De Sint bestaat! Feestelijke heropening van Thetru feestspecialisten Wereldkinderen zoekt Sponsors 2.995,- THEO SMITS m MEUBELEN aj HILHORSiTi Geschied- en oudheidkundige Kring Venray e.o. RAEDTS AWenray start nieuwe lopersgroep Heropening na uitbreiding Theo Smits meubeien CYV1 Sint Nicolaas wandeltocht in Merselo Schanseknuppels Het Overloons toneel brengt „Het Dagboek van Anne Frank" ia 6 PEEL EN MAAS Donderdag 22 november - Pagina 7 Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Patersstraat 17. Venray, tel. 04730-85958 De geschied en oudheidkundige Kring Venray e.o. organiseert' een voordracht op woensdag 28 nov. a.s. in de foyer van de Schouwburg De Beejekurf te Venray. Aanvang 20.00 uur. Het onderwerp van de avond is: Project A73, een archeologische onderzoek. De lezing wordt gehouden door de archeoloog drs. Jan Krist. In het betoog zal Jan Krist ingaan op de voorgeschiedenis, opzet en voorlo pige resultaten van het onderzoek. De aanleg van de A73 heeft er mede toe geleid dat in het gebied onder Oirlo, in de nabijheid van Casten- ray, archeologisch onderzoek heeft plaatsgevonden. Het Regionaal Ar cheologisch Archiveringsporj eet (RAAP) heeft tijdens een vooronder zoek grondsporen en vondsten aan het licht gebracht, die een nadere studie rechtvaardigen. Jan Krist zal de voordracht met dia's toelichten. Vanzelfsprekend hoopt het bestuur u voor deze ongetwijfeld boeiende lezing, waar ook niet le den van harte welkom zijn, in gro ten getale te mogen verwelkomen op 28 nov. a.s. Tijdens de gezellige viering van 2 x 11 jaar Vorstemuad, kreeg de heer Jan van Hoof uit Merselo de Orde van Verdienste van de Vorstenraad omgehangen. Jan van Hoof is, sa men met Jan Raedts uit Oostrum, de enige van de oprichters van 22 jaar gelegen. De versierselen wer den hem uitgereikt door voorzitter Hans Thomassen. Met terechte trots deelt liet echtpaar Theo en Truus Jansen mede dat zij a.s. vrijdag met een feestelijke receptie, hun geheel uitgebreid atelier van feest en carnavalsartikelen gaan openen. Ze doen dat vrijdagmiddag van 16.30 tot 20.00 uur in hun atelier aan de Pla taanstraat. Dat het daar druk zal worden staat reeds vast want dit bedrijf heeft in de loop van de achtien jaar dat het atelier aan de Plataanstraat is gevestigd, een naam opgebouwd, die in die branche haar weerga niet kent. TEXTIEL De eerlijkheid gebiedt om te zeggen dat Truus (55) zich al vanaf het verlaten van de school bezig heeft gehouden met alles wat met textiel te maken had. Dat was in het confectiebedrijf van Beeren, wat achter haar ouderlijke woning aan de Langeweg was gevestigd. Theo (57) had zijn hart verpand aan het schilders vak. Hij werkte nog enkele jaren na zijn trouw bij het Venrayse schildersbedrijf Schaeffers aan de Patersstraat. Er ver anderde eigenlijk niet veel alleen had Truus een gaatje in de markt gevonden door het verstellen van overhemden. Dat gebeurde toen nog als de kraag of de manchetten versleten waren. Die konden voor een klein bedrag vervan gen worden. Eerst werden die verande ringen uitgevoerd in een tuinhuisje. Dat werd spoedig te klein en zo werd een zolder boven de bakkerij Eibers aan de Eindstraat het nieuwe reparatiebedrijf. Daar werd de basis gelegd voor het star ten van een eigen ontwerp- en naaia telier. In 1964 kreeg het werk zo'n omvang dat ook Theo zijn schildersvak vaarwel zij en mee ging werken, mede om de spullen op te halen en af te leveren. In die tijd werden er al costuums ge maakt zoals tirolerpakjes maar ook costuums voor de dansmarietjes. Van het een kwam het ander en toen er een markt was voor cowboypakken was dit bedrijf een van de eerste die deze pro- dukten op de markt bracht. Daarna dienden zich verenigingen aan die costuums gemaakt wilde hebben naar eigen ontwerp. Ook dat werd naar te vredenheid uitgevoerd. Juist door de inspraak van de klant kreeg de firma een goede naam, zodat er van de zolder naar elders verhuist moest worden. Tevens werd er een nieu we naam gekozen. THETRU. Er kwam een atelier met een opper vlakte van 500m2 met daarvoor hun woning. Het duurde niet lang of ook het woongedeelte moest gedeeltelijk worden opgeofferd aan de uitbreiding. Als men nu het atelier gaat bekijken staat men versteld van wat daar in el kaar wordt gezet. Op dit moment heeft Thetru 150 modellen en het kan niet zo gek zijn of er is een model aanwezig. Ook nu kan de klant terecht voor een -eigen ontwerp. Als men een idee heeft, staan de specialisten klaar voor de uit werking. Als men zelf de schaar en naald kan hanteren, kan men daar te recht voor de aankoop van de vele soor- te stof en men krijgt er dan nog een gratis advies bij. Dat het echtpaar Jansen een goede naam heeft opgebouwd bewijst wel dat er klanten zijn die meer dan 20 jaar hun vertrouwen hebben gegeven aan dit echtpaar. Service en advies staat dan ook hoog in hun vaandel geschreven. De klantenkring bestrijkt een straal van 40 kilometer en niet alleen in Lim burg en Brabant. Al vele jaren hebben ze vaste klanten (uit de Duitse grensstreek) voor Camavalscostuums. Het arsenaal van pruiken, hoeden, maskers, schmink, zaalversieringen en feestartikelen is enorm. Theo Jansen waagde zich niet aan een schatting hoe veel artikelen er verkocht worden. Wereldkinderen heeft dringend sponsors nodig voor hun projekt in de sloppenwijken van Manilla. Ruim 400 sponsorskinderen wach ten op een sponsor die hun de mo gelijkheid geeft voor een menswaardig bestaan. De toestand waarin deze mensen moeten leven is zeer slecht. Elke week stellen wij u een van de gezinnen voor. Voor slechts 65,- per kwartaal biedt u de kans aan een van deze kinderen naar school te gaan, te voorzien van. kleding en voeding voor het gezin. Deze week stellen wy aan u voor: Michael William, hij is 8 jaar oud en is poliopatient. Tben hij 11 maanden oud was kreeg hij polio en gebruikte hij zijn armen en be nen om zich voort te bewegen. Hij gaat nog niet naar de basisschool. Zijn ouders maken zich zorgen over de toekomst van hun twee kinde ren. Michaels vader heeft onregel matig werk als ongeschoold arbeider en verdient slechts ƒ70,- per maand. Hij runt dan ook meestal het huishouden als mi- chaels moeder werkt als ver koopster. Zij wonen in een kleine kamer van een familielid. Hulp is zeer gewenst! U kunt dat doen. door sponsor (e worden voor ƒ65,- per kwartaal. Dat is slechts 60 cent per dag. Als u dat kimt missen, dan krijgt Michael en zijn familie een kans voor de toekomst. U kunt nu bellen, voor meer informatie of om sponsor te worden. Elly of Luc Ha- geman, 04780-86909. Wëreldkinderen al 20 jaar lang een betrouwbare vereniging voor projekthulp- sponsoring en adoptie. Feestkleding is een ander hoofdstuk. Vooral op de vele soorten carnavalskle ding raakt een carnavalsvierder niet uit gekeken. Het succes leidde ertoe dat de ruimte weer te klein werd. Vooral moet de pre sentatie van hun voorraad in al zijn ver scheidenheid aan de klant getoond kunnen worden. Daarom moest er wor den uitgebreid. Dat kon alleen maar als de tuin zou worden opgeofferd, maar in die tuin had men een prachtige vijver en die wilde men niet opofferen. De vij ver werd gespaard en midden in het uit breidingsgedeelte pronkt nu op een centrale plaats een schitterende vijver. Naast het echtpaar, dat zich gesteund weet door de medewerking van een schoonzoon (straks keert hun dochter ook terug in het atelier) en hun zoon (als die is afgestudeerd) staan 26 thuisnaaisters iedere dag klaar om vak kundig hun opdrachten uit te voeren. Het hele jaar door is men bezig met het maken van dameskleding. In de tijd van carnaval, is het hoogtij voor het maken van die Weding, welke de markt vraagt. Wij vroegen het echtpaar of dit nu de laatste uitbreiding is en of de totale op pervlakte van het atelier nu ruim 770m2 voldoende voor de toekomst zou zijn. Beiden verklaarden aan de maximale grens te zijn of er moet een verdieping boven op komen. Maar dat moetde volgende generatie maar beslissen. Vrijdag a.s. zal het glas worden gehe ven en wordt er zeker teruggeblikt. Dan gaat het even rustiger aan omdat tot 27 december het bedrijf alleen open is voor de gemaakte afspraken met verenigin gen. Maar vanaf 27 december kan iedereen weer bij Thetru terecht. VOOR ELKE KLUS! Karwei-Onderhoudsdienst BOUWBEDRIJF BEL. TEL. 04780-89591 EN KOBUS KOMT. TUlip AT Compact 3A 20 MB, 1,2 MB FD, 1MB RAM, DGA, 12'' monitor, Ned. MS DOS en handleiding Sunnytech AT Minitower 80286 op 12 mhz, 1 MB RAM, 40 MB Miniscrïbe/28 ms HD, 1:1 interleave, FD 1.2 MB, 14" FS p/w monitor Sunnytech SX Minitower 80386 op 16 mhz, 1 MB RAM, 40 MB Miniscribe/28 ms HD, 1:1 interleave, FD 1.2 MB, 14" FS p/w monitor prijzen exclusief 18'/2% btw. Albionstraat 10 5809 AD Venray automatisering tei. 04780-88434 Geautoriseerde dealer van: G2, Tulip, Panatek, Sunny, Exact Sofware, e.a. Loopplezier onder deskundige begeleiding opbouwen ZWITSERSE HORLOGES Vrijdag 23 en zaterdag 24 november is iedereen van harte welkom bij Theo Smits Meubelen aan de St. Jozefstraat 47a te Deurne. Donderdag 22 november om 17.00 uur gaat de winkeldeur open voor de vele genodigden. Met maar liefst 200 m2 heeft Theo Smits zijn slaap kamerafdeling uitgebreid. De slaapkamerafdeling bestaat voor het meren deel uit eigen-ontwerp slaapkamermeubelen wel ke in de eigen meubelfabriek worden vervaardigd. Deze worden aangevuld met enkele produkten van bekende Nederlandse fabrikanten. De enige Nederlandse waterbeddenfabrikantAt lantic" uit Wijchen, waar Theo Smits Meubelen in Peelland hoofddealer van is, heeft al zijn waterbed systemen mogen plaatsen in deze sfeervolle nieu we slaapkamerafdeling. Ook de afdeling waar de huiskamermeubelen zijn opgesteld heeft een totaal nieuw interieur ge kregen. Het is een lust voor het oog om te zien, hoe de prachtige zelfgemaakte meubelen in diverse kleu ren hierin tot zijn recht komen. Ook in deze afdeling zijn vele bekende en voor aanstaande fabrikanten vertegenwoordigd die met hun zitmeubelen de eigen Theo Smits collectie compleet maken. Hoogachtend, l Theo Smits Y St. Jozefstraat 47a 5753 AS Deurne --'''V"" Tel. zaak 04930-19805 Privé 04934- 2068 Op 29 november begint bij Atle tiekvereniging Venray-Regio de trai ning van een nieuwe lopersgroep. De vereniging adviseert beginnen de lopers en loopsters in KNAU- verenigingsverband de loopsport te beoefenen, omdat dan veel lopers leed voorkomen kan worden. Atle tiekvereniging Venray-Regio heeft trainers en trainsters die opgeleid zijn om deskundig en met de nodi ge voorzichtigheid iedereen te bege leiden die het lopen ziet als een mogelijkheid aan de konditie te werken. Degenen die in het verle den al pogingen hebben onderno men met hardlopen konditie op te bouwen, maar op een gegeven mo ment vanwege blessures en pijntjes de pijp aan Maarten hebben gege ven, kunnen op 29 november pro beren weer een nieuwe start te maken. Plezier Juist om de kans op suksesvol en plezierig hardlopen te vergroten, biedt AWenray-Regio geïnteres seerde lopers en loopsters de moge lijkheid op 15 en 22 november gratis twee bijeenkomsten rond het voorkomen van blessures bij te wonen. De bijeenkomsten worden gehouden in clubgebouw 't Wissel- punt en op de atletiekbaan, beiden in sportpark 'de Wieën' in Venray. De bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. De bijeenkomsten be staan uit een theoretische inleiding en worden door een oefensessie op de baan gevolgd. Daarom is het no dig de bijeenkomsten in sportkle- ding en op lopersschoenen bij te wonen. Individueel De eerste bijeenkomst op 15 no vember heeft de 'looptechniek' als thema. Het aanleren van een goede techniek is wezenlijk voor bet voor komen van blessures. De tweede bijeenkomst op 22 november zal de aandacht uitgaan naar 'snelheid in het lopen'. Veel atleten willen te hard gaan en dat gaat in heel veel gevallen ten koste van een goede techniek en met blessures als ge volg. Bouw loopplezier dus onder deskundige begeleiding en in KNAU-verenigingsverband op. De twee bijeenkomsten samen moeten deelnemende atleten een idee ge ven van het ideale trainingstempo, dat per individu anders kan zijn. Inlichtingen bij Frank Rijshou- wer (04780-86268) en Wim Crooy- mans (04780-82842). Zondag 25 nov. organiseren De Na tuurvrienden in Merselo voor de vijf tiende keer een Sint Nicolaas wandeltocht. De start is in zaal 't An ker, Grootdorp 73. Er zijn routes van 5-10-20 km. De start van 20 km is tus sen 9.00-12.00 uur. Voor 5 en 10 km kan gestart worden tussen 9.00-13.30 uur. Zoals ieder jaar brengt Sint Nico laas ook een heleboel pieten mee. Zij starten om 13.30 precies voor een wan deling van 4 a 5 km. Na afloop ontvan gen alle deelnemers een speciale herinnerings medaille of cijfertje en een verassing van de Sint. Het inschrijfgeld is ƒ3,00 (incl. korting). Zijn er ouders die met de kinderen willen wandelen zonder herinnerings medaille dan is dat ook mogelijk, wel krijgen de kinderen dan een verrassing van Sint Nicolaas voor inschrijfgeld 'a ƒ1,50. Iedereen is welkom. Inlichtingen 04786-86035 Zaterdag 24 november verlovings bal om 20.11 uur in de Wis. Om el minuten voor tien komt het Boere- bruidspaar 1991 uit. De boerebrui- loft zal dit jaar worden verzorgd door fanfare De Dorpsklank. Na het uitkomen volgt het aftreden van en kele leden van de raad van elf en de instaUatie van nieuwe leden. Het Overloons Tbneel, dat vorig jaar in de Venrayse schouwburg voor een uitverkochte zaal en met zeer veel succes „A Christmas Ca- roll" vCin Charles Dickens op de planken zette, komt op zondag 9 de cember om 20.15 uur terug. Het to neelgezelschap dat in 1905 is opgericht en momenteel 25 actieve leden kent, heeft het aangedurfd om onder de regie van Frans Vrij liet bijzondere toneelstuk „Het van Anne Frank" in zyn repertoire op te nemen. Op zaterdag 24 november beleeft dit stuk, gespeeld door de Overloon- se tonelisten, zijn premiere in het Gemeenschapshuis in Overloon en krijgt een herhaling op zondag 25 november. Beide voorstellingen be ginnen om 20.00 uur. Voor slech thorenden wordt speciaal voor deze voorstellingen een ringleiding aan gelegd. Op donderdag 27 december wordt een uitvoering gegeven in het Nationaal Oorlogs en Ver zetsmuseum. UITDAGING Het Overloons Toneel brengt „Het dagboek van Anne Frank" in het kader van de herdenking, dat vijftig jaar geleden de Tweede Wereldoor log begon. Het toneelstuk dat ook een verfil ming heeft gekregen heeft sinds 1955 op het repertoire gestaan van diverse grote en bekende toneelge zelschappen. Dat heeft Hot er niet van weerhouden dit stuk te bren gen omdat men wilde, dat ook jon geren, in de regio de gelegenheid moest worden geboden het onder duikersleven van Anne Frank mee te laten beleven. Het in studie nemen van dit dra matische stuk, was voor de Over- loonse Amateurvereniging geen eenvoudige beslissing. Men meen de evenwel dat de vereniging zoveel goede en enthousiaste spelers en speelsters in huis heeft, om deze grote uitdaging aan te gaan. "tenslotte hadden zij het ook ge presteerd in het verleden stukken van Shakespeare, Molière, Heijer- mans en Timmermans met groot succes te brengen. GEWELDIGE VOORBEREIDING Maar een wereldberoemd stuk als het Dagboek, was toch wel even iets anders, omdat - door de bekendheid van het boek, het toneelstuk en de film - een nog zwaardere belasting zou worden gelegd op de schouders van de speel(st)ers, de decorbou wers en - uiteraard - de regie. Iter voorbereiding is veel gelezen, niet alleen de dagboekbrieven zelf, maar ook boeken en geschriften, die later zijn geschreven over het dagboek en haar schrijfster. Daar naast heeft het Overloons toneel zich met raad en daad laten bijstaan door medewerkers van. het Anne Frankhuis, de Anne Frank Stichting, het joods-Historisch mu seum, het Overloonse Oorlogs- en Verzetsmuseum en vele anderen. SFEER VAN HET ACHTERHUIS Op 7 oktober jl. hebben spelers en medewerkers van HOT een be zoek gebracht aan het Anne Frank huis, om de sfeer te proeven van het achterhuis, waarin de familie Frank was ondergedoken. Hierdoor kreeg het gezelschap niet alleen zijn idee- en voor het decor, maar ook van de sfeer, welke het stuk moet ademen. Evenals Anne Frank hebben zij de bronzen slagen van de Westertoren gehoord, terwijl zij stonden in het verstilde decor, waarbinnen zich het drama van de ondergedoken f milies Frans en van Daans zich heeft afgespeeld. Daar heeft het Overloons Tbneel geleerd en erva ren wat en hoe het straks aan het publiek zal moeten worden overge dragen. Bij voorbaat zijn wij er van overtuigd dat het Overloons toneel het zal lukken een levensechte ver sie te brengen van het dagboek van Anne Frank en daarmee hun goede reputatie op het toneelgebied zullen versterken. SCHOLENPROJECT HOT zal het evenwel niet laten bij het geven van de voorstelling op bo vengenoemde data allen. In samen werking met het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum, wordt hieraan een scholenproject verbonden. Dat bestaat uit besloten voorstellingen van het stuk in de grote zaal van het museum op donderdagavonden in de periode van 13 december 1990 tot 21 februari 1991 (aanvang 19.30 uur}. Verder wordt de reizende ten toonstelling van Het Dagboek van Anne Frank naar Overloon ge haald, terwijl voorbereidend lesma teriaal voor de scholen aanwezig zal zijn. Het doorgaan is evenwel afhan kelijk van de medewerking van de scholen. I

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7