A.s. dinsdag raadsvergadering Dinsdag 30 april Oranjefeesten 1991 Zaalvoetbaltoernooi Verkeersspreekuur extra stuntverkoop seizoenabonnementen 1991 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Bouwvergunning aangevraagd Inschrijfformulier Oranjezaalvoetbaltoernooi 1991 Hinderwet Groeiplaatsver- betering linde Henseniusplein Bouwvergunning aangevraagd Bekendmaking Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Openingstijden l overslagstationsp, afvalverwerking Venlo en Wanssuk buurtbuschauffeurs| Raadhuis» gesloten o 29 en 30 april a.s. PEEL EN MAAS Donderdag 18 april cR RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres; Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van dpze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën; belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder .H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. Agenda voor de openbare verga- deling van de gemeenteraad te hou den op dinsdag 23 april 1991, aanvang 19.00 uur, in het raad huis, Raadhuisstraat 1 te Venray. 1. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad ge houden op dinsdag 26 april 1991. 2. Ingekomen stukken en mede delingen. 3. Verzoek ex artikel 74 van de WBO om vergoeding van de kosten van vervanging van de schakelklok, onderdeel uitma kend van de elektronische be veiliging van basisschool St. Petrus Banden te Venray. 4. Verzoek ex artikel 74 van de WBO om vergoeding van de kosten van vervanging van de dakbedekking t.b.v. basisschool St. Jan de Doper te Merselo. 5. Evaluatie projekt ontwikke lingssamenwerking en voorstel voor uitwerking beleid met in gang van het jaar 1991. 6. Delegatie besluiten tot het voe- Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een fietsen berging aan de Tblstraat 2 te Ven ray, Ln.v. P.G.M.. Hendriks; het verbouwen uitbreiden van een pand aan de Molenklefweg 2 te Venray, t.n.v. E.J. Bennenbroek, Boterbloem 60; het uitbreiden van een wo ning aan de Dennenoord 12 te Ven ray, tn.v. J.E.L. Dreesens; het aanbouwen van een keu ken bouwen carport aan de Kat- testaart 21 te Venray, tn.v. E. B roe ren en W. Janssen; het bouwen van een carport aan de Kattestaart 19 te Venray, tn.v. dhr. Aarts; het plaatsen van een schei dingswand aan De Gouden Leeuw 10 te Venray, tn.v. Praxix bv, Post bus 268 te Diemen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 19 april 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Evenals vorige jaren zal ook in 1991 het Oranje zaalvoetbaltoernooi worden georganiseerd in Sporthal De Wetteling in het kader van Koningin nedag. Iedereen die aan dit evenement wil deelne men wordt verzocht onderstaand inschrijf formulier in te leveren bij de afdeling Welzijn van de gemeente Venray, t.m. 26 april a.s. 12.00 uur of bij Sporthal De Wetteling (dhr. v. Katwijk). Tevens wordt men verzocht het inschrijfgeld te voldoen, bij inlevering van het inschrijfformulier. Deelnamekosten bedragen per team ƒ20,-. Hierbij geven wij ons op voor het Oranjezaalvoet- baltoemooi 1991 met 1 herenteam: Naam van het team Kleur shirts/broek Naam kontaktpersoon Adres Woonplaats/pc Ttelefoon ren van civiele rechtsgedingen, verband houdend met de uit voering van de sociale" wet geving. 7. Financiering sociale wo ningbouw. 8. Verzoek woningbouwvereni ging om een bijdrage voor de bouw van 32 woonruimten t.b.v. de huisvesting van ouderen. 9. Voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1989 en de rekening van het gemeentelyk grondbedrijf. 10. Verkoop dubbel bouwkavel in het bestemmingsplan Vlakwa ter II aan de heer J.W. Feuth, Bosserheide 3 te Well. 11. Verkoop gronden in bestem mingsplan Valkwater II aan de heren H, Kaanen, Groesbeekse- weg 16 te Mook en K. Janssen, Ellerbecklaan 1 te Venray. 12. Vaststelling 'Notitie burgerwo ningen in het buitengebied'. 13. Beschikbaar stellen van een krediet van ƒ2.900,- t.b.v. de wij ziging van het gemeentewapen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van.- Maatschap Wismans, Eijken- hofweg 12 te Veulen, voor het uit breiden/wijzigen van een varkens- en rundveehouderij, gelegen aan de Eijkenhofweg 10 en 12 te Veulen; WA.M. Bastiaansen, Moost- dyk 1 te Ysselsteyn, voor het ex art 6a Hinderwet uitbreiden/wijzigen van een rundvee- en mestvarkens- bedryf, gelegen aan de Moostdijk 1 te Ysselsteyn; P.J.M. Strybos, Horsterweg 38, Castenray, voor het oprichten en in werking hebben van een rundvee- en schapenhouderij waar be drijfsmatig meststieren worden ge houden, gelegen aan de Horster weg 37 te Castenray. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 18 mei 1991. lbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Ibt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij lean worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient hiet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zy niet (tydig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer. Gekonstateerd is dat de linde op het Henseniusplein naby café Huls man tekenen vertoont van vermin derde vitaliteit als gevolg van zuurstof- en voedingsgebrek. Omdat de boom, ook in de toe komst by eventuele rekonstrukties van het plein, als monumentaal ele ment rond de schouwburg gehand haafd blyft, zyn maatregelen genomen om de levenskansen van de boom weer optimaal te maken. Daarom zyn voedingssleuven ge graven waarin (bemeste) bomen- grond is aangebracht Tévens zyn beluchtingsdrains en beluch tingstegels aangelegd. Verwacht mag worden dat, met het aanbrengen van de voedings sleuven en de beluchtingsmogelyk- heden, de linde weer voldoende voeding en zuurstof zal krijgen, waardoor de vitaliteit weer aanzien lijk verbeterd wordt Jaarlijks ontvangt de gemeente Venray veel verzoeken, klachten en suggesties over verkeersvoorzienin- gen. Graag wil de gemeente zo goed mogelyk op de aangedragen zaken inspelen. Daartoe wordt het ver keersspreekuur gehouden. Dit spreekuur wordt gehouden op elke laatste donderdag van de maand, tussen 9.00 en 12.00 uur. Voor de maand april betekent dit dat het spreekuur gehouden wordt op don derdag 25 april a.s. Bezoek aan het spreekuur is uitsluitend mogeüjk na telefonische afspraak via door- kiesnummer 23250 of 23387. Bij het spreekuur kan men te recht voor alle zaken die te maken hebben met eenvoudige verkeers- voorzieningen, zoals het aanbren gen of aanpassen van oversteek- voorzieningen, het aanbrengen van parkeerpaaltjes, het weghalen van verkeersborden, het wijzigen van verkeersregelingen, enz. Normale onderhoudsklachten horen echter niet thuis in het ver keersspreekuur. Voor dit soort klachten, denk bijvoorbeeld aan niet funktionerende verkeerslich ten, verzakkingen in bestrating of trottoirs, enz., kan altijd telefonisch kontakt worden opgenomen met de afdeling Openbare Werken via het Art 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het bouwen van 24 woningen (18 premiekoopwoningen 6 pre mie vrijesektorwoningen) aan het bp Landweert III te Venray, tn.v. Ne- vanco Woningbouw, Postbus 7084 te Panningen; het bouwen van 14 premié- koopwoningen aan het bp Land weert III te Venray, t.n.v. G. Raaymakers Bouw- en Verkoopmij Gemert bv, Molenstraat 41 te Gemert; het bouwen van 12 premie- koopwoningen aan het bp Land weert III te Venray, tn.v. Bouwfonds Woningbouw nv, Croy 7 te Eindhoven; het bouwen van 44 woningen op het bp Landweert III te Venray, tn.v. Verhoeven Venray, Dr. Poelsstraat 10; het bopwen van een woning bedrijfsruimte aan de Vhezenweg te Venray, tn.v. M.G. van Rattingen, Henri Dunantstraat 37 te Oostrum; het bouwen van een woning aan de Zeilbergseweg 12 te Ys selsteyn, tn.v. J.W.M. Vergeldt. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 19 april 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, Advies zonering Luchtvaartwet vliegbasis 'De Peel' Gedeputeerde Staten en de pro vincies Limburg en Noord-Brabant maken het volgende bekend. De bezwaren commissie voor de zonering van vliegbais 'De Peel' (art. 21 Luchtvaartwet) heeft taak advies uit te brengen over de ingekomen bezwaren tegen de ontwerp-zone rond die vliegbasis. De commissie heeft haar werk zaamheden afgerond door aanbie ding van haar rapport aan de staatssekretaris van Defensie. Tér voldoening aan artikel 23 van de Luchtvaartwet liggen vanag 22 april 1991 gedurende 1 maand ter visie: - de stukken betreffende de ont- werp-zonering; - de aanbiedingsbrief van de com missie aan de staatssekretaris van Defensie; - het rapport van de commissie; - het bijlagen rapport met daarin onder meer de ingekomen bezwa ren en het verslag van de hoor zitting. Deze stukken liggen tijdens openstellingsuren ter visie in: - het provinciehuis te Maastricht (bibliotheek), Limburglaan 10; - het provinciehuis te 's-Hertogen- bosch (bibliotheek). Brabantlaan 1; - het gemeentehuis te Bakel en Mil- heeze, St. Wilbertplein 8 te Bakel; - het gemeentehuis te Deume (afde ling BROM, kamer 228), Markt 1; - het gemeentehuis te Venray (afde ling VROM, kamer 311), Raad huisstraat 1. üoorkiesnummer 23402. Voor een goed gebruik van het ver keersspreekuur is het van belang dat enkele spelregels in acht wor den genomen: - het spreekuur is alleen voor klei ne verkeerszaken, geen onder- houdszaken zynde; - altyd moet vóóraf een afspraak ge maakt worden via bovenvermelde doorkiesnummers, waarbij de re den voor het bezoek kenbaar wordt gemaakt; - by de bespreking is slechts ruim te voor maximaal drie personen, grotere groepen zullen via een af vaardiging het spreekuur kunnen bezoeken; - in beginsel wordt voor een ge sprek maximaal 30 minuten gere serveerd; - het verkeersspreekuur wordt iedere laatste donderdag van de; maand gehouden in het gemeen tehuis tussen 9.00 en 12.00 uur. Al met al denkt de gemeente men-: sen sneller te kunnen helpen door, goed en persoonlyk overleg over de mogelijkheden om verkeerssitua ties te verbeteren, cq. klachten m.b.t. verkeerssituaties op te los sen. Iedereen is daarom van harte welkom bij het verkeersspreekuur. Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een serre aan de Gussenstraat 26 te Leunen, tn.v. C. de Boer; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Eligiusweg 17 te Venray, t.n.v. H.I. Veldkamp; het bouwen van een tuinber- ging aan de Bolderik 49 te Venray, t.n.v. G.F.J. Ghiielen; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Bachstraat 2 te Venray, t.n.v. J.R Salomé; het plaatsen van een duiventil aan de St. Odastraat 42 te Venray, tn.v. J.RM.E. Ewalts, Polkastraat 14; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Luitstraat 40 te Venray, tn.v. H- Deenen; het bouwen van een berging carport aan de Bershof 14 te Leu nen, tn.v. J. Litjens, Beatrixstraat 5 te Meerlo. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 19 april 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche 58( 13 Pile Voor inlichtingen over dit vrijwilligerswerk voor enkele uren per week, kunl Dt u kontakt opnemen met de se- f cretaris van het Buurtbuscomité, kamer 232 gemeentehuis VenrayL telefoon 04780-23250. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 9 april 1991 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een woning aan de Van Beurdenweg 1 te Ys selsteyn, tn.v. H.H.M. Hendrix, Ys- selsteynseweg 105; het bouwen van een woning aan de Noorderhof 5 te Venray, t.n.v. J.P.E.M. Ewalts, Polkastraat 14; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Oostsingel 26a te Venray, tn.v. C.T.C. Linskens; het aanbouwen van een serre aan het Lovinckplein 6 te Ys selsteyn, tn.v. S.G.M. Keysers; het bouwen van een serre aan de Eligiusweg 36 te Venray, tn.v. J.RJ. Wienen; het uitbreiden van bedrijfs ruimte aan de Merseloseweg 76 te Venray, tn.v. C.P. Jeucken; het uitbreiden van woning plaatsen schutting aan de Veltumse Kleffen 97 te Venray, tn.v. HJ. v. Lierop; het plaatsen van een tuin muur aan de Hoenderstraat 84 te Venray, tn.v. A.P.J. Spee; het uitbreiden verbouwen van een woning aan de Veulense- weg 60 te Veulen, tn.v. G.M.J. Spee; het verbouwen van een boer derij aan de Puttenweg 118 te Ys selsteyn, tn.v. EW.J. en M.F. v.d. Weyer; het verbouwen uitbreiden van een woning aan de Heesakker 5 te Oirlo, tn.v. P.J.M. Gommans; het bouwen van een woning aan de Ellerbecklaan 5 te Venray, tn.v. J.M. Kaanen, Groesbeekseweg 16 te Mook. De burgemeester van Venray, Het is gebleken, dat er nogal j misverstand bestaat omtrent ja openingstijden van de overslag ons voor de afvalverwerking in i0 lo en Wanssum. Voor de goedei >0 zyn de openingstijden daar1 el hieronder nog een weergegeveiru: Overslagstation Venlo (i bedrijfsafval): maandag t/m vrij van 08.00 tot 16.45 uur. Overslagstation Wans 2 (voor partikulier afval): zaffei van 09.00 tot 11.45 uur. Bedrijfsafval kan slechts woi j aangeboden op het overslagstai te Venlo tijdens de openingstjj van maandag t/m vrijdag. De ka bedragen ƒ100,- per ton, excl. 1 Afval van partikulieren, li zynde bedrijven (zg. 'zaterdag 1c ters') kan worden aangeboden het overslagstation te Wanssum kei tydens de zaterdag-open ling. De kosten daarvoor bedia ƒ10,- per aanbieding tot maxin 300 kg, incl. btw; in geval van m dan 300 kg geldt het bedrijfsta ad ƒ100,- per ton excl. btw. Met spoed worden enige gevraagd met gewoon rijbewijs B (11 Op maandag 29 en dinsdagfcji april 1991 (Koninginnedag) is 6 raadhuis de gehele dag geslol - Wel zal op maandag 29 april, 10.00 tot 11.00 uur de afdeling B J gerzaken zijn opengesteld, ech ENKEL voor het doen van aang van geboorte en overlijden. Gemeentelijk Combi-Zwembad Parkweg 2, Venray, tel. 04780-82069 Een seizoenabonnement 1991 geeft deze zomer twee voordelen: 1. Een sterk gereduceerde prijs en: 2. Recht op 1x gratis zwemmen in het nieuwe zwemcentrum in week 8 in 1992 (maandag t/m vrijdag tegen inlevering van het abonnement 1991. De actieweek is van maandag 22 tot en met zaterdag 27 april a.s. De verkoop is uitsluitend aan de kassa van het zwembad op ma./di./do./vr. 08.00-20.00 uur en wo./za. 08.00-16.00 uur. Pasfoto meenemen!!!! Tarieven: persoonlijk abonnement t/m 15 jaar f32,50 persoonlijk abonnement vanaf 16 jaar /52,50 De seizoenenabonnementen zijn geldig van 1 mei t/m 31 augustus '91 voor het buitenbad. Met een seizoenabonnement mag ook in het binnenbad worden ge zwommen op de vrijzwemuren van het binnenbad als beide baden gelijktijdig geopend zijn. Voorkom teleurstelling; na de actieweek zijn de abonnementen aan zienlijk duurder! 4 maanden zwemmen voor 32,50 of f52,50 is geen geld, altijd doen!! GA VAKER ZWEMMEN; GEZONDHEID VAN DE BOVENSTE PLANK!!

Peel en Maas | 1991 | | pagina 16