STOMERIJ PEEL EN MAAS SHOW Hoogste beloning voor uitmuntende verdienste ok PvdA tegen Noord-Tangent Parkeerplan rondom zwembad gereed moederdag aanbieding "veltum" VERFfr Cül\l>14INT 17,50 CHRIS FOTO'S definitief op Watermolenplein PEEL EN MAAS Miniorendag in Venray Oostrumse Kermis ie blokhut ong Nederland Ereteken Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan REINIGEN VERVEN IMPREGNEREN REPAREREN STOPPEN VERHUUR TAPUTREINIGER REINIGEN VAN: KLEDING. (VLOER-) KLEDEN DEKENS. DEKBEDDEN. (VITRAGE) GORDUNEN, TROUWJAPONNEN. (TUINSTOEL KUSSENS. TAPUTEN STOMERIJ de beste in verf...de beste in behang Paterslaan 7, Venray. Telefoon 04780-82810 samen met foto 15/20 cm 13,50 I Schoolstraat 5 Venray Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om de Oostrumse kermis definitief te ver plaatsen naar het „Watermolen plein". Hiermee wordt tegemoet gekomen aan de voorkeur van een kleine meerderheid van de Oostrumse bevolking. De Oostrum se bevolking sprak zich onlangs uit in een door het Werkcomité Oostrum gehouden enquête. Wel zal over drie of vier jaar bekeken wor den of er opnieuw een enquête ge houden moet worden. Vorig jaar werd de Oostrumse ker mis voor het eerst gehouden op het terrein naby de Watermolen. De toestand van de nieuwe grasmat op het Dorpsplein, waar traditioneel de kermis werd gehouden, was der mate dat die niet gebruikt kon wor den. In november van het afgelopen jaar werd deze verplaat sing geëvalueerd. Daaruit bleek dat de verplaatsing door de kermisex ploitanten als prettig werd ervaren. De opbrengsten waren niet minder en nu konden zy hun caravans en wagens dichter bij de attrakties par keren. De plaatselijke horeca was echter minder tevreden omdat het kermisterrein verder van hun gele genheden kwam te liggen. Ten aan zien van de verkeersveiligheid kon worden geconstateerd dat die aan de Watermolen beter was dan op het Dorpsplein. Beide terreinen werden als geschikt kermisterrein ervaren. Wel bestaat er een grotere emotionele- binding met het Dorpsplein onder de Oostrumse be volking. Omdat er geen duidelijke voor keur voor een van de twee terrei nen naar voren kwam, werd besloten om een dorpsenquête te houden. Dat gebeurde op 6 maart jl. In totaal spraken 743 bewoners hun voorkeur uit voor een van de twee terreinen. Dit leverde echter geen duidelijke voorkeur uit: 345 bewo ners (46%) sprak zich uit voor een kermis op het Dorpsplein terwyl 398 bewoners (54%) de voorkeur gaf aan het terrein aan de Wa termolen. Burgemeester en wethouders hebben, op verzoek van het Werk comité, de uitslag van de enquête gevolgd in hun besluitname en ge kozen voor het terrein aan de Wa termolen. DONDERDAG 9 MEI 1991 Nr. 19 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Koning Jacques Cuijpers overhandigt de oorkonde die bij het Erekruis van Schutterij 't Zandakker Gilde SL Jan hoort, aan Mevr. Defesche. Zij ontving als eerste deze onderscheiding wegens uitmuntende verdiensten bij de uitoefening van haar taak als beschermvrouwe van de Schutterij. Afgelopen donderdag, tydens de commissievergadering Onderwijs, Jeugd, Sport en Recreatie, bracht wethouder Driessen de commissie leden op de hoogte omtrent de stand van zaken van het cultuur plan rondom het in aanbouw zyn- de zwem- en recreatiecentrum. Belangrijkste onderwerp in dat plan is de parkeersituatie rondom het zwem- en recreatiecentrum. In totaal komen er ruim 110 par keerplaatsen. Het meerendeel van die parkeerplaatsen, 65, wordt gesi tueerd tussen het zwembad en de Westsingel. In feite zouden hier meer parkeerplaatsen gecreëerd kunnen worden maar gelet op de voorgenomen reconstructie van het kruispunt Westsingel-Kempweg heeft men het niet raadzaam geacht om daar nu parkeerplaatsen aan te leggen die later weer weg moeten. Omdat 110 parkeerplaatsen nood zakelijk zijn om op drukke momen ten de parkeersituatie de baas te kunnen, heeft het projektteam, waarin gemeente en projektontwik- kelaar Hevo vertegenwoordigd zijn, naarstig gezocht naar andere ruim te. Om parkeerplaatsen aan te leg- 'n abonnement waard gen tussen het zwembad en de Parkweg wordt niet raadzaam geacht Mogelijke uitbreiding van het zwem- en recreatiecentrum wordt daarmee de pas afgesneden. De enige plek die daarom in aan merking komt is in het bosgebied tussen het zwembad en de Kemp- weg. Hier zal in een „peervorm" een weg aangelegd worden, waa raan 45 auto's geparkeerd kunnen worden. „Het heeft veel voeten in aarde ge had voordat we tot deze oplossing gekomen waren", liet wethouder Driessen weten. „Het gaat hier im mers om een ingreep in het land schap". Volgens Driessen is dit een van de vyf aangedragen suggesties om de parkeerproblematiek rond het zwembad het hoofd te bieden. Volgens de wethouder heeft deze oplossing de minste consequenties voor de natuur rondom het zwem bad. Hierover is een paar keer over leg geweest met een afvaardiging van het IVN-afdeling Venray. De wethouder noemt de oplossing „ge concentreerd verdiept parkeren". „Er wordt zo compakt mogelijk ge parkeerd, verscholen in het bos". De parkeerplaats zal tot zo'n 40 me ter diep in het bos gesitueerd liggen. Mevr. Janssen van de fraktie v.d. Vorle vroeg zich af of de parkeerca- paciteit van 110 wel voldoende was. Volgens de wethouder lijkt dat wei nig maar hy is van mening dat men hiermee redelijk uit de voeten kan. „De ervaring zal het leren". De wet houder moest toegeven dat, indien blykt dat de parkeerruimte te krap is, de situatie opnieuw bekeken moest worden. Of, als die situatie zich aan zou dienen, daarbij nog meer bosgebied gebruikt gaat wor den voor parkeerruimte, wilde wet houder niet kwyt SPEELWEIDE De zonneweide, die aan de west kant van het zwembad komt te lig gen zal qua omvang kleiner worden dan oorspronkelijk gepland. Was het aanvankelijk de bedoeling om een speelweide van 1800 k 1900 m2 te creëren, thans is besloten om een zonneweide aan te leggen van „slechts" 1500 m2. In het bosgebied tussen het zwem bad en de Kernploeg zullen straks 45 parkeerplaatsen voor auto's worden gecreeerd. AUTOVRIJ Om de auto uit het centrum te we ren dient volgens de PvdA-fraktie de Schoolstraat, de Marktstraat en de Hofstraat autovrij te worden. Om de voetgangers een veiliger gevoel te geven dient vervolgens in het to tale gebied binnen de binnenring een maximum snelheid van 30 km/u ingesteld te worden. Het ge bruik van wegen binnen die bin nenring dient verder verminderd te worden door zoveel mogelyk rechtstreekse aan- en afvoerwegen naar de parkeerplaatsen, vanaf de centrumring. Dit geldt ook voor het parkeerterrein Gouden Leeuw en het toekomstige parkeerterrein tus sen de Patersstraat en de Juliana- singel. De PvdA-fraktie is van mening dat voor dit laatste terrein niet d( Patersstraat of Poststraat als aan- en afvoerweg mag funkti- oneren. GROENE GOLF In het verkeerscirculatieplan wordt het vele verkeer op de Paters laan als knelpunt aangegeven. Dit knelpunt zou volgens de nota opge lost kunnen worden middels de Noord-Tangent. De PvdA-fraktie deelt die mening niet. Volgens hen is dit knelpunt eerder het gevolg van het het slecht funktioneren van de singels, waardoor te makke lijk intensief van de centrumring als sluiproute gebruik wordt ge maakt. Dit oneigenlyk gebruik zal volgens de PvdA-fraktie alleen maar aangemoedigd worden als de oost- westverbinding gerealiseerd wordt. De fraktie is bovendien van mening dat een Noord-Tangent financieel nauwelijks haalbaar zal zyn. De PvdA-fraktie pleit voor het aantrekkelijker maken van de bui tenring door het instellen van een nauwkeurige „groene golf' of door het laten vervallen van ver keerslichten en die te vervangen door kleine rotondes. De PvdA is voorstander van een autovrij centrum. Situaties waar bij auto's, fietsers en voetgangers elkaar „voor de voeten lopen" moeten tot het verleden behoren. Verder dient het gebruik van de centrumring ontmoedigd te wor den. Dit zou volgens de PvdA frak tie kunnen door de centrumring te onderbreken, b.v. op de Paterslaan, ter hoogte van het IMBO. PARKEREN De PvdA-fraktie vraagt zich af of het realiseren van een parkeer ruimte tussen de Patersstraat en de Julianasingel voldoende oplossing zal bieden voor de nu al zichtbare schaarste aan parkeerplaatsen. „In een evenwichtige afweging tussen de wens om het autogebruik af te remmen èn het economische be lang van het aantrekkelijk houden van Venray als koopcentrum, zal moeten worden bezien of verdere uitbreiding van parkeergelegen heid aan de oostzijde noodzakelijk is". ATTRACTIVITEIT Volgens de PvdA-fraktie zullen hun uitgangspunten een basis vor men om het Venrayse centrum at tractiever te maken. Het betekent ook dat er concessies gedaan zullen moeten worden ten aanzien van het gemak waarmee alle voorzieningen zo snel mogelijk per auto bereik baar zijn. De PvdA-fraktie zal, als het college van burgemeester en wethouders een standpunt heeft bepaald, be trekking hebbende op de verkeers situatie in het centrum, dit standpunt beoordelen vanuit de bo- venvemoemde uitgangspunten. Op zaterdag 11 mei zal voor het eerst binnen het Jong Nederland distrikt Utopia een miniorendag ge organiseerd worden. Minioren zijn de jongste leden van Jong Neder land. Zy zyn tussen de 4 en 7 jaar oud. Om 10.00 uur zal de opening plaatsvinden in het St Odapark, dat speciaal voor deze gelegenheid is omgedoopt tot het grote dieren bos, gezien het thema van deze dag, de Fabeltjeskrant. Na de opening beginnen de deel nemers aan een creativiteitsop- dracht waarby het bouwen van een eigen hutje als belangrykst onder deel gezien mag worden. Na de gezamenlijke picknick, rond de klok van 12.00 uur, begin nen de deelnemers aan een groots opgezette spelmiddag waarby de dieren van de Fabeltjeskrant een belangryke rol spelen. Om 16.00 uur zal de sluiting plaatsvinden, en kan eenieder weer huiswaarts gaan. Het distrikt Utopia is aangesloten by de landelyke jeugd- en jongere norganisatie Jong Nederland. Lan- delyk telt Jong Nederland 200 plaatselyke afdelingen waar 20.000 leden wekelyks bij elkaar komen om te spelen rondom de 3 spelter- reinen van Jong Nederland: spel, buitenleven en creativiteit. Deze worden begeleid door een groot an- tal vrywillige leiders en leidsters. Naast de miniorendag organi seert Jong Nederland nog diverse andere aktiviteiten voor hun leden van 4 tot 17 jaar zoals: kampen, toernooien, zwemfestynen en sur vivals. De BELEID )e PvdA stelt zich in de brief kri- ch op ten opzichte van het in het leden gevoerde beleid. Dit ver inde volgens de FVdA-fraktie ik een ad-hoc karakter. „Veel iissingen werden geïsoleerd, ider samenhang met overige afregelen en ingrepen, geno- 6n. Daardoor zijn nu op een aan- plaatsen in het centrum elpunten ontstaan, die vragen een structurele, samenhangen- oplossing". PvdA-fraktie achte het nemen losstaande maatregelen niet verantwoord. Wel is de frak- er zich van bewust dat er keuzes naakt moeten worden. De fraktie ichter van mening dat de te tref- raaatregelen geen afbreuk mo- doen aan de aantrekkelijkheid D Venray als regionaal koopcen- ini. De maatregelen moeten eer- r als versterking dienen. )m tot een keuze te komen zal de dA de volgende standpunten nteren: het centrum van Venray int in principe autovrij te wor- op de toevoerwegen dienen on- loelde verkeersbewegingen ioedigd te worden, met name deze tot knelpunten leiden; ld het centrum dient voldoende, bereikbare en goed gespreide irgelegenheid te worden ge- ierd. Wee weken geleden heeft Jong Ierland een beroep gedaan op al- Ven raynaren om hen te steunen de bouw van hun nieuwe khut. bt en met 2 mei jl. hebben 212 insen aan die oproep gehoor ge en en tesamen ƒ3.540,- by elkaar tracht. Er zijn ook nog een aantal Iragen onderweg, maar via de ttk-giro-centrale duurt het een kar dagen voordat een bedrag is srgebóekt. lebt u nog niet meegedaan en nt u uw acceptgirokaart kwijt: t bankrekeningnummer luidt: 39.26.244 tn.v. Stichting Jeugd- langen inz. bouw blokhut te nray (het gironummer van de Ra- bank: 1068514). lotoract Venray heeft besloten a de opbrengst van hun Moeder- •ontbijt-aktie beschikbaar te llen aan Jong Nederland. Een ste, die Jong Nederland zeer op Ijs stelt Voor de ochtend van de toderdag kunt u een ontbyt Btellen. Dit feestelyke en luxe tbijt wordt by u thuis geserveerd tor mensen, gekleed als obers uit duurste restaurants. Uw ontbijt- tellingen kunt u dagelijks tus- n 18.00 en 19.00 uur plaatsen on- 'Mel.nr. 11405. EHANG 14-daagse aktie bij de introdulctie van de schitterende kollektie 'IDENTITY' iadat de fraktie Samenwerking ideLyk heelt laten blijken tegen d oost-west verbinding te zijn isen de Stationsweg en de Lange- g, de zg. Noord-Thngent heeft ook J PvdA-fraktie zich tegen die ord-Thngent uitgesproken. In n brief aan het college van b. en F bv De fraktie neemt daarmee al een orschot op de discussie die dit yaar ongetwijfeld zal losbarsten ndom het verkeerscirculatieplan, parkeernota en de Noord- agent. Maandag 13 mei 1991 Aanvang: 21.00 uur Conferentiecentrum "De Witte Hoeve" Gasstraat 5, Venray Bepaalt de Noord-Tangent of het stadspark het centrumplan? 4 inleiders, t.w. de heren A. den Brok (cultuur-historisch), F. Ruyten (leefbaarheid), A. Verlinden (economisch) en C. v.d. Ven (politiek/bestuurlijk) zullen hun visie geven gevolgd door een openbare discussie O.I.V. de heer G. Thijssen. U bent van harte welkom. AFDELING VENRAY 'Het bestuur van de schuttery 't Zandakker Gilde Sint Jan heeft by besluit van 19 februari 1991 nr. 10a een Ereteken ingesteld tot vereren de onderscheiding van zijn leden of in bijzondere gevallen van niet- leden, die zich jegens deze schutte ry op uitmuntende wijze ver dienstelijk hebben gemaakt Het Ereteken is de hoogste beloning, die de schuttery 't Zandakker Gilde St Jan kan verlenen boven de bestaande beloningen zoals benoe ming tot ere-lid of onderscheidin gen voor langdurige trouwe dienst e.d. Het Ereteken draagt de naam 'Erekruis van Schuttery 't Zandak ker Gilde St Jan'. Aldus staat te lezen in het Instel lingsbesluit van de zeer unieke zil veren onderscheiding, die zondag jl. voor het eerst door de schuttery werd aangeboden aan mevr. P. Defesche-Derks by gelegenheid van haar afscheid als beschermvrouwe van de schuttery. Bij de instelling van dit byzonde- re Erekruis heeft het bestuur van 't Zandakker Gilde St Jan zich laten adviseren door de onderscheidin- gendeskundige, de heer Hennie Meije%uit Venray. Bij het opstellen van het Instellingsbesluit en de Be palingen voor het verlenen van het Erekruis heeft hij zoveel mogelyk het Reglement van Administratie en Discipline voor de Militaire Wil lemsorde (1815) model laten staan, alsmede de Vertrouwelijke Richtiy- nen voor het verlenen van Konink lijke Onderscheidingen. HET VERSIERSEL Het versiersel bestaat uit een zg. St Jan's of Johanniter Kruis met acht geparelde punten, gedekt met een hertogeiyke kroon. Aan het versiersel zyn aangebracht twee zwaarden, gekruist tussen de armen. Voor niet-leden van de schuttery worden de zwaarden ver vangen door een doorlopende lau rierkrans tussen de armen. In het midden van het kruis bevindt zich een ovaal medaillon, met daarop de afbeelding van het wapen van de schutterij, met daaromheen het op schrift 'Schuttery 't Zandakker Gil de St Jan Venray'. Op de keerzyde wordt op het medaillon de naam van de gedekoreerde gegrafeerd, alsmede het jaar van uitreiking. Het versiersel wordt bevestigd aan een rood draaglint 38 mm breed met twee blauwe strepen van 7 mm breed. Rood en blauw zyn de kleuren van de schuttery. Het wordt bevestigd met een traditione le ring, aangehecht aan de kroon. By het versiersel behoort een oor konde op naam. 'Het ereteken kan door iedereen worden verworven, ongeacht rang of status, doch slechts voor uitmun tende verdienste verleend by hoge uitzondering om het prestige van deze hoge onderscheiding reliëf te geven en te garanderen, dat de dra ger voor vergetelheid zal worden be hoed', aldus een van de bepalingen. VOORBEREIDING Voordat de onderscheiding wordt toegekend, moet een strenge proce dure worden gevolgd. Zo moeten al le stukken, betreffende een Verf Wand viert de lente met een leuke aktie. Elke bezoeker van onze behangshow dingt zonder koopverplichting mee naar onze prachtige voorjaarspnjs EEN STEVIGE FIETS IN FRMI METALLIC-GRIJS. Neem uw rebus oplossing mee. bewonder onze nieuwe behangkoUekties en win een fiets! Een geiatntlilkt aktie ran Vert A wand en Kalk A Doodeheefver. Het Erekruis van Schutterij 't Zandakker Gilde SL Jan. voordracht voor beloning van uit muntende verdienste ter hand worden gesteld aan een Voor- drachtsbehandelingscommissie om het bestuur van de schuttery van advies te dienen. Hierin heb ben zitting de heren P.L.L. Dorren, direkteur PCV; mr. G.M.H. Thyssen: H.A.W. Rats, pr-koördinator en lid van de schuttery en PJ.M. van Lie- rop, sekretaris van de schuttery. Ook natoris Lunter speelt hierby een belangryke rol. De commissie stelt een strikt vertrouwelyk proto col op voordat tot uitreiking kan worden overgegaan. De uitreiking zal altyd met de meest mogelyke luister gepaard gaan en worden besloten met een défilé, waaraan het gehele schuttery korps deelneemt

Peel en Maas | 1991 | | pagina 9