De leefbaarheid in de dorpen wordt positief ervaren Voor een laatste kopje koffie bij de zusters van St. Anna BRfllPHi? Milieubeleidsplan eind dit jaar gereed 'Rondjes slalommen' Vermindering van rioolrecht voor Venrayse alleenstaanden Gemeente presenteert dorpennota Peter Stiphout weer op de crossfiets Antoniusnoveen in de Paterskerk Fanfare Vriendenkring Overloon Bij ontbreken van watermeter in woning peel en maas Donderdag 11 april - Pagina 5 De bewoners van de kerkdorpen hebben er enkele jaren op moeten wachten, maar afgelopen maandag kon wethouder Kersten aan de di verse afgevaardigden van de dorps raden de 'Kleine Kernen Nota Gemeente Ven ray' kortweg dorpen nota, overhandigen. De nota is op initiatief van de gemeente, en op aandringen van de dorpsiaden, tot stand gekomen om een inzicht te krijgen in de huidige positie van de Venrayse kerkdorpen, in relatie tot de huidige en toekomstige ontwik kelingen. In de nota wordt gekon- kludeerd dat de Venrayse kerk dorpen vitaal zijn en dat het voor de dorpsraden van belang is dat de huidige leefbaarheid behouden blijft. Knelpunten voorbehoud van deze leefbaarheid zijn de woning bouw en in mindere mate de ver keersveiligheid. Met name in de woningbouw is er op een aantal kerkdorpen veel viaag terwijl de uitbreidingsmogelijkheden, ten ge volge van stankcirkels, gering is. ONDERZOEK Het doel van het onderzoek is om inzicht te krijgen in de leefbaar heid in de kerkdorpen en in de in vloed van de ontwikkelingen op de toekomstige leefbaarheid. Dit om oplossingsrichtingen aan te dragen waarmee de leefbaarheid in de klei ne kernen zo goed mogelijk behou den kan worden, voorzover dat binnen de beïnvloedingssfeer en beleidsmarges van de gemeente mogelijk is. Aan de basis van de nota staat de inventarisatie van de leefbaarheids- aspekten per kleine kern. Aspek- ten die aan de orde komen zijn bevolkingsontwikkeling, volkshuis vesting, voorzieningen, werkgele genheid en bereikbaarheid. De diverse dorpsraden hebben bij die inventarisatie geen onbelangrijke rol gespeeld. Bovendien hebben zij alle gegevens per dorp kritisch be keken en daarbij de knelpunten met eventuele oplossingen naar vo ren gebracht. Aan het eind van het rapport worden de knelpunten en de oplos- isingsrichtingen per kern weergege ven, evenals een plan van aanpak, waarin verder wordt ingegaan op de te hemen maatregelen. ONTWIKKELINGEN De ontwikkeling van de bevol king (de laatste 10 jaren) in de kerk dorpen is in de diverse dorpen zeer verschillend. Terwijl Oostrum een sterke groei kende 6%), nam de bevolking in dorpen als Heide, Oir- lo, Smakt, Vredepeel en Veulen af. In het laatste dorp met zelfs 11%. Kijken we naar de bevolkingsop bouw dan hebben Oostrum, Yssel- steyn, Heide en Vredepeel een relatief jonge bevolking. Casten ray en Oirlo daarentegen hebben een 'relatief oudere leeftijdsopbouw. De woningvoorraad in de kerk dorpen is de afgelopen 10 jaar met 24% gestegen. Bij de Woningbouw vereniging staan thans 193 woning zoekenden uit de kerkdorpen ingeschreven. Hiervan is 45% 65 jaar of ouder. Het aantal al leenstaanden bedraagt ongeveer 30%. Hier staat tegenover dat slechts in drie kerkdorpen woning bouw mogelijk is, zonder dat men problemen krijgt met stankcirkels of geluidszones van (spoor)wegen of Industrie. VOORZIENINGEN Kijken we naar de voorzieningen in de kerkdorpen dan wordt uitge gaan van een basispakket: een ba sisschool, levensmiddelenwinkel(s) en een dorps- of gemeenschaps huis. Opvallend daarbij is het ontbreken van een levensmidde lenwinkel in Leunen, toch het 2e grootste kerkdorp van Venray. In Smakt ontbreken al deze voorzie ningen, maar daar wordt gebruik gemaakt van de voorzieningen in Holthees. Kijken we naar de overige voorzien in gen zoals andere win kels, horeca, peuterspeelzalen, sportvoorzieningen, huisartsen, kerken en banken, dan kan men de dorpen in drie kategorieën indelen: groep I (meeste voorzieningen): Oostrum en Ysselsteyn; groep II (ge middeld aantal voorzieningen): Castenray, Merselo, Oirlo en Leu nen-, groep III (minste voorzienin gen): Heide, Veulen, Vredepeel en Smakt. Oostrum en Ysselsteyn hebben bovendien een grote werkgelegen- heidsfunktie, mede door de aldaar gevestigde bedrijventerreinen en de gunstige ligging aan provinciale wegen. In de overige kernen is de agrarische sektor een bron van werkgelegenheid. MILIEU Het milieu gaat een steeds belang rijkere rol spelen, zeker in de Ven rayse kerkdorpen. Hier spelen met name hinderwetkringen (stankcir kels) en geluidszones een rol. In Venray is een groot aantal intensie ve veehouderijen gevestigd. Binnen de stankcirkels rondom deze be drijven'is woningbouw om milieu hygiënische wijze niet gewenst. Hetzelfde geldt voor geluidszones, voornamelijk langs wegen, maar ook langs bedrijven met een hoge geluidshinder. Kernen waar stank cirkels liggen zijn met name Castenray, Leunen, Heide, Merselo, Smakt en Ysselsteyn. Verwacht wordt dat het beleid in de toekomst verscherpt gaat worden. Met name zal meer gedaan worden aan de aanpak van de verbetering van het milieu door maatregelen en nor men ten aanzien van de hinder- bron. Dat zou op termijn kunnen betekenen dat de stankcirkels weer in omvang afnemen. Daarnaast wordt ook getracht elkaar hinde rende funkties meer te scheiden (bedrijfsverplaatsing, gekoncen- treerde vormen van agrarische be drijfsvoering). Voorzitter Philipsen van de Ys- selsteynse dorpsraad ontvangt uit handen van wetiioiuier Kersten de lang verwachte dorpennota. TOEKOMST Al met al wordt de leefbaarheid in de kerkdorpen als positief ervaren. Behoud van die leefbaarheid staat nu voorop. Het beleid dat de ge meente daarin kan voeren is echter beperkt. Grotendeels bepalen Rijk en Provincie het beleid terwijl er financieel, in verband met de artikel-12-status, weinig ruimte is. Het overheidsbeleid is gericht op schaalvergroting (van onderwijs, landbouw, rekreatie. etc.) en het ge meentelijk beleid is daarop aange past. Rijk en Provincie zullen het dan ook niet goedkeuren als de ge meente tegen dit beleid in gaat wer ken. In het rapport wordt daarom ook geadviseerd de huidige ontwik kelingen te volgen waarbij men ak- tief op die ontwikkelingen moet anticiperen zodat niet achter de fei ten aangelopen wordt. Bij het stellen van prioriteiten moet de gemeente kijken naar de meest gunstige randvoorwaarden (voorzieningen) in de diverse ker nen. Woningbouw dient, aldus de opstellers van het rapport, de hoog ste prioriteit in die kernen te hebben met de meest gunstige randvoorwaarden voor een leefbaar bestaan. In kernen waar de rand voorwaarden minder gunstig zijn, moet naar verhouding meer aan dacht worden besteed aan andere instrumenten ten behoeve van de leefbaarheid dan woningbouw, i zo als maatregelen ter vergroting van de bereikbaarheid, de verkeersvei ligheid en verbetering van de woon omgeving. De gemeente kan hierbij gebruik maken van de eerder ge noemde groepsindeling. Het grote probleem bij de woning bouw is echter de stankcirkels. Die zullen bij de eerder genoemde dor pen vooralsnog een belemmering blijven voor het uitbreiden van het aantal woningen. INSPRAAK Afgelopen maandag reikte wet houder Kersten de eerste exempla ren van de 'dorpennota' uit. De dorpsraden krijgen vanaf 15 april tot 10 mei de gelegenheid om op de nota te reageren. Daarna zullen burgemeester en wethouders de no ta behandelen, waarna deze vervol gens naar de diverse commissies en de gemeenteraad zal "gaan. Het gemeentelijk milieube leidsplan, dat wethouder Hoppen- reijs voor eind dit jaar heeft toegezegd, zal op tijd gereed zijn. Dit heeft de wethouder vorige week woensdag tijdens de commissiever gadering voor milieu laten weten. De personeelsproblemen op de af deling milieu, die de gemeente kent, zullen hier nauwelijks van in vloed op zijn. De Venrayse milieu-afdeling moet, om optimaal te funktioneren, een bezetting van IOV2 menskracht hebben. Thans werken er slechts vijf personen, waarvan er twee half mii hun afbeidsovereenkomst •eêindigen. Fer Weijmans, be leidsmedewerker van de afdeling milieu is namelijk benoemd tot ge- eeentesekretaris in het Zeeuwse Itortgens. Leo Verhaegh, technisch nedewerker van de afdeling, heeft een milieu-funktie in het bedrijfsle ven aanvaard. De gemeente steekt daarom nu al- energie in het invullen van de in '7% vakature. Bovendien is oen nog op zoek naar een chef mi- eubeheer. Deze vakature staat al toger open maar daarvoor heeft de Insluiper gestoord hogelijk door insluiping werd le8ang verkregen tot een woning 1,1 de Asselberghstraat in ostrum. Er kon worden vast stelt dat de dader jeen en ander verhoop had gehaald maar kenne- k in zijn werk gestoord was. Er 'tek niets ontvreemd te zijn. gemeente nog geen geschikte kan didaat kunnen vinden. Om het gemeentelijk milieube leidsplan hier niet onder te laten lijden, is een extern bureau inge schakeld om dit van de grond te til len. 'Dit moet er einde van het jaar zijn', aldus wethouder Hoppenreijs. De wethouder liet de commissie we ten dat de gemeente diverse offertes had opgevraagd eiflnmiddels met een buro in zee is gegaan. 'Vooruit lopend op de goedkeuring van com missie en raad zijn we in overleg getreden, zodat de zaak niet onno dig langer blijft liggen'. De wethou der noemde het prettig dat ze nu eindelijk beleidsinhoudelijk bezig kan zijn, naast het reorganiseren van de milieu-afdeling. Kind aangereden Een 3-jarig kind, dat de kruising van de Zuidsingel en de rondweg Brukske wilde oversteken, werd aangereden door een personen auto, bestuurd door een 25-jarige inwoner. Die heeft nog getracht het kind te ontwijken. Dat lukte niet helemaal, een wiel van de auto reed over het voetje van het kind. Won der boven wonder bleek by onder zoek in het ziekenhuis dat het kind alleen was schaafwoncy'es aan beentjes en voeten had opgelopen. Alkoholkontrole De politie hield in de nacht van zaterdag op zondag een alkoholkon trole op de Overloonseweg. Negen entwintig bestuurders werden verzocht in het bekende pijpje te blazen. Slechts één bestuurder, een 29-jarige inwoner van Overloon, kreeg naast een rijverbod de mede deling dat tegen hem proces-ver baal inzake het rijden onder invloed zal worden opgemaakt. Ongeveer een jaar geleden liet dhr. Robberegt (WD) in de commis sie openbare werken al eens alarmerende geluiden horen betref fende de trimbaan in het Vlakwa- tergebied. 'De staat van onderhoud was toen dermate dqt het 5 voor 12 was', liet dhr. Robberegt vorige week donderdag weten, 'maar nu is het volgens mij 1 uur'. Hiermee wilde hij aanduiden dat hulp voor de trimbaan wel eens te laat kon zijn. Ter illustratie had hij een deel van een instruktiebord mee naar de vergadering genomen. De andere helft kon hij niet meer vinden. 'Er ger is dat dit bord aangeeft dat men tussen paaltjes door moet slalom men. Helaas bleef bij mij het sla lommen' beperkt tot rondjes rennen rond een paaltje. De andere paaltjes zijn verdwenen'. Volgens dhr. Robberegt verpau pert de trimbaan heel snel. 'De gemeente is verplicht tot instand houding van de trimbaan. Anders gebeurt er hetzelfde als met de t rimbaan bij het ziekenhuis'. E11 dat is volgens dhr. Robberegt jammer voor de sportbeoefenaars. Wethouder Truijen was met de problemen bekend en zou hierover met wethouder Driessen van sport zaken overleggen. 'Ik houd u op de hoogte', aldus wethouder Truijen. Vier gewonden bij verkeersongeval in Zeilberg In de nacht van zaterdag op zon dag gebeurde er op de Griendts- veenseweg, onder Zeilberg een verkeersongeval waarbij vier jonge mannen van 24 jaar uit Ysselsteyn en Venray gewond raakten. Een van hen werd met levensgevaarlijke verwondingen naar het St. Cathari- naziekenhuis in Eindhoven overge bracht. In die nacht kwam een 24-jarige uit Ysselstevn afkomstige bestuur der in een flauwe bocht op het lin ker weggedeelte. Omdat er een tegenligger naderde moest hij de auto scherp naar rechts sturen met het gevolg dat hij de kontrole over de auto verloor. De auto botste tegen een rechts van de weg staande boom. De botsing was zo hevig dat een portier van de auto werd afge scheurd en een van de acher-inzit- tenden uit de auto werd geslingerd. Hij moest met zware verwondingen naar het ziekenhuis van Deurne worden overgebracht. De naast de bestuurder zittende inwoner van Venray was er erger aan toe. Hij moest naar het Catharinazieken- huis worden vervoerd. Een vierde inzittende moest ook met verwon dingen naar het ziekenhuis in Deurne worden vervoerd. De bestuurder liep slechts lichte ver wondingen op. De politie konstateerde bij de bestuurder drankgebruik. Hij kreeg, nadat de proeven waren afge legd, een rijverbod en de aanzeg ging dat proces-verbaal inzake het rijden onder invloed zal worden op gemaakt. Bijna twee jaar, nadat Peter Stip hout bij een fietscrosswedstrijd op twee plaatsen zijn nek heeft gebro ken, is hij opnieuw op de crossfiets gestapt. De afgelopen twee weken heeft hij aan twee wedstrijden mee gedaan met als klassering een 4e en 5e plaats. Deze wedstrijden tel den mee voor het Zuid-nederlands kampioenschap. Peter Stiphout is niet ontevreden over deze resulta ten en gaat voorlopig door, om te kijken tot op welk niveau hij uit kan komen. Twee jaar geleden be hoorde Peter Stiphout nog tot de wereldtop in zijn klasse. Zijn top jaar bereikte hij in 1985, toen hij Europees- èn wereldkampioen werd. Vijfjaar lang behoorde hij tot de beste vier rijders van de wereld. 'Het valt niet mee om weer te fiet sen', liet Peter Stiphout weten. 'Eigenlijk ben ik pas sinds Pasen weer aan het trainen. Toen had ik drie dagen vrij en heb ik mij voor het eerst weer op de corlssfiets bege ven'. Hy kan merken dat hij daarom nu nog geen wedstrijdritme heeft. 'Bij de start gaat het goed maar tij dens de wedstrijd laat ik mij nog te gemakkelijk passeren. Konditio- neel is het wel oké'. Zondag zal hij in Schijndel meedoen aan het Ne derlands kampioenschap, als zijn dikke knie niet tegenwerkt want hij heeft inmiddels ook al weer de eerste valpartij achter de rug. Dinsdag 16 april begint de Anto niusnoveen die afgesloten zal wor den op dinsdag 11 juni. Voor velen is Antonius een vriend, toevlucht en steun in hun leven. Wij nodigen u uit om aan de negen dinsdagen deel te nemen. Iedere dinsdag om 19.00 uur avondmis met voorbeden voor de eigen en aangeboden intenties. Op zondag 14 april organiseert de drumband van Fanfare Vrienden kring een uitwisseling met de drumbands van Merselo, Rips en Leveroy. Dit muzikaal gebeuren vindt plaats in het gemeenschaps huis te Overloon, aanvang 14.00 Inbraak in bedrijf Met geweld was toegang verkre gen tot een aan de Maaslieseweg ge legen metaalbedryf. Daar werd o.a. de computer met beeldscherm ont vreemd evenals de aanwezige fax apparatuur. Hierbij' werden de ka bels gewoon doorgesneden, waar door het vermoeden bestaat dat de daders snel hebben gewerkt. De schade bedraagt ongeveer ƒ8.000,-. Vermagerde herdershond De politie had veel moeite om een in de buurt van de Seilier loslopen de en sterk vermagerde herders hond te vangen. Men moest daarvoor gebruik maken van de vangstok. De hond werd naar het asiel in Oostrum overgebracht. De politie hoopt de eigenaar op te spo ren om hem proces-verbaal aan te zeggen voor het verwaarlozen van de hond. Volgende week zal St. Anna ge heel in het teken staan van het af scheid van de zusters van St. Anna. We moeten eigenlijk zeggen dat de Zusters van Liefde van Jezus en Ma ria afscheid nemen op een wijze zo als wij van deze zusters gewend zijn, met een kopje koffie. Geen ge makkelijk afscheid want de zusters zijn verknocht aan de Venrayse ge meenschap. Dat hebben wij ge merkt tijdens een gesprek met de Provinciaal Overste zuster Joseph Sarto Smits en zuster Anne-José Billekens. De zusters gaan nl. naar het nieuwe, voor hen gebouwde klooster Terhaghe in Eindhoven. Voor de zusters, waaronder de hoog bejaarde Lidwina Hille, die al sinds 1929 op St. Anna verblijft, en met haar 93 jaar een van de oudste van de 37 zusters is, is dit een hele on derneming. DAG EN NACHT VrijweL.alle 37 zusters hebben ve le tientallen van hun beste jaren ge geven aan de verpleging van de zieke medemens. Dag en nacht heb ben zij klaar gestaan voor de verzor ging van die zieken. Ze hebben veelal onder moeilijke omstandig heden, niet vergelijkbaar met een 38-urige werkweek, voor de zieken gezorgd. Van de vertrekkende zusters hebben velen de bange da gen van de oorlog en de bombarde menten meegemaakt. Zij hebben, bij terugkeer van de evacuatie, .on der primitieve omstandigheden gewerkt aan verpleging en verzor ging, maar ook aan de wederop bouw van St. Anna. Van de onver getelijke zusters zoals Godelieve en de bouwster Moeder Alfrida, de pe riode St. Anna rouwt St. Anna bouwt en St Anna vlagt, herinne ren aan die tijd. In die tijd vierde het Rijke Roomse leven hoogtij en waren ongeveer 90 zustere religieu zen op St. Anna werkzaam. Voor hun huisvesting was ook het klooster gebouwd. OPENHEID De intrede van de leken in de ver pleging betekende dat er minder re ligieuzen werkzaam waren en dat die op andere terreinen van de con gregatie konden worden ingezet zo als de Missie. Met de intrede van leken kwam ook openheid en voor al medezeggenschap. Vooral kwam er verandering in de beslotenheid van St. Anna en werden de poorten geopend. Overigens hebben de zusters van St Anna de openheid naar de Venrayse bevolking nooit geschuwd. Dat blijkt ondermeer uit het baanbrekend werk in de gezins verpleging. Ttegelyk met het gegeven dat meer leken in de ge zondheidszorg werkaam werden, brokkele het Rijke Roomse leven af. Er waren minder roepingen. Thken die de zustere sinds het bestaan ran St Anna op zich hadden genomen, werden overgenomen door leken en op de dag van vandaag hebben de zustere alleen nog een represen tant namens de congregatie, in het stichtingsbestuur van het PCV zitten. VERHUIZING Bij de congregatie van de Zustere van Liefde van Jezus en Maria wer ken nog 79'Nederlandse zustere en er zijn nog zes postulanten. Toen in 1986 vast stond dat de zustere het St. Annaldooster binnen niet al te lange tijd zouden moeten gaan ver laten omdat het te groot werd, is men vanuit het Provincialaat al be gonnen met de zustere voor te be reiden op dat vertrek. Men was er van overtuigd dat dit een emotio neel vertrek zou worden, gezien de leeftyd en de verbondenheid van de zustere met St. Anna en met Ven ray. Zuster Nolaska zegt nog steeds dat het een zonde is dat de zustere Venray moeten gaan verlaten. Vanaf 1987 zijn er veel bijeenkomsten met deskundigen geweest om de zustere op het vertrek voor te berei den. Er is nog gekeken om in Ven ray een klooster voor 40 zustere te bouwen, maar een geschikte lokatie werd niet gevonden. Vervolgens werd gekeken naar Nijmegen, in de buurt van het Provincialaat, maar ook dat ging niet door. De zustere wilden giaag een klooster bouwen naast of in de buurt van een ander klooster cq. andere congregatie, omdat binnen een tijdvak van 20 jaar ook dat klooster, gezien de leef tijdsopbouw van de zustere, te groot zou zijn. Samengaan met die ande re kloostercongregatie zou dan tot de mogelijkheden kunnen behoren. Men vond een nieuwe lokatie aan de Kruidenlaan te Eindhoven, vlak bij het onlangs gereedgekomen Provincialaat, waar de Zustere van Barmhartigheid een klooster voor bejaarde zustere hebben. Ook deze zustere zijn in dé psychiatrie werk zaam geweest. Vanaf het moment dat vaststond Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn verga dering van 2 april besloten om al le alleenstaanden, waarvan de woonruimte niet is voorzien van een eigen watermeter, verminde ring van rioolrecht te verlenen. B. en w. is tot dit besluit geko men, nadat uit een onderzoek is ge bleken, dat een ruime meerderheid van alle Venrayse alleenstaanden die WEL een eigen watermeter in hun woning hebben, minder dan 100 m3 water per jaar gebruiken. Op basis daarvan gaat het college er van uit, dat dit gegeven ook geldt voor de meeste alleenstaanden, die GEEN eigeil watermeter in huis hebben en dus moeilijk kunnen aantonen, dat ze minder dan 100 m3 water per jaar gebruiken. Het college vindt het daarom redelijk en billijk voor al deze alleenstaan den over 1990 een lager tarief voor de heffing van rioolbelasting te hanteren. Deze verlaging zal auto matisch ook worden verleend aan degenen, die destijds geen bezwaar schrift hebben ingediend tegen het rioolbelastingtarief. TARIEFVASTSTELLING Bij de invoering van de rioolbe lasting werd bepaald, dat het tarief afhankelijk is van het watergebruik van de belastingplichtige. Iedere in woner van Venray moet eenzelfde bedrag betalen, tenzy kan worden aangetoond, dat er minder dan 100 in3 water per jaar wordt gebruikt. In dat geval wordt de belasting ge halveerd. Bewoners van flats, waar een kol- lektieve watermeter is geplaatst, kunnen dus nooit aantonen, dat hun verbruik onder de 100 m3 is gebleven. Met de nieuwe regeling zullen de alleenstaanden, die in flats met een kollektieve waterme ter wonen, dus ook met het gehal veerde tarief worden aangeslagen. De financiële gevolgen van deze maatregel voor de gemeentebegro ting zijn nog niet bekend. Deze zul len straks worden verwerkt in de reeds toegezegde evaluatie van de Verordening Rioolrechten in de tweede helft ran 1991. dat hun klooster in Eindhoven zou worden gebouwd, werd een bouw team samengesteld waarin ook de toekomstige bewoners zitting had den, die hierdoor inspraak hadden in de bouw. Met fotoreportages wer den de zusters op de hoogte gehou den ran de bouw en veertien dagen geleden zijn de zusters met een bus naar hun toekomstige klooster ge weest, waar ze in ingerichte kamers konden zien. hoe het er uit zou ko men te zien. Het nare gevoel 0111 te verhuizen kon echter by vele zustere niet worden weggenomen. Nu de datum van het vertrek na dert willen de zusters van St. Anna afscheid nemen van de bevolking van Venray en vooral van de oud- medewerkers en de oud-bewoners. Het wordt een laatste kopje koffie, Een kerngroep, bestaande uit zuster Laetitia, zuster Anne-José en de Provinciaal Overste zuster Jo seph Sarto Smits, klopten met hun voornemen aan bij de direktie. Al gemeen direkteur, de heer Nyboer, was vol enthousiasme en gaf de le den van de kerngroep vry spel. Zo hebben de plannen gestalte gekre gen in een afseheidsweek. Het pro gramma daarvoor is als volgt: Maandag 15 april van 14.00-17.00 uur: ontvangst oud-medewerkers en gepensioneerden. Dinsdag 16 april van 10.30-11.30 uur: ontvangst (ex-)bewonere. Dinsdag 16 april van 14.00-17.00 uur: ontvangst gezinsverpleging Woensdag 17 april van 11.00-17.00 uur: reünie (oud-)medewerkere. Donderdag 18 april van 10.00- 12.00 uur: ontvangst familieleden zustere. Donderdag 18 april van 16.30- 18.00 uur: ontvangst zangkoor St. Anna en huidige personeel Psy chiatrisch Centrum Venray. Vrijdag 19 april van 10.30-12.00 uur: ontvangst overig personeel van het PCV. Vrijdag 19 april rail 15.00-17.00 uur: ontvangst middenstand Ven ray en andere betrokkenen. De zustere sluiten de feestweek af op zondag 21 april. Zij doen dat met een eucharistieviering in de Kapel van SL Anna. Deze mis begint om 11.00 uur en is bedoeld voor geno digden. Na de viering is er tot 15.00 uur de ruimte voor een laatste 'kop je koffie', een hapje en een drankje. Duidelijk willen wy stellen dat al leen genodigden op de bovenge noemde data worden verwacht. Er is geen algemene afscheidsby- eenkomst. KLOOSTER Wat er met het klooster zal gebeu ren is nog niet te zeggen, maar het huidige PCV-bestuur heeft de verze kering gegeven dat het klooster ze ker bewaard zal blijven en dat het exterieur van het klooster niet zal worden aangetast. Met vertrouwen vertrekken de .zustere naar hun nieuw klooster wat de naam "Ibrhaghe' heeft gekre gen, naar de Belgische hoeve Tbr Haegen waar de congregatie van de Zustere van Liefde van Jezus en Ma ria 188 jaar geleden begonnen zyn met hun zegenrijk werk. De komende jaren zullen er nog twee zustere op SL Anna blijven werken omdat ze nog niet de pensi oengerechtigde leeftyd hebben be reikt Zij zullen hun intrek nemen in een woning in Landweert, terwijl zuster Anne-José nog in haar wo ning in het Brukske zal blyven wonen. Diefstal van bloemen Er werd aangifte gedaan ran diefstal ran bloemen uit een aan de Albionstraat gelegen tuin. Het komt de laatste weken herhaaldeiyk voor dat planten uit tuinen ontvreemd worden. De politie verzoekt als men iets verdachts ziet, hen onmid dellijk te bellen. I

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5