/5000.- Bowlen 't Alvertje HSV De Roerdomp Jeu de Boules Club J.B.C. Venray 80 Schietvereniging De Treffers Spio Jumpers '76 Schietvereniging De Roos Damclub Venray Midgetgolf Buitenlust 04709-2019 Vereniging voor Ouderen K.B.O. F.N.V. C.D.J.A. Venray Vrouw geloof en leven Huisvrouwen- kontakt Brukske L.V.B. Venray Vereniging van alleenstaanden Venray e.o. Seniorservice Ruiter- Sportcentrum Ysselsteyn Body Work Diefstal van jas stempelaktie Lokale Omroep Venray Donderdag 20 december - Pagina 17 BOWLING VERENIGING VENRAY Het bestuur van de Venrayse Bowling Vereniging vraagt verder uw aandacht voor het 'Jaarwisse* lingstoernooi'. De inschrijflijsten en verder informatie kunt u vin den aan het mededelingenbord (of in de folderbak) en wij advise ren u om op tyd in te schryven zodat u nog zeker bent van een plaats in de serie waarvoor u zich aanmeld. De serie tyden die niet op het aanmelings formulier staan, zijn als volgt: Op donderdag 27 december: se rie 1: aanvang 15.00 uur; serie 2: aanvang 16.45 uur; Baanonder- houd: serie 3: aanvang 18.45 uur; serie 4: aanvang 20.45 uur. Woensdag 2 januari: serie 5: aanvang 17.00 uur. Indien er nog vragen zijn hieromtrent, dan kunt u zich vervoegen bij Fermin Apers, Wiel Mich iels of Leo van der Rijt. Het volgende toernooi dat 'gesponserd' wordt, is het 3e Tau rus Tropical Nieuwjaars Toer nooi. Dit toernooi vindt plaats op 5 en 6 januari 1991 te Velden en heeft een pryzenpot ven ƒ2200,-. Ook hiervoor kunt u de inschryf- formulieren vinden in de folder- bak naast het mededelingenbord. JEUGD In de 2e wedstrijd in het kader van de uitwisseling tussen Eindho ven, Den Bosch en Venray, welke zaterdag j.l. in Eindhoven werd gespeeld, hebben onze 'boys en girls' met een uiterste krach tinspanning hun le plaats kunnen verdedigen. Ze zagen namelyk hun voorsprong van 403 pins slinken tot 84 pins. Met name 'na een be loofd rondje friet' werden alle re gisters opengetrokken en scoorden beide kwartetten boven de 500, waarbij de le plaats werd veilig gesteld. Uitblinkster vandaag was Daphne Reyntjes met de hoogste game van de dag met 187 pins (te vens nieuw persoonlijk record en een totaal van 420 pinfall, 140 ge middeld dus). Ook Pascal Cornelis- sen was weer op dreef en eindigden met een serie van 403 (151-122-130) zeer goed als 2e. Ver der mochten de goede games van John Koekkeltoren 143 (met een géleende Eindhovense bal), Gusta- ve van Brederode 146, Mark Mijling 139, Paul Spee 137 en de 131 van Maijo Brederode er best zyn. De stand na twee ronden: 1. Venray 8698 pinfall; 2. Eindhoven 8614; 3. Den Bosch 7838 pinfall. De laatste ontmoeting zal op 23 maart 1991 worden gespeeld op onze thuisba- nen in Oostrum en hopelyk zal de voorsprong voldoende zijn om na een 3e en een 2e plaats de wisselbe ker van Eindhoven (2x gewonnen) over te nemen. BEDRIJFS BOWLING KOMPETITIE VENRAY Uitslagen tweede klasse: Custers hydraulical-Toolins Technikal 3-1 Jacobs/Jos Arts-Clbn/Centientje 8-2 Nestle 1-Torro 3-1 Nelissen v Egteren 1-H. Clephas2-2 De stand: Tooling Teknika 1 4-11 7960 Nelissen v Egteren 4-9 8132 Clbn-Centientje 4-9 7835 H. Clephas 4-9 7790 Custers Hydraulica 1 4-8 7903 Nestle 1 4-7 7696 Torro 4-6 7759 Jacobs/Jos Arts 4-5 7396 Zaterdag 22 december koppel wedstrijd van 't Alvertje in het Leu ken te Well. Er wordt gevist van 12.00 tot 15.30 uur en de nummers zijn af te halen vanaf 10.00 uur in café bar 't Leuken te Well. Opgeven by P. Kunen tel. 077-662920. Tydig opgeven is gewenst daar er niet meer dan 65 koppels worden aan genomen. Wij doen onze uiterste best dat u in het nieuwe jaar in het nieuw ge realiseerde gedeelte van de vyver Het Wanssums Ven kunt vissen. Wy vragen u nu uw contributie 1991 te willen voldoen op bank no. 14.00.03.614 of giro 5134986. dan ontvangt u alle visbescheiden thuis. Alle informatie in het visboekje van november van 't Alvertje. Nieu we leden kunnen zich aanmelden bij de sekretaris H. Lenssen, Alle grostraat 7, Venray, tel. 04780-87606 en bij Van Grootel Hengelsport, Sta tionsweg in Venray. Tydens de koppel wedstrijden van de Meun Blerick wareii er voor de Venrayse koppels geen ere prijzen meer te behalen. Zaterdag a.s koppelwedstrijd van het Alvertje Oostrum. Er wordt ge vist in het Leuken van 12.00 tot 14.30. Opgeven tot donderdagavond 19.30 uur bij H. v.d. Heuvel, Lange- weg 38 venray een v. Grootel Hen gelsport,. Stationsweg, eveneens te Venray, Tevens kunt U de contribu tie overmaken. De bescheiden zyn dan vlug in uw bezit Uitslagen kersttoernooi: Zondag 16 dec. j.l. werd in de ma nege te Ysselsteyn door JBC Venray 80, een kersttoernooi georgani seerd, waaraan 64 doublettes deel namen. Het werd een sportieve stryd in een te koude manege. De uitslagen waren als volgt: A Poule: F. van Nunen, Walnoot 5w 41; Van Alebeek, Dupke 5w 34; Henkens, de But 4w 25; Spruit, Rhon 4w+18; B Poule: Nap, Woerden 5w 58; H. Peeters, Dupke 5w 45; van Mau- rik, Hagekamp 4w+32; Senders, t Zwaantje 4w+28; C Poule: Boogaard, de But 5w+34; Rick Beerkens Wim Broers 5w31; Van Tuel, Kos Krek 5w+20; Naso, Asobokale 5w 32. D Poule: Ehlen, de But 5w 34; Herman Gorree Jan Geurts 5w+21; De Jong Walnoot 4w 33; Leeuwen burg Rhon 4w 22. Uitslag kompetitie. Treffers 1-De Roos 4 1007-1034 Hoogste schutter: L. Kappel, 272r. Trefpunt 4-Treffers 2 980-969r Hoogste schutters: T. Bom 256r. WEDSTRUDZWEMMEN Snerttocht voor liefhebbers. Spio organiseert op donderdag 27 dec. een snertwandeltocht van 6 km door Venray. Inschrijving vanaf 18.30 op het Spio kantoor Markt (naast Jos Arts). Vertrek 19.00 uur kosten 2.50 p.p. Na afloop heerlij ke snert op het Spio kantoor. Neem een zaklantaarn mee. Clubkampioenschappen Uitslag wedstrijd van zondag 16 dec. jJ. De sprintkampioenen van Spio: niet-startvergunninghouders: Meisjes: Yvonne Hermans, Linda Niessen, Wieteke Vermeulen, Mir jam Peeters, Maria Rutten, Ilja Thuyls. Marga Wouters. Jongens: Wim Clephas, Paul Rut ten, Roel Jansen, Bas Erps. Heren: Jelle Kol. Startvergunninghouders: Meisjes: Joyce v. Erkelens, Laura Peters, Suzanne vd Wyst, Heidi Ja- kobs, Nicole Houwen, Maaike de Bruyn, Cindy Janssen. Dames: Femke de Bruyn. Jongens: Paul Hermans, Dong Yun Engel, Kay Loonen, Jeroen v. Erkelens. Joost Roelofe, Remco Peeters. Heren: Mario Luiskens. KUNSTZWEMMEN A.s. zaterdag en zondag is er ge woon zwemtraining! Daarna is het vakantie, we beginnen weer op za terdag 5 januari. De droogt raining van Ine verhuist van de donderdag naar de woensdag. Dus in januari is de droogt raining op woensdag: te beginnen op 2 januari. Tyd: 1880-19.30 uur. Plaats: Zaal Body work aan de Leunseweg 2c. Begin februari is er gelegenheid om een diploma te halen. A.s zater dag gaan we testen wie daarvoor in aanmerking komt Ouders: Zaterdag 5 januari is er in het Spio-huis aan de Marktstraat een bijeenkomst voor alle ouders van kunstzwemsters. U krygt dan informatie over het kunstzwem- men en alles daar omheen. "Daar omheen" zit heel veel werk waarvoor wij dringend hulp nodig hebben. Die hulp willen zij bij de ouders halen, we hopen by u te recht te kunnen! De aard van de werkzaamheden is heel verschil lend en er zit zeker iets by waar voor u belangstelling heeft! We hopen u in het Spio-huis te zien van 15.00-16.00 uur. WATERPOLO Trainingen: In verband met de winterstop zijn er geen trainingen. Wedstrijden: Heren 2: Zaterdag 22 dec. aan vang 19.30 SPIO 2-Glana 2. Vertrek vanaf de Wetteling om 18.30 uur. Af melden by Marcel Kappel tel. 86485. W.officials: John van Bers en Marion van Hoof. Aspiranten B: Zaterdag 22 dec., aanvang 17.15. SPIO B-Mosa Regio B. Vertrek vanaf Wetteling 16.15. Af melden by Ruud Brands, tel. 8Q298. W.officials: Paul Nellen en Perry Brands. Aspiranten A: Zaterdag 22 dec. aanvang 18.00. SPIO A-Glana. Ver trek vanaf Wetteling om 17.00. Af melden by Paul Flinsenberg, tel. 81390. W.officials: Paul Nellen en Perry Brands. Dames: Zaterdag 22 dec. aanvang 18.45. SPIO 1-Glana. Vertrek vanaf Wetteling om 17.45. Afmelden by Marian Flinsenberg, tel. 10490. W.officials: John van Bers en Paul Flinsenberg Heren 1: Zaterdag 22 dec., aan vang 20.15 uur. SPIO 1-Glana 1. Ver trek vanaf Wetteling om 19.15. Afmelden by Perry Brands, tel. 80298. W.officials: Marion van Hoof, Marian Flinsenberg en Yvonne Bee- Uitslagen: Jink 3-Heren 2 61-37 Programma 22 dec.: thuis M.Kadetten-Break 1 18.00 Tafel: M. Barthel/J. Souhoka. Scheidsrechters: M. v. Berlo/M. Flin senberg J.Kadetten 1-Selex BSW 1 18.00 Tkfel: J. Renjaan/M. Sant. Scheids rechters: K. Spitters/R. de la Roy Dames 1-PSV Almonte 5 18.00 Thfel: R. Hageman/J. Hermans. Scheidsrechter: T. Nyssen Heren 2-Quo Vadis 3 19.00 Tafel: C. Jenniskens/M. Oomens. Scheidsrechter: J. Oosterbeek J.Kadetten 2-Achilles 71 1 Vervalt Programma 23 dec. uit: Gennep Cougars I-Heren 1 16.00 Gennep/de Niere. In het weekend van 29 en 30 de cember zyn er geen wedstrijden. De trainingen op dinsdag 25 de cember en 1 januari gaan niet door. De trainingen op de vrijdagen wel. Attentie: Zondag 6 januari heb ben we een mix-toernooi. Alle teams worden door elkaar gegooid en daaruit worden nieuwe teams gevormd. Reserveer die dag vast van 1250 tot 17.00 uur. Dus 6 janua ri op St Servatius. Uitslag kompetitie: Sevenum- Leunen 1 1110-1117 Beste schutter: W. Koenen, 287p. Helden 2-Leunen 2 1068-1011 Beste schutter: L. Bartels, 268p. Leunen 3-Maasbree 2 1046-1049 Beste schutter: P. Martens, 267p. Leunen 4- Venray 1 1034-1007 Beste schutter: P. Willemse, 262p. Eerste plaats in bondscompetitie Ondanks het feit dat Wester en Thijssen ontbraken in de uit wedstrijd tegen damvereniging RDS uit St Oedenrode, wisten de Venrayse dammers toch nog een ge lijk spel uit het vuur te slepen. We gens het tekort van een Venrayse speler kreeg R.D.S. twee bordpun- ten cadeau. Nooyens, Dokter en Vis ser zorgden voor een drietal overwinningen, terwyl Bakker en Kroh ervoor zorgden dat met nog 2 remise partijen de eindstand tot 8 tegen 8 bordpunten kon worden opgetrokken. Daarmee behield DC Venray de leiding in de Bondscom petitie 2e klasse Stand na 6 wedstrijden 1 DC Venray 4-1-1 9 60 bp 2 HDR Rosmalen 4-0-2 8 56 bp 3 EAD Asten 3-1-2 7 50 bp 4 RDS. St. Oedenr. 1-4-2 6 50 bp In de interne ranglijstencompeti- tie is de stand na 10 speelavonden als volgt. 1 A Kroh 13 pt 1 A. Nooyens 13 pt 3 W. Dokter 9 pt 4 M. Thyssen 6 pt 4 M. Bakker 6 pt 4 K. Visser 6 pt 7 A. Wester 5 pt 7 T. Zaal 5 pt 9 P. Thielen 4 pt 10 F. Jacobs 0 pt Afgelopen weekend werd de twee de indoorgolfwedstryd gespeeld tussen niet alleen Arcen en Venray doch ook met enkele vertegenwoor digers van MGC De Elf uit Wanroy, die binnenkort zelf een demonstra tie gaan geven. Zodoende kwamen zijn ervaring opdoen, niet alleen in het spelen op dit sooirt banen, doch tevens om te bekijken hoe de ze hindemissen zelf in elkaar gezet kunnen worden. Hans Peetesrs was de grote win naar van dit weekend, met 37 sla gen over 24 hindemissen bleef hij eenieder ver voor. Gerard Arts werd als senior zynde zeer goede tweede. In de tussenstand bleef Gerrit Jans sen nog ereste, doch de rest komt bijzonder goed opzetten en het blijft een zeer spannende serie. Uit eindelijk komen er nog vier wedstrijden. De volgende data zijn gepland.: 13 en 27 januari in zaal van Dijk te Oostrum en 20 januari wederom te Lomm, waarby de slot dag d.d. 17 februari te Oostrum zal plaatsvinden. Voor dit jaar zyn er verder geen directe activiteiten gep land, behalve op 30 december as. dan is er een vrijwillige uitwisse ling demonstratie met Wanroy, de gene die hierin geinteresseerd is, gaame contact opnemen, of met Jan Litjens, danwel Jan Engels voor verdere informatie AUTOAWioBEDRIJF GEBR. TIMMERMANS HORST Schade herstellen? Timmermans bellen en het komt gegarandeerd goed De werkgroep educatie heeft zich de afgelopen week gebogen over de organisatie van de komende infor matieve middagen. Een activiteit waaraan men naar gelang de eigen belangstelling vry kan deelnemen. Er is een keuze gemaakt in de on derwerpen waarover de meeste leden hun voorkeur hebben uit gesproken. De eerste in de reeks van vyf middagen word eind janua ri van het volgend jaar aangeboden aan leden en andere leeftydsgeno- ten die geen lid zyn. Het onderwerp zal zyn; De ziektekostenverzeke ring voor ouderen. Er is een grote vraag naar meer informatie. Infor matie die zeker ergens te verkry- gen valt De KBO meent er echter goed aan te doen om een middag te organiseren met een inleiding waarop de nu levende vragen ook eens gesteld kunnen worden. De tweede middag zal plaats vinden eind februari en gaat over de vraag; Wat wil en kan de gemeente Venray doen voor ouderen? Ook voor dit onderwerp geldt wat over die ziek tekostenverzekering is gezegd. Goed dat er gericht informatie gege ven wordt en dat men er ook op kan doorvragen. De werkgroep meent dat vragen over de genoem de onderwerpen ook vooraf schrif telijk kunnen worden gesteld. Getracht zal worden die vragen dan door de inleider ook in het alge meen te laten behandelen. Ander zijds leeft er de idee dat De Schakel misschien een rubriek 'Vraag en antwoord' zou kunnen starten. De informatieve middagen worden naar alle waarsch^nkyheid gehou den in De Kemphaan, gelegen aan het Kennedyplein, t.o. de Vredes- kerk. Nadere berichtgeving zal ty dig in Peel en Maas verschijnen. De toegang tot die middagen is voor iedereen gratis. AANDACHTSPUNTEN De kaartverkoop voor de voorstel ling van Circus Mök op 23 januari (met gereduceerde prys voor oude ren) begint op zaterdag 22 decem ber a.s. De jubileumcommissie zou graag zo spoedig mogelyk willen weten welke personen al van de oprichting af lid zyn van de KBO. Melding s.v.p. aan Mevr. Thyssen tel. 82081. Aan de koffietafel op 26 februari zyn voor de leden geen kosten verbonden. De industiebond FNV afdeling Venray houdt op donderdag 20 de cember haar laatste INFO avond van dit jaar in de KIOSK. Het into team zal zyn diensten weer aanbieden op maandag 7 ja nuari in de KIOSK in het Brukske. Tijd vanaf 19.00 uur. Het info team zal werken conform de door de le den service opgestelde regels van de Industriebond FVN. Vanaf 7 januari houden wij weke lijks zitting op de maandag avon den en komen hiermee de afspraken te vervallen, dus er is nu een vrye inloopavond. De donder dag avonden gaan voorlopig niet meer door* van de Industriebond FNV. Wilt u toch een afspraak, neem dan kontakt op met de Koördinator van het info team industriebond FNV de hr. G. Houtappels, tel. 04780-89043. Leden worden vanaf die datum alleen in de KIOSK ge holpen en niet meer aan huis bij de bestuursleden. Door omstandigheden heeft de hr. J. Versteegen te kennen gege ven, voorlopig een jaar te stoppen als koördinator van ons info team van de Industriebond FNV. Houdt hiermee rekening en kom dan di rect voor informatie en hulp naar de KIOSK daar wordt u geholpen. Het Info team van de FNV afde ling Venray voor de alle aangesloten bonden houdt elke 2e en 4e don derdag spreekuur in het wykcen- trum de KIOSK in het Brukske te Venray van 19.00 tot 20.00 uur. Het info team werkt ook conform door het FNV opgestelde regels. De koör- dinatie van het infoteam FNV afde ling Venray is in handen van de hr. G. Houtappels tel. 04780-89043. Het nieuwe jaar staat weer voor de deur, en in dat nieuwe jaar vie ren we het 10-jarig bestaan van het CDJA (landelijk). De feestelijkheden beginnen op 18 januari en als the ma is gekozen CDJA: grenzeloos. Op 19 januari vindt de lustrum-ALV plaats met een feestelijk program ma tot in de late uren, en met pro minente gasten o.a. Lubbers en Van Velzen. 20 januari wordt het geheel afgesloten. Onze leden ontvangen nog een schryven hierover, of je kunt je opgeven met de bon in in terruptie nr.8. Een aktueel onderwerp in de Ven rayse gemeentepolitiek is de mest verwerking. Ter oriëntatie op dit onderwerp gaan we op vrydag 25 januari op excursie naar het mest- verwerkingsbedryf Promest in Hel mond. Naast onze leden en hun introducees zyn ook andere be langstellenden welkom om aan de ze excursie deel te nemen. Voor meer informatie hierover en het CDJA kun je 04780-11948 bellen (Wim). Door de Venrayse afdeling van Vrouw, Geloof en Leven, die vanaf 1985 in Venray aktief is met twee gespreksgroepen, wordt in de eer ste maanden van 1991 een cursus Bibliodrama georganiseerd met als thema: VROUWEN IN DE BIJBEL. Bibliodrama is een methode waar bij bijbelverhalen gedramatiseerd worden. Cursusleidsters is Mw. Cora Krispijn, klinisch psycholge, die reeds eerder dergelijke cursussen heeft geleid. In de cursus gaan we op creatieve wijze in op vragen naar de eigen heid van vrouwen. Hiertoe is het be langrijk na te gaan welke vrouwbeelden we er zelf op na hou den'. Die beelden zyn ons niet aan geboren, maar gevormd door onze opvoeding en beinvloed door maat schappelijke krachten. De cursus beoogt nu dit - vaak beladen - ge bied vol oude betekenissen en vage waarden verhelderen. Als we be wuster worden van onze vrouwbeel den kunnen we, mede geinspireerd door bybelse verhalen, opnieuw keuzes gaan maken voor ons eigen leven en zo inspiratie opdoen. De cursus vergt geen speciale bij belkennis. Ze is bedoeld voor alle vrouwen die de bybel als inspire rend boek ervaren. Voor geïnteres seerden zyn nog enkele plaatsen vrij. Vanaf januari 1991 zullen acht bijeenkomsten worden gehouden. Tijd: donderdagochtend om de 14 dagen van 9.00 tot 11.30 uur. Infor matie en aanmelding by: An Ver- voordeldonk tel. 04780-81015. De laatste weken van het jaar zyn begonnen: een gezellige maar voor de meeste huisvrouwen ook een drukke tyd. Tbch willen wij nu al even uw aandacht vragen voor ons programma van het volgende sei zoen. Want dat is besüst weer de moeite waard. Kijkt U maar: 8 jan: Kritisch consument zyn; dit programma, waarvan de titel voor zich spreekt, zal gepresenteerd worden door een deskundige mede werkster van de consumenten winkel. 22 jan.: Callanetics met ons mee! 5 febr.: Informatie over arbeids ongeschiktheidswet in de praktijk. 19 febr.: Een ochtenc(je creatief.... 5 mrt: Excursie naar het arbeids bureau. 19 mrt.: Voorlichtingsochtend over en door de vereniging ter be scherming van het ongeboren kind (VBOK). 9 apr.-. Wat is en doet de wereld winkel? 23 apr. Excursie naar het diere nasiel. 7 mei.: Maak het gezellig met.... borrelhapjes. Mocht uw interesse thans reeds uitgaan naar een of meerdere on derwerpen, noteert u dan alvast de datum van dat programma. Wel licht weet u, dat onze aktiviteiten altijd plaats vinden op dinsdagoch tenden van 9.00 tot 11.15 uur in of vanaf wijkcentrum de Kiosk. Deel name is geheel vrijblijvend en kost ƒ2.75 (incl. 1 kop koffie) per keer, tenzij anders vermeld. Ook in 1991 hopen we natuurlyk weer zeer ve len van u te mogen verwelkomen. Op 29 jan. 1991 houdt de LVB kring Venray haar jaarlijkse bezin ningsdag. Deze keer zijn we weer te gast in de abdy van Berne te Hees- wijk. Als thema hebben we geko zen: 'Gerechtigheid... voor ons, door ons?!' Gerechtigheid is een van de sleutelwoorden van het Conciliair proces. Gerechtigheid vrede heel heid van de schepping. Het zyn woorden van hoop - belofte, maar ze houden ook een opdracht in. Het gaat hier niet om zaken veraf- wereldwyd, maar ook dichtbij in onze directe omgeying. Tijdens de bezinningsdag gaan we ons verdie pen in het thema: Gerechtigheid. - Voele we ons er bij betrokken-Raakt het ons-Kan ik helpen-Wordt ons vrouwen recht gedaan. Deze en nog meer punten kunnen we in het the ma onderbrengen. Samen met Will v. Grinsven, begeleidster van de dag, zullen we hierover van gedach te wisselen. We hopen dat weer veel leden aan deze bezinningsdag zul len meedoen. Zij kunnen voor meer informatie en opgave terecht by de secretaresse van de afdeling.' i Bent U allenstaand en komt U graag in contact met andere al leenstaanden? Kom dan eens ken nismaken met onze club. Elke vrijdag hebben wij een gezelligheid savond. Men kan dan kaarten, sjoe len, dart werpen of gezellig praten aan de bar. Op zondag zyn er ande re activiteiten, zoals wandelen, fiet sen, musea bezoeken, uitgaan e.d. Onze vereniging wil haar ledenaan tal uitbreiden.. Hebt U interesse kom dan vrijdagavond naar ons clublokaal 't Trumpke, Oostsingel 39 Venray, neem voor nadere infor matie contact op met tel. 04780-84556 of 04787-1485. In de afgelopen week vond een eerste breed overleg van de initia- tiegroep Seniorservice plaats, met de ambtenaar van de afd. Welzijn van de gemeente en de coördinator van de Algemene Hulp Dienst Aan de hand van een Notitie over de hoofdlijnen van de Seniorservice zyn er een aantal vragen op tafel ge komen. De belangrijkste was: waar in onderscheidt de Seniorservice zich van de Alg. Hulpdienst? Uit de open gedachtenwisseling werd dui delijk dat de Alg Hulpdienst een breed pakket en een zeer brede doelgroep voor ogen heeft. Voor de Seniorservice is het duidelijk dat het gaat om de eigen kwaliteiten van ouderen in dienst te stellen van de eigen leeftijdgenoten. Maar men zou ook diensten willen verlenen aan anderen dan ouderen, maar dan meer in de richting van vereni gingen. De dienstverlening is daar bij gericht op kortdurende kontakten, waarby kennisover dracht op basis van gelijkwaardig heid belangrijk wordt geacht Een dienstverlening vanuit de gedachte dat het goed is dat ook ouderen de kans krijgen het eigen kennen en kunnen met anderen te delen. Dat het goed is voor iedere mens dat hy iets kan betekenen voor een ander. Een heel belangrijk onderscheid is dat de Seniorservice ook in zyn or ganisatie en beleidsvorming door ouderen wil laten opzetten en behe ren. Dat hoeft geen beletsel te zyn in de samenwerking met de Alg Hulpdienst als er duidelijke afspra ken gemaakt worden over werkter rein en verdere organisatie. De AHD juicht het toe als op deze wyze ouderen zich met een eigen in breng zouden aansluiten bij de dienst en hulpverlening zoals die nu al bestaat. De Seniorservice bete kent dan een toevoeging van nieu we waarde aan de dienstverlening door vrijwilligers in Venray. Een en ander zou nieuwe impulsen kun nen geven aan de ouderen zelf, om eigen waarde en ideeën in dit ver band ook vorm te geven. Dat het initiatief zich hier in Venray iets an ders heeft ontwikkeld dan in ande re plaatsen, en veel meer dan in onze regio vanuit de ouderen zelf wordt uitgewerkt, is er geen belet sel om ook met het RISC van ge dachten te blijven wisselen. Er is afgesproken dat het RISC op een af doende wyze zal worden gerefor meerd over de voortgang van deze zaak. Er zijn zeker nog wat meer lij nen duidelijker te trekken. Ook zal er nog heel wat overleg moeten ko men om tz.t van start te"kunnen gaan. Afgesproken is dat een aan vullende notitie wordt gemaakt, die zich vooral toespitst op het onder scheid met de Alg. Hulpdienst in de vorm van dienstverlening en sa menwerking. De punten zoals Vrij- willigerswerving, selectie, financiering de P.R en de dienst verlening behoeven daarbij verdere uitwerking. Het werkplan voorziet in minstens vijf bijeenkomsten, met een afronding van de eerste overlegfase en planning rond half maart 1991. zaterdagavond 22 december vanaf 18.00 uur Kerstoefenspringwedstrijd in twee manches voor ponies. Opgaven vanaf 1750 uur. Inschrijfgeld 5,- Zondagmiddag 23 december vanaf 14.00 uur Kerstoefenspringwedstrijd in twee manches voor paarden. Opgaven vanaf 13.30 uur. Inschrijfgeld ƒ5.- Ruiter-Sportcentrum Ysselsteyn fam. Franken Buntweg 12 - 5813 BT Ysselsteyn Tel. 04785-1903 Binnenkort houden we een korte kerstvacantie en gaan we na de feestdagen 1991 in. Het komende jaar zyn er wat wijzigingen in aan vangstijden voor drie kindergroe pen. Ook gaan de teenagers meer lesgeld betalen nu ze in de spiegel zaal werken. Sinds november zyn er groepen Callanetics bijgekomen. Mocht je zin hebben om eens aan z'n les mee te doen, dan ben je van harte welkom. We beginnen na de Kerst op maandag 7 januari. Inbraak in in aanbouw zijnde woning Al was de deur goed afgesloten by een aan de Koningskaars in aan bouw zynde woning, met geweld was deze opengebroken. De reeds aanwezige verwarmingsketel werd er uit gesloopt. Een schadepost van vele duizende guldens. Vernieling ruiten Van openbare bilbliotheek wer den enkele ruiten, waaronder een termopane ruit, ingegooid. Uit een aan de Hoenderstraat ge legen café werd ten nadele van een 38-jarige inwoner zyn jas met daar in zyn paspoort ontvreemd. win met onze Kerstprogramma: overzicht van de uitzending van de Lokale Om roep Venray, die verzorgd wordt door de Venrayse Omroep Stichting en te beluisteren op zaterdag 22 dec. van 0950 tot 14.00 uur op het kabelnet op de FM 102 Mhz. 9.30 uur: In het gehoon Het klassieke muziek programma van Fredie Heintjes. Het centrale thema van deze aflevering is: Wonderkinderen 10.30 uur: Het nieuws. Deze week gelezen door Harry Kempen 10.40 uur: De Vakaturebank. Het arbeidskantoor Venray vraagt... 10.45 uur: Harry Kempen in ge sprek met.... Een programma met muziek, achtergrondinformatie en gesprekken met gasten over actuele gebeurtenissen. 11.30 uun Gezond en Gezellig Liesbeth Lucassen en Marijke Jansen-Rouschop (diëtiste) praten over gezondere voeding afgewis seld met appetytelyke muziek. Het onderwerp is deze keer: Goede voomemes voor na de oliebollen. 12.00 uur De Grote PZN-show. Péter Smits. Louis Peeters én Je roen van Loon brengen ook deze week weer hun eigenwijze maar unieke muzikale show live in uw woonkamer. Maar ook u kunt mee werken aan het slagen van dit pro gramma. Wilt u iemande de groeten doen, feliciteren d.m.v. een plaatje of hebt u de Venrayse ge meente iets mee te delen, dan hoeft u slechts de telefoon te nemen en te bellen met de VOS studio, tel. 27269, en de zender is voor u. Dit is uw kans! 14.00 uur: Sluiting. Dinsdag 25 december (le kerst dag) van 9.00 to 21.00 uur: 9.00 uur: Non-stop rond de kerk diensten. 11.00 uur: Gesprekken met be kende Venraynaren op en over kerstmis. 12.00 uur: De' PZN-show live voor de kerstgroeten of zomaar een gesprekje van mens tot mens. tel. 27269. 14.00 uur: Gebruiken in Enge land rond kerstmis, met passende muziek. 15.00 uur: Peelgrass: Kerst- Country programma Voor een kerstgroet kunt u bellen naar tel. 27269. (live). 16.00 uur: Een uurtje Cabaret tus sen de bedryven door. 17.00 uur: Kamerkoor Contrast in Concert: Een opname van het kerst concert dat Contrast gaf j.l. zondag in de Kerkdijk van het PCV. 18.00 uur: 78-toeren: Niet meer u jonge, maar gezellige muziek. 19.00 uur: Klassieke muziek: Eer uurtje tijdloze muziek. 20.00 uur: Easy listening: Sfeer muziek voor een gezellige afsluiting van deze kerstdag 21.Q0 liur: Sluiting Lege krat ontvreemd Personeel van de aan de Bon gerdstraat gelegen supermarkt zag een tweetal knapen bezig met het stelen van een krat met lege bier flesjes. By de ontdekking gingen de knapen er vandoor, achterna geze ten door personeelsleden. Die kon den een 15-jarige dader aanhouden en aan de politie overgeven. Tydens het onderzoek bekende hy de diefstal te hebben gepleegd samen met zyn 16-jarige vriend. Ook deze kon worden aangehouden. Na ver hoor werden ze huiswaarts gezon den en proces verbaal zal worden opgemaakt Het krat hadden ze ty dens de achtervolging weggegooid. Feestmuziek Praxis opende vorige week met veel feestelijk vertoon haar vesti ging in Venray. By deze feestelijkhe den werd gebruik gemaakt van muziek. Hiervoor is in Venray een vergunning nodig maar bij Praxis had men hier niet aan gedacht Buurtbewóners van de Langstraat dachten daar anders over en klaag den by de politie over geluidsover last De poljtie ging kyken en constateerde dat ér geen vergun ning was aangevraagd. Aan het ver zoek om het geluidsoverlast te beperken werd wel direkt gevolg gegeven.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 17