3 halen 2 betalen Lokale Omroep Venray moet van voor af aan beginnen Venrayse gemeenteraad schetste profiel nieuwe burgemeester ^spetters Frans Maas koopt ruim 3 hectare grond van de gemeente EMOFRA Bijzondere tentoonstelling in Venrayse bibliotheek doet ambtswoning burgemeester in de verkoop Jip m 7JL betaalbare kinder mode Laatste waarschuwing aan caféhouders Alle winterkleding op de seeds afgeprijsde artikelen f BETER LICHT JDONDERDAG 21 FEBRUARI 1991 Nr. 8 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG Venray Henseniusstraat 1 04780-81801 PEEL EN MAAS WIJNtóDRANKENGROEP Venray Henseniusstraat 1 04780-81801 UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY U/tCI/DI Al> IfAAD l/EUDAV Ekl AMrCUlUT Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 VYEEIVDLMIS VVUIV VERIlAI En WrlUE V invi Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f14,00 - Abonnementsprijs buiten de regio 119,00 uitsluitend bij vooruitbetaling "Voorlopig doorgaan met uitzen den, maar ruimte maken voor een nieuw bestuur, dat de Lokale Om roep Venray volgens een nieuwe struktuur laat funktioneren èn het vertrouwen heeft van alle vrijwilli gers'. Dat is in grote lijnen de kon- klusie die een adviesgroep, in opdracht van het LOV-bestuur, in een rapport heeft neergelegd. De adviesgroep, bestaande uit de heren Gé Peterink, Loek Nelissen, Rein van Wijk en Cees Matthijssen, heeft de afgelopen maanden gewerkt aan een uiteindelijk 21 pagina's tellen de beleidsnota. Het viertal heeft middels een groot aantal gesprek ken met betrokkenen de problema tiek rondom de Lokale Omroep Venray op papier gezet en daarbij aangegeven hoe het eigenlyk zou moeten. OORZAAK 'De oorzaak van de problematiek die rondom de LOV is ontstaan ligt bij de LOV zelf, aldus dhr. Peterink namens de adviesgroep. Binnen de LOV zijn twee groepen vertegen woordigd, de VOS (ziekenomroep) en Wonderland (een ex-piraat). Tus sen deze twee clubs was geen een heid. De mensen van Wonderland wilden voortvarend en snel van start terwijl de mensen van de VOS te afwachtend bezig waren. Verder stelde de adviesgroep dat dóór deze twee poten, enthousiaste nieuwe mensen eigenlyk niet wisten bij wie ze moesten zijn en daardoor te leurgesteld waren. Dat verklaart volgens de adviesgi'oep dan ook het ontstaan van Radio Venray, een groep teleurgestelde enthousiaste lingen. Verder stelt de adviesgroep dat het bestuur van de LOV en de voor zitter van de programmaraad zich bezig houden met alle zaken die de lokale omroep aangaan. Door deze vermenging van funkties ontstaan snel misverstanden. 'Er is sprake van geen beleid waardoor de LOV niet funktioneert'. ORGANISATIE 'Voor een optimaal funktioneren van de LOV is een heldere en ondie pe organisatie gewenst die duide lijk maakt welke aandachtsgebie den er zijn; wie welke taken, verantwoordelijkheden en bevoegd heden heeft en welke overlegvor men noodzakelijk zijn', aldus de adviesgroep in het rapport. In deze organisatie gaat de hoofd- redakteur een centrale rol spelen. Hij vormt het kontaktpunt tussen bestuur, programmaraad en pro grammamakers. Of deze volgens de adviesgroep toch wel zware taak in gevuld moet worden door een be taalde kracht of opgesplitst moet worden in een tweemanstaak laat de adviesgroep in het midden. In de nieuwe organisatiestruk- tuur moet ook duidelyk zijn wie welke taken heeft. Een programma maker zorgt ervoor dat er, met on dersteuning van technici, een programma op de radio komt, en houdt zich niet met beleidszaken bezig. Omgekeerd geldt hetzelfde. Een bestuurslid houdt zich bezig met beleidszaken en niet met de programma's. STAPPENPLAN Het huidige bestuur zou, om te beginnen, een benoemingscom missie in het leven moeten roepen die vijf nieuwe bestuursleden werft. Om het verleden achter zich te la ten is het voor het huidige bestuur verstandig om hun positie vakant te stellen. Op basis van de beleidsnota die nen vervolgens de statuten aange past te worden. De eerste taak is dan het werven van mensen voor sleutelposities zoals administra teur, hoofd techniek en hoofdre- dakteur. De belangrijkste taak is het opstellen van aktiviteitenplan- nen op basis waarvan beslissingen genomen moeten worden over faci liteiten, programma's, opleidingen, financiën, administratie en publi citeit Vervolgens zal naar buiten getre den moeten worden om medewer kers, donateurs en sponsors te werven. De programmaraad, die volgens de adviesgroep wel bestaat maar nog niet funktioneert, zal een pro grammabeleidsplan moeten opzet ten. Hieraan kunnen dan de programmaplannen, -roosters en -formules worden getoetst. FINANCIEN Alles staat of valt natuurlijk met de financiën. Volgens de advies groep zijn er voldoende mogelijk heden om financiën te verwerven. Het nieuwe bestuur moet wel snel aktie ondernemen en op basis van het beleidsplan het vertrouwen we ten te winnen van patentiële finan ciers. De gemeente zou hierbij een voorbeeldftmktie kunnen vervul len om zo andere financiers te over tuigen van het nut van lokale omroep. De wens van de adviesgroep is dat het LOV-bestuur zo snel mogelijk met een standpunt komt, inzake dit beleidsplan. Dhr. Broeksteeg, voor zitter van de LOV, zegde toe dat dit zeker voor half maart zou gebeuren. In een eerste, persoonlijke reaktie toonde hij zich verheugd met dit beleidsplan. Nadat het LOV-bestuur haar standpunt heeft bepaald zul len alle betrokkenen (adviesgroep, LOV-bestuur, VOS, Wonderland en Radio Venray) opnieuw aan tafel gaan zitten en bekijken hoe het ver der gaat. De Venrayse gemeenteraad heeft in een besloten vergadering op 29 januari jl. een profielschets vast gesteld van de nieuwe burgemees ter, die met ingang van 1 juli a.s. dhr. Defesche in diens taak zal op volgen. De bestuurlijke kwaliteiten van de nieuwe burgemeester vor men een wezenlyk onderdeel van die profielschets, die vorige week donderdaag aan dhr. Mastenbroek, Commissaris van de Koningin in Limburg, werd overhandigd. In de profielschets worden de bestuurlij ke kwaliteiten verheven boven het geslacht en de politieke kleur van de nieuwe burgemeester. Wel gaat, by gelijkheid van kwaliteit de voor keur uit naar een vrouwelijke kan didaat, afkomstig uit het CDA. MANAGER 'De burgemeester dient als bestuurlijk manager op inspireren de en stimulerende wijze leiding te geven', zo stellen de gezamenlijke frakties van de gemeenteraad. 'Als voorzitter van de gemeenteraad en van het college van burgemeester en wethouders dient zijn of haar houding op samenwerking gericht te zijn en op het op demokratische wijze bevorderen van de eenstem migheid tussen de betrokken partijen. Ondernemend besturen, klantge richtheid en een open dialoog met belanghebbenden zijn de kernpun ten van een eigentijdse opvatting over de rol van de gemeentelijke overheid in de samenleving. De nieuwe burgemeester moet dit mid dels praktisch handelen weten te vertalen, zodat er een goede samen werking ontstaat tussen bestuur, ambtelijk apparaat en samenleving. Daarom dient de nieuwe burge meester ook over goede kontaktue- le eigenschappen te beschikken. Als representant van de gemeente moet hij of zij een goed gevoel heb ben voor p.r., zich aktief op de bevolking, het bedrijfsleven en di verse maatschappelijke geledingen richten. Hiermee levert hij of zij Venray een fundamentele bijdrage aan een juiste beeldvorming van bestuur en gemeente by de inwoners van Venray. 'EISEN' Andere 'eisen', waaraan Venrays nieuwe burgemeester moet voldoen zijn: hij of zij dient als portefeuille houder binnen het college van b. en w. verantwoordelijkheid te dragen voor beleidsinhoudelijke onderde len; hij of zij dient bekend te zijn met de organisatie en het efficiënt beheer van de politie, en moet aan voelen wat de samenleving van de politie vraagt op het gebied van openbare orde en veiligheid; hij of zij dient de gemeentelijke belangen buiten de gemeente (in het gewest, bij Provincie en Ryk), aktief en ade quaat te behandelen. Nevenfunkties die niet voortvloei en uit het burgemeesterschap worden door de Venrayse gemeen teraad niet gewenst Het eventueel aanvaarden van nevenfunkties die nen verder onderwerp van overleg te zijn binnen het college van bur gemeester en wethouders. VROUW De Venrayse gemeenteraad steft in haar profielschets voorop dat de kwaliteit van een kandidaat door slaggevend is bij een benoeming van een kandidaat. 'Bij gelyke ge schiktheid van de sollicitanten, die voor benoeming in aanmerking ko men, zal de voorkeur worden gege ven aan een vrouwelijke kandidaat', is de verwoording van het stand punt van de Venrayse gemeente raad in deze. Dhr. A. Jansen (PvdA) legde in zijn toelichting op de pro fielschets hierop nog eens de na druk! 'Wij zouden het toejuichen als minister Dales in Venray de 57e vrouwelijke burgemeester van Ne derland zou benoemen'. Hetzelfde verhaal geldt voor de politieke kleur van Venrays nieuwe burgemeester. 'Bij gelijkwaardig heid van kandidaten gaat gezien de politieke verhoudingen, de voor- BROEKEN DUUR? KOM NOU!!! Overloon, Vierlingsbeekseweg 18 Telefoon 04788-1434 Maasbree, Dorpstraat 93 Telefoon 04765-3395 Heythuysen, Telefoon 04749-3866 keur uit naar een burgemeester af komstig uit het CDA'. Maar ook hier is de kwaliteit belangryker dan de politieke signatuur. LEEFTIJD 'De nieuwe burgemeester dient bij voorkeur de leeftijd van 45 jaar nog niet bereikt te hebben en hy of zy dient bereid te zyn tenminste een volle ambtsperiode als burge meester van Venray te funktione ren', zo stelt de Venrayse gemeen teraad in de profielschets. Op dit punt vond de Venrayse ge meenteraad afgelopen donderdag de Commissaris van de Koningin lijnrecht tegenover zich. 'Mag een kandidaat niet 49 zijn zodat die nog twee ambtsperiodes mee kan' vroeg dhr. Mastenbroek zich af. Volgens de Gouverneur zijn de problemen in Venray dermate zwaar dat ervaring vereist is. 'Iemand die door diepe dalen is ge gaan kan op zijn 49e jaar nog best de schouders eronder zetten en zich 12 jaar 100% inzetten', was de mening van de gouverneur. Volgens hem past dit ook in het patroon van de profielschet^. Cees v.d. Ven, die namens de raad sprak, dacht daar toch anders over. 'Venray zou eigenlijk te klein moe ten zyn voor de nieuwe burge meester. Zyn ambitie om verder te komen zou als voorbeeld moeten gelden. Energiek optreden is ge wenst, en daarom zoeken we een jong persoon met een karrièreplan- ning, iemand die verder wil'. Dhr. V.d. Ven werd ondersteund door dhr. A. Jansen. Die liet weten dat binnen de raad hierover uitge breid gediskussieerd is geweest. 'Voor de speciale Venrayse situatie hebben wy gekozen voor deze for mulering. In de eerste vier jaar zullen zware knopen doorgehakt moeten worden. Als er dan geen duidelijkheid is over de financiële situatie heeft Venray de slag verlo ren. Daarom zoeken we iemand die alles wat ie kan meebrengt zodat de start van de Artikel 12-status goed verloopt Hij of zij moet het dan een uitdaging vinden om na zes jaar in de nieuw ontstane situatie, op nieuw een periode van zes jaar aan te gaan'. Dhr. Mastenbroek liet de raad echter weten dat hy, ondanks het betoog van beide raadslieden, hier over van mening verschilde met de gemeenteraad. Dhr. Janssen (VVD) en ook dhr. Den Brok (Samenwerking) wezen daarop de Gouverneur op de zin snede "bij voorkeur'. 'Dit is om de beste niet aan ons voorby te laten gaan', aldusdhr. L. Janssen. Terwijl hun eega's zich in een bijzondere gemeentemadsvergadering on derhielden, werd de echtgenotes van buigemeester, wethouders en Com missaris van de Koningin, een alternatief programma aangeboden. Dat bestond uit het bezoeken van het Centrum voor Kantoor Innovatie aan de Leunseweg en aan de geriatrische inrichting Beukenrode. In een van de leslokalen van het Centrum voor Kantoor Innovatie kregen de dames een uitgebreide inleiding over het hoe en ivaarom van dit Cen trum. Vervolgens werd er nog wat aan de computer gewerktOp de foto luisteren mevr. Defesche (l) en mevr. Mastenbroek (r) aandachtig naar dat gene wat dhr. Staal van het Centrum voor Kantoor Innovatie, te vertellen heeft Het bezoek aan het CKI werd als leuk ervaren en men vond het jam mer dat, gezien het tijdschema, een langer verblijf niet mogelijk was. Bij het bezoek aan Beukenrode kregen de dames eveneens een inleiding over het funktioneren van Be ukenrode, gevolgd door een rondleiding. Ook dit bezoek werd als zeer leerzaam ervaren. Expeditiebedrijf Frans Maas, dat een vestiging heeft aan de Witte Vennenweg te Oostrum is met de gemeente Venray een grondaan koop van ruim 3 hectare overeenge komen. Het gaat om een terrein achter het huidige bedryfspand, grenzend aan de ruim 45 hectare grond van Maessen Grondverzet. In de Venrayse vestiging van Frans Maas worden goederen ver pakt en verzendklaar gemaakt. Rank Xerox is met name een van de grootste klanten. Frans Maas wil met deze grondaankoop toekomsti ge uitbreiding veilig stellen. Met de grondtransaktie is een bedrag ge moeid van 1,3 miljoen. NEUPAK Dit is de tweede grote grondver- koop via de gemeente Venray dit jaar heeft gerealiseerd. In januari werd de grondtransaktie met Neli- pak afgerond. Aan dit bedrijf werd een 5,7 hectare groot bedrijfskavel op Keizersveld verkocht. Hiermee was een totaal bedrag gemoeid van ƒ2.050.050,-. De aankoopsom wordt door Nelipak in twee termynen voldaan. BOOM'S TRANSPORT In de raadsvergadering van a.s. dinsdag zal de gemeenteraad verder nog de goedkeuring geven aan het verlenen van een recht van erf pacht voor een perceel grond aan de Vennootstraat op het Industrie terrein Smakterheide. Het trans portbedrijf Boom's Transport, dat nu nog gevestigd is tussen de Pr. Marijkestraat en de Oostsingel, zal naar dit 5.000 m2 grote terrein ver huizen. De komende weken organiseert de Openbare Bibliotheek Venray in samenwerking met de afdeling 'Vrijetijdsbesteding' van de Stich ting voor Sociaal Pedagogische Zorg (SPZ) Noord-Limburg een bijzonde re tentoonstelling. Deze tentoonstelling wil het gebruik van boeken en andere ma terialen door mensen met een ver- Naar aanleiding van de vele klachten die binnenkwamen bij de politie omtrent het niet naleven van de sluitingstijden van café's, bars, cafetaria's en shoarmazaken, heeft de politie eind vorig jaar een onderzoek ingesteld. Gekonsta- teerd werd dat veel van die genoem de zaken ver na het sluitingsuur nog open waren. Dat heeft er o.a. toe geleid dat op last van de burge meester een zaak geruime tijd gesloten werd. In december 1990 heeft de burge meester aan alle café's een brief ge zonden waarin duidelijk werd gesteld, dat overtreding van het sluitingsuur niet meer getollereerd kan worden. Bij konstatering van een overtreding zal niet alleen wor den overgaan tot opmaking van proces-verbaal, maar de gelegen heid zou zelfs gesloten kunnen worden. Tijdens een door de politie gehou den kontrole, in het afgelopen weekeinde, is gekonstateerd dat een groot aantal zaken gewoon op de oude voet oversell ryding van het sluitingsuur waren door gegaan. Dit is voor de burgemeester aan leiding geweest om opnieuw een brief te doen uitgaan met de mede deling dat in het komend weekend, by konstatering, verbaliserend zal worden opgetreden. Bars en café's dienen gesloten te zijn om 02.00 uur; cafetaria's en an dere eetmogelijkheden om 02.30 uur. W standelijke handicap stimuleren. Tevens wordt informatie gegeven over het vryetijdsaanbod in de regio. De tentoonstelling is opgebouwd aan de hand van foto's uit het boek 'Bezwaard Bestaan' van Marrie Bot. Daarnaast is er een presentatie van boeken en materialen, die ge schikt zyn voor verstandelijk ge handicapten. Ook liggen er voor belangstellenden verschillende boeken over dit thema. De meeste materialen zijn afkom stig uit de Provinciale Bibliotheek Centrale Limburg, die over een spe ciale afdeling 'gehandicapten' be schikt. Deze afdeling wil de bibliotheek ook toegankelijk ma ken voor mensen met een verstan delijke handicap. De afdeling 'Vrijetijdsbesteding' van de SPZ verzorgt op deze ten toonstelling informatie over een aantal nieuwe vrijetijdsaktiviteiten. die na Pasen zullen worden opge start. De tentoonstelling staat opgesteld in de Openbare Bibliotheek van Venray en is tot 7 maart te be zichtigen. SPAAR-HYPOTHEEK VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Jas ontvreemd In een cafe in het centrum werd ten nadele van een inwoner zijn jas ontvreemd. In die jas zat ook zyn portemonnaie met daarin ƒ150,-, zijn bankpasje en zijn OV jaarkaart. Er is wel een jas blijven hangen. Het kan dus ook een vergissing zijn Uit een discotheek werd ten na dele van een inwoner uit Well een jas ontvreemd. In die jas zat ook het J paspoort van de benadeelde. De gemeente Venray heeft make: aarskantoor Hilhorst opdracht ge- [even om de ambtswoning van lurgemeester Defesche te verko len. Met het vertrek van burge- neester Defesche komt, na 30 jaar, ien einde aan het begrip ambts woning in Venray. De ambtswoning van burge- neester Defesche aan de Notaris- terg is eigenlijk uit woningnood jeboren. Toen in 1961 burge- neester Custers het ambt van bur gmeester van Venray aanvaardde, vas er geen representatieve woning teschikbaar. Zijn voorganger, bur- In de Keulsche Pot loundue-. gourmet- en specialiteiten- restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 H0LTHESEDIJK 2 OVERLOON gemeester Janssen, woonde in een eigen huis aan de Bongerdstraat. Diens voorganger, Oscar v.d. Loo, woonde in zijn periode van burge meesterschap aan de Stationsweg, in het pand waar thans dr. De Jong woont. In 1961 was het voor een burge meester verplicht om een ambtswo ning te hebben waarin hij op ihomenten gasten kon ontvangen. Omdat een dergelijke woning in Venray niet beschikbaar was, werd toen besloten om een ambtswoning te bouwen. Overigens is de ver plichting van een ambtswoning sinds 1971 komen te vervallen. Na burgemeester Custers betrok in 1968 burgemeester Schols deze woning. Burgemeester Defesche, die zoals bekend is, na zyn ambts neerlegging naar Bunde verhuist, woont sinds 1976 aan de Notaris- berg. De gemeente Venray gaat de wo ning verkopen omdat het feno meen ambtswoning uit de tijd is. Bovendien wil de gemeente geen kosten meer maken aan de diverse aanpassingen, die binnen de wo ning noodzakelijk zijn geworden. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Politie vraagt medewerking van getuigen Naar aanleiding van de over val op het Mobil-tankstation aan de Leunseweg te Venray op car navalsmaandag 11 februari 1991 te 21.15 uur, is de gemeentepoli tie te Venray op zoek naar getui gen die vlak na het tijdstip van de overval mogelijkerwijze de bestuurder van een witte perso nenauto hebben zien rijden. Deze bestuurder is vlak na de overval weggereden vanaf een parkeerplaatsje tussen café Old Dutch en Keukencentrum Stap pers aan de Leunseweg. De bestuurder is vervolgens linksaf de Leunseweg opgereden in de richting van het centrum, kruising Oude Oostrumseweg- Paterslaan-Patersstraat. Een getuige heeft gezien dat de bestuurder van die personenau to op de Leunseweg een andere personenauto heeft ingehaald. Dit inhalen gebeurde op een ge vaarlijke wijze. Verder moest de bestuurder van die witte perso nenauto vlak voor genoemde kruising hard remmen. Gezien de datum en tijdstip van de overval moeten er verschillende mensen op straat zijn geweest die dit hebben gezien. ^HGroi Enorme keus voor binnen en buiten. Modern, halogeen en klassiek. Winkelcentrum De Bleek - Venray Tel: 04780-10222

Peel en Maas | 1991 | | pagina 1