Openbare diskussie-avond Noord-tangent of Stadspark berden Duimelot start met Buitenschoolse Opvang (BSO) Rabobank Starthypotheek 8,4% Rabobank Q Culturele slotmanifestatie bij sluiting Azielzoekerscentram Het Roekenbosch u Extra lage rente Meer bank voor je geld Ultra modern geluidssysteem voor Luxor Venray WD-vergadering op 13 mei Gemeente doet groenstroken in de verkoop MEUBELEN Veel inzendingen voor moederdagaktie Pedagogenpraat Venrayse markt niet tot 17.00 uur BIJ VERKOOP VAN UW WONING EEL EN MAAS Donderdag 9 mei - Pagina 5 Op maandag 13 mei wordt om 1,00 uur in Conferentie-oord 'De 'jtte Hoeve' aan de Gasstraat on er auspiciën van de WD een penbare diskussie gehouden Ver het thema; 'Bepaalt de oord-tangent of het Stadspark et Centrumplan'. Nadat een vier- il inleiders in het kort hun visie ebben gegeven op het onder- lerp, zal onder voorzitterschap pn mr. G. Thyssen een forumdis cussie worden gehouden, pe heer A. Verlinden zal als on- Umemer zyn visie geven op de Lntuele aanleg van de Noord tangent, de verbinding tussen de taadhuisstraat en de Langeweg, of Ie aanleg van een stadspark tussen Ie Grote Kerk en het gemeentehuis. )eheer C. v.d. Ven, fraktievoorzitter van de CDA-fraktie in de gemeente raad, zal het onderwerp belichten uit de invalshoek politiek/bestuur lijk Venray. De heer A. den Brok, voorzitter van de fraktie Samenwer king Venray, op wiens initiatief een kaartenaktie is gestart tegen de eventuele aanleg van de Noord tangent, zal aangeven waarmee cul tureel Venray het meest is gediend. Groenarchitekt Fr. Ruyten bekijkt tenslotte het onderwerp vanuit de visie leefbaarheid. De inleiders zul len daarna deel uitmaken van een forum, waarmee de aanwezigen kunnen, diskussiëren. Deze diskus sie is niet op de eerste plaats be doeld om posities te bepalen, maar wel om informatie te verschaffen, zodat degenen, die straks de beslui ten zullen moeten nemen, visies aangedragen krijgen voor een ge fundeerd oordeel. De diskussie-avond is een onder deel van de reglementaire algeme ne ledenvergadering van de WD afdeling Venray, waarin de jaarstuk ken, de nieuwe samenstelling van het bestuur en het lokale politieke beleid worden besproken. Omdat straks de politiek een antwoord moet geven op de vraag of tussen kerk en raadhuis een weg of een stadspark moet worden aangelgd, wordt het huishoudelijk deel van de vergadering tot een verantwoord minimum beperkt om ruime aan dacht te kunnen besteden aan het thema. Alle in het onderwerp geïnteres seerde inwoners van Venray, zijn deze avond welkom. Op 1 juni zal Het Roekenbosch weer vakantiecentrum zijn. Dit be- t dat vanaf 13 mei de 400 iog overgebleven bewoners van het IZCin groepen van 30-60 personen (erhuisd zullen worden naar nieu- re AZC's elders in het land. Middels een uitgebreide voorlich- Ingscampagne en pereoonslyke lezoeken door de medewerkers van iet AZC worden/zijn de bewoners loorbereid op wat hen te wachten laat. By de overplaatsing zal uiter- ard, voor zover mogelijk, rekening ehouden worden met gezinsver- landen en/of bestaande relaties en riendschappen, al dan niet tijdens iet verblyf in Het Roekenbosch ntstaan. Dat is geen gemakkelijke 1, daar men van een 6-per- oons naar een 4-persoons lokatie aat. Een 30-40-tal bewoners zal in e periode tot 20 mei regulair naar en ROA-woning vertrekken. Terugblikkend op de afgelopen ,5 jaar is er alle reden om de slid ing te laten plaatsvinden in een feestelijke context. Men mag spre ien van een plezierige tijd voor be- ïoners van het AZC, voor de staf en foor de omgeving. Al snel was het IZC binnen,de .regio een vanzelf- prekend begrip en na enkele oaanden këëk niemand m de om- eving meer op van een donker gè- icht, van een vraag in het Engels of een verfrommeld briefje onder eneus van AZC 'Het Roekenbosch' rop. In de loop van de tijd hebben zo'n 000 asielzoekers in het AZC ver- In de Keulsche Pot loundue-, gourmet- en specialiteiten restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 H0LTHESEDIJK 2 OVÉRLOON De gemeente Venray gaat zich ak- iever bezig houden met de verkoop *an groenstroken achter woningen 'an burgers. Hiermee wil men de inderhoudskosten van het open- «ar groen nog meer gaan Irukken. Ibt op heden werd alleen aktie indemomen als er van een indivi- luele burger een verzoek tot aan loop binnenkwam. Die aanvraag werd vervolgens door twee afdelin- !en bestudeerd, alvorens het colle- |e van b. en w. daarover een bedkeuring kon geven. Het moge duidelijk zijn dat deze ferkwijze bepaald niet efficiënt is. bvendien is deze werkwijze niet echt klantgericht. Aanvragen zijn tiet op voorhand in te plannen en iljn afhankelijk van de totale afde- ingsplannen. Aan een aanvrager an niet of nauwelijks een concrete oezegging doen over het tijdstip raarop over diens aanvraag wordt leslist. Om een en ander beter te structu- tren is er door de betrokken afde- Ingen, openbare werken, lümtelijke ordening en grond en igendommen, een werkgroep in- fisteld. Die hebben voor de diverse ijjken een tijdplan opgesteld. Van Ie diverse wijken wordt een inven tarisatie opgemaakt van de gron den die de gemeente van de hand hl doen. Deze stroken zullen in aart worden gebracht. Na goedkeu- ing van het college zullen alleen lie stroken voor verkoop in aan merking komen. Inmiddels is men volop bezig met de inventarisatie van de groenstro ken die voor verkoop in aanmer king komen. Begonnen zal worden aet de groenstroken van de wijk Julut, die vanaf heden in de ver koop gaan. Binnenkort zal ook in 'et Groene Hart en de Molenklef *°rden overgegaan tot de aktieve 'koop van groenstroken. bleven. Gezien het zeer geringe aan tal kalamiteiten is het een zeer opmerkelijk feit, dat zoveel mensen met zoveel verschillende achter gronden met elkaar in harmonie konden leven. Het leven ging overi gens gewoon door, blijkend uit het aantal van 20 geboorten in het AZC en 13 huwelijken. Ook intensieve vriendschappen en meer ontston den er tussen mensen van verschil lende nationaliteiten. Wat te zeggen van een gezamenlijk uitplaatsings- verzoek van een Let, een Georgiër en een Albanees, of van een mede werker die trouwde met een asiel zoekster. Het kontakt tussen vertegenwoor digers van zo'n 45 nationaliteiten en mensen uit de regio is ook zeker een verrijking geweest voor beide partijen. Het kontakt heeft het meest betekend voor het grote aan tal vrijwilligers uit Blitterswijck en omgeving, die in het kader van di verse aktiviteiten met grote regel maat in het AZC kwamen. Niet te onderschatten is ook de invloed op het wereldbeeld van de omwonen den. De ervaring, dat de wereld gro ter is dan de relatief besloten gemeenschappen rondom het Roe kenbosch, en dat problematiek en zorgen van medewereldburgers niet uitsluitend een 'Ver van mijn bed show' kunnen zyn, is uiterma te waardevol voor een gemeenschap in 1991, aan de vooravond van bijv. de Europese eenwording en in de tyd van het contingent Nederlan ders in Turkije en Koerdistan. MANIFESTATIE Op 10 en 11 mei organiseert het AZC dan ook een Interculturele Slotmanifestatie. De manifestatie is bedoeld voor de asielzoekers, het personeel, vrijwilligers, de inwo ners uit Blitterswijck en omgeving en voor iedereen die geïnteresseerd Op 10 mei vindt de manifestatie plaats in het parochiehuis, Plein 4 te Blitterswijck. Vanaf 13.00 uur is het parochiehuis open. Om 14.00 vindt er een officieel gedeelte plaats, wat direkt wordt gevolgd door optredens op het gebied van dans, muziek, folklore. Deze optre dens worden verzorgd door: Las Rocieras met Spaanse en Latijns-Amerikaans volksdansen; Soumbouya met west-Afrikaanse muziek en een Afrikaanse mas- kerdans; Koma Zilan met Koerdische volksdansen; Het St. Antoniusgilde; De Fanfare 'Moed en IJver'. Om 20.30 uur vindt het klapstuk plaats. Een concert van de interna tionaal bekende Guinese topband Fatala onder leiding van meester- drummer Yacouba 'Bruno' Camara. Zij hebben onder andere opgetre den mef Peter Gabriël. Op 11 mei wordt met medewer king van. de Meerlose culturele vereniging 'Pacha Mama' een inter cultureel 'Free-style-dance-contest', het zogenaamde Unitone (3) festival in en rondom de galerie beeldentuin van Floor Hermans aan de Stendert-S te Meerlo georga-- niseerd. Dit begint om 14.00 uur. Aan deze dansmanifestatie kan iedereen die interesse heeft mee doen, zowel individueel als met een groep, waarbij de deelnemers zelf bepalen welke muziek en dansstijl ze willen gebruiken. Het verdere programma biedt op tredens van diverse live-bands, per formances van onder meer de dansgroep 'Shambala' onder lei ding van Ger Maters uit Venlo en jamsessies met medewerking van onder andere Orpheus Machine on der leiding van André Alberts uit Venlo. (zelfmontage) GEGARANDEERD T GOEDKOOPSTE IN KWALITEITS MEUBELEN vENio-blerick, pontanusstraat 30 - heerlen, promenade i2 Lekker onderuit zitten... dat doet u in deze roermond, willem ii singel 25 - venray, grote markt i2 fraai lederen dradifauteuil met metalen frame. Het Kinderdagverblijf Duimelot start binnenkort met een nieuwe aktiviteit om kinderen op te van gen als de ouders niet thuis zyn: Buitenschoolse Opvang. Buitenschoolse Opvang is een mogelijkheid om kinderen in de basisschoolleeftijd, buiten school tijd, een onderkomen te bieden, in huiselijke sfeer. De opvang is te be schouwen als een aanvulling op de normale zorg van de ouders. Vol gens de definitie van het ministerie van WVC wordt onder BSO ver staan: 'hele dagopvang minus de wettelijke verplichte schooluren en overblyftyd'. PERKPLANTEN - vele soorten perkplanten - hang en staande geraniums - hang en staande fuchsia's - en zakken potgrond Alles uit eigen kwekerij Tevens het adres voor al uw groente en fruit DE GROENTEHAL Veulenseweg 4a Leunen tel. 04780-82982 In verband met moederdag orga niseert het Winkelcentrum Venray weer een leuke aktie. Scholen zyn benaderd om kinderen, die deel willen nemen aan deze aktie, een werkstuk te laten maken met als onderwerp „moeder". Uit de vele honderden inzendingen die bin nenkwamen, heeft de jury een hon dertal geselecteerd. Veel opstellen, plakwerk, tekeningen en kleurpla ten behoorden tot de inzendingen. De winnaars worden telefonisch op de hoogte gebracht A.s. zondag mo gen de winnende kinderen om 8.00 uur meehelpen om voor hun moe der een grote verrassing voor te be reiden. Ze zijn dan welkom in de Tbrro aan De Bleek. EIGENDOMSBEWIJS velperplein ARNHEM Hypotheekbedrag 1130.000 Looptijd 30 jaar Bruto inkomen 145.000 Alleenverdiener man Leertijd 30 jaar De SpearOptimaalhypolheek verge leken met ome Annuiteitenhypolheek Voordeliger vanaf jaar 3 totaal netto voordeel Spaar-OptimuJhypottoek 132.000 LFinï~ MsaEWIJS le'°schestraat i -^"sterdam Hrpoiheekbed.ag Loopt,fl '340000 ««O Leeltija ma„ OPPliiO vfppw 40»«' EIGENDOMSBEWIJS heerestraat GRONINGEN Hypotheekbedrag (210000 Looptijd 30 jaar Bruto inkomen 70000 Alleenverdiener man Leeftijd '"taal netto voorde 77.000 De Spaa.-Oplimaalhypotheek verge leken met onze Annuileilenhypolheek Voordeliger vanal iaat 1 totaal netto voordeel Spaar-OpUmaalhypotheek f50.500 Bel voor een afspraak. De doelstelling van BSO is tweeledig: Het bieden van een pedago gisch verantwoorde opvang aan kinderen van 4 tot 12 jaar (of zolangs als zy de basisschool bezoe ken), waarby ontplooiingsmogelyk- heden van het kind als individu en in groepsverband centraal staan. Service verlenen aan ouders die overdag niet in de gelegenheid zyn hun kind(eren) op te vangen. DOELGROEP In principe is BSO bedoeld voor alle ouders en kinderen die gebruik wensen te maken van deze voorzie ning. In de praktyk kan het nodig zyn de doelgroep te beperken, door dat de behoefte aan opvang groter blykt te zyn dan het aabod. AANNAMEBELEID Voor plaatsing geldt een mini maal aantal dagen van drie. Plaat sing via de bedryfsopvang (CBK) heeft voorrang. Verder geschiedt plaatsing op volgorde van aanmel ding en volgens het criterium van plaatsbaarheid. Hierover beslist de direktie en vindt geen correspon dentie plaats met ouders. De duur van de plaatsing is voor minimaal drie maanden, waarby een opzeg termijn wordt gehanteerd van een maand. Er zal een keuze gemaakt moeten worden met betrekking tot de ver houding oudere en jongere kinde ren en tot de verhouding 'full-time-' en 'part-time' kinderen. OPENINGSTIJDEN Kinderen kunnen opgevangen worden tussen 07.45 en 17.45 uur met uitzondering van de school uren en de middagpauze. In de praktijk tekent dit op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 07.45 tot 09.00 uur en van 15.00 tot 17.30 uur en op woensdag van 07.45 tot 09.00 uur en van 11.45 tot 17.30 uur. Ook tijdens schoolvakanties en studiedagen van onderwijzend per soneel is opvang mogelijk. Het is niet uitgesloten dat in de toekomst uitbreiding van de openstelling plaats zal vinden van 07.00 tot 19.00 uur. OUD ERBU DRAGE De oyderbydrage wordt vast gesteld volgens de tabel van het mi nisterie van WVC, gebaseerd op het netto gezinsinkomen. Voor meer informatie kunt u kon takt opnemen met Kinderdagver blijf Duimelot, Beukenlaan 6 te Venray, tel. 04780-87110. Ieder kind is weieens bang. Bang voor het donker, een hond, onweer, het ziekenhuis of de dokter. De angsten horen by de ontwikkeling en gaan meestal ook wel vanzelf over. Maar dat wil nog niet zeggen dat het altyd even gemakkelijk is om met die angsten om te gaan. Kinderen kunnen hun angsten niet altyd onder woorden brengen. Vaak laten ze dit dan op een andere manier merken, byv. door vermin derde eetlust, slecht slapen, hoofd pijn, buikpijn, stiller of juist drukker zyn. Angst kan een kind hinderen in zyn dagelijkse bezigheden, maar ook een probleem zijn voor het gezin. Belangrijk is dat we de angst se rieus nemen. Bereid het kind voor op bepaalde situaties zodat onnodi ge angstgevoelens voorkomen worden. Tekenen, verven en spel zyn goe de maieren om een kind zyn angst te laten overwinnen. Pedagogenpraktijk Venray De ontwikkelingen van het geluid gaan in steeds sneller tempo. Ook in de bioscoop. Een aantal jaren ge leden werd een Dolby-installatie in het Luxor theater geplaatst die nu alweer achterhaald is. Momenteel wordt een gloednieuw uiterst kost baar nieuw systeem in gebruik ge nomen. Het gaat om de Dolby CP 55 met SRA 5-321 automation. De ge luidsboxen zijn speciaal ontworpen voor bioscopen door JBL. Het gaat hier om stereo-versterkers, stereo actief crossover boxen aangevuld met 8 surround boxen. Dat zal wellicht alleen insiders wat zeggen, maar vrij vertaald komt het erop neer, dat men het meest perfekte geluid te horen krygt dat denkbaar is. Het totaal wordt uitgerust met 6 kanalen, die allen apart versterkt worden en waardoor een ruimtely- ke weergave ontstaat De installatie is ook zo gemaakt dat zowel optisch als digitaal geluid gereproduceerd kan worden. Het voordeel is, dat bij een beschadiging van een van de geluidskanalen automatisch op een ander lean aal wordt overge schakeld. Om alle geluidsdragers te kun nen plaatsen, moest het doek een meter naar voren geplaatst worden. VOOROP Met deze installatie loopt Venray in ontwikkelingen weer ver voorop. Er zyn nog maar weinig theaters, die over een dergelijke installatie beschikken. Dit gekombineerd met de volautomatische projektie die computergestuurd wordt, vraagt ex tra veel van de operateurs, want die vormen by zoveel technische per- fektie de zwakke schakel in het geheel. Eén foutje of onvoorzichtig heid zal zich onmiddellijk wreken. Maar ook aan de instruktie van de operateurs zal het niet ontbreken. Men hoopt eventuele kinderziek ten snel onder kontrole te hebben, maar er wordt hier pionierswerk verricht De direktie schrikt daar niet voor terug. Als er geen fouten gemaakt worden, wordt er ook niet gewerkt. En als er dan fouten ge maakt worden, moet men die korri- geren. En ook daar zorgt men beslist voor. vrij moet komen en dat is dus even afwachten, maar de komende we ken staan er grote films op de rol. Een planning voor de filmpro grammering was moeilijk te ma ken, omdat de diverse onderdelen, die al maanden geleden besteld wa ren, uit Amerika en Engeland moesten komen. Nu de installatie geplaatst is kan men weer vooruit en zullen er in de komende zomer vakantie weer een aantal bejangry ke première in Venray vinden. De Venrayse markt zal op de maandagmiddag tussen 12.00 en 16.00 uur gehandhaafd blijven. Suggesties om het aanvangstydstip te vervroegen naar 10.00 uur of het sluitingstydstip te verschuiven naar 17.00 uur zijn door het college van burgemeester en wethouders van de hand gewezen. De commis sie voor economische zaken schaar de zich afgelopen dinsdagavond achter dit standpunt. Tijdens de evaluatie van de week markt op maandagmiddag bleek dat een kleine meerderheid van de marktkooplui hun voorkeur uit spraken voor de middagmarkt. Tbch waren er nog 39 marktkooplui die de markt liever 's morgens za gen. B(j die evaluatie werden de suggesties geopperd om het aan vangstydstip te vervroegen of het sluitingstydstip te verschuiven naar 17.00 uur. Vervroegen van het markttydstip stuit volgens het college op prakti sche problemen (plaatsing kra men). Het college is verder van mening dat een verschuiving van het aanvangsuur naar 10.00 uur het risico inhoudt dat het bereikte ef fect van een maandagmorgenslui ting van de winkels, weer verloren gaat. Het sluiten van de markt om 17.00 uur betekent in de praktyk dat pas om 18.00 uur kan worden begonnen met het verwijderen van de marktkramen en het schoonma ken van de marktterreinen. Dit be tekent extra kosten die weer verhaald zouden moeten worden op de marktkooplui, door het stand plaatstarief te verhogen. Bovendien sluit nu de reiniging van de markt terreinen direkt aan op de werktijd van de betrokken medewerkers. Bij sluiting om 17.00 uur zou daar een uur tussenvallen. Omdat slechts een paar marktkooplui de suggestie van een latere sluitingstijd had ge opperd, zijn b. en w. van mening dat de sluitingstijd op 16.00 uur ge handhaafd moet blyven. Diefstal videocamera Een op een bedrijf a*111 de Wans- sumseweg opgestelde videocamera was ontvreemd. De camera was be doeld voor de bewaking van het ter rein. Ook de stellage waarop de camera was geplaatst was ont vreemd. EEN HELPENDE HAND Patsrsstrast 17 Venray - Tal. 04780-86958 Nog niet alle films zijn uitgerust met de moderne geluidsbanden. Maar wanneer er een film vertoond wordt die opgenomen is volgens het Dolby SRA systeem, zal het pu: bliek met volle teugen genieten van het schitterende geluid. Films die volgens dit systeem zijn gemaakt zijn o.a. Dances with the wolves en Silence of the lambs. Films, die spe ciaal vastgehouden zyn om via het nieuwe systeem vertoond te kun nen worden. Een nadeel van het niet gelijktijdig meedraaien met een première is, dat er een kopie

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5