Carnavalschlagers van Sjef Goumans en zienen Huus-Hald Wet wapens en munitie NIEUW!!! Volkstuinen te huur Bekendmaking INGEZONDEN PEEL EN MAAS Donderdag 13 december - Pagina 1 DIE ENE ACCEPTGIRO Zonder geld is geen hulpverlening mogelijk. Daarom betalen de ruim één miljoen leden van het Neder landse Rode Kruis in december graag hun contributie. Zoveel als ze missen kunnen. Want elk bedrag, is welkom. Voor hulp aan de miljoenen mensen in de wereld die dat nodig hebben. Mensen die te lijden hebben van natuurrampen en oorlogsge weld. Zieken en mensen in hongers nood. Maar ook in ons eigen land zijn er veel mensen die niet zonder hulp van het Nederlandse Rode Kruis kun nen. Zoals bejaarden bijvoorbeeld. Gehandicapten. Chronisch zieken. Deze mensen rekenen op het Rode Kruis. Heeft u uw contributie al be taald?- Fijn. Nog niet betaald? Kijk even, misschien ligt de acceptgiro nog bij uw post Wilt u lid worden van het Nederlandse Rode Kruis, maak dan een door u te bepalen be drag over op giro 5125, tn.v. het Nederlandse Rode Kruis Den Haag. Van harte bedankt! ALS LID VAN HET NEDERLANDSE RODE KRUIS HELPT U MILJOENEN MENSEN IN NOOD. St Nieolaas-aktie De VZO-ondememers Ysselsteyn, Vredepeel, Merselo, Veulen en Hei de organiseren al jaren een zeer succesvolle St Nicolaas aktie. By aankoop van ƒ10,00 kr\jgt de consument een gratis lot wat mee dingt aan een twintigtal zeer waar devolle pryzen. De trekking en de prijsuitreiking was afgelopen zondagmorgen om 11.00 uur in zaal Roelanzia te Ys selsteyn. Iedere bezoeker kreeg by binnen komst een gratis lot voor het rad van avontuur, waar prachtige prij zen werden weggegeven, met als ex tra superprys: een midweek vakantie in Center Pares naar keu ze. Deze werd gewonnen door: Mevr. T. Derks-de Vlies uit Veulen. De trekking van de Sint Nicolaas Aktie was als volgt: le prys Week end Londen of Parys: F. Jaspers, Pi- oniersstr. 25, Yss; 2e prys CD speler: P. Blenckers, Watermo- lenstr.10, Oostrum: 3e prys Accu boormachine Reintjes. Veenmos 25 Yss. De overige pryzen beschikbaar gesteld door de aangesloten winke liers worden gewonnen door: H.v. Well, Pater Tulpstr. Yss.; Rongen-v Me(jel, Veenmos 46 Yss; A. Her mans, Meerselsepeel 5 Yss; Slan gen. Kempken sberg 4 Yss; J. Thoone-PH Kien hout 13 Yss; G. Donkers, Pater Tulpstr. 11a. Yss; J. v. Elzakker, Deumeseweg, Yss; P. Arts, Litsenbergweg 28, Yss; W. Vergeldt, Zeilbergseweg 10, Yss; Coby Fran ken, Buntweg 12, Yss; H. Hendrix, Veulenseweg 44, Veulen; G. Jans sen, Heidseweg 44, Heide; H. Claes- sens, Pioniersstr. 11, Yss; G. Hanssens Zwanenveld 44/15, Nijme gen; Spreeuwenberg, Pioniersweg 10 Yss; H.vd Staak, Peter Janssen- weg 10, Yss; H. Kleuskens, Moerslag 28 Yss. De geweldige gezellige stemming zal zeker er toe bydragen dat bij de volgende openbare trekking weder om velen aanwezig zullen zyn. Ook organiseerden de VZO onder nemers een tekenwedstrijd op de scholen. De volgende kinderen hadden daar prys mee: Fieke Koop- mans; Roy Claessen; v.Dijck Merse lo; Mieke de Wit; Marloes Claessens; Sjoerd Claessens; Martijn Arts; Je roen Sanders; Ruud Sanders. De prijswinnaar van het weekend London of Parijs, de Familie Jaspers uit Ysselsteyn. Vandalisme Vandale hadden maar liefst 30 bermpaaltjes langs de Deumese weg uit de grond getrokken en weg gegooid. Een zeer gevaarlyk soort vandalisme, zeker tydens dit jaar getijde. Illegale veiling Er zal een onderzoek worden in gesteld of er sprake is van een ille gale velling aan de Kempkensberg. Daar had een grondeigenaar een loonbedrijf opdracht gegeven een singel rond zijn bedrijf te schonen. Van een 100-tal elzenstruiken wa ren de wortelstroken verwijderd maar tevens een 15-tal elzen geveld. Of hiervoor een kapvergunning no dig zou zijn wordt onderzocht. Aan gifte werd gedaan door een inwoner die alles voor een beter milieu overheeft Vernielingen aan personenauto's Er werd door 4 eigenaren aangifte gedaan van vernielingen aan gepar keerde personenauto's. Van een auto geparkeerd aan het Bergkwar- tier was een ruit vernield, aan de Tuinstraat Ch.Ruysstraat en Oost singel waren krassen in de carosse- rie aangebracht en antenne's en ruitenwissers vernield. Vernieling fiets Omdat haar fiets deugdelyk was bevestigd aan de wielklem van de fietsenstalling by de NS te Oostrum is de dader, die getracht heeft die fiets te jatten, zo kwaad geworden dat hy die fiets van een 16-jarige jongedame uit Boxmeer in elkaar heeft getrapt waardoor deze totaal onbruikbaar is geworden. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Vrije uren sporthal 'De Wetteling' Venray In het gebruiksrooster van sport hal 'De Wetteling' zijn nog een aan tal vrye uren beschikbaar: Zo 9 dec. 1990 21.30-24.00; Za 15 dec. 22.00-24.00; Zo 16 dec. 21.00- 24.00 Zo 23 dec. 16.30-24.00; Vr 28 dec. 20.30-24.00; Za 29 dec. 18.30- 24.00; Zo 30 dec. 19.30-24.00; Wo 2 jan. 1991 22.30-24.00; Za 5 jan. 21.30-24.00; Zo 6 jan. 21.30-24.00; Ma 7 jan. 21.30-24.00; Wo 9 jan. 22.30-24.00; Vry 11 jan. 22.30- 24.00; Za 12 jan. 21.30-24.00; Zo 13 jan. 22.00-24.00; Ma 14 jan. 21.30- 24.00; Wo 16 jan. 22.30-24.00; Vrij 18 jan. 21.30-24.00; Za 19 jan. 21.00-24.00; Zo 20 jan. 20.30-24.00; Ma 21 jan. 21.30-24.00; Wo 23 jan. 22.30-24.00; Vry 25 jan. 22.30- 24.00; Za 26 jan. 21.30-24.00; Zo 27 jan. 19.30-24.00; Za 2 feb. 21.00- 24.00; Zo 3 feb. 20.00-24.00; Za 9 feb. 14.00-24.00. Indien u belangstelling hebt om van deze, nu nog vrije, uren ge bruik te maken, kunt u kontakt op nemen met de onderafdeling Beheer Welzynsakkommodaties van 9.00-12.00 uur, Mevr. M.Cleven tel. 23358. V De commissaris van de gemeente politie te Venray maakt bekend dat de houders van een verlof Wet Wa pens en Munitie deze voor het ein de van de geldigheidsdatum 15 januari 1991 voor verlenging aan te bieden aan het Bureau van gemeen tepolitie te Venray, Leunseweg 4 te Venray. Leden van een schietvereniging dienen tevens hun schietpaspoort ter controle aan te bieden, alsmede een verklaring van de schietvereni ging waaruit blykt dat in 1990 vol doende is geoefend in verschillen de disciplines. Venray, 6 december 1990 de commissaris van de gemeentepolitie te Venray G.H.R den Teuling Raadhuis gesloten Op maandag 24, dinsdag 25 en woensdag 26 december, alsmede op maandag 31 december en dinsdag 1 januari a.s. is het raadhuis Gesloten. De verkoop van de plaat is begon nen. "Tirool ien Rooi" met muziek én tekst van Sjef en Marietje Gou mans. met een Venrodse carnalisti- sche B. kant (Hay diedel dom) wordt deze plaat weer huis aan huis aan geboden zoals de mensen dat ge wend zijn van de familie Goumans. Zij hebben ook altijd de Pielhaas- plaat huis aan huis aangeboden, met hun schlagers er op. Ennen echte piëlhazen-huushald. De single kost ƒ5.00 en dit is uniek voor 'n telstar opname in stu dio Johny Hoes. Helemaal uniek is, volgens Telstar ennen hielen huus- hald op de plaat. Verduistering van auto De politie hield een 57-jarige man aan die in Eindhoven een persone nauto had gehuurd en deze niet op de afgesproken tyd had terugbe zorgd. Omdat de Eindhovense poli tie opsporing van die auto had verzocht en de Veniayse politie die auto met de huurder aantrof, werd de auto in beslaggenomen en de bestuurder aangehouden. De auto zal in overleg met de officier van Justitie aan de Eindhovense eige naar worden teruggegeven. De schlagers zullen weer heel goed passen in het Rooise carnavals-gebeuren. "Tirro ien Rooi" is voor de verzamelaars van venrodse vastelaoves-singles 'n mooie aanwinst, ook een wens van vele piëlhazen. Venroi zal 't huëre en kan jodelen in 't komend vastelaoves-seizoen. De verkoop adressen zijn: Music World in de Passage; Feestpaleis Thetru in de Plataanstraat of te bestellen onder tel. 84117. Op de foto: Johny Hoes jr. met Ine, Patricia, Marietje en Diana van d'n huus-hald. Cafe om 5.15 nog open De politie heeft tegen de uitbater van een aan de Langstraat gelegen café proces verbaal aangezegd terza ke overtreding van het sluiting suur. Omstreeks kwart voor 5 zag de politie nog een drietal personen dat cafe binnengaan. Toen men de uitbater maande het café te sluiten bleken er nog zo'n vijftiental bezoe kers aanwezig te zyn. Een half uur later bleek het cafe nog niet geslo ten te zyn en er nog zo'n tiental gasten aanwezig waren. I MAAS en PEEL HELDEN bv Geijsteren: oude karakteristieke vrijstaande woonboer derij met inpandige voormalige stalruimte, vrijst. open schuur, vrijst. houten schuur/berging. Gro tendeels in authentie ke staat. Bwjr. ca. 1920. Pand dient te worden gerenoveerd en gemoderniseerd. Zeer fraaie ligging in bosrijke omgeving. Ind.: Entree, gang, zitk. met schouw., woonk. met schouw en haard. Royale eet- /leefkeuken. Ruime provisiekelder. Ouderslpkm. Achter keuken met r.v.s.- keukenblok. Toilet. Tussenportaal. Dou cheruimte. 2 voorma lige koeienstallen waarvan 1 met hooi zolder. Aangeb. stal ling. 1e verd.: via vaste trap. Ruime huiszolder, 2 slpkms met muurkast. Perc.gr. ca. 3.200 m2 Vraagprijs f195.000,- k.k. Kantoor Horst, Tel. 04709-5757 Meerlo: Uitstekend onderhou den zeer royale semi- bungalow met grote fietsenberging/hobby ruimte. Royale voor tuin. Uniek aangel., siertuin met fraaie vijver- en waterpartij, beklinkerd zonneter ras, royaal overdekt terras, beklinkerde oprit. Deel w. hard houten kozijnen, dubb. beglazing en rolluiken. Zeer mooie en rustige ligging. Ind.: Hal met garde robenis, toilet, Royale doorzonwoonk. Grote eet-/leefkeuken met eiken inbouwkeuken met app. Luxe badk. met ligbad, v.w. 3 royale slpkms. verstelk./c.v. ruimte. Mogelijkh. voor ma ken garage aanwezig. Perc.gr. ca. 561 m2 Koopsom f210.000,- k.k. Iter vervanging van de volkstui nencomplexen ..Rosmolenbaan" en Ttennishal in de wyk Landweert is een perceel gelegen nabij de wijk 't Brukske, op de hoek Henri Du- nantstraat St. Antoniusveldweg (zandweg) aangewezen. Op dit per ceel kunnen ongeveer 50 volkstui nen van 100 tot 150 m2 gerealiseerd worden. Than zyn er nog 25 volkstuinen uit te geven. De huurprijs bedraagt 0,30 per m2 per jaar: De volkstuinen kunnen va naf 1 februari 1991 in gebruik geno men worden. Geinteresseerden kunnen zich tot 20 december 1990 opgeven bij dhr. Th. Smets van de afdeling Grond en Eigendommen van de gemeente Venray tel. 23341, kamer 201 De burgemeester van Venray, maakt gelet op het bepaalde in arti kel 11 van de wet op de Ruimtelyke ordening bekend, dat met ingang van 14 december 1990 gedurende een maand bij afdeling VROM in het gemeentehuis te Venray, tydens kantooruren tussen 09.00 en 12.00 uur voor een ieder ter inzage het ontwerp voor de 5e wijziging van het bestemmingsplan „Brukske" Dit ontwerp heeft betrekking op het openbaar groen gelegen tussen de Mambostraat en de Thngostraat Het plan beoogt de realisering mo gelijk te maken van een fiets- voet pad door bedoeld openbaar groen naar een toekomstige fiets- voetgan gerstunnel onder de Deumeseweg, Gedurende de bovenvermelde ter- myn bestaat voor belangstellenden gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren bij het colle ge van burgemeesters en wethou ders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Venray 13 december 1990 c de burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Milieubewustzijn een straf? De laatste tijd staan de media er bol van. Iedereen doet zijn best om de maatschappij milieu-bewuster te maken en terecht! Ook ik probeer heel bewust de afvalberg zo weinig mogelijk te spekken. Dus ik drink weer melk uit de oude vertrouwde statiegeldfles. Al het overige glas gaat naar de glasbak. Mijn oud pa pier vult de kas van diverse vereni gingen. De KCA box heeft een ere-plaats in mijn garage. Mijn tuin bloeit als de Keukenhof, dankzij al het biologisch afval, uit mijn fraaie compost-bakje. Al met al heb ik, mede doordat ik ook nog al leenstaande ben, mijn persoonlyk afvalbergje kunnen reduceren tot 6 vuilniszakken per jaar. Nu moet de gemeente zonodig de afvalstoffen heffing verhogen en nog wel met 85%. Op zich begrijpelijk, want de verwerkingskosten voor de ge meente worden ook hoger. Alleen begrijp ik niet dat dit zo hoog moet zijn en waarom de gemeenteraad geen systeem weet te bedenken voor die mensen, die weinig afval produceren, zoals alleenstaanden, bejaarden en echt milieubewusten. In feite worden mijn milieu inspanningen nu ook nog eens bestraft! Als de afvalstoffenheffing straks ƒ240,- per jaar gaat bedragen dan komt mij dat dus op ƒ40,- per zak. Dat is veel geld om aan de straat te zetten! Misschien is het een idee dat de gemeente de ver koop van vuilniszakken zelf ter hand kan nemen en de milieuhef fing verrekend in de aankoopprys! Iedereen betaalt dan al naar gelang de hoeveelheid afval die men aan de straat zet. "Het huidige milieu beleid van de gemeente....?" "Je zou er geen zak meer aan doen!". Ger Guffens. Openlijke geweldpleging Donderdagavond omstreeks 21.00 uur reed een personenauto bestuurd door een 20-jarige inwo ner over het Christofielkruid. Uit tegeovergestelde richting naderde vier fiersers die geen verlichting voerden. De fietsers varieerden in leeftijd van 15 tot 20 jaar. De bestuurder stopte en. er vielen woorden die eigenlyk in de Dikke Van Dale thuishoren. Dat was blijk baar nog niet genoeg want een van de fietsers haalde uit en sloeg de bestuurder in zijn gelaat. Deze werd daardoor pynlijk getroffen in het gelaat. Ook zyn jas werd kapot ge trokken. De politie is gestart met het onderzoek naar deze openlyke geweldpleging. Men hoopt, met de hulp van getuigen achter de identi teit van die vier fietsers te komen. Zakkenrollen, maar waar en wanneer? Een 69 jarige inwoner deed aan gifte van diefstal van zyn portemon nee uit zijn jaszak tussen 23 en 26 nov. j.l. Hij weet niet waar en op welk tijdstip. Het laatst heeft hij de portemonnee- nodig gehad op 23 nov. Toen hij die weer nodig had bleek die 'gerold' te zyn. Er zaten 2 girobetaalkaarten, 10 staatsloten een rijbewijs en kentekenbewijs en een geldbedrag van ƒ100,- in.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16