oude m Monuta uitvaartverzorging en uitvaartverzekeringen ty MONUTA Landelijke Vastenaktie in Noord-Limburg PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Stille Omgang 1991 PEEL EN MAAS Donderdag 7 maart - Pagina ip; Grote Kerk Deken C.J.R. Buschraan, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. llouben, Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664. Zaterdag: H. Francisea Romana. 9.00 Lsm. Harrie Messemaeekere; fam. Jacobs-Arts. 19.00 ZONDAGS DIENST; Johan de Bruijn en zoon Piet; Ben Peters (koll.); levende en overl. leden reisvereniging; zesw.d. Wiel Geeraerts; zesw.d. Johan Jon kers; ouders Reinders-Arts; fam. Jaeobs-v.d. Loo; Toon Jeuken (buurt); Martinus Hutten (koll.); Jo han Spee (koll.). Zondag: 4e Zondag van de Veer tigdagentijd. Halfvasten. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. Wilhelmina v.d. Munckhof- Sarfgers; Huub Stoef (koll.); Mariet en Martha Goumans-Janssen; overl. eehtp. 11. Gerrits-Hermans en overl. ouders (S); pastoor Van Boxtel (S); voor een behouden reis; t.i.v. dhr. G. Peeters, Stationsweg 149 bgv zijn 91e verjaardag: May Gerrats (koll.); Tbos Zwetsloot-Busehman. 11.00 II. Mis met volkszang; tot zekere inten tie; Annie van Groeningen-Fornier (koll.); Beatrix Minten-Philipsen (koll.); overl. ouders Bertrams- Hendriks; Pia Vereauteren-Poels (koll.); overl. fam. Geurts-Rieter (S); Jacob van Dijek (koll.). Maandag: 9.00 Lsm. oude stich tingen. Dinsdag: 9.00 Lsm. tot zekere in tentie. 19.00 Lsm. ouders Coenen- HoutHoutackers en zoon Ed (S); May Gerrats (buurt). Woensdag: 9.00 Lsm. Mariet en Martha Goumans-Janssen. Donderdag: 9.00 Lsm. W. Broers, eehtgen. en overl. kinderen. 19.00 Lsm. Harrie Cornelissen (koll.). Vrijdag: 9.00 Lsm. Theodorus Wintels en Maria Mendrica Verbeek (S); Theodor Creemers. 14.30 PI. Huw.mis bruidspaar Henk van Goch en Renate Jansen. Overloon- seweg 45. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/rn zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Ook willen wij uw aandacht vesti gen op het geldelijk vastenoffer. Achter in de kerk staan twee offer blokken voor dit doel. Daar liggen zakjes waarop uzelf kunt bepalen voor welk projekt u uw geld geeft door dat projekt aan te kruisen en dan het zakje in het offerblok te doen. Akolieten: Zo; 9.30 Bart Derkx en Wilco Jansen. Misdienaars en lektoren: Za-. 19.00,..WAVjpv1, Ham, en Peter Harrewijn.' Lektor: L. Truyen. Zo: 9.30 Gertjan en Pieter Reijnders; 11.00 Jeroen Leijssen en Hans Wei- jers. Lektor: C. Hendriks. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektor: P. Wittenbols. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: H. Brouwer. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. 19.30 uur Overweging in de lijdenstijd in de kapel. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Antoinette Else vier en Eva Rojer. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Johanna Wis- mans-Pouwels; overl. ouders Claessens-Philipsen; Tbon Jeuken (koll.); overl. fam. Kocnen- Baltussen; Harry Clephas: Jac. van Rhee; overl. ouders Volleber-Gerrats en Jeuken-Verhulsdonk. Zondag: 4e Zondag van de Veer- tigdagentijd.9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen; voor bijzon dere intentie. 11.15 (Zangers van St. Frans).Pia Vercauteren-Poels; Wil helmina v.d. Munckhof-Sangers. 18.00 Antoon Lucassen. Maandag: 8.00 Elisa Palm en t.e.v. H. Geest. 19.00 Overl. fam. Philip- sen; fam. Lucassen-Maassen. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Jacques Nysen. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Johan Janssen, zoon Martin en overl. fam. Donderdag: 8.00 Zusters Franci- na en Dorien. 19.00 Overl. fam. Janssen-Krijns. Vrijdag: 8.00 Fam. Arts-Janssen. 19.00 Gezinsmis voor overl. ouders Lenssen-Ileijligers; jrg. Jac. van Dijck en Lambert Kerkhoff. Denkt u aan uw vastenoffer. Wilt u de zalyes meebrengen naar de kerk. Uw vastenoffer kunt u ook overmaken naar bankrekening 23.18.67.840 tn.v. Kerkbestuur O.L. Vrouw van Zeven Smarten. o.v.v. Vastenaktie. Misdienaars ey akolieten: Za: 18.30 René Jansbeken. Zo: 9.00 Pa scal en Emiel Kusters; 11.15 Martin Leenders-, 18.00 Johan Pouwels. Ma en wo: 19.00 Frank. Di en vr: 19.00 Saskia. 'n abonnement waard Parochie Brukske Zondag: 4e Zondag van de Veer tigdagentijd. 10.00 Hoogmis. Voor Francisea Verhels-van Mil; voor de parochie. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 Tbr ere van het On bevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 4e Zondag van de Veertigdagentijd. Kinder woorddienst. Voor overl. ouders V.d. Waeter-Ilouweii; Piet Peeters; jrd. Grad Linders en overl. lam. Zondag: 4e Zondag van de Veer tigdagentijd. Zondag Laetare. 8.30 Uit dankbaarheid en voor een spoe dige genezing. 10.00 Hoogmis. Gre goriaans. Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 11.30 Voor de weldoeners van de pa rochie. Maandag: 8.00 Voor de zieken. 19.00 Frans Schmitz; Harrie Hen- drix en overl. fam. Dinsdag: 8.00 Tbt zekere intentie. 19.00 Harrie Mommen (koll.). Woensdag: 8.00 Martinus Pont man en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Voor priester- en diakenroe pingen en roepingen tot het reli gieuze leven. Donderdag: 8.00 Voor de overle denen. 19.00 Levende en overl. fam. J. Hoedemaekers. Vrijdag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 14.00 Kapel Vel- tum: Huw. Angela van Zeist en Wiel Mommen. 19.00 Overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam.; Sjaak Emonts en overl. fam. Emonts-v.d. Hulst; jrd. Mathijs Mechels. Mededelingen: Op zaterdag 16 maart is weer onze voetbedevaart naar SL Jozef in Smakt. Vertrek vanaf de Vredeskerk om ,7.15 uur. H. Mis in kapel van Smakt: 8.30 uur. Don de rdagavon d gesp reksgroep in de pastorie om 19.45 uur. Vrijdag avond gespreksk ring voor jongeren in de pastorie, eveneens om 19.45 uur. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 10 maart a.s. zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst waarin ook de maaltijd van de Heer gevierd wordt. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. I*aaswake: Donderdag 14 maart is er een Paaswake in de Kapel van St. Servatius. Aanvangstijd 19.30 uur m.m.v. de Basisgemeente 'Heel de Wereld, Heel de Kerk'. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Het hoofd bieden aan de zorgens des levens' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Tbediening van het H. Vormsel door Vicaris V.d. Meer. Voor de Vormelingen; Ide Min; Harry Hermans (Kinderkoor). Zondag: 8.30 Voor 'n ernstige zie ke. 10.00 Piet Camps en Grada Ver meulen en zonen; Giel Vennekens en eehtgen.: Harry Valekx en overl. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Voor 'n goede uitkomst. Dinsdag: 9.00 Tbt zekere intentie. Woensdag: 9.00 Gest. jrd. Theo- door Camps en eehtgen. Donderdag: 9.00 Gest. jrd. Jan Zegers en Johanna Camps. Vrijdag: 9.00 Gest. jrd. overl. fam. Hendriks. Misdienaars: Za: 19.00 Saskia Lit- jens. Lizette Janssen, Gwenda Nie- len, Bianca Camps. Zo: 8.30 Ludo van Mill, Jorn Rongen. Gys Weide- ven. Sander Janssen; 10.00 Stepha nie Janssen, Veronique Philipsen, Yvonne v. Arsen, Irene Camps. Attentie: Onder de H. Mis van za terdagavond om 7 uur zal Vicaris Van der Meer aan 37 kinderen het Sacrament van het II. Vormsel toe dienen. Vanzelfsprekend worden voor de Vormelingen, hun ouders en familieleden plaatsen gereser veerd. Gezien het grote aantal Vor melingen zullen er naast de gereserveerde plaatsen maar heel weinig vrije zitplaatsen meer over blijven. Mogen we op uw medewer king rekenen! Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Maria Geven- Nieuwenhuizen (ouderver. H. Ma ch utus); overl. ouders Van Dijck- Strik; Sjaak en Jos Driessen; Maria Smits-Jeurissen (buurt); uit dank baarheid. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren- koor) St. Theodora Kemmelings; Han Linders; Antonette Smits- Teuws; Herman Kerkhoff, Anna Vervuurt en wederzijdse ouders. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen; maria Cox-Wolters. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Willem Claessens, Gertruda Ewals en Maria Baten; Johannes v.d. Sterren en Pe- tronella Muijzers. Parochie Leunen 4e Zondag van de Veerligdagen- tijd. In dit weekend vindt de 2e tel ling plaats van de kerkgangers t.b.v. de jaarlijkse statistiek van de paro chies in Nederland. Zaterdag: 12.00 Huw.mis Erik-Jan van Eerde en Mariëlle Janssen. 19.00 Lsm. uit dankbaarheid (Vj; Grada Heldens-Direks; Jos van Hout; maandd. Teng en Anna Ver- heijen-, gest. jrd. pastoor Jacques Haenen. Zondag: 10.00 Hgm. Corrie van Berlo-Thfjssen, Elly van Berlo en Elly Loonen; Anna Martens- Clephas (buurt); Harrie Versteegen; weekd. Helm Jenniskens (6); Theo Asselberghs (2); gest. jrd. overl. ouders Litjens-Keijzers en dochter Mia. 11.15 Gest. jrd. Hendrik Hee- sen en eehtgen. Maandag: 19.00 Lsm. overl. fam. Manders-Litjens; maandd. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 Lsm. Wim Voer- mans (oude buurt); gest. jrd. Peter Johannes Rongen en eehtgen. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens. Donderdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Koenen-Janssen; Teng Voe sten Vrijdag: 18.30 H. Mis bgv 10-jarig bestaan Heil der Zieken aid. Venray; In Peel en Maas van de afgelopeN» week plaatsten we een foto van en kele leden van de gymnastiekvexf1 niging 'St. Christoffel' die in 193| een bezoek brachten aan de int* nationale turnbondsleesten te 1 tingen in Duitsland. We hebbel) nog een foto van (ongeveer) dezelfqj groep, sportmensen die per fier een bezoek brachten (ook in 193 aan de bedevaartplaats Kevelaer i Duitsland. V.l.n.r. zien we: Tbng Jeukei Frans Janssen. Ben Min, Herma van Aarsen, Harrie Jacobs, Frar Hendriks, Joos van Bergen, Je Jenniskens, Johan van Gervei Pietje Maas, Gerrit Janssen (de re onherkenbaar). Archieffoto J.,v.d. Putte tevens voor overl. van de Lourdes- bedevaart 'Heil der Zieken'. Akolieten: Za: 19.00 Martine Josten en Anke van Osch. Zo: 10.00 Fred Litjens, Paul en Frank de Klein; 11.15 Erik Litjens en Jos Di- reks. Misdienaars: ma Om do 19.00 en vr 18.30: Bobby Leyendeckers en Stijn van Glabbeek. Lektoren: Za: 19.00 Goen Reint- jes. Zo: Harry Bovée. Huwelijksafk.: André Smedts en Annette Nellissen beiden uit onze parochie (2e roep). Opbrengst kerkkollekte voor Ak- tie Vluchteling: ƒ509,05. Rektoraat Veulen 4e Zondag van de Vasten. Zaterdag: 19.00 Hgm. voor Jo van Oers. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Ce cilia v. Wijlick-Engelen. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis overl. fam. Van Ool-Fleurkens. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: 8.00 H. Mis. 13.00 PI. Huw.mis bruidspaar Coen Classens en Carla Jacobs. Akolieten: Zo: Twan Hagens en Bas Reintjes. Misdienaars: Paul Litjens en Re né Reintjes. Huwelijksafk.: Coen Classens en Carla Jacobs. Rektoraat yeide Zaterdag: 19.30 Avondmis ggj. voor Engelbertus en Gertruda Poels-Voesten; Johanna Camps. Zondag: 4e Zondag van de Veer tigdagentijd. 10.00 Hoogmis voor Johannes en Hendrikus v. Kempen en Ger v. Kempen; Harrie Mommen (buurt); Stefanie Coppus-de Groot (koll.). Akoliet: Richard Janssen. Misdienaars v.d. week: Erwin en Ingrid. Woensdag: 8.00 H. Mis Helm Claes en overl. fam.leden. Vrijdag: 8.00 H. Mis tot zekere in tentie. 'n abonnement waard Monuta is een landelijk werkende organisatie op het gebied van de uitvaartver zorging en uitvaartverzekeringen. Het. hoofdkantoor is gevestigd in Apeldoorn. UITVAARTVERZORGING Met 50 vestigingen in Nederland is Monuta verreweg de grootste uitvaartver zorger van het land. Monuta werkt uitslui tend met goed opgeleide medewerkers (150) in vaste dienst. Kwaliteit van de dienst verlening staat hoog in het vaandel geschre ven. UITVAARTVERZEKERINGEN Naast de uitvaartverzorging heeft Monuta ook een afdeling uitvaartverzeke ringen. De vele verschillende vormen van uitvaartverzekering bieden de mogelijkheid een uitvaartverzekering te kiezen die afge stemd is op de persoonlijke wensen en omstandigheden. Ruim 600.000 Nederlan ders zijn inmiddels bij Monuta verzekerd. Sinds vorig jaar is de uitvaartonder neming aan de Oude Oostrumseweg 6 in Venray, een onderdeel van Monuta. De uitvaartverzorging in Venray en omgeving wordt op gebruikelijke wijze voortgezet. I»l Samen met de heer J.P.A. W. Roelofs is de heer H. Geerkens, Hondsdraf 13 te Venray als uitvaartverzorger verantwoordelijk voor de goede gang van zaken in Venray en omge ving. Opgegroeid in Venray weet de heer Geerkens als geen ander de plaatselijke gebruiken bij de verzorging van een begra fenis of crematie. Bovendien is de heer Geerkens al ruim 8 jaar werkzaam in de uitvaartverzorging in Venray en omgeving. Voor nadere informatie en/of inlichtin gen kunt u contact opnemen met het hoofdkantoor van Monuta in Apeldoorn, telefoon 055-276300 of ons kantoor in Venray 04780-89199. Parochie Ysselsteyn 4e Zondag van de Veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 N. Michels- Lamers; F. Horrevoets en eehtgen; past. Spreeuwenberg en overl. fam. Spreeuwenberg-Verlinden. Zondag: 9.30 Jrd. W. Spreeuwen- berg en eehtgen.; G. Arts; M. Hen driks. 11.15 Geestelijk welzijn van de parochie. Maandag: 19.00 Jrd. Sjeng Geurts. Woensdag: 19.00 Tot zekere in tentie (A). Vrijdag: 19.00 Overleden paro chianen. Misdienaars: Za: 19.00 D. v.d. Burgt en B. Slangen. Zo: 9.30 R. Ber- kers en N. Janspers; 11.15 Marl. Pot ten en R. Jenniskens. Ma: S. Slangen en T. Berkers. Wo en vr: T. v. Asten en B. Pouwels. Stille Omgang: De jaarlijkse Stille Omgang te Amsterdam vindt dit jaar plaats in de nacht van 16 op 17 maart. Ook van hieruit kan men er per bus heen. De intentie luidt: 'Moge het lawaai verstommen en God weer te horen zijn!' De Stille Omgang schept een mogelijkheid om uit een traditie van meer dan een eeuw Gods Woord te laten door dringen en na te denken over goed en kwaad in deze tijd. Mededeling voor onze misdie naars, het Kinderkoor en hun ouders! Het jaarlijkse uitstapje voor misdienaars en Kinderkoor zal dit jaar plaats vinden op vrijdag 10 mei. Als je niet mee kunt, laat dat mij dan even weten. (Pastoor.) Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Grada Flinsenberg-Versteegen. Misd.: Sel- ma Derkx en karin Duykers. Zondag: 10.00 Maria en Johanna v. Rijswijck. Misd..- Kim Thielens en Anke Broeren. 11.30 Overl. LLTB. Misd.: Yvonne Tyssen en Monique Goumans. Maandag: Geen H. Mis. Dinsdag: 8.30 Piet v. Rijswijck. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Jgt. Anna Bouten. Misd.: In grid Wismans en Linda Poels. Donderdag: 8.30 Maria Poels- Bouten., Vrijdag: 8.30 Jgt. Martinus Stip hout, Johanna v. Rijswijck en zoon Wilhelmus. Kerk poetsen: Mevr. Van Hoof en mevr. Willems. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis m.m.v. koor Benedictus Bunskoor uit Box meer. Int. Rector Cremers; uit dank baarheid; tam. Smits-Voesten; Arnoldus Gerrits. Zondag: 8.30 Gebedsdienst en communie te Holthees voor Ber Ze gers. 9.00 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en voor bedevaart Geysteren; fam. Bongaerts-Kersten; fam. Ebus: Mar- lia L'Espour en t.z.i. 10.30 Hoogmis m.m.v. Vocaal Ensemble Boxmeer; voor fam. Van Soest-Kersten; Josep- hina en Henrieus Janssen; Sjaak Janssen; fam. V.d. Winkel; Leonar- dus Wijnhoven. 15.00 Gebedsdienst t.e.v. H. Jozef. Door de week iedere dag om 14.30 uur een H. Mis of gebedsdienst be halve op zaterdag. Woensdag: 9.30 H. Mis voor overl. fam. Evers-Koenen; Paul en Hannie en t.e.v. de H. Jozef. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Francisea Romana. 19.00 Overl. leden LLTB. Zondag: 4e Zondag van de Vasten. 10.00 Ham. Van Vegchel- Vereyken. Maandag: 8.30 Bijz. int. (MJ). Dinsdag: Z. Aloisius Orione. 8.30 Voor de vrede. Woensdag: Mirakel van H. Sa crament te Amsterdam. 8.30 T.e.v. H. Sacrament. Donderdag: 8.30 T.e.v. SL Josef. Vrydag: H. Clemens Maria Hof- bauer. 8.30 Welslagen van Vaste naktie. Misdienaars: Za: Janine en Ma- riska. Zo: Olga en Maaike. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Gedachte van het Evangelie: 'God heeft zijn Zoon niet naar de wereld gezonden om de wereld te oordelen, maar opdat de wereld door Hem gered zou worden'. Een van de Afrikaanse landen waarvoor de Landelijke Vastenaktie in Noord-Limburg zich dit jaar wil inspannen is Kameroen. Kameroen is een land, dat als zovele andere Af rikaanse landen te kampen heeft met de spanningen tussen de op dringende Westerse cultuur en het traditionele Afrikaanse levenspa troon. Westerse gebruiksartikelen worden geïmporteerd en tegen geld te koop gesteld. Zo verruilen de dor pelingen hun rieten dak voor zin ken platen, ongezond heet in hun klimaat; de Franse stokbroden zijn niet alleen ongezonder dan hun traditionele gierstbollen, maar de import ervan kost handen vol geld! En... behalve deze spanning kent Kameroen ook nog de tegenstelling, de verschillende etnische groepe ringen in het land. De oudste bewoners van dit land zijn de Baka-Pygmeeën. Zy zijn rondtrekkende jagers die leven van wat het bos te bieden heeft. Zelf ty peren zij zich als vlinders: strijken neer op een bloem, halen eruit wat erin zit en vliegen weer verder. De Pybmeeën hebben weerstand gebo den aan vele invloeden zoals christendom en islam. Hun God is Komba, de god van het bos. Het bos is voor de Pygmee dan ook niet al leen een plaats waar hij jaagt, maar tevens de zingeving van zijn be staan, een religieuze basis. En juist deze basis wordt hem langzamer hand ontnomen. De plantage van de omringende Bantoe-dorpen breiden zich steeds verder uit. De Baka-Pygmee wordt door de Bantoe-stam als arbeids kracht misbruikt; hij wordt gebo den aan een landbouwekonom zonder er zelf enige baat bij te vi den. Als er niets gebeurt gaan Pygmeeën onherroepelijk gronde. In de loop der jaren zijn er wustwordingsprogramma's opge2 met als doel de Pygmeeën te help* hun eigen cultuur en identiteit versterken en zo op eigen kracht overleven in een zich snel ontwi kelende maatschappij. Zo'n integ tieproces kan alleen plaatsvindi met respekt voor de Pygmi cultuur. Want een Pygmee die lan bouwer wordt, verliest meer dan leen het bos waarin hij jaart zijn familie-relaties te onderho den, hij komt ook in een relegie konflikt. Integratie betekent dus ook samen met de Pygmee zoek gaan hoe de God van het b ook de God van de landbouw k worden. De Landelijke Vastenaktie steu de Pygmeeën hierbij, in de overtuiging dat echte integratie leen van onderop kan komen, d( groeiende bewustwording en aki De Landelijke Vastenaktie en Werkgroep in Noord-Limburg medestander zijn met Mensen Overal. In 1990 brachten we met kaar ruim 3,5 ton bijeen voor zwaksten in de Derde Wereld, gen de mensen,, die.J(onze ste vragen ook dit jaar op uw meden king rekenen? U kunt uw bijdrs storten op gironr. 225.79.19 banknr. 12.36.80.956 t.n.v. de We groep Landelijke Vastenai Noord-Limburg aktie 1991. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 10 maart is er een vie ring van de oecumenische basis groep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Bevrijding". Leden van de werk groep Amnesty International Ven ray vragen, in het kader van de Internationale Vrouwendag, aan dacht voor die schending van men senrechten waar vooral vrouwen onder te lijden hebben en bieden mogelijkheden tot aktie aan. Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinde ren is er een kindem'evendienst. Iedereen is van harte welkom. In de nacht van zaterdag 16 op zondag 17 maart wordt dit jaar de Stille Omgang te Amsterdam ge houden. Ook dit, jaar trekken tegen de vierhonderd mannen én vrou wen uit Noord-Limburg en Oost- Brabant gezamenlijk naar Amster dam voor de nachtelijke omgang Gevolgd door een plechtige Eucha ristieviering in de kerk van de Krijtberg aan het Spui. Celebrant is dit jaar de deken van Venray, die comcelebreert met vele priesters uit onze regio. Zeer aktueel is plotseling de in tentie geworden van dit jaar: 'Dat het lawaai verstomt en God te horen is'. Autobussen doen alle plaatsen aan. De eerste samenkomst is te Cuylt. waar om half tien de deken van Cuyk in het plechtig Lof de pre dikatie houdt. Tegen middernacht is men in Amsterdam waar men eerst een koffiepauze heeft. Daarna is de omgang met afsluitend de Eu charistieviering in de prachtig ge restaureerde kerk van de Krijtberg. Daarna weer een koffiepauze. Onge veer 4 uur vertrekt men weer uit Amsterdam en ongeveer 7 uur zijn ook de laatste deelnemers weer thuis. In alle kerkportalen hangen affi ches van de Stille Omgang met alle informatie. Buskosten zyn onver anderd 25,-. Inlichtingen: P. Gee- len, serkretaris, tel. 077-519823. Voor de inwoners van Venray zijn kaartjes verkrijgbaar bij J.W. Arts, Willemstraat 8, tel. 83372. Hier krijgt u ook alle inlichtingen over plaats/tijd van vertrek. Graffitispuiters weer in alrr Met groene verf zijn verschill de tekens en leuzen aangebrachl de deuren en muren van de Mi Hockeyclub aan de Leunseweg Aan een woning aan de Casii hof zijn diverse leuzen aangebn met zwarte verf. Enkele verfspuiters werden interieurverzorgsters ontdekt, zij bezig waren leuzen aan te gen aan het schoolgebouw van rianum aan de Mgr. Nolenssti De dames belden de politie maai spuiters waren al aan de haal gaan. Wel kon aan de politie goed signalement van de jong worden gegeven. Aan de Dr. Poelsschool a Langeweg waren op deuren een fietsenstalling diverse tet en leuzen met spuitbussen aai bracht. Met groene verf waren verst lende letterkombinaties aai bracht op de kantine van de Mi Hockeyclub aan de Leunseweg wijdering zal veel geld van de kas gaan kosten. Jongedame kreeg gei voorrang Op de splitsing Oude Oostrui weg-Julianasingel kreeg 17-jarige Venrayse fietsster voorrang van een personeiu bestuurd door een 30-jarige pl genoot De bestuurder had nog voor de kruising gestopt kennelyk de fietsende jonged niet opgemerkt. Bij de bol kwam de jongedame ten val verwondingen aan haar been c( onderzoek in het ziekenhuis ken de verwondingen mee te en kon zij naar huis worden os bracht Diefstal uit woning Uit een woning aan de Tan rijnstraat waren twee bankpi gestolen. Bestelbus onbelieei aangetroffen Dankzij de oplettendheid va* inwoner van Ysselsteyn, wei een bosperceel aan de Ontginn weg een bestelbus onbeheerd getroffen. De bestelbus was afgelopen weekend in Rips vreemd. In de bus zat textii waarde van ƒ20.000,-. Het was verdwenen. Na een techJ onderzoek kreeg de eigen# bestelbus weer terug.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 18