A.s. dinsdag openbare raadsvergadering NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY W. "SSS'18" Overloon Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Openbare vergadering Welstandscommissie Bouwvergunning aangevraagd Bekendmaking Jachtwet Kollektekalender maart 1991 Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Bekendmaking Paspoorten/ Toeristenkaarten Jongerengroep Venray Lourdescomité afd. Venray Computerclub Regio Venray Huisvrouwen- kontakt Brukske Philatelica Adelbertvereniging Venray A.F.V. Venray Volksdans vereniging Opanka PEEL EN MAAS Donderdag 21 maart - Pagina 15 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (rri.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. I het uitbreiden van een wo ning aan de Aronskelk 7a te Venray, tn.v. R.F.J. Sehroemgens; het bouwen van een garage aan de Dorperveld 23 te Merselo, tn.v. T.J.J. van Els; het bouwen van een serre aan de Heidseweg 39 te Iieide, t.n.v. S.P.M. Muijsers; het bouwen van een gara- ge/hobby-ruimte aan de Heidseweg 67 te Heide, t.n.v. S.M. Nellen; het bouwen van een garage carport aan de Bershot' 1 te Leunen, tn.v. M.C.M. Miehels; het bouwen van een paarden- nachtverblijf aan de Janslust te Hei de, t.n.v. J.II.M. Rongen, Heidseweg 53; het bouwen van een garage aan de Vicarieweg 68 te Leunen, tn.v. H.J.M. Vermeulen; het uitbreiden van een wo ning aan de Albionstraat 8b te Leu nen, t.n.v. 'J.F.M. Lucassen; het uitbreiden verbouwen van een woning plaatsen tuinaf- scheiding aan de Gosewijnhof 3 te Venray, tn.v. C.W.B.M. Kuenen; het uitbreiden van een wo ning aan de Kruitweg 7 te Venray, tn.v. J.M. Versteegen; het verbouwen uitbreiden woning garage aan de Kenne- dystraat 12 te Venray, t.n.v. W.J.M. Tijssen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 22 maart 1991 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge bij de onderafdeling bouw- en 8 Woningtoezicht, kamer 310 van het 8 badhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen j-ventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor- .den ingediend. De burgemeester van Venray, mn H.J.M". Defesche Op dinsdag 26 maart a.s. wordt een openbare vergadering van de gemeenteraad gehouden, aanvang 19.00 uur, in het raadhuis. Raad huisstraat 1 te Venray. De agenda luidt als volgt: 1. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad ge houden op dinsdag 18 december 1990. 2. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad ge houden op donderdag 14 februari 1991. 3. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad ge houden op 26 februari 1991. 4. Ingekomen stukken en mede delingen. 5. Verzoek van de Stichting Katho liek Onderwijs Oostrum om vergoeding van de kosten van vervanging van 7 bureaustoelen in verband met technische slytage. 6. Verzoek ex art. 74 van de Wet op het Basisonderwijs om vergoe ding van de kosten van het ver vangen van de dakbedekking t.b.v. basisschool De Meent te Leunen. 7. Verzoek ex art. 74 van de Wet op het Basisonderwijs om vergoe ding van de kosten voor de eer ste aanschaf van een onderwijsleerpakket NOAST t.b.v. de basisschool De Hommel. 8. Beschikbaar stellen van een krediet van ƒ16.437,- voor verbe tering cv en bouwkundige voor zieningen museum 't Freulekeshuus. 9. Beschikbaar stellen van een krediet groot ƒ245.000,- voor de aanleg van riolering in de Heid- sepeelweg. 10. Besóhikbaar stellen van een krediet van ƒ3.186.270,- t.b.v. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: A. Hermans, Steegse Peelweg 69 te Leunen voor het uitbreiden/ wijzigen van een varkensfokbedrijf en viskwekerij, gelegen aan de Steegse Peelweg 69 te Leunen; L.T.G.H. Philipsen, Ringweg 12 te Ysselsteyn, voor het uitbreiden/ wijzigen van een varkensfok- en varkensmestbedrijf, gelegen aan de Ringweg 12 te Ysselsteyn. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 21 april 1991. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif- telyk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag lean worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelyke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Op woensdag 27 maart zal om 09.00 uur in het raadhuis (kamer 126) een openbare vergadering wor den gehouden van de Welstands commissie. De agenda voor deze vergadering ligt vanaf dinsdagmiddag, 14.00 uur, ter inzage bij de sekretaris van de Welstandscommissie, de heer C. van Rossum, tel. 04780-23377. aanleg civiel technische wer ken bestemmingsplan Keizers- veld derde fase. 11. Beschikbaar stellen van een krediet van ƒ136.175,- voor de aanschaf van een graaf-/laad- kombinatie. 12. Raambesluit aanvragen en toe kennen geldelijke steun sociale huurwoningen 1991. 13. Verkoop kavel landbouwgrond in Veulen aan de heer J.A.M. Di- reks, Te-eu wen hofweg 3 te Leunen. 14. Verkoop kavel bouwgrond in Land weert aan de heer P.J.H. van Dorresteyn,, Haag 11 te Merselo. 15. Verkoop strookje grond in het Centrumplan aan Kepro Onroe rend Goed Projekten b.v., Vlier- denseweg 24 te Deurne. 16. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Woongebied Landweert, fase nr. 17. 21e Wijziging begroting 1990 van het Gewest Noord-Limburg. 18. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van een baatbelasting herinrichting Schoolstraat-oostzij de. 19. Oprichting Stichting Werk op Maat Noordelijk Noord- Limburg. 20. Aanbieding jaarrekening 1989 algemene dienst en gemeente lijk grondbedrijf en benoeming van commissie van onderzoek. 21. Voortgangsrapportage Informa tievoorziening en Automatise ring 1990/1991. 22. Verkoop ambtswoning Notaris- berg 1 te Venray aan de heer B. Janssen, Langeweg 65 te Venray. Na afloop van de raadsvergadering krijgt de publieke tribune dé gele genheid om over de behandelde on derwerpen het woord te voeren. Art 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het bouwen van een be drijfspand met kantoren op Kei- zersveld, t.n.v. Nelipak, Maasheseweg 75 te Venray; het bouwen van een kantoor gebouw t.b.v. het Arbeidsbureau aan de St. Jozefweg 1 te Venray, t.n.v. Slokker Vastgoed Groep, Para dijslaan 22a te Eindhoven. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 22 maart 1991 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Op 31 maart 1991 loopt de geldig heid van de j achtakten af. Om gewe ren door een jachtakte gedekt te houden, dienen houders van een jachtakte, voor 15 maart 1991, een akte voor het jachtseizoen 1991/ 1992 aan te vragen. Het aanvraag formulier daartoe is kostenloos af te halen aan de balie van het bu reau van gemeentepolitie, Leunse- weg 4 te Venray. Het indienen van de aanvraag, voorzien van een recente pasfoto, dient te geschieden aan het bureau van gemeentepolitie te Venray. De commissaris ran gemeente politie te Venray G.H.P. den Tfeuling 17 t/m 22 maart: Heil der Zieken Venray. 23 maart: Jeugdwerk SVV. Alleen voor deze kollektes is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treflende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 12 maart 1991 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het uitbreiden van een ber ging aan de Kamperfoelie 81 te Ven ray, t.n.v. C.A.J. Ebben; het uitbreiden van een wo ning aan de Hellïchstraat 36 te Ven ray, t.n.v. H.T.W.J. Hoogendam; het verbouwen van een legkip- penhok aan de Molenhoek 14 te Oirlo, t.n.v. L.H.H. Janssen; het uitbreiden van een loods voor droge mestopslag aan de Mo lenhoek 14 te Oirlo, t.n.v. L.H.H. Janssen; het plaatsen van een dieren- nachtverblijf aan de zijweg Hoop- weg te Venray, t.n.v. M.G.J. Derkx, Stationsweg 30; het uitbreiden van een var kensstal aan de Steegse Peelweg 87 te Veulen, tn.v. E.H.J. Emonts; het uitbreiden van een wo ning aan de Brennerlaan 14 te Ven ray, t.n.v. A.H.P.M. wintels; het verbouwen van koppen- hokken tot varkensstal aan de Haag 33 te Merselo, tn.v. G.J.J. Hegger, Op de Kamp 5; het verbouwen van een wo ning aan de Landweertweg 14 te Venray, tn.v. R.P.J. Nooijen; het wyzigen van een luifel lichtreklame aan de G rote straat 57 te Venray, tn.v. Bakkerij Gommans bv. Kerkstraat 13 te Sevenuni; het verbouwen van een wo ning, bouwen garage slopen be staande schuur aan de Ooster Thiemveg 20 te Oostrum, t.n.v. Th.G.M. Verstegen; het verbouwen van een wo ning aan de Leunseweg 27 te Ven ray, tn.v. J.J.G.M. Thx; het verbouwen van een be drijfs ruimt aan de Oirloseweg 12-14 te Oriio, tn.v. Th.J.G. Zegers, Weth. Pubbenstraat 21 te Merselo; het verbouwen uitbreiden van een woning aan de Past. Strij kersstraat 3 te Leunen, tn.v. T.P.J. Manders; het bouwen van een garage aan de Matthiasstraat 14 te Casten- ray, t.n.v. H.H. Cremers; het bouwen van een tuinhuis je aan de Kogeldistel 26 te Venray, tn.v. J.H.G.M. Koenen; het bouwen van 6 woningen aan de Vendel l-3-5-7-7a en St. Anto- niusstraat 40 te Venray, t.n.v. Aan nemersbedrijf M.J. Tteu nissen bv, Lovinckplein 5 te Ysselsteyn; het aanbouwen van een car- pott berging aan de Sparveld 1 te Leunen, t.n.v. J.C.W.M. Nabben; het uitbreiden van een wo ning aan de Tuinstraat 4 te Venray, tn.v. M.L.J. Basten. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het plaatsen van een tuinhuis je aan de Reet. Cremersstraat 7 te Smakt tn.v. W.C.C. Linders; het bouwen van een serre aan de Sambastraat 10 te Venray, tn.v. fam. Gommans. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 22 maart 1991 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray 'Rijksweg A73 Zuid' De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat bij Koninklijk Besluit van 28 december 1990, no. 90.024588, het bestemmingsplan 'Ryksweg A73 Zuid' onherroepelyk is geworden. Genoemd bestemmingsplan ligt met het Koninklijk Besluit voor een eider ter inzage in het raad huis, afdeling VROM, Raad huisstraat 1 te Venray, tijdens kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, De burgemeester van Venray doet een beroep op de inwoners van de gemeente, die in het komende vakantie-seizoen naar het buiten land willen reizen, om nu reeds een paspoort of toeristenkaart B aan te vragen. Stel uw aanvraag voor een reispa- pier daarom niet uit tot april of la ter. Niet alleen zijn de legeskosten tot en met augustus ƒ6,- hoger maar ook is vertraging in de afgifte dan niet uitgesloten. Bij elke aanvraag moet een eerder uitgereikt reispapier (paspoort of toeristenkaart) ingeleverd worden. Indien dit niet meer in uw bezit is, moet ƒ86,- extra legeskosten in re kening worden gebracht. Voor aanvragen en inlichtingen kunt u zich wenden tot de afdeling Burgerzaken, Raadhuisstraat 1, tel. 04780-23236 of 23235. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Hallo allemaal. Allereerst be dankt voor jullie trouwe inzet in de afgelopen weken. We kunnen terug zien op een zeer geslaagde periode. Omdat we echter niet stil blijven staan, volgt hier de agenda voor de komende tijd, waarbij we jullie spe ciale aandacht vragen voor de Lim burgse Jongerendag in cultureel centrum de Maaspoort te Venlo. Houd 13 april dus vrij voor deze unieke happening. Agenda: 22 maart: Uitwisseling met een protestantse jongerengroep uit de regio. Vertrek 19.15 uur, Vre- deskerk. 5 april: Thema-avond, Whist- Ierstraat 1, 20.15 uur. 7 april: Landelijk Volleybal Tber- nooi Leiden. Na de uitstekende prestaties van vorig jaar zullen we ook dit jaar weer deelnemen aan dit toernooi, om de wisselbeker te verdedigen. Vertrek 8.00 uur, Vre- deskerk. 13 april: Limburgse Jongerendag in cultureel centrum de Maaspoort te Venlo. Deze dag wordt georgani seerd door het Jongerenplatform van het bisdom, als viering van hun eerste lustrum. Wij zijn van harte uitgenodigd, en zullen dan ook met veel enthousiasme deelnemen. Het programma is zeer gevarieerd en voor ieder wat wils (toespraak, koor, getuigenissen, ontmoeting, stands, H. Mis, gratis buffet en in de avon duren de Ven lose band Wooden Chain). Iedereen, zowel leden als niet-leden zijn van harte welkom. Dus heb jij als lezer interesse, aar zel dan niet om even te bellen en met ons mee te gaan. Folders zijn verkrijgbaar. Hierover later meer. Tot zover de agenda. Jongerengroep? Ja, je moet er maar net even aan denken. De jon gerengroep is een groep jongeren, die zich door het katholieke geloof voelen aangesproken, en dit d.m.v. diverse serieuze en ontspannende aktiviteiten samen willen beleven en verdiepen. Heb je belangstelling of heb je vragen, kom dan gerust een keer kijken of bel vryblijvend voor info: Johan van den Oever, tel. 08858- 4334 of Frank de la Roy, tel. 04780- 11212. Ook jy bent van harte welkom!!! Het Lourdescomité afd. Venray mocht een grote gift in ontvangst nemen Lb.v. Venrayse zieken, die zelf geen Lourdes-reis kunnen be kostigen. Hieraan zal natuurlijk op verantwoorde wijze gehoor worden gegeven. We zyn erg dankbaar, dat we nu in de gelegenheid zijn om twee zieken extra mee naar Lour- des te laten gaan. Het aantal zieken, dat een gratis reis kan worden aan geboden zal nu 30 bedragen. Ook de opgave van het aantal ge zonde pelgrims is weer groot. Zo groot zelfs, dat het aantal gereser veerde plaatsen hotel Fr. d'Assise en Windsor/Galilée voor het overgrote deel bezet zijn. Mocht u nog interesse hebben om van 3 t/m 10 juni 1991 met de 'Lim burgse' naar Lourdes te gaan. of wenst u inlichtingen, stelt u zich dan in verbinding met dhr. G. Phi lipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575. Het thema van de Lourdes- bedevaarten in 1991 is: 'Kerk en we reld hebben priesters nodig'. De Ge nerale Synode in Rome heeft zich in oktober met dit thema bezig ge houden. Ook tijdens de bedevaar ten zal erover gedacht en voor gebeden worden. JUNIOREN Programma zaterdag 23 maart: FCV Al-SSS'18 Al Tiglieja Bl-SSS'18 BI SSS'18 B2-Venray B3 SSS'18 Cl-Spcl. Irene Cl SSS'18 C2-Venray C3. Sparta'18 D2-SSS18 Dl Ysselsteyn E2-SSS18 El EWC El-SSS'18 E2 SSS'18 E3-SwolgBoys El SSS'18 Fl-Swolg.Bovs F1 SSS'18 P2-EWC F1 Venray F5-SSS'18 F3 SSS'18 Ml-Steynl Ml SENIOREN Programma zondag 24 maart: Reuver l-SSS'18 1 SSS'18 2-HRC 2 SSS'18 3-Wittenhorst 4 America 3-SSST8 4 Stormvogels 5-SSS'18 5 SSS'18 6-SVEB 7 Volharding 7-SSST8 7 Dames: Venray l-SSS'18 1 SSS'18 2-Montagnards 1 VETERANEN Programma zaterdag 23 maart: SSS'18-SVEB SSS'18 - Spel. Irene 2-1 Een fris van de lever spelend SSS'18 heeft in een enerverende wedstijd het bezoekende Spel. Irene voor de tweede maal dit seizoen een verdiende nederlaag bezorgd: 2-1. En tweemaal bleek dat de tech nisch vaardige Limburgers niet opgewassen waren tegen het kollek- tief sterke SSS'18. Omdat de Gverlo- ners verzuimden door te drukken na het tweede doelpunt bleef het voor de toeschouwes tot het laatste fluitsignaal een spannende aange legenheid. In de 14e min. opende, de deze wedstrijd erg aktieve en gemoti veerde Frank Keizers van SSS'18 de score door een goed lopende aanval bekwaam af te rohden: 1-0. Daarna ging de strijd volkomen gelijk op met in de-39e min. de onverwachte gelijkmaker van de Limburgers. Een misverstand tussen SSS-speler K. Janssen en keeper A. Nabbe leid de uiteindelijk tot een glaszuiver eigen doelpunt: 1-1. Het tekent de mentale veerkracht van het huidige SSS-team dat men niet aangeslagen was door deze tegenvaller maar er daarna zelfs een schepje bovenop deed. Daar hadden de tricoleres niet op geteld want al na tien min. in de tweede helft kreeg SSS'18-spits Martien Aerts bij een aarzeling in de Tegelse defensie dè gelegenheid om de thuisclub aan de leiding te brengen. Alleen voor Keeper Geert Peters maakte hij geen fout: 2-1. Vanaf dat moment werden de Limburgers onzeker en kregen de geel-zwaren diverse mo gelijkheden om de voorsprong uit te bouwen. In deze periode ver zuimden de Overloners echter veel vuldig gebruik te maken van hun snelle vleugelspitsen maar probeer den telkens openingen te vinden via hun statische centrumspits. Door deze minimale voorsprong bleef het voor de bezoekers wel spannend tot het laatste fluit signaal. Hierbij nodigen wij u uit op de volgende clubavond welke wordt ge houden op vrijdag 22 maart in het computerlokaal van Mavo de Kolk te Venray, aanvang 19.30 uur. Ook niet-leden zijn welkom om met de clubaktiviteiten kennis te maken. Er zal tevens de mogelijkheid zijn computers te huren, dit voor de prijs van vyf gulden per uur. Er is ook een ruimte voor mensen die zelf hun computer willen meebren gen. Wij hopen op ieders belang stelling. Inmiddels weet iedereen in Ven ray wellicht, dat er in de Grotestraat een Wereldwinkel is gevestigd. Deze wordt gerund door enkele vrijwilli gers en vrijwilligsters. Zij zijn be reid gevonden, ons dinsdag 9 april iets te komen vertellen over het in het leven roepen, het doel, de ont wikkeling en het toekomstbeeld van de Wereldwinkel. Deze voor lichting vindt plaats in wykcen- trum De Kiosk van 9.00 tot 11.15 uur en is voor iedereen toeganke- lyk. De prijs bedraagt ƒ2,75 p.p. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). Op dinsdag 26 maart is er weer de maandelijkse bijeenkomst in wyk- centrum 't Schöpke te Venray. De byeenkomst begint om 20.00 uur. Heeft u ook interesse in postze gels verzamelen, en bent u nog geen lid van onze vereniging. Kom dan eens een kijkje by ons nemen. Het verplicht u tot niets, en is ge heel vrijblyvend. U kunt met ons bestuur eeys van gedachten wisse len over wat onze vereniging zoal te bieden heeft Ibt ziens op onze by eenkomst Ook jeugdige postzegelverzame laars tussen 6 en 16 jaar kunnen op deze dinsdag terecht van 18.00 t/m 19.30 uur. Zij kunnen dan praten en ruilen met hun eigen leeftyd- genoten. Hoe men lid kan worden, kunt u op deze avond vernemen ran des kundige leiding, die er voldoende aanwezig is. Kom eens kyken, en neem je ruilboeken mee!!! Op maandag 25 maart a.s. zal mr. RA. Nouwen voor de leden van de Adelbertvereniging Venray een voordracht houden onder de titel 'Reflectie over de problematiek van mubiliteit, milieu en file'. De enorm toegenomen mobiliteit van de men sen in west Europa in het algemeen en Nederland in het byzonder is niet zonder problemen gebleven. Aan de ene kant is het onmogelyk deze mobiliteit weg te denken ter wijl aan de andere kant juist door de ontstane problemen tal van maatregelen noodzakelijk zyn ge worden. De vraag die zich onwille keurig aan ons opdringt is hoe mobiel wij kunnen blyven in de ja ren negentig. De heer Nouwen is hooffdirekteur van de ANWB en vervult daarnaast nog tal van andere funkties, welke veelal te maken hebben met deze problematiek. Hij mag derhalve als terzake deskundig wórden gezien. De voordracht zal worden gehou den in het Camillushuis van het PCV St Servatius aan de Stations weg te Venray en rant om 20.15 uur aan. Belangstellenden zyn van har te welkom. Op donderdag 21 maart jl. had een groep leden alle uitgebreide voorbereidingen getroffen voor een Modellen-avond. Op een vyflal plaatsen waren opstellingeu ge maakt van achtergronden en ver lichting. Een heel karwei, dat echter snel en keurig verzorgd werd door deze groep. Als verlich ting werden een tweetal sudio- flitsinstallaties, daglicht- en kunst lichtlampen gebruikt. Gedurende enkele uren gingen vervolgens de Venrayse Amateurfo tografen aan de slag met het maken van portret- en modelfoto's. Deze konden dankzij de welwillende me dewerking van een zestal (foto) mo dellen soepel tot stand komen. Men beperkt zich niet alleen tót het 'ge wone' portretwerk, ook experimen ten met spotverlichting en tegenlicht werden uitgevoerd. Op een van de komende cluba vonden zullen de resultaten bespro ken worden. De modellen zullen begin komend seizoen uitgenodigd worden om een aantal ran de ge maakte opnamen in ontvangst te nemen als dank' voor de belangen loze medewerking Donderdag 18 maart is er een Bondskollektie: 40 kleurenfoto's uit de Focus/Kodak wedstryd van 1988. Ook zal op die avond verder in de tail de medewerking aan de aktivi teiten rond Koninginnedag besproken worden. Aanvang 20.00 uur. Kennedyplein 1, Venray. Maandag 25 maart oefent de de- monstratiegroep van 19.30-2030 uur en van 20.45-21.45 uur dansen de rckreanten in wykcentrum 't Schöpke, Veltum. Dinsdag 26 maart volksdansen van 9.45-11.15 uur in wykcentrum 't Schöpke, Veltum. Donderdag 28 maart volksdansen voor kinderen van groep 1, 2 en 3 van 15.15-16.00 uur en de kinderen van groep 4 t/m 8 dansen van 16.15-17.15 uur in wykcentrum 't Stekske, Landweert Zondag 24 maart volksdansen voor paren in wykcentrum De Springplank, Beukenlaan van 2030-22.00 uur. Voor inlichtingen en opgave: Ger ry Gielens, tel. 80844.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 15