Jera 20 jaar jong Werkgroep buigt zich over toekomst St. Jozefklooster 7.95 3.95 Florado r Bloemen GLA' AGENDA A.s. zaterdag weer slipjacht Jeugdcentrum viert jubileum N KWESTIE VAN EEN BETERE SMAAK. net winkelmeisje De Settlers in Veulen Nieuwe Kinderpostzegels vanaf 7 november te koop! Kleindieren- tentoonstelling in Ysselsteyn Toneel Wereldkinderen zoekt sponsors voordeelaktie Sporthal Toneel in Oirlo Kindermarkt te Castenray 'Operette Gezellen' Handwerk- tentoonstelling Ouderen in Leunen Autogordelaktie Donderdag 8 november Pagina 3 zaterdag 10 november a.s. or ganiseert de Burgman Jacht Club in de prachtige omgeving van Ven- ray haar traditionele slipjacht. Deze 27ste jacht Wordt gereden onder lei ding van de Master van de Veluwe- hunt, de heer Lo de Beer. Zijn spe ciaal getrainde Fox-hounds worden op een spoor gezet, dat kort te voren door een sliptrekkersteam in de bossen, over akkers en weiden is getrokken. Om 12.30 uur vindt de gebruike lijke aanvangsceremonie plaats in de manege aan de Buitenweg waar na de meute en het veld met jacht-' ruiters zich naar het Grootdorper- veld bij de molen in Merselo begeven. Om 13.00 uur zal hier het eerste zogenaamde 'luid-geven' te horen zijn wanneer de meute hals-gevend het spoor begint te volgen. De Master en zijn helpers begelei den de meute en zij zorgen ervoor dat zo weinig mogelijk honden het spoor bijster worden. Is dat wel het geval dan zorgen de whippers-in er voor dat deze honden zich weer bij de meute voegen. Achter de honden galopperen op geringe afstand de jachtruiters onder leiding van de Fieldmaster. Het met oog en oor volgen van de verrichtingen van de honden en het galopperen over hindernissen en sloten dwars door de bossen geeft een intense voldoening. Na iedere run is er voor honden, paar den en ruiters een rustpauze van ca. 20 minuten. In totaal zullen er 4 runs van ca. 5 km gereden worden. Ook als kijkspel heeft de slipjacht voor de natuurliefhebbers het nodi ge te bieden. Door het volgen van de route die door een tweetal volg auto's zal worden 'voorgereden' kunt u er niet alleen van verzekerd zijn dat u optimaal kunt genieten, maar ook dat uw auto niet zal vast raken in modderige door uzelf ge kozen zandwegen. Aan het einde van de vierde run om ca. 16.15 uur zal de 'vos' gevon den worden op een grote akker in de Spurkt. Daar vindt dan de kill- ceremonie plaats en zullen de hon den onder applaus van de toeschou wers rijkelijk beloond worden met pens. Zoals men uit de naam Jera 70 al op kan maken werd de Jera opge richt in 1970. Nu in 1990 kan deze Ysselsteynse jeugdvereniging terug kijken op een roemruchte ge schiedenis. De Jera is een voortvloeisel uit de in 1969 opgerichte stichting Jeugd centrum. In de prille jeugd van de vereniging was het behelpen op zo wel financieel gebied als wat betreft de akkommodatie. In dat laatste kwam spoedig verandering. In 1973 opende de toenmalige burgemees ter van Venray, de heer Schols, Jeugdcentrum De Koel. De Jera vond een welkom onderdak in deze oude tuinbouwloods, een gebouw dat nu nog steeds graag bezocht wordt door vele jongeren. In de jaren tachtig ging het goed met de Jera. De discotheken wer den steeds vaker bezocht, de mei dengroep werd opgericht en ook de andere aktiviteiten liepen goed. Hoogtepunt was het twaalf en een half jarig jubileum in 1983. met spoed 4\-T~, gevraagd j\\p ls er met St Maarten (11) nog loof aan de bomen, dan mag men van 'n straffe winter dromen. Ais in november het water stijgt, gedurende de winter gij 't nog va ker krijgt Wie houdt van wind, november bemint Aan de vooravond van de jaren negentig begon een zwarte bladzij de in de geschiedenis van de Jera. Door verschillende redenen zagen bestuur en medewerkers zich ge noodzaakt om vorige jaar november de deur een tijdje te sluiten. Nadat het gebouw enigszins was ver bouwd begon men in januari weer voorzichtig met de discotheek. Nu, een jaar later zien we dat de Jera zich weer goed herstelt van haar tij delijke griepje en nodigen bestuur en mederwerkers u uit om een week lang de twintigste verjaardag van de vereniging te vieren. Op vrijdag 9 november wordt de feestweek geopend met een reunie- discotheek. Iedereen van 20 jaar en ouder is welkom om vroegere tij den te laten herleven. Natuurlyk met muziek uit die tijd. Op 10 november zal er een sozenslag plaatsvinden waarna 's avonds het podium vry wordt ge maakt voor Herb Mews the Mules. Deze band, die onlangs goede kri tieken kreeg in muziekkrant Oor, mag je absoluut niet missen. Voor de kleinere jeugd vindt er op woensdagmiddag 14 november een kindershow plaats. Deze show, getiteld 'Waar is het doek' zal begin nen om 14.00 uiur. 's Avonds nodi gen we u uit om te komen luisteren naar diverse jongerenkoren met natuurlijk Enjoy Together uit Ys- selsteyn. Leuke prijzen winnen, dat kan als je meedoet aan de playback- show op 16 november. Natuurlijk kun je ook gewoon .komen kijken. Op zaterdag 17 november kan de jeugd van 14 jaar en ouder terecht bij onze jubileumdisco. Het feest wordt afgesloten met een festival met de formatie Trade mark, de Maastrichtse formatie Crossroad en natuurlijk de Ys selsteynse tints Wortelstemp. Dit al les op 18 november vanaf 15.00 uur. Tot ziens in Jeugdcentrum De Koel. De in de jaren '60 alom populaire band 'De Settlers' (Veulense ker mis), heeft na een zeer suksesvolle reünie in 1988 besloten, hun oude suksessen nieuw leven in te blazen. Tijdens optredens presenteert men zich in dezelfde outfit als destyds. Het repertoire omvat hits van o.a. Buddy Holly. Jim Reeves, the Ever- ly Brothers. e.a. De bezetting is als volgt: Jan van Rijt, drums; Piet Verheyen, zang en percussie; Coen Janssen, toetsen, gitaar en zang; Noud Verdonscliot, basgitaar; Had Verheyen. sologitaar, pedalsteelgitaar en zang. Laatsgenoemde werd driemaal gekozen tot populairste instrumen talist van de Benelux door de lezers van het toonaangevende blad Coun try Gazette. Had speelde toen in de internationale topbands 'De Ruud Hermans Band' en 'Tulsa'. Mensen die de muziek uit de ja ren '60 een warm hart toedragen en van een dansje houden zijn van harte welkom op zaterdag 10 no vember a.s. in Zaal Keukens te Veu len. Het optreden begint om 20.30 uur. Vanaf woensdag 7 november zijn de kinderpostzegels weer te koop! In het postkantoor aan de Poststraat in Venray staan de vrij willigers van het Plaatselijk Comité voor Kinderpostzegels voor u klaar. U kunt meestal terecht op de ope ningsuren van het postkantoor van 9 tot 5 uur. De opbrengst van de kinderpostzegelaktie wordt ver deeld over projekten voor kansar me kinderen in Nederland en in de Derde Wereld. De vrijwilligers dn het postkan toor verkopen niet alleen het velle tje kinderpostzegels, maar ook de serie, de eerstedag-envelop, het postzegelmapje en een uitgebreide kollektie SKN-kaarten. De waarden van de drie Kinderpostzegels zijn 55 25) cent, 65 (+35) cent en 75 (+35) cent. In manege Tluitersportcentrum Ysselsteyn' aan de Buntweg. organi seert KSV (Kleindieren Sportfok- kers Vereniging Venray) op zaterdag 10 en zondag 11 november weer een gezellige kleindierenshow. Tij dens deze tentoonstelling zijn weer een groot aantal kleindieren te be zichtigen waaronder: konijnen, ca via's, kleine knagers, grote hoenders, dwerghoenders, sierdui- ven, sievogels en watervogels. Een bezoek aan deze tentoonstel ling is dus zeker de moeite waard! De officiële opening wordt ver richt op zaterdag 10 november om 20.00 uur door de eigenaar van de manege, dhr. Franken. De ope ningstijden zijn: zaterdag 10 nov. van 18.00 tot 22.00 uur en zondag 11 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Toneelvereniging Vreato speelt voor u op vrijdag 9 nov. en zondag 11 nov. a.s. het blijspel 'De Deuk' in het gemeenschapshuis 'De Kleine Loef te Vredepeel. Aanvang 20.00 dur. Brouwer exclusieve herenkleding - en Caesar jonge mannen mode twee goede zaken onder een dak. BROUWER EXCLUSIEVE HERENKLEDING Giotcstiaai 43 5801 BE Uanray lel 04780-10943 In de vergadering van de commis sie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting werden door de heer J. Verbeek vragen gesteld over de toekomst van het St. Jozef klooster. Wethouder B. Kersten ver telde, dat het de bedoeling was, dat de gemeente en de zusters (de heer L. Nelissen als gemachtigde van de zusters) een onafhankelijk bureau zouden inschakelen om de diverse plannen, welke bestaan voor gebou wen en grond, op financiële haal baarheid te toetsen. Er is afgezien van het inschakelen van een bu reau en nu zullen alleen de zusters (lees L. Nelissen) en een werkgroep rond de tafel gaan zitten om te be kijken of de plannen van deze werkgroep haalbaar zijn. De ge meente wacht de resultaten van dit gesprek af. Reeds enige tijd zet deze werk groep zich in voor het behoud van de kapel en het klooster, om te voorkomen, dat in Venray weer een karakteristiek en historisch bouw werk wordt afgebroken. Ttevens wordt bezien of hierin mogelijk kerkelijke en mondiale instellin gen, alsmede instanties, die zich be wegen op het terrein, van het ontwikkelingswerk, kunnen wor den ondergebracht Een negental instellijfgenN-en organisaties is in tussen door de werkgroep bena derd en momenteel worden de plannen van de werkgroep op hun financiële haalbaarheid bekeken. SCHOOL WORDT AFGEBROKEN Het is te verwachten, dat Aanne- mersbedrijf IT. Maessen in Ys selsteyn binnen afzienbare tijd de beuk gaat zetten in het schoolge bouw op het terrein van het Sint Jo zefklooster. Bepaald is evenwel, dat de grijze tegeltjes met het blauwe opschrift 'Huize Cor Jesu' boven de ingang bewaard blijft. De school, een voormalig inter naat is nauw verbonden met de zusters van de Goddelijke Voorzie nigheid, die zich in 1877 in Venray vestigden, na aanvankelijk in de ziekenverpleging werkzaam te zijn geweest, trokken de zusters zich te vens het lot aan van weeskinderen en schipperskinderen. In 1909 wa ren 60 kinderen, waaronder schip perskinderen in het internaat. In 1917 bevolkten 224 kinderen, 79 pensiongasten en vele zieken en ouden van dagen het St. Jozef klooster. In februari 1950 werd in het schoolgebouw begonnen met het geven van buitengewoon lager onderwijs (BLO) voor leerlingen uit de gemeenten Venray. Horst Meer- lo. Broekhuizen en Wanssum. Zuster Philomeni. zuster Henriëtte en de heer H. Houba waren de eer ste leerkrachten. In 1970 is deze school verhuisd naar nieuwbouw aan de St Ursul ast raat De voorma lige BLO-school was dus de voorlo per van de School Voor Speciaal Onderwij s/Voortgezet Speciaal On derwijs MLK-school 'De Essel'. Na het vertrek van de BLO-school hebben verschillende clubs ge bruik kunnen maken van de vrij gekomen ruimten. Ruim vier jaar was de balletschool van Nica v.d. Windt hier gevestigd en tot juni jl. werd het gebouw gebruikt als de pendance van de Scholengemeen schap Jerusalem, die inmiddels haar nieuwbouw heeft betrokken. Wereldkinderen heeft dringend sponsors nodig voor hun projekt in de sloppenwijken van Manilla. Ruim 400 sponsorkinderen wach ten op een sponsor die hun de mogelijkheid geeft voor een mens waardig bestaan. De toestand waar in deze mensen moeten leven is zeer slecht. Elke week stellen wij u één van de gezinnen voor. Voor 65,- per kwartaal biedt u de kans Orchidee stukje van 8,95 voor Potroos diverse kleuren (geldig van do. 8 t/m zat. 10 november a.s.) De Bleek 46 Venray aan één van deze kinderen om naar school te gaan, te voorzien van kle ding en voeding voor het gezin. Deze week stellen wij aan u voor: Anali Tbrres, zij is acht jaar oud en zit pas in de eerste klas. Haar vader is stukadoor en verdient ƒ100,- per maand. Haar moeder is huisvrouw en heeft geen inkomsten. Zij heeft een broer van 16 en een zusje van 12 jaar. Anali gaat graag naar school en kan goed zingen en dansen. La ter wil zij graag zangeres worden. Zij wonen in een klein huisje wat gemaakt is van plaatwerk met een ijzeren dak en enkele delen van het huis zijn gemaakt van karton. Het inkomen van de vader is onvol doende on het gezin te onder houden. Wilt u meer inlichtingen over ons projekt of wilt u sponsor wor den, bel dan Elly of Luc Hageman, tel. 04780-86909. U kunt ook samen met uw familie, buren of vereniging een kindje sponsoren. De Wetteling Donderdag: Manual Rooyse VK Vrijdag: Rank Xerox Jumpers Ysselsteynse Korfbal Rooy'84-GFC'33 Venrode-Domu 3 Josette-SVCB 3 Zaterdag: Rooyse VK Zondag: Badminton Christoffel Colurtull KNVB Sportief De Clevers 17.30-21.00 20.00-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 '20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 10.00-13.00 13.00-18.00 18.00-19.00 19.00-20.00 20.00-21.00 21.00-22.00 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 Huukske 1-Donderbb 120.30-21,30 Veronica l-MVC'19 21.30-22.30 Rooy'84-Reuver 22.30-23.30 Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badmintonclub 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 De Schuivers 19.30-21.30 Drukshop 1-Wittenh. 2 22.30-23.30 Op 17 en 18 november a.s. is het weer zover. In het gemeenschaps huis De Linde te Oirlo zal de toneel vereniging Oirato uit Oirlo starten met een serie voorstellingen van het blijspel 'Wat doen we met Marij ke'. Een blijspel dat een vertaling kreeg door Josephine van Gasteren. Het stuk speelt zich af rond een 70-jarige weduwe die na een huwe lijk dat 47 jaren in een sleur is voor bij gegaan, verborgen kunstzinnige talenten in zichzelf ontdekt Dat vooral de dochters de grootste pro blemen hebben met de veranderde levensstyl is duidelijk. Ook die 'an dere' mensen over de vloer leiden tot onbegrip en verwikkelingen. De opvoeringen in Oirlo zullen telkens aanvangen om 20.00 uur. Dit jaar zal er geen opvoering in de schouwburg zijn! Zondag 11 november organiseert Stichting Jeugdwerk wederom een groots opgezette kindermarkt Elk vrij hoekje in het gemeenschaps huis zal bezet worden door kinde ren die hun overbodige, maar waardevolle spulletjes aan de man proberen te brengen. Het Jeugdwerk heeft tijdens deze altijd gezellige middag gezorgd voor drank én diverse versnaperingen. Verder kan men spy kers raden en is er een videoruimte ingericht Zaal open om 14.00 uur, einde 16.00 uur. Lokatie: gemeenschaps huis 'De Wis'. In de reeks opvoeringen van de operette 'Les Saltimbanques' door de Operette Gezellen uit St. Antho- nis (8 opvoeringen) wordt op 10 no vember a.s. Venray aangedaan. 's Avonds om 20.15 uur zal deze operette geheel in de Nederlandse taal worden opgevoerd onder de ti tel *De Kermisklanten'. De toegangsprijs bedraag ƒ15.-. Houders van een 65 kaart betalen ƒ12,50. Kinderen tot 12 jaar. onder geleide, hebben gratis toegang. Van 12 t/m 16 jaar bedraagt de prys ƒ5,-. Dit is een unieke kans om de jeugd kennis te laten maken met het theater. De handwerkgroep voor ouderen houdt a.s. zondag 11 november haar jaarlijkse tentoonstelling van zelfgemaakte werkstukken. Alles wat de groep het afgelopen jaar ge maakt heeft, wordt te koop aange boden. Ook is er een loterij. Dit alles vindt plaats in het gemeen schapshuis 'De Brink' te Leunen tussen 14.00 en 16.00 uur. Daarna •vindt de trekking van de loterij plaats en kan men de gekochte spullen ophalen. De groep hoopt weer op een grote belangstelling. Ook is er door de ouderen voor de missie van zr. Bets Reintjes gebreid, en hiervoor vragen wy u om een bijdrage om dit werk voort te kun nen zetten. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld. II. Schreven en J. Wittgeil: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Oorver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz, D. Vercauleren en J. de Vocht: J. de VOCHT Henseniusplein 13a, tel. 81878 I)R. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vry dag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 48.00 uur ZIEK EN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN TH. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA l"assage 1, tel. 81255 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag ran 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen ïitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 VEEKENDDIENST DIERENARTSEN Dl EREN ARTS EN PRAKTIJ K W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen m G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 DIERENARTSENPRAKTIJK W.M. Ruvmbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Voclit/RC. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. \hn der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vqjdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 82411 In het kader van de aktie 'Minder Verkeersslachtoffers' hield de poli tie zaterdag, met medewerking van de leden van de Reservepolitïe, een kontrole op het dragen ran de auto-- gordel. Er werd zowel in de morgen als de middaguren gekontroleerd. Op de Leunseweg werden 160 au- tomobilsten gekontroleerd waarvan 46 bestuurders de autogordel niet om hadden. Op de Noordsingel wer den 120 auto's staande gehouden, daarvan droegen 36 bestuurders geen gordel. Op de Puttenweg wer den 20 auto's aangehouden. Zes bestuurders droegen geen gordel. In totaal werden dus 300 auto's staande gehouden; 88 bestuurders kregen een boete van 35 gulden. Een woordvoerder van de politie verklaarde geschrokken te zijn van het grote percentage dat geen auto gordel droeg, het is daarom zeker dat in de toekomst meer zal worden gekontroleerd. Ook maandag autogordelkontrole Dat het de politie menens is, om aan het niet dragen van de autogor dels iets te gaan doen, blijkt wel. Ook maandag werd gedurende en kele uren weer kontrole gehouden. Van 09.30 tot 15.00 uur werd op de Noordsingel gekontroleerd. Er wer den 300 auto's staande gehouden; 62 bestuurders droegen geen gor del en dat betekent dat 62 maal een bekeuring werd uitgeschreven. 'Als er mankracht over is zullen deze kont roles, gezien de hoge score, worden voortgezet*, zo deelde een woordvoerder ran de politie ons mee. I Fietser gewond Het niet verlenen van voorrang was vrijdagmorgen op de Oude Oostrumseweg, ter hoogte van de Pr. Marykestraat, de oorzaak dat een 69-jarige fietser door een perso nenauto, bestuurd door een 41- jarige man. werd geraakt en ten ral kwam. De fietser werd voor onder zoek naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon later naar huis worden overgebracht De bestuurder van de auto verleende geen voorrang.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3