Tentoonstelling over 75 jaar Jerusalem Freulekeshuus in Een nieuwe lente - Een nieuwe bakker Schouwburgnieuws s Weersimkn Echt...Je Proeft 't! AGENDA VW-bestuur teleurgesteld ISPAAR-HYPOTHEEK I VAN DE KAMP 'en de poort ging langzaam open' Geslaagde Griekse avond Bezorger gezocht Nieuwe majorettengroep in Venray Vrijwilligers gevraagd voor soosprojekt Openbare bibliotheek Gevonden Uw echte bakker in Venray opent zijn deuren op donderdag 21 maart om 10.00 uur. Een goede reden voor feestelijke aanbiedingen en een leuke attentie. Naast ons bekende brood en banket ass. voeren wij een zeer ruim aanbod in 'hartige en belegde broodjes' donderdag 21 maart: En Joekskapel „Van Toëte Noch Blaoze" brengt een muzikale hulde. vrijdag 22 maart: f10,— f 2 f 4,50 f 2,75 echte bakker Soundmix/ Playback show 132 PEEL EN MAAS Donderdag 14 maart - Pagina 3 (vervolg van pagina 1) BELEID De commissieleden vinden het overigens hoog tijd worden dat de gemeente met een beleidsplan Tbe- risme en Rekreatie komt Wethou der Driessen het weten dat die dit jaar nog verwacht mag worden. 'De gemeente heeft de grote beleidsza ken nog niet integraal aangepakt maar tussen de lawine van nota's die verschenen zijn past een Toe- rismenota prima in', aldus de wet houder. Hierin zal volgens de wethouder ook meer duidelijkheid over de VW moeten komen. Op dit moment is volgens de wet houder de beleidsruimte te beperkt om gelden vrij te maken voor een i-status. Dit als gevolg van de artikel-12-status. 'De politiek zal een afweging moeten gaan doen. De VW-wens kan als prioriteit meege nomen worden maar realistisch be keken is een extra financiële bydrage van de gemeente een illusie'. TELEURGESTELD Voorzitter Schillings van de VW stak zijn teleurstelling na de verga dering niet onder stoelen of ban ken. 'Wij» als bestuur praten niet voor onszelf maar voor de bewoners van Venray, die in de toekomst iets zien verdwijnen'. Dhr. Schillings sprak de hoop uit dat de VW het nog zolang kan uit zingen. 'Als we taken moeten laten vallen, dan laten we het weten... Ik hoop dat Venray het i-pakket kan blijven bieden, maar ik heb er een hard hoofd in. Wij hebben ons best gedaan'. ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Venray heeft van oudsher twee gerenomeerde gymnasia. Een daar van is zelfs het op één na oudste gymnasium voor meisjes in Neder land. Dat heeft alles te maken met het feit dat er in Venray in de Mid deleeuwen een nonnenklooster is gesticht dat zich is gaan toeleggen op onderwijs en opvoeding van de vrouwelijke jeugd. Twee eeuwen la ter werd dit gevolgd door de stich ting van een Latijnse school, met het oog op de katholieke opleiding van de mannelijke jeugd afkomstig uit de'generaliteitslanden. De Fran ciscanen, die pas in 1647 in Venray verschenen, hebben deze Latijnse school in 1793 van de gemeente overgenomen en omgezet in een gymnasium, dat vooral bekendheid heeft gekregen onder de naam I.C. (Immacolatae Conceptionis). Deze stichtingen zijn de grondsla gen geweest van de twee huidige Venrayse scholengemeenschappen Boschveldcollege en Jerusalem. In het jaar 1915 werd het gymna sium 'Sint Angela' opgericht. Een jaar eerder waren de zustere al be gonnen met een mulo. die later (in 1928) is omgezet in de MMS 'Sint Oda'. Door de samensmelting van het gymnasium en de MMS is in 1968 de huidige scholengemeen schap Jerusalem ontstaan, bestaan de uit een gymnasium en een havo, waaraan in 1970 een atheneum is toegevoegd. Aangezien aanvankelijk de mulo niet bij het voorgezet onderwijs werd gerekend, is het op Jerusalem traditie geworden om het jaar 1915 'BOSJE BLOEMEN' Heden, donderdag 14 maart, 20.15 uur 'Bosje Bloemen' is een wervelen de vooretelling met dansende bloempotten, sprekend meubilair, hete hangijzers, swingende muziek in gevoelige ballades, onder regie van Frank Sanders. Karin Bloemen wordt in de voor stelling terzijde gestaan door drie theatervrouwen van formaat: Ellen van Harmeien, Maijolijn Touw en Paulette Willemse; en een vier mansband onder leiding van Wil lem En nes. Liegen De misschien wel meest fascine rende eigenschap van de mens is lijn vermogen tot liegen. Natuurlijk zyn er ook wel dieren die liegen (de kameleon, de wandelende tak en de inktvis bijvoorbeeld), maar dat lie- gebeurt dan toch grotendeels onbewust. Alleen de mens is in willens en wetens een ander volledig om de tuin te leiden door middel van stalen gezichten, mouwspelden, ootjes en malingen. Ieder mens liegt. De één dat-ie barst, de ander dat 't gedrukt staat, en sommigen liegen de waarheid. ;Er zijn er zelfs die beweren dat hét leven zonder liegen maar saai zou z\jn. Naast liegen komen de meest uit eenlopende onderwerpen aan bod, variërend van liefde tot sterrekla- me, van zondagsdichtere tot hout in het algemeen, en van dieet-artike- len tot apartheid. Muziek In het oor springend bij 'Bosje Bloemen' is de enorme verechei- dénheid aan muzikale stylen: Rock Inbraak in woning Door forcering van de tuinpoort en de achterdeur hebben inbre kers) zich toegang weten te ver schaffen tot een woning aan de Kruiden laan. De hele woning was doorzocht. Vermist wordt een porte monnee en de inhoud van diverse geldpotjes. Het totaal vermiste be drag bedraagt ongeveer ƒ900,-. De op 2 maart jl. gehouden Griek se avond in zaal In den Engel, is zeer geslaagd geweest Zo'n 300 per- jonen deden zich te goed aan de 'riekse gerechten, vervaardigd loor de gebroeders Mihoglu, van iet Grieks restaurant Plaka. Boven den werd er die avond veelvuldig Ie sirtaki gedanst onder de vrolij ke Griekse noten van het befaamde tto Hellenique. 'Wij zullen in de oekomst nog vaker zulke avonden )rganiseren', liet dhr. Mihoglu ons feten. Wanneer is nog niet bekend. Danst het lammetje in maart lPril pakt het bij de staart. Als maait is zacht in wil, 27 *r*vacht men een koude april. faarfc roert zijn staart Roll, Tango, Opera, Country Western, Close Harmony, en zelfs de Gospel wordt niet geschuwd. Een belangrijke rol is weggelegd voor de band onder leiding van Wil lem Ennes op toetsen, Eric Borgere op gitaar, Norbert Sollewijn Gelpke op bas en Jai Jai Vos op drums. De muziek voor het programma werd geschreven door o.a. Willem Ennes, Jeroen van Merwijk, Wolfgang Amadeus Mozart, Henny Vrienten en Louis de Vries. Tekst Een groot aantal Nederlandse schrijvers werkten mee aan 'Bosje Bloemen', zoals Jos Brink, Koen van Dijk, Jack Gadellaa, Bas Groenen- berg, Harrie Jekkers, Paul de Leeuw, Jeroen van Merwijk en Jack Spykerman. KADET 4711 dinsdag 19 maart, 2045 uur Kadet 4711 (voorheen Chanel No. 4711 en Rolls Royce Kadett) is de vierde one-man-show van Hans Li- berg. Hans Liberg begon in 1983 met Dada, daarna Berg Berg en ver volgens Wortel Bach Live. Over Hans Liberg is eigenlijk weinig be kend. Hij is geen dooreneeperfor- mer. Hij is de schepper van een uniek genre, dat het best gedijt in een theaterzaal. Wat daar gebeurt is heel speciaal. Hij fêteert zyn pu bliek iedere avond weer op muziek, humor, vitaliteit, scherpe eigentijd se beelden en virtuoos pianospel. Dit is nieuw!... beseft iedereen. Tbt nu toe zijn zijn shows niet op tv te zien geweest. Je kunt het eigenlijk alleen maar navertellen, als je hem hebt zien optreden. Steeds meer mensen ontdekken Hans Liberg hy trekt dan ook volle zalen door het gehele land. Kadet 4711 is een chique show. riet is zoals de wereld van vandaag, veel van alles, boordevol informatie. Hoewel niet gesponsord, staat het bol van de merknamen. Als altijd gebruikt Liberg materiaal van iedereen, reklame- en herken ningsmelodieën, pianoconcerten, jingles en poptunes. Vier jaar gele den deed niemand dit, nu heet het deftig appropriation-art. Hoe kom ik tussen de commercials nog aan emoties toe. Uitgestrekte land schappen, freudiaanse rivieren, de erotiek van een zeeppompje, voch- tinbrengende cremes. En verder: een indiaan in New York, de show- biss van vandaag... wat een aanbod, wat een talent, wat een nitwits. Rus land, expansiedrift, Rachmaninov, Horovitz, Pavlov in Manhattan. Be funny!... adviseerde een Ameri kaanse miljonair. Wat overblyft is The unbearable lighness of Hans Liberg. THE NITS zaterdag 23 maart, 20.15 uur De inventief/eigenzinnige Nits maken opnieuw een toemee langs Nederlandse schouwburgen. De fa- cilteiten die het theater te bieden heeft dragen er zorg voor dat ook het visuele aspekt aandacht krijgt zonder dat de muziek hieraan on dergeschikt wordt gemaakt. URK, de live opname van de vori ge schouwburg-toemee is inmid dels platina en de Stichting Conamus onderscheidde de groep voor hun gehele ouvre met de Gou den Harp. Kortom, we kunnen de Nits zonder overdrijving een van de populairste groepen van Nederland noemen. te beschouwen als het stichtings jaar van de school. Vandaar dat in 1990 het 75-jarig jubileum van de scholengemeen schap Jerusalem is gevierd ter gelegenheid waarvan deze ten toonstelling is opgezet. Bij de voorbereiding van deze ten toonstelling had men zich voorge nomen om zich alleen bezig te houden met de school, maar school en klooster, school en internaat, klooster en internaat zijn tot 1970 zo innig met elkaar verweven en verstrengeld, dat het één niet los van het ander kan worden behan deld. Vandaar dat het er op deze ex positie op lijkt dat wij soms de geschiedenis van de Ureulinen, soms de geschiedenis van het inter naat en af en toe de geschiedenis van de school behandelen. De tentoonstelling bestaat uit een selektie van foto's, schilderijen, do- kumenten en voorwerpen die, sa men met veel verduidelijkende teksten, 75 jaar Jerusalem doen herleven. Voor de Noordlimburgse bevolking en de vele oud-leerlingen van Jerusalem zal, bij een bezoek aan deze tentoonstelling, weer een zeer rijk en interessant stuk verle- Voor onze route Heide zoeken wij met ingang van 1 april 1991 een nieuwe bezorger, die elke donder dag Peel en Maas in de brievenbus van onze abonnees wil deponeren. Geïnteresseerden kunnen zich in verbinding stellen met Christ van den Munckhof. Ook voor andere wijken zoeken wij nog personen die als invaller of later als vaste bezorger, Peel en Maas willen rondbrengen. den herleven, dat voor goed verlo ren is. Deze tentoonstelling is vorig jaar al enkele dagen te zien geweest tij dens de viering van het 75-jarig ju bileum van de school. Hy is nu (tot 16 juni 1191) te bezichtigen in het Geschied- en Oudheidkundig mu seum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8, Venray, tel. 04780-83880. Het mu seum is geopend op woensdag, za terdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor groepen op afspraak. Bij de tentoonstelling is een bege leidend boekje verschenen van de hand van Toon den Broek, oud docent Geschiedenis van Je rusalem. Drankgebruik In de Deken Thielenstraat werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een 44-jarige Venraynaar aange houden. De politie konstateerde drankgebruik en de man kreeg een rijverbod van 3 uur opgelegd en een bekeuring van ƒ250,-. Bromfietser ten val In de vroege zaterdagmorgen, rond 02.00 uur, kwam een brom fietsbestuurder op de Mereeloseweg ten val. De man, een 25-jarige Horstenaar, werd dusdanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Daar werd drankgebruik gekonstateerd, maar de man weigerde een bloedproef te ondergaan. Daarvoor werd proces verbaal opgemaakt Vernielingen Afgelopen zaterdag werd bij de politie aangifte gedaan van vernie lingen bij de basisschool De Foeke- pot in Brukske. De berging was overdadig bewerkt met verf terwijl met een scherp voorwerp een ruit flink was bekrast. De schade be draagt ongeveer ƒ1.000,-. Vanaf april 1991 zal er in Venray een nieuwe majorettengroep bijko men. Deze groep die zowel voor jon gens als meisjes is heeft een minimum leeftijd van zes jaar. De majorettengroep wordt een onder deel van Twirlgroep 'First Choice', die reeds vele jaren suksesvol is in de sport 'Baton Twirling'. Zy zyn aangesloten bij de Nederlandse Twirl Sport Bond. Men zal wel als een zelfstandige majorettengroep gaan werken. De algehele leiding zal in handen zyn van Wilma van Lin, die bonds- trainster/intemationaal docent en jurylid is van de Nederlandse Twirl Sport Bond. In samenwerking met Marielle Thcken, gediplomeerd in- struktrice, zal men starten met ver schillende leeftijdsgroepen. De lesuren zyn op donderdagavond en er zal getraind worden in gymzaal het Brukske. Inschrijving of informatie hier over kun je verkrygen bij: Wilma van Lin, Venray, tel. 04780-80611 of by Marielle Thcken, tel. 04780- 81740. Tévens is ook informatie ver krijgbaar tijdens de trainingen van de twirlgroep op zaterdagmorgen in gymzaal het Brukske. Na Pasen start er voor leerlingen van de VSO-MLK-school 'De Essel' een soos. Eens in de drie weken zal er in het wijkgebouw 'De Spring plank' gelegenheid zijn om aan ver schillende aktiviteiten mee te doen. De werkgroep die dit projekt heeft opgezet, zoekt nog enkele vrijwil ligere. Werk je graag met 14- tot 20-jarigen en vind je het leuk om voor deze leeftijdsgroep aktiviteiten te bedenken en samen met andere vrijwilligere uit te voeren, dan moet je zeker reageren. Je kunt bellen met de kontakt- pereoon Herman Verweij, tel. 077- 870020. De Nederlandse Kinderjury duikt in de boeken De Nederlandse Kindeijury is al weer voor de vierde keer van start gegaan. Vorig jaar namen meer dan elfduizend kinderen deel aan de Kinderjury. Alle kinderen van 6 t/m 16 jaar kunnen deelnemen aan de Kinderjury. Uit het boekenaanbod van 1990 kiezen de kinderen hun lievelings boeken en maken die bekend door middel van een deelnameformulier. De boeken zyn verdeeld in drie kategorieën: - 6 t/m 9 jaar; - 10 t/m 12 jaar; - 13 t/m 16 jaar. Kinderen die willen deelnemen aan de Kinderjury, kunnen de boe ken die in het kader van de wed- stryd gelezen mogen worden, gemakkelijk herkennen aan het ge le vignet met de drie kopjes. Boven dien staan de boeken in de jeugdbibliotheek allemaal bij el kaar. De jeugdbibliotheek heeft ook een lyst van boeken uit 1990 die voor deze wedstrijd in aanmerking komen. De kinderen kunnen het beste zoveel mogelijk boeken lezen om uit het grote boekenaanbod echt hun lievelingsboeken te kie zen. Uit deze lievelingsboeken moe ten ze een Tbp 5 samenstellen, die ingevuld moet worden op een spe ciaal deelnameformulier. Deze deel- nameformulieren zijn verkrijgbaar in de jeugdbibliotheek en kunnen hier ook tot 1 juni 1991 ingeleverd worden. Openingstijden Maandag tm donderdag 14.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Gevonden voorwerpen van 5 t/m 11 maart Zwart/wit gestreepte hond; beige/ grijs langoor konijn; rode poes; Me- chelse herder; twee sleutels met groene klem; bruin leren hoesje met sleutel; rood/bruine leren handschoen; groen met paarse jas. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst. 224. Onze Echte Bakkerspop presenteert zich in de Grote Straat Een stokorgel brengt een muzikale noot. Het stokorgel zorgt voor een muzikale noot. Onze Echte Bakkerspop deelt ballonnen uit aan de kleintjes. Van 11.00 tot 14.00 is er een heuse clown aanwezig die uw kinderen schminkt. Feest met de dobbelsteen: Onze Echte Bakkers Pop dobbelt met u. Wie 6 gooit ontvangt een waardebon. De joekskapel „Van Toëte Noch Blaose" is ook hier aanwezig. Aanbiedingen tijdens de feestdagen 21-22-23 maart. Onze Limburgse ruitjesvlaaien voor de proefprijs van 5 gesorteerde zachte broodjes Echte Bakkers vruchtenkwartet mueslibol 400 gram KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04780-12628 GROTESTRAAT 57 VENRAY 04780-12628 Openingstijden Venray: maandag 13.00-18.00 uur dinsdag t/m vrijdag 9.00-18.00 uur vrijdags koopavond tot 21.00 uur zaterdags 8.30-16.00 uur tussen de middag opent! ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld. H. Schreven en J. Wittgen-. T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon,' E. de Muinck Keizer, A. Coeuen, F. Schmeetz, D. Vercauteren én J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8. tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer van van dr. Van Dongen: DR. KEUZEK Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 00-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSS ELST EYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. PETERS, tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTUK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. Van der REIS Kuluutsheiïvël I6, OVeiTóon tel. 04788-1327 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Yhn der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 De voorjaarefeesten in Vierlings beek worden dit jaar gehouden van 26 t/m 30 april a.s. Voor de zevende maal in suksessie zal de SoundmLx/ Playback show deel uitmaken van het programma. De show vindt plaats op dinsdag 30 april a.s. (Ko ninginnedag) namiddags om 14.00 uur in het feestpaviljoen op het Vrijthof te Vierlingsbeek. De or ganisatie hoopt dit jaar op een re- kord aantal deelnemers, vooral van de jeugd uit Vierlingsbeek, Groe ningen en omstreken. Maar ook van buiten de regio is iedereen van harte welkom. Er wordt gewerkt in twee leef- tijds kategorieën Ook dit jaar wordt de show weer begeleid door een vakkundig jury team. Naast schitterende trofeeën zijn er ook nog geldprijzen te ver dienen. Inschrijfformulieren worden u na telefonische aanvraag toegezon den. Z(j die tot de deelnemers wil len behoren adviseren wij om maar meteen te bellen om teleurstelling te voorkomen. Bellen tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 04781-1864. Slui tingsdatum telefonische aanvraag 12 april a.s. Doorrijden na aanrijding Afgelopen vrijdag kwam, een 36- jarige inwoner van Venray tot de ontdekking dat een andere auto een flinke deuk in de linker achter deur van zijn auto had gemaakt Van de veroorzaker ontbreekt elk spoor. Poging tot diefstal van/uit auto Passanten zagen een persoon wegrennen van een personenauto die aan de Boodenstraat te Leunen stond geparkeerd. Door vernieling van een ruit had deze persoon toe gang verkregen tot de auto. Of het de bedoeling was om de auto te ste len of om er iets uit te halen is niet duidelijk.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3