Venrayse parkeerproblematiek niets nieuws De arbeidsmarkt in november 1990 Bronzen Piëlhaas voor W im Buys Brandweerman 'gearresteerd' Première tijdens jeugdzitting: De Hazekeutel heeft eigen carnavalsliedjes "veltum" Prinseproclamatie uitverkocht Fusie Venrayse joekskapellen Liedjesmiddag bij de Knölleke's Venrays carnavals liedje opnieuw op plaat De Schanseknuppels Castenray Prins Tinus draagt scepter over ,04709-2019 Dierenbabbels RAEDiïS PEEL EN MAAS Donderdag 4 januari - Pagina i De vastelaovesvereniging 'De Piël haas' kent jaarlijks zijn hoogste on derscheiding toe aan een persoon die belangrijke sociale verdiensten heeft voor de gemeenschap. Deze onderscheiding, de zogenaamde 'Bronzen Piëlhaas' (een in brons ge goten beeldje van 20 cm) is dit jaar toegekend aan de heer Wim Buys. Wim Buys heeft al meer dan der tigjaar bijna al zyn vrije tijd gege ven aan het door hem in 1959 opgerichte jongenskoor 'De Zan gers van St. Frans'. Het koor is door zyn toedoen vermaard geworden in zowel binnen- als buitenland. Zyn niet aflatende y ver is een geweldige stimulans geweest voor de koor zang en voor het jongenskoor in het bijzonder. Thlloze jongens zijn in de voorbije jaren lid geweest van 'De Zangers van St. Frans' en zij hebben Wim Buys niet alleen leren kennen als een kundig dirigent, die wekelijks 3 k 4 avonden bezet was met repeti ties, maar ook als organisator en stimulator van het koor met zijn ve le neven-aktiviteiten. Als geen ander is Wim Buys er zich van bewust dat voor het in stand houden van een jongenskoor het uiterst noodzakelijk is dat de onderlinge kontakten goed zyn. Zyn inzet voor clubavonden, de werkkampen en de vele concertrei zen is zeer by zonder. Van de vroege morgen tot de late avond staat hij klaar voor 'zyn' koor. Honderden jongens zullen met genoegen terugdenken aan de prachtige en gezellige concerten- reizen in zowel binnen- als buiten land welke tot stand zyn gekomen door de vele kontakten van Wim Buys. Naast zyn aktiviteiten voor 'De Zangers van St. Frans' was hy tot voor kort ook nog voorzitter van de programmaraad van de Lokale Om roep Venray. Momenteel is hij voor zitter van de programmaraad. Voor zijn grote inzet is hem de 'Bronzen Piëlhaas' toegekend welke aan hem zal worden uitgereikt tij dens het zondagochtendconcert van het Hofkoër op zondag 3 februa ri a.s. in de schouwburg. Ongetwijfeld zullen vele leden en oud-leden gebruik willen maken van de gelegenheid om de heer Wim Buys te feliciteren met zijn welverdiende onderscheiding. Op zondagmiddag 6 januari om 14.11 uur houdt de Hazekeutel in de Venrayse Schouwburg weer de jeugdzitting voor alle Venrayse kin deren. Deze keer een heel speciale jeugdzitting want dan zullen voor het eerst twee carnavalsliedjes ten gehore worden gebracht, die spe ciaal voor de Hazekeutel zijn ge schreven: het „Hazekeutellied", geschreven door Wim Snijders en „D'n Hazekeutel laot niemes al- lieën", dat door diens zoon Bert is geschreven. Beide nummers zijn gearran geerd door Wiel Swaghoven. De Hofkapel zette dit liedje zaterdag jl. samen met kinderkoor De Bande lieren, op cassette. Dit koor zal het nummer tijdens de jeugdzitting uitvoeren. De liedjes zijn op cassette gezet om vooral de scholen en jeugdvere nigingen in de gelegenheid te stel len de liedjes samen met de kinderen te kunnen zingen. Casset tes kunnen daarom besteld worden by het secretariaat van de Hazekeu tel, Gerrie v.d. Munckhof, tel. 10598. REINIGEN VERVEN IMPREGNEREN REPAREREN STOPPEN VERHUURTAPUTRE1NIGER REINIGEN VAN: KLEDING. (VLOER KLEDEN DEKENS. DEKBEDDEN. (VITRAGE-) GORDUNEN. TROUWJAPONNEN. (TUINSTOEL-) KUSSENS. TAPUTEN. STOMERIJ Winkelcentrum Veltum 58a Tel. 84257 Poststraat 6 Venray (nabij Postkantoor) Tel. 82025 DIERENWERELD De jeugdzitting op 6 januari zal geheel in het teken staan van de dierenwereld. In deze sfeer zal de oude jeugdprins Renz 1 afscheid nemen en de nieuwe jeugdprins be kend worden gemaakt. Naast gezellig hossen zijn er die middag tal van optredens. Zo zullen ondermeer de kinderen fvan Opan- ka een boerendans uitvoeren. Het duo Niels de Klerk en Pascal van Daal zullen een wervelende play back act opvoeren en de garde van de Hazekeutel zal ook een dans op voeren. Naast de bekendmaking van de jeugdprins is er natuurlijk ook het bekendmaken van het jeugdboe- renbruidspaartje. Rondom de jeugdzitting wordt, .net als vorig jaar, een ballonnenwedstrijd gehou den. Verder kunnen de kinderen zich gratis laten schmincken. Een van de hoogtepunten deze middag, zal het uitreiken van de Or de van de Hazekeutel zijn. Die wordt overhandigd aan Sjang Vol- lenberg, zoals wij vorige week reeds berichtten. „Zijn" vereniging, De Springplank, en ook Jong Neder land, zullen de Hazekeutel deze middag bijstaan zodat het program ma ongestoord en vlot zal verlopen. De jeugdzitting duurt tot ongeveer 17.00 uur. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 Dat het zondagmiddag zijn laatste brandwacht was heeft de 55-jarige Wüly Douwes van de Venrayse vrijuhllige brandweer geweten. Min of meer ging eindelijk zijn eerder veel uitgesproken wens in vervulling: uitrukken voor een grote brand bij een magazijn zoals bij de Hema. Er kwam op zijn laatste wacht een melding van brand in een magazijn binnen. Als plichtsgetrouwe brandweer spoedde hij zich kazemewaarts, waar met spoed in de richting van de Beek, bij Merselo werd gereden. Daar aangekomen bleek er een enorme rookontwikkeling te zijn bij een loods. Wat hij echter niet wist ivas dat die brand was uitgedokterd door de leden van zijn wachtgroep. Op de gevel van de loods kon men het bord Hema zien. Maar de politie 'ontdekte' dat die brand opzettelijk was gesticht en zo werd de scheidende brandweerman Willy Douwes in de. boeien geslagen en afgevoerd naarhet instruktielokaal van de vrijwillige brandweer bij het gemeentehuis. Daar werd nog lang nageblust- Op de patroondag van de brandweer, in april, zal officieel afscheid wor den genomen van deze brandweerman in hart en ziel, die zich bijna 25 jaar heeft ingezet als volwaardig lid van het Venrayse korps. Een Russisch straatbeeld in Ven ray. Niet by een van de Venrayse winkels maar bij de ingang van de schouwburg op 22 december jl. De kaartverkoop voor de carnavals avonden in januari zorgde voor een lange ry belangstellenden. De Prin seproclamatie was binnen 45 minu ten uitverkocht. Gelukkig is er dit jaar de mogelijkheid om via een vi deoscherm in de foyer het program ma uit de grote zaal te volgen. (Foyer toegankelijk voor ƒ2,50.) Het programma is definitief rond. De laatste punten en komma's wor den in het draaiboek gezet Naast de al genoemde artiesten zagen we daar nog in staan dat de zaalaankle ding mede verzorgd wordt door Santecream. Bovendien hebben we van huure zegge dat Van Huure Zeg ge ook present is. Nica van de Windt wil dit jaar de Prinseprocla matie ook niet missen. Het belooft wat. Een korte tijd zal Venray zon der prins zijn om na Gerard I ver der te gaan met Ons is ter ore gekomen, dat er schuchtere pogingen zyn onderno men voor een fusie van een drietal bekende joekskapellen. Bij navraag aan de voorzitter van 'Rats d'r Nève' Henk van Dooremalen werd dit gerucht min of meer bevesti gend beantwoord. Hoewel een en ander nog in een embryonaal stadium verkeert, be gint er toch tekening in het geheel te komen, aldus Henk van Doore malen. De beide andere kapellen, t.w. 'Moj Zat' en 'Van Toete noch Blaoze' hebben in principe de fusie plannen goedgekeurd en is men druk bezig om de funkties binnen deze fusie in te vullen. Gerrit Kate man van 'Moj Zat' bleek bij navraag enthousiast te zijn over deze kombinatie maar vraagt zich alleen af of de fusie lan ger stand zal houden dan enkele maanden, omdat de onderlinge be langen toch wel wat verschillen aantonen. Ans Thielen tenslotte deed duide lijk uit de doeken, dat men b(j 'Van Toete noch Blaoze' wel oren had naar een gezond samengaan met de andere twee kapellen, maar acht een definitief besluit eerst mogelijk na een bepaalde proefperiode van pakweg twee maanden, zodat we weten wat we aan elkaar hebben. Inmiddels schijnt een volgende kandidaat zich te hebben aange meld, want ook 'Efkes Waaclite' is het alleen zijn moe en zoekt al lan ger naar aansluiting. Om vast aan elkaar te wennen zullen de fusiepartners op zaterdag 12 januari in café 'De Volle Maan' een feestelijke happening organise ren, waarbij iedere muziekliefheb ber van harte welkom is vanaf 20.00 uur, zodat men met eigen ogen kan zien hoe deze samensmel ting verloopt Op zondag 6 januari wordt de liedjesmiddag bij de Knölleke's ge houden. De middag begint om 14.00 uur en het programma ziet er zo uit: Zingen en jureren van de inge zonden liedjes. Uitreiking Gouden Knol aan They Hendrix. Uitkomen boerenbruidspaar 1991. Dit wordt verzorgd door de Eerste Wijkvereniging Leunen. Bekendmaking winnend liedje. De liedjesmiddag wordt gehou den in gemeenschapshuis De Brink. Joekskapel Noeët Tuus zorgt voor de muzikale omlijsting. 'Ay Ay', kom makt d'r wat van', de camavalsschlager van Sjef Gou- mans en zienen huushald, is op nieuw op plaat gezet. Het nummer, dat in het jaar 88/89 al op de plaat van de Piëlhaas te beluisteren was, is nu door Jan Boezeroen vertaald in het Nederlands en opnieuw op genomen. Jan Boezeroen heeft voor dit nummer, dat geschreven is door Sjef en Marietje Goumans, wel ge bruik gemaakt van d'n huushald, die op de achtergrond het nummer begeleiden. De huidige camavalsplaat van Sjef en zienen huushald, 'Tirool ien Rooi', doet het goed. De singlever koop loopt voortreffelijk en de plaat is regelmatig te beluisteren by Om roep Limburg. Op zaterdag 5 januari wordt het Prinsenbal in gemeenschapshuis 'De Wis' gehouden, aanvang 20.11 uur. Rond 22.11 uur is het aftreden van Prins Jos I en om 23.11 uur komt de nieuwe prins van de Schanseknuppels 1991 uit. De Bliekers gaan a.s. zaterdag af scheid nemen van hun Prins Car naval 1990. Tinus d'n Urste. Tydens het Prinsenbal zal deze zeer geslaagde prins zyn Bliekerinnen en Bliekers nog eenmaal voorgaan in het camavalsgebeuren. Om 11 minuten over 11 zal Vorst Piet, Prins Tinus ontheffen van zyn ta ken en ontdoen van zijn waardighe den en zal deze ex-prins plechtig worden opgenomen in de Prinsen- fuuk, de club van oud-prinsen. Natuurlijk zullen deze 'plechtig heden' muzikaal worden onder steund door het Hoforkest en de Joekskapel 'Net op Tied'. Daarna kunnen de Maashese car navalsvierders zich gaan opmaken om de nieuwe prins te verwelko men. De opkomst zal weer op een spektakulaire wyze geschieden. De 31ste prins zal na een korte officiële beëdiging de Bliekers toespreken, zyn lijfspreuk bekend maken en hen voor het resterende gedeelte van de avond aktief laten zien hoe men in het Bliekersriek carnaval viert. De Raad van Elf, met Roelf Deenen voor het 31ste jaar in hun gelederen, zal de nieuwe prins vanzelfsprekend bijstaan. Het Prin senbal wordt gehouden in het ge meenschapshuis in Maashees en begint om 20.30 uur. PECH VOGEL LIJN EauioJcWcbedrijf ge8r. timmermans horst Schade herstellen? Timmermans bellen en het komt gegarandeerd goed Onder het hoofdstuk gedragsaf wijkingen staat de kat die naast de bak zijn behoefte doet bovenaan. Vooral de katten die nooit of zelden buiten komen, kunnen de onheb belijke gewoonte hebben de voor dit doel ingerichte kattebak te mij den en ergens anders te plassen. Meestal zijn dit vaste plaatsen op het vloerkleed die meerdere malen per dag bevochtigd worden. Na ver loop van tijd gaat het hele huis stin ken naar katte-urine. Men probeert van alles om dit aanwensel te stop pen: men probeert de kat te straf fen, de vochtige plekken worden met allerlei anti-kat middeltjes bestrooid, maar niets helpt. Men wordt radeloos. Maar vaak is het niet alleen de schuld van de kat. Er zijn 2 categorieën van oorzaken. Aan de ene kant lichaamlijke. Hier bij moet gedacht worden aan ziek ten of gebreken van nier, blaas of urinebuis, byvoorbeeld een blaa sontsteking of blaasgruisvorming. Anderzijds kan het meer een psy chische aard zijn, de kat doet het niet op de bak omdat deze niet schoon is, stinkt of omdat hij ver plaats is. Het kan ook zijn dat er tij dens de opvoeding van de kat iets mis is gegaan. Het kan zijn dat men met het jonge katje te veel blijft hopzakken. Een kat is een solitair levend dier en heeft derhalve af en toe behoefte aan rust en wil dan niet gestoord worden. Hij moet zich kunnen terugtrekken op een veili ge rustige plaats, anders gaat hij plassen. De kat moet vervolgens op een juiste wijze zindelijk gemaakt worden, niet door te schreeuwen of te slaan als hij buiten de bak plast, maar door byvoorbeeld de kat nat te sproeien met een plantensproei- er als hij op de verkeerde plaats plast. Dit geeft een nare associatie met het plassen op deze plaats. Zo wordt de kat getraind. Soms lean de oorzaak ook zijn een teveel of te weinig van bepaalde hormonen. Dit is dan vaak wel op te lossen door deze hormonen via de bek in te ge ven en eventueel wat homeopati- sche middelen er bij te geven. Ook kan een andere kat de oorzaak zyn, een kat die te logeren komt of is ge weest, een vreemde kat die per on geluk binnen is gedrongen en overal een vlag heeft geplaatst en hiermee aangeeft dat dit zijn terri torium is. Dit kan de gastheer of - vrouw niet goed accepteren en gaat deze plekken ook bevochtigen. In alle gevallen is het belangrijk de kat goed te observeren om te kijken wat de oorzaak zou kunnen zyn, maar het is en blijft een moeilijk probleem. Vandalisme aan auto Weer moest een aan de Blauwver verstraat wonende eigenaar van een personenauto aangifte doen van vernielingen aan zyn gepar keerde auto. Deze keer was zyn auto met witte verf overgoten. Reeds eer der werden vernielingen aan zijn auto èn aan zyn woning aange bracht Inbraak schuurtje Een Venrayer deed aangifte van diefstal van een zg. Old-Timer brom fiets, van het merk Kreidler-Floret, uit zijn afgesloten schuurtje achter zyn woning aan het Ceciliapad. De waarde van het brommertje be draagt ƒ4000,- Tb weinig parkeerplaatsen, en te veel parkeerplaatsen in gebruik door langparkeerders zijn enkele van de Venrayse parkeerproble men, die in de parkeemota aan de orde komen. Parkeerproblemen die niet nieuw zyn in Venray en ook niet elders in den lande. In Uden, een plaats die door veel Venrayse mensen als ideaal voorbeeld wordt genoemd, zit men met dezelfde pro bleem. 'Wie op zaterdag of vrijdag avond in Uden komt en dan ook de auto ergens kwijt wil, kan voor gro te problemen komen te staan. Al was het maar om in het centrum te komen. Het probleem wordt ge vormd doordat mensen voor lange duur parkeren op plaatsen by su permarkten. Juist daar willen de klanten snel en dichtbij met de auto kunnen komen', zo meldt het Udens Weekblad op donderdag 27 december. Ook daar kent men dus het pro bleem dat m.n. personeelsleden van winkels die parkeerplaatsen in nemen die eigenlijk voor de klan ten bestemd zyn. Het Udens Weekblad meldt ver der dat rijen auto's tevergeefs langs de parkeerplaatsen kruipen, op zoek naar een lege plaats. 'Voor alle partijen is het vervelend: voor de bezoeker van het Udens centrum, gekonfronteerd met verkeers opstoppingen: voor de winkeliers die hun klanten niet aan parkeer plaats kunnen helpen, maar ook voor weggebruikers, met name fiet sers, die tussen de zoekende auto's nogal eens hun leven riskeren'. Voorwaar een situatie die gespie geld zou kunnen zyn aan de Ven rayse parkeerproblematiek. IDEE Het artikel in 't Udens Weekblad is getiteld: 'Idee voor doorstroming parkeerders', en lanceert de invoe ring van een 'blauwe zone'. Voorwaar ook voor Venray geen onbekend versehynsel, maar funk- tioneert dit ook? In het Udens Weekblad trekt men de vergelijking met Waalwijk. Die gemeente heeft dezelfde problemen gehad en opge lost met de blauwe zone. De blauwe zone zal geen 100% oplossing zijn. Notoire zondaars zul je altyd blijven houden. Het zal in ieder geval een verbetering z(jn ten opzichte van de huidige situatie, stelt het Udens Weekblad. Tbt zover de vergelijkingen tus sen Venray en Uden. In Uden gaat men echter verder, dan toen men in Venray aan de blauwe zone dacht. 'Het vereist in zet van de winkeliers en de ge meente. De winkeliers zouden eraan mee moeten werken om geza menlijk een parkeerwacht te finan cieren', wordt in het Udens Weekblad gesteld. 'De gemeente Is dan verantwoordelijk vpor de aan leg van parkeerplaatsen'. Een gedaehtengang die nu pas, als blykt dat de blauwe zone niet funktioneert, in de Venrayse par- keernota wordt geopperd. Wat ddt betreft kan men aan Uden inder daad een voorbeeld nemen. In de afgelopen maand is het be middelingsbestand zonder baan (BZB) zowel landelijk als provinci aal toegenomen. In het gewest Ven ray is het bemiddelingsbestand zonder baan gedaald en heeft de da lende tendens zich voortgezet. Ultimo november 1990 waren er in het gewest Venray 2.499 (5,1% van de beroepsbevolking) inge schrevenen zonder baan, eind okto ber 1990 waren dat er nog 2.598 (5,3%), een daling van 99 personen, ofwel 3,8%. Ook het totaal aantal ingeschre ven schoolverlaters nam af met 53 personen. Bij de mannen was er een daling met 21, by de vrouwen was er een daling met 32 personen. De daling van het bemiddelings bestand zonder baan kwam geheel voor rekening van het rayon Gen nep, nl. een afname van 97 perso nen (-9,6%), in het rayon Venray was er een afname met slechts 2 personen. In de vergelijkbare perio de van november 1989 nam in het rayon Gennep het bemiddelings bestand zonder baan toe met 22 personen, in het rayon Venray nam het af met 14 personen. Mannen Het bemiddelingsbestand van mannen zonder baan is zowel pro vinciaal als landelijk toegenomen. In het gewest Venray nam het aan tal ingeschreven mannen wel af nl. met 49 personen. Het percentage van het bemiddelingsbestand zon der baan voor mannen kwam op 4,3% van de beroepsbevolking. De daling van het aantal inge schreven mannen zonder baan VOOR ELKE KLUS! BOUWBEDRIJF BEL. TEL. 04780-89591 EN KOBUS KOMT. deed zich alleen voor in het rayon Gennep: een daling met 66 perso nen. in het rayon Venray was er een styging met 17 personen. Vrouwen Het aantal ingeschreven vrouwen zonder baan in Limburg is deze maand toegenomen, maar lande lijk afgenomen. In het gewest Ven ray nam het aantal ingeschreven vrouwen ook af: met 50 personen. Het percentage van het bemidde lingsbestand zonder baan voor vrouwen kwam op 6,5% van de be roepsbevolking. De daling van het aantal ingeschreven vrouwen zon der baan deed zich voor in beide rayons.- in Gennep een daling met 31 personen, in Venray een daling met 19 personen. Het bemiddelingsbestand zonder Brandstichting Het staat onomstotelijk vast dat een achttal coniferen, staande aan de Klarinetstraat, opzettelijk in brand is gestoken. De coniferen konden niet worden gered terwijl drie te drogen hangende spijker broeken brandschade opliepen. De politie i§ de aders op het spoor. Zij kunnen rekenen op een behoorlij ke rekening. Inbraak tijdens vakantie Geen prettige thuiskomst van va kantie, voor bewoners van een bun galow aan het Dennenoord. Tijdens hun afwezigheid is er ongewenst bezoek geweest. Door met een baksteen de ruit van de deur van de berging kapot te gooien, was toe gang verkregen tot de woning. Ont vreemd is de stereo-installatie. Door de schuifdeur had de dader de bun galow weer verlaten. De inbraak werd door de buren ontdekt. Bericht was niet juist In ons bericht, vorige week in dit blad, omtrent een inbraak in een flat aan de Haammakerstraat, is on gewild een onjuistheid geslopen. Twee geldkistjes bleken openge broken te zijn. Het geld, een bedrag van ƒ14.450.- en 300 DM was ver dwenen. De sieraden uit het andere kistje bleven achter. Verder ver dween nog een onbekend bedrag aan vreemde valuta. Ook het spaar varken met naar schatting ƒ1800,- was verdwenen. Uit de logeerkamer wordt lingerie vermist en voor ƒ1000,- aan goederen, die men no dig heeft bij de organisatie van par ty's. Er was geen sprake van diefstal van massage-artikelen, zo werd ons verzekerd. Voor die foutieve berichtgeving graag onze excuses. Op 18 december jl. is in het winkelcentrum Brvkske het Chinees restau rant The Blue Lotus heropend. Het bekende restaurant is geheel verbouwd terwijl ook het interieur vernieuwd is. Behalve dat het restaurant geheel verbouivd is, is ook de opzet enigszins aangepakt Er wordt gewerkt met een gediplonieerde kok die de bekende kooksyste men hanteert zoals het vervaardigen van gerechten uit Pekiyig, Si-Chuan. Shanghai en Kanton. Ook bijzonder zijn de Tie-pan gerechten. Tie-pan staat voor ijzeren plaat De gerechten worden aan tafel op een gietijzeren schaal gesauteerd zodat u de verse synaak van de ingrediënten op z'n best proeft Nieuw bij The Blue Lotus is een lopend buffet Dit is speciaal voor men sen die syiel en voordelig willen eten. Er is een keuze uit ongeveer 20 ge rechten die u meteen kunt opscheppen en nuttigen voor slechts f1905 (kindereyi f10,-). Zien is geloven, is een Chinees spreekwoord. Proeven is geloven is een va riant hierop. baan by de mannen werd in no vember gekenmerkt vooral door af- names in de verschillende beroepsgroepen en door enkele kleine toenames. Afriames waren er bij de volgende beroepsgroepen: bouwvakkers GWW (-2), metaal (-24), kantoor (-8), horeca (-8). onderwijs (-4), sociaal/geneeskun dig personeel (-4), algemene dienst (-18). Kleine toenames wa ren er by de beroepsgroepen bouw vakkers B en U 4), landbouw 9), handel 3) en transport 2). Het bemiddelingsbestand zonder baan bij de vrouwen werd eveneens gekenmerkt door afnames in bijna alle beroepsgroepen en door enkele kleine toenames. Afnames waren er by de beroepsgroepen landbouw (-4), handel (-10). onderwys (-3), sociaal/geneeskundig personeel (-11), huishoudelijk personeel (-11) en overigen (-23). Slechts kleine toenames waren er bij de ho reca 6), kantoor 2) en algeme ne dienst 1). By de beroepsgroep horeca is er een positief effekt uitgegaan van een projektmatige opleiding, die per 26 november is gestart bij het IMBO te Venray. Deze opleiding is georganiseerd door Arbeidsvoorzie ning in samenwerking met het On derwijscentrum Nederland. De werving en selektie van kandidaten is verzorgd door arbeidsvoorzie ning. In totaliteit zij 11 aankomen de koks en 12 aankomende gast heren/gastvrouwen aan de oplei ding begonnen. Daarvan levert de regio Venray-Gennep 7 koks en 7 gastheren/gastvrouwen. Stooingegevens Het aantal inschrijvingen in no vember 1990 bedroeg 587, waarvan 405 in het rayon Venray en 182 in het rayon Gennep. Hiertegenover stonden 782 uitschrijvingen, waar van 381 in Venray en 401 in Gennep. Vraag In november 1990 werden 190 nieuwe vakatures aangemeld b(j het GAB Venray-Gennep. Het aantal openstaande vakatures eind no vember 1990 kwam daardoor op 524, ofwel 1,1% van de beroepsbe volking. Vernieling Het gelukte de politie niet, hoewel ze snel ter plaatse was. enkele van dalen aan te houden die net tevoren van een aan de Mambostraat gepar keerde personenauto de radio antenne hadden vernield. Er is wel een goed signalement van de jonge lui bekend, zodat te verwachten is dat men die vandelen de rekening toch kan presenteren. Inbraak in twee loodsen Met geweld was toegang gekregen tot twee aan de Zuiderbergweg gele gen loodsen, waar de winkelwagens van de firma V. en v.D. worden gestald. Die rydende winkels waren doorzocht maar vermoedelijk was het de dader(s) alleen te doen om si garetten en geld. Een nog onbe kend aantal sloffen sigaretten en wat wisselgeld is meegenomen. Hoe groot de schade precies is kon nog niet worden meegedeeld. VV inkel diefstallen B(j een aan de Grotestraat gele gen grootwinkelbedrijf werd een vrouw van Iranese nationaliteit aangehouden, omdat zy, zonder be taald te hebben, voor een bedrag van 40 gulden aan goederen by zich had. Tijdens het door de politie ingesteld onderzoek werden in haar tas nog voor bijna honderd gulden goederen aangetroffen, die uit andere winkels in Venray waren ontvreemd. By een aan het Henseniusplein gelegen supermarkt werd een Roe meen betrapt, toen hy zich voor ƒ15.- aan goederen had toegeëigend zonder te betalen. Beide daders verblijven tijdelijk in het AZC te Blitterswijck. Na op making van proces verbaal werd het tweetal naar het AZC gezonden.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5