DAT GEBEURDE IN VEND A Y IN HET JAAD 1990 PEEL EN MAAS Donderdag 4 januari - Pagina 8 JANUARI - Na een volgens de politie rustige ou- dejaarevtering kon het weekblad Peel en Maas aan zyn lilde jaar gang beginnen. - Opgravingen in de buurt van Hoo- griebroek in het toekomstige tracé van Rijksweg 73, opende nieuwe perspectieven. Er werden resten van nederzettingen van voor het begin van onze jaartelling ontdekt. - Pater Huub v.d.Sande kreeg een nieuwe taak in de Rotterdamse wyk Katendrecht toebedeeld. Twee dagen per week blijft hij zyn werk voor de Winkel van Sinkel doen. - Biljartvereniging S.N.A.in Oostrum vierde haar 40-jarig bestaan. - Een fout in het gemeentelijke com puterprogramma zorgde voor een aantal pynlyke vergissingen by de heffing van het rioolrecht. - Minister Ir.G.Braks sprak op een landbouw-thema-avond van het CDJA in samenwerking met de L.L.T.B.Venray. Hy ging daarby de problemen en veel vragen niet uit de weg. Bovendien gaf hy zyn toe komstvisie op de landbouw. - Ten behoeve van Roemenië werden door het Rode Kruis en het Jeugd Rode Kruis 226 pakketten inge zameld. - Oirlo vroeg in een brief aan het col lege van B.en W. haast te maken met de invulling van het braakliggende terrein op de hoek van de Hoofd straat en de Deputé Petersstraat. - By het Rode Kruiskorps nam de heer Jac.Cuppen als colonnecom mandant de leiding over van dokter J.de Vocht. - Op het Boschveldcollege speelde schaakgrootmeester Jan Timman een simultaanwedstryd tegen 35 te genstanders. - Het Venrayse Museum kreeg van de Zusters Ursulinen een 17de eeuws glasruitje geschonken, ge maakt door een onbekende Venray se glasbrander. - De heer L.M.M.Laurensse nam af scheid als voorzitter van het P.C.V. en werd opgevolgd door burge meester Fasol van Horst. - Mevr.Henny Perree kreeg de Vel- tumse wy konderscheiding, het zil veren Schópke, voor haar werk als verkeersbrigadier. - Als gevolg van een conflict over ka- techeselessen legden drie kerk bestuurders van de Vredeskerk hun functie neer. - Na een dienstverband van 24 jaar nam de heer Guus Eyssen afscheid als hulpverlener by de gemeentelij ke dienst Sociale Zaken. - Mevr.W.v.d.Munckhof-Sangers, be ter bekend als "Juf Sangers" over leed op 91-jarige leeftyd. Zy was van 1932 tot 1948 directrice van de toen malige landbouwhuishoudschool, thans bekend als "Marianum". - Wit Desselke wordt "Sint Jo- rispark" en de eerste bouwplannen werden positief ontvangen. Het gaat om de bouw van 97 woningen. Ten behoeve van de ouderen komen er 29 wooneenheden met een gemeen schappelijke ruimte. De ouderen ble ken ook belangstelling te hebben voor de koopwoningen. - Op 72-jarige leeftyd overleed de heer Wim Volleberg uit Oostrum. Hy bekleedde tal van functies in het Oostrumse gemeenschapsleven. Zo was hy o.m. 25 jaar voorzitter van de Oostrumse LLTB, mede-opriohter van het Werkcomité Oostrum, 20 jaar president van Sub Matris Tute- la en 29 jaar bestuurslid van de RABO-bank Oostrum. - Het St.Elisabeth-ziekenhuis startte met een project, waarbij langdurige patiënten prettig worden bezigge houden in een "huiskamer". - De Oostrumse Kar klingels vierden hun 3x11 jarig bestaan - De Heer Chris Ter Beek kreeg de Bronzen Piëlhaas voor zyn werk in het belang van de Venrayse jeugd. - De gemeente legde de zorg voor de oudere bevolking vast in de Nota Ou derenbeleid en ging de subsidienor men voor woningverbetering versoepelen. - Pastoor J.Dorren van Castenray overleed op 73-jarige leeftyd. Hy was vyfjaar herder van de Matthiaspa- rochie. - Gemeld werd, dat het Middelbaar Technisch Onderwijs in augustus van start zou kunnen gaan als ne venvestiging van het nieuwe insti tuut voor Middelbaar Beroepsonderwijs Noord Limburg. - Fanfare Dorpsklank uit Castenray werd landskampioen in de 1ste Af deling. - Gerard Reynders werd de nieuwe prins van "De Piëlhaas". - De meerderheid van de gemeente raad voelde er niets voor lid te wor den van de LOTA,de vereniging van Lagere Overheden tegen de Apartheid. - Er startte in Venray een campag ne voor gescheiden inzameling van afgedankte oplaadbare nikkel- cadmium batteryen. - De storm, die met windkracht 8 over Nederland raasde, richtte be hoorlijke schade aan in Venray en de kerkdorpen. Vooral de bossen moesten het ontgelden. FEBRUARI - De heer W. Willems uit Ysselsteyn, initiatiefnemer van het Organisch Verdelingsbedrijf Venray BV (OW), bood zijn 6 ha grond en zijn BV, op gericht ter realisatie van een mest verwerkingsfabriek, aan de gemeente Venray aan. Hierdoor mag de gemeente zelf de mestverwer kingsfabriek gaan bouwen. Hy zocht de samenwerking met de gemeente om zo een oplossing te vinden voor het zgn. planschade-probleem. - Het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie (IVN) stelde in een brief aan het gemeentebestuur, dat het Vlakwatergebied een onvervang baar recreatief gebied is. Na een ver kenning ter plekke luidde het IVN de noodklok n.a.v. de voorgenomen plannen omtrent het Vlakwater- gebied. - De diverse hierby betrokken com missies steunden het standpunt van B en W, dat in Venray een golfslag- bad moet komen. - De gemeente kreeg van de heer en mevrouw Bouten-Reintjes uit Heer len -nabestaanden van de huis houdster van Oscar v.d. Loo- het kostbare foto-album van deze Ven rayse burgemeester (1916-1937). - In het Venrays Museum 't Freule- keshuus werd een interessante ten toonstelling over munten gehouden. - Aan het Kapelaanspad ging de vlag in top bij het bereiken van het hoogste punt van het project, dat 1250 m2 winkelruimte en 14 vrij luxe huurwoningen omvat. - Het gemeentelyk homo-beleid werd in een notitie vastgelegd. - Voor de eerste keer werd de Jo van Oers-Memorial uitgereikt. 200 Scho lieren streden om dit kleinood, dat uiteindelyk werd gewonnen door de basisschool De Bongerd. Deze loop was een onderdeel van de Vlakwa tercross van de Atletiekvereniging Venray - Door de gemeenteraad werd het ge meentelijk beleid t.a.v. fraude by so ciale uitkeringen goedgekeurd. - De politie ontving uit handen van wethouder W. Claessens een snel heidsmeter. Het geld hiervoor had Venray verdiend in het kader van de 25%-regeling (minder ongevallen) van de overheid. - By de kandidaatstelling voor de ge meenteraadsverkiezingen op 21 maart bleek, dat geen nieuwe partij en zullen meedingen naar een plaats achter de groene tafel. - Overal in Venray en de kerkdorpen brak het carnaval in alle hevigheid los. De grote optocht moest in ver band met de storm een week wor den uitgesteld. - Het stichtingsbestuur van de Ven rayse Omroep Stichting ging een sa menwerking aan met de Lokale Omroep Venray, waardoor op 3 maart met de Lokale Omroep Ven ray op de kabel kon worden begon nen. Als experiment werd de Prinseninstallatie rechtstreeks uit gezonden. - Verwarring over de komst van Mid delbaar Technisch Onderwijs in Venray, als gevolg van het touwtrek ken met Boxmeer. Deskundigen meenden nog steeds, dat de Tweede Kamer voor toewijzing van een ne venvestiging in Venray zal beslissen. - Er werd rekening gehouden met de wensen van de medewerkers en de staf van het St. Elisabethziekenhuis. De fusie met het Venlose St. Maar- tensgasthuis zal geen wyziging bren gen in de naam van het Venrayse ziekenhuis. - Aan het grondverwerkingsbedrijf Maessen in Ysselsteyn werd door de provincie een ontgrondingsvergun ning verleend voor de Witte Vennen in Oostrum. Dit was het sein voor Venray om in actie te komen tot ver koop van deze grond in Oostrum. - Op de 16e overleed de heer Leo Creemers, oud-administrateur van het Boschveld College. Hij leverde een grote bijdrage aan de nieuw bouw van dit College en de kerk van Brukske. Hy was voorzitter van de Winkel van Sinkel, bestuurslid van de Rabo-bank Venray en voorzitter van de Algemene Hulpdienst Ven ray. - Op de 18e stierf geheel onverwacht op 61-jarige leeftyd pater Hugo San ders ofm. Hij was in de jaren 50 le raar Nederlands aan het Gym I.C. Na 20 jaar te zijn weggeweest, kwam h(j in 1982 terug in Venray. Hij werd bestuurslid van het Boschveld Col lege, voorzitter van het School bestuur Venray-Zuid en assisteerde in Venray en de regio. - Zuster Philomeni, oprichtster van de BLO-school, later MLK-school De Essel, overleed op 92-jarige leeftyd. MAART - In de raadzaal van het gemeente huis werd voor de tweede keer de In ternationale Vrouwendag gehouden. - De Lions Club Venray hield voor de 2de keer een grote veiling ten bate van gehandicapte medemens in de regio. - De gemeente liet een diepgaande studie verrichten naar de verder in vulling van het Vlakwatergebied, waarmee voldaan werd aan.de wen sen van de gemeenteraad. - De eerste van de 12.000 boxen voor klein chemisch afval (KCA) werd uit gereikt. Met deze boxen hoopt men te bereiken, dat klein chemisch af val gescheiden van ander afval kan worden opgehaald. - Begonnen werd met de restauratie van de St. Petrusmolen (Stoksmo- len) aan de Sportlaan. De restaura tie zal in 3 fasen worden uitgevoerd. - Vorst Piet (Hermans) deelde het camavals-minded publiek mede, dat hij zyn vorstenkieps aan de wilgen zal hangen. - Uit eerste onderzoeken is gebleken, dat de grondverontreiniging onder en rond de metaalwarenfabriek In- alfa BV (nog) niet verontrustend is. - Dankzij een voorschot op de aan vraag voor de Artikel 12-status kon de gemeente het rijwielpad langs de Beekweg naar Vredepeel renoveren. Bij gelegenheid van het in gebruik nemen schonk de aannemer aan de Werkgroep Kruisen en Kapellen een bedrag voor het opknappen van het Mariabeeld in de schelp in Vre depeel. - Het motorcross-terrein van SMC aan de Bakelsedyk werd uitgebreid, waardoor het mogelijk werd races met kleine terreinwagens (skelters met terreinbanden) te houden. - Venray was kennelijk niet in stem ming voor het kiezen van een nieu we gemeen teraad, want slechts een kleine 57% trok naar de stemmachi- ne. Het CDA kwam als grote winnaar uit de bus; PvdA en WD waren de verliezers. De nieuwe gemeenteraad toonde zeven nieuwe gezichten. - Ter gelegenheid van de 85ste ver jaardag van Thei Min werd in het Venrays Museum een overzichtsten toonstelling van zijn werken geo pend. Het Museum kreeg bezittingen van de Schaapscompag nie uit de nalatenschap van "Raedts en Co.". - In Leunen werd het voor f.600.000,- verbouwde gemeenschapshuis heropend. - In verband met de voorgenomen bouw van het nieuwe zwembad op de hoek van de Kempweg en de Westsingel, zal Jong Nederland moe ten verhuizen naar de voormalige St. Anna kleuterschool achter de Vre deskerk. - Na jarenlange discussies zal met in gang van maandag 2 april de weke lijkse markt op maandagmiddag worden gehouden. De Venrayse win keliers zullen dan in het vervolg op maandagmorgen hun deuren geslo ten houden. - Als gevolg van de fusie van het St. Maartensgasthuis te Venlo en het Venrayse St. Elisabethziekenhuis werd de afdeling Fysiotherapie ge privatiseerd. - De loketbediende van het NS- station te Oostrum werd door een ge wapende man gedwongen de kluis te openen. De buit bedroeg enkele duizenden guldens. - Het weekblad Peel en Maas bestond deze maand 110 jaar! APRIL - Bij de wethoudersverkiezingen werden de heren J. Truyen, B. Kersten en J. Driessen en mevrouw M. Hoppenreijs-de Loo tot wethou der gekozen. - Na 35 jaar werkzaam geweest te zijn als dierenarts, nam de heer van Winden afscheid van zyn clienten. - Op het terrein van Scholengemeen schap Jerusalem werd de eerste spa de in de grond gezet voor de bouw van een nieuw schoolgebouw. - Voor de 2de keer werd de consu mentenbeurs Prodima gehouden op een beursterrein van 4000 m2. - Door de KPJ van Veulen werd het 40-jarig bestaansfeest gevierd. - De gemeente en het Organisch Ver edel ingsbed rijf van de heer W.Wil- lems te Ysselsteyn bereikten overeenstemming over het betalen van de verbetering van de Steegse Peelweg. - De gemeenteraad nam afscheid van 7 raadsleden, namelijk de heren J. Poels, P. v.d. Boogaard, A. Leyssen, J. Houba, J. Reintjes, G. Janssen en wethouder W. Claessens. - Ontdekt werd, dat de uit 1716 da terende grenspaal naby de Craijen- hut was vernield. De brokstukken werden teruggevonden. MEI - Vijftig hiervoor uitgekozen Venray- ers waren in het Amsterdamse Car ré te gast om de nationale viering van de bevryding van Nederland mee te vieren. -Volgens de visie van vy f korpschefs en de districtscommandant van de Rijkspolitie in de regio Noord en Midden Limburg zal er in de toe komst een werkeenheid komen voor de politie van Venray, Meerlo- Wanssum, Bergen, Gennep en Mook, bestaande uit 100 politie mensen. - In samenwerking met de gemeen ten Meerlo-Wanssum en Broekhui zen startte de gemeente Venray een proef met het inzamelen van land bouwplastic. - De Wereldwinkel besloot van start te gaan met als voorlopige activiteit eenmaal per week de verkoop van derde wereldprodukten vanuit een marktk i-aam. - De Katholieke Bond van Ouderen (KBO) lanceerde het idee op bouw van woningen voor ouderen moge lijk te maken op het terrein van het Sint Jozefklooster, wanneer de Zusters van de Goddelijke Voorzie nigheid Venray hebben verlaten. - De Lokale Omroep Venray kreeg een programmaraad onder voorzit terschap van de heer W.Buys. Deze programmaraad moet toezicht hou den op de inhoud van de program ma's van de L.O.V. - Het CDA en de PvdA stelden een ambitieus actieplan op voor de ko mende 4 jaar. De coalitie-partners zullen de aanpak van de problema tiek rond de eigen leefomgeving be schouwen als hun belangrijkste taak voor het begin van de 90-er jaren. Het actieplan omvat niet minder dan 192 actiepunten. - Op de Grote Markt werd (na later bleek voor de laatste keer) het paar- denspektakel Jumping Venray ge houden. - Het aantal commissies, dat het col lege van B en W bij zijn besluitvor ming ondersteunt en adviseert, werd door de (nieuwe) gemeenteraad van 6 naar 10 uitgebreid. - In Aktiviteitencentrum voor Oude ren "de Kemphaan" werd een zeer geslaagde informatiemarkt voor ou deren in de gemeente Venray ge houden. - Het nieuwe winkel/woonproject aan het Kapelaanspad en het Schou tenstraatje kreeg de naam "de Win kelmolen", als herinnering aan de heer Winkelmolen, die vroeger op deze plaats samen met de heer v.d. Beuken een maalderij had. - Geheel onverwacht stierf op 73-jarige leeftijd de heer Toon Jeu ken, beter bekend als "de klompen maker". Hij was prefect van de Derde Orde van St. Frans en collec tant en akoliet van de Paterskerk. - De president-directeur van Rank Xerox, ing. F. Stollman, werd voor zitter van Noordlimburgse Kamer van Koophandel. - De Kon. Harmonie Euterpe nam af scheid van de heer M.A. Kooien als president. De heer P. Pop werd als zyn opvolger benoemd. - Met ingang van maandag 21 mei ging er een snelbusdienst van start tussen Venray en Helmond v.v. Op dezelfde dag begon ook een bus dienst tussen Siebengewald en Venray. - Omringd door tal van activiteiten werden in Merselo de inmiddels tra ditioneel geworden Muziekfeesten gehouden, met zoals gewoonlyk de Aid Merselse Dag. - In het kader van de Artikel 12-aanvraag, heeft de inspecteur die de minister van Binnenlandse Za ken adviseert, de gemeente toestem ming gegeven om in 1990 voor 3 miljoen achterstallig wegenonder- |houd te plegen. - De komst van Middelbaar Tech nisch Onderwijs in Venray kwam weer op losse schroeven te staan. Staatssecretaris Wallage van het Mi nisterie van Onderwijs liet de Kamer van Koophandel voor Noord- Limburg en bedrijfsleven in de re gio weten, dat de huidige instellin gen voor deze onderwysrichting in de regio in staat moeten worden geacht aan de vraag van de ar beidsmarkt te voldoen. De Kamer van Koophandel liet weten nu orga nisaties van werkgevers en vakbon den in te schakelen om de staatssecretaris nogmaals te wijzen op het belang van Middelbaar Tech nisch Onderwys in de regio Venray. - De zevende Kennedymars, met een deelname van maar liefst 1272 wan delaars, werd een groot succes. Van hen voltooiden 1022 in de voorge schreven tijd van 20 uur de tachtig kilometer lange tocht in en om Venray. JUNI - De heer Gerrit Peeters herdacht het feit, dat hij veertig jaar geleden koster werd van de parochie St.Pe- trus Banden. - In het kader van Vaderdag organi seerde het Winkelcentrum Venray een Franse dag, waarbij het gehele centrum in het teken stond van Franse gewoonten en gebruiken, on der het motto "Vive Mon Père". - Wethouder Joos Truyen gaf in een vergadering van het Dorpsradeno- verleg een duidelijke informatie over de mogelijkheden tot aanleg van de kabeltelevisie in de kerkdor pen Merselo, Oirlo, Castenray, Hei de en Ysselsteyn. - De gemeente Venray kreeg een flin ke bydrage van het Rijk, ten behoe ve van de kinderopvang in het kinderdagverblijf Duimelot. - Directeur Ad Hyl nam na ruim 23 jaar afscheid van de Katholieke Technische School. Hy werd opge volgd door de heer L.A. de Veen. - De leden van het Winkelcentrum Venray bespraken de structuurvisie van het centrum. Een van de conclu sies was, dat het Venrayse winkel centrum toe is aan een grote publiektrekker, bijvoorbeeld een C A. - Twee zaterdagen heeft Venray in het middelpunt gestaan van het "Kerkepad" van de NCRV-televisie. Naar schatting van de VW hebben zeker 6600 mensen uit alle delen van het land een bezoek gebracht aan de Grote Kerk. De reacties op het Venrayse Kerkepad waren bijzonder positief. - Evenals enkele andere Noordlim- 'burgse gemeenten, heeft de gemeen te Venray besloten een alcoholipatigingsbeleid te voeren, dat niet alleen van toepassing is op de werknepiers van de gemeente, maar ook op de leden van het colle ge van B en W. - Ondanks matige weersomstandig heden mocht toch gesproken wor den van een geslaagde 32ste Avondvierdaagse, waaraan door ruim 3000 enthousiaste tippelaars werd deelgenomen. - Voor de eerste keer werd een inza- melingsronde gehouden voor het op- halen van de KCA-boxen. De chemokar werd een nieuw feno meen in het Venrayse straatbeeld. - Er werd een officiéél begin gemaakt met het plan, om de poliklinieken en functie-afdeling van het St. Elisa bethziekenhuis uit te breiden. - De benoeming van de Monumen tencommissie werd uitgesteld. Re den hiervoor waren de problemen rond het niet goed functioneren van die commissie. - By Rank Xerox werd volop ge werkt, om de bodem en het grond water te 'zuiveren; een proces, dat zeker vier jaar zal duren. - De Venrayse wielrenner Peter Win nen behaalde het Nederlands Kam pioenschap wielrennen op de weg. Tijdens een rit over 230 km sloop de Venrayer op 25 km van de aankomst weg uit de sterke kop groep, die hem niet meer terugzag. - Het Bureau Oranjewoud bracht in opdracht van de gemeente een uit voerig rapport uit over de ontwikke- lingsmogelijkheden in het Vlakwatergebied. Uitgangspunt is, dat de groene long-functie voor dit gebied behouden moet blijven. - Intussen werd in Venray stevig aan het nieuwe centrum verder gebouwd. - Eindelijk werd overeenstemming bereikt om de Oude Oostrumseweg verkeersveiliger te maken. Om de snelheid in té dammen zal de split sing bij de Julianasingel aangepast worden. - Meer dan 5000 fietsenthousiaste- lingen hébben weer bijzonder veel plezier beleefd aan de Fietsvierdaag se De Peel. JULI - "De mensen moeten te ver lopen om te kunnen stemmen. Daar moet verandering in komen", aldus het raadslid v.d.Vorle. Met name het stembureau St.Servatius was moei lijk te bereiken. De burgemeester was bereid de indeling rond de stem bureaus nog eens te laten bekijken, maar men moest niet rekenen op uitbreiding van he t aantal stembu reaus. Integendeel I - De inspecteur van het ministerie van Binnenlandse Zaken kwam tot de ontdekking, dat onze gemeente veel te weinig geld besteed aan het onderhoud van de wegen. Zeker het dubbele van de gebruikelijke 8 h 9 ton per jaar is nodig, aldus deze in specteur, die er niet bijverteldè of Venray dat dubbele bedrag ook ter beschikking krijgt. - De wethouders mevr.M.Hoppen- reijs en B.Kersten presenteerden de nota "Uitgangspunten Mestverwer king". In het najaar zou de gemeen te een keuze gaan maken uit een aantal lokaties voor de bouw van een mestverwerkingsfabriek: op het in dustrieterrein Smakterheide of in het overschotgebied. - Jac.Siebers van de Merseloseweg en lid van de Venrayse Handboogschut terij "Diana", behaalde opnieuw de nationale titel boogschieten 25 me ter. Hij was meerdere malen natio naal luim pioen; het laatst in 1988. In de damesklasse ging de nationa le titel met één puntje verschil, voor bij aan Anny Thijssen uit Maashees, die ook lid is van Diana. - Het had al jarenlang gerommeld - niet in, maar over het Vlakwaterge bied. Onze redacteur noemde het ge bied "Het stiefkind van de gemeente Venray". De plannen voor de aanleg van het nieuwe zwembad waren voor de gemeente o.m. aanleiding een rapport te laten samenstellen, waarin 6ök de toekomstvisie was vervat. De wethouders Kersten en Driessen konden nog voor de vakan tie die nota presenteren en beiden waren zeer eensgezind in hun oor deel: "Het staat als een paal boven water, dat de groene long-functie van het Vlakwatergebied niet mag worden aangetastHet is nu aan de gemeenteraad een keus te maken uit dat wat fïnanciëel moge lijk zal zijn. En men zal daarbij ze ker rekenen op een particuliere participatie; al was het alleen maar voor de heroprichting van een restaurant in dat Vlakwatergebied. - Het zag er weer zo hoopvol uit. De nationale wielertitel voor Peter Win nen opende veel perspectieven voor zijn deelname aan de Tour de Fran ce. Helaas, iemand van het NOS- Joumaal, die met zyn auto alle snel heidsbeperkingen vergat, joeg Ven rays hoop tegen de vlakte - Harrie Arts uit Merselo vierde zijn veertigjarig jubileum alé secretaris van de Coöp.Groente- en Fruittelers- Afzetvereniging. "Kampen Har", zo als hij wordt genoemd, moet echter tot het komende jaar wachten eer hij als gepensioneerde van een wel verdiende rust kan gaan genieten. - Anders dan te doen gebruikelijk wil het Rijk ook bijdragen aan het gezondmaken van het Venrayse Grondbedrijf. Maar dan zal de ge middelde belastingdruk van de Venrayse inwoners met f 60,- ver hoogd moeten worden. Dat bedrag ineens vond men te veel. Daarom vier jaarlijkse belastingverhogin gen van f 15,-. - Meer ruimte voor kinderopvang kan dankzij de "Oort-gelden". Voor Venray werd f 282.000,- toegezegd ten behoeve van de bouw c.q. ver bouw van accommodaties op dat - De 13-jarige Leopold van Asten uit Ysselsteyn werd uitverkoren om deel te nemen aan de Ponykampi oenschappen. Met zijn pony Ca- therson Redgold zou hij aantreden voor de nummers springen en dressuur in Pratoni del Vivaro bij Rome. - Nog dit jaar gaat de gemeente ruim 3 miljoen besteden aan de riole ring. Aldus onze krant van 12 juli 1990. De hoogste prioriteit werd ge geven aan de volgende rioleringen: in de Kempweg, in de Julianasingel, in de Patersstraat, in de kem van Oostrum, in het eerste gedeelte van de Stationsweg en in de Bon gerdstraat. Dkt was in juli. Nu is het januari 1991 - De fietscrossers c.q. -crossertjes zitten met de handen in het haar. Vernielingen aan en diefstal uit hun clublokaal in het Vlakwaterge bied Zijn schering en inslag. De schade is niet meer te betalen. - Het jaarlijkse dorpsfeest in Veulen kreeg deze keer een bijzonder tint- jé. De in vergetelheid geraakte Sa cramentsprocessie werd n.l. in ere hersteld. - Ouderen, die om een of andere re den niet meer zelfstandig kunnen of willen koken, kunnen voortaan in groepsverband in het trefpunt restaurant van "Beukenrode" ko men eten. - Opnieuw werden in het sportpark "De Wieën" jeugdsportkampen van de KNVB georganiseerd. Het is sinds 1982 dat in de zomermaan den vele honderden jeugdige spor ters hun tentenkamp in Venray - Peter Arts behaalde met zijn twee Greyhounds op de Neder landse kampioenschappen wind- hondenrennen in Venlo de eerste en de tweede prijs. In september won hij met "Bobby" de Europese titel op de 475 meter. - Twee samenwerkende Somerense bedrijven hebben met de gemeente een principe-overeenkomst geslo ten over de aankoop van 7000 m2 grond, gelegen tussen de Maashese- weg en de Begraafplaats Boschhui zen. Ter plekke, bij de afrit van de toekomstige Rijksweg 73, wil men t.z.t.een hotel gaan bouwen. Kosten vier miljoen. - Het monumentje "De Schuttery", op de hoek van'de Grotestraat en de Passage werd op verzoek van de buurt verwijderd. Na een paar maanden op het gemeentelager te hebben gelogeerd, kreeg het beeld een plaats aan de Raadhuisstraat naby het parkeerterrein van het ge meentehuis. - Het Gewestelijk Arbeidsbureau (rayon Venray en Gennep) consta teerde een daling van de werkloos heid ten opzichte van voorgaande jaar. Maar er stonden ook nog 461 vacatures open. En dal waren veelal baantjes, waarvoor in deze contreien de capaciteit oftewel de vakkennis ontbreekt. - De traditionele jaarmarkt wen weer druk bezocht, zowel door he publiek als door de standwerkers De Venrayer Paul Bol werd winnaa van het standwerkersconcours. - De 21-jarige gehandicapte Stefai Claessens uit de Luciastraat, een droomreis in vervulling gaan Hy mocht als Elvis Presley-fan een rondreis van 17 dagen maken ii Memphis (Florida), het "Mekka1 van de Elvis-fans. In brand gevlogen muurcoating i de in aanbouw zijnde apotheek es klinisch laboratorium aan de Hoe derstraat, zorgde voor grote schad Mogelyk dat het stuk nieuwbou geheel of gedeeltelijk zal moet! worden gesloopt wil ste "P< var zot het Int wel

Peel en Maas | 1991 | | pagina 8