Zonwering Zonwpw Frans Verhofstad Wakkere Piëlhaas 0 V PASPOORT VOOR VOIVO-VGUGHGD ZONWERING VENRAY BV Beleggings bijeenkomst NMB-Bank WAO VAN SOEST Jong Nederland Bouw- en Hout bond FNV afd. Venray CDJA Venray Vereniging voor Ouderen K.B.O. Het Groene Kruis ,04709-2019 Sjoelclub Venray WD Ruitersport Rincon Espanol Schietvereniging De Treffers A.F.V. Venray LKIB IS Venray Tibetaans Lama in Venray Gevonden Kinderboerderij Veulen Het Groene Kruis "Volvo Geniet het vertrouwen Hinderwet I Ingezonden PEEL EN MAAS Donderdag 1 november - Pagina 7 Vastelaovesvereniging De Piël- aas heeft de onderscheiding De Wakkere Piëlhaas dit jaar toege kend aan Frans Verhofstad. De on derscheiding wordt hem uitgereikt De Hazepaeper, die op 11 novem ber het carnavalsseizoen inluidt en om 13.11 uur begint (en niet zoals elders gemeld, om 11.55 uur). Frans Verhofstad, in 1932 in Boekei geboren, zit al vanaf zyn ze- rende jaar in de muziek: in de plaatselijke fanfare, als organist in de kerk bij de paters in Handel. Dat laatste deed hij vanaf zijn zeven tiende jaar, reden waarom vorig jaar in Wanssum zijn veertigjarig jubileum als muzikant is gevierd. In die plaats is hij elf jaar dirigent van het gemengd koor geweest. Verhofstad was van 1973 tot 1981 dirigent van het Venrays Mannen- Koor. In die periode leidde hij ook bet Hofkoor, dat op Circus Mök fu rore maakte met zijn zang en dwaze invallen. Tien jaar geleden was Frans ook initiatiefnemer en stimu lator van het scholenzangfestival in Venray. Hij werd leider van de Zang- kompeneej Oastrum, die in carna- valstyd onder de naam Oere Tbe opereert Enkele jaren geleden richtte Frans Verhofstad samen met Jan Verstegen en Senioren orkest op. In Venray is Frans beroemd om zijn carnavalsschlagers. Vanaf 1973 schreef hy vastelaovesliecyes, waarvan er in de loop van de jaren veertien op de jaarlijkse grammo foonplaat zijn gezet. Enkele van de ze 'hits' zijn: 'Zoë mer 'n wèlske', 'Lèk me de zök' en 'Ik kan wel baö- ke as ik an Aswoensdag daènk'. Ook in Venlo heeft Verhofstad op dat ge bied zijn sporen verdiend. Verder verleende hij medewerking aan drie langspeelplaten: de eerste van het Hofkoor en daarna de jubileum plaat 'dat is now Venroj' en de 'ge meentelijke' plaat 'Moet je Venray eens horen'. bel voor informatie of een afspraak in onze showroom. De belangstelling voor het beleg gen in effelcten en opties wordt steeds groter. In gesprekken met geïnteresseerden op het gebied van beleggen komen vrijwel steeds on derwerpen als rendement, vermo- gensgroei, risiko en fiskale konsekwenties aan de orde. Dit heeft de NMB-Bank Venray op de gedachte gebracht een informa tieve bijeenkomst te houden. Waar het accent zal komen te liggen op de optiebelegging; 'Opties een an dere manier van beleggen'. In het kader van dit thema zal onder andere de heer A.J. Ruiten burg (hoofd publieksvoorlichting optiebeurs) spreken over het be leggen in opties en de heer J.A.F.E.M. Ke ijzers (direkteur kan toor Venray) over de diverse mo gelijkheden van beleggen. De bijeenkomst zal worden ge houden op 6 november 1990 in zaal 'In den Engel', Poststraat 3 te Venray. De aanvang is om 19.15 uur. Wanneer u belangstelling heeft voor deze avond verzoeken wij u kontakt op te nemen met de heer E. Janssen, hoofd Partikuliere Re laties van het NMB-kantoor Ven ray, tel. 04780-86455. I Doorrijden na aanrijding Toen een 35-jarige Venrayse dame bij haar auto, die zij aan 't Liene ge parkeerd had, terugkeerde, be merkte zij dat haar auto behoorlijk was beschadigd. Uit sporen viel op te maken dat dit door een ander motorvoertuig was veroorzaakt. Een visitekaartje van die veroorza ker kon zij niet ontdekken. Ze vraagt nu de hulp van eventuele ge tuigen. Ze keerde bij haar auto te rug op zaterdagmorgen, omstreeks 10.35 uur. Een 29-jarige Venrayse dame ont dekte bij terugkeer bij haar voor haar woning aan de Bazuinstraat geparkeerde personenauto dat die behoorlyk was beschadigd. Ook hier was de veroorzaker vergeten zyn of haar visitekaartje achter te laten. Ook zij roept de hulp van eventuele getuigen in. Zij ontdekte de schade vrijdagmorgen om streeks 11.45 uur. beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 De Jong Nederland-leiding is al weer druk begonnen met de groep- savonden. Diverse groepen gaan binnenkort op weekendkamp. Dat is een ltamp van 2 dagen om de kinderen te laten wennen aan het weekkamp. Vaak hebben groepen een bepaald thema, waar het hele weekend aan gewerkt wordt. Ook zijn ze druk in de weer om voor het volgende jaar een kampplaats te zoeken. De fanatieke leiding houdt zich ook bezig met het organiseren van diverse aktiviteiten. Binnenkort is het weer 11 november: St. Maarten. Jong Nederland Venray organiseert dit ieder jaar. Hierover kunt u over een paar weken meer lezen. Sinds enkele jaren wordt er ook 4 maal per jaar een eigen elubblaacye uitgegeven, het 'Holle Boompje'. Hierin schrijven kinderen of lei ding van groepen ieder hun ver haaltje en er staat van alles in. Van knutselen tot het kindermenu. Zo als u dus leest, doe Jong Nederland meer dan alleen groepsavonden verzorgen. Als uw land zin heeft om eens te komen kijken, kom maar gerust. Onze blokhut staat op de hoek van de Westsingel- Whistlerstraat (voormalige kleuter school). Hopelijk zien we uw kinde ren een keer. Voor meer informatie kunt u te recht bij Eric Geuyen, Veltumse Kleffen 83, tel. 04780-82985 (na 18.00 uur). Voor de komende wintersluiting rond Kerstmis is er weer gelegen heid geld op te nemen uit het RBS- tegoed of Schilderzegels te verzilve ren. U kunt hiervoor terecht op dinsdag 6 en woensdag 7 nov. in het afdelingskantoor aan de Burg. V.d. Loostraat 2b te Venray. Openingstij den van 09.00 tot 12.30 en van 18.00 tot 20.00 uur. Hallo allemaal. Het CDJA- Limburg bestaat 12"A jaar. Dat moet natuurlijk gevierd worden. Dit ge beurt dan ook en wel op zaterdag 3 nov. in Maastricht Voorafgaand aan de feestelijkheden vindt er een Al gemene Ledenvergadering plaats van het GDJA-Limburg. De feestelijkheden beginnen met een Feestcongres. Hierna gaan we met zijn allen een boottocht maken op de Maas. Het belooft erg leuk en interes sant te worden, dus: leden die als nog zin hebben om mee te gaan kunnen zich nog opgeven. Voor meer informatie over het CDJA kun je 04780-11948 bellen (Wim). Op initiatief van het distrikts- bestuur en onder voorzitterschap van diens voorzitter dhr. P. Arts, kwamen maandag jl. een aantal af delingsbestuurders byeen. By deze vergadering was eveneens aanwezig de konsulent van de KBO-Limburg mevr. Thijsen. De opzet van dit ge beuren stond in het teken van een open gesprek over knelpunten die men als KBO-bestuurder in de dage lijkse praktijk tegenkomt. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de splitsing binnen het distrikt Ven- ray/Horst onmiddellyk ter sprake kwam. Na een uitwisseling van alle beschikbare informatie over en be lichting van de achtergronden inza ke deze kwestie werd het duidelyk dat met name de afdelingen van de KBO-Venray, ofwel de zogenoemde centrale van de KBO het kontakt met Horst zeker niet willen verhe zen. Voor de afdeling Venray zou de gewenste samenwerking vorm kun nen krijgen in een uitwisseling van ervaringen tussen de bestaande werkgroepen Edukatie en Vorming. Eveneens van belang voor de af deling Venray was de gedachtenwis- seling over de na te streven belangenbehartiging. De diskussie liep van de te verwachten verlaging van de ziektekostenpremies voor een bepaalde groep van ouderen tot een vraag om de organisatie van de KBO nog maar eens te bekijken op doelmatigheid in bestuursvorm en de kommunikatie met de leden. Voor de afdeling Venray was wel duidelyk dat de vormen van rekrea- tie voor en door onze leden een be langrijk goed is, maar dat we toch ook niet de ogen kunnen sluiten voor de eisen die de komende gene ratie ouderen zal en mag stellen aan de KBO als organisatie, als alge mene belangenbehartiger en spreekbuis van de ouderen als groe pering binnen de Venrayse ge meente. Uitgesproken werd dat we als KBO aandacht moeten hebben voor het subsidiebeleid van de gemeente en dat we als organisatie daar een soort plicht hebben om duidelijk aan te geven wat we zouden wensen maar ook wat we als KBO met de centen van de gemeenschap den ken te gaan doen. Een en ander dui delijk uit te drukken in een goede planning in ons aanbod van rekrea- tieve aktiviteiten en de wijze waar op we denken de andere belangen te behartigen. Dat de KBO zich richt op meer dan alleen het rekreatieve moge duidelijk zijn. Dat we als bestuur ders ons ook kritisch willen opstel len naar de eigen organisatie en de werking daarvan is ook als een po sitief punt gezien. De afdeling Venray hoopt daarom op een grote opkomst op de extra le denvergadering op donderdag 20 nov. a.s. omdat de KBO wordt ge maakt door de leden zelf. Agenda; 4 nov.: Hoogmis voor overl. leden van de KBO om 9.30 uur in de Grote Kerk. 6 nov.: Kienen 'In den Engel', aan vang 14.00 uur. 11 nov.: Hoogmis voor overl. le den om 10 uur in de Vredeskerk. Slapen van peuters en kleuters Opeens gaat de kamerdeur open en daar staat uw kind, in pyama, op blote voetjes: 'Mam, ik kan niet sla pen'. Of je wordt midden in de nacht wakker omdat er plotseling geroep, gehuil uit de kinderkamer klinkt Op zich is een keertje niet kun nen slapen natuurlijk helemaal niet erg. Het wordt alleen een dood vermoeiende zaak als je zelf voort durend je bed uit moet en als zich dit nacht na nacht herhaalt. En het is vervelend als het iedere avond be hoorlijk wat tijd kost voordat uw kind in slaap valt Daarom organiseren wy voor ouders van peuters en kleuters 'n thema-ochtend rond dit onder werp. U krijgt de gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisse len en de nodige kennis op te doen. De kosten voor deze ochtend be dragen 2,50 p.p. en er is kinder opvang aanwezig. Er kunnen 15 personen per ochtend deelnemen. Bij overaanmelding zullen er meer dere ochtenden georganiseerd worden. Datüm: 13 november 1990. Plaats: De Clockert Venray. Tijd: 9.00-11.00 uur. Opgave: voor 7 november 1990. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot het Groene Kruis Venray, Bergweg 4, 5801 EG Venray, tel. 04780-81269. PECH VOGEL LIJN EAUTOJtWeBEDRIJF GEBR. TIMMERMANS HORST Schade herstellen? Timmermans bellen en het komt gegarandeerd goed Zaterdag jl. deden 14 personen mee aan een koppeltoemooi in Landgraaf. Inschryving per 2 per sonen en er werd 3x10 bakken ge gooid. De bedoeling is dat de eerste speler 30 stenen gooit en de tweede het 'afmaakt'. Dat dit erg moeilijk was bewyzen wel de scores. In groep C kwamen Pauline Aarts met Bas Pastors en Jan de Jonge met Frans v. Soest niet aan de 900 pun ten. Iets beter ging het met Cora v.d. Voort met Teng Ewalts en Teng en Lien Gysbers. Maar de 1000 punten werden niet gehaald. In groep B kwamen Tbos en Hans Monty n ook niet aan de 1000 pun ten, maar een 'klapper' waren An nie v.d. Heyden met Harry Ewalts, die 1041 punten gooiden. In de B was dit natuurlijk te laat, maar toch zeer goed gegooid. In de prjjzen vie len we dus niet, maar al met al was het een zeer geslaagde dag. Met 22 personen gaan we 10 nov. naar de regiowedstrijden in Sittard. Iedereen veel sukses. In de ledenvergadering van mei 1990 van de WD aid. Venray is de heer J.P.M. Houba uit Venray kandi daat gesteld voor de Provinciale Sta ten Verkiezingen op 6 maart 1991. Op de vergadering van de afdeling op 15 okt. jl. is het voorstel gedaan hem kandidaat te stellen op de der de plaats. Dit is een van de wyzen waarop de plaatselyke WD-afde- ling de Vertrayse belangen be hartigt. In de ledenvergadering is deze be- langenbehariging uitvoerig ter sprake gekomen. Er werd onder meer het belang benadrukt van het lidmaatschap van een plaatselijke afdeling van een landeiyke politie ke partij. Hierdoor komt men di- rekt in kontakt met de betreffende raadsleden en is daadwerkelijk meespelen in het politieke spel mo gelijk. Langs de ziylijn kritiek uit oefenen staat in geen verhouding tot zelf proberen te scoren. De le denvergadering heeft dan ook de wens geuit tot meer betrokkenheid van de Venrayse bevolking bij hun eigen politieke spel. Daarbij werd opgemerkt dat lid worden van de VVD-Venray voor liberalen daartoe het beste middel is. Een brieve naar het sekretariaat van de WD-afd. Venray, Postbus 101, 5800 AC, volstaat al. Uitslagen Selektiewedstrijd Dressuur Kring Venray 28 okt. Ruitersport Centrum Ysselsteyn Klasse L-1:1. Tbon Lenssen, Leu nen, Annaruta; 2. Marie Louise Wynhoven, Leunen, Regina; 3. San dra Vlemmix, Leunen, Don Camil- lo; 4. Astrid Staaks, Oostrum, Dulana. Klasse M-I: 1. Sandra v. Dijk, Well, Armando; 2. Peronne San ders, Gennep, Dominca; 3. Gerard Arts, Ysselsteyn, Varisciet, 4. Rian- ne Claessens, Leunen, Amor. Klasse Z-I: 1. Rianne Laarakkers. Ottersum, Adonis; 2. Brigitte Jans sen, Merselo, Arinka. Klasse Z-II: 1. Eric Janssen, Wanssum-G., Uron; 2. Jos Philip- sen, Venray, Apollo. Manege Waldziclit Venzel- derheide: Klasse B-II: 1. Paul Swemers, Wellerlooi, Avontura; 2. Maria Kue- nen, Leunen, Valentijn; 3. Gertie Gellings, Merselo, Walientje. Klasse M-II: 1. Rienke Veeneman, Leunen, Cristall Dindicator. Klasse L-II: 1. Jan Hendrikx, Leu nen, Cicero; 2. Anita Voermans, Leunen, Thlisman; 4. Mima Leys- sen, Leunen, Celesta. El pröximo sabado (3.11) a las 20 horas es la KINA, esta vez tambien los premios serkn del gusto de to dos en general. Como todos los anos, èsta Colo- nia organiza su Fiesta Anual Espanola y no solo para espa holes sino para todas aquellas nacionali- dades que quieran pasar un rato agradable 'a lo espanol, olè' la fiesta serk el dia 10 de Noviembre en los locales de la Colonia (Goudsmidstraat 9a) a partir de las 20 horas y serii amenizada por la orquesta NEVADA, tambien habrè sabrosas comidas, buen vino espa nol y precios al alcanze de todos, si lo quieres pasar bien, ven! La FAEEH tiene programadas ami dos actividades dentro de este ano, de interes para muchos, la primera es una charla sobre Leyes Sociales (espanolas, holandesas) y serk el 17 de Noviembre en Rotterdam, y la otra es su CONGRESO que tendra lugar el 1 y 2 de Diciembre en Soesterberg, los desplazamientos y la estancia es gratuita en ambos ca- sos y el que quiera participar en cu- alquiera de eilas se puede poner en contacto con Herminio Alvarez, an tes del 10 de Noviembre. Un saludo de hace. Uitslag kompetitie. Treffers 1-Rangers 2 1018-1012 Hoogste schutter: L. Kappel, 264r. T. Wapen 2-Treffers 2 983-967 Hoogste schutter: T. Bom, 247p. Heel gevarieerd was het foto- en dia-aanbod op 25 okt jl. 0.a. het Straatfestival, een model in het dorp, vakantie-opnamen en een fraaie reeks kleur-portretten (zelf afgewerkt!). Hoewel de maker van laatstgenoemde foto's niet zo tevre den was, zette hy toch een heel by- zonder kleurengamma (zonder veel zwemen) op het presentatie-bord. Een goede prestatie want het zelf- afwerken van kleurenfoto's blyft een lastige zaak. Ook kwamen een aantal opnamen van de doe-avond by Amstelland Materieel Service aan bod: zowel zwart-wit opnamen als dia's. Tussen de dia's zaten enke le heel geslaagde!! Het is jammer dat de Venrayse Amateurfotografen niet mee doen met de Bondsdia- wedstryd! De volgende clubavond op 8 nov. vindt er een uitwisseling plaats met de fotoclub van Rank Xerox. De le den wordt gevraagd een drietal fo to's mee te nemen, zodat er voldoende stof tot diskussie zal zijn. Aanvang 20.00 uur. Plaats: Kenne- dyplein 1 te Venray. Tafeltennis Wetteren België Het 9e tafeltennistoemooi te Wet teren België op zaterdag 27 okt. jl. mag als geslaagd worden be schouwd. Ruim 100 deelnemers uit België en Nederland streden om de eer, waaronder Venray. Onze Ven rayse spelers/sters Erica v. Well, Leo Reintjes en Pieter Zwambach kwa men niet verder dan hun poule, Pe ter Bouten werd 3e in klasse 4. Voor Wilbert Janssen en John Jennis- kens scheen de zon in het regen achtig Wetteren. In klasse 2 moesten beide spelers voor de le plaats aantreden waarbij Wilbert in twee sets de meerdere moest erken nen aan John. Ook als vereniging haalden we een sukses! We werden 2e achter Helmond. Na een sportieve stry d konden we genieten van een goed Belgisch di ner, en na een gezellig samenzijn zochten we onze slaapplaatsen op om fit te zyn de volgende dag. Geshe Konchog Lhundup, een Ti betaans Boeddhistische Lama geeft in november, december en januari a.s. weer lezingen in Venray. De juiste data en de onderwerpen van december en januari worden nog bekend gemaakt. Op maandag 5 nov. a.s. is het on derwerp: Van negatief naar positief denken. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanvang om 20.00 uur precies i.v.m. de terugreis van Geshela. De duur is IV2 uur. Plaats: Blauwver verstraat 18 te Venray. Inlichtingen: tel. 04780-84578 of 86812 T. de Best. Gevonden voorwerpen van 23 t/m 29 okt Zilveren armbandje met plaatje; mapje foto's; zakmes. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst 224. Vanaf 1 november is de kinder boerderij Maria Hoeve gesloten. We willen de dieren in de koude win termaanden de rust geven om in een warm hoekje te zitten en de deuren dicht te laten. Allen harte lijk dank voor uw belangstelling en tot 1 april 1991. Slapen van peuters en kleuters Opeens gaat de kamerdeur open en daar staat uw kind, in pyama, op blote voetjes: 'Mam, ik kan niet sla pen'. Of je wordt midden in de nacht wakker omdat er plotseling geroep, gehuil uit de kinderkamer klinkt Op zich is een keertje niet kun nen slapen natuurlijk helemaal niet erg. Het wordt alleen een dood vermoeiende zaak als je zelf voort durend je bed uit moet en als zich dit nacht na nacht herhaalt En het is vervelend als het iedere avond be hoorlijk wat tijd kost voordat uw kind in slaap valt. Daarom organiseren wy voor ouders van peuters en kleuters 'n thema-ochtend rond dit onder werp. U krijgt de gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisse len en de nodige kennis op te doen. De kosten voor deze ochtend be dragen 2,50 p.p. en er is kinder opvang aanwezig. Er kunnen 15 personen per ochtend deelnemen. By overaanmelding zullen er meer dere ochtenden georganiseerd worden. Datum: 13 november 1990. Plaats: De Clockert, Venray. Tyd: 9.00-11.00 uur. Opgave: voor 7 november 1990. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot het Groene Kruis Venray, Bergweg 4. 5801 EG Venray, tel. 04780-81269. Het is onze grootste zorg om ongelukken le voorkomen, zonder compromissen te sluiten wat betreft het rijplezier. Een Volvo is dan ook gebouwd vanuit het Dynamisch Veiligheidsconcept. Dat betekent dat alle onderdelen, van remmen tot instrumentarium, erop gericht zijn ongelukken te voorkomen. Zekerheid op de weg. onder alle omstandigheden, dat kenmerkt Volvo. Kijk op uh gemak naar de goeden {rfs ep kabel-tv Venlo, kanaal 10. m /-fc AUTOBEDRIJF HANS KOK VENLO B.V., VENRAYSEWEG 28. VENLO-BLERICK. TEL.: 077-821818. Verkoop fietsen op het politiebureau Zoals reeds eerder is aangekon digd zal vrydag 2 november (morgen) weer kijkdag worden ge houden van de gevonden fietsen en wel van 17.00 tot 18.00 uur. Ieder die de laatste 6 maanden aangifte heeft gedaan van diefstal van zyn of haar fiets kan komen kyken. Zy krijgen dan de gelegenheid om een bod te doen op een van de circa 60 fietsen die daar staan opgesteld. De enveloppen met het bod zullen om 18.00 uur geopend worden. De hoogste bieder kan dan de fiets meenemen, uiteraard als het geld betaald is. Brand in schoenhandel Door tot nog toe onverklaarbare oorzaak brak in de nacht van maan dag op dinsdag, even na het mid dernachtelijk uur, brand uit in de achterbouw van een aan de Lang straat gevestigde schoenenhandel. Het was een geluk dat de brand tij dig werd ontdekt en door de brand weer kon worden bestreden zodat deze brand zich nog niet kon uit breiden. De vuurhaard bleef be perkt tot het gedeelte waar de schoenenvoorraad is opgeslagen. De brandweer kon niet voorko men dat de aanwezige voorraad gro te schade opliep dóór rook, roet en water. De eigenaar is tegen brand verzekerd. Hoe groot de schade is kon nog niet worden medegedeeld maar zal vele tienduizenden gul dens bedragen. Omtrent de ooi-zaak stellen de deskundigen een onder zoek in. De brandweer kon de brand bestrijden door het materieel in te zetten Ada de Arkstraat. Foto's gemaakt van milieu-overtredingen Maandag heeft het vliegtuig van de rijkspolitie, dat speciaal wordt ingezet om vanuit de lucht milieu vervuiling op de foto vast te leggen, boven Venray gevlogen, en verschil lende foto's gemaakt van gepleegde milieu-overtredingen. Er was een speciale milieudeskundige van de politie aan boord van het vliegtuig. Er zullen aan de hand van die foto's verdere onderzoeken worden ge daan. De vervuilers kunnen verze kerd zyn dat proces-verbaal zal worden opgemaakt. Hoeveel vervui lers bezoek kunnen verwachten van die milieudeskundige kon ons, hangende het onderzoek, nog niet worden medegedeeld. Kieskeurig TV-kijkers hadden het tv- programma Kieskeurig gezien waarop gewaarschuwd werd voor het bedryf Euroflix. By dat bedrijf zouden prachtige vliegers besteld kunnen worden die na overmaking van een bepaald bedrag, zouden worden toegezonden. Dat bedryf zou in Tilburg gevestigd zyn. Kies keurig had verschillende klachten over de firma ontvangen en bij de politie in Tilburg werden ook ver schillende klachten gedeponeerd. Dat bedrijf zou met de noorderzon vertrokken zijn. Kieskeurig deed een oproep aan die kijkers die ook geld hadden op gestuurd en geen vliegers ontvan gen hadden, om aangifte te doen bij de politie. De Venrayse politie kreeg hierop een aangifte binnen van een 20-jarige inwoonster. Diefstal terrastegels By een woning aan de Klaproos werd een zestal terrastegels ont vreemd. 1/<w .tc&£M«xn& e cïetoéel te* ei4*yte* wt*: Beton, staal en hout constructies Nieuwbouw en Verbouw, Hinderwetten. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray. maken bekend dat b(j hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: H. Claessens, Timmerman ns- weg 98, 5813 AP Ysselsteyn voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/ wijzigen van een fok- en mestvar- kensbedryf. gelegen aan de Tim- mermannsweg voornoemd. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van '09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 1 de cember 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan wórden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zy niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen, kun nen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken OPROEP Tben ik vorige week maandag over de markt liep. kwam ik de oud- Venrayer Thomas Voesten tegen. Vroeger woonde hij in de Grote straat waar zijn ouders een zuivel- winkel hadden. Momenteel is h(j enkele weken op vakantie in Ven ray met zyn vriend Jan Hoedema- kers, die vroeger aan de Stations weg woonde. Jan is getrouwd met Jaqueline Janssen uit de Hoen dersstraat. Beiden zijn vierendertig jaar geleden geëmigreerd naar Australië. Thomas kwam nog wel eens naar Venray, maar Jan is vijf entwintig jaar niet meer hier geweest. Tydens ons gesprek kwam duide lyk naar voren, dat ze in Venray zo weinig mensen van hun leeflyd te genkomen óm eens een praatje te maken. Wellicht lopen ze elkaar voorby en worden ze niet herkend daar de ouderdom ook een woordje meespreekt Ze zouden het leuk vinden om een buurman of -vrouw, vrienden of kennissen te ontmoe ten. Om de familie niet te belasten zijn ze te bereiken op maandagmid dag in café Hulsman, Hensenius- plein. Daar kunnen ook afspraken gemaakt worden voor een evt. be zoek. Ze zyn nog goed op de hoogte van Venray. Thomas vertelt: 'De Peel en Maas krijgen we al die jaren toegezonden, als is hij wel eens zes weken te laat maar dat geeft niet' Venrayers die deze twee 'Venro- des jonges' willen ontmoeten voor een handdruk op een praaye, schroom niet ze zijn nog twee maandagen te bereiken, dan ver trekken ze. weer naar Australië. M.W.-S. Reaktie op ingezonden brief 'Peel en Maas 18-10-*90. BBC op de kabel in Venray Uw lezer RS heeft een belangrijk feit over het hoofd gezien, nl. de zender SSVC die wél op de kabel in Venray is. Deze zender bevat 'n selektie van BBC 1. BBC 2. ITV en Channel 4 en in mindere mate SSVC zelf. Kwalitatief en kwantitatief is SSVC beter dan alleen BBC. R.L. Vernieling Pick-nick tafel Vandalen hebben een aan de Bo terbloem staande pick-nick tafel vernield. De schade wordt op enke le honderden guldens geraamd.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7