Openbare school 'de Flierefluit' lo*eeg predikaat 'Kern met Pit' f5000.- JV Schiesser voordeel! RIOOL SERVICE mMmm Venrayse gemeenteraad gaat „nare" beslissingen nemen Gezinszorg en arbeidsbureau slaan tanden in elkaar stempelaktie RAEDiïS Overzicht vrijetijdsaktiviteiten voor verstandelijk gehandicapten Schiesser^ Speciale brugklas opKTS Cursus administratieve vaardigheden voor ouderen Geslaagd eeN ANDGRG KIJK OP COMFORT volvo Geniet het vertrouwen Samenwerking werpt vruchten af MuZaRooi III V l9ina PEEL EN MAAS Donderdag 13 december - Pagina 5 L.' - De openbare basisschool 'De Flie refluit' in Brukske heeft dinsdag in het provinciehuis in Maastricht uit handen van Gedeputeerde G. Koc- kelkom het predikaat 'Kern met Pit' ontvangen. Behalve de daarbij behorende oorkonde kreeg de school een bedrag van ƒ1000,-. Vorig jaar oktober besloot een werkgroep onder leiding van de leerkrachten Mevr. Biessels en Theo Geerling zich aan te melden voor deelname aan de landelijke leefbaarheids- Wedstrijd, uitgeschreven door de Koninklijke Heidemaatschappij. De .opzet van deze wedstrijd was om verfraaiing en gebruik van de woon- en speelomgeving te stimule- renl. Voor 'De Flierefluit' was dit een mooie gelegenheid om samen met leerkrachten, ouders en na tuurlijk de leerlingen wat te gaan doen aan de verbetering van de leef baarheid van de onmiddelyke om geving van de school. AMBITIEUS PLAN In augustus j.l. was het werk klaar. Er werden speeltoestellen ge plaatst en op de speelplaats werden een verkeerstuin, hinkelspelen en een damspel geschilderd. Er werd een natuurpad gerealiseerd en door middel van het plaatsen van dieren- roosters en een afzetting werd de v.l.n.r. Martin Nelissen, Marga Lummers, Rosemarie Geeres, Theo Geerlings, Marion van Hoof. en Thea Biessels. Samen vormen zij de werkgroep die zich heeft ingezet voor een betere leefbaarheid nabij de school. Interessant is dat zij op een rooster staan dat honden van het schoolplein tnoet weren. schoolomgeving tot verboden ge bied voor honden verklaard. Op de drie betegelde toegangspaden wer den gegalvaniseerde sluisjes ge plaatst om te voorkomen dat het schoolplein door (brom)fietsers als sluiproute wordt gebruikt. Enkele onderdelen van het ambitieuze plan moesten evenwel in verband met de kosten naar een later tijdstip worden verschoven. Het wachten is nog op een toegezegde bijdrage van de Stichting 'Jantje Beton'. Bij het realiseren van de zitgele genheid en de dieren roosters heeft de school medewerking gekregen van de LTS. De sponsoraktie heeft een bedrag van ongeveer ƒ2000,- op gebracht terwijl de plaatselijke middenstand by de aankoop van materialen korting heeft gegeven. En uiteraard hebben de ouders ootf^ hun bijdragen geleverd in de vorm van schenkingen van materialen. gereedschappen e.d. Door de ge meente zal het onderhoud worden verzorgd. Uiteraard zal de gewon nen ƒ1000,- aan het project worden besteed. Het inititatief an de school heeft meerdere voordelen. Op de eerste plaats zal de school jeugd ze ker nu een prijs met het project is gewonnen de schoolomgeving hou den zoals het nu is geworden en aan vandalisme geen kans geven. Het is immers hun project geweest. Ook de buurtbewoners hebben kunnen zien met hoeveel entrhou- siasme de leerlingen aan dit project hebben gewerkt. Zij zullen er zeker voor waken, dat de schoolomgeving niet meer door honden worden bevuild. LIMBURG KOPLOPER Bij de uitreiking van de prijs in Maastricht bleek, dat Limburg bij deze actie zeer goed voor de dag is gekomen. De provincie werde de koploper van Nederland genoemd. Twaalf van de vijftien aangemelde projecten werden geaccepteerd en hiervan kwamen er zeven uit Noord Limburg. De Flierefluit was de eni ge school, dié aan het project heeft deelgenomen en in de prijzen viel.- 2 maart zullen tien prijswin naars in Utrecht meedingen naar de landelijke hoofdprijs van ƒ1500,-. win met onze Inwoonster herkende haar gestolen flets Vorige week werd van een in woonster haar fiets gestolen en daarvan deed zij aangifte. Ze'zag la ter twee personen op haar fiets rij den. Zy volgde dat tweetal tot bij een woning aan de Langstraat. Ze deelde de politie haar bevindingen mee en die postte in de buurt van haar fiets. De politie hield daarop de twee mannen, in de leeftijd van 15 en 18 jaar aan, zij verklaarden die fiets elders te hebben gevonden. Na opmaking van proces-verbaal werd het tweetal huiswaarts gezonden. De fiets werd inbeslag genomen en zal aan de rechtmatige eigenaresse worden teruggegeven. 5807 BB Oostrum-Venray Tel. 04780-81469 Onlangs heeft de Stichting voor Sociaal Pedagogische Zorg de bro chure 'Mogelykheden voor vrije tijdsbesteding voor verstandelijk gehandicapten' uitgegeven. Deze brochure, die is samen gesteld door de afdeling 'vrijetijds besteding' geeft een handig overzicht van de aktiviteiten die worden georganiseerd voor verstan delijk gehandicaptenl in de regio Noord-Limburg. De aktiviteiten hebben betrekicing op de onderde len sport, rekreatie en edukatie/vor- ming. Veel initiatieven richten zich specifiek op mensen met een ver standelijke handicap. Een aantal in deze brochure vermelde aktivitei ten kunnen worden gedaan by re gulieren clubs of verenigingen, die zich ook opstellen voor deze groep mensen. De brochure zal worden verspreid onder personen die direkt of indi- rekt met de invulling van de vrye tyd te maken hebben, zoals ouders, leerkrachten, groepleiders van voorzieningen en werkmeesters van sociale werkplaatsen. Het boek je kan worden aangevraagd bij de Blik verf op auto gegooid Een Venrayse autobestuurder kreeg vrijdagavond de schrik van zijn leven toen hy over de Venlose- weg reed, ter hoogte van het viaduct van de Rosmolenbaan, en meende dat een vogel tegen de voorruit van zijn auto botste. Hij stopte maar het bleek geen vogel te zyn maar een bus verf die uit elkaar was gespat en een deuk in de moterkap veroor zaakte. De verf op hars-basis, was over de gehele auto uit elkaar gespat. Dat betekende direct schoonmaken van de auto, terwijl toch de lak was aangetast. Het zou mogelijk kunnen zyn dat, ondanks het tijdstip 21.50 uur, toch getuigen zijn die de dader of daders hebben zien sjouwen met de verf. Die getuigen worden dringend verzocht contact op te nemen Dat moet zijn opgevallen De politie hoopt dat er getuigen zijn geweest van een ongewone diefstal. De buit kan niet even in de zak zyn gestoken. Het gaat om diefstal van een groot aantal plan ken en 2 complete deuren vanaf een nieuw, aan de Beemdweg gele gen bed'ryf. Als men in die buurt iets verdacht heeft gezien dan graag kontakt met de politie opnemen. S.P.Z. afdeling 'Vrijetijdsbesteding' tel. 077-870020), en is gratis ver krijgbaar. Vanaf het komende schooljaar kunnen scholieren aan de Katholie ke Technische School in Venray kiezen tussen een theoretische en praktische richting op de brugklas. Daarmee loopt de KTS voorop in het beroepsonderwijs, waarin bepaald j^is dat er binnen enkele jaren op alle scholen een dergelijk brugklaspro gramma moet zijn. Het nut van de nieuwe brugklas is, in vergelijking met andere opleidin gen zoals MA VO of HAVO, is ondermeer dat leer lingen aan het einde van het schooljaar als ze hun schoolkeuze moeten maken, al kennis hebben gemaakt met techniek. Starten met een theoretisch- technische richting is mogelyk als uit de Cito-score, Isitest of een ande re test blijkt dat leerlingen een goe de kans hebben de opleiding aan te kunnen. Wie in de praktisch- technische richting start kan over stappen naar de theoretisch- technische richting, op grond van studieresultaten en een positief ad vies van de KTS. Inlichtingen over de CD brugklas worden vertstrekt op de open dag van de KTS op zaterdag 15 decem ber van 10.30 tot 13.00 uur. AC Ondergoed voor mannen die kwaliteit en pasvorm willen voor een betaalbare prijs. 100% katoen in 3 kleuren. Slip of singlet flQQC 2 Stuks I _AË2_u GROTESTR. 27 VENRAY Tel. 04780 - 83938 In januari 1991 wil de Stichting RISC, afdeling Ouderenwerk Ven ray, starten met de cursus admi- nistatieve vaardigheden voor ouderen. De cursus gaat nader in op zaken als: giro en bank, belastin gen, verzekeringen, uitkeringen en pensioenen, hoe schryf ik brieven, hoe telefoneer ik met instanties, (fi nanciële) gevolgen bij overlijden en financiële voorzieningen bij ver huizing etc. De cursus biedt u de gelegenheid om nader in te gaan op vragen als: hoe werkt het bank/girowezen, wat moet ik doen om voor een bepaalde financiële voorziening in aanmer king te kunnen komen. Wellicht heeft u zich nooit verdiept in deze vragen en regelt uw partner de (fi nanciële) zaken. Maar wat te doen als u er zelf voor komt te staan. Met de opgedane kennis en vaardighe den zult u voortaan beter in staat zyn een weg te vinden in uw. admi nistratie, maar ook in de papieren en formulierenwereld, waaruit on ze maatschappij heden ten dage lykt te bestaan. De inhoud van de cursus zal mede door de cursisten bepaald worden, omdat de ervaring en practische kennis van de oude ren zelf centraal zullen staan. De cursus bestaat uit totaal 10 bij eenkomsten a 2 uur en wordt gege- ven in het activiteitencentrum voor. ouderen De Kemphaan, Kennedy- plein 1 te Venray. De kosten voor de cursus bedragen ƒ30,- Bij voldoen de belangstelling zult u nader geïn formeerd worden over de dag en het tijdstip waarop de cursus zal plaatsvinden. Wanneer u meer informatie wenst of als u zich wilt aanmelden voor de cursus administratieve vaardigheden voor ouderen, dan kunt u contact opnemen met Ankie Bongers, functionaris Stichting RISC, afdeling Ouderenwerk Ven ray, tel. 04780-86706. Ellen Gerrits Uit Venray is aan de Hogeschool te Eindhoven ge voor de opleiding logopedie. Volvo is ervan overtuigd dat een ontspannen automobilist ontegenzeggelijk beter rijdt. Bestuurders die gespannen zijn en zich niet op hun gemak voelen, kunnen hun volledige aandacht niet bij de weg houden. Alles wat de concentratie afleidt, gaat ten koste van veilig autorijden. De conclusie ligt. vinden wij. voor de hand. Hoe comfortabeler de auto is. hoe groter de veiligheid van de bestuurder. En hoe groter hel rijplezier. AUTOBEDRIJF HANS KOK VENLO B.V., VENRAYSEWEG 28. VENLO-BLER1CK. TEL.: 077-821818. A.s. dinsdag komt de Venrayse ge meenteraad byeen om de begroting voor 1991 vast te stellen. Een begro ting die dit jaar letterlijk een „pa pieren" begroting is. Omdat voor 1990 (en ook voor 1991) een finan ciële bijdrage aan het Ryk is ge vraagd, heeft dit jasar door de inspecteur van het ministerie van binnenlandse zaken onderzoek plaatsgehad naar de financiële situ atie van de gemeente. Pas in het eerste deel van 1991 zullen de resul taten van dit onderzoek definitief bekend zijn, en zal de Rijksbijdrage voor 1990 worden vastgesteld. Dit houdt in dat voor het jaar 1991 geen „echte" begroting kan worden op gezet, omdat de financiële gegevens simpelweg niet toereikend zyn. Nu moet de gemeenteraad toch een begroting vaststellen. Be lastingverhogingen moeten nl. voor 31 december worden vastgesteld. Met name die belastingverhogin gen voor 1991 zullen de Venrayse burgers als een „nare" zaait gaan ervaren. TWEE DELEN Vanwege het vaststellen van de begroting begint de raadsvergade ring al om 14.00 uur. Tbt 16.00 uur zal een normale raadsvergadering worden gehouden. Voor de agenda verwijzen wy naar de pagina ge meentepraat- Van 16.00 tot 17.30 uur zullen de ffaktievoorzitters mondeling hun algemene beschouwingen houden op de begroting. Daarna volgt een pauze tot 18.30 uur. Vanaf 18.30 uur zullen b. en w. reageren op de algemene beschou wingen. De fraktievoorzitters kun nen hierop in tweede termijn reageren. Na de vaststelling van de begro ting zullen de diverse belastingver hogingen aan de beurt komen. PITTIGE DISCUSSIES Vorige week deden wy U al uitge breid verslag van de belastingver hogingen zoals die door de commissie voor financiën werden ervaren. A.s. dinsdag zullen de di verse politieke party en nog uitge breid hun licht hierover laten schijnen. We zetten de diverse verhogingen nog eens op een rytje. Verhoging van de onroerend goed-belasting met ruim 10% Verhoging ran het rioolrecht met 10%. Verhoging van de afvalstoffen heffing met by na ƒ110,- tot ƒ240,- 85%). Verhoging van de diverse leges met 2.4%. Verhoging van de Hondenbe lasting met 2.4%. Verhoging van de tarieven voor Hinderwetleges met 200%. Verhoging van de begrafenis- rechten met 2,4%. Hoewel de belastingverhogingen noodzakelijk en onvermijdelijk zijn. om de gemeente Venray finan cieel weer gezond te krijgen, zullen de diverse verhogingen niet zonder slag of stoot worden doorgevoerd. Interessante en pittige discussies zullen hier ongetwijfeld aan vooraf gaan. Dit werd ons althans door en-, kele fraktievoorzitters verzekerd. Het is niet gemakkelijk als instel ling in de gezondheidszorg om te genwoordig op de krappe arbeidsmarkt personeel te werven. Ook de gezinszorg merkt dat. Zelfs advertenties leveren niet altijd meer voldoende respons op. Van daar dat er gezocht wordt naar an dere manieren om personeel aan te trekken. In Venray hebben de Stichting Katholieke Gezinszorg Noordelijk Limburg en het Arbeids bureau de handen daarom ineen geslagen. „De situatie bij ons is nog niet zo alarmerend als in de rest van het land. Toch moeten ook wij veel in spanningen verrichten om het per soneelsbestand op peil te houden. Dat kan niet langer uitsluitend Na in de eerste twee afleveringen van MuZaRooi respectievelijk de fol kloristische muziekgroep Malle moer en de jazz-funk-formatie de Giant Steps aan het Venrayse pTt- bliek voorgesteld te hebben, is op zaterdag 15 december, en dat is na tuurlijk niet toevallig, de Basement Band te gast by Peter Smits en Jan Thyssen in de studio van de Ven rayse Omroep Stichting om haar medewerking te verlenen aan de derde aflevering van MuZaRooi. On danks de drukke repetities voor de grote muzikale show van de Base ment Band in de Beejekurf op die zelfde dag, toonden enkele leden zich toch bereid om iets over zich zelf, de Basement Band, hun mu ziek en natuurlijk over, wat het hoogtepunt in het bestaan van deze band tot nu toe zal gaan worden, "Just Call it Swing" te komen ver tellen. Zoals wy vernomen hebben is de hele zaal enkele weken uitver kocht. Degenen, die dus geen kaart je meer hebben kunnen bemach tigen, kunnen wy echter meedelen, dat er van Just Call it Swing opna mes gemaakt zullen worden. Uit de ze opnames zal een selectie van nummers gemaakt worden, zodat iedereen in Venray toch nog iets van deze ongetwijfeld grandioze muzikale avond thuis aan de radio mee zal kunnen beleven, hoewel op een later tijdstip. In januari 1991 zal het kamerkoor Contrast in woord en zang te horen zyn in Mu ZaRooi IV. Zoals iedereen ongetwij feld al weet, zijn Peter Smits en Jan Thijssen voornemens in de serie MuZaRooi een zo breed mogelyk scala van de diverse soorten mu ziek, die in Venray en omstreken door amateur muziekgroepen en koren' gemaakt worden, samen te stellen. Muziek en zanggroepen, die er ook iets voor voelen om in een af levering van MuZaRooi het muzika le middelpunt te zyn, kunnen nog steeds contact opnemen met de bei de samenstellers, via postbus 320 5800 AH in Venray, t.n.v. V.O.S. stu dio, of tel. 04780-10609 t.n.v. Jan Thyssen, Scheperstraat 7 5801 EV Venray. Ook voor nadere informatie omtrent het een en ander kunt u op een van de boven vermelde manie ren bij de samenstellers terecht. Ook zal er in MuZaRooi III weer een vacaturebank voor musici, zangers en technici, alsook een concertagenda voor de regio gepre senteerd worden. Vacatures voor musici, zangers en technici en solli citaties van zangers, musici en technici en natuurlyk datum, tijdstip en locatie van een concert of optreden kunnen ook naar de zelfde adressen opgestuurd worden en zullen opgenomen worden in respectievelijk de vacaturebank en concertagenda van zaterdag 15 de cember. MuZaRooi wil een pro gramma zyn voor iedereen in Venray, die muziek maakt, zingt en/of gewoon van muziek houdt Be hoort u tot deze mensen, luister dan zaterdagmorgen 15 december, naar de Lokale Omroep Venray via het kabelnet, op de FM 102 Mhz. MuZaRooi laat u Venray van haar muzikale kant horen!! door incidenteel een advertentie te plaatsen. Daarom werken we heel projektmatig samen met het Ge westelijk Arbeidsbureau in Venray. En dat gaat prima. Wij zyn twee partners die elkaar goed aan vullen". Directeur Cees Oostveen van de Stichting Katholieke Gezinszorg Noordelijk Limburg in Venray is en thousiast over de samenwerking met het arbeidsbureau. Momenteel loopt een gezamelijk projekt in het kader van de Werk Ervarings Plaat sen (WEP). Deze regeling geeft lang durig werklozen, met name herintredende vrouwen en man nen, de kans om een praktijkge richte opleiding te volgen. Gedurende een jaar werkt men 20 uur bij de Venrayse gezinszorg en één dag per week volgt men het the oretische deel van de opleiding. Na afloop van de cursus krijgen de deelnemers een landelijk erkend diploma gezinshelpende plus een diensterband by de gezinszorg voor minimaal 16 uur per week. De ge zinszorg Venray heeft dit projekt sa men met de zusterinstellingen in Venlo en Horst de Primair Beroeps- gerichten Volwasseneneducatie in Venlo en de arbeidsbureaux in Ven ray en Venlo opgezet. In totaal is binnen het projekt plaats voor achttien langdurig wer klozen. Arbeidsbureau Venray heeft acht mensen de leans gegeven aan het projekt deel te nemen waarvan zes bij de Gezinszorg in Venray. VERANDERENDE THUISZORG De vraag naar personeel bij de ge zinszorg neemt toe. Enerzijds om dat de vraag naar thuiszorg groter wordt anderzijds omdat de dienst verlening van de gezinszorg steeds verder gaat en veel meer dan tot voorheen ook op het terrein van de intensieve thuiszorg komt Was in het verleden de zorg nog beperkt tot overdag, tegenwoordig worden avond- en weekendhulp en zelfs nachthulp gevraagd. Dat betekent dus dat de gezinszorg in principe 24 uur per dag paraat moet staan. Tegenover die toenemende vraag naar zorg blijft het aanbod van per soneel achter. In heel Nedrland zyn duizenden plaatsen ombezet In de Randstat is de situatie het meest nijpend. Maar ook in Limburg doe men de eerste moeilijkheden op. Rob van 't Hoff, senior consulent bij het Arbeidsbureau in Venray denkt dat op de Limburgse ar beidsmarkt knelpunten gaan ont staan voor de gezondheidszorg. Statistisch gezien zal het aanbod af nemen, met name waar het jonge ren betreft. „Bovendien wordt er van alle kanten aan de mensen die werk zoeken, getrokken. De ar beidsmarkt is volop in beweging. Andere sectoren zoeken ook drin gend mensen, zoals bijvoorbeeld dé detailhandel. En dat merken de in stellingen zoals de gezinszorg", ver telt hij. Een extra handicap voor de ge zinszorg isdaarby dat er soms een verkeerd beeld bestaat bij de bui tenwacht over wast dat werk pre cies inhoudt. Nog al te vaak ziet men werken in de gezinszorg op hetzelfde niveau als poetsen. En- daarom kiest men vaak voor andere sectoren. Oostveen benadrukt dat dit beeld beslist niet klopt met de werkelijkheid. „Het werk bij de ge zinszorg houdt meer in dan poet sen. Zeker waar de hulpvraag wat gecompliceerder wordt, vraagt dit meer aan verzorgende en begelei dende taken. Hoewel de invalshoek by ons byna altijd de huishoudely- ke verzorging is, wordt men ook steeds meer geconfronteerd met psycho-sociale of relationele proble men. Vandaar dat wij er belang aan hechten dat de mensen goed opge leid zijn. Wij constateren echter dat er met name bij de hoger opgelei den een groot verloop is. En juist die platsen opvullen is heel moei lijk. Maar wellicht dat de mensen die aan het WEP-projekt meedoen in een latere fase de stap naar een hogere funktie willen maken. Je moet immers ergens beginnen met het opvullen ran rakatures". aldus de directeur van de gezinszorg. Een belangrijk probleem in de Werving is voor de gezinszorg de sa lariëring. In een bejaardenhuis ver dienen de mensen meer dan by de gezinszorg. Daarom kiest men snel ler voor een baan in die sector. PARTNERS De samenwerking tussen de ge zinszorg en het arbeidsbureau bestaat al langer. Ook in het verle den hebben de beide instellingen projektmatig samengewerkt Het jeugdwerkgarantieplan is daar een voorbeeld van net als de Wet Vermeend/Moor. eigenlijk de voorloper van de WEP. Het projekt iMuhabbat speciaal bedoeld om Mo- lukkers te werven voor de gezins zorg heeft niet voldoende resultaat opgeleverd. Beide partyen volharden echter in hun samenwerking, omdat ze dat op lange termyn als een goede oplossing zien. „Die san\pnwerking is gedeelte lijk uit nood geboren maar blijkt nu noodzakelijk. Voortdurend moet je samen naar oplossingen zoeken", gaat Oostveen verder. Een mening die duidelyk onder schreven wordt door Rob van 't Hoff. „Onze taak is het de mensen die ingeschreven staan aan een passen de baan te helpen. Maar voor be paalde groepen is het niet gemakkelijk om aan werk te ko men. Gelukkig beschikken we daarvoor over verschillende midde len. waardoor moeilijk bemiddelba re mensen toch aan een baan geholpen kunnen worden. Dit wer- kerraringsprojekt is daar een voor beeld van. Mensen die langer dan drie jaar werkloos zyn, krijgen nu de kans een opleiding te volgen met daaraan gekoppeld een baangaran tie. Zo zijn 'drie partijen geholpen. De werkzoekenden hebben een in teressante baan. de gezinszorg heeft haar personeel en wij hebben min der werkzoekenden in het bestand. Het is dan ook belangrijk om regel matig te bekyken wat er mogelijk is". SELECTIE Want mogelykheden zyn er wel, meent Van 't Hoff. Immers naast de werkervaringsplaatsen kunnen via het arbeidsbureau onder andere ook reguliere arbeidsplaatsen wor den gecreëerd in het kader van de KRA (KaderRegeling Arbiedsinpas- sing). Ook zijn er regelingen die het indienstnemen van (langdurig) werklozen aantrekkelijk maken, enerzijds door een deel van de trai- ningskosten of de extra begeleiding te vergoeden, anderzijds door vrijstelling van bepaalde werkge verspremies. „Daar moeten de in stellingen veel meer gebruik van proberen te maken", aldus van 't Hoff. Behalve dat de gezinszorg op deze manier een nieuwe doelgroep op de arbeidsmarkt aanboort, biedt de sa menwerking tussen arbeidsbureau en gezinszorg ook nog als voordeel dat de eerste een deel van de wer ving voor zijn rekening neemt. Het arbeidsbureau werft en selecteert de kandidaten voor de projecten. Dat kan omdat het arbeidsbureau precies weet welke mensen in het prqfiel van een helpende of verzor gende passen. Pas in een later stadi um worden ze doorverwezen naar de gezinszorg. „Wy moeten zorgen dat we ons personeelsbestand op peil houden", vat Oostveen de problematiek sa men. „Daar moeten we vandaag de dag heel aktief mee bezig zijn. We kunnen niet meer afwachten totdat de mensen vanzelf komen. Daar heb je elkaar nodig als gezinszorg en arbeidsbureau". Overgenomen uit Thuiszorg Lim burg nr. 4, jaargang 2, december 1990.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5