Monuta uitvaartverzorging r en uitvaartverzekeringen J MONUTA Landelijke Vastenaktie in Noord-Limburg Tien jubilarissen bij de Industriebond FNV Nieuws uit Smakt St. Jozef Open dag op De Hommel Bezoektijden St. Elisabeth Ziekenhuis Themabijeenkomsten over de schulden problematiek van de Derde Wereld PEEL EN MAAS Donderdag 21 februari - Pagina 16 1 Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664. Zaterdag: H. Polycarpus. 9.00 Lsm. Harrie Messemaeckers; ouders Gossens-Kessels. 19.00 ZON DAGSDIENST; Verzorgd door ons Jongerenkoor; overl. echtpaar Hendriks-Th eelen; Leo Halmans (pers.ver. Woningbouw); Anna Wynhoven-Peters (koll.); Hein Aben (kol 1overl. ouders Truijen- Ilendrix en zoon Jan; Jan Flinsen- berg en overl. fam.; Teng Janssen; jrd. Peter van Els; Wiel Geeraerts (koll.); Hay Gerrats (koll.): Harrie Cornelissen (koll.); Johan Jonkers (koll.). Zondag: 2e Zondag van de Veer- tigdagentijd. 8.00 Lsm. Gertruda Arnoldina Poels en ouders (S); De ken Willem Berden (S); Catharina Zwetsloot-Buschman. 9.30 Wilhel- mina v.d. Munckhof-Sangers; Huub Stoef (koll.); Beatrix Minten- Philipsen (koll.); Johan Claessens en beide echtgen.; Johanna Fleur- kens; Theodora Bistervels en Weil- helmina Claessens (S); Pia Vercou- teren-Ppels (koll.). 11.00 H. Mis met volkszang; Mariet en Martha Goumans-Janssen; Truus Bonants (buurt); Martinus Rutten (koll.). Maandag: H. Walburgis. 9.00 Lsm. oude stichtingen; tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 Lsm. mevr. Bistervels-van Meijel en Jacq. Bistervels (S). 15.30 H. Mis uit dank baarheid bgv 25-jarig jub. KBO Ven- ray. 19.00 Lsm. ouders Duykere- Philipsen en zoon Pieter. Woensdag: 9.00 Lsm. Martinus Maes en Johanna Maria Janssen (S). Donderdag: 9.00 Lsm. Maria Bistervels-van Meijel en Jacq. Bistervels (S). 19.00 Lsm. ouders Van Kessel en zoon Jan; uit dank baarheid bgv 99e veijaardag en voor Elisabeth Wetterhahn- Thyssen en overl. fam.; Maria Versteegen-Flinsenberg. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. De maand maart is toege- wyd aan de H. Jozef, bruidegom van de H. Maagd Maria. 9.00 Lsm. t.e.v. het H. Hart van Jezus om zegen over onze parochie; H. Mis t.e.v. St. Jozef voor de wereldvrede. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Gerard Hop penbrouwers en Louis Truyen Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Peter Harrewyn en Arnoud Welschen. Lektor: G. de Groot. Zo: 9.30 Bart Thomassen en Jules Vul- lings; 11.00 Björn Kleeven en Casper Vloet. Lektor: A. Noyens. Kapel St Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: Zr. Hélène. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: H. Brouwer. Int.: Twan Geraads. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Uturgiegroep. 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. 19.30 Muzi- kalé overweging tijdens de ïydenstyd in de kapel. Vrydag: 15.00 40-Jarig dienstju- bileum dhr. J. Creemers (bi bliotheek). Paterskerk Zaterdag: 8.00 Mathilde Was- scher en t.e.v. H. Geest. 16.00 Uit dankbaarheid bgv 25-jarig huw. Elbere-Holtermans. 17.00 Gelegen- _heid om te biechten. 18.30 ZON DAGSVIERING. jrg. An Vranken- (Geuyen en echtgen.; jrg. Arno Clep- ihas (pers. WBV); Jan Brekelmans [koll.); Ben Alders (koll.); Karei van Mil en dochter Antoinette; Tbon [jeuken (koll.). i Zondag: 2e Zondag van de Veer tigdagentijd. 9.00 Voer Antoon en Nel Luypers-Philipsen; overl. ouders Maas-Peters. 11.15 Antoinet te Botden-Jeurissen: Martha Sehwa- chöfer. 18.00 Overl. fam. Philipsen; uit dankbaarheid. Maandag: 8.00 Uit dankbaarheid (B). 19.00 Jeu Jansen. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Antoon Lucassen. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Wilhelmi- na v.d. Munckhof-Sangers. Donderdag: 8.00 Zusters Franci- na en Dorien. 19.00 Jrg. Joos v.d. Bekerom. Vrydag: Eerste vrydag van de inaand. 8.00 T.e.v. O.L. Vrouw van Altyddurende Bijstand. 19.00 Ge zinsmis; voor de overledenen (Of- ferbus). Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Martin Leenders. Zo: 9.00 Jo han Pouwels; 11.15 Jaap Janssen; 18.00 Leo Pouwels. Ma en vr: 19.00 Lieke. Di en wo-. 19.00 Roel. Parochie Brukske Zondag: 2e Zondag van de Veer- tigdagentyd. 10.00 Hoogmis. Voor Jan v.d. Hurk (buurt; Jan Linders; Naan Ryver-Dekkers. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van,de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. het Onbe vlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 2e zondag van de Veertigdagentijd. Kinder woorddienst. Voor Wilhelmus Ty- mensen (koll.); Maria Emans- Vullings (koll.); Lei Versteegen. Zondag: 2e Zondag van de Veer tigdagentijd. 8.30 Voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Gregori aans. Overl. ouders Reynders-van Kuyk; overl. H. Litjens; Jan Schmitz. 11.30 Door Kleuskens- Kusters (koll.); overl. ouders Flinsenberg-Erkelens en voor by- zondere intentie. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Pieter Gommans. Dinsdag: 8.00 Voor de weldoe ners van de parochie. 19.00 Harrie Mommen (koll.); Jacob Emonts en zoon Sjaak. Woensdag: 8.00 Martinus Pont man en Gysbertus van Blokland. 19.00 Voor de vrede. Donderdag: 8.00 Tot zekere in tentie; jrd. Piet Emonts. 19.00 Voor het verkrygen van priesterroepin gen en roepingen tot het religieuze leven. H. Uur. Uitstelling van het Al lerheiligste; Bèr Philipsen en fam. Vrijdag: Eerste vrijdag. 8.00 Tot eerherstel aan het Goddelyk Hart. 18.30 Kruisweg-oefening. 19.00 Overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam. Mededeling: Donderdag 28 febr. gespreksgroep in de pastorie om 20.00 uur. Vrijdag 1 maart gespreksgroep voor jongeren in de pastorie om 19.45 uur (Kapl. B. Clemens). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gezinsmis. The ma: 'Door de woestijn'. Jrd. Jeu Arts; Jac. v.d. Munckhof; Anna Poels-Janssen; overl. ouders Hoex- van Soest en dochter Nelly; Peter Camps; Sjeng v.d. Pasch; Jac. Goo- ren; Giel Vennekens en echtgen.; Piet Janssen (Kinderkoor). Zondag: 8.30 Voor 'n zieke. 10.00 Overl. ouders Loonen-van Rens en deken Loonen; Giel Vennekens en echtgen. (Gem. koor met volkszang) Maandag: 9.00 Tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Ans v.d. Santien- Basten. Woensdag: 9.00 Piet Direks; overl. oudere Loonen-van Rens. Donderdag: 9.00 Tot zekere in tentie. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand. 9.00 Uit dankbaarheid. Misdienaars: Za: 19.00 Ludo van Mill. Jom Rongen, Sander Janssen, Michiel Janssen. Zo: 8.30 Yvonne van Arsen, Bianca Camps, Lonneke van Asseldonk, Daphne Reyntjes; 10.00 Saskia en Bianca Janssen, Karlyn Jacobs, Kim Hermans. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). St. Willem Michels en Wilhelmina van Osch; Johannes Peters, Antonetta Geurts, Pater An toon Peters en Ted; Teng Steeghs en Hendrika Versteegen; overl. ouders Tielen-Verstappen; overl. ouders Hesen-Heijligers-, Hubertus de Rijck; Anna Zanders-Keijsers (Gym club Ouderen); Jan Speycken; Tteng Bots en Johanna ten Haaf. Zondag: 2 e Zondag van de Vasten. 11.00 Hoogmis. Martinus Stevens, Huberdina Lenssen en dochter Anna; voor de vrede. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen; Maria Cox-Wolters; Pastoor Schram. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. "Mis. St Herman Kerkhoff, Anna Vervuurt en wederzijdse ouders; Baten-Jeurissen; t.e.v. H. Hart en priesterroepingen. Parochie Leunen 2e Zondag van de Veertigdagen tijd. Dit weekend staan achter in de kerk offerkisten, waarin u uw gel delijke bydrage kunt doen voor de Aktie Wereldvluchtelingenweek. Zaterdag: 19.00 Lsm. Mathys Lit jens en echtgen.; Frank Vogelsangs en overl. fam. Vogelsangs-Hendriks; Hendrikus Bomm, echtgen. en overl. kinderen en Johanna Beclet; Jan van Cuyck. echtgen. en overl. kinderen, Frans Rongen en overl. fam.; Martien Jilisen; maandd. Teng en Anna Verheyen; jrd. An toon Verheyen; Antonetta Direks- Derckx en Henri Direks; Martinus Vennekens; gest jrd. Truus Janssen. Zondag: 10.00 Hgm. Anna Martens-Cleplias (buurt); Harrie Versteegen: weekd. Piet Keysers (6); Helm Jenniskens (4). 11.15 Lsm. het welzijn van de parochie. Maandag: 19.00 Maandd. Hen drik Philipsen en Catharina Philipsen-Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 Lsm. Grada Heldens-Direks. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. priesters van onze parochie; Wim Voermans (buurt).; Donderdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Koenen-Janssen. Vrydag: Eerste vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 uur Ziekencom munie aan huis. 15.00 Hgm. bgv 25-jarig huw. Herman Franssen en Nelly Willemsen. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (offerblok); Teng en Anna Ver heyen. Akolieten: Za: 19.00 Jos Direks en Erik Litjens. Zo: 10.00 Fred Lit jens, Paul en Frank de Klein; 11.15 Daan Loenen en Eef Leyssen. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Tbm Backus en Jolanda Achten. Lektoren: Za: 19.00 Mia Theunis. Zo: Lies van Bavel. Huwelijksafk.: Eric-Jan van Eer de en Mariëlle Janssen, beiden uit Breda (2e roep). Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor moeder Van Schijndel; Johanna Camps; jgt. Sef Rongen. Zondag: 2e Zondag van de Veer- tigdagentyd. 10.00 Hoogmis voor Betje Ewals-Fleuren; Gertruda v. Meyel-Seykens (koll.); Stefanie Coppus-de Groot (koll.). Akoliet: Ron Swinkels. Misdienaars v.d. week: Har en Maartje. Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand. 8.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen 2e Zondag van de Vasten. Zaterdag: 19.00 Hgm. Truus Mul ders en overl. fam.; Jac Ewals en M. E wals-H oltacke re. Zondag: 11.00 Hoogmis voor fam. Van Staveren-van Son; Jan Mathys Geurt. Maandag: 8.30 H. Mis. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Woensdag: 8.30 H. Mis. Donderdag: 8.30 H. Mis. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand. 8.30 H. Mis te.v. H. Hart tot intentie van de offeraars. Akolieten: Zo: P. Knapen en J.P. Litjens. Misdienaars: R. Bexkens en G. Hol termans. Huwelijksafk.: Coen Classens en Carla Jacobs. Parochie Ysselsteyn 2e Zondag van de Veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 Teng Pouwels; ouders Van Soest-Swinkels. Zondag: 9.30 Jrd. past. Hille- brandt; overl. oudere Vollenberg- Aerts en Theo. 11.15 Geestelyk wel- zyn van onze parochie. Maandag: 19.00 Jrd. Feus Keij- sere-, Fr. Werneke en overl. oudere Wemeke-v.d. Akker. Woensdag: 19.00 Lei Thyssen; overl. oudere Philipsen-Cremere. Vrydag: 19.00 (Wereldgebedsdag) T.i.v. de LVB. Misdienaars: Za: 19.00 I. Potten en B. Pouwels. Zo: 9.30 E. Jennis kens en A. Philipsen; 11.15 D. v.d. Burgt en B. Slangen. Ma: C. Smits en Sj. Slangen. Wo en vr: T. van Asten en I. Slangen. Spreuk van de week: "Het al lergemeenste wapen is... de laster tong" (BZN) Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Polycarpus. 19.00 Fam. Claessens-v.d. Weyer. Zondag: 2e Zondag van de Veer- tigdagentyd. 10.00 Jgt. Van de Pas. Maandag: H. Walburgis. 8.30 By'z. int. (MJ). Dinsdag: 8.30 Voor vrede. Woensdag: H. Gabriel, klooster ling passionist. 8.30 Overl. fam. Lucassen-Peters. Donderdag: 8.30 Voor de Vaste- naktie. Vrydag: Eerste vrydag van de maand. Schoolmis. 8.30 T.e.v. H. Hart. Misdienaars: Za: Kora en Claudia. Zo: Gerben en Rob. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Op dinsdag 5 maart zal de paro chievergadering zijn, waarop u al len uitgenodigd bent. U zult nog meer informatie ontvangen. Hou die avond vry. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Mia Bouten-Gysberts; Maria Lenssen-Beckers; uit dank baarheid. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Piet Ermere; uit dankbaarheid t.z.i. 10.00 Hoogmis voor Gerardus de Bruijn; Adriana Jans; Amoldus Reynders; rector Heynen; Ria v.d. Oord-Berge. In de laatste week van februari is er alleen op woensdag een H. Mis om 9.30 uur. In de maand maart iedere dag door de week behalve za terdags is er na de middag om half drie een H. Mis of gebedsdienst Al leen op woensdag is er om 9.30 uur een H. Mis in de kapel van St Jozef. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 24 febr. zal in het IM- BO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aanvangstyd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst ge houden. Paaswake Donderdag 21 febr. a.s. is er in de kapel van St Servatius een Paaswa ke samen met de Basisgemeente 'Heel de Wereld, Heel de Iferk'..Aan vangstyd is 19.30 uur. Op zondag 24 februari wordt de Landelyke Vastenaktie 1991 in het dekenaat Venlo geopend met een eucharistieviering. Plaats: St. Nico- laaskerk, van Postelstraat/Bisschop Hoensbroekstraat, Venlo. Tyd: 11.00 uur. Thema: De schuldenlast van de Derde Wereld. Na afloop kunt u napraten onder het genot van een kopje koffie, in het ge meenschapshuis 't Klaóske. Jaarlijks steunt de Landelyke Vastenaktie zo'n 450 kleinschalige sociale projekten in méér dan 70 landen. In bijna alle landen van de Derde Wereld moet de kleine boer een gevecht leveren voor het be staan. De beste stukken land worden er gebruikt voor exportpro- dukten. Dat betekent dat de meeste kleine boeren hun grond hebben moeten afstaan aan grote veeteelt bedrijven of voor de ontginning van tropisch hardhout. Het betekent ook dat de subsidies juist naar deze exportbedrijven gaan en niet naar de kleine boeren. De regeringen willen koste wat het kost hun export doen toenemen, hiertoe ge dwongen door de enorme buiten landse schuldenlast. De kleine boer protesteert tegen een schuld waar van hij nooit heeft geprofiteerd. Zy zoeken bondgenoten in hun stil gevecht De Landelyke Vastenaktie steunt hen, in de volle overtuiging dat ech te oplossingen voor de problemen alleen van onderop kunnen ko men, door groeiende bewustwor ding en aktie. De Landelijke Vastenaktie en de Werkgroep in Noord-Limburg wil medestander zyn met Mensen van overal. In 1990 brachten we met el kaar ruim 3.5 ton byeen voor de zwaksten in de Derde Wereld. Mo gen de mensen die onze steun vra gen ook dit jaar uw medewerking rekenen? U kunt uw bydrage stor ten op gironummer 225.79.19 of banknummer 12.36.80.956 t.n.v. de Werkgroep Landelyke Vastenaktie Noord-Limburg, aktie 1991. In de maand maart komen weer honderden mensen naar Smakt op bezoek bij Jozef. Velen zoeken een stille plek in het kapelletje om daar weer op verhaal te komen. Anderen willen graag deelnemen aan een viering. Biddend en zingend voelen zij zich met elkaar verbonden, als broeders en zustere, samen op weg. Aan de hand van Jozef voelen zy zich aangesproken door 'Die Ande re', die wij God noemen. Door verschillende omstandighe den hebben wy echter de traditie van de vastgestelde tijden en van het aantal vieringen moeten door breken. Toch zou het jammer zyn dat vele pelgrims te vroeg of te laat zouden komen voor een viering. Welnu, hier vindt u het nieuwe pro gramma voor de maand maart. Op zondag en op het feest van St. Jozef 19 maart, zijn de H.H. Missen om 9.00 en om 10.30 uur. De Ge bedsdienst is 's middags om drie uur. Iedere dag door de week. behalve op zaterdag, is er na de middag om half drie een H. Mis of een gebeds dienst. Iedere woensdag is er 's morgens om half tien een H. Mis in de kapel van St; Jozef. Vanwege deze grote verandering doe ik een vriendelijk en dringend verzoek op u om dit nieuws door te geven. Tot ziens in Smakt. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Goddelijke wijs heid in een wetenschappelijke wereld' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstiaat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.S. zondag 24 febr. is er een eu charistieviering van de oecumeni sche basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "God als de kracht in de relatie". Voorganger is pastor F. Meyer. Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur^ Voor de kinde ren is er een kindemevendienst. Caravanbrand Woensdagavond omstreeks 9 uur ontdekte een bewoner van een cam ping „de Berkhoret" aan de Zeil- bergseweg in Ysselsteyn dat brand was uitgebroken in een grote staca ravan van een Eindhovense dame. Hij sloeg alarm, maar de in record tijd aanwezige brandweer kon niets meer uitrichten. De caravan moet als verloren worden beschouwd. Wel kon verhinderd worden dat het vuur oversloeg naar andere cara vans. De schade bedraagt meer dan ƒ50.000,- In de namiddag was de eigenares se nog in haar caravan geweest, ze had de kachel aangelaten omdat ze van plan was 's avonds terug te ke ren. Mogelijk is door de branden- dende kachel de brand ontstaan. Basisschool De Hommel aan de Oostsingel 39 te Venray nodigt iedereen uit om op zaterdag 23 fe bruari a.s. van 10.00 tot 12.00 uur naar de open dag te komen. Door de hele school zijn allerlei aktiviteiten georganiseerd voor oud en jong zoals: verkoop van oude schoolboekjes, schminken, tafel tennissen, poponderzoek by een heuse poppendokter, enz. Ook is er koffie, limonade en een hapje te verkrygen. Tegen een ge ringe vergoeding kan eenieder aan deze aktiviteiten deelnemen. In de aula wordt live-muziek ver zorgd door oud-leerling Stanley Mkrcus. Van de opbrengsten van deze och tend hoopt de school binnenkort buitenspel-materiaal voor de kleu ters te kunnen kopen. De school hoopt op deze ochtend veel bekenden en onbekenden te mogen begroeten. Tbt ziens op 23 februari- Om enigszins tegemoet te komen aan de wens van vele bezoekers van patiënten in het St. Elisabeth Zie kenhuis in Venray is de middagbe zoektijd verschoven van 16.00-17.00 uur naar 15.00-16.00 uur. Bezoek op de Intensive Care- afdeling en de Kinderafdeling is, zoals in het verleden, steeds op af spraak mogelyk; bezoek op af spraak kan overigens ook op de andere afdelingen voor de aller naaste familie of indien daarvoor enige reden is. Fietsen ontvreemd Uit een fietsenstalling van een Venrayse inrichting werden twee heren- en een damesfiets ont vreemd. Afgelopen maandag 18 februari hield de afdeling Venray van de In dustriebond FNV haar jaarvergade ring. Op deze goed bezochte vergadering konden twee hoogte punten gevierd worden. Allereerst telde Venray maar liefst tien jubilarissen. Vijf van hen waren 40 jaar lid, te weten: de he ren B. Bakker, R de Lauw. J. van Meyel, G. Huybers en C. Smits. Ook waren er vyf jubilarissen met een 25-jarig jubileum, en wel de heren P. Geurts,'J. van Knippen berg, M. Siebere, J. Linders en H. Strybosch. De distriktsbestuurder, de heer Henk van Rees, sprak de jubilaris- sen toe. Hij bedankte hen voor al die jaren trouwe lidmaatschap. Me de dankzij de jubilarissen heeft de vakbond de afgelopen 40 jaar veel voor de werkende en uitkeringsge rechtigde mensen kunnen be reiken. Een tweede hoogtepunt dat ge vierd werd was de huldiging van het 600e lid: mejuffrouw P. Emonts uit de Van Megenstraat 18 te Leu nen. Zij werd door onze landelijke penningmeester de heer Arie Stolk hiermee van harte gefeliciteerd en kreeg natuurlijk een enveloppe met inhoud. In 3 jaar tijd is het aantal leden met zo'n 100 leden gegroeid. Dank zij het aktieve afdelingsbestuur dat heel veel aandacht besteedt aan hel-j pen en informeren van de leden. Vervolgens hield de landelyke penningmeester Arie Stolk nog een spreekbeurt over de nieuwe aanpak van de Bond via het starten van 'de Ledenservice'. Sinds een tijd besteedt de Industriebond FNV duidelijk meer aandacht en mans kracht aan de individuele belan genbehartiging. Het klaar staan voor leden en nog niet leden om tej helpen bij individuele vragen enj problemen. Zo heeft Venray bijvoorbeeld een heel aktief afdelingsbestuur, dat eenmaal per week in wijkcentrum De Kiosk spreekuur houdt waar veel gebruik van wordt gemaakt. 'Venray is wat dit betreft een afde ling die ten voorbeeld mag worden gesteld aan heel het land', aldus Arie Stolk. Tenslotte had hij nog nieuws voor de aanwezige leden. Vanaf maart krijgen namelijk alle leden een zogenaamde 'voordeel- pas'. Met deze pas kunnen de leden korting krijgen op allerlei verzeke ringen, evenementen, vakantie aanbiedingen en konsumentenarti kelen. Op deze manier krijgen dt leden ook meer konkrete voordelen voor de door hen betaalde kon tributie. Op dinsdag 26 februari en maan dag 4 maart a.s. zal in het gebouw van IKVOS (Interkerkelijk Vor mingswerk Ontwikkelingssamen werking), Oostsingel 37A, Venray om 20.00 uur een bijeenkomst wor den gehouden over de schulden problematiek van de Derde Wereld. Op dinsdag 26 februari, tijdens de eerste bijeenkomst, wordt aan de hand van de diaserie 'Hun schuld Onze schuld' informatie verschaft over de achtergronden en het ont staan van de schuldenlast. Vervol gens komt aan de orde wat feitelijk de schulden krisis betekent voor de ontwikkelingskansen van mensen in Derde Wereldlanden. Op maandag 4 maart tydens de tweede bijeenkomst zijn twee gast sprekers aanwezig: mevr. Joyce Kortland (namens campagne Hon ger Hoeft Niet) en dhr. Jeroen Jan sen (namens de Triodos Bank). Zy zullen elk vanuit de eigen achtét- grond ingaan op de betrokkenhei van Nederland by de schuldenkr sis, de verantwoordelijkheid van dl banken en de zin van kritisch ban kieren. Deelname aan de bijeenkomst® is gratis en staat voor iedereei open. Een informatiepakket is va te voren op aanvraag beschikbaar Voor inlichtingen: IKVOS-Venraj Marutis van Ravesteyn, Oostsinge 37A, 5802 AM Venray, tel. 04780 86058. Diefstal van jack Tijdens de carnaval werd ten na dele van een 47-jarige inwoner var Merselo, in die plaats zijn jas gesto len. Hij dacht eerst nog dat de ja per vergissing was meegenomen Omdat hij na een week nog nif had vernomen, deed hy eerst aangifte van de diefstal. Monuta is een landelijk werkende organisatie op het gebied van de uitvaartver zorging en uitvaartverzekeringen. Het hoofdkantoor is gevestigd in Apeldoorn. UITVAARTVERZORGING Met 50 vestigingen in Nederland is Monuta verreweg de grootste uitvaartver zorger van het land. Monuta werkt uitslui tend met goed opgeleide medewerkers (150) in vaste dienst. Kwaliteit van de dienst verlening staat hoog in het vaandel geschre ven. UITVAARTVERZEKERINGEN Naast de uitvaartverzorging heeft Monuta ook een afdeling uitvaartverzeke ringen. De vele verschillende vormen van uitvaartverzekering bieden de mogelijkheid een uitvaartverzekering te kiezen die afge stemd is op de persoonlijke wensen en omstandigheden. Ruim 600.000 Nederlan ders zijn inmiddels bij Monuta verzekerd. Sinds vorig jaar is de uitvaartonder neming aan de Oude Oostrumseweg 6 in Venray, een onderdeel van Monuta. De uitvaartverzorging in Venray en omgeving wordt op gebruikelijke wijze voortgezet. Samen met de heer J.P.A. W. Roelojs is de heer H. Geerkens, Hondsdraf 13 te Venray als uitvaartverzorger verantwoordelijk voor de goede gang van zaken in Venray en omge- ving. Opgegroeid in Venray weet de heer Geerkens als geen ander de plaatselijke gebruiken bij de verzorging van een begra fenis of crematie. Bovendien is de heer Geerkens al ruim 8 jaar werkzaam in de uitvaartverzorging in Venray en omgeving. Voor nadere infomiatie en/of inlichtin gen kunt u contact opnemen met het hoofdkantoor van Monuta in Apeldoorn, telefoon 055-276300 of ons kantoor in Venray 04780-89199.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 16