Zonwering Zonwggra PEEL EN MAAS Zuster Jacqueline Oudenhoven viert 70-jarig professiefeest r outhern Blues Rock Band presenteert cd-single 'eter Winnen zal niet aan our de France deelnemen Muziekfeesten Merselo 1991 'Koningin' onthulde naam nieuwe winkel Gratis Max Havelaar-koffie proeven in Grotestraat Venray organiseert weer mandeling en demonstratie nturfsteken in de Heidse Peel Stichting Aspergefeesten Venray en de VVV organiseren 'Kruisen en Kapellen-dag' BIJ VERKOOP TAN UW WONING HlLHdÜiÜ ZONWERING VENRAY BV RAEDTS iaf 19 juni t/m 11 september liseert de Venrayse VVV elke iddag een schitterende teltocht met demonstratie •ken in het unieke natuurge- 'De Heidse Peel'. De Heidse Peel •n natuurgebied dat begrensd It door de Deumeseweg, de pro- ciegrens tussen Limburg en ird-Brabant en door het kerk- p Ysselsteyn. Het totale onont- inen gebied is ruim 100 ha groot onderverdeeld in vakken. De ideling en het turfsteken vindt gts in vak 7 en 8. let programma ziet er als volgt Slkple B5-12 13.00 uur wordt er verzameld fé restaurant Roelanzia, Lo- ilein 2 te Ysselsteyn, tel. 1221. Onder leiding van Jan turfsteker wordt om 13.30 uur trokken naar het wandelgebied, raar de wandeling begint. Tij- ns die wandeling en dat is Kek zal Jan de turfsteker een nonstratie turfsteken verzorgen, •rvoor heeft de VVV toestem- bij ming gekregen van Staatsbosbe heer. Het turfsteken gebeurt op dusdanige wijze dat het natuurge bied onaangetast blijft. De wandel tocht wordt om 16.30 uur beïndigd. Na de wandeling wordt terugge gaan naar Roelanzia voor een ver snapering. Café Roelanzia biedt de deelnemers aan de wandeltocht bij terugkeer en inlevering van de bon een tweede kop koffie aan. Jan de turfsteker gaat ook mee terug om de vragen die er eventueel nog zou den zijn, te kunnen beantwoorden. Tijdens deze middag moeten de deelnemers zelf voor vervoer zor gen, ook vanaf Roelanzia naar het natuurgebied. Aan deze onvergete lijke middag zijn wel kosten ver bonden, slechts ƒ6,- per persoon. Behalve deze wandeltocht door dit schitterend stukje natuur heeft de VW Venray ook nog enkele an dere Peeltochten. Meer informatie hierover kunt u krijgen bij de VW Venray, Grote Markt 23, 5801 BL Venray, tel. 04780-10505. he Southern Blues Rock Band, i Venrayse muziekgroep die in- ai« idels al tot in Noorwegen be- ïdlieid geniet, zal a.s. maandag Pinksterdag) om 18.00 uur in De ite Koe haar eerste cd-single pre- iteren. Ie cd werd gemaakt naar aanlei- g van suksesvolle optredens in ngljonvegen, waar het nummer 'If river was whiskey' enorm aan- DL !g. Dat heeft er toe geleid dat idag de door Peter Vincent (be- V ld van o.m. Doe Maar en Ray- nd van het Groenewoud) gepro- leerde cd in première zal gaan. he Southern Blues Rock Band ift in haar driejarig bestaan voor- n het zuiden en oosten van het d enorme bekendheid gekregen, lal werd opgetreden in café's, ar ook regelmatig in jeugdcen- Hun hart ligt dan ook helemaal de live-optredens. De band zal The Southern Blues Rock Band tij dens een van hun optredens in Noorwegen, eerder dit jaar. daarom ook blijven optreden, on danks deze zijsprong naar het stu diowerk. 'De,cd is een,redelijke ï-epresenta- tie van wat we op de bühne bren gen', meent Johan Philipsen, zanger van de groep. The Southern Blues Rock Band bestaat verder uit Alexander Baak (dmms), Gerard Bastiaans (bas), Emiel de la Rambel- je (bottleneck) en John Menheere (gitaar en zang). Naast het nummer 'If the river was whiskey' staan ook de num mers 'Wake up mama', 'Nobody knows' en 'Call me the breeze' op de cd. Behalve in Nederland zal de cd ook in Noorwegen op de markt wor den gebracht. )e Venrayse wielrenner Peter nnen (33) heeft besloten dit r niet deel te nemen aan de de France. Nadat hij in de (tiende etappe van de Ronde i Spanje in de wagen van ploeg- ler Raas was gestapt, gaf de iger van de rood-wit-blauwe ipioenstrui te kennen, dat hij niet meer zag zitten. Het liefst hij met het wielrennen willen ppen, maar Jan Raas meent, zijn oudste renner best nog paar jaar kan meedraaien in ploeg. 'Het zou toch eeuwig ide zijn als een renner met zo- klasse, fatsoen en ver asten voor het Nederlandse flrennen te vroeg besluit om er e te stoppen' zei de ploegbaas en een verslaggever van De kskrant Peter Winnen, die i niet lekker voelt, zal zich de- veek aan een grondig medisch lerzoek laten onderwerpen, (eacht de uitslag heeft hij Moten af te zien van deelname de komende Tour de France, beker laat ik aan mij voorbij- n', zei Peter Winnen en voegde an toe blij te zullen zijn als hij zijn Nederlandse kampioens- zou kwijtraken. 'Het is maar om er op deze manier mee te fietsen', aldus Peter len. voormalige Ysselsteynse on- jzer werd in 1980 profwiel- ler bij de ploeg van IJsboerke direkt al van zich spreken. Gerrie Kneteman is de uit- 'Overal duikt die verroeste inkop van die Limburger op. het niet verwacht...' Dat was Winnen als tweedejaars een plaats in het eindklassement Ide Tbur en de overwinning op d'Huez voor zich opeiste. Ys- *eyn stond dat jaar op zijn kop doopte het Peeldorp om in 'Win- isteyn'. In 1983 werd hij derde bet algemeen klassement en f werd hij winnaar van de ko- ginnerit. Tben was het eigenlijk plaan met de talentvolle renner ploeg van Peter Post (Panaso nic). Van kopman werd Winnen, die door kwetsuren en pijnen werd gekweld, de knecht van Anderson en Millar. Vorig jaar werd de Venrayse profrenner Nederlands kampioen en kopman van de Buek- lerploeg van Jan Raas. Maar toen sloeg het noodlot toe. Tijdens een trainingsrit voor de start in Futuro- scope, werd de Venrayer geschept door een auto van de NOS. Hij pro beerde nog zijn Alpe d'Huez te be dwingen, maar moest op weg daar naar toe opgeven. Dit jaar heeft het Winnen weer niet meegezeten. In de Ronde van Spanje, die in uitzon derlijk slecht weer werd gereden, kwam Winnen herhaaldelijk zich zelf tegen. Kou en griep waren voor hem de boosdoeners en Winnen stapte in de vijftiende etappe, gede primeerd af. Maar Jan Raas houdt het er op, dat met het stijgen van de temperaturen. Peter Winnen zich beter zal gaan voelen en zijn lol in het fietsen terugkrijgt EEN HELPENDE HAND Makelaarskantoor Bar te Iaat open De exploitant van een aan de Wil- helminastraat gelegen bar kreeg proces-verbaal aangezegd omdat in de vroege zaterdagmorgen om 02.35 uur nog een viertal bezoekers aan de tap zaten. bel voor informatie of een afspraak in onze showroom. DONDERDAG 16 MEI 1991 Nr. 20 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Vandaag, donderdag 16 mei, zijn de muziekfeesten in Merselo weer van start gegaan. De organisatie van de Muziekfeesten Merselo is er in geslaagd om ook dit jaar weer een programma samen te stellen dat klinkt als een klok. Het programma voor vanavond is de Vocale avond, een avond waaraan deelgenomen wordt door divere koren, o.a. het Mannenkoor uit Venray, het Jonge renkoor uit Wanssum, het Ge mengd koor uit Groeningen en het Popkoor en Showballet uit Druten. De vrijdag is nieuw op het pro gramma, hier kan jeugdsentiment herleven, men heeft namelijk geko zen voor een avond „Goud van Oud" waar voor U op zullen treden: De „Venrayse" Vége Band, Sandy Coast in de oi-ginele bezetting mét Hans Vermeulen en als laatste de Fortu nes uit Engeland. De zaterdag is zoals vanouds voor de Country en Western. Op het pro gramma staan diverse klinkende namen zoals Lucille Starr uit Ame rica, South Mountain uit Canada, Afgelopen maandag was het feest op Nieuw Spraeland. De koningin kwam, al was het maar gespeeld door Els Gerrats, een van de mede werksters van Nieuw Spraeland. Re den voor haar komst was het feit dat de naam van de winkel, ge vestigd op Nieuw Spraeland, ont huld moest worden. Zij deed dat met verve, al was een van de bewo- VOOR ELKE KLUS! Korwei«Onde(boudsdienst BOUWBEDRIJF BEL. TEL. 04780-89591 EN KOBUS KOMT. 100° Celcius uit Hongarije, en Tul- sa, Red Hot Dynamite en John Adams (de Nederlandse John Den ver) uit Holland Zondag 19 mei begint met een Plechtige Hoogmis in de tent om 10.00 uur daarna is er om 14.00 uur Frushoppen m.m.v. Rowwen Hèze. 's Avonds is de traditionele drie ka- pellenavond m.m.v. Die Berghöfer uit Wylre, de Ober Bayem Kapel uit Woensel en de Fidelen Rosentaler uit Merselo. Maandag, 2e pinksterdag, staat traditiegetrouw in het teken van de Aid Merselse Dag. De dag wordt ge opend met een Gregoriaanse Hoog mis in de feesttent, waarna om 11.30 uur de Aid Merselse Dag be gint, met ook dit jaar weer als extra, de hobby en nijverheidsmarkt. Van af 14.00 is er een non stop optreden van Greenlight Express met om 19.00 uur een optreden van Peter Koelewijn. Kortom ook dit jaar weer een programma waarin de lief hebbers volop aan hun trekken kunnen komen. ners, die de naam wist haar voor, door luidkeels 'de grutter' te roe pen, nèt voor de onthulling. En was de koningin niet echt de organisatoren hadden alles in het werk gesteld om het zo echt moge lijk te laten lijken. Zo werd de 'ko ning' in een chique auto, onder politiebegeleiding, voorgereden en was er, na de opening, een heuse koninginne-spelletjesmiddag geor ganiseerd voor de bewoners, even als een ballonnenwedstrijd. Sinds Nieuw Spraeland op 1 ja nuari jl. zelfstandig is geworden kan het ook geen gebruik meer ma ken van de faciliteiten van het PCV. De vestiging van een eigen winkel op het terrein, waar de bewoners zelf hun dagelijkse inkopen doen, is dus een logisch gevolg van de ver zelfstandiging van Nieuw Sprae land. Autobrand Maandagavond was een 42-jarige werknemer van een expeditiebe drijf aan de Casten rayseweg bezig met reparatiewerkzaamheden aan zijn personenauto toen deze door nog onverklaarbare oorzaak in brand geraakte. Hij kon nog wel de auto uit de garage duwen. De Ven rayse brandweer was snel ter plaat se, het gelukte niet meer de auto te redden. Zonder al te veel uiterlyk vertoon viert in het St. Oda rusthuis van de Zusters Urselinen, aan de Merselo- seweg, op woensdag 22 mei zuster Jacqueline Oudenhoven haar 70- jarig professiefeest. Binnen de klei ne kloostergemeenschap zal op die dag feest gevierd worden met de ne ven en nichten van Jacqueline Ou denhoven. De jubilaris heeft geen broers en zusters meer. Van de ne gen kinderen die de familie Ouden hoven telde is zij nu de enige overgeblevenen Jacqueline Oudenhoven werd op 30 november 1898 geboren in de woning van haar ouders die op een steenworp afstand van het klooster Jerusalem aan de Heuvelstraat gele gen was. Tben zij naar het klooster wilde zei haar moeder? 'ga maar bij de Zusters Urselinen, dat is dicht bij'. 'Moeder bracht mij bij de Over ste, en wij huilden allebei om het hardst', zo weet ze zich nog tot op de dag van vandaag te herinneren. Ook haar oudste zuster drukte haar toen medeleven op haar haar hart, in het Venrays dialekt: 'Marie, als ge 't nie vol kunt halde, komde maar gauw terug'. Maar Marie, want dat was haar doopnaam, heeft het volgehouden. Toen men haar bij de Overste afle verde was juist de Eerste Wereldoor log afgelopen. Het was november 1918. Ze werd postulante gevolgd door 2 jaar novice om tenslotte op 22 mei 1921 geprofest te worden, wat de eeuwige kloostergelofte bete kent Zij kreeg de kloosternaam 'Marie Jacqueline'. Het zag er toen naar uit dat ze in het onderwijs zou worden tewerk gesteld. Alleen in haar tijd van het noviciaat moest ze invallen op de kleuterschool. VITAAL Tijdens ons bezoek bij dit rasecht Ven rods mègje, viel ons haar vitali teit op. Haar levensverhaal kwam er zonder haperen uit. Ze vertelde dat haar Overste, waax*voor ze groot ont zag had, voor haar iets anders op het oog had dan het onderwijs. Ze werd portierster, 'de zuster van de bel'. Voor die lunktie kon er geen betere zijn dan een geboren en ge togen Venrayse. Daarnaast werd ze ook telefoniste en gastzuster. Ook nu nog is dit werk, ondanks haar 92 jaai-, niet verleerd, want ze vroeg heel nederig aan haar Overste, tij dens ons gesprek: 'zou die meneer niet een kopje koffie lusten'. Ze heeft in haar funktie duizenden Op 21 september zal door de Stichting Aspergefeesten en de VW, in samenwerking met de Werkgroep Kruisen en Kapellen, de 'Kruisen en Kapellen fietstocht' worden georganiseerd. Daarmee lijkt het alsof de Aspergefeesten tot het verleden behoren en dat de or ganisatoren een geheel andere weg zijn ingeslagen. De Aspergefeesten, die altijd be gin juni werden gehouden, hebben altijd al 'klem' gezeten tussen de Merselose muziekfeesten, de Ken- nedymars en de Leunse kermis. De organisatoren hebben daarom besloten dit driedaagse evenemeiit te schrappen en vanaf 1992 drie keer per jaar een eendaagse fietstocht te organiseren. Dit jaar wordt daar al in september een be gin mee gemaakt d.m.v. de 'Kruisen en Kapellen fietstocht'. Daar wil men volgend jaar een 'oude en mo numentale boerderyentocht' en eventueel een 'kerststallentocht'. Op 21 september is de 'Kruisen en Kapellen fietstocht'. Langs een route van 34 kilometer passeert men een groot aantal kruisen en kapellen. Leden van de werkgroep Kruissen en Kapellen zullen bij die lokaties de passanten te woord staan over het verleden van het kruis of de kapel. Ook over het werk van de werkgroep zal een en ander uit de doeken worden ge daan. Voor de mindere fietsers is er eën route van 22 kilometer. De organisatoren zyn nu nog vol op bezig om de routes af te werken om zo op 21 september een goed ge organiseerd programma te kunnen bieden. Zaterdag 18 mei vindt een koffie- schenk-aktie plaats in de Grote straat van Venray, tegenover de We reldwinkel. Vanaf 11.00 uur wordt er gratis koffie gepresenteerd aan iedereen die eens een kopje Max- Havelaar-koffie wil proberen. De eerste koffiekan zal door mevrouw Defesche, echtgenote van de burge meester, uitgeschonken worden. De Wereldwinkel en de Werk groep Mondiale Vorming bieden de ze gratis koffie aan in het kader van de start van de landelijke Week van de koffie. Het thema van deze week luidt: Variatie met koffie'. Met deze slogan worden alle koffieleuters uit genodigd om eens stil te staan de vanzelfsprekendheid van dat ver trouwde pak koffie. Variatie met koffie daagt konsumenten uit om eens iets anders te proberen. Koffie met het keurmerk van Max Have- laar is voor de gebruiker iets an ders, maar vooral ook voor de vele koffieboeren in de Derde Wereld. De eerlyke prys die hen recht streeks wordt uitbetaald biedt hen kansen op eefx menswaardig be staan. Daar kan iedereen aan mee doen, elke dag weer zonder dat de kwaliteit minder is, integendeel. Onderzoek van de Konsumenten- bond wees uit dat Max Havelaar- koffie meer aroma biedt By de kraam in de Grotestraat kunt u kennismaken met de ver schillende soorten Max Havelaar- koffies die verkrijgbaar zyn. Ook kan men zich laten informeren over de achtergronden van de koffie en wiér deze in Venray te verkry- gen is. Dat is in vrijwel alle le vensmiddelenwinkels. Daar waar nog geen Max Havelaar-koffie te koop is worden konsumenten opge roepen om ernaar te vragen. Elke winkel (ook de rijdende) kan deze koffie in het assortiment opnemen. kopjes koffie aan de gasten ge schonken. Een echt Venrods mègje bracht zo dus haar hele leven temidden van de Venrayse mensen door. al zegt ze zelf dat er in die jaren veel veran derd is. 'Venray is het oude dorpje niet meer'. Tydens haar novicentijd is ze één keer op kasteel Aldenghoor in Hae- len geweest Na de verwoesting van Jerusalem is ze nog 6 jaar in het klooster van de Zusters Urs'elinen in Eysden geweest. Vijftien jaar ge leden, toen het klooster Jerusalem verkocht werd aan de gemeente, kwam ze in het rusthuis van de Zusters Urselinen aan de Merselo- seweg terecht Na vijftig jaar por tierster te zijn geweest op het klooster Jerusalem, was ze tot voor enkele jaren ook in het St Oda rust huis poitierster. Met een blijmoedigheid zoals ze steeds haar gelofte trouw is geble ven, is ze nog steeds aktief. Daar waar mogelyk helpt ze nu nog, èn, wat voornamer is, ieder feest wat gevierd wordt krijgt meer glans door haar gedichten die afgestemd zyn op de jubilaris. Moeder Overste wist het dan ook treffend uit te drukken: 'ze is één van ons, waar het feesten goed aan besteed is'. Handwerken doet ze ook nog steeds, maar er is nog een andere hobby. Ze zit graag in een auto. Als ze de kans krygt om even in een auto te zitten, als is het maar omdat er een medezuster van het station moet worden afgehaald, dan benut ze die kans. Want dkn ziet ze weer iets van haar geliefde Venray... Een ander hoogtepunt is haar jaarlijkse uitstapje naar Maria's genade-oord in Kevelaer, als haar neef haar daarvoor komt ophalen. TEVREDEN Wy zouden van deze eenvoudig gebleven Urseline nog veel kunnen schryven, want haar verhalen zyn doorspekt van haar liefde voor Ven ray. Maar, als ze nog eens een keer zou mogen kiezen om gevolg te ge ven aan haar roeping, dan zou ze opnieuw Urseline worden. Ze heeft de glorie van Jerusalem meege maakt, van de deftige pensionaires met hun klederdracht tot de open heid, maar ook de verwoesting en de wederopbouw. Ze heeft dat be leefd en denkt terug aan een mooie tyd, ook toen de kloosterregels nog strenger waren. Nog dagelyks sluit ze in haar ge beden aan dat het de oud-leer lingen goed mag gaan. maar ze bidt ook voor de Venrayse gemeenschap, zoals ze dat haar hele leven heeft gedaan. Een uitzonderlijk jubileum wordt gevierd, want eeq 70-jarig professie feest, is een mensenleeftijd lang. Overigens schreven wij tien jaar ge leden, dat het ons niet zou verwon deren als ze straks weer even monter haar 65-jarig professiefeest zal vieren, ze is er vitaal genoeg voor. Het zou ons ook nu niet verba zen als wy over vyf jaar over het 75-jarige professiefeest van Marie Jacqueline Oudenhoven kunnen berichten. Inbraak in woning Door het inslaan van een ruit was toegang verkregen tot een woning aan het Schoutenstraatje. De gehele woning was doorzocht Er werden een aantal sieraden ontvreemd en een geldbedrag. Hoe groot de waar de was kon ons hangend het onder zoek niet worden medegedeeld. Omdat de inbraak zondagmiddag plaatsvond is het piet onmogelijk dat getuigen in de buurt van de wo ning iets verdachts hebben gezien. Eventuele getuigen worden ver zocht kontakt op te nemen met de politie.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 11