PEEL EN MAAS Meer groen in de woonkernen Gemeente wil bevoorradingsstraatje realiseren tussen Julianasingel en Grotestraat Karei Knabbelaar moet van de gemeente terug naar de Kiosk Stichting Divinolandia bezorgd over afbouw gemeentelijke steun Akkoord over zendtijdverdeling Spaanse en Turkse tv-stations Soos voor VSO/MLK-leerlingen zoekt vrijwilligers Europese Kampioenschappen Rolstoeldansen MODE BEWUST BEHANG KOPEN? Reparatie kleedlokaal kost ƒ60.000,- Onjuist tijdstip Weg en berm van Twistweg worden verbeterd PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Open Dag bij Scouting Don Bosco Leunen De gemeente Venray is voome- iens om tussen de Julianasingel de Grotestraat een bevoorra- igsweggetje te realiseren. Hier- wil men bereiken dat de irrading van de bedrijven aan le Grotestraat niet meer door het itgangersgebied gaat gebeuren, rendien hebben gesprekken met A geleerd dat dit bedrijf zich ge in aan de Grotestraat wil vesti- Ijen. op de door dit bedrijf aldaar angekochte gronden. Als daar dan lesloopt en gebouwd gaat worden, dl de gemeente Venray voorkomen lat al het bouwverkeer door de Gro- 5" estraat moet, met alle gevolgen van f lieu voor het wegdek. Het straatje ^feal een verbinding teweeg brengen tussen de Poststraat en de Wilhel- Linastraat. Wethouder Truijen liet dit afgelo pen donderdag weten tijdens de commissievergadering voor open bare werken. Truijen zei dat uit de gesprekken tussen wethouder Kersten en C&A is gebleken dat dit bedrijf zo snel mogelijk naar'Ven ray wil komen. Haast is dus gebo den bij de realisatie van dit straatje. De gronden die voor dit straatje nodig zijn, zyn deels al in het bezit van de gemeente. Van zo'n 15 parti- kulieren zullen diverse stukjes grond aangekocht moeten worden. De omvang hiervan varieert tussen de 10 en de 125 m2. De betrokken personen/bedrijven ontvangen hierover een brief, waarin ook de mededeling gedaan wordt dat zij hierover door een taxateur bena derd worden. Hen wordt gevraagd om op vrijwillige basis aan taxatie van de gronden mee te werken. 'Voor de ontwikkeling van Venray is dit straatje een groot goed', liet wethouder Truijen weten. Volgens hem is dit noodzakelijk wil men van het winkel/wandelgebied inder daad een wandelgebied maken. De wethouder verwacht overigens wel tegenstand van aanwonenden te gen dit straatje. Hij wilde daarom niet ingaan op de vraag hoe lang het duurt voordat het straatje gerea liseerd zal worden. 'Het zal een lan ge weg zijn, maar deze zaak is van groot belang voor de afronding van het centrum'. In het Paasweekend werden de Suropese Kampioenschappen Olstoeldansen gehouden in sport- ark 'Het Hoogkoor' in Boxmeer. anscentrum Janssen, die Inds januari ook met rolstoeldan sen bezig is, stuurde hier twee pa- naar toe. Het betrof het [onderdeel combi-dansen d.w.z. een Invalide en valide vormen het tnspaar. T Jos Coppus en zijn danspartner tolden zeer hoog. Zij behaalden 1. een 3e plaats. Dit was voor hen vele anderen een grote ver ging I Het was voor allen die mee zijn sest een prachtig weekend. [Heeft u eventueel interesse in teldansen, informeer bij het (entrum of kom op zaterdag- lorgen om half tien vrijblijvend tijken. Trends, dessins, kleuren, bijpassende stoffen, en een prachtige collectie raamdecoraties. Honderden soorten, uniek gepresenteerd. Neem er eens de tijd voor, dat doen wij zeker ook voor U. CORWUMT Altijd scherpe aanbiedingen en goedkope restrollen. Paterslaan 7 Venray Telefoon 04780-82810 De enkele jaren geleden van de (ficiële buurtvereniging Brukske jfgescheiden wijkvereniging Karei Jnabbelaar, zal volgens wethouder [5, Driessen terug moeten naar de [plaats waar zij thuishoort: in het fjjkcentrum 'De Kiosk' van rukske. De zaak is aktueel geworden nu J_»forel Knabbelaar dakloos dreigt te morden, omdat deze wijkvereniging jeugdgebouw 'De Echo' aan de tingel voor 1 mei zal moeten irlaten als gevolg van het feit, dat en w. het kontrakt met de Pro- itse Christelijke Jeugdvereni- ïg CJV, de officiële huurder van rDe Echo', heeft opgezegd. Wegens 5 ebrek aan belangstelling onder de mgd voor haar aktiviteiten, zal de JV worden opgeheven en heeft erhalve om ontbinding van het ontrakt gevraagd. Buiten medewe- in van de gemeente had de CJV )e Echo' vijf dagen per week aan arel Knabbelaar verhuurd. Wet- ider J. Driessen vindt het niet irdbaar, dat Karei Knabbelaar 'De Echo' blijft zitten, nadat het itrakt met de officiële huurder is (heven. Wethouder Driessen: l-culturele aktiviteiten voor Brukske-bewoners horen thuis het wijkcentrum 'De Kiosk' in ikske en niet in een gebouw bui de wijk'. MOEILIJKHEDEN Enkele jaren geleden ontstonden jp: öoeilijkheden tussen bestuursle den van het wijkcentrum en Karei toabbelaai. Omdat men niet tot #n vergelijk kon komen, scheidde forel Knabbelaar zich af van de offi- lële buurtvereniging Brukske, ver let het wijkcentrum 'De Kiosk' en Ond buiten de wijk onderdak in et jeugdgebouw 'De Echo' van de -J IV. Om te voorkomen, dat Karei Babbelaar dakloos op straat komt staan wil wethouder Driessen er i alles aan doen om beide besturen weer op één lijn te krijgen met het doel de afgescheiden wykvereni- ging weer terug te brengen in het wijkcentrum 'De Kiosk'. VOORZIENINGEN De gemeente is volgens wethou der Driessen bereid voorzieningen aan 'De Kiosk' te treffen, waardoor Karei Knabbelaar een eigen ruimte in 'De Kiosk' krijgt, waar de vereni ging een zelfstandig leven kan lei den. Hij heeft aan de voorzitter van de wijkvereniging dit voorstel voor gelegd ter bespreking in zijn be stuur. Op 17 april staat dit op de agenda van de algemene ledenver gadering van Karei Knabbelaar. De wijkvereniging geeft zich ech ter op dit moment nog niet gewon nen voor 'De Kiosk'. Zij meent op basis van hét 'kontrakt voor onbe paalde tijd' met de CJV aanspraak te kunnen maken op onderdak in 'De Echo'. Of en in hoeverre dit haal baar is, wordt door een advokaat van Karei Knabbelaar onderzocht. Volgens de wethouder is het bestuur van het wijkcentrum 'De Kiosk' niet ongenegen 'de verloren zoon' weer op te nemen in het offi ciële wijkcentrum. Twee maal doorrijden na aanrijding Op het parkeerterrein bij de Gou den Leeuw werd maandagmiddag om 15.00 uur een geparkeerde Su zuki aangereden bij het voorpor tier. De eigenaresse, een 47-jarige inwoonster, zit met de schade. Om 16.00 uur werd een Opel Ka- dett van een 53-jarige inwoonster van Horst aangereden. Hier werd de achterzijde in elkaar gereden. In beide gevallen was geen visitekaar tje achtergelaten. De politie vraagt eventuele getuigen zich te melden. De Stichting Divinolandia maakt Ich bezorgd over het feit dat de ge- ïeente Venray binnen nu en twee l ui) fcr de financiële steun voor het lei itwikkelingsprojekt wil afbou- Het stichtingsbestuur is bang Jat men over twee jaar niet meer 3 F11 ontwikkelingssamenwerking De kan komen, èn dat terwijl nu de 8 fifdrokkenheid van de Braziliaanse evolking bij het Divinolandia- fojekt aan het groeien is. De be- 'rgdheid van de Stichting werd af- ■nei topen donderdag, tijdens de nas ftnmissievergadering voor onder- illef ijs. jeugd, sport en rekreatie ge- mefeeld door mevr. Roling van menwerking. Zij was bang dat de lensen in Divinolandia straks in jinj e kou komen te staan. Wethouder Driessen handhaafde Sfchter zyn standpunt, dat afbouw ln de financiële hulp aan het Divinolandia-projekt gerechtvaar digd was. Volgens hem beschikt de Stichting over voldoende middelen. De wethouder liet wel weten dat de deur voor de Stichting niet gesloten zal worden. Als de Stichting in haar jaarverslagen kan aantonen dat af bouw van de gemeentelijke gelden niet verantwoord is, dan kan de Stichting over twee jaar toch nog voor geld in aanmerking komen. Het merendeel van de commissie leden kon zich overigens vinden in de nieuwe verdeelsleutel, die de gemeente heeft opgesteld voor de verdeling van de gelden voor ont wikkelingssamenwerking. Naast de ƒ10.000,- die aan de Stichting Divi nolandia is toegezegd wordt dit jaar ƒ10.000,- gegeven aan de Wereld winkel en ƒ5.000,- aan de werk groep Mondiale Vorming. Muziekoverlast Zaterdagavond regende het bij de politie klachten dat er in de buurt van de Klarinetstraat sprake was van muziekoverlast. De politie stel de vervolgens een onderzoek in en konstateerde dat die klachten ge grond waren. Tijdens een onderhoud met de veroorzaker, een 29-jarige inwoner, werd hem duidelijk gemaakt dat het uit moest zijn met die overlast. De man beloofde beterschap maar nog voordat de politie weer op het bureau was regende het opnieuw te lefoontjes. Hierop hield de politie de veroor zaker aan en bracht hem over naar het bureau. Omdat hij behoorlijk onder invloed van alkohol verkeer de werd hij in de daarvoor bestem de ruimte ter ontnuchtering ingesloten. In de loop van zondag morgen werd hij in vrijheid gesteld en werd hem proces-verbaal aange zegd. De muziekapparatuur werd in beslag genomen en de rechter moet maar uitmaken wat met die appara tuur moet gebeuren. Naar aanleiding van een 'brand brief van het bestuur van SV Ven ray, heeft de gemeente Venray besloten om de reparatie van het dak van kleedlokaal C hoog op de prioriteitenlijst van achterstallig onderhoud gebouwen te plaatsen. In de brief maakte het SW-bestuur gewag van de erbarmelijk slechte staat van het dak, dat veel lakkages vertoont. Het bestuur van SW liet weten dat in geval van ernstige kalamiteiten, tengevolge van de slechte toestand van het dak (kort sluiting, etc.) het SW-bestuur hier voor niet aansprakelijk gesteld kon worden. Reparatie van het dak gaat de ge meente ƒ60.000,- kosten. Na repara tie zal de gemeente het kleedlokaal gaan privatiseren. Dit houdt in dat SW jaarlyks een financiële bijdra ge krijgt van de gemeente om het kleedlokaal zelf te onderhouden. Alleen het groot-onderhoud komt dan nog voor rekening van de ge meente. Privatisering van het kleedlokaal zal op dezelfde wijze ge beuren als op de kerkdorpen. In ons bericht, dat wij vorige week plaatsten over een dame, die op de Oostsingel was lastig gevallen, heeft een onjuist tijdstip gestaan. De dame, die op het fietspad aan de Oostsingel met haar kind in de kinderwagen wan delde, werd op donderdag 25 maart rond 15.00 uur lastigge vallen door een naar schatting 30-jarige man. In ons bericht hadden wy 20.00 uur staan, wat overigens door de politie aan ons was doorgegeven. De politie vraagt daarom opnieuw of er getuigen van dit voorval zyn geweest en of die zich by de politie willen melden. De vrouw wist zich overigens van haar overvaller te ontdoen, die zich daarop uit de voeten maakte. DONDERDAG 11 APRIL 1991 Nr. 15 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Wethouder Truijen zal de bewo ners van de Twistweg een voorstel doen om tot een definitieve oplos sing te komen van de verkeerspro blemen op die weg. De staat van onderhoud van de Twistweg is slecht. Bovendien is door het ver keer, de weg is slechts 4,5 meter breed, de berm dusdanig uitgere den dat er een hoogteverschil is ontstaan, die de verkeersveiligheid nadelig beïnvloedt De afgelopen 15 jaar zijn er op deze weg 16 ongeval len geweest. Bij tien van die onge vallen heeft de smalle wegbreedte en de slechte wegkant een rol gespeeld. Auto's schampten elkaar of bestuurders verloren de macht over het stuur als ze vanuit de berm weer op de weg wilden komen. Het voorstel van de wethouder houdt in dat nog dit jaar het weg dek gerekonstrueerd wordt Als oplossing voor het hoogteverschil tussen weg en berm wordt middels grasbetontegels een goede kant opsluiting gerealiseerd. Hiermee wordt voorkomen dat de zijkant van het wegdek afbrokkeld èn dat de berm uitgereden wordt waar door opnieuw een hoogteverschil ontstaat. Deze methode is al eerder toegepast op enkele plaatsen langs de Timmermannsweg te Yssel- steyn. De gemeente verwacht overigens niet dat door deze maatregelen de snelheid op de Twistweg zal toene men. Visueel blijft het wegdek dezelfde breedte houden als nu, waardoor men voorzichtig zal blij ven rijden. De Twistweg is om deze redenen toegevoegd aan het wegen lijstje waarop de wegen staan die de ge meente dit jaar nog wil verbeteren. Gok de Spurkt, een andere veel besproken weg, is aan dit lystje toe gevoegd. Op welke wijze en tot welk punt deze weg overlaagd of gere konstrueerd wordt is nog niet dui- delyk. uw weekblad Mishandelingen Na een woordenwisseling werd in de Poststraat een 37-jarige inwoner door een onbekende jongeman in zijn gezicht geslagen. De jongeman die de klap uitdeelde, was ongeveer 1.70 meter groot en had een donke re huidskleur. De politie heeft nog naar deze man gezocht maar zon der resultaat. Het gebeurde dins dagmiddag omstreeks 14.30 uur. Mogelijke getuigen worden ver zocht kontakt op te nemen met de politie. Maandagmiddag werd een 18- jarige inwoner mishandeld door een 16-jarige plaatsgenoot. Die werd aangehouden, verhoord en na aan zegging van proces-verbaal huis waarts gezonden. Doorrijder achterhaald Zaterdagavond omstreeks 19.40 uur werd op de splitsing Acacia straat-Plataanstraat een 14-jarige fietsende jongen aangereden door een bestelbus. De bestuurder van die bus liet de jongen gewoon lig gen en reed door. Oplettende poli tiemannen zagen later in het centrum een bus ryden die aan het opgegeven signalement voldeed. De bestuurder, een 32-jarige inwoner, verkeerde behoorlijk onder invloed van alkohol en kreeg een ryverbod van 12 uur plus de aanzegging dat proces-verbaal inzake het rijden on der invloed èn het doorrijden na een aan ry ding te hebben veroor zaakt, zal worden opgemaakt. Wethouder Truijen zal zich bin nen het college van burgemeester en wethouders sterk gaan maken voor meer groenvoorzieningen bin nen dorpskernen en wijken. De wethouder liet dit vorige week don derdagavond tijdens de commissie vergadering voor openbare werken weten. Later op de avond lanceerde hij dit plan bij de dorpsraad in Oir- lo. Beide keren werd dit plan en thousiast ontvangen. BOMENPLAN De gemeente heeft een plan ont wikkeld om de hoofdverkeersstro men in de kerkdorpen en in wijken, met bomen groen aan te kleden. Oirlo wordt gebruikt als een zg. 'pilotprojekt'. In goed over leg met de bewoners van het dorp. wil de gemeente komen tot een groen-aanpak. Kale wegen zoals de Casten rayseweg (foto) behoren dan tot het verleden. 'Het is iets nieuws' maar het hoeft niet veel te kosten, als vanuit de bevolking voldoende medewerking wordt gegeven. Slaagt dit plan in Oirlo dan gaan we ook in andere dorpen kyken wat we kunnen veranderen', liet wet houder Truijen weten. De gemeente zal bij de uitvoering van het plan voor de benodigde materialen zor gen. Bewoners zullen dan. onder toezicht, de werkzaamheden uit voeren. Financieel zullen deze plannen bekostigd gaan worden uit het on derhoudsbudget voor de Venrayse wegen, dat de komende jaren 8 mil joen gulden bedraagt. Een deel van dit budget moet nl. besteed worden voor de aankleding van de wegen, waaronder deze plannen dus vallen. De Castenrayseweg in Oirio. nu nog saai en kaal, straks groen en leven dig. 'Ik hoop dat Venray in de verre toekomst hierdoor mooi en leelbaar wordt', liet de wethouder weten. H\j gaf daarbij als voorbeeld het terrein van St. Anna op. "70-80jaar geleden was St. Anna kaal en stonden er nauwelijks bomen. Nu is het een van de mooiste parken van Venray'. De plannen van de wethouder werden in de commissievergade ring positief ontvangen. Wel plaatste dhr. Marks (fraktie V.d. Vor- le) de opmerking dat met al het groen de verkeersveiligheid niet in gevaar mocht komen. De wethou der kon zich helemaal vinden in die opmerking. 'De Spaanse en Turkse gemeen schappen in Venray hebben na on derling overleg overeenstemming bereikt over de verdeling van de zendtyd op een kanaal van de Ven rayse Kabeltelevisie'. Dit deelde wet houder Driessen afgelopen week mede. Hiermee is de doorgave van de Turkse TRT-zender en de TVE- zender uit Spanje weer een stap dichterbij gekomen. In maart gaf de programma adviescommissie van Kabeltelevisie Venray het advies om te bekijken of deze twee zenders, ten behoeve van de Turkse en Spaanse gemeen schap, op de Venrayse kabel doorge geven zouden kunnen worden. Dit zou dan ten koste moeten gaan van de Duitse zender SWF. De gemeente Venray heeft daarop het RISC ge vraagd om met de Spaanse en Turk se gemeenschappen aan tafel te gaan zitten. Dit heeft er toe geleid dat, zodra beide zenders doorgege ven kunnen worden, de TRT op dinsdag, donderdag en zaterdag op het scherm zal verschijnen. TVE, ten behoeve van de Spaanse Ven- rayers, zal op maandag, woensdag en vrydag te zien zijn. Kabeltelevisie Venray bv zal in het Commissariaat voor de Media moeten vragen om toestemming voor deze zenderdeling Volgens de mediawet is dit niet toegestaan, maar kanaaldeling wordt elders in het land, waar men zoals hier een bescheiden aantal zenders kan doorgeven, wel gedoogd. Als voor waarde wordt hieraan wel gesteld dat de afspraken over zendtydde- ling voor minstens een jaar gelden. Als het Commissariaat voor de Media zich positief uitlaat over dit voornemen dan zal het, volgens wethouder Driessen niet al te lang meer duren voordat TRT en TVE worden doorgegeven. ADVIES Aan de wens van kabeltelevisie Venray bv om mee te werken aan een 'team van deskundigen', ter ad visering van de bv, wil de gemeente niet meewerken. De wethouder vindt dit 'dubbel-op' omdat de Ka beltelevisie Venray bv al over een programma-adviescommissie be schikt De gemeente adviseert om die commissie een breder draag vlak te geven door uitbreiding met een vertegenwoordiging van maat schappelijke instellingen. Hierby wordt o.a. gedacht aan de Stichting RISC, die nu een bemiddelende rol heeft gespeeld bij de totstandko ming van de zenderdeling van TRT en TVE. Het is volgens wethouder Driessen geen rol voor de gemeente om zich op beleidsniveau met de Kabeltelevisie Venray bv bezig te houden. Deze maand start er eens in de drie weken op de vrijdagavond een soos voor leerlingen van de VSO MLK-school 'de Essel'. Deze groep jongeren heeft grote behoefte aan een dergelijke vrijetijdsaktiviteit. Dit projekt kan echter alleen slagen wanneer er voldoende vrijwilligers aan mee willen werken. In oktober van het vorige jaar richtten vertegenwoordigers van de VSO/MLK-school 'de Essel', de oudervereniging. Stichting RISC en de SPZ een werkgroep op. Deze werkgroep moest allereerst de wensen met betrekking tot vrije- tydsaktiviteiten onder de VSO MLK-leerlingen onderzoeken. Uit een enquête kwam de belangrijkste wens naar voren: een eigen ont moetingsruimte. De voorbereidin gen voor het realiseren van zo'n ontmoetingsruimte verkeren in een vergevorderd stadium. Het wijkgebouw 'de Springplank' is de akkommodatie waar deze aktiviteit gaat plaatsvinden. Door medewer king van de gemeente worden de plannen ook financieel uitvoerbaar. Er zyn tot de zomervakantie vier vrijdagavonden waarop de soos zal gaan draaien. Wil dit initiatief een goede kans van slagen hebben, dan zullen er echter meer vrijwilligers moeten zijn. Daarom zoekt bovengenoemde werkgroep nog enkele enthousiaste mensen die graag te maken hebben met jongeren van 14 tot 20 jaar. Jongeren die in de eigen woon plaats geen aansluiting vinden by de reguliere clubs of jongeren centra. Heb je belangstelling, dan moetje zeker de informatie-avond bezoe ken. Deze vindt plaats op dinsdag 16 april in de VSO/MLK-school 'de Essel', St. Ursulastraat 15, Venray. De avond begint om 20.30 uur. Als je komt, neem dan tevoren even kontakt op met Herman Verwey (tel. 077-548041). elke week nieuws A.s. zondag houdt Scouting Don Bosco uit Leunen Open Dag. Ieder een die belangstelling heeft voor de aktiviteiten van deze bloeiende Leunse vereniging is op zondag 14 april tussen 14.00 en 17.30 uur ran harte welkom in de blokhut en op het buitenterrein by clubgebouw 'De Schakel' (de vroegere kleuter school). Om u een idee te geven van wat Scouting inhoudt vinden er zowel in de blokhut als in een speciaal op gestelde tent diverse aktiviteiten plaats. U kunt onder andere kennisma ken met de welpenafdeling, die uit meer dan dertig leden bestaat en waar nog elke week het boeiende spel uit het bekende Jungleboek van Rudyard- Kipling gespeeld wordt, kompleet met Akela, Baghee- ra, Mowgli en de andere bekenden uit de 'Jungle'. U kunt zien hoe de verkenners hun bouwwerken 'sjorren' hoe zy met kaart en kompas leren werken, hoe zij hun eigen potje koken en hoe zij zich nog vele andere niet al ledaagse bekwaamheden onder deskundige leiding weten eigen te maken. U kunt tevens kennis maken met het SLOT (Het Scouting Leunen On dersteuningsteam), een groep en thousiaste ex-verkenners die zich als taak stelt de staf van Scouting Don Bosco behulpzaam te zyn. Uiteraard kunt u ook een praatje maken met een van de leiders of leidsters. Helaas is er een byna chronisch gebrek aan leiders en leidsters. Maar misschien is er on der u wel iemand die belangstelling voor deze vorm van jeugdwerk heeft. De Open Dag is dan een mooie gelegenheid tot ken nismaking. Brengt u vooral uw lot mee van onze grote loterij/donateursaktie met als prijs een onvergetelijk ver blijf in een Grand Dorado- vakantieparadijs. Het is namelyk de bedoeling dat tijdens de Open Dag het winnende lotnummer wordt getrokken. Het tijdstip van de trekking is ongeveer 16.45 uur en de trekking zal worden verricht door pastoor P. Ewals. Mocht een en ander u hongerig maken, ook aan de inwendige mens zal worden gedacht. Bestuur, leiding, welpen, verken ners en 'slotters' van Scouting Leu nen heten u van harte welkom. Diefstal stalen buizen Ten nadele van de PTT werd een aantal stalen buizen aan de Loonse- dijk ontvreemd.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 9