oever; 10.00 Pascal of Urbain v. Weert, Robert Vereteegen. Di: 19.00 Emiel Ubaghs. Do: 19.00 José Plasencia. Vr: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. oudere Houwén-Jacobs; Wim Heidens; Jeu Arts; overl. oudere Camps-Jeuken en zoon Peter; Sjeng v.d. Pas; Mia Hermans-Voermans; Wim Pluk; overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus-, Giel Vennekens en echtgen. en wederzijdse fam. (Koor Harmony).. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 8.30 Voor 'n ernstig zieke. 10.00 Piet Janssen; overl. fam. Derckx; Lies en Herman Jeuken- Verhulsdonk en Gerda Janssen; gest. jrd. overl. oudere Hendrix- Geurts; overl. oudere Volleberg- Litjens en Sef v.d. Brandt; Giel Ven nekens en echtgen. en wederzydse fam. (Gem.Koor). Maandag: 2e Pinksterdag. 8.30 Antoon Janssen. 10.00 Michel Camps en echtgen. (Gem.Koor). Dinsdag: 9.00 Tbt zeker intentie. Woensdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzie len. 13.30 Voor bruidspaar Janssen- B roe ren. Donderdag: 9.00 Gest. jrd. overl. fam. Jacobs-Nooijen. Vrijdag: 9.00 Willem Rutten en lev. en overl. kinderen. Misdienaars: Za: 19.00 Karlijn Ja cobs, Martine Bonants, Gwenda Nielen, Yvonne van Arsen. Zo: 8.30 Tbm Vaessen. Mark van Dyk, San- der en Erik Schuurmans; 10.00 Stephanie en Lizette Janssen, Sas kia Litjens, Vernonique Philipsen. Ma: 8.30 Gys Weideven, Jip Swin- kcls, Bart Rouwette, Jom Rongen; 10.00 Monique Janssen, Astrid Ileitling, Daphne Reijntjes, Kim Hermans. W. 13.30 Monique Jans sen, Ursula Cornelissen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Sir Kunen (Oude renbond); Sjang van Kuyck; Leyda Duijckere-Vullings. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 10.00 Petronella Strybos- Duijckers; Grad Tielen. Maandag: 2e Pinksterdag. 10.00 O.L.V. Altijd Durende Bijstand (zy die offerden); Grad Tielen. Misdienaars: Za: Sanne en Joan. Zo: Marian en Anke. Ma: Marianne en Fred. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Overl. ouders Zanders-Keysers; overl. van de fam. Bomni; Harrie Vriens; Johanna Gerritsen-Roelofe. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 11.00 Hoogmis. Antoon Maes- sen; Hcnrica v.d. Aa; Jan van Asten; Jo Custers-Keureten namens fam. Vissers; tot bijz. int. (G). Maandag: 2e Pinksterdag. 11.00 H. Mis voor onze parochie. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen. Vrijdag: 9.00 H. Mis Le.v. H. Ma- chutus. Tydens de Pinksterdagen kollek te voor de Nederlandse missiona rissen. Parochie Leunen Kerkdeurkollekte voor de Neder landse missionaris. Achter in de kerk staan de offerkisten klaar voor uw bydrage. Zaterdag: 19.00 Lsm. voor byz. inL (vM); Mathijs Litjens en echt gen.; Antoon Voermans, echtgen. en zoon Antoon; Wim Litjens; Piet Keysere (fam. KK); Catharina Jacobs-van C nichten (Gus- senstraat). Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 10.00 Hgm. als weekd. Grad Koonings (6); maandd. Helm Jen- niskens; jrd. Wim Heidens. 11.15 Mnd. Heiman van Leipsig en zoon Frans. 15.00 Doopviering Roy Cor nelissen. Maandag: 2e Pinksterdag. 10.00 Hgm. overl. fam. Claessens-Gussen; oud-deken Antoon Loonen. 11.15 Mndd. Hendrik Philipsen en Catha rina Philipsen-Spreeuwenberg. 15.00 Doopviering Nathalie Loenen. Dinsdag: 19.00 Lsm.- Han Ouwerkerk-Manders; pastoor Jac ques Haenen en overl. fam. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Van Rens-Loonen; Maria Loonen- Scheffers. Donderdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Claessens-Wismans; Anna Philipsen-Lenssen; gesL jrd. An toon Jenniskens en Maria Elisabeth Friesen. Vrijdag: 13.30 Hgm. bgv 40-jarig huw. Wim v.d. Ligt en Miet Bankers. 19.00 Geen avondmis. Akolieten: Za: 19.00 Anke van Osch en Martine Josten. Zo: Erik Litjens, Paul en Frank de Klein; 11.15 Maaike Leijssen en Wendy Thoone. Ma: 10.00 Eef Leijssen, Daan Loenen en Frank Litjens; 11.15 Jos Direks en Erik Litjens. Lektoren: Za: 19.00 Mia Theunis. Zo: 11.15 Harry Bóvée. Ma: 11.15 Lies van Bavel. Gedoopt: Tom Zanders, Noord singel 19, Horst en Tim van Veg- chel, Vicarieweg 33. Rektoraat Veulen Hoogfeest van Pinksteren. Zaterdag: 14.00 H. Mis uit dank baarheid. 19.00 Hgm. voor AnL Drabbels; t.e.v. H. Gerardus tot bijz. inL Kollekte voor de Nederlandse missionarissen. Zondag: le Pinksterdag. 11.00 Hoogmis voor de parochie Maandag: 2e Pinksterdag. 11.00 Hoogmis voor Petronella v. Staveren-v. Son en Leen v. Staveren. Dinsdag: 8.00 H. Mis 6e dinsdag Le.v. SL Antonius en uit dank baarheid. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Akolieten: Za-. Bas Reintjes en Twan Hagens. Misdienaars: Zo: Ruud Bexkens en Gertjan Holtermans. Ma: Paul Litjens en René Rein(jes. Rektoraat Heide Zaterdag: 1930 Avondmis voor Sef Geurts (koll.); Johanna Camps. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 10.00 PI; Hoogmis ggj. overl. oudere Droessen-Poels en overl. kinderen; Stefanie Coppus-de Groot (koll.); overl. fam. Janssen-Muysere. Maandag: 2e Pinksterdag. 10.00 PI. Hoogmis. Woensdag: 8.00 H. Mis. Vr(jdag: 8.00 H. Mis. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Samenzang) jrd. Joh. de Weert-de Swart; M. Janssen- Keysere; Raymond v. Asten; S. v. Vegchel, moeder en zoon (buurt); J. Buise en overl. fam. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 9.30 Geestelijk welzyn van on ze parochie. 11.15 (Kinderkoor) jrd. W. Spreeuwenberg; F. Bouwmeister en overl. fam. B. v. Zuylen. Maandag: 2e Pinksterdag. 930 Hoogmis. 11.15 Geen dienst. Woensdag: 14.30 T.i.v. robijnen echtpaar Philipsen-Lemmen. 19.00 Geen diensL Vrydag: 19.00 Overleden paro chianen. Misdienaars: Za: 19.00 M. Arts en T. van Asten. Zo: 9.30 Marl. Potten, R. en E. Jenniskens, De. Wijnands; 11.15 C. Smits en S. Slangen. Ma: 9.30 B. Pouwels en I. Potten. Wb: 14.30 K. Jaspers en I. Slangen. Vr: 19.00 N. Jaspers en R. Keyzer. Spreuk van de week: "Kom. Heilige Geest: besproei in ons wat verdord is!" Doopschema: (juni) Op de zonda gen 9 en 23 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Maak tydig een afspraak. Pinksterkollekte: In het Pinksterweekend wordt een tweede kollekte gehouden die bestemd wordt voor onze missionarissen die op vakantie zyn! Op deze foto, die gemaakt is o streeks 1927, zien we behalve woonhuis van smid Rongen aan Molenhoek in Oirlo ook een hi stel vrolijke gezichten. Aan mooie zondagse kleren en v schortjes die de meisjes dragen duidelyk te zien dat het hier om een doordeweekse dag gaat. N schien is het wel kermiszondag Op enkele voornamen na (by de Philipsen) hebben we de vroljj gasten kunnen herkennen als: V.l.n.r.: Tinus Philipsen (kijkt oi hoog), Tinus Vereteegen, Tbon Re gen, Frans Vereteegen, Philpsen, Rongen, Philipsen, Philipsen, Gi da Vereteegen, Philipsen, Maj Rongen, Annie Rongen, Philips Achterste rij: Sjaak Philip Piet Vereteegen, mevr. Rongen Ji rings, meester Tinus Rongen (li schoolhoofd in America), Han< Verstegen. Helemaal rechts: Martien Peela vader Hub Peetere en Gon Peetei Archieffoto J. v.d. Putti Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Fam. Van Osch- Janssen; jgt. Grada Arts-Janssen. Misd.: Willem Loonen en Robbert WindsanL Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 10.00 Hoogmis in de feesttent. Overl. fam. Michels-v. Rijswijck; jgL Sjang Poels en Maria Lemmens; Lei v. Dijck. Misd.: Selma Derckx en Ka rin Duykere. Maandag: 2e Pinksterdag. 10.30 Gregoriaanse Hoogmis in de feest tent. jgt. Joh. Lemmens, Johanna Jenniskens en Lamberdina Lem mens; Antoon Arts en Anna v.d. Zanden. Misd.: Anja v. Dyck en El len Poels. Kim Thielens en Anke Broeren. Dinsdag: 8.30 Anna v. Hoof-v. Stiphout (buurt). 19.00 Rozenhoed je. Haag. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje, kerk. 19.00 H. Mis. Leny Michels- Berens. Misd.: Yvonne Tijssen en Monique Gommans. Donderdag: 8.30 Overl. fam. Thissen. Vrijdag: 8.30 jgt. Jac. Verlinden en Wilh. Bistervelds. Kerk poetsen: Mevr. Marcellis en mevr. Kersten. Week voor de Nederlandse missi onaris; denkt u a.u.b. aan de kollek te op zondag. 4 Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Johannes I, paus en martelaar. Vooravond van Pinksteren. 19.00 Overl. fam. Muijsére-v.d. Sterren. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 10.00 JgL oudere Arts- Kuijpere; ouders Poels-Geurts; Henk Nabuurs en Maria Botden- Geurts en Tbny Botden. Maandag: 2e Pinksterdag. 10.00 Wilhelmus Peters. Dinsdag: 8.30 Bijz. int. (MJ). Woensdag: H. Rita van Cascia. 8.30 Voor de bisschoppen. Donderdag: 8.30 Voor noodlij denden. Vrijdag: H. Herman Josef. 8.30 Voor de priesterwijdingen. Misdienaars: Za: Patricia en Pe ter. Zo: Antoon en Mariska. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Een gedachte: De H. Geest zal ons bezielen om 'van binnen te kennen' wat wij over onze godsdienst alle maal 'van buiten hebben geleerd'. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Jan Rouwens; fam. Goutier, Corry Peters-, Anna Maria Kersten-Geurts; Gerardus Kersten en Sraar. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 8.30 H. Mis te Holthees v.b.i. en voor Gerardus Gooren en uit dank baarheid. 10.00 Hoogmis vóór Ge rardus Gooren, Martien Hermans en ouders Derkx-Meulensteen; fam. Van Kempen-Bongaerts; overl. fam. Kallen (reünie); tam. Tuel en t.z.i. Maandag: 2e Pinksterdag. 9.00 H. Mis te Holthees voor de levende en overl. leden van het O.L. Vrouwe Gilde. 10.00 Hoogmis uit dankbaar heid voor een 12Vfe-jarig huw.feest. Woensdag: 9.30 H. Mis Le.v. de H. Jozef. Vrijdag: 9.30 H. Mis Le.v. de H. Jozef. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 19 mei is er een eu charistieviering van de oecumeni sche basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Pinksteren". Plaats: Kapel be jaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kin- dernevendienst. U bent van harte welkom. Portemonnee gerold Een 39-jarige inwoonster van Oir lo deed bij de politie aangifte dat haar portemonnee was 'gerold' op het station in Arnhem. Tben ze in de trein zat miste zij haar porte monnee. Ze kon zich herinneren dat op het perron in Arnhem iemand plotseling tegen haar was gevallen. In de portemonnee zaten enkele belangrijke pasjes en wat geld. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het by won en van een bijbeltoespraak met als thema 'Ouders bouwen jullie met vuurbestendige mate rialen?' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 19 mei a.s. zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan. Aan vangstijd is 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang. Er wordt geen kindemevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wyck begint de dienst om 11.00 uur. Ds. H.J.C. van Es is de voorgan ger. Hier is geen kinderopvang en kindemevendienst. O.L. Vrouw "Behoude nis der Kranken" Oostrum Bidden veronderstelt enige stilte en inkeer, al is er nog zoveel la waai om je heen. Laat ons bij Maria in Oostrum neerzitten of knielen en in de stilte van de kapel bij haar beeltenis aan God vra gen ons te helpen in deze soms moeilijke tijden. Oorlogstuig Een inwoner deed aangifte dat hij op zijn terrein aan het Schaartven in Overloon, oorlogstuig had gevon den waaronder een brisantgranaat en een pantzergranaat. De deskun dige van de politie heeft een en an der, in afwachting van de komst van de mannen van de EOD, veilig gesteld en de rijkspolitie van Over loon in kennis gesteld van de vondsL Drank in bestuurder Het rijgedrag van een bestuurder van een personenauto op de Oude Oostrumseweg was aanleiding voor de politie een onderzoek in te stel len. Het bleek dat drankgebruik de oorzaak was. Hem werd een ryver- bod van 3 uur opgelegd en een transaktie van ƒ250,- aangeboden. Snelkraak ging niet door Met een zware tegel was van de in Grootdorp te Merselo gelegen krui denierewinkel de winkelruit kapot gegooid, waarna de dader toegang tot de winkel had verkregen. Er was nog wel aan de kassa getrokken, maar kennelijk is de dader toch in zijn werk gestoord. De kassa was niet open gebroken of meegeno men. Verder werd niets ontvreemd en bleef het by de braakschade. Grote buit bij inbraak Doe-Land Zondagmorgen trok een open staande deur van Doe-Land aan de Zuidsingel de aandacht van voorbij gangers die de politie waarschuw den. Die stelde vast dat er was ingebroken. Tbegang was verkre gen door het forceren van een ruit van de koepel op het dak. Ont vreemd werden een groot aantal elektrische apparaten van bekende merken ter waarde van ruim ƒ10.000,-. De daders hebben het pand verlaten door de toegangs deur van binnenuit te openen en de buit in een auto te laden. Het alarm was gesaboteerd ofwel on schadelijk gemaakL De politie vraagt dringend getui gen die in die nacht iets verdachts hebben gezien op de voor het doe- het-zelf-centrum gelegen parkeer plaats. Zij kunnen zich met de poli tie in verbinding stellen. Hockeyers waren aan het barbecuen De brandweer en de politie wer den in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 01.45 uur gealar meerd dat er brand zou zyn in of nabij de kantine van de Venrayse hockeyclub aan de Leunseweg. Brandweer en politie rukten uit maar van brand was geen sprake. Voor de 8e maal organiseerde de hockeyclub nl. een toernooi met als afsluiting een grootse barbecue. De walm van het braden was dooi voorbijgangers aangezien vooi brand. De organisatoren waren enigs zins verbaasd dat ze te horen kre gen dat voor een dergelyk feest met de daaraan verbonden barbecue een vergunning nodig was. Ze ver klaarden nl. in oktober 1990 daar voor reeds kontakt te hebben gehad met de afdeling Sport van de ge meente. Die zouden alles regelen. Dat is dus blykbaar niet gebeurd. Drank in bestuurders In de nacht van zondag om maan dag hield de politie op de Zuid singel een personenauto aan en konstateerde dat de bestuurder te veel alkohol had genuttigd. Het al- koholpromillage bedroeg 1,7% en dat betekende een rijverbod van 11 uur. In overleg met de officier van justitie werd het rijbewys van de 37-jarige bestuurder ingetrokken. Op de Langeweg hield de politie een personenauto aan omdat het rijgedrag van de bestuurder daar aanleiding toe gaf. De politie konstateerde drankgebruik van de, 19-jarige uit Oostrum afkomstige, bestuurder. Die kreeg een ry verbod en een transaktie van ƒ250,- aan geboden. Jassen gestolen Tydens de Oirlose kermis werd in een horecagelegenheid een bedrag van 1 gulden gevraagd voor het opbergen van de jassen in de garde robe. Men kreeg hiervoor een be taalbewijs. Helaas, toen het dansen was afgelopen lagen her en der op de grond vele tientallen jassen. Een inwoner van Ysselsteyn kon zijn le deren jas met een waarde van ƒ400,- niet vinden en deed aangifte bij de politie. Later deed een inwo ner van Oirlo aangifte van diefstal van de lederen jas van zyn vrien din. Die jas had een waarde van ƒ700,-. Hij vertelde erbij dat hy een andere jas had meegenomen om zijn vriendin te beschermen tegen de kou. Die jas deponeerde hy bij de afdeling gevonden voorwerpen bij de politie. Later deed een inwoonster van Venray aangifte van diefstal van haar lederen jas, ook ter waarde van ƒ700,-. Ook maandag kwamen er bij de politie twee aangiften binnen van diefstal van jassen uit de garderobe van een uitgaansgelegenheid in Oirlo, tydens de kermis. Een inwoner van Geysteren was zijn jas kwyt met een waarde van ƒ180,- en een inwoner van Leunen een jas met een waarde van ƒ80,-. Inbraak in auto Vermoedelyk was met gebruik making van een valse sleutel toe gang verkregen tot een aan de Gazellenbaan te Ysselsteyn gepar keerde personenauto van een 22-jarige inwoner van Deurne. Uit de auto werd de radiocassettespeler ontvreemd. Berouw Twee knapen waren er zonds middag getuige van dat op de He seniusstraat een 'ladderzat! inwoner lag. Aanvankelijk werd ai een ongeluk gèdachL maar er ble» niets aan de hand te zyn. De m had op zijn buik zijn portemonn met inhoud. Die portemonnee we door het tweetal meegenome Maar kort daarna kregen zij sp van hun diefstal, maar toen was man al op weg naar zyn pensio Zy gingen naar het politieburea waar zij 'aangifte deden van vondst'. Later kwam uit dat ze dec zet hadden gehad de portemonn te houden, maar dat ze spy t hadd gekregen. Na een vermaning h den ze vertrekken. Vr I Schaftkeet in brand gestoken In de nacht van donderdag vrijdag om ongeveer 01.00 uur v den de brandweer en politie geal meerd dat er een schaftkeer, aan Zuiderbergweg in Oostrum, brand stond. De brandweer, snel ter plaatste was, kon niets n den. De keet, eigendom van 1 landbouwer in Oostrum, moet«_ verloren worden beschouwd. Dej litie ontdekte dat de brand opza lyk moet zijn gesticht want de de was geforceerd en de in de keet ai wezige regenkleding en de sta messen voor de asperges wai ontvreemd. De schaftkeet was in bruik voor aspergestekers. De pi tie is gestart met het onderzoek ze hoopt dat eventuele getuig zich zullen melden. Openbare dronkenschi - Een inwoner van Venlo werd d< de politie aangehouden en mee nomen naar het politiebureau w hy zijn roes kon uitslapen wege openbare dronkenschap. Hij h geen busvervoer meer naar zj woonplaats. Na ontnuchtering ki hy wel met de bus naar huis, nu dat was pas de volgende oehteni Inbraak in auto's De golf inbraken in geparkeet personenauto's gaat gewoon dc Een 22-jarige inwoner werd de El pe by een inbraak in zijn naby I Odapark geparkeerde auto, w toegang was verkregen via schuifdak. Ontvreemd werd de diocassettespeler ter waarde ƒ400,-. Een 20-jarige inwoner had z auto aan de Paterestraat gep keerd. Daar was men met geweld de auto gekomen. Ontvreemd v den de booster en 10 cassef" bandjes. Op de Stationsweg was ook geweld toegang verkregen tot personenauto van een inwon Ontvreemd werden de radio, cass tebanc(jes en sportspullen. Aan de Langstraat werd ingeb I ken in de auto van een 51-jarige woner. Hier was de schade van radio-apparatuur ƒ1.200,- en braakschade ƒ500,-. In de nacht van donderdag vrydag werd ingebroken in tv personenauto's die in de Vr distraat geparkeerd stonden. Int de gevallen was met geweld toega verkregen. Uit de auto's werd radio-apparatuur ontvreemd. Inbraak in verenigingslota j Zondagmórgen kwam er by politie een melding binnen dat werd ingebroken in het tussen Hoenderetraat en de Eindstraat legen verenigingslokaal van de D j vensportvereniging De Zwaluw. B - getuige had gezien hoe een mi waarvan een signalement aan politie kon worden doorgegev het lokaal middels braak bin ging. Die getuige stelde de voorz ter van de duivensportverenigi in kennis, die daarna de poll waarschuwde. Als de getuige i direkt bij de politie gemeld hl was die eerder ter plaatse gewö en had men mogely k de dader b nen pakken. Nu verdween deze! l fiets richting centrum. Een zö aktie in het centrum leverde m op. Er werd niets ontvreemd, vereniging zit alleen met de bra schade. elke week nieuws

Peel en Maas | 1991 | | pagina 18