f5000.- Orde van de Hazekeutel voor Sjang Vollenberg Tweemaal eerste prijs in Play Back show Boschveldcollege neemt afscheid van Frans Meijer RAEDTS Piëlhaas zoekt orde- commisarissen Wordt de Prinsenhof herbouwd stempelaktie Kerstconcert 1990 PEEL EN MAAS Kerstexpositie bij Amba Expositie Joos Vollebergh Wereldkinderen zoekt sponsors Wijnverkoop voor Chileens Kindertehuis PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 20 december - Pagina 5 Op vrijdag 21 december a.s. neemt het Boschveldcollege in besloten kring afscheid van pater F. Meijer, die 20 jaar als docent Maat schappijleer aan de school werk zaam is geweest Oorspronkelijk had pater Meijer, OFM reeds in 1989 gebruik willen maken van de DOP-regeling. Helaas maakten ge zondheidsproblemen hem dat on mogelijk. Het bereiken van de VUT-gerechtigde leeftijd maakt het pater Meyer nu mogelijk om per 1 februari 1991 met vervroegd pen sioen te gaan. Hy is geboren en getogen in Amsterdan, een stad die ook na een langdurig verblijf in Limburg nog steeds een warm plekje in zyn hait heeft. In 1952 treedt hij toe tot de orde van de Franciscanen en in 1959 wordt hij tot priester gewijd te Weert. Hij start zijn loopbaan in het onderwys in 1960 als docent Gods dienst aan de LTS te Weert. Aan de ze school blijft hij 7 jaar verbonden. Daarna gaat hij naar Amsterdam en Den Helder, waar hij respectievelijk als medewerker van een jeugdcen trum en als leraar Godsdienst aan de Algemeen Cristelyke school voor Atheneum-Havo werkzaam is. In 1969 wanneer het nieuwe gebouw van het Boschveldcollege geopend wordt, komt hij naar Ven ray en zal vanaf deze tijd zijn beste krachten wyden aan de school en zich op ve lerlei terrein inzetten voor de Ven- rayse gemeenschap. Hy begon als docent Godsdienst en in deze eerste jaren gaf hy ook enkele lessen Ge schiedenis. In 1972 behaalde hy zijn akte MO-A Sociale Pedagogiek. Vanaf 1973 heeft hij zich ingezet voor het vak Maatschappijleer, dat met de invoering van de Mammoet wet als nieuw vak in de lessentabel werd opgenomen. Over de inhoud van het vak bestond destij d nog veel onduidelijkheid. Het vak werd ingevoerd zonder een omschreven leerplan. Iedere leerkracht kon en moest er een eigen invulling aan geven. Inmiddels heeft het betrek kelijke jonge vak zyn plaats in het onderwys gevonden en heeft het de status van examenvak verworven. Daaraan ging echter wel een heel roerige periode vooraf. Op geen an der vak liepen dan ook zoveel lera ren stuk als op Maatschappijleer. Het mag dan ook een prestatie van formaat genoemd worden dat pater Meijer vanaf het prille begin tot nu toe zijn krachten is blijven inzetten voor de ontwikkeling en de vorm geving van dit vak. In de school heeft pater Meyer te vens zijn sporen wel verdiend door zyn pogingen om de katholieke identiteit van de school door mid del van vieringen bij het begin van het schooljaar te accentueren. Ook daarin kenmerkte hij zich door steeds naar mogelijkheden van een eigentijdse aanpak te zoeken. Van 1982 tot 1986 was hij rector van het Vincentiushuis te Venray. Als pastoraal werker heeft hij in Venray de nieuwe ontwikkelingen binnen de kerk gevolgd en zich aktief inge zet en zijn diensten aangeboden. Zo was hy werkzaam in de jaren zeven tig in de levensschool. Hij stond aan de basis van de Jongerenvie ring, die nu is overgegaan in de zo genaamde Basisgroep Venray van "Heel de kerk, heel de wereld." Het bestuur van de jeugacarna- valsvereniging De Hazekeutel heeft besloten om de orde van de Haze keutel voor 1991 toe te kennen aan Sjang Vollenberg uit de Margriet- staat. Deze onderscheiding wordt jaarlijks toegekend aan een x- persoon uit Venray, die zich op bij zondere wijze heeft ingezet voor de jeugd. En dat kan van Sjang Vollen berg zeker gezegd worden. Sjang Vollenberg houdt zich al meer dan 25 jaar bezig met jeugd en jongeren. Al op een leeftijd dat hij zelf nog tot die categorie hoorde, was hij betrokken by de Hazekeutel en by de Soos in de Hoenderstraat In 1964 werd Sjang als timmer man gevraagd om mee te helpen met de bouw van de jeugdprinsen wagen. In de beginjaren van de Ha zekeutel was Sjang ook betrokken by de carnavalsbals, die toen nog in garage van Haren werden gehou den. Van 1978 tot 1986 heeft Sjang Vollenberg als bestuurslid van de Hazekeutel een steentje bygedra- gen aan de jeugdcarnaval. In die pe riode had hij de organisatie van de kinderoptocht in handen. Daarbij is hij nog steeds als vrijwilliger be trokken. Ook in de soos, toen nog SR'65 ge- VOOR ELKE KLUS! BOUWBEDRIJF BEL. TEL. 04780-89591 EN KOBUS KOMT. heten, was Sjang al op jonge leeftijd aktief. Eerst als barkeeper en als timmerman, later als adviseur technische zaken. Weer later heeft Sjang plaatsgenomen in het bestuur van de Soos. Ruim 15 jaar heeft hy dit gedaan en zo de veran deringen via Free Wheelin naar Dingus meegemaakt. In 1987 is Sjang met alle Soos-aktiviteiten gestopt. Momenteel is Sjang voorzitter van de Springplank, de jeugdvere-, niging in het centrum van Venray, gevestigd aan de Beukenlaan. Die functie bekleed hij vanaf 1980 maar al in 1974 zat Sjang in het bestuur. Behalve bestuurslid is Sjang ook altijd leider geweest van de donderdagavond groep. Als voor zitter van de Springplank is Sjang Vollenberg ook de moter achter Rol lebol, een zeskampachtig gebeuren voor Noord-Limburgse jeugdvereni gingen. Reden genoeg, zo vond het Hazekeutel-bestuur om Sjang met de Orde van de Hazekeutel te onder scheiden. Dit zal gebeuren tijdens de jeugdzitting op zondag 6 januari in de Schouwburg van Venray. De optocht van vastelaoversvere- niging De Piëlhaas in Venray trekt dit jaar op 11 februari. Duizenden mensen zullen ook dit seizoen weer genieten van de grappen en grollen van de deelnemers, van de prachti ge wagens. Om de stoet goed door de straten te loodsen zijn elk jaar enkele tientallen ordecommissaris sen nodig die letten op een vlotte doorstroming, de veiligheid van de toeschouwers en de begeleiding van de wagens op zich nemen. We gens vertrek van enkele oud gediende, vaste krachten zoekt de optochtcommissie nieuwe orde commissarissen, die deze begelei ding op zich willen nemen. Belangstellenden kunnen zich mel den by": Wiel Leinders, tel. 86241, Jan Tiggelhoven, tel. 82411 Lastige treinpassagier Zaterdagmiddag werd assistentie van de Venrayse politie gevraagd door personeel van de Nederlandse Spoorwegen. Zij hadden een lastige treinpassagier in de personentrein Venlo-Nijmegen zitten. Deze was niet in het bezit van een treinkaar tje en had ook niet de intentie om een kaartje te kopen. Hij gedroeg zich nogal opstandig en weigerde de trein in Oostrum te verlaten. Hierop weigerde de machinist om verder te rijden en werd de politie ingeschakeld. Die haalde de man, een 46-jarige inwoner van Arnhem, uit dejrein en bi-acht hem over naar het politiebureau, waar hij in af wachting van verder onderzoek werd ingesloten. Op deze vraag weten we het ant woord niet, zoals we wel op meer vragen in het Venrayse het ant woord niet weten. Wat we wél weten is dat er op 5 januari in de Schouw burg van Venray weer een prinse proclamatie zal plaatsvinden. Wie de nieuwe prins wordt??? Daarop moeten we het antwoord ook nog even schuldig blyven. We kunnen alvast verklappen dat er een goed avondvullend programma in de steigers staat, waarin aan het slot bekend wordt wie er het komende jaar prins van Rooy zal zyn. Het programma ziet er veelbelovend uit. Naast Euterpe (weer terug) en Los Rocieras zyn er o.a. danscentrum Jeanne en Paul Janssen, Henk van Doormalen en de Venrayse carna vals liedjes. Nieuw dit jaar zijn Oere Toe uit Oostrum en Um en Um uit Horst. Vast onderdeel is natuurlijk het afscheid van de prins van het afgelopen jaar. Prins Gerard en zyn adjudanten met de opname in de APK En tot slot... het uitkomen van de nieuwe prins! Het muzikale gedeelte van deze avond is in han den van de Rooyse Hofkapel o.l.v. Herman Stevens. In de pauze laat "Van Ibete noch Bloaze" van zich horen. Zoals alle jaren is er ook dit jaar een prinse-toto. U kunt voor een luttel bedrag een gokje wagen naar de naam van de nieuwe prins. Het formulier voor deze prinse-toto wordt u. voor de aanvang van het programma uitgereikt en kunt het dan in de pauze inleveren. De prys- uitreiking vindt plaats na afloop van de ceremonie in de foyer. De hoofdprijs is een dames- of heren fiets, beschikbaar gesteld door de Eh. Jacobs en Zn. Tweede prijs is een echte haas en de derde prijs is een fles hazebloed. Dit jaar wordt er in de foyer van de schouwburg een videoscherm opgesteld waarop het gehele programma uit de grote zaal kan worden gevolgd. De foyer is toe gankelijk voor de pry's van 2,50. de kaartverkoop voor de prinsepro clamatie is op zaterdag 22 decem ber 1990 van 9.00 tot 12.00 uur en op vrijdag 4 januari 1991 van 19.00 tot 22.00 uur. (Indien er nog kaar ten beschikbaar zijn). win met onze De PZN-show Sinds september presenteren Pe ter Smits, Louis Peters en Jeroen van Loon live de PZN show. Sinds die tyd ook zijn zij op zoek naar het juiste concept voor een muziek en informatie programma, dat met na me de jongeren zal aanspreken en dat deze jongeren als hun program ma zouden kunnen gaan beschou wen. De samenstellers van de PZN show roepen in hun programma steeds weer de Venrayse scholieren op om te bellen met de VOS studio tel. 27269 om een verzoekplaat aan te vragen, iemand de groeten te doen of te feliciteren. Ook kun je via de zender je gram over een, in jouw ogen, misverstand op je school kwijt of antwoorden vragen aan medescholieren, die ook luiste ren, op vraagstukken, die je van je docent als huiswerk mee hebt ge kregen in het weekend. Ben je op zoek naar een vriend of vriendin, of wil je gewoon eens gezellig met iemand uit dan kun je ook via de PZN show kort zeggen wie je zelf bent en met wie je het wel zou zien zitten om een avondje te gaan stap pen. Wie weet wat voor moois daar uit nog kan uitbloeien? De PZN show die op eerste kerst dag ook live zal worden uitgezon den is iets anders van opzet dan u dat gewend bent. Zo zullen er twee Jankplaten worden gedraaid n.a.v. van twee in trieste liefdesgedich ten, muzikale Kerstmismix ge draaid worden ën natuurlijk passende muziek. Zoals iedere kerst zyn er ook dit jaar weer vele mensen die gewoon hun werk moe ten doen. Met enkele van deze men sen zullen Peter en Louis in hun heel bijzondere dag niet bij hun fa milie thuis te zyn. Ttenslotte zal er de receptuur voor een zes gangen kerstdiner gegeven worden. Welke ingrediënten u hiervoor nodig hebt kunt u te weten komen door op za terdag 22 dec. af te stemmen op de PZN show in de uitzending van de Lokale Omroep Venray, van 12.00 tot 14.00 uur via de kabel op de FM 102 Mhz. Ook kunt u kerstgroeten overbrengen, een verzoekplaat aan vragen of uw visie op het kerstfeest geven. Dit kan allemaal via tel. 04780-27269. SAMEN WERKING VENRAY WENST U ALLEN EEN ZALIG KERSTFEEST EN EEN GE LUKKIG NIEUWJAAR 1991 EN GEEN NOORDTANGENT. Venray's gemengd koor Ars Musi- ca', het dameskoor Venrode en het Venrays Mannenkoor, het bejaar denkoor 'Crescendo' en de Zangers van St Frans nodigen u uit om bij het jaarlijkse Kerstconcert aanwe zig te zijn. Het concert vindt plaats op zondag 23 dec. om 16.00 uur in de Grote Kerk. Tijdens gesprekken met enkele Venrayse ingezetenen konden de volgende vragen en antwoorden ge noteerd worden met betrekking tot dit concert: "Behoort zo'n concert ook in Ven ray tot de tradities?""Jazeker, we hebben reeds jarenlang zo'n con cert in Venray georganiseerd, eerst in de Schouwburg later in de Pa terskerk en nu sinds enige jaren wordt het concert gehouden in de Grote Kerk te Venray. "Wordt het een tnooi concert?" "Zover dat wij ons kunnen herin neren zijn we steeds tevreden naar huis gegaan. Ach ja er zal wel hier en daar 'ns een nootje niet zo zui ver gezongen zijn. "Is 't een lang concert?" "Wat wil je er zijn vyf koren die ongeveer 10 min. zullen zingen en met het opkomen en weggaan zitje 'n uur te luisteren. Wordt er dan ook nog een openingswoordje ge houden, dan duurt het concert één uur en zit je vyf kwartier in de kerk." "Is het kond in de kerk?" Neen, het concert is hartver warmend... "Is het erg druk in de kerk?" "Reken er maar op. Voorgaande jaren was de Grote Kerk vol. Weer of geen weer, men is elk jaar massaal aanwezig om naar familieleden den bekenden, die er zingen, te luisteren. "Kunnen mijn kinderen er ook bij aanwezig zijn?" "Graag, misschien komen daar wel nieuwe Zangers van!" "En als de jongste nu begint te huilen?" "Dat is niet erg: deze valse noten accentueren de zuivere noten, die door de verschillende koren gezon gen worden." "Hoe hoog is het entreegeld?" "Er zijn - geen plaatskaarten be schikbaar, de entree is gratis. Toch moet u uw portemonnee meebren gen; er wordt een collecte gehou den, na het concert by de uitgang. Er zijn altijd onkosten, die bestre den moeten worden." "Zingen die koren ook nog iets ge- zamélijk. Dat lijkt ons impone rend." "Jazeker. Dit jaar is dat zelfs bij zonder interessant Er wordt gezon gen: Cantique de Noel (minuit chétien) van A. Adams met solisti sche medewerking van de Sopraam Anita Bijvoet Ook wordt door de koren uitgevoerd: Die Konige van Peter Cornelius. Oorspronkelijk werd dit werk gecomponeerd voor een zangstem en piano. Op aanra den van Frans Liszt bewerkte Peter Cornelius het werk zo dat er het Ko raal 'Wie schön leuchtet der Mor genstern gelyktydig kon worden uitgevoerd. Ook dit werk met so listische medewerking van Anita Bijvoet "Is het concert dan de moeite waard?" "Zeg, hoe durf je....." uw weekblad Winkeldiefstallen By een aan de Grotestraat gele gen warenhuis werd een 16-jarige Venrayse knaap op winkeldiefstal betrapt. Hij had zich voor een be drag van ƒ13,- aan dameslingerie toegeëigend. Hij werd aan de politie overgeleverd. In datzelfde warenhuis werd een 14-jarige Venrayse knaap aangehou den, die een zakje snoep ter waarde van ƒ1,25 onder zijn jas had ver stopt, en dat zonder te betalen wilde meenemen. Ook hy werd aan de po litie overgegeven. In de aan de Bongerdstraat gele gen supermarkt werd een Rus aan gehouden die zich goederen had toegeëigend zonder die te betalen. Hij werd vervolgens aan de politie overgegeven. Tijdens het verhoor bekende hij in nog vier andere Ven rayse winkels goederen te hebben gestolen, met, een totale waarde van ƒ150,-. Nadat hy was voorgeleid werd hij overgebracht naar het AZC te Blitterswyck, alwaar hij inge schreven staat als azielzoeker. Het zal zelden zyn voorgekomen dat in één weekend een deel neemster aan een Play Back Show de eerste prijs kreeg uitgereikt. Het werd de droom van de 19 jarige Peg- gi Hendriks, want zowel bij de play back show in Venlo vrijdagavond waar ze het moest opnemen tegen een dertigtal deelnemers als zater dagavond in het Brabantse Geffen waar 24 deelnemers waren. De 19 jarige le jaarstudente aan de KM TO in Venray play backte haar idool Mi chael Jackson met zijn lied Bad en ze deed dat zo goed dat de jury niet anders kon dan haar de grootste trofee uit te reiken. In de haar aan de Eikenlaan gelegen ouderlijke woning vertelde ze spontaan hoe het eigenlyk was gekomen dat ze drie jaar geleden begon te playbac ken. Al vanaf haar 11 jaar was ze grote fan van deze zanger en het ge- gon eigenlijk eenvoudig: eerst een plaatje, maar dat werden er meer. Ze werd fan in de opgerichte fan club en vanaf die tyd begon zij met verzamelen van alles wat te maken had met deze zanger. Het resultaat mag gezien worden, want in haar kamer straalt alles uit wat met deze zanger te maken heeft. Tweemaal heeft ze oog in oog gestaan met deze zanger toen hij optrad in Rotter dam en in Gelsenltirchen. Toen nam ze al deel aan play back wedstrijden, want die begonnen 3 jaar geleden in Melderslo waar ze al in de pry zen viel. Dat werd het be gin van een niet meer te stuiten ze getocht. Vele optredens in het Noord-Limburgse en Brabantse land brachten haar een schat van bekers, vaantjes en standaards. In Kunsthandel Lystenmakery Amba houdt op zondag 23 decem ber van 12.00-17.00 uur een sfeer volle kerstexpositie met klassieke en moderne werken. Amba expo seert werken van erkende kunste naars als Rijkers, van der Heyden, van Berkel, Schreinemachers, Thie- le, Saes en enkele anderen. Natuur lijk zyn alle schilderyen, aquarellen, litho's, etsen enz. voor zien van een certificaat (bewys van echtheid). Ruilen is binnen een week moge lyk: eerst passen dan beslissen. Inlijstingen zijn by Amba binnen een week klaar. Amba levert een grote collectie lijsten van verschil lende soorten materiaal: hout, alu minium. ovaal, porselein, Terra-cotta. Sinds kort zyn by Amba kado- bonnen verkrijgbaar. Amba levert verder staaflijsten, hoeklijsten, alu- miniumlijsten, schilderijen, etsen, posters, litho's, enz. Voor gratis en deskundig advies bent u bij Amba ook aan het juiste adres. Paterstraat 26b Venray. de vele kostuums zat veel huisar beid van haar ouders. Aan haar laat ste kostuum heeft zelfs de buurman hulp verleend. Als men dat had moeten kopen zou het onbetaalbaar zijn geweest De juryrapporten ge ven steeds een 10 voor haar ver zorgde kleding en dat is het beste bewys van de zorg waarmee die kle ding wordt gemaakt. Ze vindt het jammer dat Henny Huisman niet meer de playback shows organi seert voor 19-jarige, maar toch heeft ze nog een stille wens eens voor de TV te mogen optreden. Ze heeft nog een andere wens, eens te mogen gaan naar het mekka van deze zanger, woonplaats Calfomië. Haar studie wil zij echter niet ver waarlozen en daarom ook niet iede re week optreden in play back wedstrijden. Het is gelukkig dat ze in het Venrayse al fans heeft en zelfs steeds bereid haar naar de shows te brengen. Dan gaat het ge hele gezin Hendriks mee. Ze is in ieder geval niet over het paard ge tild en gaat gewoon door met het belangrijkse: het behalen van haar diploma aan de Venrayse KM TO. Maar dat wij in de toekomst nog meer van haar zullen horen, dat is zeker. Vanaf heden hangt er in de open bare ruimten van de Credit Lyon- nais Bank in Venray een aquarellenexpositie van oud- Ven raynaar Joos Vollebergh. thans woonachtig in het Brabantse dorpje Zeeland. De expositie van vnl. land schappen uit de omgeving Zeeland (N-Br), Venray. Geysteren en de Peel kunnen bezichtigd worden tot be gin februari 1991. De sympathieke Joos Vollebergh is geboren en getogen in Venray in de Bontekoestraat. In het ouderlijk huis aldaar, had zijn vader een meubelmakerij. Al vroeg trok hy erop uit om in de natuur zyn crea tie op papier te zetten, (jong geleerd oud gedaan). Echter, ondanks dat hy graag schilderde werd het niet zyn beroep. Joos werd nl. kleerma ker. Het kleermaken liep langza merhand op zyn eind en Joos vertrok naar Brabant om daar te gaan werken in de confectie- industrie. Een hartinfarct dwong hem in 1976 om het kleermakers vak te beeindigen. Er kwam nu tijd vrij om te schil deren. waarop Joos weer de kwast ter hand nam. Hij volgde o.a. lessen in Uden bij docent Adric Frigge en putte zyn inspiratie uit het Venray se verleden. Als kleine jongen was hij nl vaak te vinden geweest in het atelier van de Venrayse kunstenaar Petran Vermeulen, welke van me ning was dat Joos talent had en dit ook kenbaar maakte aan vader Vol lebergh. Wereldkinderen heeft, sponsors nodig voor hun project in de slo penwij ken van Manilla. Ruim 400 sponsorkinderen wachten op een sponsor, die hun de mogelijkheid geeft voor een menswaardig be staan. De toestand waarin deze mensen moeten leven is zeer slecht. Voor slechts 65,- per kwar taal biedt u de kans aan een van de ze kinderen om naar school te gaan, voorzien van kleding en voe ding voor het hele gezin. Deze week stelley wy aan u voor Philip De Monteverde. Hy is 8 jaar oud en gaat naar de eerste klas. Hij heeft twee zusters en drie broertjes. Zijn vader is arbeider en verdienst ƒ160,- per maand. Philip is gehandi capt aan zyn ringers en voeten. Thuis doet hy klusjes zoals water halen en op de kleinste kinderen passen. Zy wonen in de sloppenwij ken van Malabon waar zy een klein huisje huren voor ƒ150,- per maand. Het huisje is te klein voor alle gezinsleden. Het is gemaakt van plaatwerk en gebruikt mate riaal. Omdat zyn vader als contrac tie arbeider onregelmatig werkt, is hun inkomen te klein voor de meest noodzakelijke dingen'. Door het eenzijdige en onvoldoende voedzame eten zyn ze gemakkelijk vatbaar voor ziektes. Heeft u intres- se om sponsor te worden dan kunt u Philip en zijn familie daadwerke lijk helpen. Bel dan nu: Elly of Luc Hageman. 04780-86909. Wy ver strekken u graag meer informatie over ons sponsorprojekt in Manilla. Wereldkinderen al 20 jaar een be trouwbare vereniging voor projekthulp-sponsoring en adoptie. In de gemeente Vierlingsbeek zal door de Stichting Ontwikkelingsa menwerking in de komende maan den wqjn worden verkocht ten bate van een weeshuis te Chilian (chilli). Dit project is ddor de Stichting - op voordracht van de werkgroep Maas hees gekozen voor het jaar 1990 - 1991 ter ondersteuning van het werk van Zuster Luciënne Kardy. Er worden twee wijnen aangebo den. Rode wijn: Grand vin de Rapié- re (type Beaiyolais- Rhone). Na aankomst uit Frankrijk rypt deze wijn minimaal 6 maanden in Ne derland in eiken vaten in de mer- gelkelders te Maastricht Hierdoor krygt de wyn meer diepte en ka rakter. terwyl de houdbaarheid ver hoogd wordt tot minstens 5 jaar. Nieuws is dit jaar de witte wyn. Sa- gantenais. blanc (demi-sec) is een gemakkelijke drinkbare, lichtzoete tafelwyn met een soepele nasmaak. Zuster Luciënne Hardy heeft de Belgische nationaliteit en is van de congregatie van de H. Harten. Zy is werkzaam in het weeshuis te Chil ian, 400 km ten zuiden van de hoofdstad Santiago. Het grootste ge deelte van de stad Chilian met zo'n 126.000 inwoners ongeveer 3/4 bestaat uit krottenwijken en de be volking is zeer arm en kinderrijk. De staat Chilli heeft formeel de zorg voor ongeveer 50.000 kinderen, welke ofwel wees zyn ofwel te von deling gelegd. Voorzover er plaats is in haar tehuis, kiest de zuster voor de meest zware gevallen. In tegen stelling tot de kinderen uit de staatsweeshuizen ontvangen de kinderen van Zr. Luciënne onder wys. Mocht z(j tot voor kort alleen zor gen voor kinderen tot 7 jaar, is haar door de staat nu de mogelijkheid gegeven om voor de kinderen te zorgen tot 21 jaar of korter indien de kinderen in staat zijn voor zich zelf te zorgen. Het tweede tehuis waarin deze oudere kinderen moe ten worden gehuisvest is wel aange kocht maar moet een grondige renovatie ondergaan. De stichting wil hiervoor de nodige gelden bij eenbrengen. De verkoopprijs van beide wynen bedraagt ƒ10,00 per fles of ƒ110.00 per doos van 12 flessen. De aktie loopt van 1 dec. tot 15 jan. 1991. U kunt u bestelling doen by de plaatselijke werkgroepen of tele foon 04788-1841 toestel 39 dhr. W. Derks. 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5