'Laot ze nie an ut kerkpadje komme...! ircheologisch onderzoek nabij loogriebroek was niet vergeefs Minister opende 'Kampengebouw' Folkloristen te gast in Venray Jeugdwielerronde 1991 MICHELS Verwen moeder met een luxe ontbijt Echt... je proeït t! Samen stoppen met roken Zondag 12 mei 'Makkenloop' te Vierlingsbeek Echte 1 mei-boom 'agi« i EN MAAS Donderdag 9 mei - Pagina 7 1 )rig jaar zomer is de Rijks- i jgt voor Oudheidkundig I emonderzoek uit Amersfoort u) begonnen met het afgraven terreinen naby Hoogriebroek ien Leunen en Oirlo om te zoe- 1 naar sporen uit de oudheid. jnderzoek houdt verband met oekomstige aanleg van Rtfks- 73. Volgens de plannen van gwaterstaat wordt op de plek r nu gegraven wordt, een par- ii rplaats met benzinestation i gelegd. Aan de oostzijde van Jjjjeuwe rijksweg is een wegres- jjjrint gepland. Het archeolo- onderzoek vloeit voort uit i samenwerkingsovereen- Bst tussen de ROB en Rykswa- jtaat Voordat grootschalige ijekten worden aangepakt wor- i archeologen in de gelegen- ij gesteld oudheidkundig lerzoek te doen om te voorko- m, dat tydens de werkzaamlie- i vertraging optreedt, wanneer idsten worden gedaan. EERDERE VONDSTEN et terrein in het Hoogriebroek id by de Archeologische Werk- epvan de Geschied- en Oudheid- idige Kring Venray al bekend als vindplaats van o.m. prehisto- ih materiaal. Reeds in de vyfti- jaren werd door deze groep [er leiding van de heer B.A.M. tal van vuurstenen en aar- v'erk scherven gevonden, date- d uit de ijzertijd, de bronstyd, Romeinse tijd, het merovingisch [perk, de Romeinse tyd eii de middeleeuwen, jen hierna gehouden onderzoek or de Stichting Regionaal Arche- gisch Archiverings Project iAP) wees uit, dat 'mogely k' in de sen van Hoogriebroek een pre- itorisch akkercomplex en een in- en begraafplaats uit de Ro- iinse tyd ergens onder de grond ronden zou worden. Voor het was dit reden genoeg om de oningse projekt-archeoloog J. ist met drie mensen van het ROB twee medewerkers van de NLW- idrijven uit Venray op dit terrein «ider onderzoek te laten verrich- voordat de bulldozers zouden schijnen voor de aanleg van de ksweg 73. Zo lang min of meer vergeefs mi lieus in de grond te hebben ge- uffeld blykt het onderzoek toch Jsultaten te hebben opgeleverd, v m oude waterput, sporen van be ning in de brons- en ijzertijd en Romeinse tijd, fragmenten van n Romeinse stenen voorraadpot ilium) en een waarschijnlijk nog Klere pot geven de heer Krist de lertuiging, dat al het werk niet lor niets is geweest. PLATTEGRONDEN EN PUT Het onderzoek ten westen, ten noorden en ten zuiden van de Hoogriebroekseweg heeft weinig konkreets opgeleverd. By het gra ven van zeven sleuven met. een lengte van 100 meter en een breed te van 6 meter aan de oostzyde van de weg, was het verleden bereid iets van zijn geheimen prys te geven. Na Kerstmis 1990 werden hier in de grond de sporen aangetroffen van huisplattegronden uit de bronstyd en de ijzertijd en de plat tegrond van een drieschepig huis uit de Romeinse tijd ter grootte van 34 by 9 meter. Hierbij vond men ook op vry grote diepte (5 meter on der het huidige maaiveld) een hou ten waterput. Op de bodem van deze put vond men een schoen en de fragmenten van twee stenen Ro meinse voorraadpotten. Het hout van de put wordt momenteel in Amersfoort onderzocht op ouderdom. ROMEINSE BEWONING Het onderzoek spitst zich mo menteel toe op het grote drieschepi- ge Romeinse huis, waarvan de plattegrond duidelyk zichtbaar werd. Van het, waarschynlyk hou ten, bouwmateriaal werd niets ge vonden. Ttevens werden de sporen gevonden van twee Romeinse hui zen met een bijgebouwtje. Er zijn monsters genomen van de grond, waarop de behuizingen hebben gestaan. O.m. uit een fosfaatonder- zoek hoopt men te kunnen nagaan of hier sprake is van een woonge deelte met stal. WERK LOOPT TEN EINDE In totaal heeft men tijdens de on- derzoekperiode ongeveer 3 ha grond tot een gemiddelde diepte van een meter onderzocht. Dank zij de lage waterstand en het goede weer heeft men het werk vlot kun nen verrichten. Alleen in de afgelo pen winter heeft het werk vier weken stilgelegen. Eind mei zullen de sleuven weer worden gedicht en gaan de onderzoekers in Grubben- vorst naar de geheimen van de oud heid graven. Hoewel de aktie tegen de Noord agent niet nadrukkelijk is gestart n het plan voor een stadspark te romoten zyn er toch al mensen Ie daar hun handtekening voor tten. Toon den Brok heeft voor as weer 'n aantal reakties op een S (jtje gezet, len stadspark zal meer mensen aar Venray trekken dan een ver- eersweg tussen kerk en raadhuis!' in we daar toch een stadspark maken!' a verkeersweg maar een ipark!' |Het zyn niet allemaal auto-haters tegen de Noord-tangent ageren it er worden ook alternatieven luggereerd, de een is wat realisti- ler dan de ander maar in hun af- sr van de Noord-tangent zyn ze duidelijk...: irg maar vur mier parkiër- lar moet toch een betere oplos- g mogelyk zyn!' aat de Hofstraat open!' [Sluit maar stuk van Stationsstraat p vanaf stoplicht'. BOUWKUNDIG ADVIESBURO Voor reken-,tekenwerk en advies ten aanzien van: Beton, staal en hout constructies Nieuwbouw en Verbouw, Hinderwetten. Ringweg 8 5813 BP Ysselsteyn Tel. 04785-2020 Fax 2019 Tégen, maar er dient wél een weg te komen tussen Raadhuisstraat en Overloonseweg/St. Josefweg/Lange- wegü!' 'Leg een weg aan via de Gasstraat over het St. Josefterrein naar de St. 'Dür zien andere platse zat um auto's weg te zette en anders motte ze mer wa wiër lope. Mak van het plantsoen bei de Zuidooster mar en parkiërplats. Kunde fieftig auto's kwiet'. Er klinken ook anti-autogeluiden door op de protestkaarten: 'De auto's uit het centrum!' 'Hoe lang moet de auto nog priori teit krygen... tot de dood erop volgt?' 'Géén autoweg in dit mooi stukje Venray!' Een Venraynaar heeft zowel een radikale als originele oplossing: 'A.u.b. Noord-tangent door het ge meentehuis!'... Een ander achtenswaardig bur ger van Venray zegt gewoon: 'Stop plannen Noord-tangent!' En de 'wakkerste' Venraynaar komt tot de verzuchting: 'Maar goed dat 'de wakkere Piëlhaas' echt bestaat!' Een van de meest verstandige Ven raynaars vindt: 'Laat het gezon de verstand eindelijk in Venray ze gevieren!' En Piet: 'Piet die het niet ziet zit ten. Het wordt een klerezooilaan. Hou het maar by de oude stad.' Piet Ook dichters scharen zich aan onze kant en stellen zich voor het kerkpad garant: 'Wie de mooiste plekjes van Ven- rays centrum kent Wie niet alleen verkeerstechnisch denkt Wie gevoel heeft voor de Venrayse historie Wie wat bewaart voor de toekomst, potverdorie Die wil toch zeker geen Noord tangent!' 'Wie oog heeft voor schoonheid en cultuur Vindt dat deze weg, poort en muur Niet mag worden prysgegeven Historie moet blijven leven', "t Kerkepedje dat mot bliëve ök ks we dor dur gènne Noord tangent kriege'. 'Zo vaak in in Venray kom doet het kerkepad mij deugd Het herinnert mij aan myn jeugd'. 'Laot 't nie gaón; loat 't staón!' 'Geen cent voor de Noord-tangent' Inbraken Door forcering van de toegangs deur was toegang verkregen tot het aan de Gezellemveg gelegen tankstation van het aldaar gelegen garagebedryf. De demonstratiekast was opengebroken en daaruit wa ren 2 radiocassettespelers, een radio-CD-speler en 2 boxen ont vreemd. Tbtale schade voor het be- dryf ƒ2.250,-. Met een baksteen was een keu kenraam van een woning aan het Sparveld in Leunen ingegooid. Hierdoor was toegang tot die wo ning verkregen, terwijl de bewo ners met vakantie waren. Twee kasten bleken doorzocht-te zijn maar voor de dader geen buit want de bewoners hadden al hun waarde volle spullen opgeborgen in een kluis van een bank. Het bleef dus alleen by de schade van de ruit Dure kras Een inwoner van Venlo wilde donderdagavond omstreeks 19.30 uur z^n Jaguar personenauto par keren in een parkeervak nabij café Halfweg in Oostrum, maar daar stond een fiets. Hij stapte uit om de fiets te verwijderen en wilde naar binnen gaan, toen de eigenaar van de fiets, een inwoner van Swolgen, hem tegemoet kwam en een scheld- kannonade op hem afvuurde. De autobestuurder ging daarop naar binnen. Even later werd hij er op geattendeerd dat de eigenaar van de fiets, met de fiets aan de hand, tus sen twee geparkeerde personenau- tos laveerde. Eerst raakte de fiets de band van de auto en vervolgens de gehele rechterzyde en bracht daar in een diep kras aan. De politie kwam en maakte proces-verbaal op inzake vernieling. Het weer in orde maken van de Jaguar zal de Swolge- naar veel geld gaan kosten. Met zo'n geurig knapperend ontbijt wil moeder elke dag wel verrast worden 'Het Nationale Oorlogs- en Ver zetsmuseum te Overloon heeft zijn grote waarde voor de voorlichting en bewustmaking van de jongere generatie meer dan bewezen. Wan neer wij om ons heen kijken dan kunnen wij niet anders doen dan konstateren dat de generatie die de Tweede Wereldoorlog aan den lijve heeft ondervonden steeds kleiner wordt. Maar er is een nieuwe gene ratie, die gekonfronteerd wordt met uitingen van oorlog en geweld, zo als zich die in de wereld van van daag voordoen. Het verleden is voor deze generatie geschiedenis maar het is van evident belang dat de ge neratie van vandaag kennis neemt van die geschiedenis, omdat blijkt dat de geschiedenis zich vandaag herhaalt'. Dit zei de minister van welzyn, volksgezondheid en cul tuur, mevr. D'Ancona, by de ope ning van het kampengebouw in het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmu seum te Overloon. 'Het woord Kampengebouw', aldus de mevr. D'Ancona, 'zal by velen afschuwely- ke herinneringen oproepen. Het waren verschrikkelijke en onbe- schyfelijke taferelen die zich hebben afgespeeld in de concentra tiekampen van de nazi's en de Ja panse overheerser. Huidige en toekomstige generaties kunnen daarvan nu kennis nemen'. HET KAMPENGEBOUW Het Kampengebouw biedt onder dak aan een permanente expositie over het lot van mensen in de con centratiekampen in Europa en Azië tydens de Tweede Wereldoorlog. Thema's als straf, gevangenschap en vernietiging van concentratie kampgevangenen wordt door mid del van foto's, authentieke voorwerpen en beelden tot uiting gebracht. 'Het Kampengebouw is een verde re uitbreiding van het museum in Overloon, maar nog niet het laatste', zo sprak voorzitter Van der Harten. Er zal nog een vredes- en oorlogs route worden aangelegd en ook zal het park opnieuw worden inge richt. Daarmee wil het bestuur de museumbezoekers met de neus op de gruwelijke gevolgen van de oor log blyven drukken, teneinde by te dragen de herhaling van een oorlog te voorkomen. Dat benadrukte ook de minister van WVC, die in haar toespraak nog eens wees op het lot van de Koerden. 45-JARIG BESTAAN De minister feliciteerde verder het bestuur met het bereiken van de mylpaal van het 45-jarig be staan. De bewindsvrouwe bena drukte dat in die 45 jaar veel tot stand is gebracht Ook de voorzitter van het stich tingsbestuur, de heer Van der Har ten bleef in zijn openingstoespraak even stil staan by de initiatiefne mers die in 1945 op de puinhopen van hun geschonden dorp dit mu seum opbouwden. In het bijzonder verwees hij naar één van die initia tiefnemers, Harrie van Daal, die zich vele jaren als sekretaris op uit zonderlijke wyze voor en in het museum heeft beyverd. DIREKTEUR TEMMING Direkteur Temming kon in zijn openingswoord, naast de minister van WVC, ook de ambassadeur van de Republiek Duitsland dr. Citron, representanten van de diplomatie ke vertegenwoordiging van ver schillende landen, de vertegen woordigers van instanties en overheden, leden van Provinciale Staten en van de gemeenteraad van Vierlingsbeek en niet te vergeten de vele representanten van instel lingen en organisaties uit het verzet en ook vele vrienden van het Natio nale Oorlogs- en Verzetsmuseum, begroeten. Ook waren verschillen de inwoners van Overloon aanwe zig, die zich in het verleden vele jaren op vrijwillige basis hebben in gezet voor hun museum. Tijdens een rondgang in het Kampengebouw moet men konsta teren dat de wyze waarop de inrich ters hun werk hebben gedaan, de wyze waarop dit menselyk leed ty dens de Tweede Wereldoorlog in Europa en Azië, is weergegeven, diep indruk heeft achtergelaten. Dit ervoer ook de Duitse ambassa deur. dhr. Citron. Hij verklaarde diep onder de indruk te zijn van de wijze waarop de stichters hier voor lichting hebben willen geven, zon der geschiedvervalsing. Hij liet weten binnenkort terug te komen, want 'n bezoek aan het museum kun je niet in één uur realiseren. De laatste 3 maanden heeft het stoppen met roken herhaaldelijk de aandacht getrokken in tv- programma's en in advertenties van dagbladen. Hierdoor zyn ro kers op eigen gelegenheid gestopt met roken. Andere rokers stopten gedurende de Teleac kursus Stop pen met roken. Allen wilden hun gezondheid niet langer schaden en wilden hun lichamelyke konditie verbeteren. Dit is voor de plaatselijke vereni ging Het Groene Kruis en de GGD Noord-Limburg aanleiding om in Venray de kursus Stoppen met ro ken te organiseren. De kursus De kursus is bedoeld voor rokers, die willen stoppen met roken. Er kunnen maximaal 15 kursisten per kursus deelnemen. In de kursus wordt onder andere aandacht besteed aan: - het ineens stoppen met roken; - adviezen voor een eerste rookloze dag; - hoe roken aangeleerd, hoe afleren! - redenen om met niet-roken door te gaan; - wat te doen in moeilijke situaties; - spanning en overgewicht in ver band met roken. Over deze onderwerpen wordt in formatie gegeven. Bovendien wordt met elkaar gepraat over de ervarin gen met stoppen. Een speciaal ge trainde kursusleider geeft deze kursus. De effekten van de kursus zijn goed. Na afloop zyn 60 k 70% van de kursisten gestopt mét roken. Een vyfde van de kursisten is minder gaan roken. De kursus in Venray vindt plaats op 22, 27, 28, 29 en 30 mei en op 3, 6, 13 en 27 juni in De Clockert, Bergweg 4, tussen 19.30 en 21.30 uur. By de kursus hoort een kur- susboek. Door financiële bydragen' van Het Groene Kruis en de GGD kost de kursus slechts ƒ90,-. Meer informatie Meer informatie kunt u vragen by het bureau Klantenservice van Het Groene Kruis tussen 8.30 en 17.00 uur. tel. 077-521160. U kunt zich voor woensdag 15 mei aanmel den. Als de belangstelling groot is, dan bepaalt de volgorde van aan melden de deelname. Het is voor de vierde maal dat dansgroep De Hakkespits gastgroe- pen elders uit het land naar Venray haalt, om met hen een folklore- weekend door te brengen. Dit ge beurt op 10, 11 en 12 mei a.s. De gasten zyn: De Soester Boeren, dansgroep uit Soest (Utrecht) en de zang- en dansgroep Aald Hielpen uit Hindeloopen (Friesland). Het hoogtepunt van het weekend is on- getwyfeld het schouwburgoptreden opzaterdagavond 11 mei. Samen met De Hakkespits verzorgen zy een 2Vfe uur durend dansprogram- ma waarin streekgewoontes en dia- lekten zeker niet ontbreken. Aanvang 20.00 uur. Enkele leden van de dansgroep hebben een pop in originele Noord- Limburgse klederdracht gestoken, die die avond verloot zal worden. Kaartjes hiervoor zyn verkrygbaar aan de kasse. De trekking zal na het officiële gedeelte, rond 22.30 uur plaatsvinden. Het dansorkest De Arizona's zal daarna tot 01.00 de avond verder invullen met goede dansmuziek voor alle aanwezigen. De zang- en dansgroep Aald Hiel pen uit Hindeloopen streeft het doel na om hun folklore door mid del van zang en dans op verant woorde wyze te tonen en te bewaren. Omdat Hindeloopen in de geschiedenis altyd vrij geïsoleerd heeft gelegen ten opzichte van Friesland is een eigen klederdracht ontstaan. Daar Hindeloopen geen eigen haven had, lagen de schepen in de wintermaanden in Amster dam. De belangrykste stoffen van het vrouwenkostuum zyn Indische sits en Oost-Indisch bont. Deze stof fen werden door de VOC geïmpor teerd uit India, in Amsterdam op de markt gebracht, waar ze gekocht werden door de Hindelooper vrouwen. Soest is gelegen in het schilder achtige Eemland, temidden van een landschap van polders, heide en bossen. In 1958 werd de Soester Boerendansgroep opgericht met een tweeledig doel. Vooreerst het behoud van de Soester drachten (het Soester pak), voor de vrouwen gekenmerkt door de vierkante muts, de boot (gouden borstsieraad) en het gouden kruis. Voor de man nen het zwarte pak en de zwarte pet Als boerendansgroep wil men de dansen die rond 1900 nog in zwang waren voor de toekomst be waren. Hiertoe behoort o.a. de spe cifiek Soester zeidans 'Babyloontje' die gedanst werd door de broeders en zuster van het Groot Gaesbeec- ker Gilde van Soest Voor diegenen die de folklore uit eigen land een warm hart toedra gen of van oude dansen houden, begeleid door oerdegelyke accorde- onmuziek, of zy die willen genieten van de prachtige oude kostuums, voor al deze mensen is de Folklore- dansavond in de schouwburg ten zeerste aan te bevelen. Zaterdag 11 mei. aanvang 20.00 uur, entree 5 gulden. In tegenstelling tot anders gepu bliceerde data zal a.s. zondag 12 mei 'Moederdag' te Vierlingsbeek de 7e loop worden gehouden voor de trimloopkompetitie van het land van Cuyk. Deze trimloop, de Mak kenloop en evenals de kompetitie, is deze voor iedereen toegankelyk. Vorig jaar vertrokken op de diverse afstanden een totaal aantal van ruim driehonderd deelnemers, en die hoopt het organiserende Wie- Iercomité Vierüngsbeek ook dit jaar te kunnen begroeten. De eerste start betreft de jeugd t/m 9 jaar en de kategorie van 10 t/m 12 jaar. Deze vertrekken voor hun afstand van 1350 meter om 10.00 uur. De dames en heren die 2700 meter willen lopen dienen om 10.10 uur gereed te staan voor hun vertrek. Tot slot zyn er nog de men sen van de lange afstanden. Deze gaan voor 5,2 km, de 10,5 km of de 21,1 km (halve marathon). Zy ver trekken tesamen voor resp. 1,2 of 4 ronden en zullen om 10.30 uur wor den weggeschoten. De laatste drie afstanden lopen dan ook een groot gedeelte buiten de kom van Vier lingsbeek, wat voor de Makkenloop zeker sfeerbepalend is. Voor de deelnemers uit Vierlingsbeek en Groeningen is de deelname gratis door de sponsoring van Bouwbe- dryf Tbnny School uit Groeningen. Overigens hoeven de deelnemers uit andere plaatsen, die zeker van harte welkom zyn, ook niet zo diep in de buidel te tasten, omdat het in- schryfgeld loopvriendelyk is. Inschrijven is in café 't Hoekje by de kerk te Vierlingsbeek. Inschry- ven kan tot uiterlyk een kwartier voor vertrek van iedere afstand. Voor alle kategorieën zyn er erepry- zen en voor iedere deelnemer/ster is er een herinnering. De 17e Jeugdwielerronde van Noord-Limburg zal gehouden wor den van maandag 22 juli tot en met vrijdag 26 juli 1991. Deze ronde is een vijfdaagse fietstocht, die in Noord-Limburg verreden wordt, voor jongens en meisjes van 10 tot en met 13 jaar. Het doel van de jeugdronde is het bieden van een stuk sportieve ont spanning aan de jeugd, tydens de zomervakantie, in de vorm van een alternatieve vakantiebesteding. Daarnaast is het een bredere ken nismaking met het gebied, waarin zy wonen en met andere jeugdigen uit de regio. Naast de 40-50 km die per dag gefietst worden, worden er een aantal opdrachten uitgevoerd zoals individuele tydrit, behendig- heidsrit, cyle-cross, spellencircuit e.d. Er wordt voor de middag onge veer 25 km gefietst en na de mid dag ook. Tussendoor wordt er gerust en wordt de opdracht ge daan. Aan het einde van de dag gaat iedereen weer naar huis en komt de volgende dag terug. De fietsen worden 's nachts gestald in de etappe-plaats. Elke dag zullen er gele truien uit gereikt worden aan de eersten in de diverse klassementen. Ook is er een zwarte trui voor de grootste pechvogel. Er wordt gefietst over de openba re wegen, in een gesloten karavaan, die begeleid worden door o.a. moto ren, bezemwagen, EHBO en begelei ders op de fiets. Daar waar nodig wordt de stoet begeleid door politie. Iedereen kan meedoen. Het is niet van belang of een groep uit een bepaalde vereniging is samen gesteld of zomaar een groep kinde ren uit een dorp. Wel is het de bedoeling dat een groep, die moet bestaan uit minimaal 6 en maxi maal 10 kinderen, zelf een sponsor zoekt, die de deelname wil financie ren. Zo'n sponsor kan dan de nodi ge reklame maken d.m.v. het programmaboekje of op de shirtjes van de rijders of eventueel d.m.v. een volgauto. Ploegen en sponsors, die interesse hebben in de ronde, kunnen meer inlcihting krygen by Sjaak Koenen, tel. 04780-88321 of Jack Schuurmans, tel. 04780- 86286. Naast de Oranje-boom, die ter ge legenheid van het zilveren huweiy k van Koningin Beatrix en Prins Claus op Koninginnedag is geplant, is de dag erna nog een boom ge plant in het plantsoen tussen de Hofstraat en het Kerkepad. Wethou der Bert Kersten plantte er een ech te en permanente 1 mei-boom. Van oudsher plaatsen de Venrayse schutteryen in de vroege morgen van 1 mei een meiboom, een met een krans en denneboompje opge tuigde paal. Sinds vorige week heeft Venray een echte 1 mei-boom. Vorig jaar schonk de Venrayse PvdA op de honderdste verjaardag van de 'Dag van de Arbeid' de ge meente een rode boom. De socia listen zagen die het liefst op het (nieuwe) Schouwburgplein omdat er bomen moesten wyken voor de winkelgalery naast de schouwburg Op het pleintje in De Bleek zyn on langs nieuwe bomen neergezet. Daarom is de 'PvdA-boom' nu ge plant in het plantsoen by het stand beeld van dr. Poels. Die plek voor een 'rooie boom' riep by de socia listen wel enige diskussie op. Want sociaal voorvechter Poels zette zich alleen in voor de katholieke arbei ders, die zelfs opgeroepen werden zich tegen het 'rode gevaar' te ke ren. Echter, voor de gemeente is het plantsoen dé plek voor byzondere bomen. Er staat al zo'n veertig jaar een Julian a-boom. Net als de vorige week geplante Beatrix-boom is de 'rooie boom' een watercypres. De bedoeling was eéh fraai exemplaar te verplaatsen; een boom die onder de hoogspannings leiding by Oostrum te dicht by de kabels was gegroeid. Daardoor kan de boom echter ook niet door een kraan opgetild en verplaatst wor den. De PvdA kocht een andere cy pres, die 'net als de PvdA niet kapot te krygen is', zo zei by de over dracht sekretaris Mea van Vugt van de Venrayse afdeling Hond werd agressief Er werd by de politie aangifte ge daan van mishandeling van een hond. Een vriend kwam op bezoek by zyn vriendin in een flat aan de Kiosk. Die vriendin is eigenaar van een poedelde. Tben de vriend het poedeltje eten wilde geven werd het dier zo agressief dat hy de man in zyn hand beet. Hierop werd de man zo kwaad dat hy het poedeltje zo schopte dat het bloedend neerviel. De gewaarschuwde dierenarts behandelde de hond, maar de vriendin deed aangifte van mishan deling van haar huisdier.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7