berden Veel aanbevelingen om immage van de gemeente Venray op te vijzelen Niets staat bouw van 16 woningen in Ysselsteyn in de weg IRIS MODE KNALAANBIEDING 'Zilveren Schöpke' voor Joke Halmans WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 20% tot 50% korting EMOFRA dameskleding herenkleding kinderkleding Ambitieus Citymarketingplan voor Venray PEEL EN MAAS betaalbare kindermode SPAAR-HYPOTHEEK VAN DE KAMP Citymarketingplan In memoriam Pater Gerard Kemps Mooi meegenomen! Korting 10-50% Coupons en kleding xh geld. DONDERDAG 10 JANUARI 1991 Nr. 2 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG CdViNET WIJN0JDRANKENGROEP Venray llenseniusstraal 1 04780-81801 PEEL EN MAAS WUNÜ.DRANKENGROEP Venray Henseniusslraat 1 04780-81801 UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f14,00 - Abonnementsprijs buiten de regio f 19,00 uitsluitend bij vooruitbetaling modehuis Venray g( pi - De kerstboomverbranding, afgelopen zaterdag, bracht weer de nodige jongeren op de been die al slepend niet kerstbomen, zoveel mogelijk lootjes probeerden te bemachtigen. Ondanks de grote hoeveelheid kerstbomen die verbrand werd, verliep de aktie niet geheel vlekkeloos. In het Brukske kon den de kinderen vanaf twee uur kerstbomen inleveren. De organiserende vereniging had door een misverstand in gedachten dat de verbranding pas om zes uur zou zijn, en dat de kinderen pas om vier uur de bomen konden inleveren. Dat leidde er-toe dat uiteindelijk rond drie uur iemand aanwe zig was om de bomen om te ruiten voor lootjes. Ook het weer speelde niet echt mee. Een stormachtige wind. en de vele re- \enbuien zorgden voor enorme rookontwikkelingen, die op de diverse \laatsen toch voor overlast zorgden. By het lezen van het Citymarke tingplan, dat vier doctoraal studenten van de Erasmus Univer siteit Rotterdam voor de gemeente Venray hebben opgesteld, kan men niet aan de indruk ontkomen, dat de samenstellers zijn uitgegaan van een duidelijke negatieve beoorde ling, die tal van ondervraagden met name uit het bedrijfsleven, middenstand en horeca en zelfs vanuit het gemeentelijk apparaat over de gang van zaken binnen de gemeente Venray hebben gegeven. De in de bijlagen opgenomen 'Bloemlezing Venray' liegt er beslist niet om. De samenstellers van het Citymarketingplan hebben derhal ve getracht vanuit het negatieve te komen tot een reeks van aanbeve lingen, die ertoe zullen kunnen gaan leiden, dat Venray in de toe komst met alle recht en reden de slogan 'Venray: Grenzeloos Onder nemend!!' zal kunnen gaan gebrui ken. Maar voordat het zover komt zullen er heel wat inspanningen moeten worden geleverd. Het plan kan, zo stellen de opstellers, als lei draad dienen voor te ontwikkelen en uit te voeren beleid. DUIDELIJK PROFILEREN Wil Venray weer worden opgeno men in 'de vaart der volkeren', dan zal de gemeente zich op diverse ter reinen moeten profileren. In het rapport worden niet alleen wijzi gingen voorgesteld, welke binnen de muren van het gemeentehuis zullen moeten worden doorgevoerd om van de betiteling 'star ambtelijk apparaat' af te komen, maar ook naar buiten toe zal er aan de weg moeten worden getimmerd. Er zal een betere verhouding moeten ko men tussen bestuurders en ambte naren enerzyds en de burgers en bedrijfsleven anderzyds. Maar daar- bij zal de gemeente er ook alles aan moeten doen om landelyk bekend heid te krijgen, b.v. door het deelne men aan grote tentoonstellingen, het gebruiken van een duidelijke slogen (zoals b.v. Venray: Grenzeloos Ondernemend) en/of het realiseren van een nationale cq. internationa le trekpleister. In dit verband den ken de opstellers b.v. aan de vestiging van een milieupark. BINNEN HET GEMEENTEHUIS De onderzoekers hebben ge- konstateerd, dat er binnen de mu ren van het gemeentehuis het een en ander moet gebeuren om klant gerichtheid, efficiëntie in en kwali teit van de dienstverlening te verbeteren. Onder verantwoorde lijkheid van een marketing-fimkti- onaris zou een projektteam onder het motto 'Doe het goed of doe het niet' b.v. duidelijk omschreven lan ge termijn beleid en doelstellingen moeten vastleggen in beleidslijnen. Want, zo staat in het rapport: 'Zoals een partikuliere ondernemer streeft naar een maximale winst, zo moet een ambtelijk apparaat stre ven naar maximale tevredenheid bij zy'n burgers. PROFESSIONELE VOORLICHTER In feite loopt de noodzaak tot het in dienst nemen van een professio nele voorlichter als een rode draad door het ambitieuze plan. Deze ambtenaar zou niet alleen een rol kunnen vervullen in het belang van een betere communicatie bin nen het gemeentelijk apparaat, maar ook in de zo noodzakelijk geachte profilering van de gemeen te naar buiten. Tbt zijn of haar taak zou zeker het promoten van Venray moeten behoren. ANDERE AANBEVELINGEN Het zou ons uiteraard te ver voe ren om de veelheid van toch wel bijzonder interessante aanbeve lingen, welke in het Werkplan City- marketing worden gedaan de revu te laten passeren. Het meest in het oog springend is wel de suggestie van een milieupark. Maar niet min der belangrijk is b.v. de suggestie pogingen in het werk te stellen glastuinders voor Venray te interes seren, het inspelen door Venray- centrum op de groeiende toeris- tisch-rekreatieve funktie van de regio en het voorkomen van de leegloop van de Venrayse kerk dorpen. DE KERKDORPEN In tegenstelling tot het in het Spreidingsmodel vastgelegde bepa lingen voor de vestiging van alleen autochtonen op de kerkdorpen, vinden de planmakers, dat de mo gelijkheid moet bestaan, dat oude ren, die weer willen terugkeren naar hun geboortestreek, hiervoor de gelegenheid moeten krijgen. Vaak zijn zij niet onbemiddeld, zodat de gemeenschap er ook finan cieel op vooruit kan gaan. Boven dien is er een trend, dat ouderen na hun pensionering of VUT uit de randstedelijke gemeenten naar rustiger oorden vertrekken om daar hun oude dag door te brengen. Als gevolg van het Spreidingsmodel Kleine Kernen betekent dit echter, dat deze doelgroep alleen voor koopwoningen in aanmerking komt en dat terwijl de grondprijzen op de kerkdorpen hoog zijn. HET SINT ODAPARK Het is opvallend dat, waar met geen woord gerept wordt over noord-tangent en Stadspark tussen Grote Kerk en gemeentehuis, opval lend veel aandacht wordt besteed aan aanwendingsmogelijkheden voor het Sint Odapark. Het zou een mixture moeten worden van een stadspark met aktieve rekreatie en een natuurreservaat zonder rekrea- uw weekblad Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray 7iP en 7JL Passage 4 Venray ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Vorig jaar, rond carnaval, werd er in Ysselsteyn alle mogelijke aan dacht besteed aan de leegstaande kleuterschool 't Kwetternest en de woningnood in dit Venrayse kerk dorp. Nu, bijna een jaar later, staat in feite niets meer de bouw van 16 woningen op deze lokatie in Ys selsteyn in de weg. De commissie voor ruimtelijke ordening en volks huisvesting, die zich maandag over het voorbereidingsbesluit boog, waarmee het bestemmingsplan ge deeltelijk wordt herzien, toonde zich zeer tevreden over de gang van zaken. De commissie had dan ook geen problemen met het bouwplan van Aannemersbedrijf M.J. Teunissen uit Ysselsteyn en de Woningbouw vereniging. Teunissen gaat op deze lokatie acht vrije sektor woningen bouwen en de Woningbouwvereni ging acht bejaardenwoningen. Vanuit de gemeente is nog beke ken of er een alternatief gebruik van het schoolgebouw mogelijk was. Tben dit niet bleek werd in gestemd met woningbouw op deze lokatie. Hiermee wordt, aldus het voorstel van b. en w., tegemoet geko men aan de krapte op de woning bouw in Ysselsteyn, met name ten aanzien van ouderenhuisvesting. B. en w. stellen verder dat de lokatie uitermate geschikt is voor bejaar denwoningen, centraal in de kom. Problemen rondom geluidshin der, die mogelijk zouden ontstaan door het drukke verkeer op de Mid den Peel weg, zijn door een bouw technische ingreep weggenomen. De dorpsraad, die in november over deze plannen werd ingelicht heeft zich unaniem positief uit gesproken. Ook de commissie voor ruimtelij ke ordening was unaniem positief. Alleen dhr. Lemmens, van de frak- tie V.d. Vorle, maakte zich eerst nog wat zorgen over de toekomst van het kerkhof. Uitbreiding hiervan is door dit plan volgens hem niet meer mogelijk. Dhr. Philipsen (CDA) verzekerde dhr. Lemmens er van dat op het kerkhof nog ruimte genoeg was. 'Daar kunnen we de ko mende 50 tot 70 jaar nog vooruit. Wie dan leeft, wie dan zorgt', zo stel de dhr. Philipsen, waarna hij er aan toe voegde 'Hadden we maar net zo veel ruimte voor woningbouw...' Wethouder Kersten rondde de diskussie af door te stellen dat hy niet ontevreden was met het plan, zeker gezien de lokatie in Yssel steyn. Als alles naar wens verloopt kan in april de grondtransaktie plaatsvinden waarna met de bouw begonnen kan worden. Vorig jaar was er nog geen du ide lijkheid. over de bestemming van de kleuterschool. Nu is men blij dat in Ysselsteyn op deze plek 16 wonin gen gebouwd kunnen worden. Vier doctoraal-studenten van de Erasmus Universiteit Rotter dam hebben als praktijkop dracht een Citymarketingplan voor de gemeente Venray op gesteld. Citymarketing is: 'een proces om een stedelijke en/of regiona le omgeving zo goed mogelijk te laten aansluiten bij de wensen van geselekteerde doelgroepen om zo blijvende stimulansen te scheppen voor de sociale en ekonomische funkties en akti- viteiten van het betreffend gebied'. Het viertal heeft zijn werk grondig verricht en zich ver diept in een groot aantal sekto ren van de Venrayse samen leving. Op de eerste plaats werd het funktioneren van het ge meentelijk apparaat onder de loep genomen om vervolgens de bewoners, bedrijven, midden stand en horeca, de agrarische sektor, toerisme en rekreatie, de quartaire sektor (gezondheids zorg) en de werkgelegenheid aan een studie te onderwerpen. Het resultaat is vervat in een drietal boekwerken met in to taal 226 pagina's. Behalve de on derzoekresultaten geven de onderzoekers de gemeente een uitgewerkt Citymarketingplan, dat voor bestuurders en ambte naren een goede basis kan geven voor een aktiever, dyna mischer en klantgerichter funk tioneren van de gemeente. tie. Als aanbeveling wordt gedaan, dat de gemeente zo snel mogelijk kontakt dient op te nemen met de verschillende I elangengroeperin- gen. Dat zyn dan o.m. vertegen woordigers van basisscholen, het IVN, de Milieugroep Venray, de Jeugdnatuurwacht en de Imkers vereniging. Bovendien wordt het raadzaam geacht om ook het be drijfsleven te betrekken by de revitalisering van het Odapark. Ge suggereerd wordt b(j het herstel van het St. Odapark studenten van de Katholieke Universiteit Brabant (Vakgroep Vrijetijdswetenschap- pen) te betrekken. Heel lakoniek wordt gesteld, dat 'de herbouw van het theehuis af moet zijn voor de nieuwe aanplant kan geschieden in het voorjaar van 1991 en dat in mei 1991 het nieuwe Odapark er moet zijn... TIJDPAD... Bij verschillende suggesties in het plan wordt een 'tijdpad' aange geven, waarbij meerdere realisatie tijdstippen gesteld worden op 1991. Dan moet er wel hard worden ge werkt omdat het Citymarketing plan zelf gedateerd is op juni 1990. Daarbij heeft het college van b. en w. zich nog niet kunnen uitspreken over dit plan. Op dinsdag 22 januari a.s. zal het Citymarketingplan Ven ray pas officieel worden gepresen teerd en informatief besproken in een uitgebreide openbare vergade ring van de commissie voor econo mische zaken met leden van de andere commissies en de gemeen teraad. KOSTENPLAATJE De opstellers van het plan zyn er zich van bewust, dat de financiële konsekwenties van dit ambitieuze plan pas duidelijk worden by de uitvoering daarvan. Men behoeft evenwel geen rekenmeester te zijn om te ondekken, dat aan veel sug gesties neem alleen maar het St Odapark een duur kostenplaatje komt te hangen. Hoe een Artikel 12 gemeente dat moet financieren? Wellicht hebben de opstellers dit zelf ook gedacht, toen zy hun hoop op realisatie van het plan onder woorden brachten met: 'Wy hopen en verwachten, dat een groot deel van de aanbevelingen minstens het predikaat wenselyk krygt toe bedeeld'... BROEKEN DUUR? KOM NOU!!! Overloon, Vierlingsbeekseweg 18 Telefoon 04788-1434 Maasbree, Dorpstraat 93 Telefoon 04765-3395 Heythuysen, Telefoon 04749-3866 Nu 3 dagen lang, do. 10, vrij. 11 en za. 12 januari de gehele wintercollectie voor de halve prijs én nog minder!! Vul uw wintercollectie NU voordelig aan met mooie kleding! Grotestraat 34 Venray tel. 04780-83917 Zondag werd tydens het Nieuw- jaarstreffen in het Veltumse wijk centrum het 'Zilveren Schöpke' Vorige week is op 88-jarige leef tijd de in Venray geboren en geto gen missionaris pater Gerard Kemps overleden. Pater Kemps was onder meer twintig jaar propagandist van de missie in Nederland en België. Als missionaris is hy zelf 32 jaar werk zaam geweest op het eiland St. Maarten van de Nederlandse Antil len. Voor al zijn verdiensten heeft hy een Koninklyke onderscheiding mogen ontvangen. Pater Kemps was, na zyn studie in het Franse Orly en het Belgische Leuven aanvankelijk leraar aan het seminarie te Weert. In 1932 werd hy missie-propagandist. In een avondvullend programma wist hy het publiek te boeien met missie- verhalen, gedichten en goochel kunstjes. Al rondtrekkend genoot pater Kemps grote bekendheid in Venray en de regio. Aan de oorlogsjaren heeft pater Kemps minder prettige herinnerin gen overgehouden. Tydens het bombardement van Venray verloor hy ouders, broer en zus. Na de oorlog, in 1954 trok pater Kemps naar St Maarten om daar de Oirlose missionaris Jan Verstappen te assisteren. Dankzy pater Kemps kreeg dit eiland een eigen volks lied: 'O Sweet Saint Martins Land'. Tijdens het bezoek van de toenmali ge koningin Juliana, in 1975. aan dit eiland ging dit door pater Kemps geschreven en gecompo neerd volkslied in première. Vyf jaar geleden keerde pater Kemps terug naar Nederland nadat zyn kerly'e op Sint Maarten was af gebrand. Zyn laatste jaren bracht hy door in Gennep in het rusthuis van de paters van de H. Geest Daar is hij vorige week vrydag op het kloosterkerkhof begraven. uitgereikt aan mevr. Joke Halmans- Gommans. De besturen van de Wykvereniging Veltum en het wyk- centrum waren het er unaniem over eens, dat zy deze wy konder scheiding ten volle had verdiend voor het vele werk, dat zy jarenlang belangeloos zowel voor de Wykver eniging als voor het wijkcentrum heeft (en nog steeds) verricht Na ze ven jaar voorzitster van de Wijkvereniging te zyn geweest legde zy vorig jaar deze funktie neer, maar nog steeds is zy aktief als beheerster van het wyk- centrum. De wy konderscheiding werd haar uitgereikt door de heren Jan Litjens, voorzitter van de Wykver eniging en Wim Hopman, voorzit ter van het wykcentrum. Er werd aan herinnerd, dat het tweede gedeelte van haar eerste en toevalligenvyze ook van haar twee de (meisjes)naam (HalMANS-Gom- MANS) de tweed naamvalsvorm is, die staat voor: flink, groot en tot veel in staat. Aan deze betekenissen heeft zy in de ware zin van het woord in het belang van de wy k Vel tum gestalte gegeven. Uit het feit, dat er grote belangstelling was voor de uitreiking van deze onderschei ding, mag worden opgemaakt, dat de wyk het volkomen eens was met de keuze van beide besturen. Het kinderkoor 'De Bandelieren' en het jeugdkoor Tomorrow Peo ple' van de Petrus Bandenparochie, waarvan zy diligente is, droegen een lied aan haar op en de joekska- pel van de wyk 'Zuutjes èn' bracht haar een muzikale hulde. De onder scheidene wilde-by al dat muzikale geweld niet achterblyven. Haar dankwoord mondde nl. uit in een ode aan Veltum, die zy met piano begeleiding van Wiel Swaghoven ten gehore bracht Het bleek een prima meezinger, die het tydens de carnaval zeker goed zal doen. In de Keulsche Pot loundue-. gourmet- en specialiteiten restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON stoffenboetiek Marinel passage 10 venray tel. 04780415772

Peel en Maas | 1991 | | pagina 1