GELUKT! Spreekuren van burgemeester en wethouders voortaan alleen op afspraak te bezoeken Keurslager Verschuuren I Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Uitslag ballonnenwedstrijd Kermis 1990 Hinderwet Nieuwe verordening kinderopvang Vrij-zwemuren binnenbad Welstandscommissie Hinderwet OP ELKE ROOKWORST EEN GULDEN KORTING! Grotestraat 59, tel. 81324 Bekendmaking Afsluiting bedrijfsweg Nieuw-Dalland PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 15 november - Paginal NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Drlessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een woning/ garage aan de St. Odastraat te Ven ray, t.n.v. P. Coopmans, Venrays- broek 2. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 16 november 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 6 november 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen 'op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een mest op en overslagloods aan de Ysselsteym 'seweg 80 te Ysselsteyn, t.n.v. H.W.M. Janssen; het bouwen van een tuinhuis je aan de Bolderik 50 te Venray, Ln.v. VT. Huynh; het bouwen van een opslag loods aan de Nieuwhuisweg la te Venray. Ln.v. C.H.M. Jacobs, Noord singel 27; het wyzigen van de indeling en gevel van de centrale entree-hal aan de Merseloseweg 130 te Venray, t.n.v. St. Elisabeth Ziekenhuis; het verbouwen van een café- friture-woning aan de Horsterweg 53 te Castenray, t.n.v. G. Zegers, St Odastraat 23 te Melderslo. v. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defescf Vorige week woensdag vond de prijsuitreiking plaats van de ballon nenwedstrijd, die gehouden werd bij de opening van de Venrayse ker mis, op 4 augustus jl. Ondanks het warme weer en wei nig wind op die dag, vloog een bal lon toch nog zo'n 500 km en kwam in West-Berlyn terecht. Dat was de ballon van Rudie Jenneskens. Ru- die is 9 jaar en woont in de Han- delstraat. Hij is leerling op de Foekepot en houdt van voetbal en muziek. Hij mocht uit handen van wethouder Kersten een Atari spel computer ontvangen. De tweede prijs ging naar Moniek v.d. Borg, van de Aronskelk. Haar ballon is gevonden in Lage, op on geveer 250 km van Venray. Moniek is 9 jaar en zit op de Vlaswei. Haar hobby is muziek. Zy volgt vioolles. Haar prijs was uit de Barbie-serie de 'Magie Van'. Wendy van Ooi van de Oude Oostrumseweg was de gelukkige winnaar van de derde prys. Haar ballon kwam terecht in Sassenberg op 155 km van Venray. Wendy zit op de Bongerd en houdt van mu ziek en zwemmen. Zij is lid van de majorettes van MMSK St Petrus Banden. Van wethouder Kersten ontving zy drie kinderboeken. De prijzen die vorige week wer den uitgereikt zijn uitgezocht in overleg met de ouders van de prijs winnaars. In totaal kwamen 24 kaartjes terug bij de gemeente. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zijn om negatief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwet vergunning van Poels Varkensfokbedrijven, Volen 8, 5812 AG Heide, doch tege lijkertijd onder het stellen van voorschriften, vergunning te willen verlenen voor het uitbreiden/wijzi gen van een fokvarkensbedryf, ge legen aan Volen 1 te Heide; Maatschap Gebroeders Gee- rets. Klein Oirlo 12 te Castenray, voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/wijzigen van een rund- veemesterij, gelegen aan de Lolle- beekweg 13 te Castenray, doch tegelijkertijd, onder het stellen van voorschriften, een nieuwe, de gehe le inrichting omvattende vergun ning te willen verlenen; H.A.P. Bol, Vredeweg 20 te Vre- depeel, voor het uitbreiden/wijzi gen van een mestvarkens- en rundveehouderij gelegen aan de Vredeweg 20 te Vredepeel, doch te gelijkertijd, onder het stellen van voorschriften, een uitbreiding/wij zigingsvergunning te willen verlenen; H. Reintjes, Lorbaan 1 te Veu len, voor het uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkery, gelegen aan de Lorbaan 1 te Veulen, doch te gelijkertijd, onder het stellen van voorschriften, een uitbreiding/wij zigingsvergunning te willen verlenen; J. Peeters, Heidse Peel weg 60 te Ysselsteyn, voor het uitbreiden/ wyzigen van een varkensmesterij en schapenhouderij, gelegen aan de Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn. De ontwerp beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 29 november 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen hinderwetvergunning is verleend op de aandraag van: G.M.J. Vergeldt, Timmer- Zoals bekend houden de burge meester en de wethouders elke week op maandagmorgèn spreek uur van 10.00 tot 11.00 uur. Tbt nu toe kon iedereen, zonder dat men vooraf daarvoor een afspraak hoef de te maken, dit spreekuur bezoe ken. Een melding van de receptie vlak vóór of tijdens het spreekuur was voldoende. Op het eerste ge zicht wellicht erg klantvriendelijk, maar nader bekeken toch niet al tijd even praktisch. Een ongekon- troleerd 'spreekuurbezoek leidt namelijk nog wel eens tot een zoda nig groot 'aanbod', dat lange wacht- Om in aanmerking te komen voor Ry lesgelden uit de Stimule ringsregeling Kinderopvang die nen gemeenten een Verordening Kinderopvang vast te stellen. Voor b. en w. is dit reden om de bestaan de verordening te herzien. Het col lege van b. en w. legt dan ook een herziene verordening ter vaststel ling voor aan de raad (vergadering 18 december). Vooraf wordt advies gevraagd aan de commissie onder wijs, jeugd, sport en rekreatie (ver gadering 6 december). De dirket betrokkenen, namelijk kinderdagverblijf en peuterspeelza len, krijgen de verordening toe gestuurd. Voor andere belangstel lenden ligt de Verordening ter inzage op kamer 214 van ^et raad huis (mw. M. Tjmnjr^qi^ns.. tel. 23428). tijden kunnen ontstaan. Door de tijdsdruk die daarvan het gevolg kan zijn is een echt klantgerichte béhandeling van de spreekuurbe zoekers niet goed mogelijk. Maandag: 08.00-08.40 uur; 18.30- 19.45 uur; 21.00-22.00 uur. Dinsdag: 07.00-08.40 uur; 19.00- 20.00 uur; 21.00-22.00 uur. Woensdag: 08.00-10.00 uur; 13.30- 16.30 uur. Donderdag: 07.00-08.40; 18.30- 19.45 uur. Vrijdag: 07.004)8.40 uur; 18.30- 19.45 uur. Zaterdag: 08.30-09.45 uur; 14.00- 15.45 uur. Dinsdag: 15.30-16.30 uur: Ouderen; 20.00-21.00 uur Damesuur. Woensdag: 10.00-11.45 uur: Da mesuur. Zaterdag: 11.00-12.00 uur: Ouders- Kind. Thrieven Enkel bad: tot 16 jaar: 2,50; vanaf 16 jaar: 3,25. 10 baden: tot 16 jaar: 23,50; van- 16 jaar: 31,50. 30 baden: tot 16 jaar: 61,-; vanaf 16 jaar: 82,50. 50 baden: tot 16 jaar: 96,-; vanaf 16 jaar: 126,-. KOM EENS VAKER ZWEMMEN Gemeentelijk CojnbVzWfembad Parkweg 2 -\ W 5801 HS Wrnray tel. 04780-82069 Om tot een betere.spreekuürbe- handeling te komen heeft het colle ge van b. en w. daarom besloten, dat met ingang van 15 november a.s. voor elk spreekuurbezoek vooraf een (telefonische) afspraak moet worden gemaakt. Daardoor wordt het mogelijk om niet alleen het aantal bezoeken per spreekuur in goede banen te leiden en een meer konkrete bezoektijd af te spreken, maar is het voor de collegeleden ook mogelijk om zich op het spreekuurbezoek inhoudelijk voor te bereiden.,Dat leidt tot een betere, snellere en meer efficiënte èn klantgerichte behandeling van en voor de spreekuurbezoekers. De spreekuren van de collegele den blijven gewoon op de maan dagmorgen gehandhaafd. Wie het spreekuur wil bezoeken, moet dat vóór donderdagmiddag 12.00 uur voorafgaand aan het spreek uur mondeling (maar het mag ook schriftelijk) kenbaar maken aan de administratief mede werkster van .de stafeenheid Bestuursondersteuning, mevr. A. Every, tel. (04780)-23269 (alléén voormiddags), onder opgave van het onderwerp, waarover men wil komen praten. Op woensdag 21 november 1990 zal om 14.00 uur in het raadhuis (kamer 126) een openbare vergade ring worden gehouden van de Welstandscommissie. De agenda voor deze vergadering ligt vanaf dinsdagmiddag, 14.00 uur, ter inzage bij de sekretaris van de Welstandscommissie, de heer C. van Rossum, tel. 04780-233^71 mannsweg 13, 5813 AL Ysselsteyn, voor het uitbreiden/wijzigen van een rundveehouderij en een fokvar kensbedryf, gelegen aan de Tim merman nsweg 78 te Ysselsteyn; M. Derikx, Begijnhofweg 5 te Heide voor het ex artikel 6a Hinder wet uitbreiden/wijzigen van een rundveebedryf, fok- en mestvar- kensbedrijf, gelegen aan de Begijn hofweg 5 te Heide; Maatschap J. en J. Boumans, Veldstraat 33 te Merselo voor het uitbreiden/wijzigen van een mest- varkensbedrijf, gelegen aan de Veldstraat 33 te Merselo; H.W.H. Janssen, Ysselsteynse- weg 80 te Ysselsteyn voor het uit breiden/wijzigen van een pluimveebedrijf, gelegen aan de Ys- selsteynseweg 80 te Ysselsteyn; Maatschap G. en J. Loonen, Koepas 10 te Oirlo voor het uitbrei den/wijzigen van een melkvee- en jongveebedrijf, gelegen aan de Koe pas 10 te Oirlo; G.M. Donkers, Pater Tulpstraat 11a te Ysselsteyn voor het oprich ten en in werking hebben van een bloemenkas, gelegen aan de Pater Tulpstraat 11a te Ysselsteyn; M.K.M. Derikx, Zeilbergseweg 11 te Ysselsteyn voor het uitbrei den/wijzigen van een var kensmesterij en akkerbouwbedrijf, gelegen aan de Zeilbergseweg 11 te Ysselsteyn; H. Marcellis, Twistweg 4 te Vredepeel voor het uitbreiden/wijzi gen van een varkensfok- en akker bouwbedrijf, gelegen aan de Twistweg 4 te Vredepeel; M. Kuunders, Griendtsveense- weg 68 te Deurne voor het oprich ten en in werking hebben van een varkensmesterij, gelegen aan de Timmermannsweg 112 te selsteyn; B. Geven, Ericaweg 5, 5808 AN Oirlo voor het oprichten en in wer king hebben van een tuinbouwbe drijf, gelegen aan de Ericaweg voornoemd. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot'15 decem ber 1990. Tbt bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zijn om, onder het stellen van voorschriften, positief te beschik ken op de aanvraag voor een hin derwetvergunning van A.P.A.M. Romme, Puttenweg 60 te Ysselsteyn, voor het uitbrei den/wijzigen van een varkensfok- en mestbedrijf, gelegen aan de Put tenweg 60 te Ysselsteyn; G. Hegger, Opdekamp 4 te Mer selo, voor het uitbreiden/wijzigen van een mestvarkensbedrijf, gele gen aan de Haag 33 te Merselo. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 29 november 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij Iran worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke drdening en milieübéAeër. 1K Onze Gelderse Rookworst is bekroond met het Goudkeur Certificaat! Wij zijn er trots op en wij willen u daarin laten delen: Zo kunt u thuis voordelig proeven hoe onze rookworst smaakt! De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 7, lid E, sub II en artikel 11, lid E, sub II van de voor schriften van het bestemmingsplan 'Buitengebied' bekend, dat ingaan de 16 november 1990 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van de vier de wijziging van genoemd bestem mingsplan. De wijziging beoogt een aanpas sing van de begrenzing van het agrarisch bouwblok nr. 66a, gele gen aan de Lollebeekweg (hoek Me- terikseweg) te Castenray, tb.v. de bouw van een bedrijfswoning. Het ontwerp-wijzigingsplan met bijbehorende stukken ligt er inzage in het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, afdeling VROM, tijdens kantooruren van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende bovengenoemde ter mijn van 14 dagen bestaat voor be langhebbenden gelegenheid eventuele bezwaren tegen het ont werpplan schriftelijk in te dienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 500, 5800 AM Venray. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Door Varkensonderzoekcentrum Nieuw-Dalland zal de aanvoerweg naar het bedrijf, gelegen in het ver lengde van Rozendaal tot aan de provinciegrens, worden afgesloten. Bedoeld weggedeelte is in het kader van de ruilverkaveling Overloon- Merselo middels overeenkomst toe gewezen aan het bedrijf en gelykty- dig onttrokken aan het openbaar verkeer. De huidige funktie is zodanig dat sprake is van een aanvoerweg naar het bedrijf. Over genoemde afsluiting, die per half november gerealiseerd wordt, beèft uitvoerig overleg plaats gehad rrfe^rhet gemeentebestuur. Trap even onbeheerd Een 23-jarige bewoner van een flat van de Kiosk had even zijn huishoudtrap op de gang gezet maar dat moment was voldoende voor een dief om die trap mee te nemen. Statief vernield Personeel van een Ingenieursbu reau uit Oosterhout was bezig met meetwerkzaamheden aan de Tim mermannsweg te Ysselsteyn en had een zg. driepootstatief langs de weg geplaatst, gemarkeerd door rode pi onnen. Een weggebruiker heeft die markeringen niet opgemerkt en heeft waarschijnlijk met zijn auto die bebakening omver gereden. Pi onnen en driepoot werden meters verder, vernield teruggevonden. Van <Xe veroorzaker was niets te be kennen. Twee dronken bestuurders Een wel heel ongewoon verhaal van een voorval waarbij drankge bruik door bestuurders de kem van het verhaal is. Twee bestuurders werden nl. in dezelfde auto betrapt op het rijden onder invloed van alkohol. Zaterdagmiddag omstreeks 15.15 uur was het rijgedrag van een auto bestuurder op de Langeweg aanlei ding voor de politie om een onder zoek in te stellen. Het bleek dat de bestuurder dusdanig onder invloed van alkohol verkeerde, dat, nadat hij de bekende proeven had onder gaan, hem naast een proces-verbaal inzake dat rijden, ook een rijverbod van 7 uur werd opgelegd. Ongeveer een uur later kreeg de politie een melding binnen dat zich op een parkeerplaats bij de lm- kerstraat een persoon verdacht op hield ën mogelijk van plan was een auto te ontvreemden. Toen de poli tie arriveerde zag men uit de lm- kerstraat^de auto wegrijden die zij eerder hadden aangehouden. Men dacht eerst dat de bestuurder, on danks het rijverbod, weer aan het rijden was gegaan. Maar bij aanhou ding bleek de bestuurder een 33- jarige inwoner te zijn, die met toe stemming ran de eigenaar de auto had opgehaald. Deze bestuurder had nög dieper in het bekende glaasje gekeken, want onderzoek rechtvaardigde niet alleen een rijverbod van 8 uur maar ook proces-verbaal en inslui ting totdat een tolk voor goede kom- munikatie kon zorgen. In de loop van zondagmorgen werd hij huis waarts gezonden. Fietsers verkeerden onder invloed Het zal voor de politie nog een he le klus worden om alles betreffende een verkeersongeval op de kruising Kruidenlaan-Christoffelkruid juist op papier te krijgen. Het gaat hier om een botsing tussen een perso nenauto en twee fietsers. Beide par tijen legden nl. tegenstrijdige verklaringen af. Mogelijk dat even tuele getuigen voor de oplossing kunnen zorgen. Vry dagmiddag omstreeks 14.15 uur draaiden twee fietsers, respek- tievelijk 22 en 23 jaar oud, vanaf de Christoffelkruid de Kruidenlaan op in de richting van de Stationsweg. Vanuit de Klaproos naderde over de Kruidenlaan een personenauto bestuurd door een 22-jarige in woonster. Die verklaarde geen fiet sers te hebben gezien en zij. stak de kruising over. Daarbij botste zij te gen de fietsers. De beide fietsers kwamen ten val en dé oudste moest naar het ziekenhuis worden ver voerd, maar kon na behandeling na huis worden overgebracht. De fiet sers verklaarden geen auto te heb ben gezien. De politie ontdekte dat beide fietsers te veel alkohol had den genuttigd en mogelijk daar door de auto niet hebben gezien. Nadat de bekende proeven waren ondergaan konden zij, met de zegging c(at proces-verbaal inzake het rijden onder invloed zal worden opgemaakt, huiswaaxts keren. 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1990 | | pagina 18