Gemeente Venray gaat ontwikkelingsgelden herverdelen Grootste toernooi van Nederland Chris Smits uit Maashees loopt voor zieke plaatsgenoten WIJ HEBBEN DE KLEURRIJKSTE KOSTUUMS TE PAKKEN Direkt naar Rabobank stappen levert huizenkoper direkt hypotheekvoordeel Wereldwinkel krijgt ƒ10.000,- Klaar terwijl u winkelt PEEL EN MAAS Lokale Omroep Venray MuZaRooi VI PEEL EN MAAS Noors nationaal fietscrossteam in Venray Venray, de provincie en nieuw beleid Ingezonden Toptafeltennis in Venray of VAN OORSCHOT MODE PEEL EN MAAS Donderdag 28 maart - Pagina 5 Ongeval op kruispunt Ysselsteyn Vorige week donderdag vond er wederom een ongeval plaats op het kruispunt Deurneseweg-Midden Peelweg. Een 20-jarige vrachtwa genbestuurder, komende vanuit de richting Venray, kon niet meer tij dig remmen toen het stoplicht op De paasdagen staan traditoneel in het teken van het tafeltennis. Tafel tennisvereniging Red Stars organi seert haar jaarlijkse Paastoernooi. Het tafeltennistoemooi is zonder meer uniek in ons land. Met meer dan 800 deelnemers trekt het niet alleen de meeste deelnemers van Nederland, maar tevens is het met een lengte van vier dagen het langste toernooi. Met ingang van donderdag 28 maart 1991 is de fotoservice van de HEMA aan de Grotestraat te Venray uitgebreid en vernieuwd. Naast de bestaande en voordelige twee dagen service van uw filmrolletje kunt u nu ook gebruik gaan maken van de 'Klaar terwijl u winkelt service'. De twee dagen service blijft ge handhaafd, maar wie snel resultaat wil zien, kan binnen 1 uur een kant en klaar afgewerkt produkt in han den krijgen. Deze formule is niet nieuw. De HEMA is al in 1983 gestart met het 'mini-lab' feno meen. In eerste instantie in op zichzelf staande fotoshops in de na bijheid van een HEMA warenhuis, tegenwoordig in het warenhuis zelf. Hoewel snelheid een belangrijke rol speelt, gaat dit zeker niet ten koste van de kwaliteit. De HEMA maakt uitsluitend gebruik van de allerbeste apparatuur, waarbij elk negatief afzonderlek door de inge bouwde computer wordt afgetast. Bovendien kan ook nog handmatig worden ingegrepen om 'de afdruk lichter, donkerder of in kleur te corrigeren. Een ander voordeel is de aparte plaats, die de '1 uur fotoservice' in het HEMA filiaal inneemt. Het vormt geen onderdeel meer van de 'Klantenservice', daardoor is er meer tyd voor de klant, die door de speciaal hiervoor opgeleide mede- werk(st)ers deskundig geadviseerd kan worden. De prijzen zijn laag. Voor het ont wikkelen wordt ƒ4,75 gerekend en per afdruk betaalt men slechts jf0,95 in mat of glans. Als openingsaanbieding krijgt de klant bij inlevering van een kleur- negatieffilm voor de 1 uur service, gratis een gelijkwaardig exemplaar van het eigen HEMA merk. Kwali teit, service en een lage prijs dat is by de HEMA de normaalste zaak van de wereld- oranje en rood sprong. De vracht wagen, die door rood reed, kwam daarna in botsing met een perso nenauto, bestuurd door een 34- jarige inwoonster van Overloon, die het kruispunt wilde oversteken na dat bij haar het licht op groen was gegaan. De bestuurster moest met lichte verwondingen naar het zie kenhuis worden gebracht. Haar auto was total-loss. Zaterdag is sporthal de Wetteling het toneel van het invalidentoer- nooi. Maar liefst 135 sporters uit Nederland, Duitsland en België zul len elkaar is zes klassen bestrijden. Favoriet in de hoogste klasse is Olympisch kampioen Harold Kei- sten. Theo Vossen en de Duitsers Golzheim en Kerzman (Leverkusen) zijn de voornaamste konkurrenten. Zondag 31 maart vindt het jeugd- toemooi plaats. Meer dan 200 spe lers van 60 verenigingen zullen om de jeugdtitels strijden. In de hoog ste jongensklasse is Verstijlen van het Brabantse Back-Hands eerste geplaatst. Maar de Venraynaren Me- rijn v.d. Ruyt en Pattrick Zwiers moeten in staat geacht worden een toppositie te bereiken. In de meisjes I klasse geldt Da nielle Poels als favoriete. Schools (de Kroon) en Angèle Wientje en Susan Linders (Red Stars) zijn even eens kandidaat voor het eremetaal. Topbezetting Het herentoernooi op 2e Paasdag is sterker bezet dan ooit. De A/B- klasse kent maar liefst 18 deelne mers, onder wie enkele gereno- meerde A-spelers. Edwing Ange- nent, jarenlang met de gebroeders Van Spanje aktief in de eredivisie, staat bovenaan de plaatsingslijst. De finalisten van vorig jaar Bert en Ro nald Bogaard zullen er alles aan doen om Angenent voor eigen pu bliek het vuur aan de schenen te leggen. Lefel (Red Stars) en De Haas (ATC) kunnen misschien voor een verrassing zorgen. De plaatsingslijst in de C-klasse wordt aangevoerd door Wido Smeets (Bartok) met als runner-up Bruinekreeft van Veenendaal. De damesklassen zullen waar schijnlijk worden beheerst door Brenda Huntelerslag. Huntelerslag verraste op het wintereircuit door een halve - finaleplaats te behalen. Erica van Hoof (Red Stars) zal alle zeilen bij moeten zetten om haar partij te bieden. Basisscholen De laatste dag van dit monster- toernooi staat in het teken van het basisscholen kampioenschap. Tweehonderd meisjes en jongens van de basisscholen van Venray en omstreken zullen elkaar sportief bestryden op de groene tafel. Een ideale gelegenheid voor de jeugd om in de paasvakantie kennis te maken met de tafeltennissport. 'n abonnement waard De gemeente Venray gaat de ƒ25.000,-. die jaarlijks uitgegeven wordt aan projekten op het gebied van on t wikkel i n gssamenwerk ing, herverdelen. De afgelopen vierjaar ging dit geld naar het Divinolandia- projekt van het Katholiek Vrouwen gilde. Het Divinolandia-projekt krijgt in 1991 nog maar ƒ10.000,-. De Werkgroep Mondiale Vorming, door de Stichting Venray-Divino- landia in het leven geroepen krijgt ƒ5.000,-. De overige ƒ10.000,- zullen naar de Wereldwinkel gaan. Het col lege van burgemeester en wethou ders doet dit voorstel volgende week donderdag in de commissie voor onderwijs, jeugd, sport en re- kreatie. DIVINOLANDIA Bij de vaststelling van de gemeen tebegroting voor het jaar 1987 besloot de gemeenteraad goedkeu ring te verlenen aan het opnemen van een bedrag binnen de begro ting t.b.v. financiering van een pro- jekt ontwikkel ingssamenwerking. Gekozen werd voor een ondersteu ning van het projekt Divinolandia te Brazilië voor een periode van vier jaar. Dit projekt voldeed in de ogen van de raad aan een aantal belang rijke voorwaarden: het projekt werd gesteund door een grote groep van de Venrayse bevolking; het pro jekt verdiende strukturele steun; een projekt betekende geen ver snippering van energie en midde len; het ziekenhuis Venray zegde medewerking toe, etc. Dankzij de gemeentelijke gelden (die overigens door het Rijk verdub beld worden) is in Divinolandia veel bereikt. Zo is o.m. het ziekenhuis opgeknapt en voorzien van medi sche apparatuur; er is bemiddeld bij de totstandkoming van een kin dercrèche en er is kommunikatie met de scholen in Venray tot stand gebracht. Ondanks deze suksessen blijkt dat er van ontwikkelinssamenwer- king nauwelijks sprake is. De bevol king van Divinolandia ziet de hulp uit Venray als een aalmoes van een rijke. De bevolking onderneemt Programma-overzicht van de Lo kale Omroep Venray op zaterdag 30 maart eri te beluisteren via de kabel op de FM 102 Mhz. 9.30 uur: Met band, plaat, casse- te CD. Een gevarieerd muziekpro gramma. dat voor u werd samengesteld door J. v.d. Biggelaar. 10.30 uur: Het nieuws. Deze week gelezen door J. Thijssen. 10.40 uur: De Vakaturebank. Het Arbeidsbureau Venray vraagt... 10.45 uur: Venray-Aktueel. Een kwartier voor een aktueel, lokaal onderwerp. 11.00 uur: MuZaRooi. Peter Smits en Jan Thijssen hebben voor u in de studio uitgenodigd de Ys- selsteynse formatie Wortelstemp. De bandleden zullen door middel van woord en klank zichzelf, Wor telstemp en hun muziek aan u voorstellen. 12.00 uur: PZN-show. Behalve het laten horen van goede muziek, het voordragen van het gedicht en de daarbij behorende Jankplaat door Peter en het kond doen van belangrijke gebeurtenissen in Ven ray door Louis zal Jeroen vandaag proberen een antwoord te krijgen op twee interessante vragen: Zijn majoretten altyd meisjes en hoe doet iemand die 'twirlt'? Dit zal derhalve te weinig en wil teveel af hankelijk zijn van de Venrayse hulp. Overigens wordt die houding door de Stichting Venray-Divino landia toegedicht aan het feit dat pas 100 jaar geleden de slavernij is afgeschaft, aan de diktatuur in het land, aan gebrek aan opleiding en aan ondervoeding. Men maakt zich geen zorgen over de dag van morgen. MONDIALE VORMING De Werkgroep Mondiale Vorming is in het leven geroepen door de Stichting Venray-Divinolandia met als doel inhoud te geven aan de door de gemeenteraad opgelegde taak met betrekking tot de stimule ring van de bewustwording van de Venrayse bevolking. Deze werk groep heeft deze taak zeer breed op gevat en zich niet alleen gericht op het Divinolandia-projekt. De werk groep organiseerde in de afgelopen jaren tal van aktiviteiten, al dan niet in samenwerking met ande ren. Enkele voorbeelden zijn de aktieweek 'Honger hoeft niet', kur- sussen via het IKVOS en de Volles- universiteit, voorlichting aan leerlingen van basisscholen en be jaarden, de Max Havelaar koffie- aktie, etc. De Werkgroep Mondiale Vorming wordt financieel ondersteund van uit de Stichting Venray-Divinolan dia. GELDELIJKE VERDELING De gemeente heeft nu de doelstel lingen van de Stichting Venray- Divinolandia, de Werkgroep Mondi ale Vorming en ook de Wereldwin kel getoetst aan haar eigen beleid. Daarbij konstateert het dat alle drie de initiatieven voldoen aan de richtlijnen die de gemeente heeft opgesteld. Daarbij wordt opgemerkt dat de Stichting Venray-Divinilandia in middels een zodanige reserve heeft opgebouwd dat kontinuëring van de in gang gezette projekten gega randeerd is. 'Gezien de beheers baarheid van een projekt naar tijdsduur, benodigde geldmiddelen hem niet alleen lukken en daarom zal hij de hulp inroepen van Wilma van Lin. 14.00 uur: Sluiting. A.s. zaterdag, dat is'30 maart, zul len Jan Thijssen en Peter Smits in de inmiddels alweer zesde afleve ring van MuZaRooi, het programma van de Lokale Omroep Venray, waarin iedere keer weer een ander orkest, muziekgroep of zangkoor door middel van korte gesprekjes, maar vooral door veel muziek en zang aan een groter publiek wordt voorgesteld, de Ysselsteynse vier- mansformatie Wortelstemp in de studio ontvangen. De meeste jongeren uit onze regio zullen deze band en hun muziek wel vaker tijdens optredens gezien en gehoord hebben, maar wij zijn er van overtuigd, dat ook diegenen die de muziek van deze groep, Wor telstemp, nog niet kennen, na die wel gehoord te hebben, zullen moe ten toegeven, dat ze tot dan toe iets gemist hebben. Bovendien heeft iedereen, die naar MuZaRooi luistert ook de gele genheid om óók wat achtergrondin formatie over de bandleden en het ontstaan en de ontwikkeling van de formatie Wortelstemp te weten te komen. Zoals ook tijdens de vorige vijf af leveringen van MuZaRooi zal er ook, en beoogd resultaat is het gerecht vaardigd de gemeentelijke financië le ondersteuning in beginsel in een periode van twee jaar af te bouwen, waardoor de gemeente ruimte krijgt voor de ondersteuning van andere aktiviteiten', aldus b. en w. in het voorstel. Voor 1991 krijgt de Stichting daarom nog maar ƒ10.000,-. Verder stellen b. en w. dat een fi nanciële ondersteuning van de ge meente gerechtvaardigd is om zo de bewustwordingsaktiviteiten van de Werkgroep Mondiale Vorming te kunnen kontinueren. Voorgesteld wordt om een bydrage van ƒ5.000,- aan de Werkgroep te geven. Bijzonder veel waarde hechten b. en w. aan de aktiviteiten van de We reldwinkel. 'Enerzijds leveren zij een bijdrage aan de annsten in de ontwikkelingslanden en anderzijds aan de bewustwording van de Ven rayse bevolking'. Volgens b. en w. is het gerechtvaardigd dit initiatief van gemeentewege te ondersteunen door een financiële tegemoetko ming in de kosten van een (perma nente) behuizing en ten behoeve van voorlichtings- en bewustwor dingsaktiviteiten. Wel stelt de ge meente de voorwaarde dat de Wereldwinkel er naar streeft deze kosten in de toekomst te dekken uit de exploitatie. Bovendien mag de Wereldwinkel niet afhankelyk worden van de gemeentelijke by drage. Voor 1991 is de gemeentelij ke bijdrage gesteld op ƒ10.000,-. TOEKOMST Het voorstel voor 1991 dient als basis voor de jaren 1992 t/m 1995. De nadruk ligt vooral op de voorlichtings- en bewustmakings- funktie. Aan de Wereldwinkel en de Werkgroep Mondiale Vorming zal worden gevraagd om uiterlijk 1 ok tober 1991 bij de gemeente een meeijarenplan met een beleidsvi sie en een begroting voor 1992 Gin 1995 in te dienen. Op basis hiervan zal te zyner tijd een besluit worden genomen over een financiële verde ling voor de komende vier jaar. deze keer weer een vakaturebank voor muzikanten en zangers en een concertagenda voor de regio gepre senteerd worden. Mensen die op zoek zijn naar een koor, een orkest of band, maar ook koren, orkesten en bands, die op zoek zijn naar uitbreiding, kunnen deze wensen kenbaar maken door die te sturen naar MuZaRooi, Post bus 320, 5800 AA Venray of naar Jan Tliyssen, Scheperstraat 7, 5801 EV Venray. tel. 04780-10609. Het zelfde geldt voor het doorgeven van plaats, datum en tijdstip van optre dens en concerten. Ook kunt u de beide adressen nog gebruiken om kenbaar te maken, dat u met uw or kest, band of koor ook in een latere aflevering van MuZaRooi zou willen meewerken. Jan Thyssen en Peter Smits en natuurlijk Wortelstemp zelf hopen, dat er a.s. zaterdag 30 maart van 11.00 tot 12.00 uur veel luisteraars naar de Lokale Omroep Venray, naar MuZaRooi, de vier leden, maar natuurlyk vooral de muziek' van Wortelstemp zullen zyn. Dus, bent u aangesloten op de ka bel, stem dan tussen 9.30 en 14.00 uur af op de FM 102 Mhz, zodat u vooral maar niets zult missen. Het is de moeite zeker waard! MuZaRooi laat u Venray van haar muzikale kant horen. elke week nieuws Als dit jaar het startschot wordt gegeven van de Kennedymars in Venray. zal zich onder de deelne mers de 52-jarige Chris Smits uit Maashees bevinden. Het bijzondere van zijn deelname is, dat hij in Maashees een uitdaging is aange gaan om te lopen voor enkele zieke plaatsgenoten. De daaraan gekop pelde sponsoring sloeg zodanig aan, dat dhr. Smits nu al. voordat de Kennedymars begint, twee zieken kan laten deelnemen aan de Lim burgse Bedevaart naar Lourdes op 3 juni a.s. De zieken zyn door hem zelf aangewezen. Het afgelopen weekeinde is men in Maashees nog wat verder gegaan De Rabobank biedt direkt voor deel aan kliënten die voor een hypotheek rechtreeks binnenstap pen. Omdat de Rabobank niet met ussenpersonen werkt die zij provi sie moeten geven, kan zij deze pro visie onverkort aan de kliënten schenken. In de regel levert dit een volle procent korting op. Bij een hy potheek van anderhalve ton kan dit al snel een voordeel van honderden guldens opleveren. De extra lage rente geldt voor de kombinatie van de Starthypotheek en de Spaar-Optimaalhypotheek. maar eveneens voor alle andere af- lossingsvormen, zoals de annuïtei- tenhypotheek, de traditionele levensverzekeringshypotheek, de lineaire hypotheek en de aflos- singsvrije hypotheek. Meer mogelijkheden Door de scherpe rentetarieven worden de mogelijkheden om te ko pen meestal ook iets ruimer. Behal ve het geldelijk voordeel zijn er meer redenen om een gesprek niet de Rabobank aan te gaan. De bank kan door de lokale be kendheid, haar zelfstandigheid en De fietscrosstrainingen op de baan in Vlakwater zijn weer in voUe gang Het bestuur van de Flying Flies heeft dit jaar beslag weten te leggen op de internationale trainer Nico Does uit Waal re. Ondanks alle tegenslagen vorig jaar, toen het clubgebouw door vandalen voUedig werd vernield, gaan de ryders er met voUe kracht tegenaan. Dat de baan aan internationale eisen voldoet blijkt wel uit het feit dat het Noorse nationale team, op trainingskamp in Nederland, ook in Venray komt trainen. Dat ge beurt vandaag donderdag 18 maart om 18.30 uur. Het bestuur hoopt verder dat de Venrayse jeugd massaal kennis lcomt maken met de fietscross- sport. Op 10 en 17 april zijn er kennismakingsavonden op de fietscrossbaan van de Flying Flies aan de Kempweg 'Venray zal zelf op creatieve wijze middelen moeten kreëren'. Dit zegt wethouder Truijen, naar aanleiding van het artikel-12-rapport. Met het geld dat de gemeente van het Rijk krijgt is er namelijk niet of nauwe lijks geld voor nieuw beleid. Het kreëren van die middelen zal vol gens de wethouder heel wat inspan ningen gaan kosten. Dat de provincie een belangrijke rol kan gaan spelen is voor wethou der Truijen duidelijk, maar volgens hem zal Venray eerst met een visie moeten komen. Wat wil Venray de komende jaren? Qie visie moet ont staan uit alle plannen die nu op ta fel liggen of op korte termijn op tafel komen zoals het verkeerscir culatieplan, het citymarketingplan, de ruimtelijk ekonomische struk- tuurvisie, het Vlakwaterplan en de binnenkort te verwachten dorpen nota. 'Daarna zal Venray bij de provin cie goede plannen moeten indie nen. Alleen dan is de provincie bereid mee te helpen middels sub sidies". Verder heeft de provincie al toegezegd om Venray met raad en daad bij te staan. Hiervoor is een speciale stuurgroep ingesteld. Maar ook de provincie is van mening dat Venray er in ieder geval voor moet zorgen dat alle achterstanden zijn weggewerkt. Overigens zyn de eventuele subsi dies van de provincie niet voldoen de om in Venray nieuwe plannen ten uitvoer te brengen. 'De provin cie zal niet 100% financieren. Dan krijgen ze alle Limburgse gemeen tes op de stoep', meent de wethou der. 'Wij zullen moeten kijken hoe en of we nog kunnen bezuinigen. Verder zal ik iedere gulden, voordat ik die uitgeef, vijf keer omdraaien'. met uitdagen. Er kan nog een derde zieke uit Maashees mee naar Lour des, als Chris Smits na het beëindi gen van de reguliere afstand (80 km), ook nog eens de terugweg naar Maashees te voet aflegt, Smits heeft ook deze 'weddenschap' aan genomen. Mocht hem dat lukken, dan zal hy in Maashees met muziek wor den ingehaald. Hoe zwaar en misschien soms moeilyk, deze voettocht zal verlopen deze wan delaar uit Maashees, die bekend staat als een doorzetter is vast van plan om ook een derde zieke, een reis te kunnen aanbieden. de korte bcslissingslynen vaak net iets meer doen. Zo kan zy de situatie op dé lokale woningmarkt objektief bekijken. Bovendien kent zij de juridische, fiscale, en financiële aspekten van onroerend goed aankopen. Zy kan bijvoorbeeld de aanvraag voor ge meentegarantie regelen, taxaties verzorgen, rijksbijdrage aanvragen etc. Ook kan de bank gratis een kostenvergelijking maken tussen huren en kopen. Snel gewin is be paald niet wat de Rabobank nastreeft, zij tracht een langdurige relatie met de kliënten op te bouwen. Lage tarieven De Rabobank is de grootste verstrekker van hypotheken in Ne derland. Zy beschikt over een zorgvuldig samengesteld pakket hy potheken die door de lage tarieven vaak tot de goedkoopste behoren. Rechtstreeks zaken doen met de Ra bobank is daarom in meer dan één opzicht voordelig en gemakkelijk. (advertentie) Met verbazing heb ik in Peel en Maas van 14 maart gelezen dat ik met de overige leden van het voor lopige bestuur van de Lokale Om roep Venray besloten zou hebben om op te stappen. Dit naar aanlei ding van het rapport 'van visie tot uitzending' van de door het LOV- bestuur ingestelde adviesgroep. Ik heb moeite met deze voorstel ling van zaken, vanwege de volgen de. feiten: A. Ruim voor de instelling van de adviesgroep ben ik niet meer by de vergaderingen van de Lokale Om roep Venray geweest. Dit omdat de ze vergaderingen telkens overdag werden gehouden. De overige bestuursleden wisten dat ik vanwe ge mijn werk onmogelijk kon ko men. Later hoorde ik zelfs helemaal niets meer. dan bij toeval, dat er vergadering waren belegd. B. Ik ben dus absoluut niet be trokken geweest bij de besprekin gen rond het eindrapport. Wel heb ik gedeeltelijk de aanbieding van het rapport, kunnen meemaken en heb ik het rapport ontvangen. Daar na zijn de besluiten over en zonder my genomen. C. Het bestuur heeft dus besloten, zonder mij, om in zijn geheel op te stappen. Volgens mij is het rapport van de adviesgroep hard. maar dui delijk en zeer bruikbaar voor het opzetten van een nieuwe struktuur van de Lokale Omroep. In tegenstel ling tot de andere bestuursleden vind ik het dan ook een nuttig rap port Naar aanleiding van het rap port moet het huidige bestuur zich myns inziens niet terugtrekken, maar. de problemen die door de handelwijze van dit bestuur zyn ontstaan, trachten zo goed mogelyk op te lossen, met als leidraad de uit slag van het rapport, zodat de nieu we (bestuurs)leden zich voor de LOV kunnen aanmelden. D. In de onderhandelingen tus sen bestuur en Kabeltelevisie Ven ray BV is het LOV-bestuur myns inziens teveel op zijn strepen gaan staan, waardoor medewerking van die zijde nagenoeg werd uitgeslo ten. Juist uit financieel oogpunt zo heb ik steeds betoogd, zou dat de poot moeten zyn waarop LOV in het begin had kunnen staan. E. De adviesgroep heeft terecht opgemerkt, dat er mensen in het bestuur van de LOV zitting hebben genomen uit andere motieven dan algemeen LOV-belang. U moet weten dat het my niet makkelijk valt in het openbaar deze kritiek naar mijn medebestuugle den te spuien. Het gaat me echter te ver dat het bestuur zonder my over mij beslist en berichten naar bui ten brengt Hierbij wil ik me ook distancieren van hetgeen het bestuur de laatste weken en maan den naar buiten heeft gebracht Ik wil me ook in de toekomst graag in blijven zetten voor de Lokale Om roep, in welke lunktie dan ook. Dit omdat de Venrayse gemeenschap recht heeft op een goede zender met goede ep direkte informatie. Hopende u met deze informatie dui delijkheid te hebben gegeven over mijn inzicht en interesse binnen de Lokale Omroep Venray. verblyf J. Gillam rM| EN S FASHIO Dit voorjaar kleurt de nieuwe kollektie u tegemoet. Goed te kombineren kleuren in kostuums en kombinaties sluiten aan bij een fris beeld in hemden en accessoires. i Kom kleur kiezen bij uw vertrouwde Leaders In Style zaak Grolestraal 73. Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5