-R i RAEDiïS RAEDiïS Hinderwet Kollektekalender Januari 1991 Hinderwet F.N.V. Jong Nederland Gewapende overval op tankstation Jongerenkoor Chrisko Kamerkoor Contrast PEEL EN MAAS Donderdag 14 februari - Pagina Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. 'Pöelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: 9.00 Lsm. ouders Neeteson-Cysters; 19.00 ZONDAGS DIENST; Jo Coenen-Verheugen; Mechtilde America; Hein Aben, Ja cobus Jansen; Leonardus van de Hurk, Harrie Comelissen, Wiel Ge- rarts, Johan Jonkers, Pia Vercauteren-Poels, Jan Swachöfer en fam. Dykmans Zondag: le zondag van de veer tigdagentijd: 8.00 Lsm. voor de pa rochie; 9.30 Lat Hgm. tot bijzondere intentie te.v. de H. Va lenten; Wilhelmina van den Munckhof-Sangers; Anna van Groeningen-Fomier; Ben Schim van der Loeff, familie en vrienden; jrd. Anna van Osch-Hebben; Huub Stoef. 11.00 H. Mis met vdlkszang: Truus Bonants; Beatrix Minten- Philipsen; jrd. Kevin Arts; Huberdi- na Janssen-Swaghoven; Dorothea Ariëns-Hendriks. Maandag: 9.00 Lsm. oude stich tingen. Dinsdag: 9.00 Lsm. tot zekere in tentie. 19.00 Lsm. voor de we reldvrede. Woensdag: 9.00 Lsm. overl. ouders Thuijls-Muyzere en overl. kinderen; Johannes Henricus Bogaars-Bakus (S) Donderdag: 9.00 Lsm. Oscar van Loo. 19.00 Lsm. ouders Jans-Beken- Hanen en zoon Arnold. Vrijdaig: 9.00 Lsm. Philip Voer- mans en Jacoba Vereleyen; 14.30 pl. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 25-jarig huwelijksfeest van het echtpaar J. Jenniskens-Cox, Past. van de Gaetstraat 23. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo-. 9.30 Bart Derkx en Wilco Jansen Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Jeroen Leijssen en Hans Wei- jers, lector; W. Bistervels; Zo: 8.00 Maikel en Maurice Brons; 9.30 Nico le Cremers en Dominique Schreine- machers; 11.00 Gertjan en Pieter Reijnders, lector: L. Truyen. MEDEDELING Achter in de kerk staan twee offer blokken van de vastenaktie. Onze parochie doet mee met de vijf deke nale kerken van Noord Limburg. Het gaat om twee projekten. Het eerste projekt betreft het ver zoek om een bijdrage voor de aan schaf van bestralingsapparatuur voor een missie-ziekenhus in cen traal Kerala in het Bisdom Trichur te India. Dit projekt komt tot ons via de Vastenaktie van het Bisdom Roermond. Het andere projekt betreft ook In dia en ook de gezondheidszorg on der de arme mensen. In het N.R. Pura subdistrict, behorende tot de deelstaat Kamatake, een klein kli- nielye met 12 bedden. Dit projekt komt tot ons via de landelijke vastenaktie. Beide projekten vragen ƒ15.000,- U kunt op het zakje, dat achter in de kerk ligt, aankruisen voor welk projekt u uw vastenoffer geeft. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Constance Snij ders en Jacoba Palm. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING, overl. ouders Philipsen-Kleuskens; jrgt. Leo Cree- mers; jrgt. Gerrit Janssen en overl. familie; Riet Sijbere-Nieuwbuurt-, Harry Clephas. Zondag: 9.00 Voor An toon en Nel Luypers-Philipsen; 11.15 Hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans: Pierre Hendricx; Harrie Janssen en overl. fam.; overl. echt paar Vercoulen-Keijsers; overl. ouders Jenneskens-Deenen; 18.00 overl. fam. Janssen-Krysn. Maandag: 8.00 zuster Francisca en Dorien; 19.00 jrg. Pater Frans Sanders. Dinsdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius; 19.00 jrg. Michel Derikx en overl. fam.; Tbon Jeuken. Woensdag: 8.00 An toon en Nel Luypers-Philipsen; Run. Peters- Arts; 19.00 Wilhelmina van den Munckhof-Sangers. Donderdag: 8.00 Ans Esser; 19.00 Harrie Hendriks. Vrijdag: 8.00 overledenen (offer bus); 19.00 Gezinsmis overl. fam. Philipsen; jrg. Jan Euwals. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Johan Pöuwels; Zondag 9.00 Jaap Janssen; 11.15 Leo Pouwels; 18.00 René Jansbeken. Maandag en woensdag 19.00 Frank: dinsdag en vrijdag 19.00 Saskia. Parochie Brukske Zondag: Eerste zondag van de veertigdagentijd. 10.00 Hoogmis. Voor Johan Wouters Jan Swinkels en overl. familie (fam. Philipsen). Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Kinder- dienst. Vooravondmis voor de le zondag van de veertigdagentijd: Drika Stiphout-Claessens; voor Ma- riet en Martha Goumans-Janssen, voor Herman van Ass, voor Door' van den Berg, voor de zielenrust van een dierbare overledene. Zondag: le Zondag van de veer tigdagentijd: 8.30 voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 10.00 Hoogmis. Gregori aans: voor Jan Sehmitz; jrgt. Harrie Janssen; 11.30 Door Kleuskens- Kusters; Ber Beerkens; Mieke Gommans-van Oort (v.d. buurt). Maandag: 8.00 overl. fam. Willems-Maessen; 19.00 voor de zie ken van de parochie. Dinsdag: 8.00 Sjef Giesberts; 19.00 Jan Vermeulen; Harrie Mommen. Woensdag: 8.00 voor de vrede. 19.00 voor Anna Lensen-Reintjes; Arnold Schwachöfer; Jan Hermans. Donderdag: 8.00 voor priester- en diakenroepingen: 19.00 Ber Willems. Vrydag: 8.00 als eerherstel aan het Goddelijk Hart-, 19.00 voor Mie ke Gommans-van Oort (collega's). Mededeling: Donderdagavond 21 februari gespreksgroep in de pastorie om 19.45 uur. Vrijdagavond 22 februari gesprekskring voor jongeren, even eens in de pastorie om 19.45 uur (past. B. Clemens). Parochie Oirlo .Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Gardekoor). Antoon Maessen; overl. ouders Gommans-van Rhee; overl. ouders Zandere-Keysers; Har rie Vriens. Zondag: 11.00 Hoogmis. Heren koor: Bert van de Ven: Lei Direks namens familie Nelissen; Carolien Philipsen. Parochie Leunen Eerste zondag van de 40 dagen tijd Zaterdag: 16-2 19.00 Lsm. v. Mien Litjens-Lemmen. lsm. v. Wim Voermans (v.w. de ooude buurt) Har rie Comelissen en Maria Comelissen-Vloet; oud deken An toon Loonen. maandd. v. Wilhelmi na Jenniskens-Martens Zondag: 10.00 Hgm. v. overl. fam Claessens-Gussen; Hendrikus Bomm, echtgenote, overl. kinderen en johan na Beclet; als weekd. v. Piet Keijsers (5) Hgm als weekd. v. Helm Jenniskens (3) 11.15 lsm. v. Jan Loenen Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl. familie, lsm. v. overl. fam Croymans-Peeters Dinsdag: 19.00 Lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels; maandd. v. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen, beide echtgenoten en Johanna Verheijen- Loonen en echtgenoot. Woensdag: 19.00 Lsm. Thei Hei dens v. overl. fam. van Rens-Loonen Donderdag: 19.00 Lsni: Jaap Josten, lsm v. overl. fam. Jenniskens-Bouwman gest, jrd. v. Petronella Litjens en» Michel Loonen Vrydag: 15.00 Hgm bgv. 25 jarig huwelyk van Piet Noyen en Miet Swinkels; 19.00 lsm. v. Maria Loonen-Scheffers; lsm v. overl. fam Philipsen-Martines Akolieten: Za: 19.00 Paul en Frank de Klein. Zo: Eef Leijssen, Daan Loenen, en Frank Litjens zon dag 11.15 Jos Direks en Erik Litjens Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Tom Bos en Mark de Klein Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis kens. Zo: 11.15 Harry Bovee Mededeling: Huwelijksafkondi ging Eric Jan van Eerde en Marielle Janssen, beide uit Breda, (le roep) Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Johanna Camps Zondag: le zondag van de veer tigdagentijd 10.00 Hoogmis voor Stefanie Coppus-de Groot v.w. coll en voor Harrie Mommen v.w. een vriend en jgt. voor Paula v. Vegchel- Lemmen en voor Sjang Janssen en zoon Jan. Acotliet: Richard Jans sen, Misdienaars van de week: Inge en Petra: Woensdag 20 febr. 8 uur H. Mis uit dankbaarheid. Vrydag 20 febr. feest van H. Petrus stoel. 8 uur H. Mis tot zekere in tentie. Rektoraat Veulen le Zondag van de vasten. Zaterdag: 19.00 Hgm. v. Geert Classens Zondag: 11.00 Hoogmis als Jgt. v. Lena van Dongen Maandag: 8.30 H. Mis v. overl. ouders Heldens-Driessen en zoons. Dinsdag: 8.30 H. Mis uit dank baarheid (E) Woensdag: 8.30 H. Mis tot zekere intentie (W) Donderdag: 8.30 H. Mis v.d. Pa rochie. Vrijdag: 8.30 H. Mis. Akolieten: Zo: Bas Rehires en Twan Hagens Misdienaars: Y. Emonts, A. Reint- jes en S. Smets Parochie Ysselsteyn Eerste zondag van de vasten Zaterdag: 19.00 (kinderkoor) jrd. Jan Lemmen, Dien Kleuskens- Wijnen: Overl. fam. Peetere- Verhaegh Zondag: 9.30 jrd. Willem Jans- VOOR ELKE KLUS! BOUWBEDRIJF BEL. TEL. 04780-89591 EN KOBUS KOMT. sen, overl. fam. Peters-Michels, Pe tronella Cox-de Lauw; echtg. Wilmsen-Litjens en zn. 11.15 Geestelijk welzyn van de parochie Maandag: 19.00 Overleden parochianen Woensdag: 19.00 jrd. Fr. Claes- sens en echtgenoten; Piet Verheijen en echtgenote Vrijdag: 19.00 Jan en Opa Jans sen; Overl. fam. Jansen-Koppens. overl. fani; Mulders-Maessen en Jacq Buise. Misdienaars: Za: 19.00 C. Smits en Sj. Slangen; zondag 9.30 R en T. Berkers, 11.15, Marl. Potten en R. Jenniskens; maandag 19.00 N. Jaspers en B. Pouwels, woensdag en vrydag 19.00 M. Arts en K. Jaspers Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Antoon Poels en Petronella Jacobs. Misd.: Roel Cree- mers en Paul Arts Zondag: 10.00 Maria en Johanna v. Rijswijck; Misd.: Bas Wilms en Roel Wismans 11.30 Harrie v. Cuyck; misd. Willem Loonen en Robbert Windsant Maandag: 8.30 voor overl. LLTB Dinsdag: 8.30 Maria Poels/Bouten jgt: Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Ton Gellings (v.d. Buurt) Truus Hendrix-Marcellis misd. Sel- ma Derkx en Karin Duykers Donderdag: 8.30 Harrie Bouten, Lamb. v. Meyel en Laurentia Noyen ügt) Vrijdag: 8.30 Herman Zegers, echtg. en kinderen (jgt) Kerk poetsen: Mevr. Custers, Mevr. Gielen-Veretappen Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Zeven H.H. Stichters van de Servieten 19.00 Harry Bouten Zondag: le zondag van de vasten 10.00 Fhm. Artts Lucassen Maandag: 8.30 Bijz. int. (M.J.) Dinsdag: H. Conradus van Gia- cenza 8.30 voor de vrede Woensdag: 8.30 voor vluchtelingen Donderdag: H. Petrus Damiani 8.30 voor de zieken Vrijdag: SL Petrus Stoel 8.30 Fam Cornelissen-Hendriks Misdienaars: Za: Olga en Maaike. Zo: Antoon en Mieke Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens Een gedachte: bij de eerste zon dagvan de vasten en innigste wens van Christus „Gelooft in Blijde Boodschap: het Evangelie". Ge zult niet teleurgesteld worden. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Lambertus Hofmans bij een ver jaardag en zegen voor mijn broers en zuster en t.z.i Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees voor voor een byzondere intentie en dankbaarheid 10.00 Hoogmis voor Martien Hermans (biljart) Jos- hepina en Henricus Janssen Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en voor overl. fam. Evers- Koenen en t.z.i. Vrijdag: 9.30 H. Mis uit dankbaar heid en v.b.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 17 febr. zal in het IM- BO, Leunseweg 2a te Venray, ds. M. van der Berd uit Eindhoven voor gaan in de dienst Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Vesper: Om 17.00 uur is er in het 1MBO een Vesper m.m.v. de Kantory. Heide zonder stroom Maandagavond kwamen er bij de politie vele meldingen binnen dat de bewoners van het kerkdorp Hei de zonder stroom zaten. De eerste melding kwam by de politie om 18.48 uur binnen en de laatste om 21.00 uur zodat Heide twee uur het met kaarslicht of ander dan de ge bruikelijke verlichting het heeft moeten doen. Personeel van de PLEM ontdekte de storing in een schakelkast aan de Kiekweg. Of er bedrijven de dupe zijn beworden van die stroomstoring kon de poli tie ons niet mededelen. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zijn negatief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwetver gunning van Maatschap Th. van Well, doch tegelijkertijd in afwijking van de aanvraag, onder het stellen van voorschriften een hinderwetver gunning te willen verlenen voor het uitbreiden wijzigen van een rundveehouderij, gelegen aan de Laagheidseweg 23 te Venray Negatief te beschikken. De ontwerp beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 28 februari 1991 1991. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken 16 februari Collecte judovereniging. 17-23 februari stichting Vluch teling. Alleen voor deze kollektes is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektriees moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zijn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van J.A. van Eerd uit Vredepeel voor het ex artikel Hinderwet uit breiden/wijzigen van een rundvee- en mestvarkensbedrijf, gelegen aan de Vredeweg 16 te Vredepeel A.W.M. Peeters uit Venray voor het oprichten en in werking heb ben van een fokvarkensbedrijf, ge legen aan de Hiept 5 te Venray L. Pouwels uit Heide voor het uitbreiden, wijzigen van een fok- en mestvarkensbedrijf, gelegen aan de Heidseschoolweg 1 te Heide. H. Bennebroek uit Deurne voor het uitbreiden, wyzigen van een fok- en mestvarkensbedrijf, ge legen aan de Veulensewaterweg 17 te Veulen. P.M.W. Philipsen uit Leunen voor het uitbreiden, wijzigen van een fok, mestvarkensbedrijf, gele gen aan de Horeterweg 19 te Leunen. positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 28 februari 1991. Tat deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken TAXATIEKANTOOR H.M.M. Raedts beëdigd taxateur voor alle soorten o.g. taxaties Tel. 04780-81469 Invullen belastingformulieren FNV-leden kunnen op vertoon var? hun lidmaatschapkaart of een bewijs van betaling op het laatste af schrift van giro of bank hun be lastingformulier laten invullen in Venray. De invuldata zijn: 5, 6, 8,12, 13,15,19. 20, 22, 26, 27 en 29 maart 's morgens van 9 tot 12 uur in het kantoor van de Bouw- en Hout bond, Burg. v.d. Loostraat 2b. Verder op 5, 7, 12, 14. 19. 21, 26 en 28 maart 's morgens van 9 tot 12 uur en 's avonds van 19.30 tot 22.30 uur in het wijkgebouw Kiosk in het Brukske. Men moet hiervoor mondeling of telefonisch een afspraak maken op het kantoor van de Bouw- en Hout bond, Burg. v.d. Loostraat 2b, tel. 81795, elke dag van 9 tot 12 uur be halve op donderdag. Wat moet men meenemen: De jaaropgaven van de werkgevers of uitkerende instanties; Uw sofi nummer; De spaarbankboekjes van man, vrouw en minderjarige kinde ren; De bankafschriften waarop de rente van de lopende rekening staat; Het laatste afschrift van bank- of girorekening voor het saldo; Het kontrakt als men een lening heeft bij een bank of andere instelling; De hypotheekrente van de eigen woning; Bewijzen van giften aan kerk en andere instellingen; Bewij zen van kosten van ziekte, bril, dieet, enz.; Het aanslagbiljet pre mievolksverzekeringen van 1989 waarop men heeft betaald of terug ontvangen; De kopie van belasting formulier 1989. Afgelopen vrydag 8 februari heb ben we weer een knallend karna- valsfeest gehad de hele avond wed er gehost, gedanst en gezongen. Ieder lid van Jong Nederland mocht natuurlijk een vriendje of vriendinnetje meenemen. Ook dit jaar werd er een nieuwe prins geko zen, maar eerst moest prinses Leanne I van 1990 aftreden. Het duurde een tijdje voordat de nieu we prinses bekend werd gemaakt Eindelijk was het zover. De nieuwe prinses is Nicole Rutten. Ook werde er door 2 juryleden een jongen en een meisje uitgekozen die zich het leukst verkleed hadde. Allebei kre gen ze als prys een lekkere snoep- zak. Als klapstuk van de avond was er een optreden van Niels en Pascal die Andre van Duin nadeden. Jam mer genoeg kwam er ook aan deze gezellige carnavalsavond weer een einde. Hopenlyk wordt het volgend jaar weer zo gezellig. Voor meer in formatie over Jong Nederland kunt u terecht by onze voorzitter Eric Gruyen, Veltummse Kleffën 83, Vehray tel. 04780-82985. Ook de auto verdween Inbrekers hebben bij een wo ning aan de Bingelkruid een bij zondere slag geslagen. Door het inslaan van een ruitje van de voordeur werd toegang tot de woning verkregen. Daar werd een klein geldbedrag meegeno men, een aantal sleutels en de delen I, II en III van het kente kenbewijs van de auto van de be woner. Omdat aan de sleutelbos ook de sleutel van de auto hing, werd door de dader(s) de auto eveneens meegenomen. Woensdagavond werd de auto in het centrum gesignaleerd. Later kon de politie de 22-jarige bestuurder, een inwoner aanhouden en zal worden voorgeleid aan de officier van Justitie. Afgelopen maandag heeft om streeks 21.15 uur een naar schat ting 18-jarige jongeman, de eveneens 18-jarige kassier van het Mobil-tankstation aan de Leunse weg met een mes bedreigd en de in houd van de kassa opgeëist De kassier gaf hierop het geld, waarvan ons het juiste bedrag niet kon wor den medegedeeld, aan de over valler. Nadat hem het geld was overhan digd ging hij er te voet vandoor. De politie kon wegens de sneeuwval het spoor volgen. Dat liep via de eer ste flat van de Zuidsingel in de rich ting van de Eikenlaan en vervolgens weer in de richting van de Leunseweg. Daar werd de weg overgestoken naar de kleine par keerplaats tussen Old Dutch en de firma Stappers. Hier is de overvaller in een auto gestapt. Hoewel de kassier van het tankstation onmiddellijk alarm sloeg lukte het de politie niet de overvaller te achterhalen. De overvaller was een half uur te voren in het tankstation geweest en had gevraagd om daar op zyn vriend te mogen wachten. Na 20 minuten gewacht te hebben, ging hy weg, maar kwam 10 minuten la ter terug en bedreigde onmiddelijk de kassier met een mes. Dit zou een lengte hebben van 10 centimeter en een doorenede van 3 centimeter. Het signalement luidt: leeftijd plm. 18 jaar. lengte 1.80 meter, vrij breed postuur, donkerbruin kort haar, donkerblauwe spijkerbroek en jack, basketbalpet en geblokte sjaal, rood-witte ski handschoenen en rubberen laarzen. Ons jongerenkoor Chrisko nodigt enthousiaste zangers-zangeressen uit! Ben je tussen de 13 en 30 jaar oud, zing je graag, houd je van ge zelligheid en durf je uit te komen voor je geloof. Kom dan gerust eens kijken tijdens onze repetitie-avond, elke woensdag van 19.00-20.30 uur in het parochiezaaltje van de Vre deskerk, Whistleretraat 1. Voor meer informatie kun je kon- takt opnemen met Marly Driessen, tel. 88176 of met onze diligente Nor- ma Ansinger, tel. 85234. Zaterdag 2 maart: H. Mis 19.00 uur Vredeskerk. Eén keer in de 14 dagen repetitie op zaterdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wij kunnen nog alten en bassen gebruiken, dus... Inlichtingen: tel. 83482. Biologische Sc hooi Horst Stationsstraat 121 5963 AA Horst Tel. 04709 - 142B OPEN DAG BIOLOGISCHE SCHOOL TE HORST in het teken van "Begeleiding en vervolgopleidingen" op vrlldao 22 februari a.s. van 18.30 tot 21.30 uur organiseren wij een "OPEN DAG". De naam van het Ministerie van Landbouw en Visserij, waaronder wij als naam ressorteren, is gewijzigd in Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. De verbreding van Natuurbeheer betekent voor ons dat wij een aantal nieuwe vakken gaan geven. Onze opleiding omvat nu de volgende vakken: Nederlands, Engels, Duits, Biologie, Wiskunde/Rekenen, Natuurkunde Scheikunde Handel en Economie Aardr./Gesch. Studieles Tekenen Techniek Handvaardigheid Lich. Oef. Muziek Godsdienst Dierenhouderij Plantenteelt Bloemsierkunst Hieraan worden met ingang van 1 augustus 1991 toegevoegd Milieukunde, Landschapsverzorging Natuur en Recreatie. De vakken kunnen afgesloten worden op LBO-A/B-niveau t/m. MAVO-C/D-nlveau. Met de invoering van deze nieuwe vakken bereiden wij de leer ling voor op nieuwe beroepsopleidingen in het Middelbaar Beroepsonderwijs en vergroten wij de doorstroommogelijkheden vooral voor leerlingen van niet-agrarische herkomst. Ook meisjes (25% van onze schoolbevolking) kunnen nu een meer passend examenpakket met doorstroommogelijkheden kiezen. De ouders van onze leerlingen vinden dat de school een goede naam heeft opgebouwd. Zij denken dat dit te maken heeft met: - de prettige, leerlingvriendelijke schoolsfeer; - de intensieve, individuele leerlingbegeleiding; - de opvoeding tot zelfstandigheid; - de consequente aanpak; - breed oriënterend en veelzijdig onderwijs; - afsluiting LBO A/B-niveau t/m. MAVO C/D-niveau; - de vele mogelijkheden van vervolgopleidingen na de Biologi sche School. Onze "OPEN DAG" is zo ingericht dat u ruimschoots in de gele genheid gesteld wordt, antwoord te krijgen op uw vragen. Zodat u zich een goed beeld kunt vormen van de inhoud en de moge lijkheden met onze opleiding. De politie vraagt dringend de me dewerking van getuigen. Mensei die op de voornoemde parkeei plaats een auto hebben zien staai met daarin mogelijk al een bestuui der, of hebben gezien hoe de pei soon die aan dit signalemen voldoet, in de auto is gestapt, wor den verzocht zich met spoed in ver binding te willen stellen. Enkele maanden geleden werd datzelfde tankstation eveneens gewapende overval gepleegd, nog steeds niet is opgelost. Hondenbezitster laat hond op commando poepen voor gemeentehuis Een Venrayse hondenbe-, zitster, heeft de nodige ergernis, van de ambtenaren van het ge meentehuis opgeroepen, z(j voert nl. een aktie om haar on genoegen kenbaar te maken, I omdat Venray centrum geen ter rein heeft waar haar hond kan worden uitgelaten om het dier te laten 'poepen'. Ze komt met haar auto aangereden voor de entree van het gemeentehuis en daar doet de hond de behoefte op commando, de hond is zo dresseerd dat ze zelf niet uit de auto behoeft te komen. Een ambtenaar heeft zich hier dus danig aan geërgerd dat hy aan gifte heeft gedaan bij de politiel met de vermelding van haar kentekennummer. De politie zal aan de hand van de APK veror dening procesverbaal opmaken, Het is ook geen gezicht on* net voor de trappen van het bordes, van het gemeentehuis, een grote hondendrol te moeten treffen. Vals bankbiljet van 25 gulden Een wel heel slechte kopie va een bankbiljet van 25 gulden we bij het tellen aangetroffen in Jeugdsoos in Ysselsteyn. De bi kant was alleen maar gecopieerdi de achterkant was blank. Doori drukte was dat niet opgemerkt. 1 briefje is door de politie in besli genomen. Bestuurder was niet aanspreekbaar De politie werd gealarmeerd oi dat op het Gouden Leeuw tern een personenauto met draaiem motor stodn. De melder dacht j de bestuurder bewusteloos was raakt. Die persoon en ook de poli; kregen de kregen de bestuurd niet wakker. Omdat er vonken de uitlaat kwamen werd het erg: gevreesd. De politiemannen sic gen vervolgens de ruit in waar een walm van dranklucht hen tej moet kwam. De man bleek niet 1 wusteloos maar stomdronken niet aanspreekbaar. Hij kreeg ryverbod van 12 uur. Bestuurder ernstig aai knie gewond Maandagmorgen omstreeks 10.1 uur raakte een 21 jarige bestuurd van een personenauto uit Overlcx op de Houtklef (weg op de grens vi Overloon en Venray) met zijn au in een slip. Hij verloor de mac over het stuur en de auto botste gen een boom. De bestuurder nu te met zijn benen bekneld tuss het dashbord en moest door bx-andweer uit die benarde posi worden bevrijd. Naast wat scl wonden liep hy een kniefiactu op, en moest naar het ziekenhi worden overgebracht. De auto v ryp voor de sloop. Fietsendief op heterdal J] betrapt De bemanning van een onopt lende surveillance auto Van de p tie zag in het centi-um een 21 jar inwoner sjouwen in een fiets. H kent dat wel, lopen met de fiets het achterwiel van de grond, omi de fiets op slot zat. Hy werd aangehouden en de m bekende die fiets te hebben met nomen. Als reden gaf hij op dat kele dagen geleden zijn fiets i gestolen. Na verhoor en opmak van proces werd hij huiswaarts zonden. Die gestolen fiets werd beslaggenoinen. Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars^ en Taxatiekantoo' hilhorUü Patersstraat 17, Venray, lel. 04780-8593 I

Peel en Maas | 1991 | | pagina 8