Kampagne Rij alkohol vrij" VUUR NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Storten afval Ophalen huisvuil 59 Hinderwet Algemene ontheffing sluitingsuur Welke scholen en verenigingen willen nog oud papier inzamelen? Hinderwet Bouwvergunning verleend na PEEL EN MAAS Donderdag 20 december - Pagina 19 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9O0 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreljs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme;' bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessën Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. De gewestelijke stortplaats „de zu- ringspeel" waar zowel huishoude- lijk als bedrijsafval wordt gestort, wordt per 31 december a.s. geslo ten. M.i.v. 1 januari 1991 wordt al het noordlimburgs afval via 4 over slagstations (Bergen, Beesel, Venlo en Meerlo-Wanssum) afgevoerd naar de stortplaats in Schinnen. GEMEENTELIJK EN PARTICULIER AFVAL Het gemeentelijk afval (huishou delijk, kolken- en veegvuil, mark- tafval e.d.) wordt afgevoerd naar het overslag station aan de Kulertsweg in Wanssum. Deze overslag is open van maandag tm vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Op zaterdag kunnen ook particulieren van 9.00 tot 11.45 uur hier hun afval zijnde geen be drijfsafval brengen. Pér keer mag er maximaal 300 kg. worden aan geboden. de kosten bedragen ƒ10,- per aanbieding en moeten ter plaatse contant worden betaald. BEDRIJFSAFVAL Het Noordlimburgse bedrijfsafval moet afgevoerd worden via het over slag station van de L.R.D. Ampe- restraat 10 in Venlo. De stortkosten voor het bedrijfsafval bedragen m.i.v. 1-1-1991 ƒ110,- per ton exclu sief Btw 18.5% Op dinsdag 25 december en dins dag 1 januari wordt er geen huis vuil opgehaald. Tbr vervanging van deze 2 dagen wordt het huisvuil op gehaald op zaterdag 29 december a.s. omdat er met meerdere wagens wordt ingezameld moet U er voor zorgen dat u uw huisvuil vroeg 7.30 uur buiten hebt staan, daar U an ders het risico loopt dat u de huis- vuilauto mist en uw huisvuil niet wordt meegenomen. Woensdag 26 december a.s. komt als huisvuilop- h aal dag te vervallen. Van 15 december 1990 tot 7 januari 1991 wordt door de GGD Noord Limburg en Veilig Verkeer Neder land distrikt Noord Limburg de kampagne „Ry Alkohol Vry" ge houden Alcohol en verkeer: een levesgevaarlij ke combinatie Alkohol is de grootste vijand van een veilig verkeer. Jaarlyks vallen er 350 doden en 12.000 gewonden bij ongelukken waar alkohol in het spel is. Er is de afgelopen jaren veel gedaan tegen ryden onder invloed. En met succes, maar er moet nog veel meer gebeuren. Iedere dode of gewonde is er immers een te veel. De taak van het terugdringen van alkohol in het verkeer is steeds minder een zaak van politie en justitie alleen. In onze samenleving s iedereen er van overtuigd, dat rij den onder invloed van alkohol aso- Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat by hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: A. Leenen, Ysselsteyn, voor. een hinderwetvergunning voor het uitbreiden wyzigen van een rund- veebedryf en een schapenhouderij, gelegen aan de Moostdyk 11 te Ys selsteyn E.C.P.M. Jenniskens, Deume- seweg 87 te Heide voor een hinder wetvergunning voor het ex artikel 6a uitbreiden wyzigen van een mestvarkensbedrijf annex scha penhouderij gelegen aan de Deur- neseweg 87 te Heide. W. Janssen, Oirlo, voor een hinderwet vergunning voor het ex artikel 6a hinderwet uitbreiden wijzigen van een fokvarkensbedrijf, gelegen aan de Hoofdstraat 46 te Oirlo Maatschap Michels, Haag 5 te Merselo, voor een hinderwetver gunning voor het uitbreiden wijzi gen van en varkensfokkerij en -mestery gelegen aan de Haag 5 te Merselo A.P.M. Poels uit Merselo, voor een hinderwetvergunning voor het uitbreiden wijzigen van een var- kensfokbedrijf, gelegen aan de Ys- selsteynseweg 39 te Ysselsteyn. Maatschap Weys, Steegse Peel- weg 51 Leunen voor een hinderwet vergunning voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden wijzigen van een varkensmestery gelegen aan de Steegse Peelweg 51 te Leunen S. Noyen, Haag 40 te Merselo voor een hinderwetvergunning voor het ex art 6a hinderwet uit breiden wijzigen van een varkens fokkerij, gelegen aan de Haag 40 te Merselo M.J.J. Van der Cruysen, Vrede- weg 15 te Vredepeel voor het een hinderwetvergunning voor het ex artikel 6a hinderwet uitbreiden van een rundvee- en varkenshoudery, gelegen aan de Vredeweg 15 te Vre depeel. J. Vissers, Twistweg 4a te Vre depeel voor een hinderwetvergun ning voor het uitbreiden, wyzigen van een mestvarkens- en rundvee houderij, gelegen aan de Twistweg 6 te Vredepeel. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 20 januari 1991. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlyke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en, eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zy niet (tydig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelyke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. GJ.F.M. Frencken ciaal is. De sociale kontrole is erg belangrijk geworden. Tegenwoordig schroomt men niet langer elkaar te wyzen op de gevaren in het verkeer als er alkohol gedronken wordt De kampagne „Ry Alkohol Vry" Vanuit deze gedachten is de kam pagne „Rij Alkohol Vry" opgezet De kampagne is er op gericht dat zoveel mogelijk mensen de nieuwe grens gaan hanteren en deze ook aan andere laten zien. Tijdens de kampagne wordt bena drukt dat deelnemen aan het ver keer altijd zonder alkohol moet Alkoholgebruik doet grenzen verva gen. De wettelyke grens is snel overschreden. Ook by weinig drankgebruik (minder dan 0,5 pro mille 2 a 3 glazen alkohol) zyn er risiko's. Daarom is er maar een dui- delyke grens. Geen alkohol voor wie nog moet ryden ofwel: Rij Alko hol Vry. Altyd Kern van de kampagne is dat zo veel mogelyk mensen de sticker „Ik Rij Alcohol Vry" op hun auto, motor of (brom)fiets plakken. Hier mee kunnen zy laten zien aan hun omgeving en in het wegbeeld hoe zij denken over alkohol in het ver- ker. Dit vanuit de gedachte: goed voorbeeld doet goed volgen. De stic kers zijn te bestellen bij de gemeen te Venray; J. Nellen, tel. 23250 De kampagne start op 15 decem ber en eindigt op 7 januari 1991. Deze periode is vanwege de feestda gen bewust zo gekozen Onderdelen van de kampagne De kampagne bestaat uit. drie on derdelen: 1. Publiciteit Het plaatsen van artikelen over de gevaren van ryden onder invloed en over de aktie \,Ry Alkohol Vrij" in regionale en lokale kranten en huis aan huisblade. Hiervoor zullen persklare artikelen en adverten tiestoppers met deelname oproep worden aangeboden. 2. Affichering Naast de aandacht in de regionale persorganen zullen sandwichbor- den (te plaatsen langs wegen) affi ches, en wandkranten in geheel Noord Limburg op diverse plaatsen te zien zijn. Onderstaande affiches zijn te verkrijgen by de gemeente lijke verkeerscoordinator. 3. Promotieteams Door het inzetten van promotie teams op verschillende middagen avonden in de grote en middelgrote Noordlimburgse plaatsen zal het (winkelende) publiek persoonlijk aangesproken worden en met het nodige (folder) materiaal gevraagd worden aan de aktie mee te doen. Tbr plekke zullen ook de aktiestic- kers verstrekt worden. Verder is de politie gevraagd extra aandacht te besteden aan de alkoholcontroles. Organisatie van de Kampagne De kampagne is in onderlinge sa menwerking opgezet door Veilig Verkeer Nederland district Noord Limburg en door de GGD Noord Limburg. Bij de uitvoering zijn ver der betrokken alle gemeenten van het Gewest Noord Limburg, de ryks- en gemeentepolitie en de lokale WN afdelingen in dit gebied. De kampagne is financieel mogelijk gemaakt door de Gewestelijke stuurgroep voor het alkoholmati- gingsbeleid en Rykswaterstaat Di- rektie Limburg. Informatie Voor meer informatie kunt U kon- takt opnemen met de heer P. Wulms, projectleider alkoholmati- ging GGD Noord Limburg tel. 077-598828 of met de heer P. Schry- en, regionaal consulent Veilig Ver keer Nederland tel. 043-620294; of bij de gemeenteiyke verkeerscoor dinator G. Rutten, tel. 04780-23387 of bij J. Nellen; 04780 - 23250. De burgemeester van Venray ver leent - hierbij gelet op de artikelen 3 en 48 van de Algemene Politiever ordening Venray - algemeen onthef fing van het sluitingsuur voor de horecabedrijven in de nacht van 31 december 1990 op 1 januari 1991, met dien verstande dat deze onthef fing niet geldt voor horecabedrij ven die worden geëxploiteerd door een sportvereniging of -stichting. Venray. 7 december 1990 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Raadhuis gesloten Op maandag 24, dinsdag 25 en woensdag 26 december, alsmede op maandag 31 december en dinsdag 1 januari a.s. is het raadhuis Gesloten. In de gemeente Venray zyn mo menteel 19 verenigingen en scho len die actief (huis aan huis 10 stuks) danwel passief oud papier in zamelen. Tfesamen zamelen deze verenigingen en scholen jaarlijks ca 800 ton oud papier in. Tbch blij ven er nog hele gebieden over waar niemand actief is. Onderstaand overzicht geeft aan welke gebieden nog vry zyn: 1 Landweert 2 Smakterheide, Noordsingel, nieu we Maasheeseweg, industriestraat. Bosweg, Dr. Kortmannweg 3. Brabander: Overloonseweg, Zwar te Klef, Buitenweg, Beekweg, Noord singel 4 omgeving ziekenhuis: Hoopweg, Merseloseweg,, Biezevenneke, Hoenderstraat Westsingel, Beek- weg, Hieopt. 5 West: Westsingel, Noordsingel, Overloonseweg, St. Jozefweg Lange- weg, Merseloseweg. 6 Wieen: Leunseweg, Zuidsingel, Langstraat, Paterslaan. 7 Zuid: Oude Oostrumseweg, Zuid singel, Leunseweg. 8 Oost: Stationsweg, Oostsingel, Oude Oostrumseweg Julianasingel. 9 Burggraaf: Stationsweg Nieuwe Maasheseweg Noordsingel, Raad huisstraat. 10 Centrum Langeweg Paterslaan, Julianasingel, Raadhuisstraat, Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van: H. Driessen, Pelgrimslaan 11 te Smakt, op 11 december 1990 hin derwetvergunning is verleend voor het uitbreiden, wijzigen van een pluimvee- en varkenshouderij, gele gen aan de Pelgrimslaan 11 te Smakt. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 20 januari 1991. Tot bovengenoemde datum kan by de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tydig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen "niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzy voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer. Burgèmeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 11 december 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. Het uitbreide van een metaal- warenfabriek aan de Smakterweg 60 te Venray, t.n.v. Metaalwarenfa- briek M.M.I. b.v. het wijzigen van een voorgevel van een woning aan de Kolkweg 13 te Venray tn.v. J.M. Beaiyean het verbouwen van een pand aan de Grotestraat 10 te Venray tn.v. Aannemersbedryf van Nieuwenhuizen-Jongen, Van Coe- hoornstraat 10 te Venlo het overbouwen van een bre kersinstallatie aan de Peelweg 12 te Venray. tn.v. H. Maessen, Recycling b.v. Venray, 20 december 1990 De burgemeester van Venray, mt H.J.M. Defesche Noordsingel, Overloonseweg, St Jo- zeffstraat 11 Heide 12 Veulen 13 Smakt Om by lage papierprijzen de conti nuïteit in de inzameling te houden en om bestaande en nieuwe inza melaars te stimuleren heeft de ge meenteraad besloten de aanvullende subsidie te verhogen van 2 cent kg. naar 4 cent kg. wan neer de oud papierprys lager is dan 7 cent kg. (By 7 cent 0 cent bybeta- ling, by 6 cent 1 cent by 5 cent 2 cent, by 4 eet 3 cent bij 3 cent of minder 4 cent bybetalen. Een vereniging of school die nog in bovengenoemd gebied wil gaan inzamelen, kan voor informatie te recht by de afdeling Openbare wer ken van de gemeente Venray. Vuurwerk mag In de meeste gemeenten alleen verkocht worden aan personen die 16 jaar zijn of ouder. In sommige gemeenten geldt een andere leef tijdsgrens. Bestaat er geen gemeentelijk voorschrift, dan geldt een minimum leeftijd van 18 jaar. In ons land mag vuurwerk alleen maar worden verkocht in de laatste paar dagen voor de jaarwisseling. En het mag alleen maar worden afgestoken op Oudejaars-avond en in de nacht van Oud op Nieuw. In die paar uren gebeuren er nog elk jaar zoveel ongelukken met vuurwerk, dat we maar blij moeten zijn dat we niet het hele jaar onze gang kunnen gaan.Tijdens de afgelopen jaarwisseling en de uren daarna moesten weer honderden mensen na een ernstig ongeval met vuurwerk in een ziekenhuis en door een huisarts worden behandeld. De meest voorkomende verwondingen waren verbrandingen, oogletsels en open wonden. Het is dus bepaald niet overbodig om in deze folder nog eens te wijzen op de risico's van vuurwerk. En hoe we die risico's zo klein mogelijk kunnen houden. Waar de problemen zitten. Ongelukken met vuurwerk worden veroorzaakt doordat de lading op de verkeerde plaats of het verkeerde moment explodeert. Dat kan gebeuren omdat er aan het vuurwerk zelf iets mankeert. Maar in verreweg de meeste gevallen gebeuren ongelukken met vuurwerk doordat men er zelf mee gaat experi menteren of er onverstandig mee omgaat. Hoe ont staan die ongelukken, waar zit het probleem Vuur werk wordt vaak in de hand aangestoken en dan weggegooid. Dat is ronduit gevaarlijk, omdat nooit met zekerheid te voorspellen valt wanneer het vuurwerk zal ontploffen, ën waar het precies terecht zal komen. Ook is het een slechte gewoonte om 'weigeraars'opnieuw aan te steken. De lont kan al zover zijn opgebrand, dat de zaak bij de hernieuwde poging onmiddellijk explodeert. Vuurwerk dat de lucht inschiet veroorzaakt vaak ongelukken omdat het een 'andere koers volgt dan de bedoeling was. Vuurwerk dat zichzelf voortbeweegt en daarbij met opzet een grillige baan volgt (voetzoekers, gillende keukenmeiden, luchthuiiers) is officieel verboden. Datzelfde geldt.voor vuurwerk dat in de hand moet worden afgestoken (strijkers). Veel vuurwerk veroor zaakt een knal. De wet schrijft voor, dat die knal nooit harder mag zijn dan 150 decibel. De fabrikanten gaan wat dat betreft vrijwel tót de grens. En je zou het beslist niet geloven: er zijn nog steeds mensen die zelf met vuurwerk experimenteren. Wat levensgevaarlijk is, want meestal explodeert zelfgemaakt vuurwerk onverwacht en op het verkeerde moment. Laat het maken van vuurwerk daarom aan experts over. Wat kunnen we eraan doen? Als we ons aan de volgende punten houden, blijven de risico's van vuurwerk redelijk binnen de perken: Koop alleen vuurwerk van een goede kwaliteit waar een Nederlandse gebruiksaanwijzing bijzit. De winkelier met een vergunning kan je herkennen aan een biljet met de tekst:'Verkoop Vuurwerk, Roken en Open Vuur Verboden'. Koop geen pakket Kindervuurwerk voor de kleintjes. Koud vuur bestaat niet, vuurwerk voor kinderen evenmin. Lees de gebruiksaanwijzing van tevoren. Op het moment dat je vuurwerk mag afsteken is het dónker en dan is de instructie niet te lezen. Stéék vuurwerk alleen af op het moment dat het officieel toegestaan is. Tijdens de jaarwisseling en in de eerste uren van het Nieuwe Jaar. Steek vuurwerk alleen aan met iets dat gloeit, zoals een brandende sigaar of sigaret. Een vlam van een aansteker of lucifer kan de lont ergens in het midden aansteken en dat verkort de tijd tot de explosie. Steek geen vuurwerk aan dat een beschadigde of gebroken lont heeft. Vaak zijn dat aanstaande weigeraars, of leveren ze andere ontstekings problemen. Steek weigeraars nooit opnieuw aan. De kans dat er geen tijd is om op een veilige afstand te komen, is veel te groot. Steek elk vuurwerk apart aan. Vuurwerk bundelen is levensgevaarlijk. Steek vuurwerk nooit In de hand af. Zet vuurpijlen voor het afsteken in een fles. Die fles moet ingegraven zijn in de grond, zodat hij niet kan omvallen als de vuurpijl omhoog gaat. Is de grond te hard of bevroren, dan kan de fles gedeeltelijk met zand worden gevuld. Denk aan de huisdieren. Hun oren zijn veel gevoeliger voor knallen dan de onze. Houd ze binnen en zelfs daar hebben ze het al moeilijk genoeg. Ruim na het afsteken zo veel mogelijk op straat de rommel op. Daarmee voorkom je, dat er de volgende dag allerlei 'weigeraars'worden verzameld en opnieuw afgestoken. Gelukkig Nieuwjaar Wie de inhoud van dit artikel ir> de praktijk toepast, kan optimistisch de jaarwisseling en het nieuwe jaar tegemoet zien: de kans dat vuurwerk roet in het eten gooit, is klein. Maar nogmaals: voorzichtigheid blijft het parool. Stl«hUnjConjum«ni*nV«éIijK«k1

Peel en Maas | 1990 | | pagina 19