ti Landelijke Vastenaktie Paspoorten/ Toeristenkaarten Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend V V PEEL EN MAAS Donderdag 14 maart - Pagina 18 Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstfaat 29. tel. 82385 b.g.g 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664. Zaterdag: H. Patricius. 9.00 Lsm. ouders Neeteson-Custers. 19.00 ZONDAGSDIENST; P. Janssen- Oudenhoven en overl. lam.: Jan Noyen; Hein Aben (koll.); Ben Franssen en zijn echtgen. Dor Graaf; jrd. Els Jongmans- Vondenhoff; zwes.d. Johan Jonkers; Wim Peters en zoon Ben; levende en overl. leden buurtver. St. Jozef; Ilay Gerrats (koll.); Johan Spee (koll.); Jacob van D(jck (koll.); Joos Direks; overl. ouders Swinkels- Cremers; Antoon Bollen; Jo de Beer (koll.). Zondag: 5e Zondag van de Veer- tigdagentijd. 8.00 Lsm. voor de pa rochie. 9.30 Toos Zwetsloot-Buschman en overl. ouders; Wilhelmus Hubert us Jans sen; jrd. Antoon van Osch; Huub Stoef (koll.); Le.v. SL Jozef. 11.00 H. Mis met volkszang: Jo Coenen Verheugen (koll.); Lambertus van Haren en Wilhelmina van Haren- v.d. Hoogen; Mechtilde America; WillemWette rhahn (koll.). Maandag: H. Cyrillus van Jeru zalem. 9.00 Lsm. oude stichtingen. Dinsdag: H. Jozef, bruidegom van de II. Maagd Maria: Hoogfeest 9.00 Lsm. t.e.v. St. Jozef; Maria Ebberink-Wolters. 19.00 Lsm. t.e.v. St. Jozef; Hay Gerrats (buurt). Woensdag: 9.00 Lsm. Maria Jeuken-Euwals. Donderdag: 9.00 Lsm. W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; Em. deken Antoon Loonen. 19.00 Lsm. tot zekere intentie. Vrydag: 9.00 Lsm. voor de overle denen (A.koll). Denkt u aan uw geldelyke vaste- noffer? Achter in de kerk staan de offerblokken. U kunt zelf kiezen met welk projekt u mee wilt doen door het aan te kruisen op het zakje waar u uw geld in doet. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. De Mariaka pel is van maandag t/m vrydag van 9.00 tot 17.00 uur open. Akolieten: Zo: 9.30 Sef Muijsers en Piet Vosbeek. Lektoren: Za: 19.00 T. Verbeek. Zo: 11.00 W. Bistervels. Misdienaars: Beurten za. en zo. volgens lijst Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: H. Brouwer. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: J. Korl'f. Lektrece: zr. Jacinta. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 15.00 Liturgieviering in Smakt-, bedevaart naar St. Jozef. Geen avondviering. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Constance Snij ders en Jacoba Palm. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. jrg. Maria Timmermans-Brouns; jrg. overl. ouders Kateman-Drabbels; overl. ouders Vollenberg-Aerts; Mia Bruij- nen (koll.); Petronella Brand-van Ilorck. Zondag: 5e Zondag van de Veer tigdagentijd. 9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen; voor de pa rochie. 11.15 Pierre Hendricx (koll.); overl. echtp. Vercoulen- Keysere. 18.00 Riet Sybere- Nieuwbuurt (koll.). Maandag: 8.00 Piet Baken en overl. lam. 19.00 T.e.v. St Jozef. Dinsdag: Feest van SL Jozef. 8.00 T.e.v. St. Jozef (B); fam. Vermeulen-Dijkmans en overige fam. 19.00 Con en Clemens Pijls; Toon Jeuken; Gerrit Linders en overl. fam. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Petronella Baeten-Martens en overl. fam.. Donderdag: 8.00 Overl. fam. Phi- lipsen. 19.00 Wilhelmina v.d. Munekhof-Sangers. Vrydag: 8.00 Run. Peters-Arts. 19.00 Gezinsmis voor overl. tam. Janssen-Cup-, Johan Verhoeven en zoon Willig. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Leo Pouwels. Zo: 9.00 René Jansbeken; 11.15 Pascal en Emiel Kusters; 18.00 Martin Leenders. Ma en vr: 19.00 Lieken. Di en wo: 19.00 Roel. Parochie Brukske Zondag: 5e Zondag van de Veer tigdagentijd. 10.00 Hoogmis. Voor Johan Wouters (koll.). Voor alspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 Uit dankbaarheid. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 5e Zondag van de Veertigdagen tijd. Zang door het Kinder- en Jeugdkoor. Voor Wilhelmus Tij- piensen (koll.); Mariet en Martha Goumans-Janssen; Door v.d. Berg (koll.); Martinus Peeters; Johanna Gerrits en overl. kinderen; jgt. Car lo Maria Sau; Lei Verstegen en Jack Thysen. Zondag: 5e Zondag van de Veer- tigdagentyd. '8.30 Uit dankbaar heid en voor een spoedige genezing; voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Ram. Van Rossum-Janssen. 11.30 Anneke de Mulder (buurt); overl. ouders Simons-Willems; Emanuel Bartels. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Voor overl. ouders Willems-Ewals. Dinsdag: Hoogfeest van de H. Jozef. 8.00 Sjef GiesberLs. 19.00 Piet Vermeltlbort en overl. fam. Woensdag: 8.00 Tot zekere inten tie. 19.00 Mieke Gommans-v. Oort (collega's); Jan Janssen en fam. Donderdag: 8.00 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 Geen H. Mis. Biechtviering. Vrydag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 18.30 Kruisweg oefening 19.00 Overl. ouders Lins- sen; Vullinghs-Kerstjens. Mededeling: Op zaterdag 16 maart houden we onze voetbede vaart naar St. Jozef in Smakt. Ver trek vanaf de Vredeskerk om 7.15 uur. II. Mis in kapelletje van Smakt 8.30 uur. Donderdagavond ge spreksgroep in de pastorie om 20.00 uur. Vrijdagavond gespreks- kring voor jongeren in de pastorie, om 19.45 uur. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Bert Egelmeers; Jac. v.d. Munckhof; Piet Janssen; Jeu Arts; Erna van Rattingen- Soulimans; Wim Heidens; Wim Pluk; overl. ouders Vermeulen- Moorrees en dochter Truus; Sjeng v.d. Pas (namen Nobel); Peter Camps; Anna Camps-Jeuken; voor 'n ernstige zieke (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Jrd. Bertus Rutten. 10.00 Jrd. Piet Litjens; Giel Venne- kens en echtgen.; deken Loonen (Herenkoor). Maandag: 9.00 Tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Gest. jrd. Jozef Jen- neskens en echtgen. Woensdag: 9.00 Uit dank baarheid. Donderdag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Vrijdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Misdienaars: Za: 19.00 Karlijn Ja cobs. Gwenda Nielen, Martine Bo- nants, Astrid Heitling. Zo: 8.30 Monique Janssen, Callista Smedts, Ursula Comelissen, Daphne Reynt- jes; 10.00 Stephanie Janssen, Lizet- te Jansen, Saskia Janssen, Bianca Janssen. Mededeling. Ook dit jaar is de op brengst van de Vastenaktie weer bestemd voor onze dorpsgenote zuster Truus Lemmens in Pakistan. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Kin derkoor). Antoon Maessen; Piet Rongen en Gertruda Euwals; overl. ouders Zanders-Keysers; Harrie Vriens; zuster Johannet Lemmen; t.e.v. H. Jozef (W); uit dankbaarheid (C). Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren koor) Overl. ouders Gommans-van Rliee; Maria GEven-Nieuwenhuizen (buurt Haalakker); Maria Smits- Jeurissen (Missienaaikrans); Bert v.d. Ven. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen. Vrijdag: 9.00 H. Mis Maria Smits- Jeu rissen. Parochie Leunen 5e Zondag van de Veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 Lsm. Tbon Hen- drickx; Wim Jenneskens; Fer en Marie Lucassen; Piet Keyzers (fam KK). Zondag: 10.00 Hgm. Piet Keysers; weekd. Theo Asselberghs (3). 11.15 Gest. jrd. Godfried Litjens en echt gen. 14.30 Doopviering Jolyn Ver geld. 15.00 Doopviering Maijo Weijs. Maandag: 19.00 Lsm. Corrie v. Berlo-Thyssen, Elly van Berlo en Elly Loonen; past Jacques Haenen en overl. fam. Dinsdag: H. Jozef, bruidegom van de H. Maagd Maria. 19.00 Lsm. Jaap Josten. Woensdag: 19.00 Mndd. Wilhel mina Loonen, Antoon en Bernard Loonen, beide echtgen., Johanna Verheyen-Loonen en echtgen. Donderdag: 19.00 Lsm. Anna Philipsen-Lenssen en overl. fam.; Piet Key sera (oude buurt). Vrijdag: "12.30 Huw.niis André Smedts en Annette Nelissen. 19.00 Lsm. Maria Loonen-Scheffere. Akolieten: Za: 19.00 Maaike Leijs- sen en Wendy Thoone. Zo: 10.00 Eef Leijssen, Daan Loenen en Frank Litjens; 11.15 Marcel Broers en Rob- by Willems. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Anke van Osch en Martine Josten. Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis- kens. Zo: Lies van Bavel. Huwelijksafk.: André Smedts en Annette Nellissen beiden uit onze parochie (3e roep). Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Johanna Camps; Sef Geurts (koll.); Johanna Maas-Franssen (neven en nichten). Zondag: 5e Zondag van de Veer- tigdagenlijd. 10.00 Hoogmis voor Stafanie Coppus-de Groot (koll.). Akoliet: Ron Swinkels. Misdienaars v.d. week: Angelique en Eddy. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Sjef Willems. Vrydag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen 5e Zondag van de Vasten. Zaterdag: 19.00 Hgm. Lies Mul ders en overl. fam. Zondag: 11.00 Hoogmis voor fam. Erben uit dankbaarheid; uit dank baarheid. Maandag: 19.00 H. Mis voor de parochie. Dinsdag: 7.30 II. Mis tot bijz. int. Woensdag: 19.00 H. Mis fam. Emonts-Ewals. Donderdag: 7.30 H. Mis. Vrydag: 19.00 H. Mis. Akolieten: Zo: Peter Knapen en Jan Pieter Litjens. Misdienaars: Y. Emonts, A. Reint- jes en S. Smets. Parochie Ysselsteyn 5e Zondag van de Veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 Jrd. Oudera Geurts-Peetere; overl. oudere en tam. Arts-Gielen (Kinderkoor). Zondag: 9.30 Jrd.. Hendr. v.d. Ven en echtgen.; Theodora Verheijen. 11.15 Jrd. Wim In 't Hulst; H. Goo- ren; C. Dijkhuizen-Camps; M. Tbnnaer-Franssen; Tr. Mulders, overl. oudeis en fam. Maandag: 19.00 J. keijsere; W. Smeets; Mart, van Lee; Bijz. int. (J. Vergeldt). Woensdag: 19.00 Thei Janssen; tot zekere intentie. Vrydag: 19.00 H. Gooren. Misdienaars: Za: 19.00 A. Philip sen en Marj. Potten. Zo: 9.30 E. Jen- niskens en D. Wijnands; 11.15 M. Arts en C. Smits. Ma: I. Potten en I. Slangen. Wo en vr: N. en K. Jaspers. Spreuk van de week: "Als je bl(j je kruis draagt, draagt het kruis jou!" (Th. v. Kempen). Doopschema: (April) Op de zon dagen 7 en 21 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Maak tydig een afspraak. Vastenaktie: Uw geldelijk offer kunt u deponeren in de bus achter in de kerk! Misdienaars/koorreisje: Dit jaar gaan we uit op vrijdag 10 mei a.s. Laat het mij even weten als je on verhoopt niet kunt meegaan! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Antoon Poels en Petronella Jacobs. Misd.: Roel Creemers en Paul Arts. Zondag: 10.00 Maria en Johanna v. Ryswyck. Misd.: Bas Wilms en Roel Wismans. 11.30 Piet v. Rijs- wijck. Misd.: Willem Loonen en Robbert Windsant. Maandag: 8.30 Jgt Antoon v. Hoof. Dinsdag: 8.30 Voor de parochie. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Tbn Gelling-Jilisen (buurt); overl. fam. Gielen-Arts. Misd.: Anja v. Dijck en Ellen Poels. Donderdag: 8.30 Maria Poels- Bouten. Vrydag: 8.30 Voor de parochie. Kerk poetsen: Mevr. Willems en mevr. Broeren. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Patricius, patroon van Ierland. 19.00 Harrie Arts (buurt). Zondag: 5e Zondag van de Vasten. 10.00 Ram. Huys-v. Enc- kevort Maandag: H. Cyrillus van Jeru salem. 8.30 Bijz. int (MJ). Dinsdag: Feestdag van H. Jozef. 8.30 Ram. Nabuure. Woensdag: Bisschopswijding van kardinaal Simonis. 8.30 Voor welslagen van Vastenaktie. Donderdag: 8.30 Goede voorbe reiding op Pasen. Vrydag: 8.30 T.i.v. H. Jozef. Misdienaars: Za: Patricia en An gela. Zo: Antoon en Mieke. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens Evangelie-gedachte: Mensen vroe gen 'We zouden Jezus graag spre ken'. Willen wij dat ook nog? We hebben zoveel gelegenheid, als we de tyd er maar voor nemen... Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis m.m.v. Dameskoor Ven rode Venray. Int. oudere en fam. Bastiaans-Huygen en Victor; George Starren; overl. fam. Keyzere-Celissen; Jan Rou- wens en tam.; Dora Vereteegen-v. Kempen; fam. Vereteegen-kuijpers; Suzan Direks en fam. Zondag: 8.30 H. Mis te Holtliees uit dankbaarheid; voor onze zieken en tz.i. 9.00 H. Mis te.v. de H. Jozef; overl. fam. Van Gog-Seelen; fam. Bongaerts-Kersten; fam. Ebus. 10.30 Hoogmis m.m.v. Overloons Ge mengd Koor. Int. fam. G. Janssen; Willem v.d. Kerkhof; overl. oudere Steegman; fam. Van Lier; overl. oudere Philipsen-v. Dijck; fam. Gerrits-Derkx en t.z.i. 15.00 Gebeds dienst t.e.v. H. Jozef. Maandag: 14.30 Gebedsdienst be devaart St. Anna. 15.00 Bedevaart Heyen. Op verzoek plaatsen we déze week een oude schoolfoto van de jon gensschool uit Oirlo. Het was in 1938 dat deze groep jongens met hun onderwijzer voor de fotograaf poseerden. Het zijn v.l.n.r. staande: Jo Hee- sen, Jan Rongen, Albert Claessen, Piet v.d. Berg, Meester Claessens, Jan Gommans, Ger Nelissen, Ger Peters, Sjaak Classens, Selm Nelis sen, Eduard v.d. Berg Sjaki Gommans. Knielend: Jan v.d. Beuken, Sjaak Nelissen, Bert Gommans, Henk Gommans, Ger Martens. Zittend: Rinus Linskens en Sjaak Wynhoven. Dinsdag: Hoogfeest van St Jo zef. 9.00 II. Mis t.e.v. de H. Jozef; fam. V.d. Ven-Hendriks; tz.i.; fam. Ebus; fam. Bongaerts-Kereen; uit dankbaarheid. 10.00 Hoogmis m.m.v. Gemengd Koor Smakt- Holthees. Int. Johannes v.d. Winkel en fam.; overl. oudere Luyten-v.d. Berg; overl. fam. Sandere-Verbakel; fam. Smits Moergestel; fam. Hoefna gels; overl. fam. V.d. Broek-v.d. Valk; uit dankbaarheid. 15.00 Gebeds dienst t.e.v. de II. Jozef. 19.00 Avond mis m.m.v. Pastoor Kemmere Koor uit Geysteren. Int.. fam. Petere- Versteegen; overl. oudere Nellen; uit dankbaarheid; vader en moeder Kersten en Sraar en Corry Petera; fam.' Wintere-Speulhof; St. Jozef broederschap. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; t.z.i.; voor een zalige dood (Geurts) en uit dankbaarheid. 10.00 Bedevaart Gilze Rijen. Donderdag: 9.30 Bedevaart Uden. 10.45 Bedevaart Diessen. 14.30 Gebedsdienst Spraeland en Schuttersveld. Vrijdag: 9.30 H. Mis voor fam. De Groot-v. Dijck. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 17 maart zal in het IM- BO. Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aanvangstyd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kindemevendienst en er is kinderoppas. Paaswake: Op donderdag 21 maart is er om 19.30 uur een Paas wake in de kapel van St Servatius m.m.v. de Basisgemeente 'Heel de Wereld, heel de Kerk'. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Bewandel de weg der gastvrijheid' in de Konink rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. De burgemeester van Venray doet een beroep op de inwoners van de gemeente, die in het komende vakantie-seizoen naar het buiten land willen reizen, om nu reeds een paspoort of toeristenkaart B aan te vragen. Stel uw aanvraag voor een reispa- pier daarom niet uit tot april of la ter. Niet aüeen zijn de legeskosten tot en met augustus ƒ6,- hoger maar ook is vertraging in de afgifte dan niet uitgesloten. Bij elke aanvraag moet een eerder uitgereikt reispapier (paspoort of toeristenkaart) ingeleverd worden. Indien dit niet meer in uw bezit is, moet ƒ86,- extra legeskosten in re kening worden gebracht. Voor aanvragen en inlichtingen kunt u zich wenden tot de afdeling Burgerzaken, Raadhuisstraat 1, tel. 04780-23236 of 23235. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesclie Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van 10 premie koopwoningen aan de Konings kaars te Venray, t.n.v. Bouwbedrijf Peeters, Gen. Dempseystraat 25 te S wolgen; het plaatsen van een overkap ping aan de Grotestraat 57 te Ven ray. tn.v. Bakkerij Gommans, Kerkstraat 13 te Sevenum. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 15 maart 1991 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesclie Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het aanbouwen van een car port met luifel boven voordeur aan de Pr. Irenestraat 1 te Venray, tn.v. G.J.M. Hofmans; het plaatsen van een rij wielstalling aan de Langstraat 85 te /enray, tn.v. H.J. Janssen; het uitbreiden van een wo- ling aan de Bergkwartier 1 te Ven ray, t.n.v. D.F.J.A. van Gasselt De op de bouwaanvrage(n) betrek- ring hebbende stukken liggen met ngang van 15 maart 1991 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van liet raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij Durgemeester en wethouders wor- len ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesclie Art'19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het bouwen van een woning aan, de Dorperveld 25 te Merselo, tn.v. M.H.P.M. Bonants, Haag 42; het bouwen van een distrikts- kantoor aan de Smakterveldweg te Venray, tn.v. Waterleidingmij Lim burg NV, Postbus 1060 te Maas tricht De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 15 maart 1991 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 5 maart 1991 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarechrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een pony-stal aan de Vlakwater te Venray, t.n.v. P.J.M. Claessens. Hoenderstraat 42; het bouwen van een woning tuinhuis aan de lat ral aan 5 te Ven ray. t.n.v. J.W.R.M. Schekels, Claudi- ahof 23; het uitbreiden van een wo ning bouwen carport aan de Deumeseweg 134 te Ysselsteyn, t.n.v. F.W.P. Gielsen; het uitbreiden van een wo ning aan de Binnenhof 15 te Oostrum. tn.v. H.J.M. Lenssen; het plaatsen van een contai ner aan de St. Anton iusveldweg te Venray, tn.v. Gebr. Claessens, St Servatiusweg 6 te Venray; het bouwen van een carport aan De Vlies 22 te Veulen, tn.v. J.L. Poels; het verbouwen van een garage tot bergin kamer aan de Isabella- hof 33 te Venray, t.n.v. R.P.M. Janssen; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Tuinstraat 14 te Venray, tn.v. F.J. Oudenhoven; het gedeeltelyk vernieuwen van een woning (voor- en achterge vel) vaan de Meester de Haanstraat 19 te Leunen, t.n.v. W.A.M. Deliën; het bouwen van een woning aan de Melchiorhof 9 te Venray, t.n.v. J.G.M. Janssen, Weverelo 2; het plaatsen van een dakkapel aan de Menuetstraat 7 te Venray, t.n.v. F. Hazen, Tenelenweg 148 te Voerendaal; het inbouwen van een lift aan de Merseloseweg 42 te Venray, t.n.v. Stichting Sociaal Medisch Centrum 'De Clockert' p/a Merseloseweg 41; het bouwen van een carport aan de Vlies 20 te Veulen, t.n.v. P.H. Philipsen; het verbouwen van een wo ning aan de Timmermannsweg 8 te Ysselsteyn, tn.v. G.H.M. van Gassel, Timmermannsweg 6; het gedeeltelijk verbouwen van een winkel aan De Bleek 21 te Venray, tn.v. L. Nooyen; het aanbouwen van een serre aan de Goudsmidstraat 34 te Ven ray, tn.v. W.L. Ewals; het bouwen van een carport tuinberging aan de Past. Strij kersstraat 13 te Leunen, tn.v. L.J.M. Reintjes; het bouwen van een jong veestal aan de Deumeseweg 101 te Ysselsteyn, tn.v. Maatschap Janssen; het uitbreiden van een wo ning aan de Akelei 3 te Venray, tn.v. G.M. Verkoeijen; het plaatsen van 2 licht masten aan het Grootdorp (ten nispark) te Merselo, tn.v. Tennisvereniging Mereelo/Vrede- peel p/a C. Zwitserlood, Veldstraat 39; het inbouwen van een kan toorruimte aan de Merseloseweg 13-17 te Venray, t.n.v. Makelaarskan toor Zeelen-v.d. Burgt bv; het gedeeltelijk verbouwen van een winkel aan de Grotestraat 52 te Venray, tn.v. J.J.C.M. Ariaens; het uitbreiden van een horeca bedrijf aan de Grootdorp 73 te Mer selo, tn.v. M.J.H. Tielens; het bouwen van een woning aan de Kerkweg 30 te Ysselsteyn, tn.v. G.H.W. Spreeuwenberg Kerk weg 28; het inbouwen van een winkel unit aan de Schoolstraat 5 te Ven ray, tn.v. Venrode bv, Kempweg 33; het inbouwen van een winkel unit aan De Bleek 80 te Venray, tn.v. Gerda Arends Damesmode bv, Parade 76 te Venlo; het bouwen van een loods aan de Meerloseweg 7 te Oirlo, tn.v. Pluimeebedrijven Sanders bv. Zandhoek 13a; het heroprichten van een ma- cliineloods/garage aan de Beekweg 58 te Merselo, tn.v. A.J.J. van Tilburg; het verbouwen van een wo ning slopen achterbouw aan de Overbroekseweg 1 te Leunen, tn.v. P.M.A. van Osch, Lollebeekweg 31 te Castenray; het bouwen van een loods aan de Kiekweg 21 te Venray, tn.v. Maat schap Van Ass; het uitbreiden van een wo ning bouwen garage aan de Ko ningskaars 41 te Venray, tn.v. J.M.G. Wilmsen; het verbouwen/vervangen van de dakkonstruktie van een achter- bouw aan de Zwart water 2 te Vrede peel, tn.v. P.G.J.J. v. Zutphen; het aanbouwen van een serre aan de Moderatostraat 4 te Venray, tn.v. H.F.J. v. Dijk. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Sluitingstijd Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een uitbater van een café aan de Paterelaan. Bij kontrole, maan dagmorgen om half drie, bleek dat de exploitant zich niet aan het slui tingsuur had gehouden. Inbraken Door forcering van de achterdeur is vorige week dinsdag toegang ver kregen tot een woning aan de Gen tiaan. Uit de woning werd een videorekorder ontvreemd. Woensdagnacht is ingebroken bij een bloemenzaak aan de Kiosk in het Brukske. Vermist worden wat kleingeld en voor 120,- aan vaste planten. Onder invloed Een 25-jarige Horstenaar werd vo rige week woensdagnacht aange houden bij de Gouden Leeuw. De blaastest rechtvaardigde een rijver bod van 4 uur. De man kreeg boven dien een bekeuring. Zaïre beschikt over grote hoeveel heden bodemschatten en over zeer vruchtbare landbouwgebieden. Maar het gebruik hiervan wordt on voldoende gestimuleerd door de re gering. De regering besteedt meer aandacht aan de investering van buitenlandse bedrijven in de in dustriële sektor. Slechts 2 3 pro cent van de jaarlijkse begroting wordt besteed aan verbetering van landbouwmethodes. Het gevolg laat zich gemakkelijk raden. Steeds meer mensen trekken weg naar de steden, in de ijdele hoop daarginds werk te vinden. Zy komen evenwel bedrogen uit Daarom nemen, in toenemende mate, de plattelands bewoners hun eigen lot in handen. Een paar voorbeelden maken dit duidelijk. In het bisdom Kananga zyn mo menteel 23 groepen aktief op het gebied van landbouwontwikkeling. Zy proberen met elkaar een beleid op te stellen om de graanopbrengst te verbeteren. Het gebied dat ooit de graanschuur van Zaire was, is ver anderd in een gebied waar graan moet worden geïmporteerd. Zij vra gen de Vastenaktie om boeken met alternatieve landbouwmethoden. Kinshasa, de hoofdstad van Zaïre, groeit met de dag. Er zyn oplei dingsmogelijkheden nodig voor de vele jongeren die zich in de stad ko men vestigen. Een derde voorbeeld Is een vor mingsprogramma t.b.v. jonge vrou wen in het bisdom Kananga. Voor vrouwen is de situatie meestal nog schrijnender dan voor mannen. Vrouwen gaan minder naar school en kunnen vaak noch lezen noch schrijven. Een alfabetiseringskur- sus en een voorlichting over ge zondheidszorg kan hen helpen bij het vinden van werk om in levens behoefte te voorzien. De Landelijke Vastenaktie steunt deze initiatieven, in de volle over tuiging dat echte verandering al leen van onderop kan komen, door groeiende bewustwording en aktie De Landelijke Vastenaktie en Werkgroep in Noord-Limburg wil medestander zijn met Mensen van Overal. In 1990 brachten we met el kaar ruim 3,5 ton byeen voor de zwaksten in de Derde Wereld. Mo gen de mensen die onze steun vragen ook dit jaar op uw medewer king rekenen? U kunt uw bijdragê storten op gironummer 225.79.19 of banknummer 12.36.80.956 t.n.v. de Werkgroep Landelijke Vastenaktie Noord-Limburg, aktie 1991. Fietsbanden kapotgesneden Afgelopen zaterdag kwamen bij de politie diverse meldingen bin nen van fietsers die hun voertuig vernield hadden aangetroffen bij de bushalte Langstraat-Weg in den Berg. Vandalen hadden een grod aantal banden doorgesneden. Snelheidskontrole Afgelopen zaterdag hield de poli tie een sneldheidskontrole op de Oude Oostrumseweg, Kruidenlaan de rondweg Brukske en de straat. Van de 841 passanten reder er 32 bestuurders te hard. De h« ste snelheid die gemeten werd wa 93 km per uur. Banden lekgestoken Een 23-jarige inwoner van Venraj trof vrijdagavond zyn motor, die hij aan de Zuidsingel by een flat bai geparkeerd, aan met doorgestoker banden. Dit moet die avond tusset 20.00 en 22.00 uur zijn gebeurd. Diefstal uit auto Zondagmorgen rond 0.45 uit werd aangifte gedaan van diefs» uit een auto, die aan de Cathafl nastraat te Leunen stond gepff keerd. Tbegang was verkregen doo een ruit te vernielen. Vermist wol den een portefeuille met inhoud 0 de knop van de versnellingspook Vermoedelijk met een vals sleutel is toegang verkregen tot eö personenauto die aan de CathariW straat stond geparkeerd. Uit de worden twee jassen vermist. ge

Peel en Maas | 1991 | | pagina 18