RIOOL SERVICE Opnieuw Britse oorlogsinvaliden op vakantie in Venray Uit de raadsvergadering 'emeente Meerlo-Wanssum JVrijwilligersmedaille joor brandweerlieden en EHBO's Nestlé Stage voor de leerlingen van Marianiun Collegium Vocale Venray erzorgt zondagochtendconcert Oorlogsmuseum Overloon viert 45-jarig bestaan W. Koenen klasse apart tijdens KLSB bondstoernooi Derde plaats bij NK Bodybuilding Suksesvolle rentree van Peter Stiphout RAEOTS Bond van Wapenbroeders herhaalt hulpaktie B. en w. bevoegd tot het voeren van rechtsgeding Open dagen Pottenbakkerij Rooyart Gevonden eel en maas Donderdag 18 april - Pagina 7 I Op zondag 21 april a.s. om 11.3C lur in de schouwburg te Venray fordt door kamerkoor Collegium ale Venray o.l.v. Frank Quaed- i en fanfare 'Eendracht maakt acht' uit Heyen-L. o.l.v. Louis v.d. ienburg een zondagochtend- rncert gehouden. Dit concert joidt omlijst door de prachtige joppententoonstelling van Marjan a GUs. 1 Rond het thema 'De Seizoenen' Jrtolken het kamerkoor en de fan- prachtige gedragen stukken, ssend by herfst en winter, en terken waarin de lichtvoetige blij- (eid van de lente en de uitbundig- Leid van de zomer te beluisteren jjn. Ieder seizoen heeft zyn eigen be teringen of doet de mens verlan- len naar het volgende jaargetijde. wisselingen in de natuur, die jjlch zo duidelijk openbaart in het *er en aan bomen en planten, blij- Jen de mens boeien. Hy put er Roop en vertrouwen uit in sombere Ijden: er komt toch weer een nieu- e lente, nieuw leven. De componisten uit de 16e eeuw Morley, Othmayr en Hassler), maar zeker ook de hedendaagse componisten (waaronder Nees, Lau, Vogel, Keuning, Badings, Andries- sen en Strategier) laten in hun werken alle stemmingen toe. Ze ge bruiken zelfs de sfeer van de seizoe nen om de gemoedsstemmingen van de mens tot uiting te brengen. Het kamerkoor Collegium Vocale Venray bezingt elk seizoen. De fanfare 'Eendracht maakt macht', opgericht in 1908 en spe lend in de afdeling Uitmuntend, vertolkt de overgang van het ene seizoen naar het andere met zeer sfeer- en temperamentvolle werken van o.a. Jef Penders, Edward Greg- son, Jan Haderman, Llano, Leroy Anderson en arrangementen van de dirigent Louis v.d. Waarsenburg. Ter verhoging van de sfeer is er een poppententoonstelling. De pop pen maakster Maijan van Gils uit Oploo zal de vier jaargetyden met haar oeuvre uitbeelden. Ook het werk van haar leerlingen is te be wonderen. Al met al een gedurfde kombina- tie, die laat zien hoe inventief en veelzijdig cultuur kan zijn. In de maandagavond gehouden 'ergadering werden de vol- ide besluiten goedgekeurd. De vaststelling van het gemeente- Ik milieuplan was voor alle frak aanleiding er hun mening over |t te spreken. Hoewel alle woord- jierders waardering hadden voor Et ontwerp, had met op bepaalde jiderdelen toch twijfels en graag >n en ander duidely k omsch xeven teien. Gescheiden ophalen van pt afval zal meer moeten worden hderzoeht en moeten worden on- wsteund door het gemeente- kuur. De bereidheid van de evolking om aan het gescheiden inbieden van het afval mee te wer en was volgens de CDA-woordvoer- >r zeker aanwezig. Jammer dat de leges van de Maasgemeenten het it eens waren op dit moment, om composteringsvaten te subsidië- |n. Hieruit blijkt dat die samen- irking nog steeds niet optimaal Om Meerlo-Wanssum de beslis sing te laten nemen, die vaten wel subsidiëren, ging het college te ir. Wel zal men trachten om de ge- intebesturen van Broekhuizen Grubbenvorst op een lijn te jmen. Met voortvarendheid zal het colle- i er alles aan doen om uitvoering geven aan energiebesparende aatregelen en vooral om de am- aniakuitstoot te verminderen en schade aan het milieu daardoor beperken. Ook werd gevraagd uitbreiding de riolering in het buitenge- led. Daarover deed het college jen uitspraak. |Het ophalen van het oud papier ook in de toekomst gesubsi- Ierd blyven. lp het gebied van het technische lieubeheer zal extra personeel rden aangetrokken en de ge- ente Meerlo-Wanssum zal met de meente Venray een bijstandskon- [akt afsluiten. 3 raad had geen moeite met de beschikbaar stelling en verdeling van de gelden voor stads- en dorps vernieuwing van een bedrag van ƒ139.500,-. Hiervan wordt voorlopig een deel van ƒ44.000,- gespaard. Van het direkt beschikbare deel is ƒ35.000,- toegewezen aan de sektor woningen; ƒ20.000,- aan de sektor infrastruktuur; ƒ35.000,- aan de sektor welzijn, cultuur, onderwys en monumenten en 5.500,- aan de sektor overig. Openbare werken kan de gevraag de trilstamper aanschaffen. De raad had geen moeite met het beschik baar stellen van een krediet van ƒ5.700,-. Ook de gemeente Meerlo- Wanssum gaat met vijf andere Noordlimburgse gemeenten samen werking in de stichting 'Werk op Maat'. In vroegere jaren hadden de raadsleden moeite met het beschik baar stellen van bedragen voor de zwembadakkommodatie 'De Broek- berg'. Nu hadden de diverse frakties weinig moeit met het beschikbaar stellen van een krediet van ƒ43.000,- ten behoeve van het ge bruikersvriendelijk maken van die zwembadakkommodatie en voor de verbetering van de zandvang in het Wanssum Broek. Het laatste woord is nog niet ge zegd over het Wilibrordusbeeld dat in Geysteren moet komen te staan. De raad stelde een bedrag beschik baar voor het laten vervaardigen van schetsontwerpen en een gipsmodel door de kunstenaar Iiarm Rutten. Dat ontwerp zal door een deskundige commissie worden beoordeeld. Dan zal beslist worden of die kunstenaar het beeld mag maken, wat een investering gaat kosten van ƒ26.200,-. De PK was zonder enthousiasme akkoord terwijl de woordvoerder van de WD de suggestie deed om dat geld uit het fonds Specifiek Wel zijn te halen. "Iben dat niet kon wor den gegarandeerd, bleek de heer Volleberg (WD) tegen het voorstel te zyn. Vrijdag 5 april jl. heeft burge- eester H.J.M. Defesche in de itine van Nestlé aan 9 Nestlé- edewerkers de medailles cq. jaar- ns voor 10, 15 en 20 jaar vrij- Igersschap by de BZB ereikt Bij afwezigheid van de direkteur irmeldde dhr. Rasing (chef PZ) dat inzet van de BZB-ers naast hun k formale werkzaamheden waarde- W verdient. Het gaat pas goed als I niet merkt dat de BZB-ers hun I rkzaamheden verrichten. ^1 luist bij een gelegenheid als van- tog is het goed dat deze vrijwilli- irs in het zonnetje worden gezet. UI i burgemeester haalde het Ko- taklijk besluit aan van 1958 waar tot instelling van een vrywil- iersmedaille en vaststelling van gelen terzake wordt vermeld. Hij iderstreepte nogmaals het grote van een goede bedryfs- andweer en EHBO-ploeg niet al to voor het bedrijf zelf, maar ook lor de Venrayse gemeenschap, die 'ook belang bij heeft dat dergely- bedryfsinstellingen goed funkti- leren. Ben medaille met oorkonde voor •jaar werd uitgereikt aan de he- I A. van Vegchel en J. van Horck landweer) en J. Jans-Beken ffiO). Ben jaarteken met oorkonde voor jaar werd uitgereikt aan de he- II A Visser en J. Phillipson fondwee ij, P. van de Munckhof.F. 11 Wynhoven en P. Ewalts (EHBO). Ws hoogste onderscheiding werd een jaarteken met oorkonde voor 20 jaar uitgereikt aan de heer L. Poels (EHBO). Namens de onderscheidenen be dankte de heer Phillipson (com mandant brandweer) de direktie voor het aanvragen van de vrywilli- gersmedailles en dankte de burge meester voor het uitreiken daarvan. Hij memoreerde dat het voor de burgemeester wellicht de laatste keer is dat hij deze medailles hier uitgereikt heeft omdat de bur gemeester besloten heeft dit jaar met de VUT te gaan. De commandant besloot zyn be toog met het bedanken van de echt genotes. Zij zijn steeds weer bereid hun wederhelften af te staan voor oefeningen op de avonden welke zijn eindelijk thuis zijn, i.v.m. de ploegendiensten die de meesten lo pen. De personeelschef de heer Ge rard Rasing benadrukte de dank aan de echtgenotes door hen te ver rassen met een prachtige ruiker bloemen. Pogingen tot inbraak Uit sporen viel op te maken dat getracht was in te breken in een woning aan de Mambostraat. Die in braak is niet voltooid. Waarschijn lijk is de dader in zijn werk gestoord. Uit voetafdrukken en vernieling van het hang- en sluitwerk van een woning aan de Meerloseweg te Oir- lo, viel op te maken dat getracht was in te breken in die woning. Op woensdag 1 mei a.s. zal met enig officieel vertoon het 45-jarig bestaan van het nationale Oorlogs- en Verzetsmuseum worden her dacht De minister van Welzyn, Volksgezondheid en Cultuur, me vrouw H. d'Ancona, is bereid gevon den ter gelegenheid van deze viering de officiële openstelling van het Kampengebouw te verrichten. Het Kampengebouw is een monu mentale expositieruimte gewijd aan de kampen in Europa en Azië in 1940-1945. Omstreeks 13.45 uur zal drs. S. Temming, direkteur van het mu seum. het welkomswoord uitspre ken waarna de heer Van der Harten, voorzitter van het stich tingsbestuur een toespraak zal houden. Omstreeks 14.00 uur zal de mi nister van WVC een toespraak hou den. Die zal gevolgd worden door een inleiding van de heer M. Prein over* het 'S.A. Syndroom Ausch witz'. Omstreeks 15.00 uur zal de minister van WVC de officiële openstelling van het Kampenge bouw verrichten. Tijdens het afgelopen weekend door de Kogel Luchtbuks Schutters Bond georganiseerd bondstoernooi te Meerlo was de heer W. Koenen uit Oirlo een klasse apart op de on derdelen 10, 20, 30 en 60 schoten met resp. 97, 188, 284 en 569 rin gen. Hij onderstreepte tijdens deze twee dagen dat materiaal, kleding en theorie essentieel zyn om niet alleen aan het eind van de kompeti tie als beste schutter, met een ge middelde van 284 ringen, uit de bus te komen maar om tevens in de hoogste klasse de eerste prijzen te behalen. Het streven van SVK uit Kessel om tijdens dit toernooi een nieuw rekord te schieten voor teams kon den zij onder deze druk niet waar maken. Het eerste team ran Trefpunt uit Sevenum behaalde met een topserie van 1115 ringen de eerste plaats in de A-klasse voor teams. De Venrayer F. Kappel won in de D-klasse de eerste prijs op het on derdeel 30 schoten, met 270 ringen. De 27-jarige Will Hendriks heeft afgelopen zondag een verdienstely- ke derde plaats behaald by de- Nederlandse bodybuilding-kampi oenschappen (heren zwaargewich ten). Deze gekontroleerde wedstrijd onder auspiciën van de NBBF gaf tevens recht op selektie voor deel name aan het Europees kam pioenschap. Na enkele jaren aan distrikts- wedstijden op B- en C-nivo te heb ben deelgenomen, waar hy steeds bij de finalisten zat, mocht Will Hendriks nu zyn kwaliteiten tonen by het Nederlands kampioenschap. Deze 27-jarige atleet die ruim 8 jaar traint by Fitness- en Saunacen trum Venray heeft zich zes maan den op dit evenement voorbereid. Deze voorbereiding bestond niet al leen uit drie uur trainen per dag. Ook de voeding is van essentieel be lang. Will, die nu bij de Nederland se top hoort, hoopt in de toekomst internationaal door te breken. Nederland staat als klein land, in ternationaal goed te boek. Denk aan Berry de Mey en Erica Mess. Mede door deze prestatie zal Will Hendriks een bydrage leveren tot de promotie van deze sport 'Maar', zegt hij. 'zonder steun van vrien den en familie, en vooral van myn vriendin Muriël, was dit alles niet mogelijk Fietsendiefstal opgelost De politie kon een fietsendiefstal snel tot oplossing brengen. Ten na dele van een Venrayse dame werd haar fiets, staande bij Beukenrode, ontvreemd. De politie hield de da ders, twee 15-jarige knapen aan. Die werden naar het politiebureau over gebracht en na verhoor en opma king van proces-verbaal huiswaarts gezonden. De dame heeft haar fiets inmiddels weer terug. Afgelopen zondag, tydens de eer ste wedstryd om het Nederlands kampioenschap verrastte Peter Stiphout vriend en vyand, en bo venal zichzelf, door de finale win nend af te sluiten. Tydens de wedstryden te Schyn- del, de eerste uit een serie van vijf, ging Peter Stiphout nog onwennig van start Een redelyke klassering in de eerste manche werd gevolgd door een valparty in de tweede manche. In de derde manche moest Peter Stiphout ervoor zorgen dat hy zijn direkte konkurrent voor een finaleplaats achter zich hield. Dat lukte. Peter Stiphout werd vier de, net voor zyn naaste belager en plaatste zich als laatste voor de finale. Daarin lootte hy een gunstige startpositie en onder het motto 'Wie niet waagt, wie niet wint', smeet hij alles in de strijd. En met sukses want tot ieders verbazing hield hy alle konkurrenten achter zich. 'Een geweldige ervaring en een goeie opsteker voor mijn zelfver trouwen', aldus Peter Stiphout, die er zelfs even aan dacht om na zijn ralparty in de tweede manche te stoppen. Peter Stiphout heeft nu tevens de leiding in de wedstryden om het Nederlands kampioenschap en tij dens de volgende wedstrijd, op 5 mei in het Friese Wolvega, zal men terdege met hem rekening gaan houden. Peter Stiphout bestempeld zichzelf overigens niet direkt als ti telkandidaat. 'Het zou natuurlyk mooi zyn om na een afwezigheid van twee jaar weer de nationale titel te veroveren en met nummer 1 rond te mogen ryden. Als ik uitein delijk by de eerste vyf rijdt ben ik ook tevreden'. Mgr. Hanssenstraat 57 5807 BB Oostram-Venray Tel. 04780-81469/82274 Geen alkohol in het spel De gegevens die wy van de Deur- nese gemeentepolitie ontvingen omtrent het ongeval in Zeilberg, waarbij vier Venrayers betrokken waren, bleken niet helemaal juist te zyn. Met name het gegeven dat de bestuurder teveel gedronken zou hebben en hiervoor een proces verbaal zou hebben gekregen, was onjuist De bestuurder heeft wel een blaastest moeten afleggen, waaruit de politie konstateerde dat hij niet teveel alkohol had gehad. Hij kreeg dan ook geen proces verbaal inzake het ryden onder in vloed aangezegd. Op de Midden Peelweg wordt te hard gereden In het kader van de aktie van Vei lig Verkeer Nederland 'Ken uw li miet van 80 km' hield de politie op de Peelweg, tussen het kruispunt in Ysselsteyn en de Vredepeel, afgelo pen vrydag snelheidskontroles. Van de 283 gekontroleerde auto's werden er 34 op de film vastgelegd die te hard reden. De hoogste snel heid bedroeg 107 km per uur. Twee motorryders konden het nog har der, nl. 137 en 147 km per uur. 'Dames' werden betrapt Dankzy een attente voorbijgan ger die het maar vreemd vond dat twee 'dames' piketplaatjes langs de Maasheseweg uit de grond aan het trekken waren, stelde de politie een onderzoek in. Hieruit bleek dat twee dames bezig waren met het in de auto laden van 12 piketpaaltjes. De dames, inwoonsters van 27 en 30 jaar oud, verklaarden tegenover de politie dat zy de paaltjes nodig hadden voor de inrichting van hun tuin. Nadat proces-verbaal was op gemaakt werden ze zonder paaltjes huiswaarts gezonden. Tydens de Herdenking op het Britse Oorlogskerkhof aan de Hoen derstraat te Venray, die zal worden gehouden op zondag 22 september a.s. om 11.00 uur. zullen opnieuw een aantal Britse Bevryders aanwe zig zyn, die hun zware inspanning hebben moeten betalen met bly- vende invaliditeit. Deze Britse inva lide bevryders zullen naar Venray komen op uitnodiging van de Afde ling Venray van bovengenoemde Wapenbroeders, die hiermee hun aktie "Vakantie Britse Invalide Be vryders' zullen herhalen. TRADITIE De jaariykse Herdenking van de slachtoffers van de bevryding van de Nazi-bezetting, is inmiddels een gewaardeerde traditie geworden, die door de Wapenbroeders wordt georganiseerd. Teneinde deze her denking meer relief te geven is de afgelopen zes jaar een hulpaktie gehouden voor Britse oorlogsinvali den en voor Britse oorlogswedu wen, in hun land een ongelooflyke grote groep, doch helaas een onder gewaardeerde en vergeten groep. COMBAT STRESS HOSPITAL Evenals vorig jaar worden in 1991 Britse invalide bevryders uitgeno digd voor een week vakantie in het vrye en dankbare Nederland. Voor waarde is dat deze invaliden hun verminkingen hebben opgelopen tydens de bevrijding van Neder land in de periode 1944-1945. De selektie wordt in overleg ge daan met het zg. 'Combat Stress Hospital' in Surrey, een kliniek, waar jaarlyks honderden oud- stryders behandeld worden voor hun opgelopen oorlogssyndroom, die het meestal onmogelyk maakt om normaal in de maatschappy te ftmktioneren. De coördinatie en begeleiding zal in handen liggen by het Hoofd Ver pleging Nachtdienst van deze kli niek, ms. Jenny - Morris, een geboren Nederlandse. VERTRAGING DOOR GOLFOORLOG Het besluit om de aktie "Vakantie Britse Invalide Bevryders' in 1991 te herhalen is enige malen uit gesteld door de onvoorspelbare af loop van de Golfoorlog. Door deze vertraging is kostbare tyd verloren gegaan, doch in de gegeven omstan digheden werd toch besloten om diegenen uit te nodigen, die verle den jaar om gezondheidsredenen op het laatste moment moesten afhaken. Het gaat om een groep van in ieder geval acht personen, die hetzelfde programma zal worden aangeboden als die van hun 24 voorgangers in 1990. Aankomst in Nederland 18 september, terugreis 24 september. De Britse gasten zullen ondergebracht worden by Nederlandse gastgezinnen. Het vakantieprogramma zal worden ge organiseerd door de Bond van Wa penbroeders afdeling Venray met hulp van velen, afkomstig van bin nen en buiten de bond, verenigin gen, service-clubs en industrie. DANKBARE WEERKLANK Evenals in de afgelopen zes jaren rekenen de organisatoren wederom op de hartverwarmende steun van vele dankbare vrye Nederlanders, die niet zyn vergeten hoe duur deze vryheid door de geallieerden moest worden betaald. Uw steun in de vorm van gastgezin of anderszins kunt u aanmelden by de heer N. van Hoek, Oraiyestraat 19, 5802 EM Venray, telefoon 04780-83972. Financiële hulp is welkom op postgiro 1032741 CL Bank Venray ten name van rek. 23.18.62.261 on der vermelding van Bond ran Wa penbroeders Venray aktie 'Vakantie Invalide Bevryders'. Deze week blyven de gewone stu dieboeken van de derdejaars leer lingen van de scholengemeenschap Marianum uit Venray in de boeken tas. Niet omdat de leerlingen dan extra verlof hebben, maar omdat zy in een groot aantal bedryven, kan toren en instellingen een bedryfs- oriënterende stage afleggen. De bedoeling van deze stage is, dat de leerling kennismaakt met de prak- tyk van alledag in een bedrijf, winkel of instelling. Zy zullen ont dekken dat er een groot verschil bestaat tussen de theorie en de da- gelykse praktyk. Door deze erva ring kunnen zij hun eigen vaak nog geromantiseerde toekomstbeeld vergelijken met een stulye van de werkelijkheid. Ook zal hen al snel duidelyk worden dat er voor ieder beroep een goede beroepshouding nodig is en dat men persoonlyk verantwoordelijk is voor het werk dat men doet In een aantal speciale lessen zyn de leerlingen op deze stage voorbe reid. Daarby werden de docenten ondersteund door medewerkers van het Advies- en Begeleidingscen trum voor Beroep en Studie (ABBS) uit Venray en het Contactcentrum Onderwys Arbeid (COA) afd. Noord en Midden-Limburg. In deze lessen werden een aantal aspekten van het gaan werken behandeld, zoals orga nisatie, werkomstandigheden, vei ligheid, omgang met anderen, sollicitatiegesprek en werkhou ding. Over deze stage maakt de leer ling een verslag van de opgedane ervaringen- en verrichte werk zaamheden. De ervaringen met deze stage op gedaan, leren ons dat het vele werk tydens de voorbereiding gedaan, ruimschoots beloond wordt De be geleiding en de opvang door de me- dewerk(st)ers van de stage-adressen dragen aan dit sukses een wezen- ïyk deel by. Wy, direktie, docenten en leerlingen zyn hen daar zeer er- kentelyk voor. Diefstal personenauto Een op de parkeerplaats bij de sporthal van het PCV geparkeerde Opel Record, van een 61-jarige inwo ner van Oirlo, bleek ontvreemd te zijn. Zaterdagmorgen werd de auto onbeheerd aangetroffen op de par keerplaats bij het bejaardencen trum Het Schuttersveld. De auto is inmiddels weer aan de eigenaar overgedragen. Vernielingen Aan de Openbare basisschool in Landweert werden tijdens de Paas vakantie vernielingen aangericht Van een aan de Langstraat gele gen café was een ruit ingegooid. Een op de parkeerplaats aan de Juliansingel geparkeerde perso nenauto van een inwoner uit Venlo bleek door vandalen bewerkt' te zijn. De schade bedraagt hier enke le honderden gulden. Van een woning aan de Juliana- singel werd door vandalen een ruit ingegooid. De commissie sociale zaken is in haar jongste vergadering akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. om besluiten van de gemeenteraad tot het voeren van civiele rechtsge dingen verbandhoudende met de uitvoering van de sociale wetgeving te delegeren aan het college van burgemeester en wethouders. Diverse sociale wetten kennen specifieke bepalingen met betrek king tot het verhalen en terugvor deren van verstrekte uitkerings- gelden. Zij geven b. en w. de bevoegdheid tot het nemen van de nodige besluiten om een gerechte lijke procedure te starten. Het nemen van besluiten om civiel- rechtelyke procedures te starten te gen een (voormalige) uitkeringsge rechtigde en/of zyn partner, behoort evenwel tot de bevoegdheid van de gemeenteraad. Het college wil nu deze bevoegd heid in eigen hand nemen, omdat het ongewenst wordt geacht derge- lyke precaire zaken in een openba re raadsvergadering te behandelen. In de komende raadsvergadering. a.s. dinsdag, zal de gemeenteraad over dit delegatiebesluit moeten beslissen. Kentekenplaten op oude vuilstort Op de oude vuilstortplaats in Vel- tum werden twee kentekenplaten gevonden. Aan de hand van die kentekenplaten kon de eigenaar, een bedrijf uit Bergen, worden op gespoord. De kentekenplaten wa ren van een in 1990 ontvreemde aanhangwagen. Auto in brand Een 23-jarige bestuurder uit Ven ray zag, toen hy vanaf de Peelweg de Beekweg opreed, dat het rode olie lampje ging branden. Hij zette de auto langs de kant en meteen sloe gen de vlamen al onder de motor kap uit. De gealarmeerde brand weer kon de auto echter niet meer redden. Diefstal krat lege flessen Door een naar schatting 15-jarige knaap werd van de SRV-wagen op de Julianasingel een krat lege fles sen weggehaald. De jongen reed met de krat op zijn fiets weg. Hy kon niet meer worden achterhaald. Diefstal horloge Een 33-jarige inwoonster kwam aangifte doen van diefstal van de horloge van haar zoontje. De diefstal had plaatsgevonden in de sportzaal aan de Zuidsingel. Diefstal bromfiets Een 19-jarige jongedame kwam by de politie aangifte doen van diefstal van haar zwarte bromfiets, die zy had geplaatst op de hoek Langstraat-Kennedystraat Ontvluchte minderjarige aangehouden De politie ontdekte in Venray een 17-jarige inwoner, waarvan bekend was dat hy geplaatst was in het in ternaat van Justitie. Hy was daar weggelopen om zich te onttrekken aan de hem opgelegde straf. Hy werd weer naar de inrichting over gebracht Inwoner meldt zich voor uitzitten straf Een 22-jarige inwoner kwam zich vrywillig melden op het politiebu reau om zyn, by rechterlyk vonnis opgelegde straf, ten uitvoer te leg gen. Hy zal door de politie naar de daarvoor in aanmerking komende instelling worden overgebracht Op zaterdag 20 en zondag 21 april opent Pottenbakkerij Rooyart tip een feestelyke wyze haar deuren voor klanten, keramiekvrienden en andere belangstellenden. Met mu ziek en demonstraties worden de resultaten van de keramische in spanningen van de afgelopen herfst- en wintermaanden gepre senteerd. Deze resultaten mogen er zyn. Als vanouds keramiek in uitbundi ge kleuren waar rood het glazuren- spel domineert. Als altyd probeert Leo Martens het resultaat ran het geen in de oven gebeurt tastbaar op de keramiek te laten zien. Zich uitend in glazuurdekoraties en kleuren die in gestolde toestand als het ware in beweging zyn. Een jaar na de suksesvolle ope ning van 1990 hopen Mariette Groeneveld en Leo Martens een tra ditie in gang te zetten van een voor- jaarskeramiekpresentatie. Dit jaar is kollega Henny Monsma als gast- expotant aanwezig met haar hand- gevormde primitief gestookte potten. Henny Monsma weet zon der glazuren in een primitieve kuil- oven fraaie karaktervolle potten te scheppen van een hoog artistiek nivo. Ze vormen een perfekte aan vulling op en kontrast met de hoog- gestookte keramiek in porselein en steengoed van Mariette Groeneveld en Leo Martens. Gestolen Mercedes gedeeltelijk gesloopt Aan de Vredeweg in Vredepeel werd door een landbouwer een ge- deeltelyk gesloopte Mercedes per sonenauto aangetroffen. Van die vondst deed hij aangifte by de poli tie. Die stelde vast dat de auto in dè nacht van 11 op 12 april in Boekei was ontvreemd. De wielen waren onder de auto vandaan gehaald, de motorkap en de autoradio waren eveneens ontvreemd. De eigenaar heeft zijn gedeeltelyk gesloopte auto inmiddels weer terug. Brand in oud kippenhok De brandweer moest in de nacht van donderdag op vrijdag om 0.30 uur in aktie komen voor een brand die was ontstaan .in een oud kippen hok aan de Steegkamp in Casten- ray. Toen de brandweer arriveerde bleek dat blussen niets meer zou uithalen. In het kippenhok lagen 200 pakken hooi en stro. De eige naar bleek niet tegen brand verze kerd te zyn. Omtrent de oorzaak tasten de deskundigen in het duister. Hoe groot het schadebedrag is kon ons niet worden mede gedeeld. Diefstal jas Ten nadele van een 40-jarige in woner werd uit een café in Oostrum, in het afgelopen week end. zyn jas ontvreemd. Gevonden voorwerpen van 9 t/m 15 april Rood/bruine bril met zonnebril; damesbril bruin/goudkleurig mon tuur: Schotse collie; bruine hond. mogelyk cocker spaniel; bruin/wit te fox; bankbiljet; rood beursje; grys kinderschoentje; witte trouw ring; vier sleutels aan ring; een sleutel; een sleutel aan hanger met embleem; twee autobanden; pakje shag. Voor inlichtingen kunt u zich ty dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray. tel. 04780-84888, tst. 224.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7