Provinciale open dag sollicitatieclubs Weerspreuken Het Winkelcentrum Venray kijkt terug op geslaagde aktiemaand Politie als schapenhouder Sporthal Optreden 't Rooy Orkest en 't Rooy Koor in Maastricht Dorpsradenoverleg Venray Feestvieren met kinderen shirts 69.50 pantalons 189,- 149,- PEEL EN MAAS Ingezonden PEEL EN MAAS Donderdag 4 januari - Pagina 3 De Weiteling Donderdag: Manual Rooyse VK Vrijdag: Rank Xerox Jumpers Midnight Toernooi Zaterdag: MHCV Badminton Korfbal MHCV Basketbal Zondag: Handboog Ysselsteyn 17.30-21.00 20.00-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 SW19.30-23.30 MHCV Colorful Maandag: Gemeente Rooyse VK SV Ysselsteyn Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub De Schuivers 08.00-09.00 09.30-12.30 12.30-15.30 15.30-18.00 18.00-21.30 09.00-19.00 19.00-21.30 21.30-22.30 16.30-17.30 17.30-20.30 20.80-21.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 Op zondag 6 januari verzorgt het koor 'Stem des Volks' weer haar 'midwinterconcert' in de harmo niezaal 'Ster der toekomst' in Maas tricht. Het gaat by deze gelegenheid om een dubbelconcert. Naast de Stem des Volks zullen dit jaar optre den 't Rooy Orkest en 't Rooy Koor uit Venray. Het programma zal onder andere bestaan uit maat schappijkritische liederen en socia listische strijdmuziek. 't Rooy Orkest en 't Rooy Koor ver trekken zondagochtend om 9.30 uur vanaf de parkeerplaats by het gemeentehuis. De eerstvolgende bijeenkomst van het Dorpsradenoverleg vindt plaats op maandag 7 januari 1991 in gemeenschapshuis 'De Brink' te Leunen. Aanvang: 20.30 uur. De agenda is als volgt: 1. Opening Verslag van 3 december 1990; 2. In gekomen stukken en mededelin gen; 3. Bespreking voortgang dorpennota, in het byzonder die punten, die betrekking hebben op meerdere dorpen; 4. Vorderingen van de kabeltelevisie op de dorpen; 5. Aktiviteiten in het komende jaar; 6. Nieuws uit de dorpen? 7. Rond vraag en sluiting Geluidsoverlast bleek inbraak De politie werd gealarmeerd door geluidsoverlast in een 'kelder van een flat aan de Haammakerstraat. By onderzoek bleek dat een inbre ker met een hamer eén deur van de kelder ln elkaar had geslagen. Er waren diverse goederen ont vreemd. De dader was in geen vel den of wegen te bekennen. Auto bekrast Voor 500 gulden was schade aan gebracht aan een personenauto die in de Kruidenlaan geparkeerd stond. Met een scherp voorwerp wa ren in beide portieren diepe kras sen aangebracht. Hoofdagent had vrij Een hoofdagent van de Ven ray se politie zag voor zich een personen auto ryden waarvan de chauffeur, gezien zyn rijgedrag in aanmer king zou komen voor een blaastest. Hij volgde die auto. De naast hem zittende echtgenote was verbaasd getuige van het onverantwoordelij ke gedrag van deze bestuurder. In de kom van Wanssum kon de hoofdagent de auto laten stoppen. Hy maakte zich bekend en vroeg omstanders de Rijkspolitie te bel len voor assistentie. Dat duurde even. De Venrayse politie hoorde toevallig op het mobilofoonkanaal van de Rijkspolitie dat assistentie we I'd gevraagd. De Venrayse politie was daardoor sneller ter plaatse en kon de bestuurder, een 28-jarige man uit Deume, de bekende proe ven laten ondergaan. Dit rechtvaar digde een rijverbod van 13 uur en proces verbaal terzake het rijden onder invloed. Fraktie van de Vorle anders dan anderen en aktief De Fraktie van de Vorle stond in 1990 voor u op de bres. Zoals u hebt gelezen heeft de Fraktie van de Vorle gepleit voor betaal bare lasten. De Fraktie van de Vorle wenst iedereen daarom ook een gelukkig en be taalbaar 1991. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Sehraven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Oorver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Mereeloseweg 75, tel. 82200 DIL Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6. America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tol zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 1800 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het naehtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSS ELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTS ENPR\KTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van WindenAV.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSRNPRAKTUK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- rnakers, mevr. Vkn der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR VERMAZEREN Blitterswijck, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk ran mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray. Meerlo en Wanssum is bereikbaar via tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Vbor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gé- legenheid van maandag 1/m vrijdag tussen 15.00 en 18.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt u terecht van maandag t/m vrijdag van 15.00 tot 18.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wykverpleeg- kundige van de weekenddienst. Eenleder wordt verzocht de artikelen na gebruik z.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kieuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Zwangerschapgymnastiek Aanmelden via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum "De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge van dinsdag en donderdag van 11.30 tot 12.00 uur. tel. 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afepraak. Wijkgezondheidscentrum "Landweert" Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge op dinsdag en vr{jdag van 1330 tot 14.00 uur. tel. 88273 Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag van 1330 tot 14.00 uur. tel. 04785-1492 Wykgebouw Wanssum SL Leonards weg 1 Spreekuur en uitleen op dinsdag, don derdag en vrijdag van 0830 tot 09.00 uur. tel. 04784-1201 Wykgebouw Tienray Bernadettelaan 8 Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag van 13.00 tol 13.45 uur. tel. 04789-1397 Indien u dringend iets nodig heeft en uw wykgebouw is niet bereikbaar kunt u zich vervoegen op een van de andere wykgebouwen op de aangege ven tyden. ALGEM. HULPDIENST VENRAY Ttel. 04780-84163 Bereikbaar van maandag t/m vrijdag de gehele dag tot 22.00 uur en in het weekend van 9.00-11.00 uur en van 19.00-20.00 uur GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5, tel. 04780-26202 Spreekuur: dageiyks van 9 tot 10 uur Onder het motto '1991, het jaar om werk te vinden' organiseren de sollicitatieclubs in Limburg geza menlijk op 10 januari 1991 een open dag. In zowel Venray, Venlo, Heerlen, Roermond als Sittard is ieder, die op zoek is naar werk, wel kom om een kijkje bij de sollicita tieclub te komen nemen. Er worden praktische tips en ideeën gegeven over hoe te sollicite ren. Zo zal men voorbeelden kun nen bekijken van goede en slechte sollicitatiebrieven, als ook lijsten met persoonlijke gegevens (de bijla ge b\j een sollicitatiebrief) en sollici tatieformulieren. De vragen die het meest voorkomen tijdens sollicita tiegesprekken worden gepresen teerd en er wordt ingegaan op de vraag wat te doen als er weer geen passende vakatures in de krant staan. Men kan bekijken waar en hoe de sollicitatietraining gegeven wordt en hoe het er in de werkruimte aan toe gaat Er zullen deelnemers bezig zyn met het zoeken van bedrijfsin formatie en het schrijven of typen van brieven. Natuurlijk nemen zij graag de tyd om vragen te beant woorden over hoe het is om deel te nemen aan de sollicitatieclub. Ook de clubbegeleiders en hun kollega's van het arbeidsburo willen u hier over alles vertellen. Thema-ochtend Groene Kruis Feestvieren met kinderen is heel leuk. Hun blydschap geeft aan een feest een extra tintje. Toch kun ja als ouder ook wel eens een beetje tegen zo'n feest opzien. Immer, het lijkt wel alsof feesten met kinderen steeds uitgebreider worden gevierd. Vroeger vierde iedereen op onge veer dezelfde wijze feest Niemand hoefde zich af te vragen hoe hij een feest zou aanpakken. Het sprak vanzelf dat je het net als iedereen deed. Je bestelde gebak of maakte zelf een taart je hing wat slingers op en vierde feest met de familie. Natuurlijk vieren veel mensen nog steeds op deze manier feest. Maar voor anderen kan het moeilyker liggen. Daarom organiseren wij voor ouders van peuters en kleu- I ters 'n thema-ochtend rond dit on derwerp. U krijgt de gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen en de nodige kennis op te doen. De kosten voor deze ochtend be- I dragen ƒ2,50 per persoon en er is kinderopvang aanwezig. Er kunnen 15 personen per ochtend deelne- men. Bij over-aanmelding zullen er I meerdere ochtenden georganiseerd I worden. I Datum: 29 januari 1991; plaats: j De Clockert Venray; tijd: 9.00-11.00 I uur; opgave: vóór 23 januari 1991 Voor nadere inlichtingen en aan- melden kunt u zich wenden tot: I Groene Kruis Venray, Bergweg 4, I 5801 EG Venray, tel. 04780-81269. Als driekoningen is in 't land komt de vorst in 't vaderland. Als de dagen lengen, begint de winter te strengen. j Januari zonder regen is voor de boerenstand een zegen. De naam sollicitatieclub roept bij veel mensen het idee van vrijtijds besteding of scoutingaktiviteiten op. Het tegendeel is echter waar; het is een werkgroep waar deelne mers hard werken om een vaste baan te vinden. Voor velen geeft de sollicitatieclub de nodige informa tie om goed te kunnen solliciteren, voor anderen is de club net dat duwtje in de rug om door te gaan met zoeken, zo lang tot de gewenste baan gevonden is. De resultaten van de sollicitatie clubs zijn goed. In Limburg zijn bij de sollicitatieclubs Venray, Venlo, Sittard en Roermond in het afgelo pen jaar 304 mensen aan een baan gekomen. Met nog een nieuwe club in Heerlen erbij, worden dit er in 1991 minstens 400. Wanneer u daarbij wilt gaan horen, kan de open dag daarvoor een goede opstap zijn! De sollicitatieclub Venray is ge vestigd in Kiosk 117 in het Bruks ke. De clubleiders zijn Johan de Wit en Annelies Vereijken. Diefstal kerstboomverlichting Op zondag 23 december werd twee keer aangifte gedaan van diefstal van kerstboomverlichting, die door bewoners in hun bui tenstaande kerstboom waren aan gebracht. Diefstal jas en paraplu Een 23-jarige Venrayse dame kwam, toen zij een Uitgangscen trum in Ysselsteyn wilde verlaten, tot de ontdekking dat haar jas en damesparaplu was ontvreemd. Daarvan deed zij aangifte. Aanrijding met vechtpartij In de vroege maandagmorgen van 24 december kwam even na 3.00 uur een melding binnen van een aanrijding bij de Paterskerk. De bestuurders zouden zijn uitgestapt en op de vuist zijn gegaan. Toen de politie ter plaatse kwam was er niets van een aanrijding te bespeuren. Een uur later kwam een van de bestuurders op het politiebureau aangifte doen, niet alleen van de aanrijding maar ook dat hij door de andere bestuurder, waarvan de identiteit bij hem bekend was, in el kaar was geslagen. Hy had daarby een gebroken neus en andere ver wondingen opgelopen, waarvoor hij zich onder medische behande ling had moeten stellen. Het onder zoek in deze zaak wordt voortgezet. SPECIALE AANBIEDING bij Caesar Brouwer t CT-Arrow-1 119,- nu SPECIALE AANBIEDING bij Caesar Brouwer Arrow*- kleur marine 249,- nu rib 199,- nu uw weekblad Fietser reed door Eerste Kerstdag, rond 14.00 uur, botste op de Schoolstraat een fietser tegen een tegemoetkomende perso nenauto. Bij de botsing bleef het by lichte schade. Nadat de bestuurder was uitgestapt en vertelde dat hij de politie ging waarschuwen, ging de fietser er vandoor, zonder dat zjn identiteit kon worden vastgesteld. Voor hem pech want de politie ach terhaalde hem in een café in het centrum. Hy kreeg proces verbaal terzake het doorryden aangezegd. Was drank oorzaak? Op de kruising Hoenderstraat- Schoolstraat lette een fietser onvol doende op het verkeer. Daardoor botste hy met zijn fiets tegen een personenauto. De fietser kwam ten val en moest voor behandeling van enkele verwondingen aan zyn rechterenkel naar het ziekenhuis worden vervoerd. De auto liep lich te schade op. De politie ontdekte dat de fietser te diep in het bekende glaasje had gekeken en daarom werd hem pro ces verbaal aangezegd. De Venrayse ivinkeliers, verzameld in Het Winkelcentrum Venray, kij ken tevreden terug op de afgelopen St Nicolaas/Kerstaktie. 'Ver over de honderdduizend deelnemers hebben hun stempelkaart ingezonden om mee te dingen naar de grote prijzenpot', liet voorzitter Piet van Dijck ons iveten. Ook de aktiviteiten random de koopzondag, 23 december jl., noem de Van Dijck zeer geslaagd. Het begon al met de opening van de kerststal op vrijdag 21 december jl. Van Huure Zegge luisterde deze opening muzikaal op als levende kaarsen. De belangstelling voor dit gebeuren was groot Het is immers bekend dat Van Huure Zegge altijd wel iets aparts in petto heeft Deze groep is dezer dagen overigens ook op camavalsgebied zeer aktief. A.s. zaterdag verzorgt Van Huure Zegge een niet onbelangrijk aandeel van de Prinseproklamatie in de schpiiwburg. De koopzondag, twee dagen voor Kerstmis, is zeer druk bezocht 'Men kan over de koppen lopen', werd gezegd en het had er af en toe de schijn van. De meeste winkeliers waren zeer tevreden en ook de bezoekers hebben zich best geamuseerd. Tenslotte waren nog de laatste twee prijzen van de St NicolaasiKerst- aktie te. vergeven: f1.000,- en f5.000,-. Op zaterdag 22 december kon dhr. Van Dijck voor 1.000 gulden aan waardebonnen overhaiuligen aan dhr. Ouwerkerk uit Horst (foto onder). De eer om de hoofdprijs van 5.000gulden aan waardebonnen uit te reiken, werd overgelaten aan notaris Kooien, die de afgelopen weken zorg heeft gedragen voor het trekken van de prijswin naars uit de enorme hoop stempelkaarten. Hij trok als hoofdprijswinna res mevr. J. Robberse uit Venray, die hier zeer gelukkig mee was. Mevrouw Robberse had bovendien slechts één kaart ingezonden en juist die werd er wit getrokken (grote foto onder). Het winkelcentrum Venray gaat zich nu weer buigen over de aktiviteiten voor 1991. Daarin staat weer veel te gebeuren om het Winkelcentrum van Venray een gezellig ivinkelcentrum te houden. Vorige week berichtten wij dat er drie schapen wandelend op de Broekweg waren aangetroffen, en dat enkele dagen later dat drietal nog eens met twee „wandelaars" werd aangevuld. De politie zette de vijf schapen in een weide, maar die was niet met schapengaas afgezet, zodat de die ren ongehinderd van de een naar de andere weide konden gaan. Een boer uit de omgeving belde links en rechts op of men soms schapen mistte, maar het lukte noch hem, noch de politie, de eigenaar van de schapen te achterhalen. Ook op ons krantenbericht reageerde geen ge dupeerde schapenhouder. Na vijf dagen meende de politie, dat niet langer kon worden ge wacht. Want, ofschoon Venray een goed geoutileerd politiebureau heeft, is by de bouw daarvan een schapenweide niet in de plannen opgenomen. Vindingrijkheid bracht ook hier weer de uitkomst. Een inwoner van Oostrum werd na melijk bereid gevonden zijn scha penweide ter beschikking te stellen en onder beheer van de politie wer den de vyf schapen daar geplaatst. Een van de dieren zorgde op Tweede Kerstdag voor een verras sing want het wierp twee lammeren. Indien de eigenaar zich nu nog niet meldt, dan zal de politie op haar begroting van 1991 een post moeten vrijmaken voor schapen houderij.... Maar hoe staat het dan met het eigendomsrecht, van de dieren? In een soortgelijk geval, het vin den van een dragende zeug op de Beekweg, hebben wy aan de Offi cier van Justitie, mr. Wilbren- ninclt, gevraagd hoe dat nu precies zit met dat eigendomsrecht. Mr. Wilbrenninck antwoordde toen, dat na een jaar en zes weken de vin der recht heeft op vruchtgebruik, en eerst na 30 jaar kan hij de recht bank verzoeken hem het eigen domsrecht te geven. Bij gevonden dieren is het zó, dat het voergeld per dag afgetrokken kan worden van de waarde van de dieren. Als de schapen enkele weken verzorgd moeten worden, daalt de waarde en is het voor de eigenaar niet meer aantrekkelijk de dieren terug te krijgen. Het onbegrip van de PvdA Hoewel niet behorende tot enige politieke partij kan ik niet nalaten om te reageren op de ingezonden brief van de PvdA in uw blad van 27 december jl. Kort gezegd komt de inhoud daar van er op neer dat de PvdA, één der partijen verantwoordelijk voor de deplorabele toestand waarin de fi nanciën van Venray zich bevinden, verlangt dat een oppositiepartij als Fraktie V.d. Vorle, die al jaren roept dat de financiële situatie uit de hand zou lopen, nu maar eens eventjes aan moet geven hoe uit de perikelen te geraken. De PvdA gebruikt daarby een zeer merkwaardige redenering door te stellen: 'de Fraktie V.d. Vorle kan het nog goedmaken door aan te geven hoe de bezuinigingen er voor de komende jaren moeten uitzien'. Afgezien nog van het feit dat als er iets goed te maken valt de PvdA dan als eerste in aanmerking zou ko men, stelt deze partij zich door deze stellingname op als de kwakzalver die na jarenlang een patiënt foutief behandeld te hebben, waardoor de ze tot aan de rand van de dood is ge bracht, hem daarna overlaat aan de huisarts met de mededeling dat die maar moet zien hoe hij de patiënt beter maakt. De eis dat Fraktie V.d. Vorle aan geeft hoe de trein weer op de rails moet worden gezet is onzinnig. Dit kan helaas alleen nog maar met hulp van het Ryk en door fikse ver zwaring van de lasten voor de bur ger. Gevoegd bij die welke hem tevens door de landelijke politiek worden opgelegd een buitengewoon onprettig vooruitzicht voor een reeks van jaren. Uit de brief van de PvdA blijkt een groot onbegrip voor het onbe hagen dat by velen over het gevoer de beleid en de konsekwenties daarvan is ontstaan. Gezien haar achtergrond had het haar gesierd als zy in de afgelopen jaren wat be ter naar de kritische geluiden van de mensen aan de onderkant van de inkomensschaal had geluisterd, die zo te zien in V.d. Vorle hun woordvoerder hebben gevonden. G.G. van Dam elke week nieuws

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3