ZW Venray en SV Servio organiseren Minivoetbaltoernooi WV-nieuws Jumpers '76 Honk- en Softbalver. Red Caps Venray Het Groene Kruis Hallo korfbalfans H.V. Manual Kursus Publiciteit voor Popgroepen Jeu de Boules Club J.B.C. Venray 80 Duivensport Damclub H.B.S. Diana The Peeldrivers r cai a ii01 Jl 45.00 nu 895° gin PEEL EN MAAS Donderdag 28 maart - Pagina 17 aap- De voetbalverenigingen ZW Ven ray en SV Servio organiseren 15 ju ni 1991 het alom bekende jaarlijkse minivoetbaltoernooi. Dit minivoet baltoernooi trekt ieder jaar weer vele voetballiefhebbers naar de sportvelden aan de Oostsingel van het Psychiatrisch Centrum Venray te Venray. Het toernooi wordt gespeeld op velden van 40x20m en de deelne mers dienen als schoeisel gym schoenen (sportschoenen) te gebruiken. Een team bestaat uit 4 veldspelers, 1 keeper en wisselspe lers. Deelname is mogelijk voor maximaal 60 teams, terwijl de toe lating zal geschieden in volgorde van binnenkomende inschrijfgel den. De teams die afgelopen seizoen meegedaan hebben, krijgen een uitnodiging in de bus. Het minivoetbaltoernooi staat open voor iedereen, zowel dames als herenteams, die de (zaaljvoet- balsport op een andere manier dan gewoonlijk willen beleven. In schrijven kunnen: rekreanten, o.a. familie-, straat-, wijk-, fabrieks- of ca- féteams; zaalvoetbalteams; veldvoet- balverenigingen-, andere clubs en verenigingen. Wilt u meerdere teams in dezelf de klasse inschrijven, geef dit dan aan op het inschrijfformulier met een cijfer betreffende het aantal in te schrijven teams achter de aange geven klasse. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ45,- per team, bij inschrijving te vol doen op bankrek.nr. 17.39.25.146 of gironr. 40.89.690 tn.v. ZW Venray. U kunt inschrijven tot 1 mei a.s. De inschrijfformulieren zijn op de volgende adressen af te halen: Sportcafé 'De Wetteling', Zuidsin gel 12, 5802 EG Venray: Zaalvoetbal vereniging Venray, F. Versteeg, Schoutenstraat 12, 5801 BS Venray, tel. 04780-10105; A&S Intersport Venray, Schoutenstraat 7, 5801 BS Venray; Sportvereniging Servio, M. v.d. Sande, Stationsweg 46, 5803 AC Venray, tel. 04780-27530. De organisatie hoopt 15 juni a.s. velen te mogen begroeten en wenst ieder bij voorbaat een fijne sport dag toe. >or I Onderstaand volgt een greep uit I de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. April: 1: Herman Brood, Arnhem t/m 21 juli: Les Miserables, Am- J sterdam I 4: Ronnie Dawson and his Rockin I Trio, Amsterdam j 5 en 26: Concert rond Han de Vries, Amsterdam 5: Maharinhi, Den Haag 7: Modeshow 'KEYX', Amsterdam 9 t/m 13: Romeo en Julia, Den j Haag 10-11: Mini en Maxi, Den Haag 12 t/m 14: A Chorusline, Den Haag 12: Bertus Staigerpaip, Arnhem 13: Spring Blues Festival, Utrecht 14: Rod Stewart, Maastricht 15 t/m 17: A Chorusline, Am sterdam 16: Texas Tornado's, Amsterdam 17: Texas Tornado's, Groningen 18: The La's, Geleen 20 apr. t/rti 4 mei: Nederlands Danstheater, Den Haag 20: Texas Tornado's, Arnhem 21: Genezend Medium Jomanda, Kerkrade 21: Texas Tornado's, Rotterdam 22: MC Hammer, Arnhem 22: Adrian Sneel, Den Haag 26: Commodores. Rotterdam 26: Nacht van de Poezie, Utrecht 29: Rory Black. Utrecht 30: West Side Story, Den Haag Mei: 1 t/m 14: West Side Story, Den rol Haag a[| 5: Mahrinhi, Den Haag q 6: Alexander O'Neil, Utrecht 10-11: Sting, Den Haag 17: Robert Palmer. Den Haag 17: Paco de Lucia, Utrecht 20: Pinkpop, Landgraaf 21: Vasco Rossi, Utrecht 25: Pet Shop Boys, Rotterdam 28: Lenny Kravitz, Utrecht 29: White Lion, Utrecht 30-31: Everly Brothers, Arnhem, Den Maag. Juni: 1: Marahinhi, Den Haag 2: Everly Brothers, Maastricht 15: Kunstbende, Utrecht 23: Yes, Rotterdam 28: Clouseau, Amsterdam Uitslagen: Mini's-Heeze 2 40-22 M.Kadetten-Vido 1 19-47 J.Kadetten 1-Deurne Pion. 1 134-12 Heren 1-Gennep Cougars 1 45-59 Sjoko 1-J.Passerelle 29-34 Programma zaterdag 30 maart: Aalst Waal re 1-Heren 1 19.30 Brabant Bokaal. Aalst Waalre/de Pacht. De thuiswedstrijd hebben onze heren gewonnen met 54-52. Veel sukses by de uitwedstrijd! Verder zijn er geen wedstryden vanwege Pasen. Attentie Heren 1: de wedstryd op zondag 7 april om 15.30 uur op St Servatius tegen OBC 3 komt te vervaüen wegens uitsluiting van OBC 3. Attentie Dames: denk aan de af gesproken tyd komende zaterdag voor de bloemen! Bed Caps 1 - Cuyk 17-3 Het le team van de Red Caps heeft makkelijke overwinning be- Ihaald op kompetitietegenstander Cuyk. Na het hinderlijke verlies te gen Boxmeer, afgelopen week, was het Venrayse team uit op revanche. Het 2e team van Red Caps verloor Geldrop. Programma zaterdag 30 maart: BBjun: Red Caps-Boxmeer 14.00 BB asp; Red Caps-Mulo 11.00 BB pup: Boxmeer-Red Caps Programma maandag 1 april: BB sen: Geldrop-Red Caps 1 13.00 sen: Bullfight-Red Caps 2 13.00 sen: Red Caps-Chetahs 12.30 Thema-ochtend KIND EN ZOMER Tsgen de tijd dat het zomer wordt zitten veel ouders van peuters en kleuters met de vraag: - wat doen we in de vakantie, doen we niets, of doen we iets en wat dan? - wat neem ik mee op reis en hoe houd ik ze bezig? - hoeveel en welke kleding moet ik mijn kind aantrekken? - wat geef ik mijn kind te drinken bij warm weer? - wat moet ik doen bij insek- tenbeten? - hoe voorkom ik een verbranding? Wilt u hier een met anderen over praten, kom dan naar de thema- ochten 'kind en zomer' te Venray. Tijdens deze bijeenkomst krijgt u praktische informatie van de wijk verpleegkundige over kleding voe ding verzorging en veiligheid in de zomer. Samen met andere ouders krijgt u de gelegenheid om vakantie-tips uit te wisselen. De kosten voor deze o'chtend be dragen 2,50 p.p. en er is kinderop vang aanwezig. Er kunnen 15 personen per ochtend deelnemen. Datum.-16 april 1991, van 9.00 tot 11.00 uur in De Clockert, Venray. Opgave vóór 10 april 1991. Voor nadere inlichtingen en aan melden kunt u zich wenden tot het Groene Kruis Venray, Bergweg 4, 5801 EG Venray, tel. 04780-81269 van 8.30 tot 12.30 uur of buro klan tenservice, tel. 077-521160 van 12.30 tot 17.00 uur. Met dit schrijven willen wij, Korf balvereniging Oostrum, jullie op de hoogte stellen van een uniek voor nemen. Op zondag 26 mei a-s. or ganiseren wij op ons sportpark in Oostrum een Familie-korfbal- toernooi. Aan dit toernooi mogen families uit alle Noordlimburgse windstreken deelnemen. Bent u geïnteresseerd, en u heeft familieleden die ook graag een bal letje in een korf deponeren, geef u dan op met onderstaand formulier vóór 1 mei 1991 by Mariëlle Ach ten, Randenrade 64, 5807 BM Oostrum. Een team bestaat uit 8 personen met een leeftijd vanaf 12 jaar, waar van maximaal 4 heren (echter niet noodzakelijk) in het veld mogen staan. Is er veel belangstelling voor dit toernooi van kinderen van 6 tot 12 jaar dan bestaat er een mogelijk heid voor jeugdteams om deel te nemen. De kosten per team voor deze unieke grootse happening bedra gen: ƒ10,- voor teams bestaande uit personen ouder dan 12 jaar; ƒ5,- voor teams bestaande uit personen jonger dan 12 jaar. U gelieve het be drag vóór 1 mei a.s. over te maken naar rek.nr. 14.00.04.084 bij de Ra bobank te Oostrum o.v.v. Familie- toernooi Oostrum. Stuur dus het formulier zo gauw mogelyk op en maak het bedrag meteen over, dan kunt u een heer lijke dag tegemoet zien bij de Korf balvereniging Oostrum. Tbt zondag 26 mei a.s. We hebben er zin in!!! Inschrijfformulier Familie Korf- baltoernooi Oostrum Groepsnaam: 1 Tenue-kleuren: Kontaktpersoon: Adres: Woonplaats: tel.nr.: Vernieling buitenlamp Bij de politie werd aangifte ge daan van de vernieling van een bui tenlamp,- by een woning aan de Deumeseweg, ter hoogte van Heide. De schade bedraagt ƒ80,-. Uitslagen: Hj: Manual-Vios 23-23 Hs: Manual-Hercules 15-12 Dr: Manual-Breeton Sport 15-1 HEREN JUNIOREN KAMPIOEN Op de foto: Twan Rongen, Walter Boersma, Mare v.d. Krabben, Eric Lier, Mike Linders, Mark Philipsen, Erwin Spreeuwenberg, Jeroen v.d. Sterren, Wouter Vierhout, Ludy v.d. Wijst, Pieter Dols en Bart v.d. Sterren. OJC Dingus organiseert op maan dag 15 april om 19.30 uur in eigen huis een kursus publiciteit voor popgroepen. Bedoeling is dat Fer Abrahams (Grote Prijs van Neder land, NCRV Radio) in drieënhalf uur uitlegt, hoe je als popgroep pu bliciteit kan maken en krijgen. De kursus is bedoeld voor hen die by een popgroep betrokken zijn als muzikant, manager of boeker of van plan zijn een dergelijke funktie te aanvaarden. In de kursus komen praktische zaken als de demotape, een biografie en een persbericht, de groepsfoto, de poster, de organisatie van de band, kontakten met zaal houders, journalisten en radio- en tv-makers uitgebreid aan bod. Het onderricht wordt geïllustreerd met voorbeelden uit de praktijk, alsme de met publiciteitsmateriaal van de deelnemende groepen zelf. De kur sus zal de kursisten aktief in het onderricht betrekken. De maker van de kursus is Fer Abrahams (39). Hij was dertien jaar lang als journalist werkzaam bij het muziekblad OOR. Vanaf 1972 orga niseerde hij al dan niet in samen werking met anderen zo'n vierhon derd concerten, festivals en evenementen, waaronder zes afle veringen van de Grote Prijs van Ne derland en een serie rockavonden in de Melkweg onder het motto Club Liever Live. Abrahams is ook aktief als platen- producer van o.a. verzamelplaten als 'Uitholling Overdwars' (met de eerste opnames van de latere Ne derlandstalige golf) en 'Rhythm «Sc Rhyme' (Nederlandse hiphop). Voor elk gebeuren was hij verantwoorde lijk voor de publiciteit zowel in de gedrukte media als op radio en tv. Hij werkt mee aan radioprogram ma's van NCRV en Radio Nederland Wereldomroep. De kursus 'Publici teit voor Popgroepen' is reeds ruim dertig keer gegeven in heel Neder land, België en Frankrijk. Redelijke belangstelling jaarvergadering Vierendertig leden waten ter ver gadering aanwezig. De vereniging telt momenteel 59 leden. Doordat Nico v.d. Voort tussentyds zijn bestuursfunktie neerlegde, was het bestuur niet meer voltallig. In de ontstane vakature werd voorzien door Frans van Erp, die algemene zaken en promoting voor zyn reke ning neemt Wim van de Meer van de Messe- maker uit Cuyk volgt de opleiding petanque-verenigingstrainer. Hy zal in Venray stage lopen. Vanaf 11 april tot medio oktober verzorgt Wim elke donderdagavond vanaf 18.30 uur de training. Er gaven zich voldoende leden voor deelname op. Iedereen kan meedoen. Er zijn geen kosten aan verbonden. Volgende week gaan we nader in op enkele belangrijke punten. Diefstal auto-embleem Opnieuw kwam by de politie een aangifte binnen dat van een auto, geparkeerd nabij de Kiosk in het Brukske, het embleem was afge rukt. De eigenaar zit met een scha de van meer dan honderd gulden. Portemonnee gerold Een inwoonster van Venray heeft minder prettige herinneringen overgehouden aan een middagje winkelen in Maastricht. Zij kwam tot de ontdekking dat haar porte monnee gerold was. Hiervan deed zij aangifte bij de Venrayse politie. P.D.V. DE ZWALUW We staan alweer voor de eerste wedvlucht van dit seizoen. Het in- korven is vrijdagavond van 19.30 tot 20.15 uur. We zorgen natuurlyk allemaal dat de poulebrief keurig is ingevuld. Voor deze eerste vlucht is er een extra hoofprys van ƒ100,- in de CC voor de snelste serie. Intekenen in de blanco kolom, pr(js ƒ1,- per serie. De traditionele paaseieren staan ook weer op het programma. Inleg 10 cent per duif. Aankruisen voor het cijferkolom, dus helemaal aan de linkerkant. Het aanslaan der klokken is om 21.00 uur. Bij de eerste vluchten doorgeven aan inzetters of men met weduw naars speelt. Jaartal invullen, laatste cijfer is voldoende. Het inzetten op zaterdag is voort aan altijk van 10.00 tot 10.45 uur. Probeer zo veel mogelijk de dui ven in volgorde van de poulebrief aan te geven of anders per 3 of 4. De volgende afrechtings inzetdata zijn: 11 en 15 april met als reserve 18 april. Indien men komend seizoen met nestdoffers speelt dan inzetten aan tafel 3. Namens het bestuur allemaal veel sukses het komende seizoen! In de eerste wedstrijd van de regi onale kompetitie voor Noord- en Midden-Limburg hebben de Ven rayse dammers een flinke neder laag moeten inkasseren tegen DC Donderberg uit Roermond. De Roermondse damvereniging be haalde kortgeleden het provinciaal clubkampioenschap in de eerste klasse. Zij bewezen hun ere-titel waard te zyn door het Venrayse zestal maar liefst met 10 tegen 2 bordpunten te verslaan. De Roermondse kampioen Okro- gelnik nam o.a. revanche tegen Venrayse eerste-bord-speler Noyens voor zijn twee nederlagen in de vo rige kompetitie. Noyens moest zijn al te agressief spel berouwen met schijf- en later partijverlies. Ook Dokter, Kroh en Zaal moesten in het eindspel het hoofd buigen voor hun tegenstanders. Alleen Tijssen en Visser wisten een verdienstely- ke remise te bereiken. Na Pasen volgt de tweede wed strijd uit tegen HDSV in Helden. We hopen dan op meer sukses. Dinsdag jl. werd deelgenomen aan het St. Joristoernooi van Leu nen. Het eerste zestal behaalde 1380p. Ons schuttersechtpaar mevr. A. Thijssen en M. Thijssen behaalde het leeuwendeel van de punten nl. beiden 236. Team 2 scoorde 1242p. Hiervan werd W. Brouwers hoogste schutter. Het derde zestal werd aangevoerd door onze nieuwe vlammende schutter M. Derks. De 8e aflevering van de OC, don derdag gehouden, werd gewonnen door mevr. A. Arts, 2e mevr. S. Hen driks en 3e mevr. D. Thijssen. De dames geven de heren duidelijk het nakijken. De OC totaal, is in een overwinning geëindigd voor D. Thijssen, 2e J. Gooien en 3e S. Hen driks. Deze plaatsen zich voor de fi nale tydens het koningssehieten. Donderdagavond oefenen. Zaterdag is weer een van die grote dagen in het handbooggebeuren. Het jaarlykse koningssehieten. Aanvang loting 14.00 uur. Het bestuur hoopt op een grote op komst i.v.m. de foto's die gemaakt gaan worden. Maandag 1 april, 2e Paasdag, wordt op ons circuit aan de Smak- terweg 80 onze tweede promotie wedstrijd verreden. Onze rijders zullen stryden om de punten voor promotie naar een hogere dakkleur. Wij, de rijders, nodigen u allen uit om te komen kijken naar deze wedstrijden. Ze beginnen om 12.30 uur en zullen om ongeveer 15.30 uur afgelopen zijn. Vanaf 10.00 uur zullen de trainingen zyn. De entree is gratis en u, lezers, bent van harte welkom. mamm "NIET in staat een motorrijtuig naar behoren te besturen", had de officier van Justitie gezegd. "Ik wou helemaal niet sturen", stelde de verdachte daar tegen over. Het was een 26-jarige timmerman, die voor het hekje was gekomen met de mededeling dat hij even moest gaan zitten, omdat hij zich onwel voelde. "Wel, wel", zei de politierechter en bladerde eens in zijn stukken. "Nee, onwel", verduidelijkte de verdachte. "Daarom ging ik in de auto zitten". "Hoe kwam dat sleuteltje dan in het contactslot?" "Dat had ik er vast ingestoken voor m'n vriendin die me rijden zou". "En waarom zat u achter het stuur?" "Om haar te wijzen hoe de lichten en de richtingaanwijzers werkten". "En hoe kwam het dan dat de auto reed?" "Dat was maar héél even, om te laten zien hoe de koppeling werkte. Zij was namelijk gewend aan een automatische...". "Maar de wagen slingerde dan toch naar naar de verkeerde kant van de weg!" "Ja, kunst. Die weg loopt met een scherpe bocht. Als je even rechtuit gaat, zit je meteen links. En ik moest op dat moment kijken of ze d'r been goed op het pedaal had". "En weet u dan niet, dat u tijdens het rijden naar de weg en naar het verkeer op de weg moet kijken inplaats van naar meisjesbenen? Dan bent u inderdaad een gevaar op de weg". Maar de spijkerharde timmerman vond dat de rechter nu naar spijkers op laag water zocht, "'t Gaat er maar om, dat ik niet wou rijden", stelde hij. "Nee, nee, 't gaat er om dat u heel gevaarlijk rééd", verbeterde de magistraat, "en dat kwam omdat u teveel op had. Wat had u gedronken?" "Drie blikjes bier en een sneeuwwitje". De heren in toga hadden van veel dranken gehoord en misschien wel zelf ge proefd, maar met een 'sneeuwwitje' hadden ze nog geen kennisgemaakt. De bestuurder legde uit, dat het een 'cocktail' was van schuimend bier met een up-drank en dat 't getal zeven en het witte schuim tot de naam 'sneeuwwitje' hadden geleid. "Gezien uw rijwijze zult u ook nog wel zeven kaboutertjes hebben gedronken", dacht de rechter. "Ik was anders helemaal niet dronken. Alleen maar wat onwel". "De getuigenverklaringen spreken zelfs van dronkemanspraat!" Op het bureau had ook de bloedproef aangetoond dat de verdachte ver buiten zijn drankboekje was gegaan. De officier meende dat er genoeg gepraat was, maar dat hét erom ging wat verdachte gedéén had. En hij had het verkeer op ernstige wijze in gevaar ge bracht. Hij had de gehele rijweg nodig en ging helemaal links door de bocht. Er' was geen sprake van een andere bestuurder of bestuurster. Verdachte werd alleen in de auto aangetroffen, rook naar drank en kon geen verstandig woord uitbrengen. De eis luidde twee weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. "Wat hebt u daar nog op te zeggen?" vroeg de politierechter. "M'n vriendin is helemaal niet verhoord. Die zou sturen. Die zat ook in de auto". Het meisje was gedagvaard, maar niet verschenen. Ze zat volgens de getuigen niet in de auto, maar liep daar gillend achteraan. "In uw benevelde toestand hebt u zich natuurlijk verbééld, dat zij in zou stappen", zei de officier. "U droomde zeker nog van Sneeuwwitje", dacht de rechter. "Ik denk dat ze nu bij de kabouterjes aan de zeven glaasjes zit". En hij velde het vonnis: twee weken gevangenisstraf en anderhalf jaar intrekking van het rijbewijs. De timmerman snelde de rechtszaal uit als een boze stiefmoeder op zoek naar (een) sneeuwwitje. Zeker om er eens flink op los te timmeren. Hector Guimard Felipe Ferré Maurice Rheims 165 grote illustraties, waar van 89 in schitterende kleu ren, omranken (om m zijn stijl te blijven) het verhaal van de grootste Franse Art Nouveau architect, wiens metrostations tot op heden m hoge mate het gezicht van Panjs bepalen. Nederlands talig. Gebonden. Triomf en neergang van Europa Gustave Hiltermann Een trits oorlogen scheurde Europa uiteen en deed het haar leidende rol in de we reld verliezen. G. B. J. Hilter mann plaatste ze in het juiste perspectief en voegde fra'ai illustratiemateriaal toe om tot deze 3-delige uitgave in cas sette te komen. Gebonden. Horloges Michael Balfour De meest bijzondere, klassieke, door verzamelaars gezochte of gewoon fraaie polshorloges van de wereld (be slist groter dan Zwitserland alleen!) voor u bijeengebracht in gedistingeer de kleurenfoto's en punctuele tekst. Gebonden,

Peel en Maas | 1991 | | pagina 17