Bijstandsverlening in bijzon dere kosten van het bestaan Informatiebijeenkomst: „cursus Vrouw en Perspectief' voor vrouwen met een ABW uitkering Informatie over Algemene Bijstandswet Gemeenteraad Hinderwet Kollektekalender Hinderwet Bouwvergunning verleend Hinderwet vergadert a.s. dinsdag Hinderwet Hinderwet Huwelijkssluiting voortaan ook op 'ADV'-vrijdagmiddagen Afsluiting bedrijfsweg PEEL EN MAAS Donderdag 22 november - Pagina 17 RAADHUIS VENRAY (Wat houdt dat in, en wanneer kom ik daarvoor in aanmerking) 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester H.J.M.Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zijn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van A.G.H. Pouwels, Pauwweg 12, 5808 BM Oirlo, negatief te beschikken doch tegelij kertijd onder het stellen van voor schriften vergunning te willen verlenen voor het uitbreiden/wijzi gen van een fokvarkensbedrijf, ge legen aan de Pauwweg voornoemd. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9:00-12.00 uur worden ingezien tot 6 december 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken 19 t/m 25 nov.: Diabetes Fonds Ne derland. Alleen voor deze kollektes is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollelctrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. De algemene bijstandswet kent een speciale regeling als het gaat om bijstand in bijzondere kosten van het bestaan. Deze bekendma king is belangrijk voor mensen met een minimum inkomen, doch niet alleen voor deze groep. Ook voor mensen met een hoger inkomen geldt deze regeling. De regeling maakt geen onder scheid naar het soort inkomen. Dat kan zijn een sociale uitkering, pensioen of inkomsten uit arbeid in loondienst of als zelfstandige. Voor mensen met een sociale uitkering (aow, aww, wao, aaw, abw, rww, ziektewet en werkloos heidswet), geldt deze publikatie in het bijzonder, alsmede personen die in een bejaardencentrum of inrichting verblijven. 1. Wat zijn bijzondere bestaans kosten? In het algemeen gaat het daarbij om noodzakelijke extra uitgaven die u niet uit uw inkomen kunt be talen en waarvoor geen andere ver goeding bestaat. Het zijn kosten die om medische redenen of wegens bijzondere omstandigheden ge maakt moeten worden. Het zijn dus duidelijk andere kosten dan de ge wone bestaanskosten waar ieder een mee te maken heeft, zoals de kosten voor voeding, huisvesting, kleding, huisraad. Bijzondere bestaanskosten vallen buiten het normale patroon. Van daar dat daarvoor dan ook "byzon- dere" bijstand gevraagd moet worden. Omdat het begrip byzonde- re kosten slechts globaal aangege ven kan worden, kunnen we het beste voorbeelden geven o.a.: - kosten van gezins-, bejaarden- en alphahulp; - eigen bydragen medicijnen, con sulten specialist en medisch vervoer; - eigen bydragen tandheelkundige hulp o.a. kunstgebit; Kennisgeving bekendmaking aanvraag BurgemeesterW wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: W. Janssen voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/wijzigen van een slachtkuikenmóederdie- renbedrijf, gelegen aan de Rouw- kuilenweg 11 te Ysselsteyn. J. Poels, Weverslo 6 te Merselo voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreidenAvijzigen van een mest- varkensbedrijf en rundveehoude rij, gelegen aan Weverslo 6 te Merselo. J.A.M. Direks, Teeuwenhof- weg 3, 5809 EJ Leunen voor het uit breiden Avyzigen van een fokvarkens- en opfokbedrijf voor varkens en schapenhouderij, gele gen aan de Teeuwenhofweg voornoemd. A.H.A. Egelmeers, Haag 18, 5815 CB Merselo voor een hinder wetvergunning voor het uitbrei- den/wij;zigen van een mestvarkensbedrijf ën rundvee houderij, gelegen aan de Haag voornoemd. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 22 december 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep' indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, - kosten van een bril; - extra vervoerskosten, omdat u door invaliditeit of een handicap geen gebruik kunt maken van het openbaar vervoer,- - kosten i.v.m. externe maaltijden voorziening b.v. voor bejaarden; - reiskosten i.v.m. bezoek aap fami lie in het ziekenhuis of inrichting; - dieet kosten voor zover dat dieet duurder is dan gewone voeding; - diverse medische voorzieningen met een eigen bijdrage b.v. rolstoel; - de méérkosten van orthopedisch schoeisel. Deze opsomming is niet volledig. Heeft u een bepaalde uitgaaf, waar van u niet weet of deze gerekend kan worden tot de bijzondere bestaanskosten, aarzel dan niet hierover nadere informaties te vragen. 2. Wanneer kom ik in aanmer king? Allereerst moet u nagaan of er an dere vergoedingsmogelijkheden be staan voor uw bijzondere kosten. Dat kan zyn het ziekenfonds, een bedrijfsvereniging of anderszins. Bijzondere bijstand kunt u pas krygen als de byzondere kosten méér bedragen dan, 171,- per ka- lendeijaar. Die 171,- wordt het drempelbedrag genoemd. Voor het meerdere boven die 171,- kan dus bijstand worden gegeven, mits u op grond van uw in komen niet mee hoeft te betalen aan uw byzondere kosten en uw vermogen niet teveel is. Mensen met een inkomen gelijk aan het sociaal minimum hoeven doorgaans niet verder mee te beta len. Een netto bijstandsuitkering bedraagt thans voor een echtpaar of samenwonenden 1.533,96 per maand, voor een een-oudergezin 1.380,56 per maand, voor een al leenstaande vanaf 23 jaar 1.073,77 per maand, voor een al- Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 13 november 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van d'e wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een ser re/speelruimte aan de Vul lingsstraat 28 te Leunen t.n.v. A.H.M. Lucassen. het uitbreiden van een loods ran de Past. Jacobspeel 3a te Ys selsteyn tn.v. A.J.M. Swinkels. het bouwen van een serre aan de Kruidenlaan 70 te Venray tn.v. J.H. Martens. het verbouwen van een wo ning aan de Lorbaan 9 te Veulen t.n.v. W.L.M. Geurts, Veulensewater- weg 22. het uitbreiden van een kan toorruimte aan de Dep. Petersstraat 30 te Oirlo, t.n.v. Coöperatieve Ver eniging Saweco. het bouwen van een garage aan de G rouwveen 14 te Ysselsteyn tn.v. F.A. Claessens. het bouwen van een open loods aan de Peelweg 13 te Ys selsteyn tn.v. H.J.A.J. Sprëeu- wenberg. het slopen van de bestaande berging en bouwen berging/car- port/hondehok aan de Mgr. Hans- senstraat 8 te Oostrum, tn.v. H.W.J.M. Verhoeven. het bouwen van een tuinhuis1 je afscheidingsmuur carport aan de Vëenmos 46 te Ysselsteyn tn.v. W.M.M. van Meijel. het verbouwen van een slage rij aan de Stationsweg 45 te Venray, tn.v. H.G.M. Drabbels. het bouwen van een carport aan de St. Jozeflaan 20 te Smakt, tn.v. W.J.J.J.M. van Bree. het bouwen van een tuin muur aan de Kerkweg 27 te Ys selsteyn, tn.v. M.H.P. Pouwels. het bouwen van een hobby- kweekkas aan de Kogeldistel 28 te Venray, tn.v. M.B.A. v.d. Hoff en F.A. Supplie. het bouwen van een serre aan de St. Jozeflaan 20 te Smakt tn.v. W.J.J.M. van Bree. het bouwen van een garage tuinmuur aan de Houtzagerstraat 3 te Venray, t.n.v. W. van Els. het verbouwen van een wo- leenstaande van 22 jaar 930,56 per maand en voor een alleenstaan de van 21 jaar 806,81 per maand. Bij hogere inkomens moet u wel mee betalen nl. 35% van het meer dere berekend op jaarbasis. Die 35% wordt 50% zodra het meerdere inkomen op jaarbasis 5.375 - is of hoger. Verder geldt als voorwaarde, dat het vermogen niet hoger mag zijn dan het bescheiden vermogen te weten 15.800- voor echtparen/ samenwonenden en een-ouder gezinnen en 7.900,- voor al leenstaanden. 3. Hoe vraag ik nadere infor matie? Deze publikatie is een verkorte weergave van de regeling en zal beslist nog vragen oproepen. Wilt u meer weten, vraag dan gerust om meer informatie. Dat kan door: - vragen om toezending van de fol der byzondere bijstand of telefo nisch nadere informaties vragen aan afdeling Sociale Zaken, iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 04780-23326 (doorkiesnr.); - gebruik te maken van het spreek uur van afdeling Sociale Zaken, iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. 4. Hoe dien ik een aanvrage om bijstand in? Bent u van mening dat u mogelijk recht hebt op byzondere bijstand, neem dan de vrijheid om eens een aanvrage in te dienen. Dat kan iede re werkdag voormiddag tussen 9.00-12.00 uur op afdeling Sociale Zaken. Neem zo mogelijk de be wijsstukken van de byzondere kosten en uw inkomen/vermogen mee. Ook kunt u een aanvrage per- brief indienen. Adressering:' Ge meentebestuur van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. ning aan de Merseloseweg 115 te Venray t.n.v. M.H.G.M. de Mulder, Coppelenberg 40 te Merselo. De burgemeester van Venray, mr. HJ.M. Defesche Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van: RJ.M. Arts, Timmermannsweg 129, 5813 AM Ysselsteyn, voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbrei den/wijzigen van een varkensfokbe- drijf, gelegen aan de Timmermannsweg voornoemd; P.J.H. Keysers te Leunen voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbrei den/wijzigen van een varkensfokke rij en -mesterij, gelegen aan de Kraaksepas 10 te Leunen; in afwijking van de aanvraag, hin derwetvergunning is verleend. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 22 decem ber 1990. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling, voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek i$ beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Agenda voor de vergadering van de gemeenteraad te houden op dinsdag 27 november 1990 aanvang 19.00 uur, in het raadhuis, Raad huisstraat 1 te Venray. - Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad gehou den op dinsdag 30 oktober 1990. - Ingekomen stukken en medede lingen. - Verzoek ex. art. 4 van de w.b.o. voor het vervangen van en vitaal onderdeel van een c.v. ketel t.b.v. de basisschool H. Maria te Oostrum - beschikbar stellen van gelden voor het herstellen van schaden aan gebouwen van het openbaar on derwijs. - Beschikbaar stellen van een kre diet ten behoeve van het vervangen aanvullen van materialen alsmede het aanbrengen van een valbeveili ging in de sporthal. - vaststelling programma Additio nele scholing (PAS) basiseducatie 1990. - Aanpassing tarieven gemeente lijke sportaccommodaties. - Beschikbaar stellen van een kre diet t.b.v. lopende investeringen, automatisering - Beschikbaar stellen van een kre diet ten behoeve van de opstelling van een intergrale dorpennota door BRO van Heeswijk b.v. - Grondruil met de Torro, c.q met Vëndex Food Groep b.v. ten behoeve van de bouw Van een magazijn ruimte aan en de herinrichting van het expeditie terrein De Schakel - Verkoop van een stukje grond ge legen aan de Merseloseweg in het centrumplan aan b.v. Maatschappij van Onroerende Goederen „Het Middenstandshuis te Amsterdam. - nemen van een voorbereidings- besluit ten behoeve van het bouwen van een wooning aan de Van Beur- denweg te Ysselsteyn door de heer H. Hendrix, Ysselsteynseweg 105 te Ysselsteyn. - nemen van een voorbereidings- besluit ten behoeven van de bouw van een woning aan de Kerkweg (hoek Ringweg) door de heer G.H.W. Spreeuwenberg, Kerkweg 28 te Ys- selteyn. - Nemen van een voorbereidings- besluit ten behoeve van de bouw van een woning aan de Kerkweg (tussen de panden Kerkweg 2a en 4) door dhr. F. Swinkels, Meerselse- peel 6 te Ysselsteyn - vaststelling van de uitgangspun ten ten bèhoeve van de planontwik keling voor het gebied Vlakwater. - verdaging beslissing op beroep schrift tegen weigering bouwver gunning van de heer H. Huibers, Hoofdstraat 40 te Oirlo. - Gewestraadsvoorstellen m.b.L jaarrekening 1989 kredietbank, raamkrediet ten behoeve van de overbruggingsplan Afvalverwer king Noord Limburg en deelne ming Gewest in Stichting Promotie Tuinbouw Zuid Oost Nederland. - Aanbieding van de gemeentebe groting 1991 en de begroting van het grondbedrijf. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zijn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van Incomo BV, Leliestraat 8 te Grubbenvorst, voor het oprichten en in werking hebben van een spuitgietproduktiebedrij f, gelegen aan keizersveld 18 te Venray. J.A.F. Hendrickx, Overbroek- seweg 12b te Leunen voor het uit breiden/wijzigen van een fokvarkensbedrijf, gelegen aan de Overbroekseweg voornoemd. P.M. Colbers. Blakterweg 4a. 5808 BL Oirlo voor het uitbrei den/wijzigen van een pluimveebe- drijf. gelegen aan de Blakterweg voornoemd. positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 6 december 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd. De gemeente Venray, de Stichting Vrouw en Werkwinkel Noord- en Midden Limburg en de Stichting Volwassenen Educatie organiseren Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op 13 november 1990, hinderwet vergunning is verleend op de aan vraag van: H.M.G. Janssen, Peelweg 19, Ysselsteyn voor het uitbreiden/wij zigen van een fok- en mestvarkens bedrijf, gelegen aan de Peelweg 19 te Ysselsteyn. J. Michels, Volen 7 te Heide, voor liet ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/wijzigen van een fok- en mestvarkensbedrijf, gelegen aan Volen 7 te Heide. Fr.A.P. Franken, Kempkens- berg 30. 5813 AE Ysselsteyn voor het uitbreiden/wijzigen van een fokvarkensbedrijf, gelegen aan de Peelweg 43, 5813 AD Ysselsteyn. Maatschap Romme, Putten- weg 52 te Ysselsteyn, voor het uit- breiden/wyzigen van een mestvarkensbedrijf en rundvee houderij, gelegen aan de Puttenweg 52 te Ysselsteyn. Maatschap Weijs, Steegse Peelweg 51, 5809 AD Leunen voor het uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij en -mestery, gele gen aan de Hoogriebroekseweg 2, 5811 AE Castenray. M.H. Claessens, Ringweg 2 te Ysselsteyn voor het uitbreiden/wij zigen van een mestvarkensbedrijf, gelegen aan de Ringweg 2 te Ys selsteyn. Maatschap van Dijck, Heidse- weg 9 te Heide voor het uitbrei den/wijzigen van een varkensfok- en varkensmestbedrijf, gelegen aan de Heidseweg 9 te Heide. Hendrix' voeders BV, Vëerstraat 38 te Boxmeer en gebr. A. en H. Comelissen, Zandkant 4 te St. Anthonis, voor het uitbrei den/wijzigen van een pluimveebe- drijf, varkensfok- en mestbedrijf, gelegen aan de Twistweg 14c te Vre- depeel. MJ. Claessens. Deumseweg 138 te Ysselsteyn voor liet uitbrei den/wijzigen van een fok- en mest varkensbedrijf, gelegen aan de Deumeseweg 138 te Ysselsteyn. M. Thijssen te Ysselsteyn voor het oprichten en in werking heb ben van een rundveehouderij, gele gen aan de Timmermannsweg 74 te Ysselsteyn. Maatschap van Asten, Putten weg 45, 5813 BB Ysselsteyn voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbrei- den/wiizigen van een varkensfok- en varKensmestbedrijf, gelegen aan de Puttenweg voornoemd. L.M. Derks, Puttenweg 134, 5813 BD Ysselsteyn voor het uitbrei den/wijzigen van een mestvarkens bedrijf, gelegen aan de Puttenweg voornoemd. M. Loonen, Enge Steeg 4. 5809 EB Leunen voor het uitbrei den/wijzigen van een fokvarkensbe drijf, gelegen aan de Enge Steeg voornoemd. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 22 decem ber 1990. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad ran State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger. de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tijdig) in staat te zyn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treflen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frencken een informatiebijeenkomst op 26 november a.s. van 9.15 tot 11.15 uur in wijkcentrum De Kiosk in het Brukske. voor vrouwen met een ABW uitkering. Nog steeds is het anno 1990 voor vrouwen niet gemakkelijk om een baan te vinden die bij hun wensen en mogelijkheden past Veel vrou wen geven een betaalde baan op bij voorbeeld als zij kinderen krygen. Kinderen en een betaalde baan zijn ook nu nog steeds moeilijk te com bineren. Vrouwen met kinderen jonger dan 18 jaar die een bijstandsuitke ring ontvangen, zijn niet verplicht om actief op zoek te gaan naar be taald werk. Maar als de kinderen ouder worden merken veel vrou wen dat ze weer (gedeeltelijk) bui tenshuis willen gaan werken. De uitkerende instantie stimuleert dit. Het is daarom nuttig om de tyd die men nu nog thuis is, al te beste den aan de vraag: wat wil ik als de kinderen wat ouder zijn?. Een groot aantal vragen komen daarbij op bij voorbeeld: - wat kan, welke mogelijkheden zijn er voor my. - wie zit er hier op mij te wachten? - kunnen ze mij verplichten werk te doen dat ik niet leuk vind? - Hoe regel ik het allemaal De gemeente Venray, de stichting Vrouw en werkwinkel en de stich- ting Volwassenen Educatie vinden het belangrijk dat vrouwen on dersteund en geadviseerd worden op hun weg naar werk of een oplei ding, bekeken vanuit de specifieke situatie van deze vrouwen. Boven dien vinden zij het jammer als vrouwen pas over hun eigen perspectieven gaan nadenken wan neer de kinderen de deur uit gaan. De mogelykheden zijn dan vaak be perkt. zeker als men dan nog een opleiding wil gaan volgen. Daarom willen wij op deze bijeenkomst de mogelijkheid presenteren om door middel van een cursus vroegtijdig geinformeerd te worden over: - de mogelykheden die er zyn wanneer vrouwen een a.b.w. uitke ring ontvangen. - oriëntatie op banen, beroepen, opleiding en de eigen mogelykhe den en capaciteiten. De informatiebijeenkomst is vrij blijvend en verplicht tot niets. Wij hopen natuurlijk dat U nieuwschie- rig bent en dat wij U mogen begroe ten op maandag 26 november a.s. Kinderopvang is aanwezig. Voor na dere informatie kunt U contact op nemen met mevr. M. van Kampen, afd. Sociale zaken tel (04780) 23336. In verband met de geldende ar beidsduurverkorting voor het per soneel van de gemeente Venray is het raadhuis al sinds enkele jaren elke vrijdagmiddag in de oneven weken gesloten. Om die reden von den tot nu toe op die vrijdagmidda gen ook geen huwelijkssluitingen plaats. Het gemeentebestuur streeft ech ter naar een betere dienstverlening voor de burgers en in dat kader hebben burgemeester en wethou ders besloten om voortaan ook op de 'adv'-vrydagmiddagen gelegen heid te geven voor het sluiten van een wettelijk huwelijk. Voor derge lijke huwelijksvoltrekkingen zul len géén extra leges worden geheven. Wel zullen, ter compensa tie van de extra kosten, die met de ze dienstverlening zijn gemoeid, de legeskosten voor elke huwelyksvol- trekking worden verhoogd met een bedrag van ƒ12,50. Over één jaar zal het college van b. en w. deze beslis sing evalueren. Door Varkensonderzoekcentrum Nieuw-Dalland zal de aanvoerweg naar het bedrijf, gelegen in het ver lengde van Rozendaal tot aan de provinciegrens, worden afgesloten. Bedoeld weggedeelte is in het kader van de ruilverkaveling Overloon- Merselo middels overeenkomst toe gewezen aan het bedrijf en gelijktij dig onttrokken aan het openbaar verkeer. De huidige funktie is zodanig dat sprake is van een aanvoerweg naar het bedryf. Over genoemde afsluiting, die per half november gerealiseerd wordt, heeft uitvoerig overleg plaats gehad met het gemeentebestuur. V"

Peel en Maas | 1990 | | pagina 17